Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Stargate Horizon Jiné psané spin-offy

Jiné psané spin-offy

Diskuze k tomuto psanému spin-off

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 27.6.2006 21:34:55
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj, horizont je docela naprd (alespoň první čtyři díly byly, další sem nečetl), přesto bych si chtěl přečíst něco podobného ale kvalitnějšího. Neznáte něco v češtině?
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 27.6.2006 21:51:18
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jedině Czech Quest, ale jestli se ti nelíbil ani Horizont (s čímž souhlasím) tak tohle ani nezkoušej. Nic jiného v CZ není, ale jednou snad sepíšu to SGOčko ;-)
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 29.6.2006 22:25:37
Inkvizitor Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 311
Bydliště: Dolní Břežany
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ono je uz vic tech ceskych dilu ?? Ja jsem cetl prvni dil, ale o dalsich jsem uz neslysel
Obrázek
Ale já sem nuzák. Mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod tvé nohy. Našlapuj lehce, neboť šlapeš po mých snech.

Příspěvek 30.6.2006 09:43:46
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Díl 2 a tři jsou rozepsané, ale asi bude roční odmlka, protože jedu do toho německa. a navíc jsem trochu přepsal 1. díl, jde víc do minulosti....
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 30.6.2006 09:44:24
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
noximo píše:
Ahoj, horizont je docela naprd (alespoň první čtyři díly byly, další sem nečetl), přesto bych si chtěl přečíst něco podobného ale kvalitnějšího. Neznáte něco v češtině?


Kvalitnějšího? Horizont je první, a podle mě i nejkvalitnější Spin-Off
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 30.6.2006 10:40:10
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ashrak píše:
Kvalitnějšího? Horizont je první, a podle mě i nejkvalitnější Spin-Off


S tim souhlasim Horizont je hezky spracovanej.

Příspěvek 30.6.2006 12:41:22
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rozhodně bych netvrdil, že před Horizontem nic nebylo. Osobně jednak za spin-offy považuji i klasicky psané série, protože je arogantní dělat z scénářoidního stylu psaní geniální vynález. Přečtěte si Project Bluebook nebo i českou SG Game (první toho jména), mají kvalitnější příběh, postavy a mají stovky a stovky stránek čistého textu. Serií je ale mnohem více.

Ze samotného horizontu jsem přečetl jen pilot, protože mě jednak dostaly naprosto nesympatické postavy a druhak mi to přišlo jako těžce obšlehnutý pilot Star Trek Enterprise. Možná že se to později rozjede, ale scénářoidní styl psaní s výše uvedeným mě nelákají to celé číst dál.

Horizont ukázal, že je hlad po psaných spin-offem, které si hrají na seriál. To je celé. Do té doby nikoho moc nenapadlo, že by to mohlo být větší úspěch. To je hlavní zásluha Horizntu, ale věřte mi, že jsou kvalitnější série a že se ukážou i další kvalitnější série.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 03.7.2006 12:18:48
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
noximo píše:
Ahoj, horizont je docela naprd (alespoň první čtyři díly byly, další sem nečetl), přesto bych si chtěl přečíst něco podobného ale kvalitnějšího. Neznáte něco v češtině?


To je pak těžký, když jsi četl jen 4 a ono jich je přes 40, i když na našich sesterských stránkách zatím jen 22, ale na dalších se pracuje!

Příspěvek 03.7.2006 13:15:04
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Proto pilotní díly mají zaújmout.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 03.7.2006 13:51:59
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když to je problém, Horizont se začíná rozjíždět až později...
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 07.7.2006 10:50:30
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, bohužel... Ale stojí to za to, tak jestli někdy nebudeš mít co dělat, tak se na to můžeš vrhnout, no uvidíš...

Příspěvek 09.7.2006 09:48:32
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dovolím se tu mezi vás vecpat se svým osobním názorem ;)

Mě osobně zaujala už pilotní epizoda. Pravda, měla své slabší chvilky, ale pro mě byl úžasný zážitek ji číst. A s dalšími a dalšími epizodami jsem se do Horizontu zažírala víc a víc.
I Alex Rubit, tvůrce a, řekla bych, hlavní scénárista říká, že mívá občas chuť pilot předělat a napsat znova. Přece jenom si musíme uvědomit, že v době, kdy první epizoda vznikala, Alex ještě ani v nejmenším nepřemýšlel o tom, že by seriál mohl být zveřejňován.
Často se taky naráží na podobnost epizod se Star Trek: Enterprise a musím říct, že ty narážky mají něco do sebe. Z Enterprise jsem sice viděla jen prvních pět epizod a vážně, příběh i postavy jsou hodně podobné. Ale z reakcí ostatních fanoušků se dá říct, že později už tyhle podobnosti mizí a minimálně druhá série už se jich zbavila úplně. Uznejte, je těžké být naprosto originální, když je člověk fanouškem sci-fi, což Alex stoprocentně je.

Jestli se teda někdo nedokáže první epizodou prokousat, radila bych, aby to nevzdával, protože může o hodně přijít ;) Troufla bych si říct, že každý seriál se dá pochopit i bez pilotní epizody, takže se s chutí klidně pusťte do dalších dílů. Ty jsou jednak kratší (délka je určitě jeden z hlavních faktorů, které můžou čtenáře od pilotu odradit) a taky mají podle mého skromného názoru i víc šťávy.

Další bod: formát scénáře. Už jsem se o tom někde tady zmiňovala :)
Scénáře jsou prostě jiná forma psaní. Tak jako máme prózu a poezii (vyčítá snad někdo Máchovi, že svůj Máj napsal ve verších a ne jako "normální" povídku?), máme i klasické novely a scénáře. Obojí má své zápory i své klady. V klasické fanfiction psané tím "normálním" způsobem je podle mého názoru třeba pořádně si pohrát se slovy, aby zaujala. Nedá se psát suchým způsobem. Popisy prostředí a dějů ve scénáři naopak tímhle suchým stylem psát můžete, hlavní jsou rozhovory, kde si zase musíte vyhrát.
Všechno je o zvyku. I četba poezie se musí "učit" a člověk, který to neumí nedokáže uvěřit milovníkovi básní ;)

A abych to nějak zakončila (protože jsem se vážně rozjela a měla bych vědět, kdy skončit ;)), dneska ráno (nebo spíš včera v noci, podle toho, jak se na to díváte) jsem psala Alexovi, aby věděl, že překlady pokračují a ještě dlouho pokračovat budou. A ten klučina mě překvapil, že stránky s překladem pravidelně sleduje :D Každopádně ho těší, že se Horizont dostal i za hranice anglicky mluvících zemí.
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 09.7.2006 15:09:20
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak mě rozhodně neodradila délka nebo scénářové pojetí. To co se mi nelíbilo byl příběh a hlavně dialogy (Takovej nesmysl jako že dveře někde milióny světelnejch let daleko otevřou šutříkem kterej náhodou našel otec jednoho z nich... nebo jak přesvědčoval tu holku aby se k nim přidala: ukázal jí kámen (no možná mi na celém Horizontu vadí jen ten kámen :wink: ) a pak začal vypouštět nějaké klišovité bláboly o tajemstvích někde v dálkách a podobně...)
A že se to rozjíždí až později není můj problém ale spíše problém autorů. Četl jsem další dvě epizody a taky mě nijak nepřesvědčili.
Takže se raději vraťme k tématu: Neznáte nějakou českou sérii ze světa SG? A nemusí bejt psaná scénařovim způsobem ale klidně knižně jako SG: Technology a SG4
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 09.7.2006 15:16:56
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rozhodně zkus SG Game, na sggame.wz.cz, je to psaný na základně 3. řady SG-1 (tedy 4 roky zpátky), takže se to od dnešní SG těžce liší. Je to ale ukrutně dlouhý .. 1800 stránek a ještě to není hotový :-D

EDIT: Jinak pozor aby tě neodradila ta část na začátku, kde se koná porada asi 100 stránek :-) Teoreticky ji může úplně přeskočit.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 09.7.2006 15:25:13
Damacon Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 215
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
přeskočit? poradu s Quetzalcoatlem???, to snad ne Raynore :lol:
Jsem lama, kdo je víc :D

Příspěvek 09.7.2006 15:29:38
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nevím jestli s Qízkozlem, ale na začátku je asi 100 stránek na Maybource, kde každý navrhuje a navrhuje a nemůžou se na ničem dohodnout ;-) Půlku věcí pak stejně zamítnou a tu druohu půlku realizují, takže to jde klidně přeskočit.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 02.10.2006 18:21:55
Gabophis Airman
Airman

Příspěvky: 7
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mě by horizon docela zaujal
to s tou klíčovou dírkou nebo mimozemštanama na tržišti a tak bych eště překous ale to je strašně nastavovaná kaše...chtělo by to shrnutí episod něco jako synopse...to by bylo myslim nej
jinak abych nebyl OT myslim že by nebylo špatný SG destiny ale chce to českej překlad..:(

Příspěvek 02.10.2006 21:52:44
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak nevím. Mě horizont nezaujal, ale pak mě Arana tak dlouho přemlouvala až jsem to začal číst... s každým dílem se zhoršila kvalita, měnil počet stránek i styp psaní. I přesto jsem přečetl tyto díly v pohodě až do "Povstání Aschenů", které nejde stáhnout v PDF!

Příspěvek 05.11.2006 15:39:21
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Styl psani a pocet stranek se meni prot ze na tom spolupracuje vice lidi.....
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 05.11.2006 20:44:38
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ale teď se všichni snažíme, aby byla každá epizoda graficky i stylově stejná... :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 16.5.2009 19:15:31
gootter Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podle mě je Horizont na NIC. Nemám rád ty scénář styly a mám radši spin-offi v povídkovém stylu, treba jako to moje (dole) :)
Hvězdná brána: Cesta Antiků
Můžete si přečíst zde!
Vychází každý týden...
Aktuálně
1x6 - Osudové setkání, part 2
Obrázek

Příspěvek 16.5.2009 21:04:33
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A bylo skutečně nezbytné kvůli reklamě oživovat tři roky starý topic? :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 17.5.2009 09:26:03
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
trefné :wink:
jinak gootter: SGH se teď do takového stylu právě přepisuje. Stará se o to jeden z fanoušků. A i kdyby ne, nevím, proč by jenom kvůli tomu měl být na NIC? No.. "Proti gustu.."
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 17.5.2009 10:20:17
gootter Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 33
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
AHA tak sorry... :D
Hvězdná brána: Cesta Antiků
Můžete si přečíst zde!
Vychází každý týden...
Aktuálně
1x6 - Osudové setkání, part 2
Obrázek

Příspěvek 03.2.2010 16:30:45
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Mě se forma scénaře u SGH libí.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Stargate Horizon

cron