Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Stargate Battlefront (1x13 Nepřítel nespí)

Stargate Battlefront (1x13 Nepřítel nespí)


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
líbí se vám povídka SG battlefront

ano
13
87%
ne
0
Žádná hlasování
nák nevím
2
13%
 
Celkem hlasů : 15

Příspěvek 14.1.2011 19:11:30
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
St0rm píše:
:D
Pro manévrování ve vesmíru potřebuje trysky, ne klapky. Ty by měly být pro maximální efektivitu umístěny na špičkách křídel. U letadla, které má v křídlech nádrže na benzín, který mimo jiné asi taky tvá verze nepotřebuje, trošičku nerealizovatelné.
Co se výzbroje týče, osm raket kde? Protože co já vím, tomcaty měly výzbroj podvěšenou a chtěl bych vidět, jak s takovým umístěním střel vstupují do atmosféry (případně ji opuštějí).
Potom taky reaktivní motory staré verze by musely být nahrazeny za nějakou hypermoderní legraci, stejně tak zcela změnit chemické složení plátování i nosné konstrukce, nemluvě o kabině pilota, to je kapitola sama pro sebe.
Shrnuto by jsi měl jednodušší vymyslet, postavit a otestovat nový stroj. Je to jako by jsi se rozhodl, že z dvouplošníku z první světové uděláš proudovou stíhačku.


takže se ti to pokusím vysvětlit:

1.nechápu, proč by se do křídel neměli trysky vejít, když je má F 14 asi stejně tlusté jako F 302.
2.ohledně podvěsné výzbroje, F 302 ji měla také
3.F 14E je vyrobena ze stejného materiálu jako F 302
4.Ohledně těch motorů,F 14 má výkonější verzi těch motorů,které používá F 302

tak to je asi tak všechno
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 14.1.2011 20:24:40
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nechci nic říkat, ale St0rm má pravdu. Už jenom podle obrázku (pokud tak má vypadat ta X 14E) tak potěš, do té bych nesedla, pokud je upravena pro "let do vesmíru". Přiznávám v letadlech se nevyznám tak, jak bych chtěla, ale některým věcem docela obstojně rozumím.

ad 1. Ne vždy se tam trisky můžou vejít, vem si že F 302 je speciálně vyrobena pro to, k čemu slouží, zato F 14 taky, rozhodně nikdo neplánoval, že se dostane do vesmíru. Uvědom si, co s rovnáváš, nemůžeš srovnávat F 302 a F 14. Už jen v konstrukci je to jinak, ať ji vyrobíš z jakéhokoliv materiálu stále je to F14. Porovnej si taky konstrukci křídel těch dvou typů (tloušťka, šířka, vzdálenost od středu...). Prostě je to jako bys o jablku tvrdil, že je to hruška.
ad 2. Opět, to že to měla F302 neznamená, že to zvládne F14
ad 3. Zpět k bodu jedna: pleteš jablka a hrušky dohromady.

Tak a ještě na závěr, F14 nikdy nebyla vytvořena pro let do vesmíru, přetížení kteří ti tam vznikne tě pravděpodobně rozmačká na kaši, navíc F302 by měla být lehčí, výkonnější a rozhodně je aerodynamičtější. Nedovedu si představit F14 ve vzduchu směr vesmír a pokud by se přece jenom někdo rozhodl to udělat, tak bych do toho nesedla už jen s tím, že by mě to zabilo.

Příspěvek 14.1.2011 20:52:41
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
takže tímto zakončuji jekékoliv diskuze o F 14E, je to prostě stíhačka co umí lítat ve vesmíru,bojovat ve vesmíru a lítat do vesmíru tečka.Konec konců nejsme tady kvůli novým konceptům, ale kvůli povídkám.
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 14.1.2011 21:06:15
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To ano, ale taky když už si něco vymyslíš, tak se zamysli taky nad tím, jaké to má důsledky, co tím změníš. Povídka, která je promyšlená je lepší než ta, kam je všechno bezhlavě naházeno.

Příspěvek 14.1.2011 21:14:30
LiefzDel Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 145
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Souhlasím s Moony. Já u těch mých strojů propočítávám prakticky každý centimetr místa aby se mi tam všechno vešlo. Stejně tak nejspíš i ostatní autoři. Takovou promyšlenou povídku je radost číst.(alespon podle mě, odchovance jakopových a stormových povídek)
Napadení policisty, krádež policejního majetku, nezákonné držení zbraně, pět pokusů o brutální vraždu. To dělá 29 dolarů 40 centů. Šekem nebo kartou.

Příspěvek 14.1.2011 21:16:54
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
kopeda:
Asi vše ti už bylo řečeno, jen dodám že to jakou technologii použiješ/upravíš velmi ovlivňuje kvalitu povídky... pokud uděláš loď co nabere několik desítek miliard lidí, k tomu veškerou faunu a flóru a přitom o ní prezident (či kdy) neví, tak to té povídce ublíží stejně jako když všechno napíšeš do jednoho řádku...

prostě vše souvisí se vším, zkus tomu dát i logiku ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 14.1.2011 21:21:45
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
LiefzDel: Děkuji.
Daedalos, Patas25, St0rm i Dragon ti může potvrdit, že co se týče technických serepetiček, tak ty mám já osobně promyšlený dobře a taky je velmi snadno vymýšlím "na fleku", když potřebují ostatní poradit (vem si třeba Phoenix, oddělit moje a St0rmovi nápady a jejich spojení díky společnému chatu na ICQ je nemožné, protože už ani mi sami nevíme, co kdo vymyslel).

Pokud jde o děj, tak ten se mi tak snadno nepíše, ale taky to jde :-) Zrovna dnes jsem napsal 1 stranu :-).
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 14.1.2011 21:36:22
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
a šlo by to takhle???


Jednoho návrháře napadlo pomocí mimozemských
technologií upravit konstrukci F 14 tak, aby mohla létat do vesmíru. Návrh i přes velký odpor dostal zelenou. Letoun byl pojmenován F 14E, protože se byl vzhledem téměř shodný s původní F 14.

takhle už to nevypadá tak bláznivě
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 14.1.2011 21:39:48
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
kopeda: To je lepší, je to úplně nová stíhačka, která jen tvarem přiomíná F-14, ale nemá s ní nic společného.

A pokud nemáš odhalen project brány (ještě jsem tvojí povídku nečetl), tak se to i hodí, protože můžeš tvrdit, že je to prototyp nové stíhačky.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 15.1.2011 03:56:36
Janci001 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 263
Bydliště: Martin-Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mne ta 14ka proste neda ak to nema stol tak sa to odlepi min pri 200km/h :) viem urcite ze si fanusik tejto historie lebo mi nedava iny vyznam preco by si pchal do poviedky tak stary dizajn. ono totiz ani ako krytie to nedava moc zmysel. ked to ero bolo uz stiahnute z aktivnej sluzby, nieje dovod preco ho v case mieru povolavat do nej s5. tot moj nazor ale tvoja poviedka :) takze pis a ja budem citat :)

Příspěvek 21.1.2011 17:22:29
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
zde je čtvrtý díl




Díl 4. Souboj mezi asteroidy



Daedalus byl na oběžné dráze země.Všichni si tam užívali klid. Daedalos se ůtoku na planetu, kde lůciánská aliance stavěla lodě nezůčastnil, protože musel kvůli opravám strávit ještě pár hodin na zemi. Když
letěl zachránit Johna, Jacka a McKaye, byly štíty na 50% své původní intergnity. Teď již téměř doopravený daedalus hlídkoval kolem země. Klid na daedalu přerušilo, když se pokoušelo daedalus kontaktovat SGC:


„Pane, volají nás z SGC.“ řekl první důstojník.
„Pusťte to.“ rozkázal kapitán.
„Rozumím.“ odsouhlasil první důstojník.
„Kapitáne Coldwelli, tady generál Landry, máme pro vás úkol.“ řekl generál Landry.
„Jaký?“ zeptal se kapitán.
„Před měsícem jsme dostali podezření, že by asteroidy kolem Saturnu mohli být plné naqadahu, proto jsme tam také před dvěma dny poslali průzkumný tým.
Naše podezření se potvrdilo. Kromě spousty naqadahu, jsme tam také našli těžební stanici patřící lůciánské alianci.“ odpověděl generál Landry.
„A vy chcete po nás abychom zničili to těžební zařízení.“ podotkl kapitán.
„To těžební zařízení zatím nechte být, váš úkol je jiný, od tokrů jsme se dozvěděli, že k zařízení se blíží loď, která převáží jedny z nejdůležitějších lidí v lůciánské alianci, vaším úkolem je zničit tu loď .“ řekl generál Landry.
„Dobrá, jsme na cestě.“ řekl kapitán.
„Dobrá, pamatujte že vás nesmí odhalit, potom by byl náš plán v tahu, Landry konec.“ dodal generál Landry.
„Spojení přerušeno.“ řekl první důstojník.
„Leťte k Saturnu, podsvětelné motory plný výkon.“ rozkázal kapitán.
„Rozumím.“ řekl první důstojník.

Daedalos se otočil směrem k saturnu a plnou rychlostí se k němu blížil. Za pět minutse dostal k Saturnu. Daedalos zastavil mimo dosah goauldských senzorů. Mezitím na můstku:

„Pane, dorazili jsme k Saturnu, jsme mimo dosah goauldských senzorů.“ řekl první důstojník.
„Dobrá, kde je ta loď ?“ zeptal se kapitán.
„Právě jsme ji objevili na senzorech, zdá se že má dobrovod, šest letounů.“ odpověděl první důstojník.
„Pošlete tři F 302 a tři F 14.“ rozkázal kapitán.
„Rozumím.“ odsouhlasil první důstojník.

Mezitím v hangáru běžel John ke své F 14 a rychle do ní nasedl. Když byli všichni ve svých strojích ,dveře hangáru se otevřeli a začali z něho
vylétávat F 302 a F 14, a ty si to namířili přímo k prstenci Saturnu. Mezitím
John kontaktoval všechny letouny:


„Dobrá, já a major Wallice si vezmeme na mušku nákladní loď a vy si vezmete na starost doprovod.“ rozkázal John.
„Tady číslo dva, rozumím.“
„Tady číslo tři, rozumím.“
„Tady číslo šest, rozumím.“
„Tady číslo sedm, rozumím.“
„Dobrá, všichni rozumí.“ řekl John.
„Bude to jako za starých časů.“ podotkl Jack.
„Tak trochu.“ odpověděl John.

Mezitím nepřátelská formace vstoupila do pásu asteroidů. Formace F 302 a F 14 ji brzy dostihla. Za pár minut spatřili všichni ve formaci nepřatelskou
formaci. John mezitím vydal poslední rozkazy:


„Dobrá, jdeme na ně, držte se pokynů které jsem vám dal, Douglas konec.“ řekl John.

John a Jack letěli vpředu ve formaci a za nimi se vlekli jejich čísla dva, tři, šest, sedm. Jakmile se loď dostala na dostřel Johnových a Jackových
raket, vypálili oba dva po dvou raketách. Nákladní loď neměla proti
čtyřem raketám šanci a explodovala. Pak se všichni vrhly na doprovod. Jakmile
proletěli kolem jednoho asteroidu, vylítlo z něho šestnáct letounů. John pálil
po jednom letounu, kterého poškodil, když najednou kolem jeho kabiny začali lítat střely ze zbraní jednoho letounu. John začal s F 14
manévrovat. Letoun se u něho stále držel, ale John přiostřoval manévry. Pak Johna napadlo udělat jeden manévr. Na chvíli srovnal letoun, pak ale prudce ubral plyn, přitáhl knipl k sobě, přetočil se a vyrovnal let. Překvapený letoun
Johnovu F 14 předletěl a ten se spatřil útočící letoun přímo před
sebou a začal po něm pálit z kanónů. Letoun explodoval. John se otočil
a letěl na pomoc ostatním. Než tam doletěl, začali kolem jeho kabiny lítat střely. Tentokrát to nebyl jeden, ale rovnou dva letouny. Svůj poslední manévr
použít nemohl, protože za této situace by to byla sebevražda, proto se rozhodl že se je pokusí setřást mezi asteroidy. John létal velmi
blízko asteroidů, ale to mu moc nepomohlo. Pak létal skrz díry v asteroidech, ale to mu moc také nepomohlo. Po pěti minutách neustálého manévrování se stala katastrofa, když úlomek asteroidu zasáhl Johnovu F 14. Z Johnovi F 14 šel tenký šedý dým. John musel nějak letouny rychle setřást a pak uviděl úzkou díru v asteroidu a rozhodl se jí prolétnout. Nakonec jí jen tak tak
prolítl. Tímto smělým manévrem se mu podařilo letouny setřást. Pak si ale
všiml velkého problému. Souboj ho příliš oddálil od bojiště. Tak se pokusil kontaktovat všechny členy letky:


„Majore Wallici, jaká je vaše situace.“ řekl John.
„Přišli jsme o jednu F 302 a jedna F 14 byla těžce požkozena, zbytek v relativním pořádku.“ odpověděl Jack.
„To je mi líto.“ řekl John.
„A jak jste na tom vy?“ zeptal se Jack.
„Mám poškozený letoun a nevím kde jsem.“ odpověděl John.
„Tak to máš špatný.“ podotkl Jack.
„Jo, to mám.“ řekl John.
„Dobrá, poškozenou F 14 pošlu s jednou F 302, zbytek se tě vydá hledat.“ řekl Jack.
„Dobrá.“ řekl John.

Mezitím na daedalu:

„Už se vrátili F 14 a F 302?“ zeptal se kapitán, který právě přišel na můstek.
„Zatím ne.“ odpověděl první důstojník.
„Mají zpoždění, spojte mě s jejich velitelem.“ rozkázal kapitán.
„S jakým?“ zeptal se první důstojník.
„S majorem Wallicem.“ odpověděl kapitán.
„Rozumím, můžete.“ řekl první důstojník.
„Majore Wallici, máte zpoždění jak jste na tom?“ zeptal se kapitán.
„Chytili jsme se do pasti, přišli jsme o jednu F 302, jedna F 14 je těžce poškozená amajor Douglas se při souboji ztratil v pásmu
asteroidů.“ odpověděl Jack.
„Máme vám poslat pomoc?“ zeptal se kapitán.
„Pro jistotu radši ne, myslím že to tady zvládneme sami.“ odpověděl Jack.
„Dobrá, Coldwell konec.“ dodal kapitán.
„Spojení přerušeno.“ řekl první důstojník.

Po deseti minutách dorazili k daedalu poškozená F 14 a chránící F 302. Pilotem F 14 byl George Wolker, Johnovo číslo dva,a ten se rozhodl kontaktovat
daedalus:


„Daedale, tady plukovník Wolker, žádám o přistání do jednoho z vašich hangárů.“ požádal plukovník Wolker.
„Plukovníku Wolkere, kde je zbytek formace?“ zeptal se kapitán.
„Vydal se hledat majora Douglase, já jsem se musel kvůli poškození vrátit na daedalus.“ odpověděl plukovník Wolker.
„Jak vážná jsou vaše poškození?“ zeptal se kapitán.
„Přišel jsem o jeden motor a zbraně jsou poškozené.“ odpověděl plukovník Wolker.
„Dobrá, přistaňte do hangáru č.1.“ řekl kapitán.
„Rozumím, jsem na cestě.“ dodal plukovník Wolker.

Mezitím se John pokoušel určit svou polohu, když si všiml něčeho zajímavého. Bylo to asi patnáct minut cesty. John se rozhodl tam zaletět. Mezitím si letka
majora Wallice všimla něčeho velmi zajímavého:


„Tady číslo tři, na deváté hodině je něco co vypadá jako loď.“
„Dobrá, poletíme to prozkoumat.“ řekl Jack.

Byla to loď. Přesněji to byla antická loď třídy aurora a byla poškozená:

„Zdá se že je to těžce poškozená antická loď třídy aurora, nevydává žádné energetické stopy.“ řekl podplukovník Crove.
„Dobrá, pokusím se kontaktovat daedalus.“ řekl Jack.

Mezitím na daedalu:

„Pane, jedna F 302 se nás snaží kontaktovat.“ řekl první důstojník.
„Pusťte to.“ řekl kapitán.
„Tady major Wallace, našli jsme tady něco co by vás mohlo zajímat.“ řekl Jack.
„Co je to?“ zeptal se kapitán.
„Antická loď třídy aurora.“odpověděl Jack.
„Dobrá, pošleme tam vědecký tým a teď potřebujeme souřadnice.“ řekl kapitán.
„Pošlu vám je, Wallice konec.“ řekl Jack.
„Spojení přerušeno.“ řekl první důstojník.
„Rěkněte McKayovi a vědeckému týmu ať se nalodí na raketoplán.“ řekl kapitán.

Mezitím John dorazil k tomu co hledal. Byla to goauldská těžební stanice patřící
lůciánské alianci. John se rozhodl na ní zaůtočit. Jako první zaměřil hangár a
vypálil do něho dvě rakety. Zbylé čtyři vypálil po různých částech stanice, čímž
vyřadil stanici z provozu. Pak po levé straně uviděl dva letouny blížící se k němu. John se s F 14 otočil směrem k nim, ale letouny proletěli dřív než
John stačil vystřelit. Jakmile se letouny proletěli, John se s F 14 otočil
na pravou stranu a dostal se za jeden letoun a začal po něm pálit z kanónů. První letoun explodoval, druhý se ale nějakým způsobem dostal za
Johnovu F 14 a začal po ní pálit. John se pokusil udělat manévr, který
udělal, když byla jeho formace přepadena. John však podcenil schopnosti pilota letounu, který Johnovu F 14 podletěl a objevil se na Johnově šesté
hodině a začal střílet. John se na poslední chvíli vyhnul střelám z letounu a rozhodl se že ho zavede dál od stanice. To se mu podařilo a začal s
F 14 divoce manévrovat. Oba dva stíhači manévrovali mezi asteroidy,
ale F 14 byla v tomto ohledu lepší. Nakonec se Johnovi podařilo
jedním šikovným manévrem dostat se letounu za ocas a začal po něm
pálit z kanónů. Teď to byl John, kdo měl výhodu, ale pilot, proti kterému bojoval, nebyl rozhodně žádný zelenáč. Za války lůciánské aliance proti
goaldům narokoval desítky sestřelů letounů a alkeshů, a rovněž sestřelil dvě F 302. Johnovi se podařilo po několika manévrech letoun zasáhnout a z
něho vycházel hustý šedý kouř. Trochu to připomínalo souboje stíhaček
z druhé světové války. Oba stíhači divoce manévrovali, až letoun vletěl
do díry v jednom asteroidu. John letěl příliš rychle, než aby mohl tento manévr opětovat a tak se odpoutal. Pak ale začali kolem jeho kabiny zase lítat
střely z letounu. Jakmile pilot letounu uviděl, jak Johnova F 14
letěla pryč, rozhodl se na něho zaůtočit. John začal s F 14 zase manévrovat, ale po čtyřech manévrech zasáhla střela z letounu Johnovu F 14, z
které se řinul hustý šedý dým. Po pěti minutách souboje se letoun
náhle odpoutal. John se otočil za letounem, aby ho sestřelil, a pak uviděl raketu letící za letounem. Podíval se směrem odkud raketa přiletěla a
uviděl tři stíhačky letící k němu. Byla to skupina vedená majorem
Wallicem. Letoun se raketě vyhnul a Jack se pokusil Johna kontaktovat:


„Johne, díky bohu, jak jseš na tom?“ zeptal se Jack.
„Kromě poškozeného letounu dobře, budu teď muset letět na daedalus.“ odpověděl John.
„Dobrá, posílám ti souřadnice.“ řekl Jack.

Po dvaceti minutách let se John dostal k daedalu a zakotvil na něm. Mezitím na můstku:

„Pane, vědecký tým na auroře se s námi snaží spojit.“ řekl první důstojník.
„Pusťte to.“ rozkázal kapitán.
„Rozumím.“ odsouhlasil první důstojník
„Kapitáne Coldwelli, tady doktor McKay, chci vám jen říct že se nám podařilo sprovoznit hyperpohon.“ řekl McKay.
„Dobrá, leťte k zemi.“ řekl kapitán.
„Rozumím, McKay konec." ukončil McKay.

Aurora vletěla do hyperprostoru. Kapitán odvolal F 302 a F 14, které chránili auroru. Jakmile byly všechny stíhačky v hangárech, Daedalos
letěl směrem k zemi.



Konec čtvrtého dílu




Naposledy upravil kopeda dne 16.4.2011 20:35:27, celkově upraveno 6
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 21.1.2011 21:30:39
The Piko Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 488
Bydliště: Praha 4 Braník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rozhodl jsem se,že budu díly povídek hodnotit "seznamově",tak zde je ukázka-hodnotím tvůj díl: :)

Příběh: 8/10
Nápad: 7/10
Gramatika: 3/10
Styl(jak je to napsané): 4/10
Můj názor: dobrý nápad-bitva mezi asteroidy,ale dost gramatických a logických chyb...(více v "Rady")
,Chyby,rady: -
používáš pořád jen "řekl".používej něco jinýho,jen "řekl" je prostě hrozný...
-nechápu,proč do té bitvy posílali letouny,na kterých se dá nachytat hodně ztrát,stačilo tam poslat dajdala,ten by to rozmáz raz dva...
-ta základna u jupitera je blbost,to by senzory odhalily (ale je možný,že má ta základna maskování)
-používáš moc stejných slov za sebou,třeba v jednom odstavci asi 10x "manévr"...
-používej více velká písmena,vypadá to líp.myslím tím že někdy vynecháváš na začátku věty,a také by bylo dobré udělat velkým písmenem název povídky (Stargate Battlefront). to uděláš tak že upravíš první příspěvek-nahoře když to upravuješ můžeš změnit název povídky...

EDIT: a bylo by dobré,kdybys poslouchal naše rady.něco ti poradíme a stejně to klidně v dalším díle uděláš...
STARGATE ENCOUNTER | Nová SG hra

Příspěvek 21.1.2011 21:40:22
Sim100 Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 165
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neviem či som to správne pochopil,ale :
1.Aurora v Slnečnej sústave ?!
2.Luciánska základňa v Slnečnej sústave ?
3.Daidalos musel v Slnečnej sústave použiť hyperpohon aby sa dostal k Zemi ?
4.Dôležitý členovia LA použili nákladnú loď ?!
5.Luciánska aliancia si Auroru nevšimla ?

Příspěvek 21.1.2011 22:06:05
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díl jsem nečetl, ale letmým pohledem vidím, že je to stále to samé. Stále ty samé chyby. Jak napsal Piko: uč se z našich rad. Přijde mě že sis ten můj první příspěvek ani pořádně nepřečetl. Jo a přečtu si to až neuvidím hned na 1. řádku chybu. A na druhém jsou další 2. Schválně jestli je objevíš. :wink:
Btw.: Předpokládám, že seš taky v osmičce, takže nechápu jak můžeš napsat Saturn z malým s. To jsme se učili někdy ve druhé třídě a v sedmičce se probírají všechny případy velkých písmen.
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 21.1.2011 23:27:13
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem si po prvním díle řekla, že si to přečtu...projela jsem to a napsala komentář, v dalším se podívám, jak je to s opravou a nic...napíšu komentář. Pak už jsem to vzdala s tím, že to nemá cenu. Zbytečné plýtvání slov. Stejně další nebude opravena a budou se tam stále opakovat slova, bude to jen: řekl, odpověděl, zeptal se, řekl, odpověděl, zeptal se, řekl, odpověděl, zeptal se, řekl, odpověděl, zeptal se...
Díky tomu nečtu a už asi ani nebudu číst, ale cituju autorova slova, "jsme tu hlavně kvůli příběhu..." Jenže příběh může být skvělý, ale je podán špatně. Tímto komentářem, tě nechci odrazovat od psaní, to vůbec ne, ale chci jen, aby sis přečetl komentáře všech a pozorně, ne je jen přeskočil, protože pravděpodobně všichni o tom nic neví. Jen mám pocit, že neustálé opakování slov a jednota (i když je v ní určitá síla) člověka časem omrzí a ať je příběh sebelepší, stejně se sem jen podívá ze zájmu. Prohlédne si příběh, zaměří se na to, jestli sis vzal poučení a když ne, jde si raději předčíst nějakou starší povídku....

Příspěvek 22.1.2011 10:19:32
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
vy my tady píšete že používám pouze slova řekl,opověděl a zeptal se, ale já nevím :dontknow: co bych tam měl psát kromě řekl, rozkázal,
odsouhlasil, zeptal se, odpověděl, podotkl a dodal.
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 22.1.2011 10:31:51
The Piko Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 488
Bydliště: Praha 4 Braník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
my nemyslíme toto,ale třeba jednou si na asi 20 řádcích napsal jen samé řekl...
STARGATE ENCOUNTER | Nová SG hra

Příspěvek 22.1.2011 12:14:36
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
kopeda píše:
Po dvaceti minutách let se John dostal k daedalu a zakotvil na něm. Mezitím na můstku:

„Pane, vědecký tým na auroře se s námi snaží spojit.“ řekl první důstojník.
„Pusťte to.“ rozkázal kapitán.
„Rozumím.“ odsouhlasil první důstojník
„Kapitáne Coldwelli, tady doktor McKay, chci vám jen říct že se nám podařilo sprovoznit hyperpohon.“ řekl McKay.
„Dobrá, leťte k zemi.“ řekl kapitán.
„Rozumím, McKay konec." ukončil McKay.



Vzala jsem jen kousek poslední povídky a trochu jsem to opravila. Doufám, že se nezlobíš. Co to zkusit takhle:
Po dvaceti minutách letu se John dostal k Daedalu a přistál.

Mezitím na můstku se první důstojník otočil na kapitána: „Pane, vědecký tým na Auroře se s námi snaží spojit.“
„Pusťte to,“ mávl rukou kapitán. Sám byl však zvědavý, co pro něj mají za informace.
„Ano, pane,“ přikývl důstojník.
„Kapitáne Coldwelli, tady doktor McKay," zaznělo, "chci vám jen říct, že se nám podařilo zprovoznit hyperpohon.“
Kapitán se pousmál, konečně dobré zprávy. „Dobrá, leťte k zemi," tímto ukončil muž konverzaci.
„Rozumím, McKay konec," ozval se ještě naposledy vědcův hlas a pak už v místnosti bylo ticho.


Je spousta slov, kterými můžeš slova, která se v pravidelném intervalu mění, obměňovat. Ne, vždy se však všemu vyhneš, prostě hledej slova podobného významu. (Jinak se podívej na písmena, která jsem označila tlustě, včetně čárek :wink: .)

Příspěvek 22.1.2011 12:22:03
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mooony má pravdu jen bych ještě doplnil, že dost zkomoluješ názvy a jména. Coldwell = Caldwell. BTW: Daedalus se dá skloňovat i jako ke komu k čemu k Daedalu, ale spíš je zažité k Daedalovi, jako k pánovi. :wink:
PS: Už víš ty chyby?
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 22.1.2011 12:29:41
kopeda Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Už víš ty chyby?

Po tečce jsem neudělal mezeru a při kopírování se mi odělila část věty.

A děkuji Moony že mi ukázala jak mají rozhovory vypadat
Pokračování SGA v povídce...
STARGATE BATTLEFRONT

Příspěvek 22.1.2011 13:29:01
NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Eeh ne. To sice taky ale nevadilo by to jako: ůtok, Lůciáská aliance a nezůčastnil. :wink:
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

Příspěvek 22.1.2011 16:35:17
The Piko Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 488
Bydliště: Praha 4 Braník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co si takhle naj9t korektora? Vzpad8 to 6e kdz6 se moc nepou4uje3,bla bz to asi najlep39 mo6nost. Bzlz bz pak lep39 ohlasz na tvoj9 pov9dku,,,
srz ya tz kravinz co p93u,ale se na ciy9m kompu a nevim kde se to tu p5ep9n8 na kl8vesnici :D
STARGATE ENCOUNTER | Nová SG hra

Příspěvek 22.1.2011 20:33:52
LiefzDel Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 145
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
U téhle povídky mi chybí jedna věc. Realističnost. Na některé věci již lidi upozornovali ale já to stejně ještě zopakuju abych na něco nezapomněl.

1) Základna na Saturnu (5 minut cesta hyperprostorem k tomu?)?
2) Aurora jen tak pohozená hned vedle?
3) Souboj v asteroidovém pásu? U tohohle se zastavím. Jak bys měl vědět, asteroidový pás je tvořen nejenom velkými kusy kamene, ale i malými kamínky které se pohybují velkou rychlostí. Je to tedy jako kdyby ty stíhačky prolétaly deštěm kulek! Ty kamínky by je roztrhaly na kusy ještě než by stačili říct doprdele.
4) Ubral plyn? Jak to proboha udělal, vždyť ve vesmíru (kromě zmiňovaných kamínků) není nic s by ho zbrzdilo. To znamená že by pokračoval stále stejnou rychlostí ale již by pouze nezrychloval. Aby to dávalo smysl, musel by zapnout zpětný pohon nebo trysky.
5) Sejmul základnu je se šesti raketama? Předpokládal bych, že maj luciáni alespoň nějaký štít (přinejmenším pro udržení atmosféry při otevírání hangárů a podobně).
6) Proč nechal Deadalus bojovat stíhače proti sobě a radši nepokropil nepřátele sám?
7) Proč pozemské stíhače okamžitě jak spozorovali nepřátele nevypálili jejich rakety (předpokládám že jsou naváděné a schopné rozeznat cíl vzhledem k tomu, že to obyčejné rakety na 302 v SGčku zvládaly).

No to je snad všechno na co si tak najednou vzpomenu. Jinak vychytej chybky a bude to docela dobrý příběh.
Napadení policisty, krádež policejního majetku, nezákonné držení zbraně, pět pokusů o brutální vraždu. To dělá 29 dolarů 40 centů. Šekem nebo kartou.

Příspěvek 25.1.2011 14:18:56
arian Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 174
Bydliště: Celestis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mno, snad všechno tady bylo řečeno, až na jednu věc.

Znáš McKaye? takový menší, podsaditý vědec, který má pořád k něčemu připomínky a když už né ty, tak alespoň něco nesrozumitelně brblá. Pořád něco jí, nebo alespoň pije kafe. Neumí střílet, leda do vlastních a jeho ego je tak velké že je nejspíše jedinou věcí, viditelnou po celém vesmíru...

Pochybuji, že by bez připomínek dělal cokoliv, co mu kdokoliv přikáže.
http://sga-project.com/horizon
-Jelikož jako převor nemusím umět nějak valně psát, tak my Ori nedaly schopnost psát pravopině, proto omluvte mé chyby v příspěvcích

Blahoslaveni budiž Ori

Příspěvek 25.1.2011 16:11:26
The Piko Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 488
Bydliště: Praha 4 Braník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
přesně tak :D a taky si vysloužil být moji nejoblíbenější postavou v SG... :)
STARGATE ENCOUNTER | Nová SG hra

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Mrtvé povídky

cron