Dobrovolná sbírka pro chod webu.
Veškeré informace naleznete zde: http://forum.fan-project.net/viewtopic.php?p=355607#p355607

Obsah fóra Hlavní Pravidla Pravidla slušného chování na fóru

Pravidla slušného chování na fóru

Odesláním příspěvku na tomto fóru nebo registrací souhlasíte s těmito pravidly. Čtěte pečlivě, neznalost neomlouvá.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pravidla slušného chování na fóru

Protože je diskusní fórum společenství lidí jako každé jiné, je nutné dodržovat jistá pravidla slušného chování jako v každém jiném uskupení lidí. Ale protože si někteří lidé myslí, že se mohou skrývat za anonymní přezdívkou a ostatní slušné uživatele urážet nebo pohoršovat svými nevhodnými příspěvky, je načase trochu si připomenout slušné chování, které platí v každé skupině lidí, ať už na fóru nebo jinde. Jen je nutno je trochu přizpůsobit podmínkám diskusního fóra:


Pravidlo 1: Než začnete přispívat, přečtěte si příslušná pravidla spojená s fórem. Každé fórum má pravidla jiná a je dobré si je nejdříve přečíst. Při jejich porušení se zbytečně dostáváte do konfliktu s moderátory, kteří se jen snaží pravidla dodržovat a připomínat.

Pravidlo 2: Ostatní uživatelé jsou lidé jako vy. Pokud si chcete vybít svůj vztek nebo mindráky, nedělejte to na fóru, kde můžete lidi svým přístupem urazit, ponížit nebo pohoršit.

Pravidlo 3: Nevyvolávejte zbytečně hádky. Ne každý musí nutně souhlasit s vaším názorem a pokud si s někým chcete vyjasnit spory, napište mu soukromou zprávu, abyste hádkou nevyvolávali zbytečný flame a neobtěžovali ostatní uživatele na fóru.
Neprovokujte, cílená provokace opět vyvolává hádky.

Pravidlo 4:Pečlivě vybírejte ikonky a podpisy. Pokud nesouvisí přímo s tématikou tohoto fóra, snažte se, aby nebyly ikonky a podpisy příliš provokativní. Jsme tolerantní lidé, ale v rámci slušného chování a podpisy a ikonky se sexuální, nebo jinak provokativní tématikou jsou nevhodné a administrátoři v tom případě mohou podpis a ikonku smazat.
Pamatujte, že někteří uživatelé jsou nezletilí a nechceme, aby se na našem fóru porušovala základní pravidla a zákony.

Pravidlo 5:Pokud se vám nelíbí přístup moderátorů, stěžujte si přímo jim popř. administrátorům pomocí soukromé zprávy. Nadávání a kritizování přímo na fóru nic nevyřeší.

Pravidlo 6: Pravopis. Uvědomte si, že se na fóru nějak prezentujete, byť jen psanou formou a tak se podle toho snažte formulovat své příspěvky. Zkontrolujte si pravopis, překlepy a pokud si nejste jistí, používejte tlačítko NÁHLED, kde si můžete prohlédnout svůj příspěvek v podobě, v jaké se objeví na fóru a kde se také lépe chyby zkontrolují. A pokud i po zveřejnění svého příspěvku objevíte chyby, používejte tlačítko UPRAVIT.
Nepište více příspěvků pod sebe, ale zase s pomocí tlačítka UPRAVIT upravujte své příspěvky. Je to lepší pro přehlednost fóra.

Pravidlo 7: Buďte tolerantní. Každý má jisté znalosti a schopnosti. Každý má nadání na něco jiného a pokud zrovna vy víte o určité oblasti víc než druzí, nezesměšňujte je, ale podělte se o ně.
Neurážejte někoho jen pro to, že má jiný názor nebo udělá chybu.
Totéž platí o diskuzích na téma rasismus, sexuální orientace, náboženství. Buďte tolerantní, na výrazy „černá huba“ nebo „teplouš“ tu nejsme zvědaví.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Pravidla

cron