Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky SG: Ascanis II. - povídka suspendována

SG: Ascanis II. - povídka suspendována


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ano je to tak! Znova ma kopla muza a pisem pokracovanie Ascanisu I.

takze hor sa do citania...

ASCANIS II.


Prolog:

Po nesmiernej katastrofe vyvolanej neznamym nepriatelom, ked bola znicena cela Zem spolu s Marsom a zahynulo obrovske mnozstvo ludi sa jedna z najmocnejsich a zaroven najumiernenejsich ras Mliecnej cesty Noxovia rozhodla pomoct prezivsim zo Zeme a dopravila pomocou svojich lodi na Ascanicu tych, co prezili na stanoviskach Alfa, Beta a Gamma a tiez aj cestujucich preplnenych kriznikov pozemskej obrany, ktore do poslednej chvile evakuovali vedcov a vyznamnych ludi z celej zeme...



FADE IN:

necele dva mesiace po katastrofe Zeme...

INT: ASCANICA – TELERUSH FELINAS – HANGAR A/12

V obrovskej hale sluziacej ako hangar pre bojove lode triedy Aitolos spociva mohutna bitevna lod Enceladus a okolo nej poletuju maje lodicky, ktore tu a tam na jej povrchu opravuju drobne poskodenia z jej nedavneho stretnutia z rozsiahlym meteorickym rojom. Na mostiku vysoko nad lodou, takmer tesne pod silnymi hangarovymi vratami, stoji Radek Zelenka a kontroluje prace pomocou dalekohladu. Na kovovom mostiku sa zrazu ozvu kroky a Radek zlozi dalekohlad. Obzrie sa a zbada Shepparda, ako kraca k nemu spolu s Dr. jacksonom.

Dr. Zelenka: Doktor Jackson! John! Ako sa mate obaja?

Sheppard: Mam povedat „dobre“ alebo pravdu?

Dr. Zelenka: Aha, takze chapem...

Dr. Jackson: Ja sa mam celkom dobre. Zajtra odchadzam naspat do Mliecnej cesty. Siedma, Osma a Dvanasta flotila tam krizuju a hladaju este moznych zachranenych z tej katastrofy na Zemi. Stvrta flotila ma vyrazit zajtra a ja idem s nou. Uz sa neviem dockat, kedy zasa uvidim Mliecnu cestu zblizka...

Sheppard (k Zelenkovi): Snazil som sa ho odhovorit, ale ten jeho entuziazmus sa mi nepodarilo prekonat. Veril by si, ze takyto styridsiatnik, ktoreho staci zavriet do nejakeho labaku s kopou artefaktov nejakej starej civilizacie a je od neho pokoj, dokaze presvedcit skoro vsetkych clenov najvyssej rady, aby ho pustili s flotilou patrat po utecencoch zo Zeme? Mna to sice tiez nakoniec dozralo, a aby som sa ho zbavil, tak som mu ten suhlas dal, ale nedokazes si predstavit aky je otravny...

Dr. Jackson: Hej! Ja som to pocul!!

Zrazu sa ozve Radkova vysielacka: „Minister, stalo sa nestastie v komplexe brany!“ Radek len lenivo siahne za ucho a povie: „Dobre, uz idem!“

INT: ASCANICA – TELERUSH FELINAS – KOMPLEX BRANY

V tesnej blizkosti maleho komplexu budov stojacich okolo stitoveho pola obklopujuceho samotnu branu pristava Jumper a vystupuje z neho Radek, spolu so Sheppardom a Danielom. Stit obklopujuci branu je spusteny a na jeho mieste postava hromada ludi okolo Jumpera ciastocne zniceneho vortexom brany. jeden z prisposobenych Jumperov odlieta s jednym zranenym smerom k centru metropoly. K nasej trojici pribieha jeden z bezpecnostnych dostojnikov, ktory uz vysetruje co sa stalo.

Dostojnik: Vdaka pane, ze ste tak rychle prisli.

Sheppard: Co sa stalo?

Dostojnik: Jumper zastavil pred branou a cakal kym bude spusteny stit, ked sa brana zasa neocakavane aktivovala a vortex zasiahol zadnu cast Jumperu, cim ju uplne znicil a ti co boli vzadu, tak zahynuli. Zachranil sa iba pilot, ktoreho pred chvilou odviezli do nemocnice, lebo ho stlaceny vzduch hodil o predne sklo.

Sheppard: Z akej misie sa vracal ten Jumper?

Dostojnik: z mimoriadnej, pane. Nevolali by sme vas, keby to nebolo potrebne.

Sheppard: Kto bol v zadnej casti Jumperu, ked sa to stalo?

Dostojnik (preglgne): Minister McKay, pane.

FADE OUT:
Naposledy upravil Aiwendill dne 11.12.2008 20:44:06, celkově upraveno 2

Příspěvek 06.3.2007 22:38:00
Lotar Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 126
Bydliště: Bratislava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vedel som to :)
Záver sa mi veľmi nepáčil, keďže McKaya mám rád.. možno to ešte nejak poriešiš, ale pochybujem..
Internet je kopa hnoja a internetový prehliadač sú vidly, ktorými musíte ten hnoj prehadzovať a občas tam nájdete zlatý prsteň.

Obrázek
Stargate Odyssey

Příspěvek 20.3.2007 23:48:54
Rosseta Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 275
Bydliště: Homole
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:cry: Fňuk... :cry: Néé, McKaye néé... (Jen tak, nikdy si nezvyknu na slovenské polkne - preglgne... zní to jako by někdo se topil.)
R jako Rodney, O jako Ori, S jako Sheppard, S jako Samantha, E jako Emmerson, T jako Teyla a A jako Atlantis.
Bohužel, na tomto fóru již nejsem a nebudu aktivní, Přeji hezký den.

Příspěvek 21.3.2007 22:01:35
Maka-krí Airman
Airman

Příspěvky: 12
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
povedlo se ti to :cry:

Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aiwendill píše:
Sheppard (k Zelenkovi): Snazil som sa ho odhovorit, ale ten jeho entuziazmus sa mi nepodarilo prekonat. Veril by si, ze takyto styridsiatnik, ktoreho staci zavriet do nejakeho labaku s kopou artefaktov nejakej starej civilizacie a je od neho pokoj, dokaze presvedcit skoro vsetkych clenov najvyssej rady, aby ho pustili s flotilou patrat po utecencoch zo Zeme? FADE OUT

Víš kolik je Danielovi - tedy jeho představiteli - 36 let! :lol:
Ale jinak - dobrý čitelný styl
After hard working I like hard playing

Příspěvek 24.3.2007 23:16:30
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
no takze som tipoval celkom dobre...

presny vek sa mi nechcelo zistovat a naviac v seriali vyzeral sice na 30 - 35 ale toto sa odohrava niekoko rokov neskor, takze som pridal trocha veku... :)

inac dalsi diel uz mam skoro dokonceny, takze ho pridam uz tento tyzden niekedy vo stvrtok alebo piatok... :)

Příspěvek 14.3.2008 15:39:27
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
po velmi velmi ale fakt velmi dlhom case, ktory som stravil vsetkym moznym, len nie pisanim teraz pridavam dalsi diel poviedky Ascanis II. a uprimne sa ospravedlnujem citatelom, ze som vas nechal tak dlho cakat...

Toto je spoiler!!!:
vieme preco zahynul rodney a co sa stane, ak rychlo nezdrhneme aj my...



ASCANIS II. - Novy zaciatok
EXT.: ASCANICA - TELERUSH FELINAS - PRIESTRANSTVO PRED KOMPLEXOM BRANY

Ked to Sheppard pocul, zatmelo sa mu pred ocami a bol by odpadol, ak by ho dostojnik nebol zachytil. Vsetci si v tej chvili uvedomili, ze prisli o najgenialnejsieho a najprotivnejsieho vedca hned v dvoch galaxiach. Od brany sa znova ozvalo bzucanie a o niekolko sekund vysplachol z nej dalsi vortex, ktory po necelej sekunde zmizol.

Dostojnik (k Zelenkovi): Tak toto uz bude asi vase pole posobnosti, Pane.

Radek: Ano, to bude. Zariadte, aby mi sem dorucili co najskor terminaly AC35 a SF4 zo skladu na Ascanis. Az do odvolania zakazujem cestovanie branou. Kym nevysetrime, co sa stalo, bude sa pouzivat brana na Atlantis.

V tom mu zapipa komunikator v uchu a je pocut hlas technika: Pane, na Atlantis sa prave aktivovala brana a o chvilu zasa vypla. Co mame robit?

Radek: Nechajte zapnuty stit na brane. Az do odvolania zakazujem cestovanie branami. Dajte to vediet cez subpriestorovy kanal ostatnym planetam a nasim spojencom. Na cestovanie pouzivajte lode.

A tak sa aj stalo. V galaxii Pegasus zacali lietat vsetky mozne typy lodi, kym sa o dva mesiace neprihodila neocakavana udalost...

EXT.: SYSTEM BETELGEUZE - ORBITA DRUHEJ PLANETY

Na orbite druhej z troch planet obrovskej cervenej hviezdy sa majestatne vznasa bitevny kriznik triedy Aitolos, dvakrat vacsi ako stare lode triedy Aurora. Vedla neho vidiet zaujimave zariadenie podobne Hubblovmu teleskopu, ktore je pripojene k lodi dlhociznym kablom.

INT.: SYSTEM BETELGEUZE - BITEVNY KRIZNIK TRASLANTUS - MOSTIK

Prvy dostojnik (ku kapitanovi lode): Pane, vedci hlasia, ze stiahli databazu toho satelitu do nasich pocitacov. Objavili v nej hlasenia o niecom zvlastnom a chceli by to prestudovat v laboratotirach na Ascanice.

Kapitan: Dobre, odpojte satelit od lode a zadajte kurz na Ascanicu.

Navigacny dostojnik: Pane, zachytavam naobycajne silne gravitacne pole na hraniciach sustavy. Pocitace to nevedia identifikovat.

Kapitan: Zistite o tom co najviac udajov.

Navigacny dostojnik: Je to bezpecne? Pane, to pole sa zvacsuje! Logaritmicky!!!

Kapitan: Rychle odlietame! Odstrelte satelit! Skok do hyperu smerom na Ascanis!

INT.: ASCANICA - TELERUSH FELINAS - LABORATORIUM 135AX - O TYZDEN NESKOR

Zelenka: Mame tu dost velky problem...

Sheppard: Vacsi ako zblbnutie celej siete hviezdnych bran v mliecnej ceste, pegase, andromede, ide a niekolkych dalsich galaxiach??

Zelenka: O dost vacsi.

Moros: Tak si ho vypocujme.

Zelenka: Vyhodnotili sme udaje, ktore mame k dispozicii, teda tie z nasich vlastnych pozorovani, asgardske merania, udaje od noxov, udaje z trilanskeho satelitu v systeme Betelgeuze aj silandsku databazu a skombinovali sme to s vypnutim celej siete hviezdnych bran v mliecnej ceste, pegase, ide, triangule a dalsich galaxiach a dosli sme k nazoru, ze sa nam tento vesmir rozpadava pred ocami. Na roznych miestach zacali vznikat malicke antivesmiry, ktore interagovali s tymto vesmirom a sposobili poruchy celistvosti kontinua...

Sheppard: Dofrasa!

Zelenka: Tento proces nejde zastavit. Nemame ani tusenia ako to riesit.

Beckett: neda sa niekam pred tym ujst??

Zelenka: A kam? cely tento vesmir zanikne a to ak sme prepocitali udaje spravne, tak do roka tu uz nebude nic a to myslim doslova..

Sheppard: A co paralelne vesmiry?

Zelenka: Tam by to slo, ale nevieme, ci ten rozpad nie je aj v inych vesmiroch. Museli by sme si vytvorit vlastny vesmir a to je, aby som to povedal dost jemne, nemozne.

Moros: Skuste zistit, ci existuje nejaky paralelny vesmir, ktory tento rozpad nepostihol. Ak taky najdete, informujte najvyssiu radu, a zaroven aj nasich spojencov...

Zelenka: Ano pane!

EXT.: SYSTEM PROKYON - O POLROKA NESKOR

Okolo dvojhviezdy a siedmich planet systemu to vyzera ako na valnom zhromazdeni federacie vsetkych planet vesmiru. Desiatky mestskych lodi noxov a antikov, tisice a tisice dalsich transportnych, bojovych a inych lodi vsetkych velkosti a typov sa zoskupuju do obrovskeho konvoja. Medzi oboma hviezdami systemu ziari obrovska superbrana so zvlastnym striebronym horizontom. Je to trochu viac zvacsena verzia kvantoveho zrkadla, ktore je pre zmenu napajane energiou oboch hviezd (ake originalne). Obrovske mestske lode, mohutne krizniky, majestatne bitevne lode, ale aj rychle a pohyblive transportery a stihacky mnohych ras prelietavaju postupne cez horizont brany a vylietavaju na druhej strane v paralelnom vesmire, kde je sice vsetko rovnake ale az na jednu vynimku. Nevznikol tu zivot...

Příspěvek 15.3.2008 11:44:13
tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tý brďo, to jsou věci. Když jsem uviděl nahoře v sloupci povídek Ascanis II, tak jsem vyskočil radostí. Paráda :D :D :D
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Příspěvek 15.3.2008 23:57:05
nICH Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 119
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
gratuluju. máš fák dobrej nápad a je vidět, že víš jak to psát. btw nečtu skoro vubec ale Ascanis I jsem už přečetl tři krát. moje oblíbena knížka. mám ji i doma vytisklou a svázanou v knize :D

Příspěvek 16.3.2008 21:40:39
lord diablo Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 302
Bydliště: Nox , Mimbar
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
pekna poviedka pokracuj :D
Peace is beautiful and nox forever



Obrázek

Příspěvek 18.3.2008 14:42:37
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Narocky som zvolil tento styl pisania poviedok, lebo ak clovek vidi pred sebou blok textu, tak je to obcas dost demotivujuce na citanie.

Zjednoduseny scenaristicky styl pouzivam najradsej. POviedka je dost prehladne clenena. Kazdy dialog, ci situacia su uvedene lokaciou, podobne ako v scenaroch, ale ostatne veci (uvod sceny, zaver sceny, FADE IN, OUT apod) su vypustene aby to zbytocne nekomplikovali...


P.S.: treti diel bude po velkej noci...

nICH Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 119
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jak to vypadá s pokračováním? toto je ta nejlepší povídka co jsem kdy četl.

tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pravda je taková, že sliby chyby, opravdu by neškodilo přidat další díl.. (pokuď je nějaký na skladě) :)
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
povidka pozastavena na dobu neurcitou... :(

momentalne znova spracovavam prvu seriu Ascanis, znova to prepisujem a upravujem, aby to bolo trochu ucesane.

Nevylucujem, ze Ascanis 2 (az na to pride) prepracujem uplne, az na to pride, lebo som sa nejako zasekol v pribehu...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

tokrp Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 342
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak to je škoda.., ale co může se stát. Rozhodně by jsi ale potěšil, kdyby na tebe přišla můza :D
Jack: musím to vědět Danieli co znamená to jejich kree
Daniel: Pozor, poslyš, soustřeď se
Jack: něco jako haló..

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Oneeeee, dalsi diel je v podstate napisany, ale rozhodol som sa, ze ked prepisem nanovo Ascanis I., tak zacnem nanovo robit na Ascanis II.. Pravdepodobne vsak opustim liniu, ktoru som tam nacrtol, lebo je dost neudrzatelna a zameram sa viac na starsie veci, ktore som nadskrtol v prvej poviedke, ako boli napriklad starsie rasy, a tak... :write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak to vypadá s přepisováním a novým dílem :?: :D
Nebudeme muset číst znovu celou povídku (obě) kvůli razantním změnám :?:
Kdy bude asi další díl :?: :D

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
takze poporiadku...

1) prepisujem poctivo... uz som niekde na urovni 6 dielu ascanis I. novy diel ascanis II bude az potom...

2) mozne je aj to, ze budete musiet... uz teraz (a to som este len v polovicke prepisovania) je to take dlhe ako predchadzajuca verzia cela dokopy.

3) vid 1)
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Předpokládám že díly staré povídky smažeš a hodíš sem přepsanou verzi naráz že :?:
Já jen že sem si nevšim žádný změny :D

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
presne tak. aj ked neviem, ci budem mazat stare diely, lebo ak zmazem prvy prispevok, ktory je prave s prvym dielom poviedky (co ja nemozem, hoci som autor, lebo to mozu iba modi a admini), tak zmazem celu temu a bude to v cudu...

asi to vyriesim tak, ze pridam nakoniec prispevok aj s odkazom na stiahnutie a tiez to dam do prveho prispevku ako edit...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

anda Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 170
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jak pokračuješ s tím přepisováním,kdy můžem počítat s dalším dílem?

sgcatlantis Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1149
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Co sem takhle už konečně dát tu přepsanou verzi :?: :?: :?: :D :D :D :!: :!: :!:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
nooo, jestli mam rict pravdu, tak ascanis I. je prepsana z poloviny a ascanis II neni prepsana vubec, protoze mam ted jine problemy nez psat povidky...

ale jestli chcete, tak muzu dat to co je prepsane...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Kocourr Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 273
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Česká verze by nebyla?

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
to chces jako rici, ze nerozumis ani trosicku slovensky? :heat:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Mrtvé povídky

cron