Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Stargate Horizon Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Diskuze k tomuto psanému spin-off

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 14.2.2006 14:53:11
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na foru oficiálních horizontských stránek je téma, kde se člověk může tvůrců Horizontu zeptat na cokoliv, co ho ohledně tohoto spin-offu zajímá.
http://forum.gateworld.net/showthread.php?t=16309

Dovolila jsem si několik otázek přeložit :) a tady je máte. Na otázky dotěrných čtenářů odpovídají scénáristé Horizontu Alex Rubit, Mike Coakley a Joe Hodkiss.
-------------------------------------------------------------------------
OTÁZKA: Vložil jsi do nějaké postavy Horizontu nějaký svůj charakteristický rys? Jako třeba, má někdo z vás rád fotbal a řekl si, zahrneme to tam tím, že John řekne, že fotbal miluje? Nebo něco podobného?

ALEX: Samozřejmě můžu mluvit jen za sebe, ale v některých případech do seriálu takové drobnosti zahrnuju rád. Nic výrazného, typického, ale jenom drobnosti, jako třeba Lenori miluje jablečný piroh (jako já) nebo to, že Grant a Lenori pijí černou kávu (já taky). Jablečné pirohy a káva se objevily v několika epizodách. Zajímavé je, že Grant vyrostl v Houstonu a tam já právě bydlím (ale nevyrostl jsem tam). A další zajímavá věc je, že rodiště většiny postav ze Země se shodují s rodišti herců, kteří je ve virtuálním obsazení představují.

Ale všeobecně - alespoň vědomě - do postav moc svých vlastních rysů nevkládám, ale myslím, že občas se to stane. Taky si myslím, že ve spoustě postav můžete najít něco, s čím se lidé mohou ztotožnit. Myslím, že v postavách vidím určité stránky sebe samého, které si uvědomím. Myslím, že to je případ i mnoha jiných lidí, protože, jak jsem řekl, myslím, že s těmito postava se lidé mohou ztotožnit. Takže ani tak nejde o vědomé zahrnování určitých aspektů kohokoliv z nás, ale spíše o to, že všechny postavy děláme realistické, propracované a přesvědčivé. Někdy do nich zahrnete něco ze svých vlastních zkušeností, jindy to může být něco úplně jiného.

OTÁZKA: Plánujete další epizody založené na 'Valiant'? (pozn.: narážka na šestou epizodu druhé série "Valiant", která se točí výhradně okolo této lodi)

ALEX: Valiant bude vystupovat v několika epizodách (v některých více, v některých méně), ale nemáme žádné plány na "valiantskou" epizodu, jakou byla právě "Valiant". Ale to znamená jen žádné plány... pro tuto sérii (pozn.: to znamená druhou sérii). Potřebujeme nových 24 epizod pro třetí sérii a další epizodu založenou na Valiant bych nevyloučil, jestli se ukáže pořádný příběh.

OTÁZKA: Co tě přivedlo k tomu, že ses rozhodl jako hlavní virtuální postavu obsadit Kiefera Sutherlanda?

JOE: Nemůžu mluvit za Alexe, takže ten ti možná poskytne lepší odpověď.

Ale my všichni z řad scénáristů Horizontu víme, že je to velký fanoušek 24 hodin, ve kterých čirou náhodou hraje hlavní postavu Kiefer Sutherland.

ALEX: Jo, 24 hodin s tím má hodně společného. Zrovna jsem ten seriál začínal sledovat, když jsem se snažil přijít na to, který herec by se k téhle roli nejlépe hodil (to bylo nějakou dobu předtím, než jsem vůbec pomyslel, že bych něco z toho zveřejnil, kolem podzimu 2003). Zrovna se mi do rukou dostala první série 24 hodin na DVD. A když jsem ji sledoval, prostě mě napadlo, že Kiefer by pro tuhle roli mohl být ideální. A voila. Totéž platí pro Carlose Bernarda, který je samozřejmě také z 24 hodin.

Abych odpověděl na otázku, co přesně mě přivedlo k tomu, že jsem se rozhodl pro tyhle určité herce, ve všech případech jsem došel k závěru, že by postavy skvěle ztvárnili. Je zajímavé, že - i když jsou jenom virtuální - mě "casting" každé z postav stál hodně přemýšlení, rozhodování, jestli chci, aby postavy vypadaly a působily takhle.

OTÁZKA: Má jméno Valiant nějaký význam? Nebo sis jenom řekl, páni, to zní skvěle, to je ono?

ALEX: Abych zdůraznil, že to bude úplně jiný typ lodě než ty, které jsme už viděli, které byly všechny do jednoho bitevní křižníky, jsem se rozhodl nezvolit jméno jakkoliv spřízněné s řeckou mytologií nebo vlastně s jakoukoliv mytologií. Narozdíl od dalších nových bitevních křižníků, které se objeví v nadcházejících epizodách - ty se drží tradice jmen založených na mytologii.

A v opravdu, ale opravdu, opravdu raných návrzích seriálu se ta loď vlastně jmenovala "Průzkumník", protože to je prototyp lodě určené pro výzkumy hlubokého vesmíru (to se nezměnilo). Ale došlo mi, že jméno "Průzkumník" by moc nefungovalo, hlavně proto, že nebude pořád jen prozkoumávat. Takže po chvíli už se mi ten nápad moc nelíbil.

Takže když jsem hledal nové jméno, rozhodl jsem se založil ho na lodi, o které je zmínka ve druhé pilotní epizodě původního Star Treku, tou lodí byla Valiant. To jméno později ve Star Treku použili jako jméno sesterské lodi Defiant v Hlubokém vesmíru 9. Připadalo mi to jako skvělé jméno a pořád zdůrazňovalo průzkumnickou povahu lodě. A po nějakém tom uvažování jsem se rozhodl.

OTÁZKA: Četl jsem, že v rané fázi seriálu se vůbec neměl jmenovat Hvězdná brána: Horizont (možná se pletu). Jaké bylo původní jméno?

ALEX: Zpočátku jsem vlastně název dlouho vůbec neměl. Seriál se měl vždycky jmenovat tak jako vesmírná stanice. Jednoho dne mi kamarád, když jsme přemýšleli o možných jménech, navrhl "Horizont". Zdálo se mi to jako skvělý nápad, opravdu to sedělo a samozřejmě se z tohoto zrodil název seriálu.

Takže Horizont je teď očividně jméno vesmírné stanice, ale také symbolizuje prozkoumávání neznáma, zjišťování, co leží "za horizontem". To je skrytý význam jména a důvod, proč ISGC stanici přejmenovalo na Horizont.

MIKE: ... a taky dává scénáristům možnost do každého scénáře při jakékoliv zmínce slova "horizont" nenápadně vkládat jednu slovní hříčku za druhou. No, ne tak docela slovní hříčku jako souvislost s názvem seriálu.

OTÁZKA: Původně jsi to nechtěl zveřejnit na internet, že? Proč jsi změnil názor?

ALEX: Jediným důvodem vlastně dlouho bylo to, že jsem neměl připojení k internetu, takže jsem nikdy neuvažoval nad tím, že by se to dalo takhle rozsáhle zveřejňovat.

Pak jsem si nakonec připojení pořídil a zjistil jsem, že existuje taková věc jako "virtuální seriál" a uvědomil jsem si, že... hm, že tu možná mám svůj vlastní virtuální seriál. A tehdy jsem se rozhodl Horizont oficiální zveřejnit a začal jsem dávat dohromady spolupracovníky.

OTÁZKA: Seriál se odehrává na mimozemské vesmírné stanici v jiné galaxii, díky čemuž má možnost vznikat spousta zajímavých nápadů na epizody a spousta možností, které se mohou změnit v úžasné a vzrušující epizody.

Moje otázka zní, proč ses rozhodl, že se seriál bude odehrávat právě na mimozemské vesmírné stanici? Co ti dalo nápad udělat takový seriál?

ALEX: Ten nápad vlastně vzešel z úplně prvotních návrhů, o kterých jsem přemýšlel. Původně jsem chtěl udělat seriál, ve kterém by vystupovala skupina postav, kteří se ocitli v mimozemském prostředí, odkud by se nemohli snadno dostat na Zem (ale přitom by od Země nebyli odříznuti) a kteří by jednali sami za sebe. To by v podstatě znamenalo, že budou uprostřed dobrodružství. Podobně se vlastně vyvinulo Atlantis, ale tohle jsem měl vymyšlené nějakou dobu předtím, než se Atlantis začalo vysílat.

Takže takhle vznikl nápad a odsud jsem začal seriál rozvíjet dále; tj. přemýšlel jsem, kdo by tuhle vesmírnou stanici mohl postavit a jaká je její minulost. A to samozřejmě nakonec vedlo k rase, ze které se stali Voriané.

OTÁZKA: Jak vznikl nápad vesmírné brány?

ALEX: Ty mě vlastně napadly až později. A v podstatě mě k nim v určitém smyslu přivedlo Atlantis.

Slyšel jsem, že v Atlantis budou hvězdné brány ve vesmíru a že budou na oběžné dráze kolem planet. A zdálo se mi to jako skvělý nápad - dávalo smysl, že nový seriál bude mít i nové nápady týkající se hvězdných bran. Takže jsem začal přemýšlet a došel jsem k nápadu na větší hvězdné brány umístěné ve vesmíru, které byly postaveny proto, aby jimi mohly proletět větší lodě. A abych se držel se zásadou přidat nějaký nový nápad, rozhodl jsem se, že tyto brány nebudou kruhové ale osmiúhelníkové.

OTÁZKA: Říkal jsem si... Co kdyby tě nenapadlo, že se děj bude odehrávat na mimozemské vesmírné stanici, kam bys svůj seriál umístil?

ALEX: To je dobrá otázka. Už od začátku jsem měl vymyšlené, že se bude odehrávat na vesmírné stanici. Takže jsem nikdy nepřemýšlel o jiných možnostech.

OTÁZKA: Jak jsi vymýšlel jména postav? (například John Grant)

ALEX: Další dobrá otázka. V každém případě šlo jen o to najít jména, která by a) zněla dobře, b) seděla by a c) byla dobře rozlišitelná, aby mohla sloužit jako jména hlavních postav.

Největší výzvou - jak to tak bývá - bylo vymyslet mimozemská jména a nedokážu doopravdy vysvětlit, jak vznikla jména "Sivea" a "Lenori". Nemají žádný význam nebo něco takového - prostě myslím, že dobře zní.

Jména některých postav prošla výraznými změnami, zatímco jiná byla od začátku stejná. Myslím, že nejvíce se měnil major Reynolds. Nejdříve bylo jeho křestní jméno Steven, pak Jason a hodně lidí mu říkalo "Jase". Ale pak jsem se rozhodl jinak a pojmenoval jsem ho po postavě z 24 hodin (myslím tím jeho křestní jméno) a stal se z něj "Chase".

Tomovo křestní jméno bylo kupodivu nejdříve "Terry". Sivea dlouho neměla příjmení, protože mě nenapadalo nic vhodného. A zatímco Christinino jméno bylo od začátku stejné, nápad, že by jí Grant říkal "Chris", přišel až později. Tou dobou už se toho chytily i ostatní postavy a líbí se mi na tom, že je to podobné plukovníku Carterové, které lidé říkají "Sam".

Callenovo jméno (postava, která se objeví až v první epizodě druhé série) vzniklo docela zajímavým způsobem. Když jsem přemýšlel nad vhodným jménem, rozhodl jsem se dát mu křestní jméno začínající na "D", protože jméno jeho "alter ega z 24 hodin" začíná také na "D". Někdy vás prostě takové divné věci napadají. A "Callen" má původ ve jménu ulice poblíž místa, kde žiju. Takže, takhle to bylo.

OTÁZKA: Co tě inspirovalo k vytvoření spin-offu Hvězdné brány založeného na scénářích?

ALEX: Řekl bych, že dvě věci: všeobecný zájem o psaní scénářů a - už od prvního dne jsem byl fanouškem Hvězdné brány - zájem o rozšiřování vesmíru Hvězdné brány, průzkum jeho nových stránek.

Jedna z věcí, které se mi na psaní seriálu tolik líbí, je možnost vložit do něj vlastní náhled na Hvězdnou bránu a přitom zůstat věrný tomu, o čem vždycky byla. Osobně si myslím, že přesně to děláme. Lidé, kteří Horizont znají, asi vědí, že se hodně liší od SG-1 i Atlantis (rozhodně se ani jeden z nich nesnažíme kopírovat), ale myslím si, že rozhodně pořád je Hvězdná brána. A jak už jsem předtím (někde) řekl, každý nový spin-off podle mě potřebuje přidat něco nového a msuí být nějak odlišný a jedinečný - jako se Atlantis liší od SG-1, případný další spin-off se bude muset lišit znova. Tím se řídím, i když je Horizont jen virtuální.
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 18.2.2006 11:37:03
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Docela zajímavý, že?

Příspěvek 02.3.2006 16:45:28
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě se hned zdálo, že se tu někdo koukal na 24 hodin.
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 02.3.2006 18:16:23
CarterX Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Bydliště: Liberk
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě to napadlo, když jsem si četl jména postav.

Příspěvek 03.3.2006 20:18:22
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A taky bral inspiraci z úvodních scén SGA... :wink:

Příspěvek 03.3.2006 20:29:19
Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ono je dost těžký psát tak, aby se tam nedostala nějaká inspirace odjinud. Když už ne vědomě, tak podvědomě ta většinou něco vklouzne.
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Příspěvek 03.3.2006 20:36:32
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jen konstatuju... :)

Příspěvek 28.4.2006 20:00:06
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nashromáždilo se pár dalších dotazů. Na otázky opět odpovídají scénáristé Horizontu Alex Rubit a Mike Coakley.

Otázka: Museli jste kvůli ději "oficiálních" seriálů (SG-1 a Atlantis) přepsat ve svých scénářích nějaké důležitější věci?

Alex: Jediným výraznějším přepisem kvůli událostem SG-1 a Atlantis bylo to, že jsme v enolyjské trilogii nahradili Jacoba Cartera novým Tok´rou jménem Kardos. Tohle jsme ale změnili ještě před vydáním epizody, v prvotním návrhu příběhu. Kromě toho sledujeme vývoj SG-1 a Atlantis a občas na něj nějak zareagujeme.


Otázka: Ovlivnil nápady, které jsou v Horizontu, nějaký jiný televizní seriál nebo film než Hvězdná brána, Hluboký vesmír 9 a 24 hodin?

Alex: Ne. Žádný další TV seriál ani film. Někdy se v epizodách může objevit paralela s něčím jiným (ne nepodobně na tom je i bezpočet jiných seriálů). V takových případech na to může poukázat nějaká postava.

A co se Hvězdné brány, Hlubokého vesmíru 9 a 24 hodin týče, svým způsobem nás ovlivnily. Hvězdná brána očividně v tom, že tohle je spin-off SG-1; rád si myslím, že seriál se ubírá podobnou cestou jako Hluboký vesmír 9; a když je to možné, rádi do Horizontu zabudujeme nepředvídatelnost 24 hodin.


Otázka: Myslel sis, že se z Horizontu stane takový hit, s diváky z celého světa, včetně překladů všech epizod do jiného jazyka? A díky čemu se z tohoto seriálu podle tebe takovýhle hit stal?

Alex: Abych byl upřímný, zpočátku ne. Důvodem je v podstatě to, že po dlouhou dobu jsem nikdy vážně neuvažoval nad tím, že bych Horizont zveřejnil, hlavně proto, že jsem ani nevěděl, že něco takového jako virtuální seriál vůbec existuje.

Ale když jsem se o takových seriálech dozvěděl a objevil jsem pár dost úspěšných, věděl jsem, že Horizont má na to, aby se z něj také stal hit. Takže když jsme epizody začali zveřejňovat, věděl jsem, že si úspěch vydobude - ať už děláte cokoliv, musíte prostě věřit, že budete mít úspěch.

Zároveň mě to ale stále ohromuje, epizody se překládají do jiných jazyků a seriál sledují lidé z celého světa.


Otázka: Uvidíme někdy v seriálu O´Neilla, Carterovou, Daniela, Shepparda, Weirovou, McKaye jako hostující herce?

Mike: V tuto chvíli to neplánujeme, ale pokud se nám naskytne příležitost (a pokud to nijak závažně neohrozí spojitost s SG-1 a Atlantis), je to možné. Ukázat postavy z Atlantis je obzvlášt riskantní, protože nikdo neví, jestli nakonec o Atlantis nepřijdeme.


Otázka: Uvidíme na Horizontu další lodě Země?

Mike: Momentálně na Horizontu žádné větší lodě nebudou, ale v epizodě "Path of Revelation" pár lodí Země uvidíme. Finále série si možná na Horizontu lodě flotily Země vyžádá. Podrobnosti jsou ale jen mlhavé. V epizodě 2.15 týmy začnou využívat menší lodě. Na více si ještě počkejte.


Otázka: Jak dlouho trvá napsat epizodu?

Alex: Pro každý scénář je to různé. Čas, který se stráví nad prvním konceptem závisí na spoustě faktorů, především na tom, jak dlouho na něm musíte každý den pracovat. Ale také to záleží na tom, jak dobře příběh funguje. Pokud jde všechno jako po másle a všechno skvěle klape, jde to dost rychle. První koncept "The Adversary" jsem napsal za dva a půl dne.

Ale na druhou stranu některé epizody mohou být z různých důvodů složitější. Do téhle kategorie spadají "Path of Revelation, část jedna a část dvě". Myslím, že nejdelší doba, kterou jsem strávil psaním jedné epizody (do toho nepočítám korekce a přepisy) je asi měsíc. A, věřte mi, jestliže to trvá takhle dlouho, znamená to, že někde je problém a něco neklape.

Průměrná doba psaní prvního konceptu je asi dva týdny.

Otázka: Vyskytly se se zápletkou "Probuzení" nějaké náhlé změny? Museli jste tuhle epizodu jakkoliv upravit, než jste ji vydali?

Alex: U "Probuzení" ani ne. Ale v případě několika jiných epizod došlo ke změnám doslova za pět minut dvanáct. Od prvotního náčrtu příběhu ke konečnému scénáři se často hodně věcí změní, a to z různých důvodů. Někdy prostě nemusí moc klapat původní nápad, tedy že teoreticky zní dobře, ale ve vlastní epizodě to na papíře prostě nefunguje. Jindy to je prostě z časových důvodů. Na epizodách v podstatě pracujeme až do jejího vysílání. Někdy mohou být změny i tak nepatrné jako třeba pozměnění jediné věty v rozhovoru.
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 28.4.2006 20:06:10
Arana Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tady jsou nějaké další informace. Alex a Mike prozradili něco málo o plánech na další série a taky oficiálně oznámili, že se opravdu pustí do třetí série.
(Není to souvislý text, jenom příspěvky různě povybírané z jedné diskuze.)

Mike Coakley:
Podle toho, co se v Horizontu zatím událo, by rozluštění všech záhad a pozadí příběhu vydalo na čtyři, možná pět sérií. Myslím si ale, že přijde ještě pár věcí, které by mohly Horizont na světle světa udržet dokonce ještě déle. Alex a já jsme na MSN probrali naše přání, aby Horizont dosáhl sedmé série, pokud budeme stále mít kvalitní příběhy.

Ve druhé sérii se objeví pár velkých věcí, které nám do třetí série poskytnou spoustu možných komplikací a směrů, kam se ubírat. Brzy se budeme muset rozhodnout, kam budeme směřovat, ale ať už to bude kamkoliv, doufám, že se vám seriál bude stále líbit.
Právě teď se soustředíme pouze na druhou sérii, pro seriál jako celek máme jen spoustu možných přibližných nápadů, konceptů a směrů. V tuto chvíli není nic jisté.


Alex Rubit:
Řekl bych, že na to, abychom opravdu odvyprávěli celé pozadí seriálu, bychom potřebovali přinejmenším pět sérií. Třetí série zavede seriál úplně jiným směrem; samozřejmě vám k tomu zatím nemůžu říct nic víc (čekejte, že revoluce v epizodě "Revoluce" bude docela... revoluční). Také jsme už mluvili o možných nápadech, kudy by se mohla ubírat čtvrtá série.

Ideální by samozřejmě bylo sedm sérií. Řekl bych, že od Star Treku: Nové generace se sedm sérií pro sci-fi seriály prostě považuje za ideální - a myslím, že tomu tak opravdu je. Samozřejmě jsou i výjimky, jako SG-1. Ale v tomhle případě to fungovalo jen proto, že seriál v podstatě doopravdy skončil a v osmé sérii začal znova.

Takže, jo, Horizont by mohl vydržet sedm let. Ale jak řekl Mike, soustředíme se jen na jednu sérii najednou. To se moc neliší od televizních seriálů.

Hlavní faktor, který pravděpodobně rozhodne, jak dlouho budeme pokračovat, je ten, jestli budeme mít i nadále dostatek zapálených scénáristů, kteří jsou pro Horizont ochotní obětovat spoustu práce a času. Ale dokud bude tohle v pořádku (a já nevím, proč by nemělo), vážně není žádný důvod končit před úplným uzavřením příběhu. Já rozhodně neplánuji s psaním Horizontu přestat. Ale nedokázal bych sám na vlastní pěst dělat 24 epizod na sérii. Alespoň ne za jeden rok.

Ale obzlášť letos máme v týmu vážně skvělé, talentované a nadšené lidi. Takže bych řekl, že můžete čekat, že Horizont ještě dost dlouho vydrží. To mi připomíná, že už by bylo načase oficiálně ohlásit třetí sérii.


Mike Coakley:
Její produkce začne pravděpodobně zhruba týden potom, co ukončíme druhou sérii. Ani chvilku se nenudíme.


Alex Rubit:
Rád bych viděl spin-off Horizontu, abych byl upřímný. Řekl bych, že by se pro něj pár zajímavých nápadů našlo.

Problém je samozřejmě čas. Udržet v chodu jen jeden seriál si vyžaduje obrovské množství času, mezitím také musíme zvládat spoustu jiných věcí. Takže začínat celý nový seriál, zatímco stále běží Horizont, je hodně nepravděpodobné. Minisérie je ale něco úplně jiného.

Tou dobou, kdy skončí Horizont, budu samozřejmě pracovat na psaní a produkci televizní seriálů, ale stejně, kdo ví.


Alex Rubit:
Inspirací je mi často fakt, že máme těsný časový rozvrh a zoufale potřebujeme něco vymyslet. To patří k legraci, kterou člověk s televizními nebo virtuálními televizními seriály zažije.

Ale vážně, inspiraci můžete získat často i tam, kde by to asi nikdo nečekal. Jindy prostě někoho napadne nějaký skvělý nápad, aniž by ho inspirovalo něco konkrétního - alespoň ne vědomě.
"Ty jsi jako Windows. Všechno se ti musí vysvětlovat třikrát a pokaždé jinak, abys to pochopila," řekl o mně můj brácha.
"Ufff. Proč zrovna já musím mít takové dítě..." řekl o mně můj táta.
"Zhyň, ty potvoro pekelná," řekl mi Víťa.
"Fakt jseš obdivuhodně hodná," řekla o mně Šárka.

Příspěvek 18.8.2006 19:23:53
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to se máme na co těšit :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 07.2.2007 21:05:59
kutas Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 368
Bydliště: Záryby
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no je to dost zajimavy a bude to pekny
nejlepsi dil SG-1 je 9x20 a nikdo mi to nevezme

Příspěvek 08.2.2007 15:51:30
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Není jiný způsob, jak to zjistit, než si to přečíst :D
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 08.2.2007 18:26:27
šAshrak Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2122
Bydliště: Bohnice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Presne tak, otazky a odpovedi uz jsou k dnesnimu datu zastaraly a treti serie uz vychazi..
The Lost Doctors

Není to úchylný, je to jen Pomeranč.
-Charlie Crews

Příspěvek 08.2.2007 18:34:16
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přesně tak číst číst číst akorát ještě umět anj a mohl bych si číst i dopředu, i když vlastně vychází i nové epizody v CZ od minulého týdne ještě že tak :D
Obrázek

Příspěvek 09.2.2007 07:14:44
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V zásadě jsou CZ epizody tak za rok od jejich vydání, teda zatím.. Bůhví, jak to bude se třetí řadou :roll:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 02.5.2007 13:02:46
nabster Airman
Airman

Příspěvky: 1
Bydliště: doma
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ahoj lidicky asi nebudu první . ale chci se zeptat . bude horizont nekdy v televizi ???????

Příspěvek 02.5.2007 14:11:51
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vidím, že jsi nováček, tak ti musím pomoci...
Horizont je PSANÝ spin-off ("virtuální seriál") v podobě scénářů (viz. http://www.sga-project.com/horizon/oserialu.php). Jak již "psaný" vypovídá, tak televizní vysílání nebude možné a ani se o něm neuvažuje :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 21.5.2007 17:31:01
Czerna.Mysh Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Tau'ri, ale uvažuji o změně.
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Chtěl bych se zeptat na to jestli bude nějaký dvoudíl uprostřed nebo na konci série, páč jsem to začal číst a dost se mi to líbí. Jsem teď u nějakého šestého dílu tak ať vím jestli se můžu na nějakou tu dvojku těšit...
Hallowed are the Ori!

Příspěvek 21.5.2007 18:53:06
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dvoudílů a trojdílů se dočkáš, vlastně na sebe celý Horizont navazuje víc než SG-1 a SGA :wink:

Příspěvek 21.5.2007 19:39:16
Czerna.Mysh Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 41
Bydliště: Tau'ri, ale uvažuji o změně.
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to je super...
Hallowed are the Ori!

Příspěvek 02.5.2008 20:43:30
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Docela by mě zajímalo (možná že už se tady na to někdo ptal) kdy bude ten dabovanej horizon.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 02.5.2008 21:16:34
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no tak z toho sešlo.. :wink: více se dozvíš, když si to tu projdeš..
http://jelda.deviantart.com/gallery

Příspěvek 02.5.2008 22:05:23
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj diky................me se to akor nechtelo cist :D

To je vrozena lenost :D
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 03.5.2008 10:18:24
Keyla Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 25
Bydliště: Czech Republic
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je škoda, že z toho sešlo. Bylo to dost nadějné :?
Obrázek

Příspěvek 03.5.2008 11:10:14
Jelda Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 967
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to možná ano, ale stejně.. sotva si někdo přečte psanou epizodu, natož aby to někdo poslouchal řekněme v "neprofesionální verzi", která by ho stejně brzy omrzela :wink:
http://jelda.deviantart.com/gallery

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Stargate Horizon