Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Stargate Battlefront (1x13 Nepřítel nespí)

Stargate Battlefront (1x13 Nepřítel nespí)


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
líbí se vám povídka SG battlefront

ano
13
87%
ne
0
Žádná hlasování
nák nevím
2
13%
 
Celkem hlasů : 15

kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Důležité


Toto je má první povídka na stargate.Odehrává se na pozemské lodi Daedalos, která společne s dalšími 4 loděmi válčí s Luciánskou aliancí.
Hodlám udělat nejméně dvě série(každá série 20 dílů). Dále sháním
korektora, takže bych uvítal kdyby se mi někdo přihlásil.



zde je seznam dílů:
1.série

1.útok část I
2.útok část II
3.útok část III
4.souboj mezi asteroidy
5.návrat
6.velká bitva
7.období míru
8.protiůder
9.loď irling
10.nové objevy
11.pakt
12.mateřská loď
13.nepřítel nespí
14.superhatak(pracuje se na ní)
15.atlantida(pracuje se na ní)
16.poslední z mnoha(pracuje se na ní)
17.krádež(pracuje se na ní)
18.potěmkin(pracuje se na ní)
19.odplata část I(pracuje se na ní)
20.odplata část II(pracuje se na ní)


2.série
trailer



speciální díly
lodě a stíhačky ve SGBT


a tady ještě trailer
Toto je spoiler!!!:
píše se rok 2013, lidstvo se pomalu stává nejmocnější rasou v galaxii mléčná dráha. Jejím jediným momentálním nepřítelem je tvz Luciánská aliance, vlastnící spousty lodí. Lidstvo momentálně disponuje pěti loďmi třídy BC 304 a
spousty stíhaček, jako F 302, nebo nejnovější F 14E.
Naposledy upravil kopeda dne 26.8.2011 19:53:00, celkově upraveno 67

Příspěvek 29.12.2010 12:25:03
Číba Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 287
Bydliště: Destiny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
OK ---> kdy muzem ocekavat první díl? Uděláš nějakej trailer?

Příspěvek 31.12.2010 16:18:55
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zde je první díl snad se vám bude líbit

upravil jsem ho
bohužel se mi to divně zkopírovalo,takže se předem omlouvám za mezery mezi částmi vět
1.díl
útok









Na tajné letecké základně Evards vládl klid. V hangárech stály plně vyzbrojené F 302, připravené kdykoliv bránit planetu Zemi před útokem. Od posledního útoku uplynul 1 rok a od té doby se toho na Evardsu moc neudálo. K dvěma perutím F 302 se před 2 měsíci připojila také jedna letka nových stíhaček F 14E, jíž velel major John Douglas. F 14E byl téměř čistě pozemský stíhač. K letům do vesmíru nepotřeboval raketový motor jako F 302, stačilo mu
zapnout forsáž. Byl vyzbrojen dvěma kanóny ráže 20 mm a mohl nést až 8 řízených střel. Vzhledem se vůbec nelišil od jeho předchůdce F 14A,D tomcat, zato rychlostí překonával snad všechny známé stíhače a obratností se vyrovnal wraitské šipce. Major Douglas začal svou leteckou kariéru na námořní stíhačce F 18 hornet, poté byl převelen na F 302 se kterou se zůčastnil bitvy nad Antarktidou a obrany oblasti 51 před Wraity. Po 5 letech služby na F 302 by převelen na F 14E.Na základně Evards přerušila jinak téměř hrobový klid zpráva, že se má letka F 14E přesunout na Daedalos. Major Douglas nasedl do své F 14E a pomalu se přesouval na vzletovou dráhu. Když se tam přesunul, vysunul klapky do vzletové polohy, zkontroloval jestli je vše v pořádku a potom začal pomalu přidávat plyn. Když se rychlost blížila 200 Km/h, začal pomalu přitahovat knipl k sobě a letoun se vznesl do vzduchu. Nějakou dobu ještě kroužil nad základnou, než bylo ve vzduchu všech 5 F 14. Poté se zformovali a začali prudce stoupat. Letouny rychle dosáhly výšky 31000m. Byl čas použít forsáž. Číslo na výškoměru Johnovy F 14 rychle narůstalo, 40000, 60000, 80000. Po několika sekundách se obloha začala vyjasnovat až se před Johnem objevil vesmír. Aby se ujistil že se při průletu atmosférou se neztratil jediný letoun, kontaktoval všechny stíhačky ve formaci:
„Tady major Douglas,všem letounům ohlaste se,“ řekl John do vysílačky.
„Tady číslo dva,vše v pořádku.“
„Tady číslo tři,vše v pořádku.“
„Tady číslo čtyři,vše v pořádku.“
„Tady číslo pět,vše v pořádku.“
„Dobrá vše v pořádku,ted ješte zbývá najít Daedala,“ podotkl John.
„Vidím ho,na deváté hodině níže,“ odpověděl Russel Crove, Johnovo č.3.
John se otočil směrem na devátou hodinu a uviděl ho, byl to Daedalus. John se ho pokusil kontaktovat:
„Daedale, tady major Douglas, ozvěte se.“
„Majore, tady Daedalos, zadejte svůj požadavek,“ ozval se první důstojník na Daedalu.
„Žádám o přistání do jednoho z vašich hangárů,“ požádal John.
„Přistání povoleno majore, přistante do hangáru číslo 2,“ souhlasil první důstojník.
„Rozumím,“odsouhlasil John
Letouny se otočili k Daedalu, přistání proběhlo celkem hladce. John vystoupil po schůdkách z F 14 a šel přímo ke dveřím vedoucí ven z hangáru, kde už čekal personál Daedalu, aby ho uvítal a odvedl do své kajuty. Mezi dvěma lidmi
rozpoznal obličej svého starého přítele Jacka Wallace:
„Vítej na Daedalu Johne,“ pozdravil Jack.
„Nazdar Jacku,“ pozdravil John.
„Tak, jak se žilo na Evardsu?“ zeptal se Jack.
„Nic moc, a co na Daedalu?“ odpověděl mu John.
„Od té doby, co jsme vyřídili ten wraitský ůl, se tady toho moc neudálo,“ odpověděl Jack.
„No jo,“ řekl John.
„Dobrá, tento muž ti ukáže tvou kajutu,“ podotkl Jack.
„Dobře.“ odsouhlasil John.
Nedlouho po přistání Johnovy letky přišla naléhavá zpráva na Daedalos.
Mezitím na můstku:
„Pane, volají nás z SGC,“ upozornil první důstojník.
„Pusttě to,“ rozkázal kapitán.
„Kapitáne Coldweli, tady generál Landry, potřebujeme abyste letěl na planetu P9x3r6.“
„Myslel jsem že ta planeta patří Luciánské alianci,“ podotkl kapitán.
„No právě, zjistili jsme že se na planetě nachází antická laboratoř, ve které se podle nedávno nalezené databáze vyvíjela zbraň schopná ničit celé planety, jistě chápete že si nemůžeme dovolit aby se této zbrani zmocnila Luciánská aliance.“ řekl generál Landry.
„Dobrá co máme tedy udělat?“ zeptal se kapitán.
„Od tokrů jsme zjistili že planetu brání dva hataky, vaším úkolem je zničit ty hataky a s pomocí F 302 vyčistit cestu SG týmům, které se pokusí laboratoř obsadit,“ dodal generál Landry.
„Rozumím, jsme na cestě,“ odsouhlasil kapitán.
„Dobrá, dejte nám vědět až vystoupíte z hyperprostoru,“ dodal generál Landry.
„Spojení přerušeno,“ oznámil první důstojník.
„Poručíku, zadejte souřadnice P9x3r6 odlétáme,“ rozkázal kapitán.
Daedalos se otočil směrem k určené planetě a skočil do hyperprostoru. Mezitím John znuděně procházel chodbami Daedalu, až došel k dveřím k hangáru. Rozhodl se, že si prohlídne F 302 v jednom z hangárů. V hangáru bylo celkem rušno. Mechanici připevnovali na F 302 rakety typu vzduch-země a protipancéřové střely. Poté odešel zpátky do své kajuty. Po necelých dvou hodinách zbývalo Daedalovi už jen pár minut k planetě P9x3r6. Mezitím na můstku:
„Jak dlouho jěště poletíme?“ zeptal se kapitán.
„Zbývá ještě 1 minuta,“ odpověděl první důstojník.
„Dobrá, až vyletíme z hyperprostoru, kontaktujte SGC, že jsme dorazili na místo,“ rozkázal kapitán. Po jedné minutě vystoupil Daedalos z hyperprostoru a před ním se objevila planeta P9x3r6. Celá planeta byla jeden velký kus země, posetý menšími jezery a řekami. Podíl vody na planetě byl asi pouhých 15%. Mezitím na můstku:
„Pane, vystoupili jsme z hyperprostoru,“ upozornil první důstojník.
„Zapněte štíty, všem pilotům F 302 ať se připraví na boj,“rozkázal kapitán.
„Ano, pane,“ odsouhlasil první důstojník.
„Už jste poslali zprávu na SGC?“zeptal se kapitán.
„Ano, pane,“ odsouhlasil první důstojník.
„Dobrá, kde jsou ty hataky?“ zeptal se kapitán.
„Na oběžné dráze kolem planety, pane,“ odpověděl první důstojník.
„Všimli si nás?“ zeptal se kapitán.
„Zatím ne, máme zaůtočit, pane?“zeptal se první důstojník.
„Počkejte na zprávu z SGC,“ odpověděl kapitán.
„Ano pane,“odsouhlasil první důstojník
Po 23 minutách přišla na daedalos zpráva z SGC.Mezitím přišel na můstek John, aby se dozvěděl víc o situaci:
„Pane přišla zpráva z SGC, útok začal,“ řekl první důstojník.
„Dobrá zaůtočte na hataky, na prvního palte z railgunnů a asgardských paprskometů, na druhého vypalte salvu 15ti raket,“ rozkázal kapitán.
„Rozumím,“odsouhlasil první důstojník.
Daedalos se dal do pohybu a velkou rychlostí se přibližoval k hatakům. Hataky si ho hned všimly a začali po něm střílet. Štít Daedalu ale držel. Jakmile se daedalos dostal na dostřel svých zbraní, začal po hatacích pálit ze všech
svých zbraní. První hatak neměl proti railgunnům a asgarským zbraním šanci a byl zničen. Druhý hatak zase nevydržel zásahy všech 15ti raket a byl také zničen. Mezitím na můstku:
„Pane,nepřátelské lodě byly zničeny.“řekl první důstojník
„Vyšlete F 302.“ rozkázal kapitán
„Rozumím.“ odsouhlasil první důstojník
Z hangárů daedala vylétávaly F 302 a otáčely se směrem k planetě s cílem vyčistit cestu SG týmům,které právě vystoupily z hvězdé brány.Po 10 minutách od odletu F 302 vyrušily klid na daedalu několik ojektů,které se náhle objevily na radaru.Byla to formace několika alkeshů a letounů,chystající se
zaůtočit na Daedalos. Mezitím na můstku:
„Pane,blíží se k nám formace alkeshů a letounů.“ řekl první důstojník
„Střílejte rakety po alkeshých,palte z hlavních zbraní.“rozkázal kapitán
Raketami se podařilo zničit dva alkeshe,zbytek se ale dostal příliš blízko a začal pálit po daedalu.Mezitím na můstku:
„ Pane raketám se podařilo zničit pouze dva alkeshe,zbytek se dostal příliš blízko a uniká palubním zbraním.“ řekl první důstojník
„Jak jsou na tom štíty.“ zeptal se kapitán
„Štíty jsou na 95%.“ odpověděl první důstojník
„Vyšlete F 14.“rozkázal kapitán
„Rozumím.“ odsouhlasil první důstojník
Hned jak to John slyšel,neváhal ani na chvíli,a okamžitě běžel do hangáru.Když tam přiběhl,okamžitě nasedl do své F 14,zavřel kryt kabiny,zapnul motor a vylítl z hagáru.Jakmile vylítl z hangáru,kontaktoval
všechny členy letky:
„Dobrá jdeme na ně,rakety si šetřete na alkeshe,proti letounům používejte kanón.“rozkázal John
„Tady číslo 2,rozumím.“
„Tady číslo 3,rozumím.“
„Tady číslo 4,rozumím.“
„Tady číslo 5,rozumím.“ Jakmile domluvil,uviděl po pravici letoun.Otočil se k němu a začal po něm pálit z 20ti mm kanonů.Letoun palbu nesnesl a explodoval.Poté uviděl Alkesh který kolem něho proletěl.Otočil se za ním a začal ho pronásledovat.
Alkesh si všiml svého pronásledovatele a zuřivě po něm pálil.Obratná F 14 se jeho palbě snadno vyhýbala. Johnovi se podařilo Alkesh zaměřit a vypálit
po něm dvě rakety.První raketa zasáhla trup lodi,druhá ale zasáhla motor a Alkesh explodoval. John se poohlížel po své další oběti když mu nad
kokpitem proletěli svítící střely z jednoho letounu.John s F 14 divoce manévroval,aby se vyhnul zásahu.Poté z pravé strany přeletěly přes kokpit střely z dvou 20 mm kanonů jiné F 14.Bylo to jeho číslo 2 George Wolker,který uviděl jak jeden letoun zuřivě pálí po Johnově F 14 a rozhodl se přispěchat na pomoc.Kanonům Georgovy F 14 se podařilo letoun zničit. John se odpoutal.
Poté uviděl přímo před sebou další letoun.Bohužel nebyl na dostřel kanonů. John místo toho vystřelil raketu. Raketa letoun zasáhla.Letoun explodoval.
Mezitím na můstku:
„Pane,nepřátelská formace ustupuje.“ řekl první důstojník
„Dobrá,spojte mě s vedoucím F 14.“rozkázal kapitán
„Rozumím.“odsouhlasil první důstojník
„Majore Douglasi,nepřátelská formace ustupuje,nechte je být a vraťte se na loď.“ rozkázal kapitán
„Rozumím,jsme na cestě.“odsouhlasil John
„Dobrá práce majore.“řekl kapitán
„Děkuji kapitáne.“ řekl John
Všech 5 F 14 se v pořádku vrátilo na daedalus. John vystoupil z F 14 a šel přímo ke svému číslu 2 kterého oslovil:
„Plukovníku Wolkere,gratuluji k prvnímu úspěchu.“ řekl John
„Děkuji majore.“ řekl Wolker
„Jak dlouho už jste u letectva?“ zeptal se John
„8 měsíců,pane.“ odpověděl Wolker
„Máte štěstí plukovníku,ne každému se podaří dosáhnout úspěchu za ta krátkou dobu.“řekl John
„Při výcviku jsem měl výborné výsledky.“odpověděl Wolker
„Aha.“řekl John
Mezitím na můstku:
„Pane F 302 se vrací z útoku na pozemní cíle.“ řekl první důstojník
„Spojte mě s jejich velitelem.“ rozkázal kapitán
„Rozumím.“odsouhlasil první důstojník
„Majore Wallici,jak jste na tom?“zeptal se kapitán
„Jedna F 302 byla poškozena palbou ze země,jinak nic.“ odpověděl Wallice
„Dobrá majore vraťte se na loď.“ rozkázal kapitán
„Dobře,jsme na cestě.“ odsouhlasil Wallice
Mezitím co F 302 přistávali na daedalos,podařilo se Sg týmům dobýt antickou laboratoř.Naštěstí zbraň ještě nebyla dokončena. Mezitím na můstku:
„Pane,z planety vylétají dvě nákladní lodě.“ řekl první důstojník
„Sestřelte je.“ rozkázal kapitán
„Pozdě právě skočili do hyperprostoru.“ řekl první důstojník
„Sakra.“ zaklel kapitán
„Pane,z hyperprostoru právě vyletěli dvě lodě,jsou to Hataky.“ řekl první důstojník
„Nabijte zbraně,zapněte štíty.“ rozkázal kapitán
„Pane,pokouší se s námi spojit.“ řekl první důstojník
„Pusťte to.“rozkázal kapitán
„Rozumím.“odsouhlasil první důstojník
„Tady svobodný Jaffa Ashrak,přiletěl jsem abych vám sdělil důležitou zprávu.“
„Jakou.“ zeptal se kapitán
„Luciánská alliance schromažduje lodstvo,chystá se napadnout zemi.“ řekl Ashrak



pokračování příště
Naposledy upravil kopeda dne 07.5.2011 09:07:37, celkově upraveno 14
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 31.12.2010 17:07:47
Číba Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 287
Bydliště: Destiny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak doufám, že ti nevadí, že se jako první ujmu hodnocení.

Text se dává do "citace" následný text poté vypadá takto.

Ahoj, já se jmenuju Číba a můj nejoblíbenější seriál je SGA.


Dál jsem trochu nemohl pochopit kdo co říká. Třeba v té předposlední větě to vyplinulo, že mluví jaffa jménem Ashrak ale jinde ne.

Dále není špatné "myšlenky" jako třeba tvůj začátek dílu:

Na tajné letecké základně evards vládl klid.V hangárech stály plně vyzbrojené F-302,připravené kdykoliv bránit
planetu zemi před útokem.


udělat takto:
Na tajné letecké základně evards vládl klid.V hangárech stály plně vyzbrojené F-302,připravené kdykoliv bránit
planetu zemi před útokem.


Text je poté přehlednější a odděluje zbytek od toho kdo co říká apod. - neříkám, že píšeš špatně upřímě se těším na další díl ale zkus dodržet těhle pár rad a uvidíš ;-)

*jsou to začátečnické chyby - také jsem takové měl (někdy se ještě ukážou :D) - určitě se zlepšíš a ROZHODNĚ POKRAČUJ!!

Příspěvek 31.12.2010 17:14:23
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, asi seš začátečník. Teda určitě seš začátečník. Tak se do toho dáme.
1. Dej to do citace, takhle se to čte dost blbě
2. Za tečkou a čárkou se dělá mezera
3. Je tam dost hrubek, sežeň si korektora (jestli na to bude mít nervy)
4. Nechápu, proč dáváš uprostřed věty enter
5. K dvěma perutím F-302 se před 2 měsíci připojila také jedna letka nových stíhaček F 14E jíž velel major John Douglas. - nechápu. Máš tam toho víc. Když napíšeš větu, tak si ji nahlas přeříkej jestli dává smysl.
6. Nová věta, jména a názvy se píšou z velkým písmenem na začátku, což jistě víš a někde to respektuješ a někde ne.
7. ojevil vesmír. :rflmao: Jsou tam překlepy. Opět, sežeň si korektora.
8. Když někdo mluví, tak to dej do uvozovek: "Já mluvím." - Word ti udělá 1. dole a druhou nahoře.
9. Když někdo promluví, tak napiš kdo, jinak je v tom bordel.
10.Neber to jako kritiku, ale jako pomoc. Lepší by to bylo od nějakého zkušenějšího povídkáře.
Na ukázku:
Takhle bys to napsal ty:
jack vstal z postele a šel ke dveřím.stála tam Cartrová
pane kde jste máte být v SGC
zaspal jsem
pak se objevil i Daniel a Teal'c.jack se usmál
nazdar
ahoj jacku
O'Neille
proč jste tu všichni
já nevím
já jo
já taky

mělo by to být:
Jack vstal z postele a šel ke dveřím. Stála tam Carterová.
"Pane kde jste, máte být v SGC." řekla.
"Zaspal jsem" odvětil Jack.
Pak se objevil i Daniel a Teal'c. Jack se usmál.
"Nazdar" řekl jim.
"Ahoj Jacku." pozdravil Daniel.
"O'Neille" dodal ještě Teal'c.
"Proč jste tu všichni?" zeptal se Jack.
"Já nevím." uvědomil si Teal'c.
"Já jo." řekla Carterová.
"Já taky." odpověděl Daniel.

:wink:
Naposledy upravil NewAsgard dne 31.12.2010 18:49:45, celkově upraveno 1
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 31.12.2010 18:40:03
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
moc děkuji za rady a pokusím se polepšit
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 31.12.2010 18:51:41
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hlavně si na tom dávej záležet a využívej ty rady. My si klidně počkáme. Radši pomalu, ale jistě, jak se říká. Storyarc je sice ohraný ale na začátek je dobré něco co už je zavedenější.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 02.1.2011 17:25:24
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já vím, že je to tvá první povídka, jenže bylo by lepší, kdybys upravil ten text, co už je tu. Přiznávám se, nečetla jsem ji celou a ta úprava, jakou máš mě docela odradila. Zbytečně používáš enter na místech, kde nemá být. Když jsi v půlce věty a druhá půlka je na dalším řádku a přitom tam nemá co děla. Pak problém s čárkami a celkově. Neber to špatně, ale na úpravě záleží. Zkus si projít pár knih a mrknout se, jak to tam vypadá a pak ještě na Povídkovou poradnu. Jsou tam rady jak psát přímou řeč a tak dále. Možná to zní moc útočně, ale na úpravě záleží dost. Chyby člověka nutí myslet jen na chyby a ne na příběh. Neber to rozhodně špatně, ale čím dříve vychytáš chyby, tím více se zlepšíš ;-) . Hodně zdaru.

Příspěvek 02.1.2011 20:03:24
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ohledně těch mezer,napsal jsem že se mi to blbě zkopírovalo.Zkoušel jsem to upravit ale stejně mi to bylo k ničemu
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 02.1.2011 21:20:35
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ok, dobře, příště to zkus třeba znovu nakopírovat :wink: Jinak myslela jsem celkovou úpravu, mezery nejsou tam kde mají být, ale pokud je to zkopírováním, promíjí se. Jinak nedávej tam zkratky...gen. Landry je fajn, ale je to generál, jinak je to jen výčet jmen, zkus více popisovat a třeba nějak ty jména obměňovat. Jinak Ashrak mě docela drsně pobavil :rflmao: nic proti, spojuju si jej s Ashrakem tady na foru :rflmao:

Příspěvek 07.1.2011 10:22:41
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zde je druhý díl.
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 07.1.2011 10:34:39
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zde je druhý díl.


kopeda píše:
Díl 2:útok část 2


„Kde jste k té informaci přišel?“ zeptal se kapitán.
„Jedna naše loď omylem pronikla na území lůciánské aliance,bohužel si to namířila přímo k shromaždišti jejich flotily,neměla proti takové síle šanci,téměř nikdo nepřežil,jedomu Jaffovi se ale podařilo uniknout v nákladní lodi,
posléze se infiltrovat mezi nejvyší vrstvy Lůciánské aliance a odhalit jejich záměry.“ odpověděl Ashrak.
„Dobrá,kde je to shromaždiště?“ zeptal se kapitán.
„To nevíme,když jsme k té planetě poslali průzkumnou loď nenašla nic víc než trosky Hataku“ odpověděl Ashrak.
„Mockrát děkuji,všichni jsme vašimi velkými dlužníky.“ řekl kapitán.
„Domluvil jsem se s nejvyšší radou,můžeme vám poskytnout vojenskou podporu.“ dodal Ashrak.
„Spojení přerušeno“ řekl první důstojník.
„Zadejte souřadnice země,odlétáme“ rozkázal kapitán.

Daedalus se otočil směrem k zemi a skočil do hyperprostoru.Mezitím na palubě daedalu procházel John chodbami daedalu,když ho zastihl major Wallace:

„Johne,tady jseš.“ řekl Jack.
„Hledal jsi mě?“zeptal se John.
„Slyšel že jste tady měli rušno.“Odpověděl Jack.
„No jo,jen pár Alkeshů a letounů,nic víc“.

Poté se náhle ozvala Johnova vysílačka:

„Majore Douglasi,dostavte se na můstek“ ozvalo se z vysílačky.
„O.K, jsem na cestě“ odsouhlasil John.
„Musím jít“ řekl John Jackovi.
„No jo“ řekl Jack.

Když John pomalu odcházel na můstek,ozvala se i Jackova vysílačka:

„Majore Wallici,dostavte se na můstek“ ozvalo se z vysílačky.
„O.K jsem na cestě.“ odsouhlasil Jack.
„Tak Johne,jdu tam s tebou“ řekl Jack.
„Dobrá“ řekl John a šel dál.

Mezítím na můstku:

„Za jak dlouho dosáhneme země“zeptal se kapitán.
„Za deset minut,pane“ odpověděl první důstojník.
„Dobře“ řekl kapitán.

Mezitím přišeli na můstek John a Jack:

„Volal jste nás pane?“řekl John.
„Ano, těsně předtím než jsme skočili do hyperprostoru jsme obdrželi zprávu od týmů co prozkoumávali antickou laboratoř,kromě nedokončené
zbraně také hangár s třemi loďmi schopnými nést tu zbraň,bohužel nikdo z nich ještě nemá zkušenosti s létáním,a tak mě požádali,abych na planetu
poslal dva piloty.“řekl kapitán.
„A vybral jste si nás.“ podotkl Jack.
„Ano, až vystoupíme z hyperprostoru přeneseme vás do SGC,mezitím si dojtete na lodní ošetřovnu,kde vám inplantují antický gen.“řekl kapitán.
„Ano pane.“ odsouhlasil John.
„Ano pane.“ odsouhlasil Jack.

Daedalus po deseti minutách vystoupil z hyperprostoru a před ním se objevila Země.Mezitím na můstku:

„Pane,vystoupili jsme z hyperprostoru.“ řekl první důstojník.
„Spojte mě s SGC.“ rozkázal kapitán.
„O.K“ odsouhlasil první důstojník.
„Co potřebujete kapitáne Coldweli?“ zeptal se generál Landry.
„Dostali jsme od jaffy Ashraka zprávu,podle níž lůciánská aliance shromažďuje
loďstvo,chystají se napadnout zemi“ odpověděl kapitán.
„Máte souřadnice toho shromaždistě?“ zeptal se generál Landry.
„Ne nemáme.“ odpověděl kapitán.
„Dobrá,pošleme všechny týmy a lodě co máme k dispozici,aby se pokusili najít
to shromaždiště,vy mezitím se vrátíte zpět na P9x3r6.“řekl generál Landry
„Neměli bychom se zůčastnit hledání.“ podotkl kapitán.
„Obáváme se,že by se lůciánská aliance mohla pokusit dobýt tu planetu zpět ,
a my se jí nehodláme vzdát.“ odpověděl generál Landry.
„Dobrá, předtím než odletíme pošleme vám na základnu dva muže z daedala,
potřebujeme aby jste je dostali na planetu P9x3r6.“ řekl kapitán.
„Dobře, přeneste je do místnosti s bránou“ řekl generál Landry.
„Spojení přerušeno“ řekl první důstojník.
„Spojte mě s majorem Douglasem“ rozkázal kapitán.
„O.K“ odsouhlasil první důstojník.
„Majore Douglasi,tady kapitán Coldwel,jste připraveni?“ zeptal se kapitán.
„Ano,jsme připraveni,přeneste nás.“ odpověděl John.
„Přeneste je“ rozkázal kapitán prvnímu důstojníku.
„O.K.“

Transportní paprsek přenesl Johna a Jacka přímo do místnosti s bránou.John se
otočil a podíval se na aktivovanou bránu,když se ozval hlas:


„Můžete jít“ řekl generál Landry.

John i Jack prošli hvězdnou bránou a najednou se ocitli někde v lese kde už na ně čekali vojáci:

„Vše v pořádku?“ zeptal se jeden z vojáků.
John se otočil a zeptal se “Jak se jmenujete?“
„Plukovník John Davis a tohle jsou poručík Jim Carter a podporučík Philip Conranche“ odpověděl plukovník Davis.
„Já se jmenuji major John Douglas a tohle je major Jack Wallace.“ řekl John.
„Dobrá, pojďte za mnou.“ řekl plukovník Davis.

Všichni si to namířili cestou k pohoří.Za třicet minut cesty se dostali k vchodu od antické laboratoře:

„Tak, tady to je.“ řekl plukovník Davis

John se na chvíli zastavil a podíval se na vchod do antické laboratoře a pak šel dál.Když všichni přišli do antické laboratoře,zastavili se u jednoho vědeckého
pracovníka:


„Majore Douglasi,toto je vedoucí vědeckého týmu Dr.Mc Kay.“řekl plukovník Davis
„Moc mě těší,dr. Mc Kayi.“ řekl Jack.
„Můžete mi říkat Rodney.“ řekl Mc Kay.
„Doktor Mc Kay vás provede koplexem.“ řekl plukovník Davis a odešel.
„Dobrá,přesuneme se k místnosti s bránou.“ řekl McKay a šel k vchodu k místnosti.

John,Jack a McKay se přemístili k místnosti se zbraní kde se zastavili u zbraně:

„Tak,tady je.“ řekl Mc Kay.
„Tohle že má ničit planety?“ podivil se John.
„Nezdá se to,ale do této zbraně se vejde deset ZPM.“ odpověděl Mc Kay.
„ZPM?“ zeptal se Jack.
„Antický zdroj energie.“ odpověděl Mc Kay
„Aha.“ řekl Jack
„Dobrá,přesuneme se k vašemu ůčelu tady.“ řekl Mc Kay.

Poté všichni přešli do hangáru,kde uviděli tři lodě:

„Toto jsou antické raketoplány,a my potřebujeme aby jste je vy řídili“ řekl Mc Kay.
„Proč.“zeptal se John
„Podle databáze byly tyto raketoplány upraveny tak,aby mohli nést tu zbraň,jde o upravené verze těch co by měli být na destiny,jenom
mají lepší pohon,štít,zbraně k jeho ovládání jsou potřeba dva piloti
a potřebujete antický gen,bohužel se nám podařilo,díky mé maličkosti,
zprovoznit jen jeden raketoplán.“ odpověděl Mc Kay.
„Nemyslíte si že antikové měli k nedokončení té zbraně dobrý důvod?“zeptal se John.
„Ani ne,před dokončením zbraně vypukla mezi Antiky občanská válka,laboratoř ve které se zbraň vyvíjela,byla několikrát napadena a tak se nadřízení
rozhodli zrušit celý projekt a laboratoř ukrýt.“odpověděl Mc Kay
„Dobrá,kdy bude ta zbraň dokončena?“ zeptal se Jack
„Asi za měsíc.“odpověděl Mc Kay.

Mezitím daedalos vystoupil z hyperprostoru.Mezitím na můstku:

„Spojte mě s základnou.“rozkázal kapitán
„O.K.“ odsouhlasil první důstojník.
„Co potřebujete kapitáne Coldweli?“ zeptal se plukovník Davis.
„Země se obává, že by mohla tato základna být napadena,tak vám pošlem na planetu několik gatlingů a munici.“ odpověděl kapitán.
Dobrá,mý muži budou připraveni.“řekl plukovník Davis.

Po 5 hodinách klidu se nad laboratoří začali ozývat zvuky,blížící se k laboratoři.
Byla to skupina asi sta alkeshů a letounů,chystající se zaůtočit na laboratoř.
Mezitím v laboratoři John spěchal k východu aby zhodnotil situaci.Když tam
přišel,bylo celé nebe zasypáno alkeshy a letouny a pak se snažil najít Mc Kaye.
Cestou zahlédl plukovníka Davise,jak se snaží kontaktovat Daedalos:


„Kapitáne Coldweli,jak jste na tom? zeptal se plukovník Davis.
„Máme tady šest hataků,tři se nám podařilo zničit a dva poškodit,štít ale dlouho nevydrží takže vám nebudeme moci poslat podpory,budete to tam
muset zvládnout sami.“ odpověděl kapitán.
„Dobrá.“ řekl plukovník Davis.

Mezitím John našel Mc Kaye:

„Mc Kayi,je raketoplán připraven k letu?“ zeptal se John.
„Ano,je.“
„Dobrá,pojďte za mnou.“ řekl John

Cestou k raketoplánu potkal Jacka:

„Jacku,budu tě potřebovat.“ řekl John.
„Dobře.“ řekl Jack.

Potom všichni tři běželi k raketoplánu kde se John zeptal Mc Kaye.

„Čím se to ovládá?“ zeptal se John.
„Tady je ovládání letu,tady palba ze zbraní a tady je ovládání zbraní.“ odpověděl Mc Kay
„Dobrá,letíte s námi.“ řekl John.
„Cože!“ řekl Mc Kay.
„Kdyby se něco pokazilo,budu potřebovat někoho kdo to dokáže spravit.“ řekl John.
„Dobře.“ řekl Mc Kay.
„Otevřete dveře hangáru.“ řekl John.
„Dobře.“ řekl Mc Kay.

Z hory se začaly otevírat dveře hangáru a jakmile se otevřeli,vylítl z nich raketoplán:

„Nabijte zbraně.“ řekl John.
„O.K,zbraně nabity.“ řekl Jack.
„Dobrá,jdeme na ně.“ řekl John

John začal pálit po jednom z letounů.Letoun explodoval.Mezitím na daedalu:

„Pane,štíty jsou na 15%.“ řekl první důstojník.
„Motory na plný výkon,pokusíme se jim uniknout.“ rozkázal kapitán.
„O.K.“ odsouhlasil první důstojník.

Daedalos se otočil a oddaloval se od hataků.Hataky se ho pokusili dohonit, ale
daedalus byl rychlejší.Mezitím v raketoplánu:


„Můžete použít drony.“ řekl Mc Kay.
„Vyzkoušíme je támhle na tom alkeshi.“ řekl John.

John vypálil po alkeshi tři drony.Ten neměl proti dronům šanci a explodoval.Pak se ale za raketoplán pověsili čtyři letouny a začali po něm pálit.John po nich
vypálil dron a jeden letoun zničil,ale zbylé tři po něm pálili dál:


„Štíty na 16%.“ vykřikl Mc Kay.
„Převeďte energii ze zbraní do štítů.“ řekl John.

John se pokoušel s raketoplánem manévrovat,ale to mu moc nepomohlo.Občas se mu podařilo se nějaké té střele vyhnout,ale raketoplán byl příliš velký
než aby dokázal účině manévrovat.Potom ale Johna něco napadlo:


„Mc Kayi,má tenhle raketoplán hyperpohon?“ zeptal se John.
„Ano,má.“ řekl Mc Kay.
„Spojte mě s daedalem.“ řekl John.
„O.K.“ odsouhlasil Jack.
„Daedale,tady major Douglas,slyšíte mě?“ řekl John.
„Tady kapitán Coldwel,co potřebujete?“ zeptal se kapitán.
„Jaká je nejbližší naše loď?.“ zeptal se John.
„Appolo hlídkuje kolem planety P3r7G2.“ odpověděl kapitán.
„Děkuji.“ řekl John.
„Zadejte souřadnice P3r7G2,odlétáme.“ řekl John.
„Aby jsme mohli skočit do hyperprostoru,budu muset přesměrovat energii ze štítů.“
řekl Mc Kay.
„Udělej to.“ řekl John.
„Dobře.“ řekl Mc Kay.

John s raketoplánem prudce uhnul nahoru.Letouny se ho pokusili následovat,ale dřív než se dostali do palebné pozice,raketoplán skočil
do hyperprostoru.Mezitím si všichni v raketoplánu mohli pořádně oddychnout:



„Tomuhle já říkám let.“řekl Jack.
„Dobrá,za kolik dorazíme na P3r7G2.“ řekl John.
„Asi za dvacet minut.“ řekl Mc Kay.

Cesta probíhala celkem hladce,když náhle raketoplán vystoupil z hyperprostoru:

„Co se stalo?“ zeptal se John.
„Zdá se že jsme předčasně vyskočili z hyperprostoru,nejspíš nějaká závada v hyperprostorovém pohonu.“ řekl Mc Kay.
„Doletíme k P3r7G2?“ zeptal se John.
„Asi ne.“ odpověděl Mc Kay.
„Není poblíž nějaká planeta.“ zeptal se Jack.
„Počkat,asi hodinu cesty raketoplánem je od nás vzdálena planeta s funkční bránou.“ řekl Mc Kay.
„Dobrá,letíme tam.“ řekl John.




Pokračování příště.
Naposledy upravil kopeda dne 16.4.2011 20:32:36, celkově upraveno 9
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 08.1.2011 16:53:49
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
žádné příspěvky na druhý díl, no nic snad bude na třetí díl více ohlasů
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 08.1.2011 23:22:39
Russell Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dobře, díl zajímavej. AKorát pár nesrovnalostí..

John s Jackem měli být transportování do SGC, aby jim dali ant. gen a poslali je na planetu. Ale oni je transportovali přímo k bráně a poslali pryč..

A ještě.. ten první důstojník se nějak baví tím, že ruší hovory ostatním?
Hned na začátku Ashrak nabídne vojenské posily a důstojník vypne hovor..

Jinak je to tak nějak normál. Určitě si přečtu další..
www.humantarget.sff.cz
www.justified.fan-project.com
www.fallingskies.sff.cz

Příspěvek 09.1.2011 11:55:27
The Piko Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 488
Bydliště: Praha 4 Braník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Děj máš zajímavej,to se musí říct. Ale gramatika hrůza,moc si to po sobě nekontroluješ. S tou gramatikou to zkus zlepšit.
STARGATE ENCOUNTER | Nová SG hra

Příspěvek 09.1.2011 14:09:54
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Povídku jsem nečetla, jen jsme ji přelítla.
Mám pár výtek, jako vždy, hned první je: To, že ti nikdo nenapíše ohlas na povídku do 12. hodin, neznamená to, že ji nikdo nečetl. Nemusíš se hned děsit, však on se někdo ozve. :wink: Někdy to trvá i týden, ne každý čte hned povídku po přidání, anebo jen nemá potřebu to komentovat.
Další je přímá řeč. Nevím jestli jsem odkazovala na povídkovou poradnu, ale to téma si 100% přečti.
Co se týká přímé řeči:
"Honza šel nakupovat," řekla maminka. (Je tam čárka a ne tečka!)
Maminka řekla: "Honza šel nakupovat."
"Honza šel nakupovat," řekla maminka, "a samozřejmě přijde brzo."
Za čárkou, tečkou a nebo jakýmkoliv podobným znaménkem se píše mezera, někde ti opět odskočila věta na druhý řádek.
Pak zkus ještě trošku poobněňovat slova. Řekl, odpověděl, zeptal se, odpověděl...když je to takhle hned několik řádků, tak to člověka unavuje a odrazuje.

Hodně štěstí v dalším psaní.

Edit: Mc Kay se takhle nepíše je to McKay dohromady.

Příspěvek 11.1.2011 19:23:56
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
potřebuji pomoc,nevíte jak se jmenuje kapitán odysey?
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 11.1.2011 19:39:51
Číba Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 287
Bydliště: Destiny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
driv to byl Emerson ae po jeho smrti v dile 10x1 newim :( ---> povidka se mi libi, akorat nesnasim kdyz v nekterej povidkach je jmeno Jack nb John a tady je obojí ae je to tvoje vec! Tesim se na dalsi dil.

Příspěvek 13.1.2011 17:55:21
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zde je třetí díl


Díl 3 útok část 3



Raketoplán letěl směrem k planetě. O hodinu později přistál raketoplán v odlehlé části lesa. John,Jack a se rozhodli prozkoumat blízkou vesnici:

„Já a Jack půjdeme prozkoumat vesnici,ty se mezitím pokus spravit raketoplán.“ řekl John.
„Dobře.“ řekl Mc Kay.

Asi za půl hodiny přišli John a Jack k vesnici.Hned jak tam přišli uvítal
je jeden z vesničanů:


„Vítejte cizinci, já jsem vůdce vesničanů Gerin.“
„Já jsem John Douglas a tohle je Jack Wallace.“ řekl John.
„Smím se zeptat, odkud jste přišli.“ řekl Gerin.
„Přiletěli jsme sem kosmickou lodí.“ odpověděl John.
„Tak to jste jistě poslové bohů.“ řekl Gerin.
„Ne, ne, ne, my nejsme žádní „poslové bohů“, řeknu vám to takhle,používáme
zařízení zvané hvězdná brána, pomocí tohoto zařízení můžeme cestovat z planety na planetu a někdy nalézáme cizí technologie,a ta loď je jednou z
nich.“ řekl John.
„Co je to ta hvězdná brána?“ zeptal se Gerin.
„Takový velký kruh.“ řekl John.
„Myslíte shapa i.“ řekl Gerin.
„Jo shapa i,můžeš nás k ní zavést.“ řekl John.
„Dobře.“ řekl Gerin.

Když John procházel vesnicí,všiml si podivné kukuřice:

„Zajímavé.“ řekl John.

Pak si toho všiml i Jack:

„Počkej, tohle jsem už někde viděl, mám pocit že tohle pěstuje lůciánská aliance, je to droga.“ řekl Jack.
„Gerine, kde jste vzali tohle?“ zeptal se John.
„To je od našeho boha Balakara, dostáváme to za to že mu pomáháme stavět
jeho kosmické lodě.“ řekl Gerin.
„A můžeš nám ukázat kde ty lodě stavíte?“ řekl John.
„Jistě, pojďte za mnou.“ odpověděl Gerin.

Za třicet minut cesty přišli Gerin, John a Jack k staveništi. Před nimi se
objevili tři nedostavěné hataky. Mezitím na P9x3r6 pokračovali hataky
v ostřelování planety. Když byla bitva téměř ztracena, vystoupila z hyperprostoru pozemská loď třídy daedalus, a za ní vystoupili z hyperprostoru
čtyři jaffské hataky.Byla to odysea. Hned jak vystoupila z hyperprostoru
začala pálit po hatacích ze všech zbraní a dva hataky zničila. Jaffské hataky
soustředili veškerou svou palbu na jeden z hataků a zničili ho. Zbytek lůciánské
flotily unikl do hyperprostoru. Jakmile byli nepřátelské hataky pryč, začali z
odysey a jaffských hataků vylétat F 302, F 14E a letouny aby pomohli obraným
týmům na planetě. Kapitán odysey se pokusil kontatovat základnu:


„Plukovníku Davisi, tady je kapitán Chris Morgan, velitel pozemské lodi odysea, jak jste na tom?“ Zeptal se kapitán Morgan.
„Vy nevelíte appolu.“ podivil se plukovník Davis.
„Ne, měl bych.“ podivil se kapitán Morgan.
„Nepříteli se podařilo vyřadit naši komunikaci, tak jsme poslali jeden z antických raketoplánů, aby kontaktoval nejbližší loď, apollo,už se měli vrátit
před půl hodinou, a jak jste se dozvěděli že jsme pod útokem?“ zeptal se plukovník Davis.
„Před svým odletem tady jaffové nechali průzkomnou loď, aby sledovala dění
na planetě, když útok začal, poslala zprávu k nejbližším jaffským lodí, tedy těm
které hlídkovali kolem planety, kde jsme byli my.“ řekl kapitán Morgan.
„Aha.“ řekl plukovník Davis.

Mezitím si příletu odysey všiml i daedalus:

„Pane,před chvílí jsme si všimli pěti lodí co vyletěli z hyperprostoru a začali
pálit po nepřátelských lodích, které vstoupili do hyperprostoru, podle popisu
jde o jaffské hataky a odyseu.“ řekl první důstojník.
„Spojte mě s velitem odysey.“ rozkázal kapitán.
„O.K, můžete.“ řekl první důstojník.
„Odysey, tady kapitán Steven Coldwel velitel daedalu, co tady děláte? „ zeptal
se kapitán Coldwel.
„Od jaffů jsme se dozvěděli, že jste pod ůtokem,a jak je na tom daedalus?“
zeptal se kapitán Morgan.
„Přišli jsme o asgardské zbraně a štíty jsou jen na 14% své původní intergnity,
budeme muset kvůli opravám letět na zemi, takže vám svěřuji obranu planety.“
odpověděl kapitán Coldwel.
„Dobrá, Morgan konec.“ ukončil rozhovor kapitán Morgan.
„Spojení přerušeno.“ řekl první důstojník.
„Zadejte souřadnice země, odlétáme.“ rozkázal kapitán.

Daedalos se otočil a skočil do hyperprostoru.Mezitím na neznámé planetě si
John a Jack prohlíželi tři nedostavěné hataky:


„Zdá se že má tady lůciánská aliance staveniště lodí.“ řekl John.
„Měli bychom to co nejdříve oznámit nadřízeným.“ řekl Jack.
„Zkusím kontaktovat McKaye, McKayi máte už spravený hyperpohon?“ zeptal se John.
„Ne ještě na něm pracuji.“ odpověděl McKay.
„Tak si přichvátněte, protože si tady lůciánská alince staví loďe.“ řekl McKay.
„Cože!“ řekl McKay.
„Já si nedělám srandu.“ řekl John.
„Jasně.“ řekl McKay.
„Dobře, Douglas konec, Gerine můžeš nás zavést k shapa i.“ řekl John.
„Jistě.“ řekl Gerin.

Když přišli k hvězdné bráně, uviděli kolem ní několik pěšáků a letouny prolétávající nad ní:

„Zdá se že máme velký problém.“ řekl John.
„To máme.“ dodal Jack.

Pak se John,Jack a Gerin vydali k vesnici.Za tři hodiny po návratu Johna, Jacka a Gerina od hvězdné brány přišli do vesnice dva pěšáci:

„Kde je váš vůdce?“ řekl jeden z pěšáků.
„Já jsem vůdce těchto lidí.“ řekl Gerin.
„Prý k vám zavítali nějací cizinci.“ řekl pěšák.
„Ano, zavítali.“ řekl Gerin.
„Vydejte nám je a my ušetříme vaši vesnici.“řekl pěšák.
„Teď tady nejsou.“ řekl Gerin.
„Dobrá, když je nenajdeme do dvou hodin, srovnáme vaši vesnici se zemí.“
řekl pěšák a odešel.

Jakmile se pěšáci vzdálili od vesnice šel Gerin k Johnovi a Jackovi, kteří seděli
v jedné chatrči:


„Kdo jste a odkud jste přišli.“ řekl naštvaně Gerin.
„Dobrá, jsme z planety zvaná Země, a ty vaši „bohové“ jsou pěkní lháři.“ řekl John.
„Před chvílí sem přišli služebníci bohů a ptali se po vás, když vás jim nevydáme do dvou hodin, tak zničí vesnici.“ řekl Gerin.
„Typické, ti vaši „bohové“ si ve skutečnosti říkají lůciánská aliance, pro své
záměry dokáží i zabíjet, ty dary co vám dávaj, jsou ve skutečnosti drogy, které
vás nutí brát je pořád, čímž se stávate na ně závislí.“ řekl John.
„Já to věděl že to nejsou bohové, před dvěma roky zničili jednu vesnici jenom
proto že odmítali jejich dary.“ řekl Gerin.
„Až spravíme loď, budeme moct kontaktovat nadřízené, kteří sem pošlou flotilu, která se pokusí planetu dobýt a máte tady nějakou srýš?“ zeptal se John.
„Ano, ve skalách je jeskyně, Balakar o ní neví.“ řekl Gerin.
„Dobrá, schovejte se do ní, my teď musíme běžet k lodi.“ řekl John a odešel
s Jackem z chatrče.

Cesta probíhala celke hladce, když najednou se ozvala střelba z zbraní pěšáků.
Byla to hlídka, která zahlédla Johna a Jacka, jak probíhávají lesem, a začali po
nich pálit. Oba dva okamžitě vytasili zbraň a opětovali palbu. Po několika výpadech se podařilo Jackovi zabít jednoho pěšáka, téměř ve stejnou dobu se
to podařilo i Johnovi. Potom oba dva běželi k zabitým pěšákům, vzali si jejich
zbraně a dál běželi k raketoplánu. Za pět minut doběhli k raketoplánu:


„McKayi máte už spravený ten hyperpohon.“ řekl John.
„Před chvílí se mi ho podařilo zprovoznit, a taky se mi podařilo zprovoznit
laserová děla a štíty.“ řekl McKay.
„Dobrá, odlétáme.“ řekl John.

Raketoplán se vznesl z lesa a vyrovnal let, když se najednou objevilo pět
letounů. John se otočil s raketoplánem proti letounům a začal pálit. Johnovi
se podařilo jeden letoun zničit. Jakmile letouny proletěli kolem raketoplánu
John se s raketoplánem přetočil opět proti letounům a začal pálit. Laserovým
dělům se podařilo jeden letoun zničit, ale štít nevydržel a jedna střela raketoplán
zasáhla. Z raketoplánu se řinul šedý dým. Mezitím v raketoplánu:


„Už jsme zase přišli o hyperpohon.“ vykřikl McKay.
„Převeďte veškerou energii do pohonu, uletíme jim do vesmíru.“ řekl John.
„Dobrá.“ odsouhlasil McKay.

Raketoplán začal prudce stoupat a velmi brzy unikl do vesmíru, kde ale Johna,Jacka a McKaye čekalo nepříjemné překvapení. Raketoplán si to totiž
namířil přímo k třem hatakům na oběžné dráze planety. Ty po něm začali hned
pálit.Johnovi se dařilo s poškozeným raketoplánem vyhýbat se střelám z hataků,
dlouho ale takhle létat nemohl. Pak se ale z hyperprostoru vynořil daedalus a
začal po hatacích pálit ze všech zbraní. Dva hataky se mu podařilo zničit, třetí
unikl do hyperprostoru.Mezitím v raketoplánu:


„Daedalos se s náma snaží spojit.“ řekl Jack.
„Pusťte to.“ řekl John.
„Majore Douglasi, chvíli jsme si mysleli že jsme vás ztratili, jak jste na tom?“
zeptal se kapitán.
„Přišli jsme o hyperpohon a štíty, jinak nic.“ řekl John.
„Dobrá, přistaňte v hangáru č.1, a mimochodem Dr McKayi, mám vám sdělit
že jste byl převelen jako vědecký pracovník na daedalu.“ řekl kapitán.
„Ale já mám ještě práci na P9x3r6.“ řekl McKay.
„Nebojte se, na vaše místo jsme dosadili jiného vědce, vaše práce je teď na daedalu, tedy pokud vám to nevadí.“ řekl kapitán.
„Ne“ řekl McKay.

Jakmile raketoplán zakotvil na daedalu, daedalos se otočil a skočil do hyperprostoru.





Konec třetího dílu
Naposledy upravil kopeda dne 16.4.2011 20:34:35, celkově upraveno 2
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 13.1.2011 19:25:06
1011 Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 78
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, hezký.. Pár (set) hrubek jsem tam našel, ale hezký. Mně se to líbí. Ale za čárkou dělej mezery.
Pokud tě štve,že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU,hoď si tohle do podpisu.


99% lidí si po po přečtení nezadá odkaz
natypolis.myminicity.com

Příspěvek 14.1.2011 05:01:29
Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
poviedka v celku dobra az na tu f-14E s forsážou :rflmao: tak ale to ma dostalo, ty asi niesi moc tecnicky typ ze? pri 50ke sa ti odlepi tak max ultralight a tu 14ku by si mohol trosku technicky okecat

Příspěvek 14.1.2011 16:55:38
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
děkuji za technickou radu, už jsem to upravil na 90 km/h


a ohledně tecnického popisu F 14E, tady jsem o ní něco napsal:

Grumman F 14E Tomcat


Obrázek

rozpětí:19,55 (s max. úhlem šípu) / 11,58 m
výška: 4,88 m
délka: 19,1 m
výzbroj: dva 20ti mm kanony,8 raket
vývoj:
Po bitvě nad oblastí 51 si letectvo uvědomilo, že potřebuje stíhače, který by
dokázal bránit cíle i proti několikanásobné přesile. Proto obeznámilo několik firem
o projektu hvězdná brána a mimozemských technologií získané pomocí tohoto projektu.Jednou z firem byla i krachující firma Grumman. Velmi brzo vyprojektovala firma letoun. Jednoho návrháře napadlo pomocí mimozemských
technologií upravit konstrukci F 14 tak, aby mohla létat do vesmíru. Návrh i přes velký odpor dostal zelenou. Letoun byl pojmenován F 14E, protože se byl vzhledem téměř shodný s původní F 14. .K letům do vesmíru mu měla stačit
forsáž. První prototyp, podoznačením X 14E vzlétl roku 2010. Zkoušky
složil na výbornou. Letectvo okamžitě objednalo 50 kusů F 14E. Prvních šest letounů bylo převeleno na odysey.
Naposledy upravil kopeda dne 14.1.2011 21:33:46, celkově upraveno 1
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 14.1.2011 18:05:30
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ať nad tím přemýšlím jak chci, naprosto to nedává smysl :D
F-14 byla nasazena do boje 1974, první testovací let dokonce 1970 a v roce 2006 byla poslední z nich odstraněna z aktivní služby. Pokud soukromá firma dostala k dispozici mimozemské technologie, proč proboha přestavovat čtyřicet let starý stroj, jehož konstrukce nesplňuje jediný požadavek? Pro manévrování ve vesmíru potřebuje trysky, ne klapky. Ty by měly být pro maximální efektivitu umístěny na špičkách křídel. U letadla, které má v křídlech nádrže na benzín, který mimo jiné asi taky tvá verze nepotřebuje, trošičku nerealizovatelné.
Co se výzbroje týče, osm raket kde? Protože co já vím, tomcaty měly výzbroj podvěšenou a chtěl bych vidět, jak s takovým umístěním střel vstupují do atmosféry (případně ji opuštějí).
Potom taky reaktivní motory staré verze by musely být nahrazeny za nějakou hypermoderní legraci, stejně tak zcela změnit chemické složení plátování i nosné konstrukce, nemluvě o kabině pilota, to je kapitola sama pro sebe.
Shrnuto by jsi měl jednodušší vymyslet, postavit a otestovat nový stroj. Je to jako by jsi se rozhodl, že z dvouplošníku z první světové uděláš proudovou stíhačku.
EDIT: nehledě na nastavitelný úhel křídel, taky trošku překonaný koncept.

Příspěvek 14.1.2011 18:10:27
The Piko Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 488
Bydliště: Praha 4 Braník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to jako by jsi se rozhodl, že z dvouplošníku z první světové uděláš proudovou stíhačku.

:D :D :D
STARGATE ENCOUNTER | Nová SG hra

Příspěvek 14.1.2011 18:25:17
LiefzDel Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 145
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na začátečníka dobré. Co mi ale neskutečně vadí je neustálé používání "O.K " a "Dobře " pokaždé když někdo vydá nějaký rozkaz. Zkus to změnit na "Rozumím" nebo "Rozkaz" což jsou pokud vím vojenské termíny které se obyčejně používají. Za O.K. by tě na vojně tak nakopali doprdele.
Taky si dávej pozor na opakování slov a jmen. Třeba Deadalus dvakrát ve dvou větách hned za sebou je zrůdnost. Chce to trochu upravit vyjadřovací schopnosti a zapracovat na gradaci děje.
Sice to vypadá že jsem tady na fóru nejspíš největší kritik, tak mi doufám prominete vzhledem k tomu, že já osobně uvítám jakoukoliv kritiku (myslím tím konstruktivní) mé povídky.
Napadení policisty, krádež policejního majetku, nezákonné držení zbraně, pět pokusů o brutální vraždu. To dělá 29 dolarů 40 centů. Šekem nebo kartou.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Mrtvé povídky

cron