Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Stargate: Retaliation-8. Díl-Naděje umírá poslední (1.2.14)

Stargate: Retaliation-8. Díl-Naděje umírá poslední (1.2.14)


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Mr. Mister Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 264
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím. Už dlouho mi v hlavě ležel nápad na povídku. Konečně jsem se k tomu dokopal a podařilo se mi něco sepsat.
V povídce beru v na vědomí oba filmy, Archu pravdu i Continuum, ale Stargate Universe do děje nezahrnuji. Paul Emerson v mé povídce žije a je kapitánem Odyssey.
Díly se budu snažit vydávat v nějakém pravidelném intervalu, nejpravděpodobněji po týdnu.
Tak to by bylo tak zhruba pro začátek vše, zbytek v Úvodu. :)

Naposledy upravil Mr. Mister dne 03.2.2014 22:25:55, celkově upraveno 110

Příspěvek 06.1.2012 20:12:44
Mr. Mister Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 264
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Úvod

Tato povídka volně navazuje na poslední díl páté série SGA, Enemy at the gate. Jen s malými změnami. V díle 4x11, Be All My Sins Remember'd, je Apollo zničen, posádka je ale včas přenesena na replikátorskou auroru, ta je při souboji s wraithským superúlem, v díle 5x20, zničena i s posádkou Apolla na palubě, Daedalos prchá do hyperprostoru.
Dále v díle 5x20, Enemy at the gate, Atlantida, při cestě na pomoc Zemi uvízla mezi galaxiemi, kvůli poruše hyperpohonu, pohon červí díry nefungoval, Atlantida se málem při vstupu rozpadla na milióny malých kousíčků. Nebýt doktora Zelenky, který včas zareagoval a pohov červí díru vypnul. I přesto se tým vedený majorem Lornem dostává na palubu superúlu a za pomoci atomové hlavice, umístěné na F-302 ho ničí, Lorneův tým, spolu se Sheppardem utíkají branou na stanoviště Alfa.
Jelikož Atlantida nepřiletěla na pomoc, tak za oběť padlo několik menších, ale i větších měst po celé planetě. Po tomto útoku už se nedalo nic utajit a muselo se jít s pravdou ven. Prezident USA, Barack Obama, měl celosvětový projev, který byl vysílán ve všech jazycích, na každém televizním kanále, ve všech zemích světa. V tomto projevu byl samozřejmě odhalen program Stargate a vše okolo něj. To mělo za důsledek přibrání nových států do programu Hvězdné brány.
Na Zemi krátce po tomto projevu vznikly pouliční nepokoje, demonstrace, rabování, ale armáda tuhle situaci během pár dnů dostává pod svoji kontrolu. Poté se zahajuje výroba obrané satelitní sítě kolem celé planety. Lodě zatím vyrábí jen státy zapojené do programu hvězdné brány, to jest: USA, Rusko, Čína, nově Velká Británie a Francie Další státy, vybrané do programu, vyrábějí buď obrané satelity nebo stíhačky typu F-302.
Doktor Zelenka, spolu s týmem vědců a techniků po dvou měsících, kdy Atlantida plula volně mezi galaxiemi, konečně opravil hyperpohon a k údivu všech dostalo město od IOA rozkaz vrátit se zpátky do galaxie Pegas. IOA je toho názoru, že město na Zemi nebude potřeba a bylo by tu zbytečné, už jen proto, že nově vznikající obraná síti, která by do měsíce měla být schopná odrazit menší útok, v případě většího, schopna koupit čas na návrat lodí. Navíc na orbitě vždy hlídkuje loď jako pojistka.
Měsíc po přistání Atlantidy na nové planetě, pojmenované jako Vita, se na Atlantidu začaly dostávat informace o tom, že Wraithové „rozesívají“ na obydlené planety lodě. S těmi pak údajně chtějí napadnout Atlantidu a konečně tak získat adresu Země.
V Mléčné dráze to taky nevypadá na růžovou budoucnost. Jaffové, kteří doposud drželi pospolu, se rozdělili na dva celky. Jedni zůstali věrní Zemi, Ti si říkají Svobodní jaffové, s hlavním městem Chulakem a druzí, s centrem na Dakaře, kteří už měli dost poslouchat příkazy Země, se přidali k Luciánské Alianci a začali se nazývat jako Praví jaffové.
Luciáni spolu s Pravými jaffy chtějí dostat Zemi na kolena a podrobit si galaxii.


A tady ještě přikládám soupis lodí.

Rozpis lodí


USA

Daedalos
Odyssea
George Hammond
Athéna - ve výstavbě
Fénix - ve výstavbě
Apollo – v plánu
Áres – v plánu

Čína

Sun – Tzu
Konfucius – ve výstavbě

Rusko

Korolev
Petr I. Veliký – ve výstavbě
Gagarin – v plánu


Velká Británie

Královna Alžběta II – ve výstavbě
Hood – v plánu

Francie

Napoleon – ve výstavbě
Ludvík XIV – v plánu


Komentujte, kritizujte, ptejte se, kdyby Vám nebylo něco jasné. Díky.
Naposledy upravil Mr. Mister dne 23.3.2012 20:53:33, celkově upraveno 3

Příspěvek 06.1.2012 21:00:13
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Úvod pěkný, ale nerozumím Dakaře. Byla dost potlučená od těch Oriiských paprsků. Jaffové se ji snaží jaksi obnovit?

Příspěvek 06.1.2012 22:14:10
Mr. Mister Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 264
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díky. Přesně tak. Obnovili chrám, do jeho původní podoby, samozřejmě zbraň je zničená. :)

Příspěvek 07.1.2012 00:24:29
BB20 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 314
Bydliště: Atlantida, střídavě Cz nebo Florida
Pohlaví: Žena
Odpovědět s citací
 
Ten úvod mi hrozně připomínal úvod u Stargate:Enemies, pak otázka, nebyl snad Koroljev zničen? A ještě poslední poznámka, ti Praví Jaffové, to mi taky připomíná jednu povídku, ale nevím jakou.
Každopádně si přečtu i první díl a uvidíme, jestli tato povídka dostane můj hlas.

Příspěvek 07.1.2012 11:21:37
krulik Airman
Airman

Příspěvky: 61
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Praví Jaffové byli v povídce Stargate:Sedm stran myslím :)
Život máš jen jednou...
Povídky

Krulikovy povídky


Krulik.tode.cz

Příspěvek 07.1.2012 11:43:56
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Mno Praví Jaffové byli zkutečně v mé povídce Sedm stran.
Pokud jde o to že jsou nějaké věci podobné, popřípadě stejné, tak to se tady stává čím dál častěji. Hlavním důvodem je že téměř každý autor je zároveň i čtenářem. Pak už jde jen o to jestli je to úmyslné, nebo ne. Bohužel se tomu ne vždy dá vyhnout.

Jinak jsem zvědav na první díl.

a na okraj
Deadalos prchá do hyperprostoru.

nejsi sám co to tak píše, ale tentokrát jsem i chvilku hledal, abych si byl jist.
píše se to Daedalus, popřípadě Daidalos ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 07.1.2012 12:30:02
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V tomhle souhlasím s Dragonem, kolikrát jsem měl nějaký nápad do budoucna do mé povídky, ale ještě dřív než jsem to přenesl na virtuální papír, tak se to ukázalo u někoho jiného, takže ty podobnosti mohou být někdy náhodné a někdy se jim opravdu nevyhnete, pokud chcete svou myšlenku ve svém literárním díle použít.

Příspěvek 07.1.2012 12:41:58
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ono už je zde navíc tolik povídek, že vymyslet něco nového a originálního je opravdu fuška...:)

Příspěvek 07.1.2012 19:49:12
Mr. Mister Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 264
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Předně děkuji za Vaše komentáře.

BB20 - Ano byl. Rusové ale postavili loď se stejným jménem. Ano, přiznávám, že jsem se nechal inspirovat povídkou Sedm stran.

Dragon - Nechtěl jsem nějak kopírovat, či opisovat, jen se mi to krásně hodí do povídky. Už jsem to opravil. Jen jsem asi musel přehmátnout. :D

Daedalos304 - To máš pravdu, ale mám pár nápadů, které se tady myslím ještě neobjevili.

Jinak v pátek můžete očekávat první díl. Možná se tu objeví již ve čtvrtek, ale dříve určitě ne. :)

Příspěvek 07.1.2012 19:56:50
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
co se kopírování týče, tak mě osobně to nevadí (samozřejmě do jisté míry). I když jsem radši když o tom vím, ale název Praví Jaffové opravdu nikterak nehrotím ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 07.1.2012 20:09:45
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já jsem do své povídky taky zakomponoval znovu postavení Koroleva, ale vůbec jsem netušil, že se to v nějaké povídce vyskytlo. V tom případě se autorovi omlouvám, ale není to okopírované, byl to čistě můj nápad.

Příspěvek 08.1.2012 12:29:43
Mr. Mister Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 264
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dragon - Dobrá tedy. Kdyby se v budoucnu jednalo o něco podobného, tak se ti ozvu. :)

SPeeDy - Tak myslím, že víc autorů má ve své povídce Koroleva.

Jinak Vás trochu navnadím. V prvním dvojdíle, se podíváme na současnou situaci v Mléčné dráze a v Pegasu. :)

Příspěvek 13.1.2012 16:57:45
Mr. Mister Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 264
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím. Dnes Vám přináším první díl, doufám, že se Vám bude líbit. So Enjoy it! :)

1.Díl Na dvou frontách - 1. Část

Galaxie Pegas, Vita, Atlantis, dva měsíce po přistání
Zrovna se stmívalo, noc se pomalu, ale jistě hlásila o své místo. Byl vidět krásný západ slunce, na obloze se už začaly vykreslovat oba měsíce planety. Atlantis se volně pohupovala na vlnách oceánu. Občas kolem proletěly jumpery, které ještě stále získávaly informace o nové planetě. Inženýři dokončovali opravy některých věží. Doktor Beckett totiž nezvládl přistání a při dopadu na hladinu oceánu, se narušila statika některých věží ve městě.
Mezitím John, Rodney a Ronon, byli v posilovně. Všichni tři byli, spolu ještě s několika mariňáky v obdelníkové místnosti, plné nejrůznějšími posilovacími stroji, zrcadly po obvodu místnosti.
„Rodney ty máš ale pupek, s takovou Tě Jeniffer brzo nechá.“ vtipkoval John, přičemž se díval na anomálii na Rodneyho břiše.
„Cože? To není pravda. Náhodou mám skvělou postavu.“ bránil se Rodney.
„No nevím. Poslední dobou toho hodně sníš a skoro vůbec se nehýbeš.“
„To je pravda, asi si Tě vezmu do parády.“ zapojil se do rozhovoru Ronon, který zrovna docvičil další sérii.
„Opravdu? Je pravda, že odborný dozor by se mi hodil.“ a už myslel na to, jaký z něj bude vyrýsovaný frajer.
„Jasně. A vycvičím Tě po sateďansku.“ Řekl Ronon, dívajíc se škodolibým úsměvem na Rodneyho.
„No, já to ještě zvážím.“ oznámil trochu vystrašeně McKay.
Najednou se všem v uchu rozezněla vysílačka.
„Tým plukovníka Shepparda do řídící místnosti. Opakuji. Tým plukovníka Shepparda do řídící místnosti.“
„A máme po cvičení“ odvětil Ronon a spolu s Johnem a Rodneym, se odebrali do řídící místnosti.

Řídící místnost, o pět minut později
Trojice zrovna došla do řídící místnosti, s Teylou v zádech.
„Tak co se děje?“ Zeptal se ihned Rodney.
„Na dálkových senzorech je devět kontaktů, z nichž jeden je cestovatelská loď, zbytek neznámý.“ vysvětlil situaci Chuck.
„Za jak dlouho dorazí?“ Položil tentokrát otázku Sheppard
„Za osm hodin.“
„Kde se nachází Daedalos?“ přidala se do rozhovoru Teyla.
„Je na cestě k Zemi, s ním počítat nemůžeme.“ oznámil pan Woolsey, který zrovna přišel ze své kanceláře.
„Ale kdo to může být? Myslím těch zbylých osm lodí. Wraithy by senzory poznaly a Asurany jsme přece zničili. A navíc nikdo neví, že jsme teď na této planetě.“ Přemýšlel nahlas Rodney
„Třeba to může být jedna z těch vyspělých civilizací, o kterých nám říkala doktorka Weirová, když byla replikátor.“ přišla s nápadem Teyla.
„Ale to pořád nevysvětluje to, proč letí sem?“ podivil se Sheppard
„Bůh ví, co chtějí, ale důležité je, abychom byli připraveni. Jaký navrhujete postup?“ zeptal se Woolsey
„No,“ začal Sheppard, „jak už jste řekl, nevíme, kdo sem letí, tak bych přímý střet nenavrhoval. Zamaskujeme město a uvidíme, kdo se to nás letí podívat, navíc dronů taky nemáme na rozdávání.“
„Dobrá tedy. Uvědomím personál, ať jsou připraveni na nejhorší.“ Řekl pan Woolsey, přičemž dal pokyn ostatním, aby šli provést nezbytné úkony k nastávající situaci.
V následujících osmi hodinách se, jak už vědecký, tak vojenský personál připravoval na přílet plavidel. Vědci prováděli diagnostiku pomocných generátorů a všech třech ZPMemek, maskování, štítových systémů a v neposlední řadě i kontrolu dronových sil. Mezitím vojenské osazenstvo kontrolovalo stav kolejnicových děl, kvůli možnosti, že by neznámý mohl vyslat stíhače. Dále se vojáci rozmisťovali do obraných pozic, jak na vnějších stranách věží, tak vně města.
Vše bylo připraveno a zkontrolováno, všichni byli na svých místech. Do příletu zbývaly necelé dvě hodiny.

Galaxie Mléčná dráha, neznámá soustava, država Luciánské aliance
Na první pohled zcela obyčejná a soustava, s pěti planetami, z nichž byly obyvatelné pouze tři, zato všechny drženy v mocenských chapadlech Luciánské aliance.
Osm hataků, na orbitě jedné z planet, svádělo boj na život a na smrt. Svobodní jaffové se třemi hataky na jedné a Praví jaffové spolu s Luciánskou aliancí s pěti hataky na druhé straně, do sebe bušili už přes pět minut, zatím bez jasného vítěze. Luciáni s Pravými jaffy měli sice početní převahu, ale Svobodným jaffům hrála do karet technologická výhoda, jelikož Země, jakožto spojenec Svobodných jaffů, poskytla svým vazalům silnější štíty, které ty na normálním i u hataku upraveného Anubisem, o dost převyšují. Lodě obou stran prováděly nejrůznější manévry, přičemž neustálou palbou zatěžovaly štíty svého protivníka. Energetické pulzy všech lodí křižovaly prázdnotu vesmíru. Každý pulz, který se zastavil o štít, vytvořil na energetické bariéře krásnou scénérii barev, která zvýrazňovala zuřící bitvu, v černotě vzduchoprázdna. Bylo to opravdu pěkné, nebýt toho, že si obě strany šly tvrdě po krku.
Všechny lodě rovněž vypustily všechny své letouny, ovšem stíhači Svobodných jaffů neměli proti takové přesile moc velkou šanci. I přes to, že se v jejich řadách nacházeli opravdoví machři, proti početní převaze nepřítele toho ani oni moc nezmohli a zanedlouho byly všechny jejich kluzáky zničeny. Ihned poté se nepřátelské kluzáky zaměřily na lodě většího kalibru. Slétávaly se jako vosy na med. Štít lodí Svobodných jaffů byl zaměstnáván, jak palbou z hataků, tak kanónů ze stíhaček. I přes to, se jejich štíty držely velmi slušně.
Energetická bariéra, jednoho z Luciánských plavidel, byla na pokraji zhroucení. Obsluha zbraní, na jednom z hataků Svobodných jaffů, si toho byla plně vědoma. Ihned uvědomila kormidelníka, ten uvedl loď do pohybu a provedl nálet na danou loď z vrchu. Palba lodi Svobodných jaffů byla dostačující. Stačilo pár výstřelů, štít lodi jen problikl, následně vlivem další palby loď explodovala. Po tomto úspěchu Svobodných jaffů, lodě Luciánů a Pravých jaffů změnily taktiku boje a soustředily se vždy jen na jeden cíl. Společná palba zanedlouho přinesla své ovoce. I přes vynikající manévry kormidelník a technologie silnějších štítů, přišla brzy loď Svobodných jaffů o štíty, následně byla neutichající palbou rozmetána na malé kousíčky.
Lucáni a Praví jaffové se tedy zaměřili na další loď protivníka. Hatak Svobodných jaffů, který byl nyní pod palbou, měl štíty na pětatřiceti procentech a jejich výdrž rychle klesala. Když už se ukazatel výdrže štítu blížil k nule, do hry vstoupil další hráč.
Z hyperprostoru vyletěla Odyssea, v celé své kráse. Ihned po výstupu z ní vyletěly čtyři bleděmodré parsky, mířící po dvou, na dva cíle. Už tak oslabené štíty nepřátelských hataků nemohly takový nápor snést a ihned explodovaly. Zároveň ze sil vylétly čtyři hlavice Mark IX, které svým výbuchem, rozmetaly poslední dva hatak na malé kousíčky.
Poté dal plukovník Emerson rozkaz navázat spojení se zbylými spojeneckými loděmi. Obrazovka na Odyssey se rozdělila na dvě poloviny. Na jedné byl vidět neznámý jaffa a druhé půlce byl obličej Bra´taca.
„Ještě, že jste dostali naši zprávu včas. Netrvalo by dlouho a podlehli bychom. Opět jsme vašimi dlužníky, plukovníku.“ vyjádřil své dík Bra'tac.
„Měli jste štěstí, že jsme byli jen pár světelných let odsud. A vůbec, proč jste tady. Podle našich informací je tohle jen jedna z planet, kde Luciánská aliance pěstuje kassu.“ podivil se Emerson, přičemž nahodil nechápavý pohled.
„To sice ano, ale podle našich,“ při slově „našich“ dodal důraz, „informací, zde Luciánská aliance vyrábí lodě a my se rozhodli tohle místo zničit, ale neočekávali jsme takovou obranu. Od našich špehů jsme dostali informace, že na orbitě budou hlídkovat nanejvíš dvě lodě, proto jsme vyslali jen tři hataky.“ vysvětlil Bra'tac
„A co jste si mysleli, že planeta, na které mají Luciáni svou loděnici bude jen tak? Bez ochrany?“ Vyjel Emerson.
„Já vím plukovníku. Bylo to od nás trochu pošetilé, měli jsme tušit, že zde bude hlídkovat více lodí.“
„Jen mi není jasné, proč to zde neobsadíte. Tím byste mohli zvýšit svou výrobní kapacitu lodí.“
„Na udržení obrany další planety nemáme prostředky, už tak stěží zvládáme udržet tu hrstku planet, které obýváme. A navíc planetu na výrobu a opravu lodí ve svém držení již máme.“ podal vysvětlení Bra'tac.
„Aha a chcete vybombardovat celý povrch planety?“ nepřestával se ptát, plukovník.
„Nikoliv, jen dok, ti lidé na planetě jsou otroci, nemají s tím nic společného“ Podal vysvětlení Bra‘tac.
„Tak to už nás tady nebude potřebovat. A příště, jestli má spojenectví fungovat, alespoň pošlete zprávu o tom, kam letíte, abychom případně mohli poskytnout pomoc.“ spojení se přerušilo. Následně se Odysseya stočila, tak, že byla zádí k ostatním lodím a skočila do hyperprostoru směrem k Zemi.
Hned na to, se hataky Svobodných jaffů začaly přesouvat nad planetu, konkrétně nad dok, který zabíral dobrou čtvrtinu planety. Ihned poté začaly s bombardováním. Dok, nechráněn štítem, ani žádným podobným mechanizmem, byl během pár minut, palbou z orbity, zcela zničen. Záhy obě lodě aktivovaly své hypermotory a s kurzem nastaveným k Chulaku, zmizely, zanechávajíc za sebou pět zničených hataků a část vybombardované planety.

Galaxie Pegas, Vita, Atlantis, dvacet minut do příletu
Napětí by se dalo krájet. Všichni byli nervózní. Byli nervózní, protože nevěděli, nevěděli, kdo to k nim letí. Samozřejmě jedna z lodí byla cestovatelská, ale co těch zbylých osm? Nový nepřítel, či budoucí spojenec? Kdo ví. I přes to všechno každý zachovával klid.
Jen Rodney trochu zběsile pobíhal po řídící místnosti a ještě jednou prováděl diagnostiku maskování a městského štítu, zda jsou správně nastaveny, zároveň si připravil program, díky kterému by ihned mohl přepnout maskování na štít.
„Tak jak to vypadá, doktore?“ zeptal se Woolsey.
„Vše je připraveno, maskování i štít je v pořádku. Jsme připraveni, ale pořád mi to vrtá hlavou.“
„Co Vám vrtá hlavou?“ Přičemž se Richard opřel o jednu z konzolí.
„Proč? Proč sem.“
„Jak už jsem říkal, Bůh ví, doktore. Možná se to dozvíme od cestov…“ nestačil dokončit větu, senzory začaly zničehonic varovně pípat.
Oba dva se přesunuli před senzorovou obrazovku.
„Co se děje?“ položil otázku Woolsey.
„Všech devět lodí zrychlilo. Místo osmnácti, tu budou za dvanáct minut, raději zapnu maskování už teď.“ načež zmáčkl pár tlačítek, ozval se klasický zvuk, právě se zapínajícího se maskování a celé město splynulo s mořskou hladinou.
„Rodney, proč se město zamaskovalo.“ ozvalo se v Mckayově uchu.
„Lodě, které sem míří, zrychlily, raději jsem zapnul maskování už teď.“
„Začíná to být čím dál tím víc zajímavější.“ odvětil Sheppard a vysílačku vypnul.
Příštích deset minut už celé osazenstvo města jen čekalo na přílet. Všichni byli na svých místech, připraveni na cokoliv. Sheppard seděl v ovládacím křesle, už chyběli jen „hosti“. Po deseti minutách se nad Vitou otevřelo devět hyperprostorových oken a z nich vyletělo devět plavidel. Cestovatelské lodi, při výstupu z hyperprostoru, explodoval levý motor, ten se vzápětí oddělil od trupu lodi. To mělo za následek vypadnutí proudu po celé lodi. Loď se nadále pohybovala jen setrvačností. Ještě předním byla z cestovatelské lodi vyslána zpráva, na všech frekvencích, s prostým zněním: „POMOC“.
Ostatní lodě vystoupily v pořádku a ihned začaly skenovat okolí. Mezitím to vše sledoval Rodney, Radek a Chuck z řídící místnosti.
„Rodney, přijímám zprávu z cestovatelské lodi.“ prohlásil Zelenka
„Co se v ní píše?“
„Cestovatelé žádají o pomoc.“ nechápavě se na Rodneyho podíval.
„Pane Woolsey, Cestovatelé žádají o pomoc, co máme dělat?“ Zeptal se Rodney.
„Měli bychom jim pomoct.“ Řekl do vysílačky Sheppard, který to vše sledoval z ovládacího křesla.
„Ještě chvíli vyčkáme a uvidíme, co se bude dít dál. Nebudeme zatím riskovat naše prozrazení.“ čímž Woolsey ukončil rozhovor. Mezitím se dění na orbitě značně změnilo. Věci se daly do pohybu. Neznámé lodě se rozdělily do dvou skupin. Jedna, čítající dvě lodě, se vydala za lodí Cestovatelů, která se stále pohybovala jen svou setrvačností a čím dál tím víc se vzdalovala od planety. Druhá skupina, šestičlenná, jednou obletěla planetu, poté se zastavila přímo nad Atlantidou.
Všech šest lodí zahájilo palbu.

O dvě minuty dříve, Atlantida, řídící místnost
„Neznámé lodě se rozdělily do dvou skupin, po dvou a šesti. Dvojčlenná skupina se vydala za cestovatelskou lodí a ta druhá zatím oblétává a skenuje planetu. Počkat. Zastavili se přímo nad Atlantidou. Střílejí!“ zařval Zelenka.
Rodney stihl zareagovat včas a přepnul maskování na štít v pravou chvíli. Štít se zrovna uzavíral nad centrální věží, když na něj začaly dopadat první zelené střely.
„Jak nás sakra našli?“ rozčílil se Rodney.
„Myslím, že nás vystopovali podle toho signálu, který vyslala cestovatelská loď.“ Řekl svůj názor Radek
„Jak jsme na tom, McKayi?“ položil otázku pan Woolsey.
McKay jen popošel ke svému počítači, zmáčkl pár tlačítek a spustil: „Štít se stačil uzavřít včas. Žádná část města není poškozena. Štít nad městem drží perfektně, jejich zbraně nejsou, Bůh ví jak, silné, ale větším počtu by mohli být problémem.“
„Dobrá tedy. Plukovníku, slyšíte mě?“ řekl do vysílačky.
„Ano, pane Woolsey.“ odpověděl.
„Nechám to na Vás, hlavně moc neplýtvejte drony.“
„Už jsem se bál, že to neřeknete.“ načež se plukovník zamyslel, křeslo se s ním sklopilo a rozzářilo do modra. Nejdříve ze všeho, si John lodě důkladně pro skenoval, hned poté se hluboce zamyslel, přičemž se otevřela dronová sila, z nichž vylétlo sto dvacet zářivých žlutých střel. Pár sekund kroužily nad silem, pak se seřadily do jednoho proudu, prolétly městským štítem a zamířily na orbitu. Cestou se je pokusila sestřelit bodová obrana nepřátel. I přes bravurné ovládání Johna, několik střel bylo zasaženo. Před loděmi nepřítele, se drony rozdělily do šesti větví, každá zhruba po šestnácti. Všech šest skupin si razilo cestu do niter lodí. Okolo lodí se nenacházel žádný štít. Trup lodi byl ale pevný a za oběť padla zhruba polovina střel, ale i polovina byla dostačující. Hned, jakmile byly všechny střely v lodích, explodovaly. Všech šest lodí bylo nekompromisně, zevnitř trháno na kusy a každá s výbuchem, který byl vidět i z Atlantidy, pouhým okem, se odporoučela na onen svět.
Mezitím, daleko od Vity, se odehrával zcela jiný boj. Na cestovatelské lodi se technikům nebo těm, kteří si tak říkali, podařilo nahodit napájení lodi a některé systémy. Podsvětelné motory byly zcela mimo provoz. Ale, co se pohonných jednotek týkalo, tak fungoval pouze hyperpohon a několik stabilizačních trysek. Nepřátelské plavidla se mezitím nebezpečně přiblížili k lodi. Cestovatelé neváhali a rozkaz své velitelky, aktivovaly hypermotory, právě včas. Z nepřátelské lodi totiž začaly vylétávat zelené střely.
Po tomto krátkém skoku, který loď dopravil až téměř na orbitu Vity, cestovatelé navázali komunikaci a Atlantidou.
„Tady Larrin, z cestovatelské lodi. Děkujeme Vám za pomoc.“
„Ještě nám neděkujte, zbylé dvě lodě se vrací zpátky k planetě, radím Vám, abyste odletěli, co možná nejdále, my to s nimi vyřídíme. Poté nám to vše musíte vysvětlit.“ Řekl Woolsey a vysílání se přerušilo.
Loď cestovatelů provedla další krátký hyperprostorový skok a vyčkávala, dokud nebude vzduch čistý. Netrvalo dlouho a nepřátelské lodě se přiblížily. To byl signál pro Shepparda, který ještě stále seděl v ovládacím křesle. Opakovala se tentýž scénář. Na každou loď bylo vysláno dvacet dronů. Jedna z lodí byla zničena bez problému, ale když už se střely začaly prokousávat do nitra druhé, loď, i přes své poškození, aktivovala své hypermotory a zmizela. John, těch pár nepoužitých dronů navedl zpátky do zbrojnice a mistrně je uložil zpět na jejich původní místo.
Mezitím se loď Cestovatelů vrátila zpět k planetě a pomocí stabilizačních trysek, se ustálila na orbitě.

Galaxie Mléčná dráha, Země, SGC
Byl krásný den. Cheyenne Mountain ozařovaly sluneční paprsky. Vojáci na hlídce, z horka, jen utírali pot z čela. Z ničeho nic, se do té letní idyly, z reproduktorů ozvalo: Neplánovaná mimozemská aktivace, Generál Landry do řídící místnosti.
Generál Landry seděl ve své kanceláři a právě vyřizoval nějaké formality. Hned, jakmile slyšel hlášení, zavřel svůj notebook, zvedl se ze svého koženého křesla, vyšel z kanceláře a mířil rovnou k točitému schodišti. Seběhl je, jako za mlada a hned se začal ptát.
„Koho nám to sem čerti nesou tentokrát, Waltře?“
„Přijímám kód Teal'ca.“ Oznámil.
„Otevřete iris.“ Přikázal.
„Ano, pane.“
Generál Landry tedy zamířil do místnosti s bránou, aby Teal'ca přivítal.
„Co Vás k nám přivádí, Teal'cu?“ Zeptal se.
„Přišel jsem s prosbou, generále“ Oznámil.
„Dobrá. Ale nebudeme to probírat zde. Pojďte do zasedačky.“
Ne, generále, vy mi nerozumíte. Luciánská aliance a Praví jaffové mobilizují síly. Chtějí napadnout Chulak a to do dvou dnů. Přišel jsem Vás požádat o pomoc.“

Tady ještě přidávám obrázek nepřátel, pro ty, co nepochápali z textu. :D
Obrázek

Komentujte, pište své názory. Děkuji. :)

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Neni to ta loď jak jí potkal Shepardův tým jak byli na tom druhym Daedalu?Podle mě ano.

Mr. Mister Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 264
Pohlaví: Neuvedeno

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak první díl byl vskutku zajímavý ;-) Pokud si najdu čas, přečtu si i další díl, jelikož jsem zvědavý na to vysvětlení.

Met.CZ Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 102
Bydliště: Trutnov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak sem si to přčet a příjde mi to zajímavý používáš prvky z několika povídek a zatim to s tebou vypadá dobře, moc se těšim na další díl :bravo:
+ vzpomínal sem kde se tahle lod objevila a vzpoměl sem si na Stargate Enemies jak Daedalos nechal vyhubit celou tu rasu co co ty lodě stavěla :smile: , ale jak už je tu napsáno začína být obravdu velice těžké přijít na něco originálního, když je tu tolik povídek.
Fantazie je důležitější než vědění.
- Albert Einstein


Stargate: Zrcadlový zlom

http://sga-project.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=9255

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak SG:E od Daedalose čtu pravidelně a na tohle si vůbec nepamatuju ;-)

Met.CZ Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 102
Bydliště: Trutnov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
to bylo uplně na začátku jak tu rasu vyhladil :D myslim že v prvních 25 dílech Deadaluv název pro tu rasu byl Huróni nebo tak něják
Fantazie je důležitější než vědění.
- Albert Einstein


Stargate: Zrcadlový zlom

http://sga-project.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=9255

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
mno, tak jsem si to přečetl a našel bych několik věcí, ale asi nic (krom jedné věci) co stojí za zmínku...
Jak nás sakra našli?“ rozčílil se Rodney.
„Myslím, že nás vystopovali podle toho signálu, který vyslala cestovatelská loď.“ Řekl svůj názor Radek

pokud já vyšlu signál na super tajnou základnu, a ty budeš s tou nejmodernější technikou co kdy bude odposlouchávat a monitorovat a stopovat, tak nemůžeš danou základnu najít, dokud sama základna nezačne vysílat.
tudíž, je to naprosto chybná myšlenka. A pokud je našli jinak, tak je to od perfektního vědce naprosto chybný myšlenkoví pochod, nehledě nato že by ho Rod, nebo kdokoliv okamžitě zarazil.

tudíž máš dvě možnosti.
Napsat v povídce v příštích dílech jiný způsob jak našli a udělat z Radka s prominutím blbce (a vlastně i ze všech co ho slyšeli a nic neřekli)
nebo můžeš to můžeš nechat. Sice to bude chyba, ale těm se nevyvaruješ. což je vlastně problém povídek. Sepsat knihu by bylo jednoduší (tedy alespoň v tomto bodě), protože se můžeš kdykoliv vrátit a něco přepsat, u povídky, kterou průběžně vydáváš to nelze.


Met.CZ:
nevím kdo, ale máš pravdu... jen bych to nebral jako inspiraci, ani jako krádež ani nic dalšího... prostě použil v povídce rasu, co se objevila v seriálu.

a co se týče toho že je těžké něco sepsat.... ano jenže to je dáno hlavně tím, že všichni píšou to samé...

a se mlátí s B zatím co C vede válku se spojencem (D) A a A se snaží v rámci svých možnostech pomoc D jenže tím na sebe přitáhne pozornost a tudíž A bude vést válku minimálně ve dvou galaxiích k tomu objevení nového nepřítele...

a přitom je tu možnost psát originálně i na téma SG ... i když tento koncept patří pravděpodobně k nejvíce čteným a vyhledávaným.


A když už jsem se k tomu dostal, tak bych rád vyzval čtenáře, aby hlasovali v průzkumu, pomůžete tím sami sobě, autoři zde budou vědět jaky styl a jaký koncept vás nejvíc baví a co nejvíce vyhledáváte, a budou se moc přizpůsobit.
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Mr. Mister Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 264
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Děkuji všem za komentáře. :)

Met.CZ - Más opravdu, byla v Daedalové povídce, ale u mě se jedná čistě o převzatí ze seriálu. :)

Dragon - To jsem trochu nedomyslel. Myšlenka byla, že nepřátelé vlastní technologii, pomocí které mohou vystopovat příjemce i odesílatele jakéhokoliv druhu signálu. Opravovat nebo se v tom štourat, už raději nebudu, jelikož bych se do toho ještě nějak zamotal. :)

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
díl jsem přečetl...:) něco se mi nelíbilo (nebo se mi zdálo takový jakýsi čudný), ale ve směs spokojenost a pokud budeš pokračovat, nebo lehce zlepšíš, tak to může být dobrá povídka.

a co se týče těch inspirací...to že se u někoho objeví něco stejnýho jako u druhého autora, tak to nemusí být kopírování, pokud je ta info ze seriálu....pokud by zde byl orig. prvek který nebyl ze seriálu, tak to je opis a inspirace autorem :)

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aha taky mi to bylo divné ale i takle je to velice divné kdyby jen mlčeli tak jak by jr to mohlo vystopovat to i jejich lodě to můžou sledovat nějaka mini rádiová stanice nebo stará loď která je už hodně dlouho sestřelena a funguje jí vysílíač no prostě je to ta největší bl.... co sem kdy slyšel.Ale dobře kdyby to byla tak vyspělá rasa tak by měla štíty a super zbraně.

///viz.
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=328642#p328642
Dragon

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
deadale můžu tě prosím poprosit o překlad? místy se ztrácím .... ok nebudu lhát, po cca 10 slovech jsem se ztratil nadobro. A myslím, že nejsem sám.

a ještě tě varuji v pokud budeš pouštět v povídkové sekci takovéhle patvary, tak ti to budu mazat. Pochopím když bude každé i/y špatně, nebo další chyby, ale aspoň si to po sobě přečti... odpustím ti i nějakej ten překlep, koneckonců nikdo není neomylný, ale ať se to dá přečíst. Můžeš používat word či jiné programy s kontrolou pravopisu, nebo Firefox s kontrolou pravopisu (tak jako já)

klenotka píše:
Pravidlo 6: Pravopis. Uvědomte si, že se na fóru nějak prezentujete, byť jen psanou formou a tak se podle toho snažte formulovat své příspěvky. Zkontrolujte si pravopis, překlepy a pokud si nejste jistí, používejte tlačítko NÁHLED, kde si můžete prohlédnout svůj příspěvek v podobě, v jaké se objeví na fóru a kde se také lépe chyby zkontrolují. A pokud i po zveřejnění svého příspěvku objevíte chyby, používejte tlačítko UPRAVIT.
Nepište více příspěvků pod sebe, ale zase s pomocí tlačítka UPRAVIT upravujte své příspěvky. Je to lepší pro přehlednost fóra.

viz.
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=3924


další témata kde se řešil pravopis ti už posílat nebudu, posílat jsem ti je několikrát... takže od teď to budu posuzovat takto...

Mr. Mister:
jj taky bych to na tvém místě už dále neřešil a nerozebíral bych to. ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Mrtvé povídky