Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Stargate Horizon co to....

co to....

Diskuze k tomuto psanému spin-off

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 23.9.2005 21:20:09
mates

Odpovědět s citací
 
Reknete mi prosim nekdo co to ten Stargate Horizon teda je...dik

Příspěvek 24.9.2005 08:53:35
Sirius Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 425
Bydliště: Hradec Králové, Na rozhraní 1378
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Spin-off seriál v psané formě. Osobně jsem nečetl žádnou epizodu jen se koukal na nějaké texty. Vypadá to jako scénáře.
Za blbost se platí.

Příspěvek 24.9.2005 15:22:23
Tealc

Odpovědět s citací
 
Sirius píše:
Spin-off seriál v psané formě. Osobně jsem nečetl žádnou epizodu jen se koukal na nějaké texty. Vypadá to jako scénáře.
Neni to i s obrazem?? cetl jsem nejakej text a z neho vyplivalo(podle me) ze se na to koukal(myslim jako serial)

Příspěvek 24.9.2005 16:05:23
Saix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 703
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tealc píše:
Sirius píše:
Spin-off seriál v psané formě. Osobně jsem nečetl žádnou epizodu jen se koukal na nějaké texty. Vypadá to jako scénáře.
Neni to i s obrazem?? cetl jsem nejakej text a z neho vyplivalo(podle me) ze se na to koukal(myslim jako serial)

Stargate: Horizon je psaný spin-off Stargate SG-1 zasazen 7 let do budoucnosti. Seriál je pojat a napsán stejně jako jeho televizní předloha.

Nová epizoda je vždy publikována každý týden v tutéž hodinu, přičemž každá sezóna bude obsahovat 22 epizod. Na světě je již celá první sezóna a druhá započne za necelý měsíc v době televizní přestávky.

Všechny epizody jsou psány jako jedno-hodinové televizní scénáře avšak doplněné o více informací popisujících situace, aby u čtenáře docílily pocitu, že sleduje seriál v televizi.

Děj se odehrává v dříve neprobádané galaxii. Příběh vypráví o skupině badatelů a vědců ze Země, kteří spravují spojeneckou kosmickou stanici Horizon. Na počátku série nový tým průzkumníků objeví kompletně novou a do teď neznámou síť hvězdných bran, přičemž jedna z bran je právě na této základně. Tato stanice byla postavena lidskou rasou zvanou Voriané, velice podobnou lidem avšak technologicky mnohem rozvinutější.

Tak nevím jak vám, ale nepřipomíná vám to trochu Atlantis? Každopádně jde rozhodně o příjemné zpestření několika-mesíční přestávky, která se kvapem blíží. Jediným mínusem je však angličtina, kterou je příběh psán. Více informací naleznete na oficiálním webu.

Problem s anglictinou jiz samozrejme odpada takze enjoy it! :)

Příspěvek 27.9.2005 15:12:34
Návštěvník

Odpovědět s citací
 
Slováci začali dělat na knižní podobě StarGate Horizont. Tak bych se chtěl tímto příspěvkem zeptat jestli tu knižní podobu budeme mít také? Neboť číst scénař a knížku je něco jiného.

Příspěvek 27.9.2005 17:32:54
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Anonymous píše:
Slováci začali dělat na knižní podobě StarGate Horizont. Tak bych se chtěl tímto příspěvkem zeptat jestli tu knižní podobu budeme mít také? Neboť číst scénař a knížku je něco jiného.

Na foru subtitles.sg1.cz už někdo slovenské scénáře jako knihu přepisuje, ale já teda nic takového neplánuju. Mně se ten nápad se scénáři líbí a myslím, že předělávat to do knižní podoby je zbytečné.
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 27.9.2005 20:15:09
AXE

Odpovědět s citací
 
Mě se to moc nelíbí, je těžké udržet linii příběhu když je to psaný jako scénář. Bylo by super kdyby to někdo napsal jako klasickou knížku. Je mi k ničemu když je tam napsáno: JOHNSON: Oh jistě že ano. MOORE: se snaží skrýt své vzrušení (kamera odjíždí). Jen to ruší děj. Ale jinak je příběh opravdu dobrej jen ta forma mi nesedí :cry:

Příspěvek 27.9.2005 22:55:30
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
AXE píše:
Mě se to moc nelíbí, je těžké udržet linii příběhu když je to psaný jako scénář. Bylo by super kdyby to někdo napsal jako klasickou knížku. Je mi k ničemu když je tam napsáno: JOHNSON: Oh jistě že ano. MOORE: se snaží skrýt své vzrušení (kamera odjíždí). Jen to ruší děj. Ale jinak je příběh opravdu dobrej jen ta forma mi nesedí :cry:

Tak to je možná jenom o zvyku... Mě to teda "sedí" od začátku :)
S tím přepisem by to bylo hodně těžké, protože by bylo třeba si hodně věcí domyslet... Scénář je mnohem jednodušší forma než kniha, v knize musí být mnohem víc popisů, musí se tam dávat pozor na opakování slov atd. To ve scénáří odpadá.
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 28.9.2005 12:02:18
Lord_Hell Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 87
Bydliště: Tam kde jede AOE online, filmy a seriály.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Arana píše:
Lord Hell píše:
Slováci začali dělat na knižní podobě StarGate Horizont. Tak bych se chtěl tímto příspěvkem zeptat jestli tu knižní podobu budeme mít také? Neboť číst scénař a knížku je něco jiného.

Na foru subtitles.sg1.cz už někdo slovenské scénáře jako knihu přepisuje, ale já teda nic takového neplánuju. Mně se ten nápad se scénáři líbí a myslím, že předělávat to do knižní podoby je zbytečné.


Ten článek jsem psal já ale nebyl jsem automaticky přihlášen, no. Ale teď si myslím že by SGH v knižní podobě vypadal méně představytelný a kamera tomu dodává půvab jak to vypadá na "plátně" jen my na tom vadí že nejsou dobře lozlišeny mluvené slova v knize jsou v uvozovkách a tady je to u jména a ješte k tomu ve větě pokračuje dějová linie chtělo by to zvíraznit. Ale jinak je to opravdu hodně dobrý překlad.

Příspěvek 01.10.2005 12:04:30
Lord_Hell Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 87
Bydliště: Tam kde jede AOE online, filmy a seriály.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No doufám že se k překladu SGH připojí lidi co překládají Tituky, jinak SGH bude přeložen asi až po vánocích než se začne překládat 2 sezóna. Snad se překlad urychlí o výkendu kdy je dostatek času. Překlad se zdá být dost dobrý.

Příspěvek 02.10.2005 14:19:51
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Lord_Hell píše:
No doufám že se k překladu SGH připojí lidi co překládají Tituky, jinak SGH bude přeložen asi až po vánocích než se začne překládat 2 sezóna. Snad se překlad urychlí o výkendu kdy je dostatek času. Překlad se zdá být dost dobrý.

Tak díky za pochvalu :) Do překládání se může zapojit každý, stačí mi jenom napsat.
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 05.10.2005 10:40:36
Lord_Hell Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 87
Bydliště: Tam kde jede AOE online, filmy a seriály.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Arana Dik za další překlad.

Příspěvek 05.10.2005 14:15:25
Návštěvník

Odpovědět s citací
 
Lord_Hell píše:
Arana Dik za další překlad.

No, nemáš zač :)

Příspěvek 05.10.2005 14:16:19
Návštěvník

Odpovědět s citací
 
Anonymous píše:
Lord_Hell píše:
Arana Dik za další překlad.

No, nemáš zač :)

To jsem byla já, ale nepřihlášená

Příspěvek 05.10.2005 16:01:17
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sakra, zas nepřihlášená. Omlouvám se :oops:
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 21.12.2005 16:39:47
CarterX Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Bydliště: Liberk
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Chápu to správně, že to je napsaný text tz. žádný herci, efektz a nic?

Příspěvek 21.12.2005 19:48:56
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ano, je to jenom napsaný scénář. Ale herci, efekty a všechno tam jsou, jenom si je prostě musíš představit.
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 22.12.2005 20:04:39
CarterX Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Bydliště: Liberk
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To se mi zdá trochu divný.

Příspěvek 22.12.2005 20:15:51
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky se mi to ze začátku zdálo hodně divný... ale úplně mě to dostalo :) Myslím, že kdyby to někdo natočil, tak by se to vyrovnalo SG-1 i Atlantis
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 22.12.2005 21:49:11
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V tom s tebou plně souhlasim.
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 23.12.2005 13:13:47
Eset Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 156
Bydliště: Bakov nad Jizerou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
SG Horizont je hezký doplněk pro fanoušky Stargate, ale nepřipadá mi,že by se to vyrovnalo SG-1 nebo Atlantis.
Navíc člověk na to musí mít velkou představivost

Příspěvek 23.12.2005 15:27:20
Anubis já..

Odpovědět s citací
 
SGH Je špičkové jenže než já to přeču tak mi to trvá zhruba 1,25h a já mám trochu v nepořádku oči a nedělá mi to dobře.. a rád bych si to vytiskl a 50 sránek na díl je trochu moc..

Příspěvek 23.12.2005 23:31:22
CarterX Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Bydliště: Liberk
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
50 stránek na díl? To je malá knížka. Tak do toho se asi pouštět nebudu. :lol:

Příspěvek 24.12.2005 13:38:45
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pravda, sice je to 50 stránek, ale není to vůbec hustý text. Každou chvíli vynechané řádky, velké odsazení od okrajů...
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 24.12.2005 17:23:28
CarterX Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Bydliště: Liberk
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
I kdyby to nakonec vyšlo na 20 stránek, tak je to pro mě pořád moc.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Stargate Horizon

cron