Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Stargate Solitudes ( 1x03 - Zařazení 1.Část)

Stargate Solitudes ( 1x03 - Zařazení 1.Část)


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Chcete abych pokračoval?

Ano
24
96%
Ne
1
4%
 
Celkem hlasů : 25

Sjack Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdesi v neznámém vesmíru se objevuje stíhací letoun F-302 ,na palubě s pilotem který ztratil paměť a neví kde je ani co se stalo.Postupem času budeme zjišťovat co se vlastně pilotu stíhacího letounu stalo a budeme sledovat konflikt mezi Edrosianskou aliancí a Orskou Federací.


STARGATE SOLITUDES
1.Díl – Ztráta paměti

Obrázek
V prázdnotě vesmíru se objevuje malí stíhací letoun F-302 . Na první pohled je jasné že je poškozený . Z nadsvětelné rychlosti se najednou objevuje neznámé plavidlo připomínající nalezené vesmírné lodě typu AURORA . Náhle se uvnitř kokpitu poškozené F-302 ozve signál : „Vesmírná loď Edrosia neznámemu plavidlu nacházíte se ve válečné oblasti Edrosianské aliance , žádáme vás o okamžitou identifikaci. “
Uvnitř F-302 se mezitím rozsvítí červená kontrolka značící odesílání SOS signálu .Veliteli vesmírné lodě Edrosia je oznámen příchozí SOS signál a ten vydává rozkaz stíhací letoun zachránit pokud možno i s posádkou .

Vesmírná loď Edrosia – Ošetřovna
Pilot F-302 se probouzí na ošetřovně ,otevírá oči a před ním stojí postava v bílém plášti na první pohled zřejmé že se jedná o člověka.
Pilot : „Kdo jste? “
Neznámá postava : „Oh promiňte zapoměl jsem se představit jsem Dr.Edwards hlavní medik vesmírné lodě Edrosia ,a kdo jste vy? “
Pilot : „Já,já se nepamatuju. “
Dr.Edwards : „No není se čemu divit ,měl jste vážná poranění hlavy a četné popáleniny ,můžete být rád za to že jste naživu .Váš přítel byl už mrtvý když jsme našli vaši loď. “
Pilot : „Co se stalo? “
Dr.Edwards : „Mysleli jsme že nám to řeknete vy. “
Pilot : „Vůbec nic si nepamatuju. “
Dr.Edwards : „Je možná že budete mít stálou ztrátu paměti ,naše technologie je schopná vylečit popáleniny i vážná vnitřní zranění ,ovšem paměťové buňky ve vašem mozku obnovit nedokážeme. “

Můstek vesmírné lodi Edrosia

Voják : „Admirále Marvele uvnitř lodi toho cizince byli nalezeny neznámé primitivní zbraně a výbušniny. “
Admirál Marvel : „Vojáku uschovejte ty zbraně ,doktor tvrdí že ten cizinec trpí ztrátou paměti ,až přijde čas ukážeme mu ty zbraně a uvidíme ,třeba si vzpomene. “
Voják : „pane ,je možné že je to voják. “
Admirál Marvel : „Ano je to velice pravděpodobné.“

Pilot stíhacího letounu F-302 si poležel na ošetřovně ještě několik dnů ,než se za ním přišel osobně podívat sám Admirál a nabídl mu prohlídku lodi.

Hlavní chodba vesmírné lodi Edrosia vedoucí k hlavnímu můstku
Admirál Marvel : „Tak vás vítám na lodi Edrosianské aliance ,do doby než si vzpomenete na jméno a to odkud jste vám bude posádka včetně mě říkat Eriku jestli vám to nebude vadit ,jmenoval se tak můj syn než zemřel v bitvě proti Orské Federaci před 5lety ,šíleně se mu podobáte .Ovšem to je už dávno.“
Erik : „Děkuji vám za všechno admirále. “
Admirál Marvel : „Víš Eriku naše aliance obývá kolonie na několika planetách ke kterým máme přístup díky kruhu předků. “
Erik : „Kruh předků? “
Admirál Marvel : „Říkejme tomu rychlí přepravní prostředek ,kruh je schopný meziplanetárního cestování a naši vědci se drží teorie že možná i mezigalaktické. “
Erik : „Velice zajímavé chtěl bych takový kruh vidět ,bylo by to možné? “
Admirál Marvel : „Ale ano ovšem ,jakmile dorazíme na Edrosii. “

Rozhovor byl přerušen Rádiovým vysíláním ,oznamujícím aby se Admirál okamžitě dostavil na můstek.Jakmile na můstek s Erikem dorazil byl překvapen co vidí.

Můstek vesmírné lodi Edrosia

Admirál Marvel : „Cartere okamžitě nabijte zbraně a zapněte štíty!“
Carter : „Ano pane.“
Erik : „Co se děje? “
Admirál Marvel : „Tohle je jedna z lodí které nás napadli asi před týdnem ,Eriku vrať se na ošetřovnu a tohle nech na nás!! Vesmírná lodi Edrosia vyhlašuji bojovou pohotovost!“

Z nepřátelské Lodi začly vylétat stovky letounů.Admirál okamžitě poznal že se jedná o Orskou federaci a nařídil protiůtok.Mezi oběma loděmi vypukla obrovské bitva plná světelných efektů.Erika který se zrovna vrací na ošetřovnu začíná urputně bolet hlava ,padá k zemi a následně do bezvědomí.Bitva mezitím pokračuje v plném proudu a Admirálu Marvelovi je jasné že dojde i na přímí boj když se přes rádiové vysílání dozvídá že na edrosii pronikly nepřátelské jednotky.

Můstek vesmírné lodi Edrosia


Admirál Marvel : „Cartere?ať týmy 1 a 2 okamžitě zabezpečí hangár ,Nabijte zbraně a palte vším co máme! “
Carter : „Pane!máme hlášení že se blíží další 3Orské bitevní lodě! “
Admirál Marvel : „Cartere!Ať se celá posádka připravý na boj včetně toho cizince ,teď budeme potřebovat každého! “

Erik se probouzí z bezvědomí a před ním stojí dvě postavy v černých uniformách s maskamy na hlavě.Intuitivně se zvedá a efektivně odzbrojuje nepřátelské vojáky ,oba jsou nakonec zabiti svou vlastní zbraní Erikem.Člen týmu 1 John Roberts je svědkem celého incidentu a připojuje se k Erikovi.

Jedna z chodeb vesmírné lodi Edrosia


John : „To bylo velice dobré ,ještě nikdy jsem neviděl nikoho tak rychle odrovnat nepřítele ,já jsem John.“
Erik : „Já,já,já jsem Erik. “
John : „Ten nováček?Páni!Pokud tohle přežijeme budu trvat na tom aby tě zařadily k nám do týmu. “
Erik : „Díky a teď snad abychom už vyrazily! “

John se s Erikem snaží dostat co nejrychleji do prostor Hangáru kde se tým č.1 staví na odpor Orsům...Zničehonic se dva Orští vojáci zabiti Erikem zvedají ze země a rozebíhají se směrem přímo k hlavnímu můstku.
Pokračování příště...
Naposledy upravil Sjack dne 29.8.2011 16:29:21, celkově upraveno 5

overlord15 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 203
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak zatiaľ to vyzerá celkom dobre ale radšej budem súdiť až po ďalších dieloch

Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přečetla jsem si tvůj úvod a jsem zvědavá, jak to bude k pokračovat. Zatím to vypadá dobře a musím říct, že mě příběh doopravdy zaujal, což se stane málokdy.
Jen jediné, co mi vadí jsou chyby v textu. Jde převážně o tečky, čárky, dvojtečky a mezery před nebo za nimi. Vím, že jsem poněkud v tomhle rejpavá, ale hodí se, aby to bylo správně. Někde ti ujíždí malé a velké písmenko. Zkus si to vždy po sobě párkrát přečíst a případně se poradit s Wordem :wink:
Snad tě moc neodrazuju. Rozhodně pokračuj :)

Sjack Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
STARGATE SOLITUDES
2.Díl – Edrosia v obležení

Obrázek
Bitva pokračuje jak venku tak i uvnitř lodě.Edrosianské jednotky padají ve velkém množství ,Orská vyhlazovací jednotka je nyní několikanásobně brutálnější než posledně.Erik s Johnem kteří zrovna dorazily do hangáru nevěří svým očím jednotka č.1 stále drží pozici ,ovšem s jednotkou č.2 je to horší.Z 6-ti členého týmu zbily pouza dva a nyní jsou odříznuti na opačné straně hangáru .Smrtící Orské zbraně ničí vše co jim přijde do cesty když náhle vstupuje do hangáru skrze štít Orský bojový letoun.Otevírají se dveře a z nich vystupuje mohutná postava v černém hábitu ,Orské jednotky okamžitě ukončily palbu a bylo vidět že mají z toho Orsa nevýdaný respekt.

Hangár vesmírné lodi Edrosia


Velitel Orských jednotek : „Vzdejte se jinak vás čeká jistá smrt! “
Plk.Cooper : „Johne ty parchante kde ses flákal?! “
John : „Mrzí mě to pane ,zdržel jsem se a přivedl jsem posilu! “
Plk.Cooper : „Tím myslíš tohohle nováčka jo?Děláš si srandu? “
John : „Na vlastní oči jsem viděl jak zabil dva Orské vojáky pane! “
Plk.Cooper : „Na to teď není čas ,umíš bojovat cizinče? “
Erik : „Já.... “

Než Erik stačil cokoliv říct ozval se obrovský výbuch a Erik s Cooperem,Johnem a zbylími členy týmu bezmocně slodovaly jak je tým č.2 roztrhán na kusy.

Plk.Cooper : „Co si ten parchant myslí?že si sem napochoduje a vystřílí mi tady jednotku?Johne připrav granáty a ty cizinče vem si pušku a doufej že umíš střílet ,budeš krýt Johna a já se se zbytkem týmu přesunu na druhou stranu hangáru a pokusím se vypnout energetický štít ,takže si zapněte gravitační boty pánové ,bude to házet a než vypnu štít pořádně se nadechněte.Než to však provedu ještě vám pro jistotu pošlu signál.“
John : „Ano pane! “

Následujících pár minut v hangáru vypukla opravdu vekolepá bitva .Plk.Cooperovi se podařilo vyřadit energetické pole chránící hangár a Orské jednotky včetně svého velitele vyletěli do vesmíru kde ještě stále zuří bitva .Ale tým 1 se nestačil divit když Orské jednotky aktivovaly raketové články umístěné na zádech a zašli se znovu přibližovat k hangáru ,všem v tu chvíly včetně Erika a Johna bylo jasné že Orsové nemohou být lidé .Když na to Erik koukal znovu ho prudce rozbolela hlava....

John : „Eriku jsi v pořádku?musíme odsud vypadnout!“
Erik : „Jo ,Nic mi není.Ale musíme se vrátit na Můstek a krýt Admirála!“
John : „Souhlasím...Plukovníku?!!! Jdeme na můstek pomoci Admirálovi!“
Plk.Cooper : „Slyším vás...zmizte odsud mi to zvládneme.“

John s Erikem běžící na můstek cestou vydí ležet spousty těl...spousty zraněných Edrosianů ,když v tom se náhle objevý jeden z Orských vojáků a podráží Johnovi nohy ,ten padá na zem a upouští z rukou zbraň .Erik se zastaví ,otočí se a než stačí Edrosian vystřelit ze své zbraně připomínající tyčovou zbraň je taktéž sražen k zemi Erikem.John se mezitím zvedá ze země a svou laserovou puškou střelí Orsa přímo do prsou.

Paluba vesmírné lodi Edrosia – nedaleko můstku

Erik : „Byli v mém letounu nějaké zbraně?“
John : „Ano ,ale podle technických odborníků jsou velice primitivní.“
Erik : „Kde jsou teď? “
John : „jsou v archivu ,ale tam se teď nedostaneme a nezapomeň musíme na ten můstek.“
Erik : „Pravda jdeme!“

Když Erik s Johnem dorazí k můstku je už pozdě dva Orští vojáci drží Admirála a zbytek můstku v zajetí.Zpoza rohu se vynoří postava kterou viděli Erik s Johnem dole v hangáru.

Hlavní můstek vesmírné lodi Edrosia


Adrien : „Složte své zbraně!“
Erik : „Proč by jsme to měli dělat?“
Adrien : „Čekal jsem že vás znovu potkám plukovníku.“
Erik : „Plukovníku?“
John : „Ty jsi byl plukovník?“
Adrien : „Ano ,plukovník letectva spojených států!“
John : „Odkud tohle všechno víte?!“
Adrien : „Vydím že plukovník Gibson ztratil paměť...jsem Adrian! Velitel Orské armády.“
Erik : „Chci vědět víc!“
John : „Eriku tohle může být nebezpečné!“
Erik : „Johne musím vědět kdo jsem.“
Adrien : „Vaše posádka se okamžitě podřídí velení Orské federace!“
John : „A když ne?“
Adrien : „Pak Admirál a zbytek vašich přátel zemřou!“

Jakmele Adrien velitel Orské armády dořekl větu ozval se výstřel.Adrien padl na kolena a rukama ze zapřel o zem.

Plk.Cooper : „Bez boje se lodi nevzdáme ty Orskej parchante!Elliote a Voltere zajistěte můstek."
Elliot : „Ano pane!“
Volter : „Pane!“
Plk.Cooper : „Tak ty Orskej šmejde teď uvidíme kdo si tady bude určovat podímnky!“
Adrien : „Hlupáci nevíte co děláte!Můj pán vás za tohle všechy ztrestá!“
Plk.Cooper : „Nezapomeň Adriene že jsi na ůzemí Edrosianské aliance!Za napadení Edrosie půjdeš před soud!O to se osobně postarám!“
Erik : „Páni ten Carter je docela tvrďák.“
John : „Než ho přiřadily k nám na loď byl ve speciální eliminační jednotce určené k vyhlazování!“
Erik : „Kolik mu vůbec je?“
John : „Na věk se ho nikdy neptej!Nikdo vlastně ani neví kolik mu přesně je.ale v záznamech stojí že zažil i válku proti Bitterům.“
Erik : „Bitterům?
John : „Rasa která neznala slitování.Byli to humanoidi chovající se jako divoká zvěř!Jsem rád že jsem se narodil až po válce.“

Volter : „Pane?!Můstek byl uzavřen!“
Plk.Cooper : „Výborně Voltere!“
Admirál Marvel : „ Cartere okamžitě začněte vysílat mezigalaktický nouzový sygnál!“
Carter : „Ano pane!“
Plk.Cooper : „Admirále i kdyby Edrosiané sygnál dostaly bude jim trvat několik hodin než se sem dostanou!“
Admirál Marvel : „Než jsme byli napadeni proplouvala nedaleko nás Edrosianská Flotila ,doufejme že nebudou daleko a pomůžou nám.“
Plk.Cooper : „Rozumím pane!Já se mezitím ujmu zbívajících týmů a pročistíme loď!“
Admirál Marvel : „Proveďte Plukovníku!“
Admirál Marvel : „Cartere stáhněte naše letouny zpátky a připravte hyperprostorové motory!“
Carter : „Pane ,Motory jsou poškozené nebudeme schopni cestovat hyperprostorem a štíty jsou na 30%!“
Admirál Marvel : „Otočte loď na druhou(nepoškozenou)stranu a dejte štíty naplno!“
Carter : „Pane energii ze štítů si berou zbraně.“
Admirál Marvel : „Nechte aktivní pouze hlavní zbraň!“
Carter : „Ano pane!“
Admirál Marvel : „Pokud tu druhou loď co nejdřív nezničíme tak je po nás!“
John : „Admirále dovolte mi infiltrovat nepřátelskou loď ,společně s Erikem připevníme vůbušniny na Generátor štítu ,jakmele nálože explodují měla by stačit jedna rána z naší hlavní zbraně ke zničení toho Orského křižníku.“
Adrien : „Hlupáci!Nikdy se na náš křižník nedostanete!Nejsme tak hloupý jak si myslíte po vašem posledním ůspěšném ůtoku na dvě Orské Mateřské lodě jsme posílily obranu!“
Admirál Marvel : „Ten Ors má pravdu!“
Carter : „Admirále?!“
Admirál Marvel : „Cartere co se děje?“
Carter : „Pane to je Plk.Copper ,hlásí že orské jednotky povstávají z mrtvých!“
Admirál Marvel : „to přeci není možné?!“
Carter : „Pane jsou to Roboti!“
Admirál Marvel : „Cože?!“

V momentě se Adrien uvolnil z pout a mávnutím ruky odhodil Johna i Erika.

Admirál Marvel : „Co jste ksakru zač?!“
John : „Páni ten má ale ránu!“
Erik : „Adriene co jsi zač?!“
Adrien : „Je mi líto že si na mě nepamatuješ Gibsone!“
Admirál Marvel : „Vy nejste Orsové že?vypadáte jako oni ale nejste to vy!“
Adrien : „Správně Admirále...nepocházíme z této galaxie!“

Než ovšem kdokoliv stačil říci další větu ozval se obrovský výbuch a z hyperprostoru vystoupila Edrosianská Flotila.Během mžiku zlikvidovala Orskou nepřátelskou loď a pomocí přenosnách paprsků se začaly na Edrosii přesouvat po zuby vyzbrojené Edrosianské speciální jednotky.Adrienovi klesl ůsměv na tváři ,prudce se rozeběhl ,probořil kovovou stěnu a zmizel kdesi na palubě Edrosie.Nekolik sekund na to se otevírají dveře a do místnosti vbíhají speciální jednotky vč.Plk.Coopera.

Plk.Cooper : „Admirále Orsové opustily loď!“
Admirál Marvel : „tohle nebyli Orsové Plukovníku ,ale nějaké stroje které svou technologií dokáží napodobit lodě ,i nás lidi.Cartere všechen lékařský personál ať okamžitě zkontroluje celou posádku kvůli možné infiltraci!“
Carter : „rozumím pane!“
John : „Eriku ty víš co to bylo?“
Erik : „Myslím že jsem toho chlapa (Adriena)už někde viděl ,jen si nemůžu vzpomenout.“
John : „Eriku musíš si vzpomenout pokud jsi byl předtím voják a věděl jsi jak je porazit možná jsi naše jediná naděje ,teď nám hrálo do karet že jsme byli v přesile ale příště tomu tak být nemusí!“

O několik hodin později je posádka již zkontrolována a poškozená Edrosie se blíží ke stejnojmenné planetě.

Vyhlídková paluba vesmírné lodi Edrosia

John : „za několik hodin budeme na Edrosii a ty se konečně budeš moci podívat na kruh předků.“
Erik : „Johne?Jakto že na palubě nejsou žádné ženy?“
John : „Víš Eriku u nás ženy nejsou bojovnice ,a náš morální kodex přísně zakazuje vojenské operace ženám.Ale neboj na edrosii jich je dost."
Erik : „Máš ženu a děti?“
John : „Ano mám ženu a malého chlapce.“
Erik : „Chlapce?Jak se jmenuje?“
John : „Jmenuje se Alexander.“
Erik : „Krásné jméno ,přál bych si vědět jestli mám rodinu ,přátele,přál bych si vědět kdo byli ti co předstíraly Orsy!“
John : „Však neboj mi na to přijdeme.“
Erik : „Děkuju ti jsi jedinej kamarád kterýho teď mám.“
John : „No jo...uvidíme jestli tě přijme Eldorianská vláda do armády ,pak by jsme možná sloužily společně.“
Erik : „Uvidíme.“
John : „Půjdu se trochu prospat kamaráde mám toho dost ,a ty by jsi měl taky zítra budeš mít velký den.“
Erik : „Máš pravdu měj se.“
John : „Ty taky.“

John a Erik se rozcházejí a odcházejí do svých kajut .Když v tom sledujeme záběr na prázdnou chodbu Edrosie ,kde se začne zvláštním způsobem vlnit stěna.Během okamžiku ze stěny vyleze silueta člověka který se vytvaruje do podoby jednoho z členů posádky.

Pokračování příště...
Naposledy upravil Sjack dne 05.10.2010 17:33:19, celkově upraveno 3

overlord15 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 203
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak rozhodne pokračuj, je to dobre....

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ale jo..:) ikdyž mi to trochu nesedí..nevím proč ale něco tomu chybí..:) ale třeba to všechno vypiluješ a bude to dobré..:) další díl si přečtu..:)

The Piko Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 488
Bydliště: Praha 4 Braník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Není to špatné. :)
Kde jsi sehnal ty obrázky? Sám vytvořil nebo okopíroval?
Je to podle mě až moc ukvapené.Ale dobře jsi začal,protože mě k povídce(a asi nejen mě) váže pouto,CO SE MU TO SAKRA STALO!!! :) :sorry:
STARGATE ENCOUNTER | Nová SG hra

Sjack Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Před zveřejněním 3-epizody s názvem Zařazení jsem chtěl upozornit na malej projekt kterej nyní připravuju...bude se jednat o komiksové ztvárnění buďto Stargate a nebo Akta x. Pro ukázku několik náčrtů...Zajímá mě váš názor jestli by byl o takový komiks zájem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Alda Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: 4km od Neveklova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
chtělo by to další díl, aby povídka neupadla v zapomění...
Aurum potestas est.
--------------------------------------------------------------------------
Optimista se uci anglicky,pesimista se uci rusky a realista se uci strilet.
--------------------------------------------------------------------------
Dulce et decorum est pro patria mori.

The Piko Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 488
Bydliště: Praha 4 Braník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
přesně. ten komiks nevypadá špatně,ale určitě stargate,stargate!!! :)
STARGATE ENCOUNTER | Nová SG hra

Veris Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Stargate jako komiks není špatnej nápad - taky sem o tom přemejšlel :). Ty obrázky každopádně nejsou špatné, ale ten druhý by chtěl trošku líp vystínovat. Každopádně komiksu držím palce :wink:
Obrázek
Obrázek

1. díl SGS - 1. 10. 2010!!!
http://sgs.webz.cz/epizody_1serie.html

Sjack Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Všem se strašně moc omlouvám ale na PC mi odešla grafika a bude trvat než seženu novou...proto se 3 epizoda zdrží.Na Komiksovém projektu Stargate se už ovšem pracuje,nicméně není to nic jednoduchého...zatím se jedná jen o hrubý náčrt a scénář silně pokulhává,proto přijmu jakoukliv pomoc z vaší strany :) návrhy scénářů,postav,lodí,ras,planet,názvů pilotu,epizod a příběhu posílejte na email stonejack@seznam.cz (při navrhování postav udejte také jméno herce který bude určitou postavu ztvárňovat) Těším se na vaší spolupráci s pozdravem Sjack

Sjack Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
STARGATE SOLITUDES
3.Díl – Zařazení 1.Část


Sledujeme orbitu Edrosie když v tom se objeví v záběru poškozená stejnojmená loď a za ní obrovská Edrosianská flotila.O několik okamžiků později už jsme svědky toho jak Edrosia vstupuje do atmosféry ,z povrchu se na nebi zviditelňuje v celé své kráse a zanechává za sebou obrovský kouřoví mrak.Nyní sledujeme velící můstek bitevní lodi kde vprostřed nevelkého sálu stojí s rucemi za zády Admirál Marvel a sleduje Metropoli obrovského města sahajícího do nekonečna.

Vesmírná loď Edrosia – Můstek

Carter : „Admirále...přijímáme vysílání.“
Admirál Marvel : „Pusťte to!“
Vysílání : „Airport one bitevní lodi Edrosia , vítejte doma ! “
Admirál Marvel : „Děkujeme Airport one , přijímáme přistávací souřadnice .“

V záběru se objeví obrovský shluk lidí ,v pozadí na obloze špičky mrakodrapů a spousty vznášejících se dopravních prostředků .Nyní už ovšem přistává mohutná loď dlouhá několik kilometrů a k ní se řítí stovky zachranářů a techniků .Po přistání se v zadní části lodi uvolní obrovký kus lodi a vytvoří plošinu po které začínájí vystupovat a vynášet těla obětí a až po nich vyčerpaná posádka .Desítky rodin nacházejí své mrtvé bratry ,syny a otce ,na plošině vzniká panika kterou téměř nedokáží udržet ani bezpečností ES (Edrosianské složky).Admirál Marvel zůstal na můstku ůplně sám ,stále s rucemi za zády a rovně stojící jako kdyby se od příletu ani nepohnul .Do místnosti vstupují dvě osobi je to voják týmu 1 ,John Roberts a následuje ho cizinec Erik který byl před nedávnem zachráněn ze svého stíhacího letounu a stále si i přez veškerou snahu nemůže na nic vzpomenout .V noci si stále dokola opakoval jméno –Gibson- které mu řekl Adrien předtím než utekl.

Vesmírná loď Edrosia – Můstek

John : „Pane?!“
Admirál Marvel : „Ano vojíne?“
John : „Měli by jsme jít.“
Admirál Marvel : „Víte vojíne ,stále nemohu uvěřit tomu že jsem doma.Po 15letech ve službě ,má rodina mě ani nepozná...“
Erik : „To byl mimo domov tak dlouho?“
John : „Víš Eriku ,než se sem Admirál dostal sloužil na lodi STR-28 .Byla to o něco málo menší loď než je Edrosia.“
Erik : „A co se stalo?“
John : „Trval na tom že si po záchraně 2 kolonizačních planet zaslouží velení Edrosie kde tehdy sloužil jeho syn.Ovšem nedlouho na to co byl převelen jeho syn zemřel.“
Erik : „Jak?“
John : „Jako každý syn se chtěl svému otci předvést v tom nejlepším světle ,potají odletěl na Orskou domovskou planetu a pokusil se zabít Kancléře.“
Erik : „Předpokládám že už se nevrátil?“
John : „Ale ano vrátil ,poslali Marvelovi to co z něj po mučícím procesu zbylo.“
Erik : „Zůstal mu tady někdo?“
John : „Ano ,jediná rodina která mu zbyla je jeho bratr.“
Erik : „Promiňte Admirále ale měli by jsme už jít.“
Admirál Marvel : „Ovšem.“

Poté co se John radostně shledal se svou rodinou kterou představil Erikovi nás kamera přesouvá do nevelké místnosti .Vprostřed stojí Admirál a hledí na 10nejvýznamějších členů Edrosianské Aliance .Během několikahodinového hlášení musel Marvel odvyprávět 15let své služby.Příběhy které konzulové ,senátoři kolonizovaných planet ,a další významné osobnosti slyšeli byli velice zajímavé.Nejvíce je však zajímal ten nejaktuálnější ,cizinec který zřejmě přežil bitvu ,podle poškození svého stíhacího letounu ovšem kde je zbytek jeho přátel?Přeci není možné aby malá stíhačka byla schopna meziplanetárního cestování na velké vzdálenosti.A pokud přiletěl dejme tomu s flotilou kde je?Na takové otázky Marvel neuměl odpovědět a v prohlášení taktéž informoval členy aliance o ůtoku který byl na posádku Edrosie proveden .

Pokračování příště...

mynymony Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 116
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
díl dobrý jen by to chtělo zkrátit čekání

věžík Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Bydliště: Opillasa = Praha 3 žižkov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj je to moc hezké a napínavé. Určitě pokračuj. :)
Moje povídka:Star Gate Idea
Obrázek Obrázek Osud se změnit nedá pouze život

kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zajímavý příběh. Akorát za tečkama, vykřičníkama a otazníkama dělej mezeru.
Určitě pokračuj.
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

věžík Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Bydliště: Opillasa = Praha 3 žižkov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj kopedo, už to nechápu nejdřív píšeš že mezi koncem věty a těčkou se nesmí psát mezera a teď, že se to tak má psát tak co teda. :?:




Promiň jestly jsem tě tímhle příspěvkem urazil, ale je to jen otázka né kratyka. Možná je to nedorozumění a já jsem si tě spletl s někým jiným.
Moje povídka:Star Gate Idea
Obrázek Obrázek Osud se změnit nedá pouze život

szjan Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Určitě pokračuj. Příběh mě chytl a špekuluji, co se stane dál :bounce: . Jen mi vadí chyby v gramatice (mám tendenci si jich všímat, hledat je a pak nedávám pozor obsahu:). Jak řekl kdosi výše, Zkus MS Word a automatické opravy. Dost toho zachytí. Zbytek je gramatika (čárky oddělující vedlejší věty, malé/velké písmenko, atd.)

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ehm, pokiaľ ste si to nevšimli, tak táto poviedka je už pekných pár rokov mŕtva, vzhladom k aktivite autora... :roll:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

szjan Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 2
Pohlaví: Neuvedeno

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Mrtvé povídky

cron