Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky SG: Return Ancient

SG: Return Ancient


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 26.2.2009 09:41:05
Luther Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 50
Bydliště: Atlantica, Pegasus
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Moje první zveřejněná povídka, snad se vám bude líbit a hlavně skvěle číst :oops: Povídka začíná, příchodem na planetu, kde kdysi žila velká společnost Antiků, kteří zde založili kolonii a oddělili se od ostatních. Na planetu se vydá jeden z SG týmu, kde je ovšem přepaden neznámou lodí. Nebudu psát všechno do úvodu, to bych sem pak tu povídku ani dávat nemusel :lol:

1.díl: Otevřený boj
“Neplánovaná aktivace“ řekl hlavní operátor a do řídící místnosti seběhl Generál O´neil.“Co se děje“? Zeptal se Jack.
“Aktivace zvenčí.“ řekl operátor a dodal “Pane, je to kód SG-4“.
“Otevřete iris“ poručil O´neil.
Iris byla otevřená ale nikdo nešel. „Pane, brána se brzo zavře.“
“Ok, počkáme ješ…“ a než to stihl doříct, prošla bránou SG-4 s těžce zraněním Asgardem.“Na ošetřovnu s ním“ rozkázal dále Jack.
“Ano, pane“ odpověděl jeden z týmu SG-4 a šel hned za ostatními na ošetřovnu, kde už čekala doktorka Fraserová.
“Vypadá to že má slabý otřes mozku a rozsáhle zranění neznámého původu“ řekla doktorským hlasem Fraserová. Mezitím si O´neil nechal do své kanceláře zavolat mladého majora Eliota, aby podal hlášení. Major mu neúnavně vysvětluje co se stalo na jejich poslední misi.“Napadl nás neznámý nepřítel z orbitu planety“vypověděl Eliot a do řeči mu skočil Jack „Hattak jednoho z těch Hadů v hlavě“ a pousmál se. Eliot pokračoval v hlášení “Ne, pane. Tohle byla úplně jiná loď nikdy předtím jsem takovou loď neviděl. Z ničeho nic začala po nás střílet a tak jsme se před její palbou schovali do podivné jeskyně v lese, kde jeden člen týmu objevil stopy energie.“.
“Zajimavé“ zase mu skočil do řeči Jack.
“Podařilo se nám objevit skrytý vchod. Poté co jsme vešli jsme zjistili že se nacházíme v laboratoři zřejmě Antického původu.“
“Atická laboratoř?“ skočil opět Eliotovy do hlášení překvapený Jack.
“Ano pane. Našli jsme v něm komunikátor a zdroj energie, který vykazoval obrovské množství energie“dořekl už unavený Eliot. „ZPM?“překvapeně vyhrkl ze sebe Jack.“ Ano, je to možné, nejsem si zcela jistý nikdy jsem tohle neviděl. Mám pokračovat pane?“
“Jistě majore“odpověděl Jack a mezitím si nechal zavolat Carterovou a Daniela.
“Pokusili jsme se o spojení s nějakou nejbližší lodí Tokrů, aby nás přišli vyzvednout, protže bylo jasné že k bráně se těžko dostanem.“
“Proč? Zeptal se krátce Jack.
“Poté co jsme prošli se brána, podivně rychle zavřela a okolo ní se objevilo ochranné pole, které bránilo dostat se k bráně a DHD““ Poté se objevila ta loď a mi jsme byli nuceni se před ní ukrýt“
“Jen pokračujte“ řekl Jack, když zaklepal na dveře kanceláře Daniel a vešel.
“Poté co jsme se pokusili kontaktovat nám nikdo neodpověděl a tak jsme přestali doufat v záchranu. O pár hodin později palba neznáme lodě z orbity utichla a tak jsme se vydali prozkoumat co se stalo“dopověděl Eliot a hluboce se nadechl.
“Najednou jsme byly transportování paprskem do nové lodě Asgardů nazvané po vás pane“ a usmál se.“Jo jo, někde musím být slavný ne“ odpověděl Jack a mezitím dorazila i Carterová, která se začala hned přiblbě smát, jako pokaždé když O´neil řekne něco moc vtipného.“Carterová, je tu něco k smíchu?“otázal se Jack.“Ne pane.“
“Pokračujte Eliote ať už to máte za sebou a můžete si jít lehnout, vypadáte dost unaveně.“řekl Jack a na jeho větu navázal Eliot.“Jak už jsem řekl byli jsme transportováni na palubu před Asgarda, který se nám nepředstavil. Žádal nás o pomoc s replikátory, že jeho loď je napadena a zde na této lesnaté planetě se pokusil přistát“dořekl Eliot a už vypadal že zkolabuje, najednou znova nabral dech a pokračoval.“Najednou se tam objevili replikátoři a začali pomalu přebírat kontrolu nad lodí. Loď se už nedala zachránit a tak jsme museli improvizovat.
“Improvizovat? Jak?“ skočila mu do řeči Carterová.
“No, použili jsme všechnu C4 co jsme měli a takticky jsme ji umístili na generátory.
Ovšem trochu se nám to vymklo kontrole poté co jedna nálož explodovala dřív než měla, zřejmě to způsobil jeden z replikátorů. Při výbuchu byl zasažen Asgard, který si bral věci nutné k tomu aby odstranil z brány silové pole. Transportním paprskem jsme se dostali zpět na planetu a rychle jsme utíkali se zraněním Asgardem k bráně. Loď za námi stále padala k Zemi z orbity planety. V tom se objevila ta neznámá loď a snažila se Asgardskou loď zastavit v pádu. Bylo jasné že to jsou replikátoři. Když jsme se dostali k bráně, ochranné pole bylo pryč, zřejmě bylo napájeno něčím v té jeskyni, kam spadla ta loď Asgarda.“ A do řeči mu opět skočil Jack.
“Ta loď spadla na tu jeskyni, kde bylo to ZPM a další Antické věcičky?“zeptal se rozzlobeně Jack a vstal.
“Ano pane, bohužel. Nemohli jsme nic dělat, v tu chvíli nás nenapadlo vzít ten modul energie. Snažili jsme zachránit své životy. Poté jsme aktivovali bránu a zbytek už znáte.“ Dokončil hlášení Eliot.
“Dobře, můžete jít Eliote“ popostrčil ho Jack.
Eliot rychle zmizel s kanceláře. Nastala minuta ticha a poté se Jack zeptal.
“Co si o tom myslíte?“
“O čem pane?“ zeptala se udiveně Carterová.
“ O tom hlášení Elita, zdroji ZPM a replikátorů v Mléčné dráze.“dodal ke své otázce Jack.
“No vypadá to, že replikátoři jsou zpět.“řekl Daniel a zvedl své oči z knížky, kterou si při hlášení Elita četl.
“Pane, měli by jsme se s Tealcem na tu planetu vydat a zjistit co se na ní teď děje. Možná ta jeskyně ten pád lodi přežila a ZPM se v ní stále nachází a pokud je to tak. Tak je možnost že ho replikátoři využijí k vlastnímu replikování a zbytek energie do jejich lodě.“ Řekl ustrašeně Carterová.
“Souhlasím se Sam“ řekl Daniel.
“Dobře máte zelenou a přineste mi taky něco užitečného“ zavtipkoval Jack.
Operátor začal vytáčet adresu na planetu, obývanou možnými replikátory. Najednou došlo ke zvratu a brána se aktivovala zvenčí.“Zavřete iris“ zařval Jack, který rychle seběhl ze své kanceláře. „Pane, nejde to!“
“To není možný“ řekl naštvaně Jack a než to dopověděl začali do prostoru brány expandovat replikátoři druhé generace. Začala přestřelka, kulky ovšem replikátory jen prolítávali a bez ujmi replikátoři stále postupovali.“Rychle! Připravte disruptor!“zařval Jack. Bylo však už pozdě…


Edit: Přidal jsem název, na který jsem zapoměl :lol:
Obrázek
Ancients and Asgards upgrade Daidalos :D

Příspěvek 26.2.2009 11:44:04
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
No, jsem celkem zvedava na pokracovani, ale byla bych rada, kdyby sis tam pohlidal carky a tecky. Nechci ti delat kazani o interpunkci, ale tecka se pise za KAZDOU vetou a carky se pisou pred oslovenim (napr.: Ano, pane.), taky by nebylo marne zkontrolovat automaticke opravy Wordu, protoze misto Eliota tam mas ke konci 2x ELITA....a jeste by nebylo spatne, kdyby kazda postava mela svuj radek, kdyz zacne mluvit....

napr.:
"Carterova, co se to deje?"zeptal se Jack.
"Nemam tuseni, pane."odpovedela.

Tak nejak....

Ale jinak dejove to nebylo spatne...jenom ta gramatika trosku ujizdi.....nerikam, ze ja mam svoje povidky bez chyby, ale myslim, ze aspon zakladni carky pred ABY, ALE atd.....tam mam :)

Příspěvek 26.2.2009 17:50:56
Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:)
A nechtěla bys ty psát s diakritikou? :wink:
A jestli jsem u chyb, tak jen pro info: O'Neill, o tom přece víme, že se píše s dvěma L.
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Příspěvek 26.2.2009 18:21:17
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
ne, mně se dobře píše bez háčků a čárek, ale když ti to udělá radost...hlavně, že mám háčky a čárky u povídek...hele mně je to jedno....ať si píše, jak chce, jenom jsem ho na to chtěla upozornit
Naposledy upravil Mackenzie dne 26.2.2009 19:01:19, celkově upraveno 1

Příspěvek 26.2.2009 18:47:14
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak kromě toho, že gramatické chyby byly markantní - Hattak, O'neil,......a takhle bych mohl pokračovat dlouho, nehledě na čárky, mi přijde, že z nápadu s replikátory se již nedá nic moc nového vymyslet.... nevím, uvidíme, dám tomu ještě šanci.

Mimochodem to se tu s novými autory nějak poslední dobou roztrhl pytel, ne? :lol: :lol:
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 26.2.2009 18:52:30
Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
O´Neill byl na Luthera, má ho tam s jedním L.
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Příspěvek 26.2.2009 19:00:26
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Fixda: ježiši, pardon :oops: ...tak teď jsem si uvědomila jednu věc.... nedívala jsem se, kdo psal přípspěvek a já myslela, že jsi autor...kura to je trapas :D ...sorry....proto jsem se ptala, proč je tam ten O´Neill... strašně se omlouvám :oops: ...jdu to opravit

ale k autorovi poznámky platí pořád

Dark Angel: S těmi autory souhlasím. Taky jsem viděla už hodně nových, ale bohužel mě nic moc nezaujalo :sorry:

Příspěvek 26.2.2009 20:11:56
Luther Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 50
Bydliště: Atlantica, Pegasus
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No čekal jsme horší kritiku :lol: a ta gramatika, myslel jsme žwe jsem to spíš s těmi čárkami přehnal, ale teď čtu že jich nikdy není dost. :lol: Navíc to s tím O´neilem a Hattakem, myslím si že tohle jsou spíš maličkosti, mě to víc vyhovuje tak jak jsem to psal v té povídce :wink: a pokračování určitě bude. Máte se doufám na co těšit, s replikátory jde uděalt spousta věcí :D
Obrázek
Ancients and Asgards upgrade Daidalos :D

Příspěvek 28.2.2009 12:46:48
Earman Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 392
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nebudu zde řešit gramatiku..sme hold jenom lidi žejo...
jinak povídka se mi moc líbila, doufám e brzo bude další a stejně, ne-li více kvalitní než tato...jenom by mě ještě zajímalo jakej časovej rámec tam máš, jestli to má v sg nějaký zařazení k serii nebo tak něco...nebo jestli si si jenom vybral postavy který tě bavěj a zajímaj... :)
Víš jakej mám názor na čerstvou zeleninu. Ta je pro vegetariány, vitamínový paka, co cvičej! Red Dwarf

Příspěvek 04.5.2009 00:28:05
RomanArts Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1583
Bydliště: Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Není to špatná povídka, jen bych rád věděl zda se jedná o alternativní vesmír, nebo je to nějaké konkrétní časové období? Pokud se tedy jedná o "náš" vesmír, přijde mi Jack až moc neprofesionální. Opravdu v tom mám trochu chaos. Dal jsi slib, že pokračování bude, tak doufám, že v dohledné době :wink:
Obrázek

Příspěvek 04.5.2009 08:45:07
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Luther: Povídka je pěkná a já jen :bravo: , sice nějaké chybky tam byli, ale už byli zmíněny, tak je nebudu znova vypisovat. Jen bych chtěl požádat, zda by si mohl dát nějak zvětšený ten obrázek Daidala, co máš v podpisu :) Jinak, kdy to vidíš na nový díl?
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 25.6.2015 22:24:34
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
No říkal jsem si že se sem vrátí Antici a né plechový potvory

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Mrtvé povídky

cron