Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Stargate Future (SGF) - 12. Díl - Děsivé ticho

Stargate Future (SGF) - 12. Díl - Děsivé ticho


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Speedy, k tomu druhýmu bodu....není nutností dopisovat "řekl Sheppard" pokud bys četl povídky třeba Stroma, všiml by sis, že buďto nemusí dopisovat nic, nebo na to může rovnou navázat další akcí a nebo popsat okolí a další blbosti, ael rozhodně nemusí napsat stroze řekl Sheppard...

Jacku - zkus ten nový a podle ohlasu uvidíš...:) dokud to nezkusíš, tak to budou jen planý kecy, co ti zde kdo napíše = co může a nemusí být lepší => za zkoušku nic nedáš :)

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
daedalos:Tím "IIX" asi myslíš 8, tedy VIII(5+3=8, v tomto případě se ještě přičítá)

daedalos304:Používat to pokaždé nemusí, i když občas je těžké se z toho vykroutit, ale můj názor je takový, že efektivnější je používat scénář(To co použváš ve své povídce). Pro čtenáře bude sice zajímavější ten druhý způsob, ale.... ;-)

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
hele zatím to posoudit nemůžeme dokut sem ten díl nevidá jo a speedy díky za opravu ale rači piš další díl nebo

//// nebo co? D.
Naposledy upravil deadalos dne 04.12.2011 15:31:58, celkově upraveno 1

-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hlavní důvod, proč to chci zkusit je, že to ten děj zpomalí (alespoň doufám). Další důvod je, že tam mohu specifikovat, jak to ten dotyčný řekl a případně k tomu ještě něco připsat. Ale uvidíte, díl je napsaný už dělám jen korekci a vymýšlím jména...
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
no Speedy, to je ono, právěže to tak píšu a svým způsobem to můžu objektivné posoudit...:) jak řekl Jack, děj je pak takovej rychlejší, ale zase nepostihneš pocity a emoce, které by se daly takhle popsat a to sem se za ten rok a půl co svoji povídku píšu naučil, bez nich je to suché :)

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
takže je velká šance že díl přibyde eště dnes když už děláš jen korekci a vymíšlíš jména?

-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Korekce byla náročnější, protože jsem ještě musel opravit pana Coolidge (psal jsem Cooliage). Takže tu mám pokusný díl:

Enjoy :arrow:


Prohlídka


Atlantida, místnost s bránou

„Daedalus právě vystoupil z hyperprostoru. Žádají povolení přistát na severním molu a transportovat delegaci IOA.“ Oznámila Kim Woolseymu.
„Povolení uděleno.“ Pokynul Woolsey.
Před bránu se transportovali pan Coolidge s doktorem Danielem Jacksonem.
„Vítejte na Atlantidě.“ Přivítal je vřele pan Woolsey
„Děkujeme.“ Poděkoval Jackson.
„Opravdu je to nádherné místo.“ Usoudil Coolidge, i když zatím viděl jen prostor brány.
V tom přišel Sheppard: „No to bych řekl.“
„Rád vás zase vidím.“ Řekl Jackson.
„Já vás také.“ Oplatil pozdrav Sheppard.
„Asi si to tu budete chtít znovu celé prohlédnout.“ Předpokládal Woolsey. Pan Coolidge však nasadil nám již známí tón pracovního hlasu a pravil: „Prohlídka počká. Teď bychom si s vámi chtěli promluvit.“
„Následujte mě.“ Woolsey tuto odpověď očekával a všechny zavedl do zasedací místnosti.
Jackson se ujal, jako první slova: „Takže, jak jistě všichni víte, moc Luciánské aliance pořád sílí. Naše nejnovější odhady mluví o sto padesáti lodích třídy Ha’tak. Země s Jaffy a To’kry hledá zbraň, které by je byla schopná zastavit…“
„Vždyť máme lodě s asgardskými paprsky.“ Skočil mu do toho Sheppard.
Jackson pokračoval: „To sice ano, ale ty nejsou proti Ha’takům, tak účinné. Asgardy byly původně sestrojeny k ničení Orijských lodí.“
„A co tedy chcete dělat?“ Zeptal se Woolsey.
„Součástí aliance čtyř ras byli také Furlingové, o kterých jsme do této doby skoro nic nevěděli. Nedávno se nám však podařilo z Asgardského jádra rozšifrovat další informace, které o nich mluví.“ Odpověděl Jackson.
„Co jste zjistili?“ Zvědavě se zeptal se Woolsey.
„Polohu jejich galaxie a domovské planety.“ Reagoval Coolidge.
„Oni byli součástí aliance čtyř ras. Pracovali po boku Antiků, Asgardů a Noxů. Z toho usuzujeme, že mají nějaké vyspělé zbraně, které by nám mohli pomoct ve válce s Luciánskou aliancí.“ Řekl přesvědčivě Jackson.
„A to nám ty zbraně bez problému dají?“ Podivil se Sheppard.
„V Asgardském jádru jsme také našli, že už tam dva tisíce let nežijí.“ Ujišťoval Coolidge.
„Pravděpodobně odešli bránou do vzdáleného vesmíru nebo měli nějakého silného nepřítele. Podobně, jako Antikové.“ Doplnil Jackson.
„Neriskujeme tím tedy dalšího nepřítele? Myslím, že už jich máme dost.“ Zeptal se v obavách Sheppard.
„Za to riziko to stojí. Tato expedice nalezla po Anticích spoustu užitečných technologií a to vymřeli před deseti tisíci lety. Furlingové odešli, nebo zemřeli o osm tisíc let později.“ Snažil se pan Coolidge uklidnit Shepparda. Pan Woolsey měl však další otázku:
„A co když ti nepřátelé tu galaxii plnou ovládají a získají informace o poloze Země, tak jako kdysi Wraithi.“
„Budeme se snažit poučit se z minulých chyb.“ Slíbil Jackson.
„A proč nám to všechno říkáte?“ Kladl další otázku Sheppard.
„Chtěli jsme panu Woolseymu nabídnout velení této expedice. Tady máte všechny informace.“ Odvětil Coolidge a podal mu spis. Woolsey se před svou odpovědí chvíli zamyslel:
„Děkuji vám za laskavou nabídku a důvěru, ale“ chvíli se odmlčel a pak zase pokračoval: „já jsem tady spokojený.“
„To si uvědomujeme, ale v této galaxii moc Wraithů pořád sílí.“ Oznámil situaci Jackson. Coolidge ho potom doplnil:
„IOA chce opět vojenského velitele.“
„Asi jsem vám špatně rozuměl.“ Odpověděl Woolsey, když chtěl oddálit svoje odvolání.
„Ne, rozuměl jste nám správně, IOA vás chce odvolat.“ Ujistil ho Coolidge.
„No to si ze mě děláte srandu!“ Vyděsil se Sheppard.
„Bohužel je to tak.“ Potvrdil Jackson.
„A…a proč?“ Koktal Woolsey.
„O vojenské strategii nevíte vůbec nic. Wraithi teď mají novou technologii, díky které nemůžeme sledovat jejich úly. Kdo ví, kolik jich teď mají.“ Shodil ho Coolidge.
„A kdo ho nahradí?“ Znejistil Sheppard.
„Bude to generál Oliver Taylor.“ Odpověděl s chladnou hlavou Coolidge.
„Má nějaké zkušenosti s programem Hvězdná brána?“ Zděsil se Sheppard.
„Je pět let členem SG-8, kde odvádí výborné výkony. Předtím byl také jedním z letců, kteří pomáhali bránit Zemi před útokem Anubise a Superúlu. Navíc dva roky sloužil na Prometheovi, než byl zničen.“ Ujistil ho Jackson a Coolidge pokračoval:
„Víme, že největší zkušenosti v této galaxii máte vy plukovníku, ale IOA vás chce mít v SGA-1, což mě přivádí k otázce, jak jste na tom s vybráním svého týmu?“
„Je těžké si vybrat.“ Odvětil opatrně Sheppard, protože moc dobře věděl, že to pana Coolidge nepotěší:
„Měl jste na to víc než měsíc! Na výběr máte více než tisíc mariňáků a pět set vědců.“
„Už mám užší výběr.“ Snažil se bránit Sheppard.
„To je pořád málo!“ Rozčílil se Coolidge.
„Do týdne si vyberu.“ Snažil se ho uklidnit Sheppard, ale bylo vidět jeho znechucení.
„No dobrá.“ Souhlasil Coolidge.
„Jestli už nic nemáte, tak bych vám nabídnul prohlídku. Doktore, mnoho se změnilo od vaší poslední návštěvy.“ Snažil se Woolsey ukončit bezvýznamnou diskusi.
„Rádi se tu porozhlédneme.“ Odpověděl za sebe a pana Coolidge Jackson.
„Chuck vám bude dělat společnost.“ Informoval hosty Woolsey.
„Doufal jsem, že vy…“ Podivil se Coolidge.
„Ne, já budu přemýšlet o vaší nabídce.“ Odpověděl Woolsey.
„A já nesmím ztrácet čas. Musím si vybrat nový tým.“ Pousmál se svým ironickým obličejem Sheppard. Následně Woolsey oficiálně ukončil jednání a všichni se rozešli. Woolseyho ještě dostihl Sheppard, který si s ním chtěl promluvit:
„Pane Woolsey! To, to necháte jen tak být?!“
„Nemám na výběr.“ Odvětil.
„Vždyť vy jste na IOA měl vždycky velký vliv.“ Divil se Sheppard.
„Plukovníku, věci se mění. O programu hvězdné brány ví čím dál víc lidí. IOA posledně odhadovala sedm set tisíc lidí. Já už jsem jen čekal, kdy to udělají. Překvapilo mě však, že mi rovnou nabídli novou práci.“ Odvětil klidným a vyrovnaným hlasem.
„Takže to vzdáte?!“ Zoufale vyhrkl Sheppard.
„Zažil jsem tu krásné chvíle, ale jak říká Cooliage. Já o strategii nic nevím. Bude lepší, když to tu povede voják… Teda původně jsem doufal, že to budete vy.“ Řekl spokojeně Woolsey.
„To jste tuto práci neměl rád?“ Zděsil se Sheppard.
„Tato práce byla ta nejlepší, kterou člověk může dostat. Žádná se jí nemůže rovnat. Teď si hlavně koukejte sehnat tým!“ Odvětil Woolsey. Plukovník Sheppard mu nahlas vojensky odpověděl: „Rozkaz pane!“ A následně se odebral do svého pokoje, kam si dal složky všech uchazečů o místo v SGA-1. Jako první s nabídkou zašel za doktorem Zelenkou.
„Ahoj Radku, jak se vede?“ Pozdravil Sheppard. Zelenka odpověděl:
„Celkem dobře. Zrovna zkoumám data z trosek té radarově nedetekované šipky.“
„Co jsi zjistil?“
„Prakticky nic. Tato šipka vypadá, jako ostatní. Nevidím tu sebemenší rozdíl.“ Postěžoval si Zelenka.
„A přesto ji dálkové senzory na Daedalovi nezaznamenaly.“
„Nedává mi to smysl!“ Rozčiloval se Zelenka. Sheppard věděl, že takto ho jenom naštve, proto začal mluvit o něčem jiném:
„No a… jak jinak jsi tady spokojen. Myslím na Atlantidě. Vím, že to je nejhezčí město na světě… ve sluneční soustavě… a v ostatních přilehlých galaxií, ale i tak se ptám.“
„Výborně, hlavně některé nové přístroje na mne udělaly dojem.“ Odpověděl podle předpokladu Shepparda, který se pak z nutnosti zeptal:
„Ukážeš mi je?“ Čímž v Zelenkovi rozpumpoval jeho znalosti:
„Nemusíme chodit daleko… Tak třeba tenhle. Říkám mu Geloogskop. Dokáže změřit a předpovědět sebemenší posuny tektonických desek v litosféře, čímž se dá zjistit, kdy dojde k…“
„Zemětřesení.“ Snažil se Sheppard doplnit větu, kterého okamžitě přísně Zelenka opravil:
„K vrcholu lámání.“
„Co to je?“
„To jsem objevil já. Představte si, že máte horu. Ta bude představovat…“ To už Sheppard nevydržel a zastavil ho:
„Myslím si, že je zbytečné snažit se mi něco takového vysvětlit.“
„Asi máte pravdu.“ Dal mu za pravdu Zelenka, který očekával, že Sheppard odejde. Tan však zůstal a proto se zeptal:
„Potřebujete ještě něco?“ Sheppard se konečně odhodlal zeptat:
„Ano… Chtěl bych vám Nabídnout místo v SGA-1.“
„Co?! Ty vole, proč zrovna mě?“ Reagoval podle očekávání.
„V předpisech je, že jeden z členů musí mít doktorát.“ Bránil se Sheppard.
„Tak to tu máte široký výběr.“ Namítl Zelenka.
„Já si vybral vás.“ Ujistil ho.
„Nemyslím si, že je to dobrý nápad.“ Sheppard se ho snažil přesvědčit lichotkami:
„Proč? Vždyť jste teď, jako Rodney.“ Zelenka mu však opět namítl:
„Rodney na rozdíl ode mě věděl, co je to puška.“
„Střílení vám půjde dobře…“
„To si nemyslím.“ Sheppard tentokrát zkusil tíhu zodpovědnosti: „Celá galaxie je v ohrožení.“
„A já jí nejvíce pomohu, když budu pracovat tady v laboratoři.“ Opanoval Zelenka. Sheppard to ještě naposledy zkusil:
„A nechtěl byste…“ Zelenka ho to však ani nenechal dopovědět a přísně mu řekl:
„Do vašeho týmu nepůjdu, mé místo je tady.“
Sheppard tedy usoudil, že to nemá cenu. Vrátil se proto do svého pokoje, kde dál listoval v nekonečných spisech. Po asi dvou hodinách za ním přišel podplukovník Lorne:
„Plukovníku, od jednoho z našich informátorů jsme získali cenné informace.“
„O co jde?“ Zeptal se Sheppard.
„Dal nám souřadnice planety, na které by měli být Ronon s Teylou.“ Odpověděl Lorne.
„A to mi říkáte jen tak? Dejte vědět Woolseymu, že vyrážíme!“ Odpověděl radostně Sheppard. Lorne už jen vojensky potvrdil:
„Ano, pane!“

P3X563, o hodinu později

Z brány vyletěl jumper a nabral směr k vesnici, kam doletěl během deseti minut. Zaparkoval na louce poblíž.
„Tak jdeme, vezměte si zbraně a buďte opatrní. Může to být past.“ Řekl díky opatrnosti Sheppard.

Po pár minutách chůze došli do vesnice, kde na ně už čekal starosta:
„Vítejte ve vesnici Mito. Jmenuji se Liber.“
„Děkujeme za přivítání.“ Odpověděl ze zdvořilosti Lorne. Sheppard na nic nečekal a šel rovnou k věci: „Podle našich informací by se tu měli skrývat dva lidé. Ronon Dex a Teyla…“
„Ano, zrovna jsou v našem hostinci.“ Skočil mu do řeči Liber: „Jsou tu i se svými vojáky.“ Doplnil.
„A kde ten hostinec je?“ Zeptal se Lorne. Starosta ukázal prstem na jeden dům:
„Támhle, to je ten hostinec.“
„Děkujeme za pomoc.“ Poděkoval Sheppard.
Následně se všichni odebrali k hostinci. Sheppard měl však jisté podezření:
„Tohle zvenčí nevypadá, jako hostinec.“
„To ne.“ Potvrdil jeho domněnku Lorne.
„Buďte ve střehu.“
Sheppard šel, jako první. Svoji P-90 měl připravenou k použití. Pomalu vešel dovnitř. V hostinci však nikdo nebyl. Pak se opatrně otočil zpátky, aby sdělil svoji informaci ostatním. Jenže za ním už nestál Lorne, ale jeden neznámí voják, který ho wraithskou zbraní omráčil.

Atlantida, o čtyři hodiny později

Po prohlídce zašel Jackson za Woolseym: „Zdravím, pane Woolsey.“ Zdvořile pozdravil. Woolsey odpověděl:
„Taky, jak jste si užil prohlídku?“
„Město je mnohem větší než jsem čekal. Právě jdu spát. Ještě bych chtěl vědět, jak jste se rozhodl?“ Změnilo Jacksona.
„Ještě nevím. Proč jste si vybral zrovna mne?“
„Protože si myslím, že jste jediný, kdo je schopný vést tu kolonii.“ Ujistil ho Jackson.
„A… kdo to bude vést, když odmítnu?“
„Pravděpodobně já.“ Odpověděl smutně.
„Tak to vám asi kradu místo.“ Zděsil se Woolsey.
„Ne, já vám ho nabízím. Chci se sto procentně věnovat hledání odkazu Furlingů. Já si myslím, že jste jediný, kdo je schopen vést této kolonii.“ Snažil se ho ujistit Jackson.
„Aha, ještě uvidím.“

P3X563, současnost

Plukovník Sheppard se probral z omráčení. Ke svému překvapení nebyl nikde ve vězení, ani nebyl spoutaný. Ležel sám v malém, útulném pokoji ze středověku. Dveře byly navíc odemčené, takže mohl kdykoliv pokoj opustit. Než se však zvedl, přišel k němu jeden voják s wraithskou zbraní a řekl mu: „Pojďte se mnou. Velitel vás očekává.“ Sheppard neměl na výběr. Voják ho zavedl do nějakého podzemního komplexu, kde už na něj čekal jeho dávný známí. „Shepparde! No konečně.“ Pravil a poplácal ho po zádech. Sheppard mu odpověděl: „Tak přece jsi tady, Ronone!“ Ronon se za ty léta skoro vůbec nezměnil. Účes měl pořád stejný a oblečení také. Jen jeho hlas byl plný radosti, že se setkal s nedávným přítelem. „Vidím, že sis našel nové přátele.“ Postřehl Sheppard. Ronon mu poté začal hrdě a odhodlaně vyprávět: „Neboj, Lornův tým je v bezpečí, jen se ještě neprobral. Mnoho jsme dokázali za dobu, když jste byli pryč. S Teylou jsme vytvořili silný odboj proti Wraithům. Daří se nám páchat jim velké škody. Tak na příklad, před měsícem se nám podařilo zničit najednou tři úly.“ „To muselo být obtížné.“ Uznal Sheppard. Ronon odpověděl: „No to teda! Naštěstí jsme skvěle vyzbrojení. Máme pět pozemních základen na různých planetách. Toto je jedna z nich. Slouží tu pod mím velením na dva tisíce mužů.“ Sheppard se zamyslel a pak se zeptal: „A odkud berete jídlo?“ Ronon bez prodleně reagoval: „Spolupracuje s námi několik vesnic. Teyla si zapamatovala ze Zelenkova vyprávění, jak se půda na Zemi výnosně obdělává. Nabídli jsme to ostatním za podíl. Někteří z nich souhlasili. Navíc, když věděli, že Wraithům tak škodíme.“ „To je skvělé… a kde je vlastně Teyla?“ Ronon chvíli přemýšlel: „Teyla… myslím, že je na jedné planetě, na které bychom chtěli postavit svoji novou základnu.“ Sheppard se poté rozhodl položit nepříjemnou otázku: „A… co se stalo s jejím světem? Viděli jsme tam zbytek radiace z… z jaderného výbuchu. Geniům někdo ukradl pár atomovek. Ehm, ne že bych tě z toho podezříval…“ Ronon mu skočil do řeči: „To vám řekl Saiks?“ Sheppard přikývl a Ronon pokračoval: „Na jejich seznamu podezřelých jsme na prvním místě. Shepparde, my útočíme jen na Wraithi. Na nikoho jiného. Tu atomovku na Planetu Athosianů jsme neshodili my. Navíc jsme tuto informaci dostali včas, takže jsme mohli evakuovat.“ „Jo promiň… musel jsem se zeptat.“ Reagoval nejistě Sheppard. Pak už s jistotou pokračoval: „A jak se jinak vede…“


Budu vděčný za každý komentář - hlavně ohledně stylu psaní.
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
to byl skvělí díl sice tam nebyla žádná akce ale to je jedno prostě výbornej jako vždy a myslím že je to o něco lepší ale ne omoc a trvá ti dýl než to vydáš ale to je jedno

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Možná jsem to přehlédl, ale proč již Rodney není součástí Sheppardova týmu?

-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
IOA mu dala velení oblasti 51 (nemohl si vybrat). Chtěli, aby dohlížel na stavbu nových lodí (USS Washington).
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
no tvoji povídku sice čtu nepravidelně a ne všechny díly, ale asi si to dám od začátku a začnu to číst, protože tímdle stylem to vypadá parádně...:) na tenhle styl máš talent...:) alespoň v tomdle díle, ještě uvidíme jak ti to půjde v díle dalším :)

Brendy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
souhlasím, tisíckrát lepší, než před tím, určitě pokračuj v tomhle stylu psaní :ok:
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist." Albert Einstein

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
hele jestli nebudeš vědět koho dosadit do sheprdova týmu s doktorátem tak bych pro tebe měl návrh

-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky, za všechny komentáře :D

K tomu novému členu: Já už o tom mám malou představu... :pst:
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
a kdo myslíš ale byl/a v seriálu

Brendy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak týden je za námi a já doufám, že tady přibude další díl. Jinak se asi den vydávání přesouvá na neděli, že??? :D :) :(
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist." Albert Einstein

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
taky doufam že bude další díl

-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Asi ano, ale nechci dávat přesné datum (nikdy nevím, jak mi to výjde).

Mezitím,
tady máme další díl.

Enjoy :D


Stará technologie


Atlantida, o den později

„Aktivace zvenčí. Kód plukovníka Shepparda, vypínám štít.“ Oznámil Chuck. Následně z brány vyšel Sheppard společně s Rononem. „Řekněte panu Coolidge, že jsem našel Ronona.“ Řekl profesionálním hlasem Sheppard. „Chybělo mi to tu.“ Zavzpomínal Ronon. „Ani se ti nedivím. Je to opravdu nádherné místo.“ Potvrdil Sheppard. Když vtom přiběhl pan Woolsey: „Ronone! Jsem rád, že jsem vás ještě zastihl.“ Ronon se první usmál, že se setkal s dalším známým, ale pak se trochu zarazil a zeptal se: „Vy snad někam jedete?“ Woolsey byl touto otázkou trochu zaskočený. Předpokládal totiž, že mu Sheppard už o jeho odchodu řekl: „Plukovníku, vy jste mu to ještě neřekl?“ Sheppard se trochu zarazil a pak jen Rononovi potvrdil, co už bylo zřejmé: „Pana Woolseyho vystřídá ve velení Atlantidy generál Taylor. Je tu poslední týden.“ Ronon si takto svůj návrat nepředstavoval, proto byl velice zaskočen. Zmohl se jen na tradiční zdvořilou větu: „To je mi líto.“ Woolsey mu však opět velice překvapivě odpověděl: „To ale nemusí. Budu vést kolonii v další, nám zatím neznámé galaxii. Budeme hledat odkaz Furlingů.“ Ronon se pak na Woolseyho díval svým podivným a nechápajícím pohledem. Woolsey proto informaci trochu přiblížil: „Tak jako jsme tady hledali odkaz Antiků a našli toto místo…“ Ronon však svůj nechápající pohled na tváři nechal. Sheppard se tedy snažil ještě povysvětlit: „Furlingové byli jednou ze čtyř ras. Společně s Asgardy, Antiky a Noxy.“ Po těchto slovech už bylo Rononovi všechno jasné. Woolsey se proto zeptal: „Přišel jste tedy požádat o místo v Sheppardově týmu?“ „Ne tak docela.“ Odpověděl Ronon. Sheppard se potom také podíval velice překvapeně. Ronon se proto snažil svoji myšlenku trochu upřesnit: „Také jsem neřekl všechno.“ Sheppardův pohled byl ještě překvapenější. Ronon pokračoval: „Již dlouhou dobu jsme se snažili vyhledat loď, která by nás dopravila na jednu wraithskou planetu, na které staví své úly…“ Woolsey ho u této věty zarazil: „Wraithi znovu staví své úly?!“ Ronon se divil: „To jste nevěděli?“ Sheppard nechtěl vypadat neinformovaně: „Jsme tu jen krátce.“ Ronon znal Sheppardovu ironii a pokračoval: „Máme souřadnice a chceme na ni zaútočit.“ „S čím?“ Zeptal se Sheppard. Ronon cílevědomě odpověděl: „Máme polohu řídícího centra, ve kterém se také nachází hlavní generátor. Podle našich informací jeho zničení vyvolá další exploze…“ „Myslíte sekundární exploze.“ Přerušil ho Woolsey. Ronon odsouhlasil: „Ano. A základna bude zničená.“ Sheppard poznamenal: „A jak ten generátor chcete zničit?“ „Máme wraithské výbušniny. Síla výbuchu je podobná, jako u vaší C-4ky.“ Odpověděl Ronon. „Nabylo by jednoduší poslat tam Mark XI?“ Zeptal se Sheppard. „Co to je?“ Divil se Ronon. „Atomová bomba obohacená o sloučeninu Naquadrie s Naquahdahem.“ Odpověděl Woolsey. Sheppard však na Rononovi opět spatřil jeho nechápající pohled, proto doplnil: „Je to naše nová, velice silná bomba. Něco jako Horizont. Srovnala by to se zemí.“ Woolsey ještě doplnil: „Pro nás by nebyl žádný problém tam jednu poslat.“ Ronon byl touto nabídkou mile překvapen. Pozemní operace má vždycky svoje rizika a teď viděl plán, který byl, jak pochopil jednoduchý a bezpečný. Už se jen zeptal: „Za jak dlouho budete připravení?“ Woolsey odpověděl: „Daedalus bude připraven do pěti hodin. Teď nám jen musíte dát ty souřadnice.” Ronon přistoupil k počítači, kde zadal nové, pro Zemi zatím neznámé souřadnice. „Kde ses s tím naučil zacházet?“ Podivil se Sheppard. „Před útokem velkého úlu mě to tu naučili.“ Odpověděl Ronon. Sheppard se pak podíval udiveně na Chucka, který na jeho mimickou otázku jen pokrčil rameny. Woolsey pak už jen vydal rozkaz: „Informujte plukovníka Caldwella, ať je Daedalus připraven.”

Atlantida, zasedací místnost, o hodinu později

Jakmile se pan Coolidge dozvěděl o Woolseyho plánované operaci, tak s ním chtěl okamžitě mluvit. Do zasedací místnosti s ním přišel i doktor Jackson, protože doufal, že konečně uslyší Woolseyho konečné rozhodnutí ohledně velení expedice. „Pane Coolidge, momentálně jsem velice zaneprázdněný, nemohlo by to…“ Než však stihl Woolsey dokončit větu, pan Coolidge ho zastavil: „Proč jste vydal rozkaz k útoku na tu planetu?“ Pan Woolsey okamžitě pochopil, že pan Coolidge nemá moc dobrou náladu, proto se mu snažil rychle a jednoduše odpovědět na otázku a doufat, že tento rozhovor rychle ukončí: „Je tam wraithská základna.“ Pan Coolidge se pochopitelně ptal dál: „A kdo vám poskytl tuto informaci?“ Woolsey si teď uvědomil, že má problém. Moc dobře totiž ví, že IOA je velice nedůvěřivá k zapojení mimozemšťanů do programu Hvězdná brána. Nezbývalo mu však nic jiného, než pravdivě odpovědět: „Poskytl nám ji Ronon. Informace našeho informátora byly správné.“ Coolidge se dál nepříjemně ptal: „Co vás vede k tomu mu věřit?“ Woolsey však chytře využil situace a neinformovanosti Coolidge: „Poskytl nám polohu wraithského zařízení, které dokáže organicky stavět wraithské úly.“ Coolidge začal koktat: „A…a proč jste mi to neřekli.“ Woolsey už se chystal odpovědět, když se do rozhovoru zapojil zatím tichý Jackson: „Protože, jak jste jistě pochopil, tato mise je velice důležitá a pan Woolsey chce osobně dohlížet na její realizaci.“ Coolidge se teď trochu začervenal a následně bez pozdravu odešel do svého pokoje. Jackson se očekávaně zeptal: „Už jste si promyslel moji nabídku?“ Woolsey odpověděl: „Ano a… příjmám.“

Atlantida, o čtyři hodiny později

„Je všechno připravené?“ Zeptal se plukovník Caldwell Markse. „Ano všechny systémy běží, jak mají.“ Odpověděl. Následně Caldwell vydal rozkaz a Daedalus vstoupil do hyperprostoru.

Wraithská základna, o pět hodin později

Z hyperprostoru vystoupil Daedalus. „Nějaké lodě na orbitě?“ Zeptal se plukovník Caldwell. Marks mu odpověděl: „Ano pane! Zaznamenávám hned deset wraithských úlů. Vypouštějí šipky.“ Plukovník okamžitě vydal rozkaz: „Vypusťte Mark XI, vyšlete zamaskovaný jumper a okamžitě vstupte do hyperprostoru!“ Po jeho rozkazu byla vypuštěna Mark XI, která teď letěla přímo k planetě. Plukovník Sheppard společně s Rononem vyletěli zamaskovaným jumperem, aby se podívali na způsobené škody. Daedalus následně vstoupil do hyperprostoru, když zrovna Mark XI směřovala do atmosféry. Sheppard si pro sebe řekl: „Tak leť, leť!“ Viděl moc dobře, že mu počítač neukazoval žádné šipky, které by ji dokázali ohrozit. Mark XI nakonec do plánovaného místa opravdu narazila. „Máme to!“ Radoval se Sheppard. „Nádhera.“ Potvrdil Ronon, když se díval na tlakovou vlnu, kterou to způsobilo. „Spouštím skener planety. Nesmíme ztrácet čas. Máme na to jen hodinu.“ Oznámil Sheppard.

Někde v galaxii Pegas, Apollo, současnost

Apollo se zrovna vracelo ze Země s dalšími členy expedice, včetně generála Taylora, který zrovna obědval. „Jak vám chutná pane?“ Zeptal se jeden z nových členů expedice. „Byl jsem dopředu upozorňován, že tu jídlo zanic nestojí.“ Odpověděl s úsměvem generál Taylor. Dále se zeptal: „A jak se vlastně jmenujete?“ „Jsem plukovník Viktor Klima.“ Odpověděl. Následně se na sebe chvíli oba dva dívali, proto se Taylor zeptal: „Potřebujete ještě něco?“ Plukovník odpověděl: „Vlastně ano… slyšel jsem, že plukovník Sheppard má ve svém týmu volná místa.“ „V týmu plukovníka Shepparda zatím nikdo není. A proč se vlastně ptáte? Chtěl byste snad…“ Taylor mluvil velice přísně, tuto větu za sebe však nechal dokončit plukovníka Klimu: „Ano, chtěl. Chtěl bych být součástí SGA-1.“ „To vás více neláká vést svůj vlastní tým?“ Podivil se Taylor. „Dost jsem o tom přemýšlel a… myslím si, že jsem pořád v programu Hvězdná brána nováček. Učit se od plukovníka Shepparda by pro mne byla velká čest.“ Odpověděl Plukovník. „A to vám ani nevadí, že má stejnou hodnost?“ Opět se divil
generál Taylor. Viktor Klima reagoval velice přesvědčivě a sebejistě: „Ne, to by mi nevadilo.“

Wraithská základna, o čtyřicet minut později

„Tak kdy už to bude… oskenované?“ Zeptal se netrpělivě Ronon. „Klid, tahle mašinka je velice… přesná. Jen to chce chvíli počkat. Zpracovává to velké množství dat a… na planetě je navíc ještě radiace.“ Řekl Sheppard předtím, než v jumperu zapípala jedna z kontrolek. „Tak co hotovo?“ Tázal se opět netrpělivý Ronon. „Ano mám to…“ Sheppard spustil simulovanou mapu a v půlce věty se překvapeně zastavil se slovy: „A do hajzlu.“ Ronon však nechápal a tak se naléhavě ptal: „Co? Co se děje?“ Sheppard mu odpověděl svým nevěřícným hlasem: „To není možné. Ono… ono je to všechno v celku.“ „Jak to myslíš?“ Ptal se dál zatím nic netušící Ronon. „Skoro nic jsme nezničili. Hlavní generátor pořád pracuje a na povrchu zaznamenávám kolem dvaceti nepoškozených úlů. Nemůžu zjistit přesné číslo.“ Reagoval Sheppard na Rononovu otázku, který již vše pochopil a zeptal se: „A co teď budeme dělat?“ Sheppard chvíli přemýšlel a dokonce i počítal: „Daedalus tu bude za deset minut. Vstup a opuštění atmosféry trvá kolem čtyř minut. Takže nám zbydou dvě minuty. To je dost času na prozkoumání.“ Po těchto slovech Sheppard nasměroval jumperu na bezpečný vstup do atmosféry. „Jsi si tím jistý?“ Řekl Ronon. V jeho hlase byla slyšet nejistota. „Ano, jsem.“ Odpověděl Sheppard. Ronon se chtěl jen ujistit: „Víš, že pokud se na orbit nedostaneme v čas, tak že nestihneme odvoz?“ Sheppard se chvíli zamyslel a pak odpověděl: „Jo, to vím.“ Jumper dál vstupoval do atmosféry. Byl pořád zamaskovaný. Atmosféra však kolem něj vytvářela tření a to bylo trochu vidět. Naštěstí si toho žádný z úlů na orbitě nevšiml. Jumper proto mohl bezpečně proklouznout atmosférou. Na povrchu se Sheppardovi s Rononem dostalo šokujícího pohledu. Komplex vypadal naprosto nedotčeně. Byla to velká povrchová základna. Vypadala, jako obyčejná wraithská. Její rozloha se však zdála být mnohem větší. Senzory na jumperu ukazovali její průměr, který činil okolo dvě stě padesáti kilometrů. Nedokázali už zjistit, jestli komplex nezasahuje také do podzemí. Sheppard tak měl možnost vidět pouze zlomek. Její obrana se také zdála být účinná. Napočítali hned několik odpališť pro wraithské energetické zbraně. Navíc kolem ní hlídkovalo tisíce šipek, což bylo také nepochopitelné, protože výbuch Mark XI by měl být dostatečně silný na jejich zničení. Sheppard byl tímto zjištěním přímo zděšen. Nikdy ho nenapadlo, že by Wraithi dokázali postavit něco tak velkého a nezničitelného. „Shepparde, už musíme letět.“ Řekl smutným hlasem Ronon. „Ano… ano, už letím.“ Řekl Sheppard, když se začal vzpamatovávat. Jumper následně opustil atmosféru a zadal kurz směrem k domluveným souřadnicím. Vtom se aktivovalo hyperprostorové okno. „Shepparde, nestihli jsme to!“ Zděsil se Ronon. V tom do vysílačky promluvil plukovník Caldwell: „Plukovníku, za jak dlouho se k nám dostanete?“ Plukovník Sheppard okamžitě odpověděl: „Jsme u vás za třicet vteřin.“ „Dobře, letíme vám naproti.“ Vydal rozkaz Caldwell. To byla chyba. Úly samozřejmě zaregistrovali novou loď a letěly k ní. Daedalus se navíc přibližoval k planetě. Za nedlouho z ní začaly být v obrovském počtu vystřelované energetické zbraně. BC-304 tento nápor nemohla moc dlouho vydržet. Její štíty se každou vteřinu oslabovaly. Caldwell měl proto jednoduchou otázku: „Stihnou to?“ „Jsou tu za pět, čtyři, tři, dva jedna… Máme je!“ Odpověděl soustředěně Marks. Caldwell okamžitě vydal rozkaz: „Vstupte do hyperprostoru!“ Načeš všichni zmizeli. „Plukovníku, jste v pořádku?“ Zeptal se Caldwell. „Myslím, že ano.“ Odpověděl nejistým hlasem Sheppard. „Kde jste sakra byli? Domluvili jsme si přece souřadnice!“ Zuřil Caldwell. Sheppard na to reagoval: „Ověřovali jsme informace našeho skeneru.“ „Proč? Mise snad nebyla úspěšná?“ Divil se Caldwell. Sheppard následně pochopil, že nikdo nepřipouštěl nějaké komplikace a musel vysvětlovat: „Ne, nebyla.“ „Udělali jsme snad něco špatně?“ Ptal se zmatený Caldwell. Sheppard zkušeně odpověděl: „Ne, myslím si, že ne. Hlavice úspěšně zasáhla cíl. Mám určité údaje. Předám je Zelenkovi, ten bude vědět víc.“

Atlantida, o pět hodin později

„Pane, Daedalus vystoupí z hyperprostoru za tři, dva, jedna…” Oznámil Chuck panu Woolseymu. „Plukovníku, jak dopadla mise?“ Zeptal se pan Woolsey, když se mu na počítači ukázalo spojení s můstkem na Daedalovi. „Moc dobře ne.“ Odpověděl zklamaně Sheppard. „Co se stalo?“ Reagoval překvapeně Woolsey. „To je na dlouhé povídání.“ Vyhýbal se rozhovoru Sheppard. Woolsey však reagoval: „Přeneste ho na Atlantidu.“ V tom okamžiku Shepparda ‚obalilo‘ bílé světlo a zničehonic se ocitl na Atlantidě, v místnosti s bránou. „Tak spusťte.“ Vybídl ho Woolsey. „Tak dobrá. Daedalus se na místo…“ Sheppard teď převyprávěl Woolseymu celý příběh. Potom mu řekl: „Na té planetě se nám podařilo o komplexu získat několik informací. Třeba nám pomohou.“ Woolsey reagoval: „Ať se na to podívá Zelenka.“

Atlantida, Zelenkova laboratoř, o hodinu později

„Ahoj, jak to jde?“ Pozdravil a ptal se Sheppard. „Zrovna jsem začal. Je to neuvěřitelné, vůbec nechápu, jak to ta základna mohla vydržet. Mark XI je naše nejmocnější zbraň.“ Divil se Zelenka. „A jaký je mezi nimi rozdíl?“ Ptal se Sheppard. „Mezi čím? Myslíš Mark IX a Mark XI?“ Odpověděl otázkou Zelenka. „Ano, přesně to myslím.“ Řekl opatrně Sheppard. Zelenka přistoupil k počítači a ukázal mu video se slovy: „Tady ti to vysvětlí“ A video se spustilo: „Dobrý den, jmenuji se plukovník Samantha Carterová a chtěla bych vám přestavit novou nukleární hlavici Mark XI. Její hlavní účel je ničení pozemních cílů, popřípadě stíhačů. Proti vesmírným lodím je bohužel téměř nepoužitelná. Na rozdíl od Mark IX, obsahuje slitinu Naquadrie a Naquahdahu. Tyto látky mají při správném poměru mnohem větší hustotu, což znamená, že i přes svou malou velikost je mnohem těžší a manévrovat s ní je tak velice obtížné. Dalším důvodem je její fungování na principu silné tlakové vlny, která štít, ani organický materiál takřka nepoškodí. Můžeme jí najít na pozemských lodích typu BC-304, kde plní nezastupitelnou roli.“ „Trochu stručné video.“ Poznamenal Sheppard. „Ano, je určeno pro lidi bez… bez vědeckého zaměření.“ „Neřekli tam, jestli je Mark XI silnější…“ Postěžoval si Sheppard. Zelenka mu obratem odpověděl: „To dá rozum. Pokud je Mark IX tvořena Naquadrií a Mark XI novou sloučeninou Naquadrie s Naquahdahem, která je mnohem účinnější…“ „Už chápu.“ Odpověděl Sheppard. V tu chvíli do laboratoře přispěchal Ronon. „Tady jsi. Hledal jsem tě.“ Řekl zadýchaně Ronon. „A co potřebuješ?“ Zeptal se Sheppard. „Vrátit se zpátky na svou planetu.“ Oznámil pořád ještě zadýchaný Ronon. Sheppard se pousmál: „To už sem chceš hned přivést Teylu?“ Ronon měl připravenou nečekanou odpověď: „Ne, chci se jen vrátit.“ Sheppard se trochu zarazil: „A jak dlouho budeš pryč?“ Ronon si uvědomil, že Sheppard počítá s jeho účastí v SGA-1. Proto začal vysvětlovat: „Shepparde, tam je můj domov. Odboj jsme s Teylou založili, abychom bojovali proti Wraithům. Nebyla to jen náhrada za Atlantidu, i když přiznávám, že jsme s tím tak zezačátku počítali. Nemohli jsme vědět, že se k nám přidá tolik lidí…“ Vtom mu Sheppard skočil do řeči: „Ale prosím tě! Ty si snad myslíš, že tam uděláš víc než tady?!“ Rozčiloval se Sheppard. „To nevím, ale ti lidé mě následují. Nechci je zklamat.“ Řekl Ronon naprosto klidným hlasem. Sheppard se na něj zadíval velice zklamaně. Ronon ještě dodal: „Ber to z té lepší strany. V Pegasu máte k dispozici dalších šest tisíc schopných mužů, které jsem sám vycvičil.“ „Jak myslíš… tak hodně štěstí.“ Po těchto slovech si oba dva podali ruce. Následně se zašel Ronon rozloučit s panem Woolseym, kterému také poskytl snad všechny informace o jejich odboji. To byla poslední věc, kterou Ronon před odchodem udělal.



Opět se bude hodit každý komentář. Hlavně k Mark XI, která bude ještě dovysvětlena.
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
hele vtom videu Carterova řikala že je kníčemu protí štítu a anorganckému materiálu že ale nic o organickém tam nebylo no to je jedno proč to ty lodě a základnu nezníčilo snad se to dozvím v příštím díle i když o tom pochybuju že by to nezvládla jo a úlu stačí pět nebo čtyři paprskové zbraně když ktomu přidam manévrovatelnost tak by to Daedalos mohl zvládnout ale on vlastně manévrovat nemohl ale to je jedno ten díl byl tak jako rak skvělí

-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky :-)

K Mark XI - Tuto hlavici jsem vytvořil jen omylem... to trochu napovídá tomu, že to vysvětlení je takové, jaké je...

Proč nezničili tu základnu se dozvíte v dalším díle :-)
Naposledy upravil -Jack O Neill- dne 11.12.2011 19:19:02, celkově upraveno 1
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Máš nějakého korektora? Neskloňoval jsi tam totiž jméno "Coolidge"- Potom to vypadá divně. Příklad: Půjdu k panu Coolidge do kanceláře=Půjdu k panu Novák do kanceláře. Pak by jsi měl upřesnit informace o té hlavici Mark IX. Psal jsi, že je obohacená o slitinu naquadahu a naquadrie, ale pokud je moje paměť správná, tak jediná naquadrie se nacházela na Jonasově planetě, takže nevím, kde by ji Země brala. V informačním videu od Carterové bylo, že proti štítům nebo organickému materiálu je ta hlavice neúčinná, ale všechny wraitské technologie i lodě jsou z organického materiálu, tak by se asi neměli divit, že to neudělalo žádnou škodu. Nadruhou stranu nevím, jak by se mohlo stát, že by tlaková vlna z výbuchu jaderné hlavice nepoškodila wraitský úl.

Jinak díl obsahově celkem dobrý. Líbilo se mně to.

Brendy Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 89
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díl celkem dobrý, akorát mám jednu, pro někoho možná nedůležitou, připomínku a to a sice, že když přiletěli jumprem k deadalovi, nejednou se nějak ocitli uvnitř štítu. Tady bych se chtěl jenom zeptat, jestli nepoužívají zařízení jako mají ant. lodě pro průchod ant. štítem?? Jak říkám, je to maličkost ale mě by zajímala. Jinak také souhlasím s příspěvkem od SPeeDyho. Díl tisíckrát lepší, než minulý. Pokračuj v :write: :write:
"Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist." Albert Einstein

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
naqadrie byla dřív naqadah oni jí nějak čistili a takle nějaký goald nebo tam přidal nějako látku a ta byla i v zemi a po tom testu naqadrie se to nějak pomíchalo a začlo se to dělat samo jen už si nepamutuju díl ale byl někde v sedmé sériji o a speedy ty nepiš komentáře ale vlastní povídku


-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Brendy: Ano, mají něco takového...

Speedy: Já pana Cooliage skloňoval podle muže... ale jo máš pravdu, když se nat tím tak zamyslím.

Ehm, ehm, takže asi hledám nového korektora.

K novému dílu: Nějak jsem to nestihl... dám ho sem během tohoto týdne...
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Mrtvé povídky

cron