Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky SG: Povídky od M. - Rychlá záchrana...

SG: Povídky od M. - Rychlá záchrana...


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Earman: Jů díky, jako vždy. Taková chvála těší :bounce:

Dark Angel: Moc dík, vážně jsi mě potěšil. Začínám mít silný pocit, že se neshoduji s názory ostatních. Protože tenhle díl se líbil a mě přišel...radši nekomentovat. Proto jsem ráda za tvoje vyjádření :oops: . Děkuji moc :oops:

Eleira: Já se teďka do tebe pustím jen počkej! :D Ne, kecám... jako obvykle...Díky :oops: já už vážně nevím, co mám říkat. Připadám si jak gramofonová deska. Jenže, ono se to tak krásně čte ty komentáře. Hlavně od tebe.
Rononátor :yahoo: to je super! To mě nikdy nenapadlo ho tak označit :yahoo: . Rononánka jsem výjimečně zapojila, protože ještě u mě nedostal pořádný prostor. Zase představa, že by ho Zuzka zmlátila, mě přišla...brrr! nemožné, vždyť je to taková křehká dívenka :sorry: .
Ó, jsem ráda, že tě učení slušnému chování rozesmálo :D . Na to jsem přišla náhodou...teda, bylo to inspirované jednou skutečností :oops: . Nemohla jsem odolat.
K začátku s majorem...no, taky ty scény nějak extra neprožívám...ale snažila jsem se to rychle napravit.
Za upozornění na chyby a stylistiku opět dík. Budu se to snažit vychytat a myslet na to, občas mi to ujede :cry: . (Ber do ruky červenou tužku, budu jen ráda za upozornění.)

k btw: pohoda nic se neděje, já to přežiju a když vím o zkouškovým, tak o to se budu snažit psát radostněji :write: Pár nápadů bych měla :twisted: . Bylo mě upozorněno, že Zuzana začíná více týrat Lorna a to nemůžu nechat jen tak...McKay by mě zlenivěl a to teda ne :D . K tvému fňukání, které tak vůbec nevypadá (! Takže příště to slovo fňukání do úvozovek !), tak s tebou soucítím. Taky to teď není žádná radost. Tak držím palce :) .

Na pokud jsi se dostala až sem, tak gratuluji, protože jako vždy tu není nic tak super, aby to stálo za čtení :D Já se jenom rozepsala v informatice, kdy máme klídek (protože jako obvykle odmítáme spolupracovat :twisted: ). -Tohle je skoro jako povídka!-

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
No ja se pridam :) ...skvela povidka...ani nevim, co jsem mela na obed, jak jsem se zacetla...no nevadi...budu doufat, ze to nebyl nejaky hnus, ale to doma nemivame :) .... jinak nejake bychy tam opravdu byly, ale to se vsakne, protoze ten dil byl povedeny, takze to nahradilo preklepy...a ty se daji omluvit :)

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tahle povídka se Zuzanou a Rodnym je stejně tak dobrá jako Last Ancient Mooony. Musim smeknout :D Jinak kdy bude asi další díl :?: :D

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mackenzie: OOOOOOO děkuji :oops:

sgcatlentis: :oops: dík, vážně :oops: takové hodnocení vždy zvedne náladu :oops:


Další díl? :cry: Já vůbec nevím, musím ho napsat. Nejde o to, že by nebyli nápady, nějaké mám, ale čas je to, co mě tlačí. Nestíhám, je před pololetím a tak se všichni zbláznili :stupid: . Hrůza, ale to se nezmění ani po pololetí, takže si přestanu stěžovat a začnu psát :D . Tak zpět k otázce. Díl sem přidám co nejdříve, řekla bych, že příští týden :yes: možná dřív....

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Až další týden :wall:
Last Ancient vychází každý 3 den a tady je to týden :(
Tak to asi nevidržim :!:
To se můžu jít zastřelit :shooting: :D :D

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hej! :D Makám, jak to nejrychleji de :D (tzn. že makám jak barevná). Last Ancient sice vychází každé tři dny, ale tady :D tady je to založeno na nápadu a času dopsání :D , ale slibuji, že se pokusím všechno dohnat a nestřílej se :D Pak bys nevěděl, co se stane :D

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A co je s tou společnou povídkou s Mackenzie :?:
Co tam asi bude :?:
Že by Mac,Sarah,John a další přijeli do alternativní reality na svadbu Zuzky a Rodnyho :?: :D :D :D :D :D

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
NO společná bude hned po té, co dopíšu svoji povídku. A o čem bude? Nech se překvapit, ale jsi na omylu. Ani jeden nepřijede na svatbu těch dvou protože, za A) Zuzka a Rodney OPRAVDU nejsou zasnoubení, spíše by se chtěli zabít a za B) nic mě nenapadá, ale nech se překvapit :D :D

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nemůžu si pomoct :D ,ale musím se zeptat,kdy bude další díl :wink: :D

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud všechno dobře dopadne, tak ještě dnes :D

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vezmu to stručně: JUPÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ :D

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já už se sem normálně bojím chodit :!: Když na mě vyskočí něco stylu TO TO TRVÁ :D Už jen představa toho, že bych sem dnes novou povídku nedala mě děsí. Příště by tu mohla být třeba C4, nebo fotku nějakého našeho hocha s berettou u hlavy :shock: Jenže já beru den tak, že začíná o půlnoci a v tu chvíli taky končí :D

No každopádně sem dávám další díl. Nevím, nic si od něj neslibujte, abyste nebyli zklamaní. Však to znáte...mé hodnocení dílů stojí za prd :D Tak prosím omluvte chyby a pěkné počtení :bounce:

Pátek

„Bav se, dokud je čas. Raduj se s přáteli, protože jednou můžeš zjistit, že jsi sám.“

Možná dnešní den nebyl ničím zvláštním. Všechno začalo klidným ránem. Slunce svítilo do oken. Přes skoro katedrálová sklíčka vznikala na zemi podivná hra barev. Krásná podívaná pro nově příchozí, stejně jako pro ty, co tu byli nějakou dobu. Oceán se stříbrně leskl. Na jeho povrchu sem tam plavalo listí. Z pevniny ho sem nafoukal vítr.
Tenhle den měl být něčím výjimečným pro obyvatele starého antického města. Po dlouhé době se zde měly konat oslavy. Dopoledne uběhlo opravdu rychle. Práce a přípravy se kupily pod rukama. SG-1 s generálem se potloukali po Atlantis a dokonce si vyžádali nějakou tu nudnou misi na sobotu. Zvláštní na tom bylo, že chtěli kapitána Petersonovou a celý její tým. Doktorka Weirová měla poněkud zvláštní pocit. Přece jenom se kapitán nepřetvařovala a byla velmi upřímná. Nakonec oběma, jak doktorce, tak kapitánovi, nezbylo nic jiného, než souhlasit.
Odpoledne začalo pěkně. Známá trojka se sešla na obědě. Nic zvláštního. Jen si chtěli popovídat a vymyslet další šílenosti.
„Co je dneska na oběd?“ ptala se zrovna ženská část trojice.
„No, pravdu, nebo přepsání?“ zaznělo z úst Evana. Tohle byla jeho parketa. Měl pod palcem celý jídelníček na čtrnáct dní dopředu.
„Přepsání.“
„Flákota z C4, ty jsi se ptala…“ odpověděl. Zuzaně se zalesklo v očích a pohlédla na Rodneyho.
„Zamíchat, netřepat,“ vyprskla a rukou si zakrývala ústa, druhou se opírala o stěnu, aby nespadla.
„Z toho pak budou větry!“ přidal se doktor a oba se šli se smíchem posadit. Nechali tam tak zmateného majora, který nechápal čemu se smějí. Tohle byla vážná věc a ne něco, čemu se může člověk jen tak smát! Jenže veselá nálada ty dva neopustila ani po obědě. Pokaždé si našli něco, čemu by se mohli smát jako dvě děti. Pobuřovali tím úplně kohokoliv. Nakonec se pochechtávali už jen ze setrvačnosti. Chvíli si Evan myslel, že by měl zavolat doktora Becketta, aby jim dal nějaké prášky na uklidnění.

Antické chodby překypovaly životem. Vojáci kontrolovali pořádek a vědci tu splašeně pobíhali. Jeden z normálních dnů. Město, pokud by bylo živé, tak by se pravděpodobně potutelně pochechtávalo. Mohlo být skvělé pozorovat hádky ohledně hloupostí, lásku lidí a šílenosti, které tu byly na pravidelném denním seznamu. Město opět několik let žilo a mohlo jen doufat, že na hodně dlouhou dobu.
„Kapitáne! Kapitáne!“ ozvalo se volání na chodbě. Oslovená zpomalila a počkala, až ji seržant dožene. Jeho kanady při každém došlápnutí vydaly podivný dunivý zvuk.
„Copak, Greene?“ začala vlídně. Dneska měla dobrou náladu.
„Potřebuji podepsat nějaké papíry,“ zamumlal. Zuzana věděla, že v podepisování je přesný. Od jedné události se to naučila ona. Nikdy by nevěřila, co se může stát, když člověk zapomene někam něco poslat anebo jen něco podepsat. Unaveně si povzdechla a vzala celý arch do ruky.
„O co jde? Nechce se mě to číst.“ Jako obvykle zívla. Zelené oči pohlédly na Andyho a čekaly na odpověď, která nepřicházela. Stále si měřila podřízeného. Nakonec sklouzla k papírům.
„To je třetí, co žádá o přeložení,“ zašeptala. Poslední dobou jí práce stále více přerůstala přes hlavu. Nechápala to, asi byla špatnou velící.
„Já vím, madam. Bernard mě požádal, abych vám to předal.“ Zuzana posmutněla ještě více.
„Co je to tentokrát? Tvrdé velení? Nesnesitelná velící? Hloupé rozkazy?“ opět zašeptala. Možná by bylo příjemnější, kdyby křičela. Rezignace u ní byla známkou únavy a podivné apatie, setrvačnosti... Její tým byl poměrně nový, ale přesto se na jednom místě neustále střídalo tolik lidí. Bernard se zdál být dobrým novým členem, který se bil za ostatní. Andy Green a Dave Scott se stali sehranou dvojkou, avšak mladíka mezi sebe rychle pustili. Málo kdy se našel dobrý mariňák. Všem přirostl k srdci. Kapitán se neustále bála, nechtěla ztratit nikoho. A teď? Přijde o dalšího člena. Lepší takhle, než ho pak dopravovat na Zem v rakvi a psát dopis rodině.
„Ne, madam, rodinné záležitosti. Rád by zůstal, ale jeho manželce se před dvěma dny narodilo děťátko,“ odpověděl popravdě muž. Zuzana na něj chvíli hleděla a mrkala. Nakonec se rozesmála a téměř skočila muži kolem krku. Skoro ve vteřině načmárala do kolonky svůj podpis. Připsala doporučení do SGC, on si zasloužil být blíže rodině. Dokud ještě nějakou má.
„To je skvělé!“ vykřikla a poskočila, „jak se jmenuje? Je to holčička?“ V očích se jí lesklo. Jak šlo o děti, tak se proměnila v jedno další. Tohle Green věděl. Škoda, že to viděl jen on. O tomhle by se ještě dlouho povídalo mezi Atlanťany.
„Holčička,“ přiznal neochotně seržant. Věděl, co bude následovat.
„Jak se jmenuje?!“ doslova zacloumala s hnědovlasým mužem. Ten mlčel. On nebude ten, kdo jí to řekne.
„Tak si to nechte pro sebe! Stejně to z vás dostanu, protože půjdete se mnou do řídící místnosti na poradu.“ Tady se otočila a vyrazila. Na chvíli si zahraje na uraženou. Nesledovala, jestli jí následuje, stejně ji dohnal.
„Zuzana,“ zaznělo z mužových úst.
„Seržante, není nejlepší doba na to, abyste mi tykal!“ zavrčela Petersonová a prohlížela si další papíry.
„Ne, její jméno je Zuzana.“
„Kecy!“
„Madam, vyprošuji si takové jednání a jakékoliv připomínky!“
„Jů!“ zaradovala se. Začala poskakovat jako holčička. Její spokojenost právě vyrostla na sto dvacet procent. Kdyby byla kočka, tak začne příst. Místo toho se spokojila jen s radostným a ďábelským úsměvem. Kapitán Petersonová milovala děti. Dokázala si s nimi hrát hodiny a stále se skvěle bavila. Už jen představa dalšího roztomiloučkého děťátka ji těšila. Všechno znásobil fakt, že je to holčička se jménem Zuzana…
Evan Lorne poslouchal, co mu právě vysvětlovala jedna doktorka. Pravda, hodně mu to znesnadňoval fakt, že patřila k nejhezčím ženám na Atlantis. Vysoká blondýnka s hnědýma očima. Samozřejmě tu byly i hezčí, jenže, většina z nich patřila do skupiny: pracky pryč, a to nešlo jen o vojandy. Další skupiny, vytvořeny mužskou částí, se daly těžko popsat. Ač to bylo zvláštní, tak ještě nikdo nevymyslel skupinu, kam by zařadili Petersonovou. Stále se pohybovala na hranici všech a sem tam do nějaké spadala. Chod města se prostě nedal vysvětlit. Nestačil na to týden, ani dva, člověk tu musel nějakou dobu žít, aby pochopil.
Doktorka a major se lekli. Z jedné z bočních chodeb vyskočila Petersonová a snažila se umlátit Greena štosem papírů. Neustále se smála a vyptávala se. Seržant mlčel jako hrob a nechal svou šílenou velící, aby pokračovala v psychickém týrání. Jeho pohled říkal: „Neptejte se a hleďte si svého.“ Poslechli. Rychlým krokem zmizeli, hrozilo tu nebezpečí, že by mohli být umláceni. Andy se ohlédl za doktorkou a sledoval ji, dokud nezmizela za jednou ze stěn.
„Celkem pěknej zadek,“ okomentovala to zelenoočka a s klidem pokračovala ve své dřívější činnosti. Vyhlásila test: Za jak dlouho mě Green uškrtí. Zatím se držel.
Andy se zamračil nad jejím prohlášení: „Myslel jsem, že jste na chlapy, madam.“
„Taky že jsem!“ nafouknula se.
„Já blb,“ mužova ruka dopadla na jeho čelo, pak se opět zamračil, „ale je to přece váš nadřízený.“
„To nemá s jeho zadkem nic společného!“ Chvíli bylo ticho. Zuzana vzdala veškeré snahy o zničení Greena a nebo alespoň složky, ani jedno se jí nedařilo. Muž si zrovna prohrábnul krátké hnědé vlasy.
„A můj zadek?“ nahodil opatrně.
Žena se zastavila a prohlédla si ho: „Hm, není k zahození, ale na majora prostě nemáte.“
„Čím výší hodnost, tím hezčí zadek,“ zamumlal si pro sebe naštvaně.
„Já to slyšela!“ upozornila ho na ten drobný fakt Zuzka.
„Ale je to pravda…“
„Není, protože to by pak musel mít Sheppard ten nejhezčí zadek ve městě,“ tady se zarazila a zamyslela, „to už spíš McKay,“ poznamenala. Vypadalo to, že se baví jen o počasí.
„To máte nějak obkoukané.“
Petersonová zamrkala a ušklíbla se: „Závidíte?“
„Neuškodilo by vám, kdybyste se jim jednou dívala do očí!“ Neodpověděl na předchozí otázku. Prostě odbočil. Věděl, že i kdyby odpověděl jakkoliv, tak to stejně převrátí. Dnešní den se stal pro kapitána velmi radostným a rozverným.
„Vy snad žárlíte!“ obvinila svého společníka. Jenže, než stačil cokoliv říct, tak ho pleskla po sedací části.
„Petersonová!“ vyjekl voják. Tahle velící byla za trest.

Porada se stala nudou pro celý tím. Neustále poslouchali doktorku Weirovou, která jim kladla na srdce, aby se chovali slušně a nevystavovali se zbytečnému nebezpečí. Tohle bylo jasné. Kapitán měla pocit, jako by se Liz stala gramofonem a zasekla se. Pomalu na ní přicházela únava a ona s podepřenou hlavou usnula. Na chvíli zavřela oči a když je znovu otevřela, tak si všimla, že se právě skončilo. Na všechno se pak musela vyptat Andyho, který se jí smál. Většího veselí dosáhla ve chvíli, kdy si přejela nohu kolečkem od židle. Začala připomínat doktora McKaye, který dostal křeč do lýtka.
Nikdo se nestihl ani rozhlédnout a nastal temný večer. Večírky měly každou chvíli propuknout. Služby byly dávno rozepsány, všechno mělo proběhnout bez jediného problému. Tak jako vždy. O hladký průběh se měl postarat vždy vedoucí akce. Přece jenom, celé město se několikrát pokoušelo, aby všichni slavili dohromady, nevyšlo to. Z tohoto důvodu se tu vyskytovaly tři různé oslavy, každá byla zcela jiná.
Vědecká část se rozhodla, tak jako vždy, uspořádat celou akci v jídelně. Večírek při vážné hudbě a klasických tancích. Jídlo se zajistilo rychle. Nikde nebyl problém a pokud někdo toužil po něčem odrazovějším, tak si mohl zajít o pár chodeb dál a o pár pater níž. Vojenské pojetí tohoto večírku bylo zcela jiné, než jak ho viděli doktoři. Tady šlo o velmi hlasitou hudbu. Tanec se dal přirovnat k něčemu modernímu a samozřejmě se tu objevoval zakázaný alkohol. Nikdo se neptal, jak se tu objevil a každý na něj reagoval jinak. Tohle nikdo nehlídal. Pokud byli všichni na nohou, tak se nic nedělo. Samozřejmě se tu objevili lidé, kteří ho měli výslovně zakázaný od kapitána Petersonové. Nikdy se nestalo, že by ten zákaz porušili.
Nakonec se tu ještě konal v řídící místnosti speciální večírek pro vedení, na který stejně nikdo nechodil. Možná tak doktorka Weirová a podplukovník Sheppard, který pod nátlakem donutil ostatní, aby se zde na chvíli zastavili. Tady to končilo. Jenže dnes se tam měli dostavit úplně všichni. Jak se dalo čekat tak Lorne s Petersonouvou s díkem odmítli pozvání a oba se vydali někam do chodeb, tam, kde se měl konat večírek pro vojáky.

Elizabeth Weirová přešla po místnosti a snažila se zapojit do rozhovoru jak McKaye se Zelenkou a Carsonem, tak SG-1 s generálem. Šlo to velmi ztuha, ale přece jenom se to trochu povedlo. Všechno vázlo na tom, že se ostatní vyptávali po kapitánovi. Ta stále nepřicházela. Vlastně bylo zřejmé, že se ani nehodlá zastavit.
„Mohli bychom se jít podívat i na ostatní večírky,“ nevrhl nesměle doktor Jackson. Po tomhle Elizabeth mírně zbledla. Byla ochotná udělat všechno, jen nejít na nějaký z těch „večírků“. Musela rychle přemýšlet.
„Rodney, myslím, že bys mohl pro kapitána zajít,“ snažila se to vyřešit diplomaticky doktorka.
„Nejsem žádný poslíček,“ zaprotestoval. Zrovna se dobře bavil. To se nedalo říct o Sam, která před ním prchala.
„Rodney, prosím.“ Co jiného mu po tomhle zbývalo? Nic. Sebral se a s hlasitým mumláním zmizel.

Hlasitá hudba se rozlévala jednou částí města, která byla hodně vzdálená od řídící věže. Velká místnost byla přeplněná k prasknutí. Lidé se tu pohybovali takovým zvláštním způsobem. Někteří rychle a jiní velmi pomalu. Zajímavé bylo, že nikdo do nikoho nestrčil. Vzduch se nedal dýchat a taneční parket vypadal obsazeně. Občas se to objevila nějaká ta flaška. Jenže ta rychle zmizela ve změti rukou. Do tohoto přišel i doktor McKay.
„Koho hledáte?“ zakřičel kdosi doktorovi do ucha. Vědec na něj pohlédl, byl to seržant.
„Petersonovou, poslali mě pro ni.“ vyprskl.
„Cože?“ Andy se snažil překřičet hudbu.
„Petersonovou!“
„Aha, tu? Tak ta je támhle, ale radši bych se od ní držel dál,“ doporučoval voják. Sám s ní musel před chvílí mluvit a rozhodně by radši strávil pár let v pekle. Rodney nechápal, co tím myslel. Jenže, chtě nechtě to musel jít zjistit. Chvíli mu trvalo, než se k ní dostal.
Zuzana Petersonová stála a něčemu se smála, podle zvuku opravdu nahlas. Hnědé vlasy měla rozpuštěné. Prameny rovných vlasů lítaly vzduchem, když se zastavila, tak bylo poznat, že jí sahají někam pod lopatky. Sama kapitán měla na sobě služební oblečení, které postrádalo několik důležitých částí. Třeba boty. Ty si sundala již dávno, vše kvůli pohodlí.
„Tak na Zuzanku!“ zakřičel zrovna Bernard. Rodney se zarazil. Tohle bylo opravdu zvláštní, nevěděl, od kdy jí tykal.
„Jasně, Bernarde, na tvoji holčičku, dnes už po desáté!“ vracel mu to nějaký mariňák.
„Tvrdíte, že jméno Zuzana není pěkné?“ zavrčela Petersonová jen tak na oko.
„To ne!“ bránil se muž, „ale je poznat, že Bernardova manželka vás nezná.“ Celý kruh se rozesmál.
„Jen se smějte, pánové, protože z té holčičky něco bude!“
„Pánové! Prorok promluvil!“ prohlásil dosud tichý Lorne a pozvedl láhev. To neměl dělat, hned o ni přišel.
„Hej,“ snažil se bránit, avšak marně.
„Smůla, nesmíte s tím tak máchat, pane.“ Kapitán se pořádně napila a poslala to dál.
„Hej, ta byla moje a já si jí donesl,“ vztekal se Evan.
„Byla,“ upozornil na drobný fakt někdo z kruhu.
„Jenže já ji chtěl dorazit.“
„Teď už ji dorazí jiní, prostě si to musíte víc hlídat. Petersonová ukradne všechno i to, co je přibitý.“ Zuzana se na dotyčného, který to prohlásil, zamračila. Ano, dalo se říct, že všichni tu popili víc než bylo zdrávo.
„Ne, ne, ne! Já nic neukradla. Ta flaška sice byla tady majora, ale byla znárodněna mnou, takže…“
„…to nebyla krádež,“ dopověděl Bernard. Pokračoval: „Příště si jim musíte pořádně schovat. Mimochodem, co v tom bylo?“
„Ani nevím, něco od Zelenky.“ Všichni znalecky pokývali hlavou. Budou se ho muset zeptat. Zuzana se opět rozchichotala a ztěžka se posadila na zem. Odrhnula si vlasy z obličeje a zavrčela něco o jejich ostříhání. V tu chvíli se zvedl Lorne a donutil ji postavit se.
„Jdeme, musíme najít něco dalšího,“ prozradil jí jeho plán.
„Já nikam nech…cu, nikam s váma nejdu…Puste mě, sotva stojím,“ zamumlala. Evan vypadal neoblomně. Teprve teď si všiml doktora McKaye. Ďábelsky se mu zalesklo v očích. Nasměroval kapitána do Rodneyho náručí.
„Hlídej,“ zakřičel mu do ucha a sám se vydal pro něco, co by se hodilo do jejich kroužku. Museli pořádně oslavit narození Bernardova dítěte. Zuzana zůstala tam kde byla a pořádně zabořila obličej do doktorova ramene.
„Petersonová!“ snažil se ji odstrčit. Ne že by mu vadila, to ne, ale musel rychle vymyslet, jak jo dostat do střízlivého stavu a odvést ji do řídící místnosti.
„Hmm,“ zamručela, ale pak dodala: „Neodstrkovat, nebo se zakousnu!“
„Nechte toho,“ zavrčel. Minul s účinkem.
„Proč? Je mi tu dobře,“ zamumlala. Tímto donutila Rodeyho, aby mírně zčervenal.
„Podívejte, ne, že by mě to vadilo, ale …“
„Tak si nestěžuj!“ Ještě více se zabořila do jeho ramene. „Pěkně voníte.“ McKay pochopil před čím ho Green varoval.
„Zuzano, hele, nemám čas…“
„Jůůů, už mi tykáte, to je fajn…“ Už toho měl dost. Skočil jí do řeči.
„Nemám čas na hlouposti ani na dohadování s opilým vojákem. Dostal jsem úkol vás přivést do řídící místnosti. Nejsem nadšený z toho, že se plýtvá mým géniem na něco, jako je dělání poslíčka,“ vychrlil na sebe naštvaně, ale ženu od sebe nedostrčil. Zuzana to udělala za něj.
„Ok,“ prohlásila a pomalu došla ke Gereenovi. Chvíli s ním o něčem hovořila a pak si vzala jednu z tmavých láhví. Doktor protočil očima a rychlím krokem přešel k ní a odtrhnul jí to takřka od úst.
„Sakra, McKay, mám tě nakopat teď nebo až potom?“
„Třeba teď, ale pít už nebudeš!“ Zuzana ho změřila pohledem.
„Tak se napij sám, je to kafe!“ zavrčela a vzala si další láhev. Rodney ochutnal, vážně to bylo to, co tvrdila. Povzdechl si.
„Ale co teď s tebou mám dělat? Nemůžu tě tam jen tak odvést.“
Kapitán se ušklíbla: „Ne, to nemůžeš, ale můžeš mě tam odnést.“ Andy, který celou scénu poslouchal, se rozesmál. Sám dobře věděl, že se jeho velící velmi rychle uklidní, jakmile bude stát před generálem, tak se bude chovat normálně…možná.
„Jdeme, doktore, nechcete přece nechat čekat návštěvu,“ zamumlala opět kapitán a zavěsila se McKayovi za rameno. Nezbývalo mi nic jiného, než jít.

Jejich cesta ubíhala pomalu. Petersonová to muži vůbec neusnadňovala. Šla pomalu a obdivovala okolní stěny, antické vybavení…celé město.
„Kapitáne,“ zavrčel muž, „nechápu, jak jste se mohla opít!“ Zrychlil a doslova ji za sebou táhnul.
„Mám po službě. Bernardovi se narodilo malé miminko, chystá se odejít…“
„To je důvod k tomu, aby ses tahle zřídila?!“ Něco tu nebylo v pořádku. Rodney na ni nikdy tahle nevyjel.
„Jestli ti to pomůže, tak ano! Mám po službě, můžu si dělat co chci!“ V tuhle chvíli nezněla ani trošku opile. Spíš velmi naštvaně. Stáhla se a vyrazila po chodbě do řídící místnosti. Nechala doktora daleko za sebou. Vlasy si stáhla do nějakého drdolu a upravila se. Boty bude muset vysvětlit, teď si ještě dala do pusy nějakou mentolovou žvýkačku. Snad nikdo nic nepozná. Všechno zvládla v rekordním čase.
„Doktorko Weirová,“ pozdravila hned, jak přišla, „prý jste mě volala,“ dodala na vysvětlenou. Potlačila zachichotání a přešlápla. Rychle vymýšlela výmluvu ohledně bot.
„Kde jste nechala doktora McKaye?“ zeptala se Carterová a modlila se, aby byl hodně daleko.
„Někde vzadu, nestačí mému kroku,“ zamumlala. Všimla si zkoumavého pohledu své velící, podplukovníka a doktora Jacksona. Polknula. Teď to přijde. Rychle polknula a stále stála v mírném pozoru.
„Kapitáne, vaše boty?“ podivil se John.
„Dole jsme slavili a pro větší pohodlí jsem si je zula,“ vysvětlovala po pravdě. Jenže podle pohledů všech jí to moc nevěřili. „Vážně a když přišel McKay, tak začal plašit. V tom stresu jsme si je zapomněla obout. Omlouvám se, pane.“ Kývnul, bylo o v pořádku. Právě dorazil udýchaný doktor. Teď jí nevěnovali pozornost. Potichu se přesunula k Zelenkovi.
„Doktore,“ zašeptala. Pohlédl na ni a usmál se.
„Ano, kapitáne.“
„Víte, mě a chlapi by zajímalo, co jste to dal majorovi,“ pokračovala šeptem. Nestála o to, aby to někdo věděl. Jenže měla pocit, že to zaslechl doktor Beckett.
„Slivovice. Já to majorovi říkal, když to ze mě somroval.“
„Díky. Tohle si musím zapamatovat. Jinak, jak se tu bavíte?“ Zazubila se a přešlápla. Opravdu se snažila chovat společensky. V tuhle chvíli je Radek uvolnil židli a sám si přitáhl jinou. Její vděčný pohled mluvil za vše.
„Skvěle. Posledních pět minut se mnou nikdo nemluvil,“ poznamenal Čech.
„To buďte rád. Se mnou mluvilo tolik lidí, až je to nepříjemné.“ Hodila si nohu přes nohu a sledovala McKaye, který obletoval Samantu. Zamračila se, tohle byla zábava. Nechápala, proč ji sem volali. Bude se muset omluvit a to rychle nebo tu usne.
„Chudák plukovník, Rodney jí nedal pokoj, od začátku,“ poznamenal Radek, když si všimnul jejího pohledu. Pochopila. Radek taky, otočil se pět k doktorovi Beckettovi. Zuzana vstala a přešla ke dvojici. Rozhodla se zachránit plukovníka. Zrovna se o něčem hádala s McKayem.
„Plukovníku, tak mě napadlo, jestli se nechcete projít,“ zapojila se nenápadně do rozhovoru hnědovláska. Jediné možné řešení, které ji teď napadlo. Modré oči blondýnky se na ní zastavily. Kývla a obě se rychle ztratily.
„Díky,“ vypadlo z Carterové, jakmile se ocitly dostatečně daleko.
„V pořádku, potřebovala jsem od tama taky zmizet.“
„Aha, ale zachránila jste mě před McKayem.“ Obě se rozesmály. Zuzana zabočila na jeden balkón a opřela se o zábradlí. Sam ji následovala.
„Vypadáte nějak bledě, kapitáne,“ poznamenala blondýnka. Bylo ji jasné, co to způsobilo. Jenže dneska měla zřejmě rýpavou. Hnědovláska na ni zaostřila.
„Je mi fajn, jen jsem unavená.“
„Přehnala jste to na oslavě?“
„Nevím o čem mluvíte, madam.“ Zase upřela pohled do moře. Pomalu si nadávala za to, že ji osvobodila.
„Víte to a dobře…Co jste oslavovali?“ Ticho, které se mezi nimi rozprostřelo se dalo považovat za nesnesitelné.
Zuzana se nadechla: „Jednomu členu mého týmu se narodilo dítě a bude odsud odcházet.“
„Chápu.“ Opět mlčely. Znovu začala Sam: „Slyšela jsem, že máte dobrý vztah z doktorem McKayem.“
Na to se kapitán rozesmála: „Každý tomu říkáme jinak, madam,“ ušklíbl a se, „to, že bych ho nejradši zastřelila, se někde považuje za velmi přijatelný vztah.“
„Tvrdí se o vás, že jste velmi upřímná.“
„Nevýhoda. O vás se říká, že jste dobrý voják. Špička,“ vrátila jí to. Petersonová věděla, že na svou hlavu neuslyší nějaké kladné poznámky.
„Někdo to tvrdí…byla byste tak laskavá, kapitáne, a doprovodila mně? Jsem unavená a do pokoje bohužel netrefím“ Zuzana kývla. Plukovník byla velmi všímavá a pochopila, že kapitán nemá moc náladu na rozhovor. Pomalu se vydali k jejímu pokoji. Rozloučily se. Teď ještě musela ohlásit, že se Carterová omlouvá a pak zamíří taky do své postele.
John Sheppard se zrovna loučil se zbytkem SG-1 a generálem. Kapitán rychle informovala o plukovníkovi. Rozloučila se ze zbytkem a co nejtišeji se snažila vypařit do svého pokoje. Kdyby se jí to tak podařilo. Ve dveřích ji odchytil McKay. Rozhodl se ji doprovodit.
„Myslím, že do vlastního pokoje trefím, doktore,“ zavrčela kapitán. Toužila po samotě. Nějak na ni všechno padlo. Alkohol se ještě více vstřebal. Chtěla se motat po chodbách, ale sama.
„Sotva jdete,“ podotknul. Podepřel ji.
„Zvládnu jít sama.“ Vytrhla se mu. Zrychlila.
„O tom pochybuji, motáte se.“
„Trhni si,“ zamumlala. Doktor se zasmál.
„Zajímalo by mě, jestli si budeš pamatovat to, co jsi říkala dole na oslavě,“ vzpomínal. Takže bylo jasné, proč s ní šel. Chtěl ji provokovat.
„Myslím, že budu a už teď toho lituji. Nejradši bych na všechno zapomněla.“
„Pěkně voníte…mě se tady líbí…“ začal citovat její slova. Naštvaně ho sjela pohledem a pak se ušklíbla.
„Nebrala bych to tak osobně, přece jenom jsem byla a stále jsem trošku omámená.“
„Prý v opilosti člověk mluví pravdu,“ zašklebil se.
„Když myslíte, já jsem hrozný lhář a nikdy jsem se neopila tak, aby nevěděla, co říkám. Je mi jen líto, že všechno bereš tak osobně.“ Snažila se všechno zakecat. Na tohle byla mistr. Přece jenom, nemohla přiznat to, že když je v dobré náladě, tak mluví pravdu. Vlastně ji říká pořád. Čert aby vzal McKaye a jeho doprovod.
„Myslím, že kecáš,“ zazubil se doktor. Pozorně ji sledoval. Skoro dorazili k jejímu pokoji.
„A já si zase myslím, že by sis měl hledět plukovníka Carterové a mě nechat žít…“ s těmito slovy ho nechala na chodbě stát a zírat na zavírající se dveře pokoje. Sama se tím nezabývala. Prostě dopadla na postel a usnula tolik očekávaným spánkem, který si přinese ošklivé probuzení.

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:laugh: tak dneska jsem se u toho vážně zasmál :laugh: vážně výborný, akorát snad ani nechci vidět ten ranní bolehlav :D
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no boží..dost jsem se bavil..od začátku do konce :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Skvela povidka....tesim se na dalsi cast, ale to sobotni rano taky nechcu videt :D

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Abych se přiznala, tak to ráno taky nechci vidět :oops: . Jenže ten bolehlav asi nebude tak silný, jak se zdá :D . Jinak, bude napříjemná...kdo ví...

Děkuji všem za ohodnocení, doufám, že se mě podaří opět vykouzlit na vašich tvářích úsměv... :D

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nepříjemná? A on v tom bude nějaký rozdíl? :D
Pardon, jsem si nemohl odpustit :sorry: Ale sám vím, jak moje ironické narážky působí na okolí a že jsem kvůli tomu u mnoha lidí v neoblibě :D
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V pohodičce, ona je někdy příjemná i nepříjemná, záleží na náladě :D a na tom s kým se zrovna pohádala...no osobně si myslím, že další díl bude trochu zvláštní :D A pokud to půjde dobře tak bude dnes večer…poslední týden byl peklo a já nějak nestíhala psát :oops:

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Jééé dneska večer-....jupí.... :yahoo: :yahoo:

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mac, ty šílenče :D

Jinak jako vždy dodávám další povídku. Doufám, že si to užijete :D . Omluvte chyby a ...no dál to znáte, za komentáře se nezlobím :D .
Pěkné počtení :wink:

Sobota

„Všichni dovnitř, všichni ven…nikdo nezůstává pozadu.“

Kapitán Petersonová otevřela jedno oko a přesvědčila se, že je opravdu ráno. Slunce jí svítilo do pokoje. Budík ukazoval šest hodin. Ještě stále měla více jak tři hodiny. Sledovala svůj strop a přemýšlela o tom, jestli udělala to, co udělala a o svých slovech. Možná by mohla začít chodit městskou ventilací a nebo kanalizací? V podstatě to bylo jedno. Stačilo si vzpomenout jen na to, jak se měla k jednomu nejmenovanému doktorovi a opět se jí udělalo zle.
Vstala, teda pokusila se o tom. Po čtyřech se doplazila do koupelny. Potřebovala se dát do pořádku a to sprcha určitě zvládne. Za chvíli bude následovat káva a po té by měla být Ok. Jenže, když vyšla z koupelny, tak měla pocit, že umírá. Pomalu, omámeně si oblékala čistou uniformu a ještě skoro se zavřenýma očima se vydala hledat své boty. Našla je přesně tam, kde je včera nechala. Místnost po včerejším večírku moc nezkoumala. O všechno se postará služba, kterou určila. V době úklidu bude totiž několik světelných let vzdálená. Teď se těšila na kávu. Černá tekutina ji postaví na nohy a ona konečně začne fungovat. Možná.
„Bré ráno,“ zamumlala směrem ke stolku, kde seděl Lorne s McKayem. Potichu si přisedla a napodobila Evana. Zabořila hlavu do velkého erárního hrnku.
„Máte stejnou náladu jako tady major,“ zachechtal se Rodney. Jak si teďka vychutnával jejich stav. Rozhodl se, že včerejší zážitky jí připomene jindy.
„Doktore, já vás varuji, ještě jednou něco naznačíte a osobně vás vyhodím z okna.“
„Moc papírování,“ podotkl. Kapitán zavrčela, měl pravdu, opět. Jak ona nenáviděla, když měl pravdu. Nakonec celou snídani zakončila zamručením a vydala se obléct na nadcházející misi.

Tým SG-1 s generálem O´Neillem již stál přichystán před bránou, když Petersonová dobíhala na čas. Dochroustávala jablko, které si po cestě ukradla v jídelně. Poslední dobou to byl její zvyk. Pozdravila přítomné a pohledem zkontrolovala svůj tým. V polovině se začala dusit. Prskala a dávila se. Její obličej zrudnul. Nakonec se jí povedlo uklidnit. Rychle si setřela slzy, které ji stékaly po tvářích z nedostatku vzduchu. Konečně pohlédla na Bernarda.
„To je vtip a pěkně ubohej, Bernarde! Padejte si okamžitě pro výstroj!“ zaječela, nutno podotknout, že ji po tomhle rozbolela hlava. Ona nikam s Teylou nechce a nepůjde. Všichni v řídící místnosti zadržovali smích. Tuhle reakci nikdo nečekal, dobře-čekali, avšak ne to dušení.
„Madam, moc se omlouvám, ale jsem mimo službu. Jak jste včera podepsala papíry, tak dneska večer odlétám. Musím se sbalit. Doktorka Weirová vám našla náhradu.“
„Očividně,“ vyprskla, „ještě se s vámi přijdu rozloučit.“ Tohle neslibovalo nic pěkného. Všichni věděli o jejím vztahu s mimozemšťankou. Kam se hrabal McKay. Tohle byl ještě slabý odvar. Teď se dalo čekat, že se jedna nevrátí a všichni by si klidně vsadili na kapitána. Ta by se vrátila i z pekla.
Zelenoočka přelétla celé osazenstvo jedním velmi krátkým pohledem. Pokud jí začalo ráno blbě, tak co teprve teď. Vypadala na to, že pokud někdo udělá jen jeden jediný průšvih, tak ho osobně uškrtí. Zavolala k sobě mávnutím ruky svůj tým a sama se přesunula k SG-1. Teyla, no, to už je její problém, kde se válí. Přesto byla kapitán překvapená, že se k nim přidala.
„Takže, vím, že jsou tu všichni s vyšší hodností, než kterou mám já. Přesto předpokládám, že budete brát na vědomí mé rady a nebudete se pokoušet o akce typu kamikadze. Všichni odsud odejdeme a taky se všichni vrátíme. Nějaké dotazy?“ Podle pohledu plukovníků a generála byla pochopena. Její tým tohle pravidlo znal a uznával.
„Fajn, pokud se vyskytne nějaký problém, tak mi dejte vědět…“ Green se zrovna přihlásil, „ne, na záchod nemůžete, vyrážíme.“ Kývla ke službě.
Jakmile se brána otevřela, tak jí prošla následovaná svým týmem, který jako vždy zajistil okolí. Tentokrát musela i ona. Za nimi si to kráčela SG-1 a generál s Teylou, která momentálně všechny obšťastňovala dějinami svého lidu.
Na druhé straně je již čekala Petersonová a informovala je o vývoji situace: „Generále, pokud je všem dobře, tak bych navrhovala vyrazit k vesnici.“ Na oči si nasadila sluneční brýle.
„Jasně,“ odsouhlasil vše Jack. Když už byli zde, tak se taky porozhlédnou. Vyrazili po kamenité cestě, tolik známé pro Andyho, Zuzanu a Davida.

„V pořádku?“ Tentokrát to byl Green, kdo promluvil. Nějak se mu nelíbilo, že si jeho velící nasazovala sluneční brýle už takhle brzo. Většinou počkala co nejdéle, naž se k nim uchílila.
„Jsem ok, jen dnes je světlo nějaké ostré. Nevím, co se děje, možná je to tou včerejší oslavou. Od rána nesnesu světlo,“ přiznala se.
„Skočte s tím pak za Beckettem, klidně vás doprovodím.“
„Díky, ale co tak najednou?“ Bylo ji jasné, že tahle pozornost je něčím podložená.
„No víte,“ lezlo to z něj jako z chlupaté deky, David se pochechtával, „ještě jste mi nedala těch deset dolarů.“
„Seržante, hleďte si cesty. Všechno vám vrátím doma. Musíte se připomenout zavčas. Nenosím s sebou diář.“ Teprve teď si Zuzana všimla, že je poslouchá celý tým pod velení O´Neilla. Povzdechla si, to je zase jednou reputace.
Zvláštní na celé cestě bylo to, že proběhla v klidu a bez problémů. Nikdo je nepřepadl a ani nechtěl prodat. Samozřejmě věděla, že jsou pozorováni, jenže místní lidé si jich vážili. Často se pokoušeli o nějaké vtípky, avšak to patřilo k jejich povaze. Zasmála se při posledním nedorozumění v téhle vesnici.
„Plukovníku Carterová, slečno Mal Doran, můžete na slovíčko,“ oslovila je zhruba v polovině jejich cesty. Samozřejmě ještě nevěděla, jak má oslovovat Valu. Radši se uchýlila k formálnímu oslovení. Sama zpomalila, aby ji dohnaly. Opravdu chodila rychle.
„Stačí Valo,“ upozornila ji černovláska. Kapitán mrkla, vzala to na vědomí.
„Musím vás obě upozornit na to, že nesmíte za žádných okolností přijímat jakékoliv pozvání od jakéhokoliv vesničana…Ehm, nerada bych vás pak zachraňovala. Stalo se nám to minule a věřte mi, že mně do smíchu dvakrát nebylo,“ zčervenala. Živě si pamatovala, jak přijala večeři. Suverénně napochodovala dovnitř i s celým týmem a pak se nestačila divit. Vesničané byli fajn pohodoví lidé, ale někdy nevěděli, kdy mají všeho nechat.
„Co by se stalo?“ začal podplukovník Mitchell. Hnědovlásce se nahrnula krev do tváří, avšak neodpověděla.
„No víte, pane, nerozebíral bych to. Měli jsme co dělat, aby tady kapitán vyvázla v pořádku,“ ujal se vysvětlení celého problému David Scott.
„Děkuji vám, Scotte, myslím, že všichni mají celkem jasnou představu, co se stalo.“
„Já ne.“
„Greene, já vás asi přerazím!“ Zelené oči ho sjely. Tohle teda ne. Ona si ze sebe nenechá dělat srandu. „Držte se hezky přede mnou, šup, ať už vás tam vidím!“ Tohle byl dostatečný trest. Klusat rychleji než ona dokázalo málo lidí. Bohužel, Andy se mezi ně počítal. Dokonce dokázal chodit rychleji než ona.

Vesnice nebyla nikterak velká. Dala se přejít sotva za deset minut. Lidé zde se dali popsat jako velmi přátelští. Zuzana se nemusela bát, že by někdo vyskočil zpoza rohu a zastřelil ji, teda ji asi ano, ale ne ostatní. V tomhle měla kapitán jasno.
„Ha, kapitáne! Konečně jste tu, už dlouho jsme vás tady neviděli!“ vykřikl starosta a doslova drtil ženě ruku. Rychle ji k sobě přitisknul. Pokud šlo o přátelství, tak v tomhle byli tihle lidé naprosto jedineční.
Malen pustil Petersonovou: „Nechcete přijít na večeři?“ Kapitán se zazubila, ona dobře věděla, kam tím míří.
Prohrábla si hnědé vlasy a opět narazila na gumičku: „Ne, děkuji, musíme být do večera nazpět.“ Starosta se ušklíbl. Moc dobře věděl, že by nikdy znovu nepřijala to pozvání.
„No, ale když už jste tady, tak bych vás rád poprosil o pomoc, nahoře se nám to nějak hroutí. Zkoušeli jsme to opravit, je to nad naše síly. Jinak zásoby máme pro vás nachystané. Doufám, že doktorka Weirová souhlasila s výměnou.“
Tady nastoupila Teyla: „Souhlasila. Milerádi vám nabídneme i více.“ Starosta si ji mlsně prohlédl.
„O tom nepochybuji,“ prohlásil a dál se věnoval kapitánovi, „v bažinách se nám potápí jeden sklad. Nějaká technická chyba. Myslím, že byste byla ochotná?“
„Takže se opět budu hrabat v bahně? Proč to proboha stavíte tam nahoře?“ podivila se. Nenáviděla ty chvíle, kdy musela jít a snažit se něco spravit. Opět bude smrdět tím zahnívajícím čímkoliv!
„Výpary nám pomáhají,“ vysvětloval Malen, „aby určité druhy potravin zůstaly v lepším stavu. Mimochodem, chceme vidět vaši náhradu za naše jídlo.“ Jejich společní obchod a celé přátelství vázlo na to, jak se zrovna starosta vyspal.
„V klidu, Malene, já bych taky ráda viděla to jídlo. Nebudu přece kupovat zajíce v pytli. Co vy na to?“ Tady muž kývl, ona nebyla hloupá, nikdy se ji ještě nepokusil podrazit. Věřil, že je to pro jeho vlastní dobro.
„Následujte mě, myslím, že si přeješ se porozhlédnout…tví přátelé to tu ještě neviděli…“
„Jo, neviděli ten smrad nahoře v bažinách.“ Tohle přešel muž mlčením. Kapitánovy rozmary se někdy nedaly pochopit. Nechal je, aby se porozhlédli a sám s Petersonovou kontroloval vše, co se mělo odnést. Zuzka mu pak předala nějaké lékařské vybavení, které předtím zkontroloval.
Jejich další cesta vedla na kopec, kde se rozprostíraly „bažiny“. Tak tomu říkala Zuzana a kupodivu se to ujalo. Byly to velké krátery plné zahnívajícího bahna, které podléhalo nějakým exotermickým reakcím. Teplo a „vůně“ odpuzoval kohokoliv. Kupodivu přesně tohle dokázalo udržet nějaké potraviny vypěstované vesničany v čerstvé stavu po několik dní a někdy i měsíců. Úzké cesty mezi krátery naznačovaly složitost pohybu. Vyhýbat se mezi nimi bylo velmi složité a pokaždé, když tam Zuzana musela, tak minimálně v jednom skončila. Dneska se s tím smířila. Dlouho si nedávala bahenní koupele a byla rozhodnutá, že ji bude Teyla následovat i s Carterovou. Pomsta je tak sladká.

Zuzana si uvázala lano kolem pasu a složila si brýle do kapsy. Vlasy si upravila. Vyčesala si je hodně vysoko.
„Greene,“ začala rozdávat poslední instrukce, „kdybych náhodou spadla, tak spoléhám na to, že mě odtamtud vytáhnete. Nerada bych byla součástí toho zahnívajícího řetězce.“ Po tomhle proslovu poplácala muže po rameni.
„Nebojte, nemám v úmyslu vás nechat se stát složkou na uchovávání potravin. V hlášení by se to špatně vysvětlovalo.“ Hnědovláska se zmohla pouze na chabý úsměv. Prostě někdo musel zjistit, co se děje. Zuzana se tam vyznala nejlépe, byla drobná a podle argumentu Greena měla vážit nejmíň, čím urazil celé dámské osazenstvo. Hold musí si svou velící hýčkat, nebo by se mohlo stát něco nehezkého.
Petersonová vyšla vstříc svému osudu. Zezačátku šla velmi jistě. Tuhle cestu šla několikrát. Jenže pak ji výpary trochu omámily a cesta se od té doby, co tudy šla změnila. Musela našlapovat jemně a neustále zkoumat terén. Zrovna došlápla na jeden kousek, který vypadal opravdu pevně. Pravda byla jiná. Utrhl se ve chvíli, kdy na něj převedla celou svou váhu. Tím ztratila stabilitu a po nohách sklouzla do bahenní koupele. Zůstala ji trčet jen hlava, ostatně jako vždy. Pomalu vytáhla ruce z lepivé hnědé hmoty a přitáhla se ke břehu. Čekala až Andy začne tahat.
„Seržante, na co čekáte? Začínají se mi zahřívat podrážky,“ zaznělo jemně z vysílačky. Tím na sebe upozornila. David a Andy na sebe pohlédli, rozesmáli se.
„Madam, pokud to nejsou lýtka, tak jsme v pohodě,“ zažertoval David. Nějak si neuvědomil přítomnost plukovníků a generála. Začal pomáhat Greenovi s taháním.
„Scotte, kdyby to byla lýtka, tak jste první kdo se to dozví.“ Kapitán již byla na souši a snažila se ze sebe sklepat co nejvíce toho svinstva. Seržant právě navazoval na konec další lano. SG-1 se začínala nudit a proto se doktor Jackson rozhodl k zoufalému kroku. Začal se Teyly vyptávat na její lid. Samotný generál O´Neill tohle představení sledoval s děsem v očích. To si myslel, že svému týmu dává moc volnosti. Tohle bylo neskutečné.
„Jsem potěšen, vidět vaše lýtka je můj životní sen,“ vypravil se sebe mariňák mezi návaly smíchu. Pokud tohle přežije tak všechno.
„Scotte, myslím, že vaše starost o má lýtka je poněkud přehnaná. Je tolik věcí, které bych chtěla vidět a nikdy je neuvidím. Třeba takový chrám v Athénách nebo vás v bahně….“
„Jenže to se nikdy nestane,“ vyprskl tentokrát seržant. Jak on miloval tyhle rozhovory. Nevšímali si společnosti. Tohle byl jejich svět, který jim nemohl kdokoliv narušit. Jack tohle věděl. Hrozně rád vzpomínal na staré časy, kdy velel svému týmu. Musel by být slepý, aby si nevšiml vztahu, který byl mezi členy. Dali se považovat za blízké přátele.
Zuzana dorazila k jedné ze staveb. Přesně k té, kterou jí popsal Malen. Vypadala na první pohled v pořádku, jenže to byl klam. Opatrně si budou pohlédla. Problému si okamžitě všimla, jenže sama to nebyla schopná opravit. Musela si sem přivolat další.
„Green, předejte moje lano Scottovi a sám se uvažte. Pak sem pošlete Teylu a ještě poproste někoho z SG-1. Tohle bez pomoci nikdy nezvládnu. Každý ať je pevně přivázán a někdo ho jistí. Hlavně ať třeba vás nejistí plukovník Carterová…“ ozvalo se opět do ticha. Andy jen se smutným úsměvem předal provaz dál a sám se začal přivazovat. Teyla s brbláním splnila její rozkaz a jako poslední se přihlásila Sam. Tyhle ,bažiny´ jí zajímaly. Zuzana měla neuvěřitelné štěstí.
Greena jistil Teal´c, vhodnějšího adepta nenašli. Teylu musel jistit Daniel. Sama ho přemluvila a on neměl to srdce jí říci: ne. Sam si vzal na starosti Jack. Ze zjevných důvodů. Tímto začala akce oprav budovu. Nějakou dobu trvalo, než se tam ti tři dostali. Těžší bylo se dohodnout. Plukovník byla velmi nápomocna, ale Teyla byla protivná. Neměla moc náladu jakkoliv Petersonové pomáhat. Nakonec se spokojila s podáváním nějakých materiálů. Všechna velká práce zbyla na seržanta a kapitána. Všichni to zvládli. Opravy se zdařily. Teď už jim zbývala jen cesta na zpět.
Zuzana se vesele bavila se Sam a něčemu se smály. Hnědovláska šla první a hledala cestu pro ostatní. Za ní šla Sam, Teyla a Green. Přesně v řadě.
„Kapitáne, vy jste vážně šílená,“ poznamenala blondýnka. Snažila s popadnou dech ze smíchu. Její společnice jí právě vysvětlovala, jakého nedorozumění se v místní vesnici dopustila. Podobných hloupostí bylo opravdu hodně.
„Nikoliv, madam, občas se to stane,“ pokrčila rameny. Sama se tomu usmívala. V téhle chvíli někdo vykřikl. Zuzana se otočila na Sam a ta se otočila na Teylu. Mladá mimozemštanka padala do bahna. Máchala kolem sebe rukama. Tak tak nahmátla plukovníka a jak to bývá, tak plukovník nahmátla Zuzanu, která do toho všeho na rozdíl od obou žen padla po hlavě. Nestihla se pořádně nadechnout a tak její první nádech ji vehnal do plic bahno.
V Greenovi by se v tu chvíli krve nedořezal, všechno se stalo tak rychle a on nedokázal zakročit. Viděl jak Teyla padá, chytá se Sam za ruku a ta strhává sebou Zuzanu, které se žel bohu chytla za vestu. Seržant sledoval hladinu, která se uzavřela za Zuzanou. Rychlostí, jakou jen dokázal vyvinout se vrhl ke své velící a vytáhl ji ven. Obličej měla hnědý od té hmoty. Podle všeho nedýchala. Rychle ji položil na zem. Nevnímal to, že se obě ženy vyškrábaly z kráteru a že se mu dívají přes rameno. Jeho hlavní starost byla kapitán. Rozepnul jí vestu i bundu. Nešlo mu zjišťování tlukotu srdce na tepně, teď nebyl čas na to, aby se zmýlil. Srdce jí ještě bilo, ale slabě. Podložil ženinu hlavu a zacpal nos. Vdechl vzduch do plic, jednou, podruhé, potřetí. Přestával doufat. Nechtěl, aby zemřela takhle. Snažil se dál, znovu vydechl a...povedlo se. Zuzana otevřela oči a začala dávivě kašlat. Převrátil ji na bok a sledoval jak dostává celou nečistotu z plic.
„Měly byste se, plukovníku vrátit. Já tu s ní počkám a pak vás doženeme,“ začal seržant, který se konečně vzpamatoval a uvědomil si za svými zády druhé dvě ženy. Neslyšel odpověď, ale došlo mu, že odcházejí.
„Kdo by čekal, že to bahno bude tak příšerně chutnat,“ zaznělo do ticha.
„Kapitáne,“zaradoval se muž a přetočil ji čelem k sobě. Usmívala se, avšak stále kolem sebe plivala. „smím Teylu uškrtit?“ snažil se jí zpravit náladu.
„Andy, její chyba to nebyla. Mohlo se to stát komukoliv,“ prohlásila, ale pak se ďábelsky usmála, „ale přísahám, jestli se na mě jen jedinkrát usměje tím svým debilním úsměvem, tak ji jednu vrazím, i kdyby tam stál samotný papež!“ Tímto udělala za celou situací velkou tečku, která donutila seržanta k neovladatelnému řehotu.
Nebyl nějaký zvláštní důvod proč se tu déle zdržovat. Jídlo měli, obchod uzavřeli, opravili co se dalo a ještě navíc to málem jeden z nich schytal. Byl čas jít domů. Dokonce ani Teyla nechtěla déle zůstávat a smlouvat. Nejenže ji vtom bránil kapitánův naštvaný pohled, ale sama toužila po čisté, voňavé uniformě a sprše.
Cesta k bráně proběhla rychle. Nikdo moc nemluvil a když někdo něco řekl, tak to byl jako výstřel do ticha. Konverzace se dlouho neudržela a každý byl myšlenkami jinde. K jejich radosti se jim brzy ukázal kruh předků, který je dostal v pořádku domů do řídící místnosti starého města.

Na Atlantis bylo jako vždy pozdvižení. Vědci lítali sem tam, stejně jako vojáci. Celému zmatku velel doktor McKay, který ke své smůle byl v nesprávný čas na nesprávném místě. Zuzana si právě užívala nově nabytého života a touze po tom něco provést, vrátit mu některé věci a tak mu doslova skočila do náručí. Nutno podotknout, že doktor se před chvíli převlékl do krásně čistého oblečení.
„Petersonová, já tě zabiju! Přepadnu v nějaké tmavé části Atlantis a pak tě osmažím na tom největším sporáku!“ odstrkoval ji od sebe Rodney. Snažil se, možná byl silnější, ale ta ženská se dokázala držet jako klíště. Navíc mu ruce klouzaly. Toho hnědého bahna se nedalo zbavit. Dokázalo lepit a strašně dlouho usychalo.
„Ale, Rodneyků! Já tě mám tak ráda, přece by ses nevzpíral. Nech si dát pusu!“ Po tomhle doktor vyvalil oči a začal se úporněji bránit.
„Né! Sundejte ji někdo ze mě!“ zakvičel. Bylo to zbytečné, bahno měl úplně všude. Jeho bleděmodré tričko se změnilo v něco odporně hnědého a ke všemu to páchlo. Zuzana mu právě vjela rukou do vlasů. Rozhodně mu to nevadilo, jen kdyby na ní neměla další kus bláta.
„Kapitáne, nechte ho chudáka, co vám udělal?“ přimlouval se za něj Evan, který celý výstup nějakou chvíli sledoval a stále nemohl přijít na to, kdo vyhraje tentokrát. Samozřejmě se držel v dostatečné vzdálenosti. Stál na druhé straně místnosti.
„Co vy o tom víte, majore. Já tolik toužím po tom obejmout doktora. Málem jsme se dneska udusila a tohle jsem si prostě nemohla nechat na jinou dobu, ale pokud je vám to líto, ráda vás taky obejmu.“
„Ne, ne, to je v pořádku, objímejte si svého doktora, ale mě nechtě!“
„Rozkaz, pane!“ Takže dneska se Rodney nedostane z jejího sevření.
„Kapitáne, měla byste se jít osprchovat, je to už vážně děsný smrad,“ zavolala na ni neochotně Liz. Přece jenom, dobře se bavila.
„Dobrý nápad, půjdu taky!“ chopil se tématu doktor.
„Rodney, mě je to líto, ale do mé sprchy se vleze jenom jeden, ale jak je to u tebe?“ Zuzana zářila jako sluníčko.
„Cože?“ nepochopil narážku. Sám si naběhl. „Ne, nikam semnou nejdeš,“ pomalu nu to docházelo, „ jdu do sprchy, ale SÁM! Nikdo semnou nejde!“
„To je škoda,“ povzdechla si Zuzka a hodila jeho směrem zamilovaný pohled číslo jedna. Nechápala, proč je najednou takový. S doslova dětským smíchem ho pustila a vydala se k sobě. Nemělo cenu ho dál špinit. Tak jako ona to schytal a bude se muset jít umýt. Jak se těšila do horké vody.

Zuzana se převlékla do civilního. Tohle byl další problém u její osoby. Nikdy se nedokázala rozhodnout. Na něco měla náladu a na něco ne, a pak si stejně vzala něco jiného. S uniformou takový problém nebyl. Hodila na sebe to, co bylo předepsaná a více se nestarala. Po dnešním dnu ba dokonce týdnu měla konečně volno a to znamenalo, žádná vesta zbraň prostě nic. Nadšeně otevřela skříň a sledovala ji jako televizi. Přemýšlela, co na sebe hodit. Tohle tyčko ne, na tamto neměla náladu. Nakonec se spokojila s tričkem, které mělo krémovou barvu, krátký rukáv a bylo obtáhlé. Přes ruku si přehodila býlí tenký světřík a celé to zakončila s šedými kalhoty po kolena. Vyfénované vlasy si neachala rozpuštěné a obula si sandále.
Zamířila z pokoje a zastavila se hned u dveří na konci chodby. Zaklepala. Stále bylo ticho. Pohlédla na hodinky a podivila se. Cifry ukazovali tak šest hodin, více ne. Samozřejmě s SG-1 a generálem se již dávno rozloučila. To jak se dostanou na Deadalos jí nějak nezajímalo. Znovu zaklepala.
„Nazdárek, Zuzičko!“ zaznělo zvesela, jakmile se dveře otevřeli. Stála v nich drobná a menší zrzka s hnědýma očima. Po tváři se jí rozléval úsměv. Tohle byla doktorka Alisa Harrisová, bioložka, která dokázala kapitána vytočit, ale vždy vyvázla živá.
„Vtipné, Alis,“ zavrčela přivítaná, „jen to rozkřikuj, protože jestli to uslyší Lorne a nedej bože McKay, tak mi nikdy neřeknou jinak než Zuzičko.“ Zrzka zakroutila nechápavě hlavou a popadla černou mikinu. Obě se vydaly směrem k jídelně.
„Ale, nemusíš se hned tak rozčilovat, to ještě neznáš význam svého jména.“
„Aliso Harrisová, já vás varuji, že jestli to řekneš, tak by se ti mohlo něco nehezkého stát…“ V tomhle měla zelenoočka jasno.
„Lilie,“ vyprskla druhá žena. Se smíchem se schovala za antický květináč, který měl bohužel tu smůlu, že tam stál. Zuzana se na ni vrhla a chtěla ji uškrtit přes vzrostlou palmu.
„Aliso, já tě nenávidím,“ zavrčela na oko, „víš kolik mi dalo práce žít v nevědění a ty to tady vykřikuješ!“ Sama se smála. Tohle nebylo vážně normální.
„Lilie? Přišel jsem o něco?“ zaznělo kapitánovi za zády. Ztuhla. Tenhle hlas by poznala všude. Polknula a zahleděla se do očí své kamarádky. Ta jen s rozpaky přikývla, potvrdila jí tak ty nejhorší obavy. Pomalu se otočila. Alisa vyšla zpoza palmy, pobaveně prohlížela si doktora McKaye, který ji právě zachránil. Doktor věnoval pozornost pouze kapitánovi.
„Ale o nic, doktore. Jen o to, že se tady Zuzičce nelíbí význam jejího jména,“ zahalekala doktorka.
„Zuzička?“ vyprskl Rodney.
„Doktore!“ zavrčela podrbávaná, „myslím, že Zuzička je ještě pěkné jméno na rozdíl od Meredith!“ Muž mírně zbledl. Nedokázal přijít na to, jak se dopátrala k jeho druhému jménu.
„Jak?“ prskl. Momentálně, ten kdo byl mimo byla doktorka. Nechala ty dva, aby se pohádali a mezitím se bude dobře bavit.
„No, řekněme, že jsem to někde zaslechla.“ Andělský pohled dokázala opravdu dobře a ještě když na sobě měla světlé oblečení, tak ho připomínala stále více a více.
„Kde, od koho?“ Stál těsně před sní a sledoval ji. Zuzana musela o krok podstoupit.
„No, podplukovník Sheppard se o vás tak nějak zmínil a…
„Já ho zabiju…“
„Už musím!“ vyhrkla Zuzaka. Nechtěla, aby byla ta, koho doopravdy zabije. Rychle popadla Harrisovou za ruku a zamířila s ní k jídelně. Rozhodně se teď nechtěla hádat s Rodneym. Řekla mu pravdu, to ano, ale ne celou. Přece má přístup do všech osobních složek.

Obě se zastavily v jídelně pro jídlo a dále pokračovaly na nějaké molo. Takhle trávily většinu sobot. Sešly se v šest hodin a po zbytek večera podrbávaly všechno a všechny. Své velící a nadřízené, chlapy, přítele a nebo se bavily o módě. Dnešní noc si pro ně připravila velké teplo. Ani jedné to nevadilo. S chutí jedly salát s rajčaty. Podle Lorna se jmenoval Eratuský brouk na měkko.
„Tak to vidím na to, že major ztratil veškerou soudnost s pojmenováním jídla,“ zamručela doktorka s plnou pusou.
„Nepovídej, ale nedávno se mu to tak povedlo,“ stejná odpověď. Kapitán měla plnou pusu a ještě si zvesela přidávala.
„Jestli myslíš ty mořské chaluhy, tak to potom ano…mimochodem, všimla sis, jak McKay zíral?“ Alisa si musela vždycky rýpnout.
„Ne, nevím na co by zíral. Myslím, že se dobře bavil tím, jak jsi mě pojmenovala.“ Zuzana dojedla poslední sousto a natáhla se. Sledovala modrou oblohu.
„No, tebe vidět v světlém tričku a nebo jen v civilu je zázrak, tak moc nekecej. Moc dobře víš.“
„Nevím, jelikož … nevím.“ Rozesmála se. Moc dobře si všimla Rodneyho ohledu i výrazu, když ji viděl. Jenže rozebírat to nechtěla. „Co ty a ten pěkný poručík?“
Takhle to šlo celý večer. Postupně se k nim přidaly některé další doktorky, které věděly o téhle slezině, která se konala každou sobotu a to zcela pravidelně. Pokud šli spát, tak až někdy kolem půlnoci a nebo i později.

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
super...perfektni...uzasne... :) ... tesim se na NEDELI :)

Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:bravo: :bravo: skvělý dílek, tedy, těch překlepů tam dneska bylo nadmíru, ale po obsahové stránce není co vytknout :bravo: :bravo:
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Super....A tu Teylu bych v tom blátě asi opravdu utopila :twisted:
Btw. Zuzička :rflmao:
No, červenou pastelku nechám tentokrát v penálu :wink:

Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
supr díl....moc se mi tol íbilo..a tu teylu bychtam fakt utopil...jak já jí nemam rád..nikde :D :D :D
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Mrtvé povídky