Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky SG: Příběh Vesmíru - Epocha druhá - díl desátý (13.12.2012)

SG: Příběh Vesmíru - Epocha druhá - díl desátý (13.12.2012)


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Zdravím.
Někteří z vás již pravděpodobně četli, nějaké mé povídky, či spolupráce s jinými autory. "Příběh Vesmíru" bude, má poslední "povídka", která bude psána samostatně, i když nevylučuji že se u nějakých autorů budu vědomě inspirovat. V takovém případě se s danými autory kontaktuji a domluvím, následně dám patřičně najevo, od jakého dílu se inspiruji. Toto upozornění bude vždy nad 1. dílem kde jsem daný nápad, myšlenku, ... použil a pod tímto textem.
vědomě čerpáno od píše:
  1. díl 04 epochy první "smrštění štítem". Po souhlasu převzato od uživatele mikey z povídky Svatá výprava



"Příběh Vesmíru" navazuje na konec "Sedmi Stran", ale znalost oné povídky nebude zapotřebí
, "Příběh Vesmíru" totiž bude psán samostatně a ve svém ději Vás zavede hluboko do minulosti, ve které Vás bude provázet až někam do dob, ve kterých se pohybuje samotný seriál.



Za PDF děkuji uživateli jakop
http://www.uloz.to/xw2FV44/pribeh-vesmiru-part-16-pdf


Příběh Vesmíru





Teprve před jedenácti měsíci dvanácti dny a dvaceti dvěmi hodinami skončila jedna z největších válek jakou kdy Furlingové zažili. Před jedenácti měsíci dvanácti dny a dvaceti dvěma hodinami byla údajně Furlingy zastavena a definitivně poražena Adria.
Poté Furlingové označili koloběh, který nakonec zasáhl devětatřicet galaxií za uzavřený. Svojí délkou deseti oběhů se zařadil mezi dlouhé koloběhy, přičemž svojí velikostí a koncem navždy vstoupil do Furlinských dějin, do jejich legend, jakožto největší a krutý koloběh, ale též i jako koloběh naděje. Jako koloběh, kterému Furlingové vděčí za mnohé.
Ale nyní může vše začít od začátku.
Nikdo, ani Furling nezná budoucnost a konečný rozsah nového koloběhu událostí, ale všem je známo několik událostí.
Nový koloběh bude zasahovat nejméně do již zasáhlých devět a třiceti galaxií, též je známo že koloběh bude končit velkou katastrofou, ať už ze strany živých forem, nebo ze strany daného vesmíru.
Na jistotě nikomu nepřidává ani malá skupinka přeživších. Skupinka, která se zavčasu ukryla ve městě, které dalo jméno planetě.
Legendární město s technologií na kterou by mohl i Furling žárlit. Hlavní město dávné rasy, která měla nato aby překonala Furlingy, ale místo toho se vydala cestou povznesení.
Nyní toto město obývají potomci oné velké rasy. Sami potomci se nazývají prostě ‚Lidé‘, ale jsou mnohem více nežli sami tuší. Jsou majákem v temné části vesmíru, v části ve které již nesvítí jediná hvězda a ty co svítí již nejsou nositelky života, ale pomníky velké války, která skončila v naprostém zničení a zkáze.
Každá inteligentnější rasa, se nacházela právě v oněch devětatřiceti galaxiích. Lidé se nyní stávají majákem světla…a všichni se ptají na stejnou věc… ‚Jak to začalo? Co vedlo k událostem, které je nakonec vyhnaly z vlastní domovské planety? A proč měli Furlingové takový zájem o rasu, které kdysi patřilo město ve kterém pobývají, a nyní i o Lidi z bývalé Země? Co se dělo před úsvitem lidí?‘ veškeré otázky vedou opět k té první ‚Jak to začalo?‘


Nyní v době zoufalství, v časech temnoty nastává čas, aby se ten jenž je považován za ztraceného objevil a odhalil těm jenž přežili veškerá fakta a tajemství, která neznají ani ti jenž uměle vytvářejí vesmíry a hrdě se nazývají velikáni Velkého prostoru, vládci vesmírů a Furlingy.
Nyní ztracený přichází. Stařec, jenž zná tajemství začátku, přichází, aby nám vyprávěl příběh s prostým názvem „Příběh Vesmíru“.

Korekci provedl St0rm. A tímto mu děkuji :)
Naposledy upravil Dragon dne 19.10.2010 19:18:16, celkově upraveno 41
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Uf! :shock: Úvod, ako sa patrí. :!: :)
Človeče, ak nedáš nasledujúcu časť zajtra (alebo v najbližšom čase), máš ma na svedomí. :pale: :faint: :palka: :D
Teším sa na pokračovanie.
:think: :write: :write: :arrow: :yahoo: :yes:

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Další díl, nebo život.!!!! XDXDXDXD

No a kdy jej máš v plánu uveřejnit???
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

*Jack* Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 724
Bydliště: Východní Čechy, Orlickoústecko; nápověda: Je tam vedro jako v tanku!
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zajímavé i když zatím nejasné - moužná tou délkou nebo tím, že jsem bohužel nečetl konec 7 stran - avšak spíše mě ta navnadilo, takže jsem rozhodně zvědav na první díl... :)

Jinak musím se tady veřejně vyznat (nejbojte se, nejsem gay :lol: :oops: :D), že název, jakýsi této povídce dal je fakt geniální, ač už svou jednoduchostí, to je jedno, ale když sem ho poprvé uviděl docela mě i naštvalo, že jsem na něco takového nepřišel sám, ale to už je prostě holá realita a na to si u tvých povídek musím zvyknout, že mě neustále nepřestáváš překvapovat svými nikdy nekončícími nápady, opravdu skládám poklonu nejen nad názvem ale i nad tvým stylem (když už sem konec konců u toho, že :wink:), který si jak doufám i nadále udržíš... 8)

Omlouvám se jestli to zní nějak podlézavě nebo jako podplacená reklama, tak to rozhodně být nemá... :wink: :D Promiň Dragu už sem ticho a du si po svym... :oops:
Nejnovější tvorba:
    TASK FORCE: 1x04 Hrdinův sen V. (ZDE)
    Obrázek
Můj povídkový seriál:
    STARGATE - 24 hodin: (ZDE)
    Nejlepší námět a zpracování v povídce roku 2008 i 2009!
Další projekty:
    Osudový skok: Společná sci-fi povídka 5-ti autorů (ZDE)

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nádherný úvod, není k tomu co víc dodat. Už se těším na první delší díl :ok:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dragon: Nádherný úvod. A to, že to jen volně navazuje na 7S stran, ale znalost 7S není nutné, je bezva. Jediná výhoda znalosti 7S je ta, že člověk odhalí věci dřív než ostatní.

Třeba já už teď vím, kdo je to ten "Stařec" a Dragon mi to na ICQ sám potvrdil, ale protože jsem mu slíbil, že si to nechám pro sebe, tak budu mlčet. :D :D

A chtěl bych požádat i ostatní, že pokud by to někdo taky uhádnul, tak ať to pošle Dragonovi na ICQ či s pomocí SZ, ale tady to nezveřejňuje.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak já si myslím, že to vím, ale ostatním nepovím.
Toto je spoiler!!!:
Jen Dragone ten "stařec" byl klíčovou postavou v Sedm stran že? toto když mi potvrdíš, tak oba víme koho myslím xD
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
:) Jsem rád že se úvod líbí

Jelikož toto byl úvod, tak další část dám za týden, ale poté už bude čekání delší, za což se omlouvám, ale je to tak.

A ještě musím podotknout že díly ze začátku budou krátké. Nechce se mi to přepočítávat na řádky či znaky, ale díl 01 je delší jen díky tomu že tam není ten hlavní nadpis, jinak co do počtu stran je stejný... První delší díl bude až 02 ;)

*Jack*
to že jsi nečetl konec Sedmi Stran u této povídky nevadí :) ale u Sedmi Stran to pocítíš s tím že tady se dozvíš hodně spoilerů, vůči Sedmi Stran.
Názvů jsem měl několik a během těch osmi měsíců jsem jich i hodně vystřídal s tím že to je ten poslední, takže nakonec ani zbyl jen takto jednoduchý název :D

jinak snad již bylo vše řečeno :)

btw: Patas25.....PM ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

dehu Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 196
Bydliště: Othalla
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
taky se těšim .. první díl je slibný a hlavně návaznost na Sedm stran .. už to mluví samo za sebe, protože Sedm stran považuji za jednu ze nejlepších, ne-li nejlepší povídku zde na foru ..

jinak neměl jsi v plánu to psát s více autory najednou? ... no to je jedno, sice možná bude delší interval mezi díly .. ale zase to podle mě bude mít ucelenou myšlenku .. nebylo by lehký zkombinovat myšlenky 4 autorů aby to dávalo smysl :)
Asgards 4ever! >> f*ck 10x20 Unending !

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
dehu: To je jiná povídka.

Viz.:
http://osudovy-skok.forumczech.com/
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

dehu Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 196
Bydliště: Othalla
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jo sorry, sem si to spletl ... dík moc :)
Asgards 4ever! >> f*ck 10x20 Unending !

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Ano jakop byl rychlejší :D a má pravdu :) díky

a ještě bych chtěl dodat:
ačkoliv čas mezi díly bude delší, tak povídka bude dokončena, tak to mám v plánu a dost mě do toho tlačí i fakt, že povídka byla v hlavě celých 8 měsíců což je dlouhá doba, nato aby se vytratila, ale tak se nestalo ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zajímavý zatím mě to sice nechytlo ale uvidíme
PS:možná to bude tím že sem to nějak nepochopil.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zajímavé. Musím se přiznat, Sedm Stran jsem ještě stále nedočetl a vážně se za to stydím, ale jak je mým zvykem, zase nestíhám.. :oops: Každopádně tuto povídku mám v úmyslu dočíst, tak jistě, jako ji Dragon plánuje dopsat. Takže jestli se můj komentář neobjeví pod každým dílem, tak Dragonovi dovoluji, aby mě ukamenoval.. :lol:
Musím říct, že se mi opravdu líbí tvůj styl psaní. Budu se těšit na další díl. A na rozdíl od ostatních mi delší pauzy nevadí.. :wink:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no Mikey máš se na co těšit, co mi zatím prošlo rukama tak se sakra zlepšil a je to perfektně napsané :)

mikey Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1059
Bydliště: Renewed Valor
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ono Dragon byl vždycky záruka kvality. Takže je mi jasné, ža to bude stát za to.. :yes:
Povídka Svatá výprava Ori již vládnou Pegasu a nyní upřeli veškerou svou pozornost k poslednímu útočišti nevěřících. Mléčné Dráze!
Mikeyho krátké povídky: Antareský incident (11.12.09)

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak sem se konečně dostal k přečtení a musím přiznat že sem krapet zmatenej...ale těším se na to...pořád nevím co očekávat ale doufám že se to v nejbližších dílech ukáže..:)

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
dehu:
jen zpětně opravím ne 4, ale celkem 5-ti autorů ;) a snadné to opravu není

NewAsgard:

pokavaĎ jsi nepochopil nic se neděje :) toto byl jen takový úvod, který ve skutečnosti velmi stručně a upraveně shrnul co bylo a nastínil co je a co může být :) díl 01 lze pro obsah považovat za další úvod :) takový vysvětlení a do dílu 02 bys měl být už v obraze :) (i když přiznávám můžeš mít i tma pár nejasností, ale s tím se počítá a budou použity ;))

mikey:

neříkej dvakrát, nebo se může taky stát, že mě jednou uvidíš s kamenem v ruce pod okny :D a díky :)

St0rm:
díky za veřejnou chválu :)

Daedalos304:
viz. NewAsgard ;)


pokud plavete v ději, tak věřím že se po prvním díle chytnete :) a pokud ne, tak po druhém díle určitě (tedy doufám ;))

a ještě bych se chtěl opravit díl 01 bude o dost delší než úvod, ale nebude to zas tolik dlouhý, bude krátký, přesto však delší než úvod ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nemáš vůbec zač :D už se těším, až to rozjedeš pořádně :)

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Prečítať Sedm Stran nieje nutné, ale ak to ľudia urobia, majú lepší prehľad (presnejšie vedia) o čo ide. :wink: :)
Sory za spam. :oops: :bye:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Puk: To není spam, to je pravda.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
tak jak jsem slíbil ;)

1 – Objevení
Obrázek



Město Terrus Atlantis letělo hyperprostorem směrem k bývalé domovské planetě Asgardů.
„Jaký je stav?“ zeptal se velitel směny, který poklidně usrkával ze svého šálku kávy.
„Jsme téměř na místě.“ Oznámil pohotově Dr. Zelenka, jenž právě prováděl nějaké práce na jedné z konzol v místnosti.

Během pár okamžiků skutečně město vylétlo z hyperprostoru, ale senzory již nezachytávaly žádnou planetu, žádný asteroid, žádnou hvězdu… Pocity všech byly různorodé. Byli lidi, kteří to očekávali a nikterak je to nepřekvapilo, ale také lidé, kteří k tomuto místu upírali své naděje a ti byli zaraženi.

„Tak to by stačilo nastavte kurz někam jinam a kopněte do vrtule.“ Rozkázal rázně velitel směny.
„Já to nechápu, vždyť ještě před tím než jsme vstoupili do hyperprostotu tu ta hvězda byla.“ Ozval se jeden z vojáků, kteří stáli na stráži u vchodu do místnosti.
„Ve skutečnosti to bylo jen zbytkové světlo, které bylo na cestě je docela pravděpodobné že již nenarazíme na žádnou hvězdu.“ Reagoval zcela automaticky Zelenka a posléze odešel z místnosti.

Obsluha pohonu mezitím připravovala souřadnice pro další skok do hyperpohonu…
„Pane něco působí na pole proti povzneseným!“ oznámil náhle jeden z techniků.
„Ta svině se vrátila.“ Pronesl velitel a rychlejším krokem přišel k danému technikovi, přičemž stále usrkával ze svého hrnku kávy. „Myslím že dohady o jejím zničení opět na nějakou dobu zmizí“
„Ale proč teď po takové době?“ ptal se pohotově jeden z vojáků
„Asi si někde nahrabala sílu a stouplo jí sebevědomí.“ Prohodil s mírným úsměvem velitel.

V místnosti se ale i pře štít proti povzneseným rozlehla oslepující záře. Všichni přítomní si okamžitě začaly krýt své oči, ale dříve než tak učinily, mohly zpozorovat že se záře pohybuje podobně jako kapalina.
Velitel upustil svůj šálek kávy, který do teď pevně držel a oběma rukama si začal krýt oči, přičemž vykřikl: „Co sakra chceš?“
Chvíli potom se k údivu všech začala záře stahovat do jednoho bodu, který začínal na sebe brát podobu člověka. Všichni v místnosti užasle sledovali celé dění, přičemž se každý kdo měl po ruce nějakou zbraň připravoval na útok.
Během následujících okamžiků se tajemná záře dokonale zformulovala do postavy člověka zahaleného v dlouhém plášti s kápí a opírajícího se o hůl.

Velitel po počátečním šoku vyslovil otázku: „Kdo sakra jsi?“ přičemž značné množství přítomných, kteří drželi nějakou zbraň jeho otázku podpořilo krokem vpřed.
„Tolik otázek a tak málo odpovědí.“ Pronesla neznámá postava přičemž se jí pod kápí zřejmě několikrát pootočila hlava.
Velitel si chvíli neznámého prohlížel, přičemž ukázal svojí pravou rukou na jednoho z vojínů, který okamžitě začal jednat, zatím co on pokračoval v konverzaci.
„Tak nám nějakou zodpověz, třeba kdo jsi a co tu chceš?“ Na což neznámý reagoval, ale místo aby odpověděl…: „Prosím vypněte Agros altissius fylax.“
Po této větě se všichni přítomní po sobě nechápavě podívali, s čímž zároveň nastalo hluboké ticho.

Do místnosti náhle vběhnul Dr. Zelenka, přičemž ho doprovázel další tucet plně vyzbrojených vojáků. Zatím co se vojáci rozestavěli tak aby měli volné palebné pole, se Zelenka okamžitě vrhnul na jednu z konzol.
„Vše funguje na 100%“ oznámil Zelenka, ale po pár okamžicích prudce otočil: „Moment něco se děje…“ než stačil oznámit co přesně se děje, tak se nad panelem u kterého pracoval objevil hologram s antickým nápisem:
Obrázek
Antický nápis na sebe okamžitě přitáhl veškerou pozornost.
„Agros altissius fylax exra traco“ přečetl nahlas Zelenka, který se s hrůzou v očích otočil na velitele směny a následně na neznámou postavu.
„Mohl by to někdo přeložit?“ Zeptal se téměř okamžitě velitel směny, ale místo jeho podřízených se ozval neznámý: „Pole nejvyšší ochrany mimo provoz.“
Velitel okamžitě sklouzl svým pohledem na Zelenku, který jen dodal: „Náš štít proti povzneseným“ přičemž na sucho polkl.
„Nemusíte se bát Adria byla opravdu poražena.“ Oznámil neznámý, kterému se s vypnutím pole proti povzneseným jistě nesmírně ulevilo.
„Co jsi zač?“ zeptal se velitel.
Neznámý udělal několik kroků směrem k veliteli, na což všechny začaly svrbět prsty na spoušti, ale velitel je gestem ruky zarazil. V okamžiku kdy mezeru od neznámého k veliteli tvořilo na podlaze již jen místo s rozbitým hrnkem od kafe, se neznámý zastavil…
„Jsem přítel, vy mě ale budete označovat za starce. A Jsem tu abych vám vyprávěl příběh, který vám odpoví na většinu vašich otázek. Hodlám vám vyprávět příběh vesmíru jménem Vesmír. Vesmír, který je obalen tajemstvím i pro samotné pány Velkého Prostoru, tajemnem, které neodhalili ani samotní Furlingové. Příběh mnoho z vás právem označí za kroniku Vesmíru, ale příběh tak jak ho budu vyprávět se bude jmenovat Příběh Vesmíru.“ Po těchto slovech se neznámý otočil a chystal se k odchodu, ale ještě než udělal první kroky pronesl: „Použiji místnost pro komunikaci…stejně jí nepoužíváte.“ Po těchto slovech opravdu začal odcházet, ale do cesty se mu postavilo hned několik vojáků.
„Nemůžeme vás jen tak pustit, aby jste si běhal po městě, a už vůbec ne když o vás nic nevíme.“ Oznámil velitel směny, který nevěděl co dělat.
Neznámý se téměř okamžitě otočil: „Chodit po tomto městě opravdu nemám zatím zapotřebí, byl jsem totiž u toho když se stavělo. A dávám vám své slovo že z dané místnosti bez vašeho souhlasu nevylezu. Budu skrze ní promlouvat k celému obyvatelstvu města a ti co budou mít odvahu být semnou ve stejné místnosti mi budou moci klást nejrůznější otázky.“ Poté se opět otočil a udělal několik kroků, dokavaď nenarazil na jednoho vojáka, který stál přímo v jeho cestě.
„Já neznám jen minulost. Znám také přítomnost a budoucnost. Nikdo z vás na mě nevystřelí, nikdo mě nezastaví a vaši vůdci mě budou ze strachu tolerovat, snažit se mě pochopit, zatímco vědci budou pracovat na tom jak se mě zbavit. Předem říkám mě již neporazí ani Furling.“ Krátce po těchto slovech vojáci ustoupili starci z cesty.
Velitel to nekomentoval a okamžitě vydal rozkaz k tomu aby ho co největší počet lidí sledoval a dohlížel na něho, zatím co se on sám vydal podat hlášení o tom co se během jeho služby stalo.

Zatím co velitel byl na cestě k zástupcům nové vlády, kterou nedávno zvolili, tak dva tucty vojáků doprovázely starce k dané místnosti. V okamžiku kdy dorazili k příslušným dveřím je starec pomocí myšlenky otevřel a následně vstoupil dovnitř.
Obrázek
Spolu s ním do místnosti vkročil i tucet vojáků. Místnost byla kruhovitého půdorysu a působila velmi prostorným dojmem. Stařec se postavil doprostřed místnosti a párkrát udeřil svou holí o zem…během okamžiku se celá místnost rozsvítila a objevily se v ní i jakési lavičky pro případné posluchače, mimo to se v samotném středu místnosti objevilo jakési čalouněné křeslo, které už od pohledu bylo velmi pohodlné.
Stařec ho párkrát obešel a posléze si do něho sednul. Vojáci čekali na jakoukoliv činnost, ale místo toho se jim dostalo jen slov: „nyní počkáme na vaší vládu“ a následné ticho.

Velitel mezitím podával hlášení samotné vládě, která se rozhodla přesně jak stařec předpověděl. Nyní byly dveře k vyprávění otevřené, Příběh Vesmíru může začít…

Korekci a obrázek místnosti (jako i několik dalších ;) ) provedl St0rm, zacož mu velice děkuji :)
a za pdf děkuji jakop/ovi ;)
http://ulozto.cz/4110822/pribeh-vesmiru-part-01-.pdf
Naposledy upravil Dragon dne 26.2.2010 20:56:21, celkově upraveno 2
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
mno....tak to sem zvědavej...zatím se to tváří fšelijak...už se těším na další díl....

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Od , přibližně, 4. dílu bude povídka doplněna o "technický manuál" v samostatném topicu. Měl by obsahovat vše od rozměrů přes výbavu až po nepoužité obrázky. A věřte, že je bude k vidění spousta hraček :)
Naposledy upravil St0rm dne 26.2.2010 21:03:47, celkově upraveno 1

Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hezkej díl, jen mi to připadá spíše jako kdybys to oddělil od úvodu. V podstatě jako druhý díl úvodu :roll: :scratchanym:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Mrtvé povídky