Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Stargate Expansion - Díl osmý - Politika

Stargate Expansion - Díl osmý - Politika


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 20.8.2012 21:15:12
wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím,
tak je tu další díl mé povídky. Chtěl jsem jej sice vydat už minulý týden, ale byl jsem mimo..
Doufám, že se bude líbit. :)
Budu rád za jakékoliv ohlasy
Díl druhý – Plánování, budování, sestrojování, začleňování…

Neznámé místo, Mléčná dráha

Chodbami lodi zdobenými zlatem běžel jakýsi voják. Když doběhl ke dveřím, které se před ním otevřely, vešel voják na můstek, kde v křesle seděl od pohledu velitel.
Voják: Pane, naši hosté jsou tu, právě je přivádí eskorta sem.
Velitel: Výborně. Konečně se začnou hýbat věci tím správným směrem.

Atlantis, Země, Mléčná dráha

Pan Woolsey se procházel chodbami antického klenotu a byl tak zamyšlený, že ani nezdravil lidi, kolem kterých procházel. Jeho cíl byla místnost kousek před ním, místnost plná obrazovek, výpočetní techniky, holografických panelů, různých vědeckých udělátek a v neposlední řadě mnoha vědců.
Pan Woolsey máchl rukou před ovládáním, dveře před ním se rozestoupily a vyvalil se hluk, hluk, který vydávali hašteřivý vědci a nejrůznější přístroje. Pan Woolsey vešel dovnitř a nikdo si ho ani nevšiml. Odkašlal si tedy, ale stále žádná reakce. Nezbývala tedy jiná možnost. Zhluboka se nadechl a zařval na celou místnost: „Vážení můžete mi prosím na moment věnovat svoji pozornost?!“ Vědci v místnosti se zarazili a otočili se směrem k Woolseymu, který už se nadechoval, aby všem sdělil, co chtěl, když ho zarazil Rodney. „Nerušte ano, máme tu spoustu práce, Unio na nás tlačí, aby vše bylo co nejdříve hotové a já ani nemám čas, abych se pořádně najedl…“ Pan Woolsey se očividně zarazil a řekl: „ Nemám v plánu Vás zdržovat, nijak dlouho, a nechal jsem vám přinést nějaké sendviče, džusy a kávu, ale k věci. Jak jste řekl Unio na nás tlačí a tak jsem se z jeho pověření přišel zeptat na pokrok.“ Na to Rodney odvětil, že na takové blbiny nemá čas a vrátil se k práci. Slova se místo něj ujal Radek Zelenka spolu s Františkem Říhou.
Radek: „ Veškeré plánování probíhá v celku dobře dokonce rychleji, než jsme čekali.“
František: „Návrhy na začlenění některých mimozemských technologií do běžného života už jsou hotovy a taktéž jsou hotovy plány na C-201 a B-303.“
Radek: „ Pracujeme ještě na obranné síti a střediscích. Pokud bude vše pokračovat tak jak má, tak zítra večer předneseme vše Uniu.“
Woolsey: „Výborně, opravdu skvělé, to Unio potěší. Hned jim předám zprávu.“
A s těmito slovy místnost opustil.

Mezitím v tělocvičně trénoval John s Teylou. Jako vždy dostával John od Teyly pořádnou nakládačku, když v tom do tělocvičny vkročil Ronon. John s Teylou se zarazili a jen zírali na Ronona.
John: „Nazdar kámo! Co jsi to proboha udělal?!“
Teyla: „Velmi zajímavé.“
John: „Zajímavé?! Vždyť nemá vlasy! Kam jsi dal dredy?!
Ronon: „Prostě už hodně odrostly a začaly mi překážet. A taky jsem chtěl změnu! Máš s tím snad nějakej problém?!“
John: „Ne vůbec ne. Jen mě to zarazilo. Ty, který si na své dredy nedal dopustit, se jich dobrovolně zbavíš… no nic přidáš se?“
Ronon: „To chceš zase nakopat zadek?“ zasmál se Ronon a Teyla se přidala. John se na mě jen s naštvaným výrazem podíval a pokračovali v tréninku.

Druhý den navečer, Zasedací místnost Unia, Země, Mléčná dráha

Celá zasedací místnost se postupně plnila zástupci jednotlivých států a skupina čtyř vědců v rohu si přerozdělovala práci na prezentacích.
Rodney: „Takže já představím 303ku a střediska, Radek ODN, Bill začlenění do běžného života a ty Fando C-201 a 202.“
Radek: „Fajn v pořadí: začlenění následně 303ka pak C-201 a 202 potom ODN a nakonec střediska.“
František s Billem jen souhlasně přikývli a všichni si naposled vše překontrolovali.
Ve stejný moment předstoupil před již shromážděné Unio generál Jack O'Neill a uvedl následující program. Poté vyzval vědce, aby předstoupily.
První, jak bylo domluveno, předstoupil doktor Bill Lee, který se představil a dal se do prezentace.
Bill: „Dobrý večer Vážení členové Unia. Mým úkolem je představit Vám návrhy na začlenění mimozemské technologie do běžného života.
Jako první je na programu naquadahový generátor Mark IV, který by měl být využívám jako zdroj energie na místo stávajících elektráren. Prozatím je v plánu zapojit pět zkušebních generátorů a to jeden v Tokiu další v New Yorku, Londýně, Moskvě a v Pekingu. Pro tyto generátory bude vybudován specielní komplex, který zajistí bezpečnost a stabilitu rozváděné energie.
Dále je v plánu začlenit antické transportéry a asgardské transportní paprsky. Transportéry by měli do budoucna nahradit městské hromadné dopravy a paprsky dopravu leteckou a vlakovou. Transportéry budou postupně budovány nejprve v metropolích na jednotlivých zastávkách městské dopravy, kterou budou postupně nahrazovat, paprsky pak budou používány za pomoci speciálních satelitů, které budou ovládány z terminálů, které budou umístěny na letištích a některých vlakových nádražích. Zasíťování celé planety bude podle plánů trvat zhruba pět let.
Další bude vyzbrojení pořádkových složek intary, které můžeme bez problémů hromadně vyrábět. Potom také využití silových polí ve věznicích, bankách a jiných chráněných objektech.
Toto vše by mělo být v první vlně začleňování. Další technologie budou představeny příště.
Děkuji za pozornost.“
Doktor Lee odstoupil od pultu a už se tam hrnul Rodney.
Rodney: „Zdravím všechny. Nyní vám pustím prezentaci, kde budete seznámeni s novým bombardérem B-303.“ Řekl Rodney otráveně a spustil prezentaci.

B-303 - bombardér


Bombardér lidské konstrukce, vytvořený částečně po vzoru Goa'uldského Al'keshe.
Velice obratný stroj se slušným arsenálem a schopností cestovat hyperprostorem. Lze jej využít jako výsadkovou loď.
Rozměry: Víška: 22m, šířka: 26m, délka: 58m.

Trup bude tvořen slitinou trinia a naquadahu stejně jako u lodí Bc-304.

Pohonné systémy:
Podsvětelný pohon založený na kombinaci pozemského a asgardského podsvětelného pohonu a asgardského antigravitačního systému. Asgardský hypernohon schopný překonat vzdálenost mezi Mléčnou dráhou a Pegasem za zhruba 20 dní.

Zbraňové systémy:
Dva asgardské paprsky, šest raligunů, pumovnice pro Horizont a zařízení pro „shazování“ plazmových energetických pulzů (bomb). 10 raket Mark IX.

Obranné systémy:
Asgardský štít a maskování.

Energetické systémy:
Dva naquadahové generátory Mark IV.

Ostatní systémy:
Dálkové senzory, subprostorová komunikace, asgardský transportní paprsek, antické transportní kruhy, autodestrukce, autopilot, inerciální tlumiče, umělá gravitace, podpora života, 3D holografické ovládací rozhraní, dva záchranné moduly.

Posádka:
Pilot a zbraňový důstojník. Výsadek maximálně 35 lidí.

Rodney: „Ták to by bylo. Díky.“ Rodney se otočil na podpatku a zamířil ke stolu s občerstvením.
Mezitím už se k pultu postavil doktor František Říha.
František: „Také všem přeji dobrý večer. Ukážu Vám prezentaci, ve které představím nákladní loď C-201 a nákladní kontejner C-202.

C-201 – Nákladní loď


Nákladní loď s poměrně velkým nákladním prostorem, za kterou je možno připojit až čtyři nákladní kontejnery pomocí elektromagnetických kotev.
Rozměry: Víška: 22m, šířka: 32m, délka: 70m.


Trup tvořený slitinou naquadahu a trinia.

Pohonné systémy:
Podsvětelný pohon založený na kombinaci pozemského a asgardského podsvětelného pohonu a asgardského antigravitačního systému. Asgardský hypernohon schopný překonat vzdálenost mezi Mléčnou dráhou a Pegasem za zhruba 20 dní.

Zbraňové systémy:
Asgardské pulzní zbraně – 5 platforem

Obranné systémy:
Asgardský štít a maskování

Energetické systémy:
Dva naquadahové generátory Mark IV.

Ostatní systémy:
Dálkové senzory, subprostorová komunikace, asgardský transportní paprsek, antické transportní kruhy, autodestrukce, autopilot, inerciální tlumiče, umělá gravitace, podpora života, 3D holografické ovládací rozhraní, dva záchranné moduly.

Posádka:
Pilot a kopilot

C-202 Nákladní kontejner


Nákladní kontejner pro přepravu nákladu ve vesmíru. Lze jej připojit za nákladní loď C-201 nebo za lodě třídy 304 a 303 pomocí elektromagnetických kotev které na sebe mohou navázat i další kontejnery. Ovládání systémů kontejneru je řízeno z lodi, za kterou je připojen.
Rozměry: Víška: 22m, šířka: 32m, délka: 50m.


Trup tvořený slitinou naquadahu a trinia.

Zbraňové systémy:
Dva railguny

Obranné systémy:
Asgardský štít, který se napojí na štít lodi a maskování

Energetické systémy:
Naquadahový generátor Mark IV.

Ostatní systémy:
Asgardský transportní paprsek, antické transportní kruhy, inerciální tlumiče, umělá gravitace, podpora života, autodestrukce.

František: „ To je ode mě vše, děkuji vám za pozornost.“
Františka vystřídal Radek.
Radek: „Dobrý večer. Já Vám představím Obrannou síť. Pokud schválíte veškeré potřebné věci ohledně budování, síť může být hotová do tří měsíců. Počítá se s ní totiž jako s prioritou a budou na ni použity veškeré zatím shromážděné materiály na stavbu budoucích Bc-304 a B-303.
Orbitální obraná síť ODN – Orbital defence network


Obraná síť čtrnácti stanic na oběžné dráze, které budou doplněny celkem 112 satelity. Celá síť bude rozmístěna ve vzorci tak, aby rovnoměrně zaplnila oběžnou dráhu.

Stanice:

Stanice pro maximálně desetičlennou posádku, která ovládá jak stanici, tak přilehlé satelity. Slouží také jako místo pro satelity na doplnění raket a opravu poškození.

Trup ze slitiny trinia a naquadahu.

Zbraňové systémy:
Čtyři asgardské paprsky, osm railgunů, 32 raket Mark V a 8 raket Mark IX.

Obranné systémy:
Asgardský štít, maskování.

Energetické systémy:

Tři naquadahové generátory Mark IV.

Ostatní systémy:
Dálkové senzory, subprostorová komunikace, asgardský transportní paprsek, antické transportní kruhy, autodestrukce, umělá gravitace, podpora života, 3D holografické ovládací rozhraní, záchranné moduly, stabilizační a pohybový systém na bázi antigravitace a stabilizačních trysek.

Satelit:

Obranný satelit bez posádky, který je ovládán z orbitální stanice nebo z řídících středisek na Zemi.
Trup ze slitiny trinia a naquadahu.

Zbraňové systémy:
Jeden asgardský paprsek a deset raket Mark V.

Obranné systémy:
Asgardský štít, maskování.

Energetické systémy:

Jeden generátor Mark III.

Ostatní systémy:
Dálkové senzory, stabilizační a pohybový systém na bázi antigravitace a stabilizačních trysek.

Radek: „Děkuji ode mě je to také vše. Přeji příjemný zbytek prezentace.“
K pultu spěchal opět Rodney, který měl ještě plnou pusu jídla. Rychle vše sežvýkal a spolknul a spustil poslední prezentaci.

Pozemní obranná střediska


Osm obraný středisek velice podobných novému SGC.
Rozmístěny budou strategicky po celé planetě a to v: Austrálii, Brazílii, České republice, Středoafrické republice, v Rusku na Sibiři, v Číně v provincii Kunming, na Antarktidě a v Grónsku.
Podobně jako v SGC se zde budou nacházet hangáry pro F-302 a B-303 akorát jich zde bude víc. Přesněji čtyřicet F-302 a deset B-303

Zbraňové systémy:
Osm asgardských orbitálních děl, railguny jako bodová ochrana

Obranné systémy:
Asgardský štít vylepšený o poznatky městského štíru Atlantidy a maskování.

Energetické systémy:
Osm naquadahových generátorů Mark IV. U některých základen možnost napájení také z rozvodné sítě jako podpora.

Ostatní systémy:
Dálkové senzory, subprostorová komunikace, asgardský transportní paprsek, antické transportní kruhy a transportéry, rozhraní pro ovládání satelitní sítě, asgardský konvertor hmoty, autodestrukce.

Rodney: „Tak a to je vše můžete se začít handrkovat.“ A s těmito slovy opustil oblast přednášecího pultu, kde ho vystřídal generál O'Neill. Všichni vědci opustili místnost a strhala se diskuze. Celé Unio až do ranních hodin vše projednávalo. Plánovalo výstavbu a její financování, rozjíždění projektů nezbytných pro budování jako třeba nové těžařské tábory na jiných planetách, budování nových doků a budování a přestavba továren, zaškolování neuvěřitelného množství nových pracovníků…
V následujících týdnech se dalo vše do pohybu. Celá planeta Země se začala měnit. Klesala neuvěřitelným tempem nezaměstnanost, zvedala se světová ekonomika a nové objekty na planetě a její oběžné dráze rostly neuvěřitelným tempem.

Mezitím, ve zkoumané soustavě, paluba Bc-304 Hammonda, Mléčná dráha

Plukovník Carterová si užívala svou novou loď a stála před předním průzorem na můstku.
První důstojník: „Plukovníků, naše senzory neobjevili v soustavě žádnou aktivitu.“
Carterová: „Dobrá začněte s podrobným průzkumem nejbližší obyvatelné planety.“
První důstojník: „Rozkaz Madam“
Motory Hammonda se zažehly a loď se začala přibližovat k planetě o polovinu větší než Země s velikým oceánem a obrovskými zalesněnými plochami. Na planetě nebylo skoro žádné vyšší pohoří.
Loď začala s podrobným skenováním planety, když se rozezněl výstražný alarm.
Carterová: „Co se děje?“
První důstojník: „Hyperprostorem se k naší pozici blíží čtyři lodě třídy Hatak! Možná Jaffové.“
Carterová: „Nemyslím si. Podle Teal'ca v této části galaxie Jaffové neoperují a ani o ni nemají zájem. Připravte se. Plná bojová pohotovost. Štíty na maximum, nabít asgardské paprsky.
První důstojník: „Rozkaz! Štíty na maximu, zbraně se nabíjejí.“
Z hyperprostoru poblíž Hammonda vyskočily čtyři lodě třídy Hatak a ihned kontaktovali Hammonda.
První důstojník: „Pokoušejí se navázat kontakt!“
Carterová: „Na obrazovku!“
Chvíli po vydání rozkazu se na obrazovce objevil obličej staršího muže v šedé uniformě.
Krelon: „Jsem Krelon z Luciánské aliance! Jste na našem území! Okamžitě se vzdejte, nebo budete zniřčeni!“
Carterová: „Nikdy se nevzdáme! A zničeni budete vy! Víte moc dobře, že proti nám nemáte žádnou šanci!“
Krelon: „To se ještě uvidí!“
V ten moment se na oběžné dráze druhé planety začalo odmaskovávat deset neznámích lodí a okamžitě spustily palbu na Hammonda.
Carterová: „Hlášení!“
První důstojník: „U druhé planety se odmaskovalo deset neznámých lodí a okamžitě na nás zahájily palbu! Štíty jsou pod poměrně velkým tlakem, ale zatím drží! Hataky zatím nic nedělají.
Carterová: „Otočte nás na ty neznámé lodě a okamžitě zahajte palbu z paprsků, připravte rakety!
Hammond se natočil k neznámým lodím, které jeho modravý štít kropily obrovskou dávkou energetických střel. Z Hammonda začaly vylétávat bleděmodré paprsky a začaly se zahryzávat do štítů nejbližší nepřátelské lodi. Tři paprsky vyřadily štíty a čtvrtý loď nemilosrdně roztrhal na kusy. Ale palba ze stran nepřátel neutichala. Dokonce se přidaly i čtyři Hataky a začaly Hammonda zezadu kropit svými žlutými energetickými pulzy. Hammond mezi tím sundal další dvě neznámé lodě.
Carterová: „Jak jsme na tom?“
První důstojník: „Štíty na padesáti pěti procentech a stále slábnou! Neznámých lodí zbývá ještě šest a také všechny Hataky! Z neznámých lodí začaly vylétávat stíhače! Štíty na čtyřiceti pěti procentech! Nemáme šanci!“
Carterová: „Okamžitě skočte do hyperprostoru! Kurz Země!“
První důstojník: „Rozkaz madam!“
Hammond skočil do hyperprostoru.
Poté co Hammond zmizel se spustila komunikace mezi hlavním Hatakem a vlajkovou lodí neznámích.
Krelon: „Vítečně! Konečně dostaly Tauriové zavyučenou! Teď už budou vědět, že s Luciánskou aliancí a jejich novými spojenci si nemají zahrávat! Vaše lodě se ve větším počtu proti jejich lodi ukázaly jako nanejvýš účinné! Smekám před Aschenskou konfederací!
Moulen: „Jsem rád, že vás naše lodě zaujaly. Nyní vidíte, že můžeme mnohé nabídnout. Pro začátek třeba vylepšení vaší stávající technologie.
Krelon: „Skvělé! Myslím, že toto naše spojenectví povede k brzkému konci lidí z Tauri!“

Pokračování příště!


Náčrty B-303 a C-201 a 202.

Obrázek
Obrázek

Příspěvek 21.8.2012 00:57:51
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hezkej díl ale ascheni jako nepřátelé tu sou už vmnoha a mnoha povídkách a já bych rači uvítal novou rasu ale jak chceš ty ale čekal bych že aschenové budou mít silnější lodě ne tak narychlo zníčené ale kdyby měli silné štíty i zbraně tak by to byl masakr a velký je dobře že nejsou až tolik silní

Příspěvek 21.8.2012 10:12:05
soreno Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Není to špatné, ale přijde mi to, že jsi úplně nevystihl vlastnosti některým lidí například Rodneyho... Taky by mě zajímalo, proč nemá stanici USA... Jestli že by to stačilo umístit do Cheyenne mountain. Myslím že by se totiž Amerika nespokojila s tímto verdiktem... A ještě jedna věc je sice hezké, že jsi dal stanici k nám a do nějaké středoafrické republiky, ale podle mě by tuto stanici měly mít rozvinuté státy a ne rozvíjející...

Příspěvek 21.8.2012 10:30:49
wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Děkuji za názory.

soreno:
co se týče stanic, tak v usa ji bude zastupovat nové SGC, které je součástí sítě. V ČR a v Africe je ze strategických důvodů a všechny stanice a jiné projekty budou spadat pod jurisdikci Unia což je vpodstatě nová světová vláda...

Příspěvek 21.8.2012 10:42:44
SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak, tenhle díl byl rozhodně lepší, ale samozřejmě se tam našlo pár chyb. Některé pravopisné, ale to časem vymizí, samozřejmě také potřebuješ korektora, protože všechny chyby sám nikdy neodhalíš :)

Rozměry: Víška: 22m, šířka: 26m, délka: 58m.


- Obzvláště tahle chybka mě ale nadchla :D

-- A tím se dostávám i k další, tentokrát technické otázce. Bombardér disponuje vcelku malými rozměry a nese opravdu rozmanitou výzbroj :D Pumovnice na horizont, deset mark devítek, asgardské paprsky, to je pořádná výzbroj. Těším se na ty generátory mark IV, protože aby tohle všechno utáhly, budou to muset být opravdu pořádní macci :D
Jsem zvědavý, jak to dál vyřešíš, na bombardér je to totiž rozhodně trošku přehnané. No, nevím.

- Jinak ten popis pohonu je mi hodně povědomý ;-)

A na nákladní loď dáš stejné množství generátorů jako na bojový bombardér, který má rozhodně větší energetický výdej ;-)

Jinak ta zápletka s Aliancí a Aschenama je zajímavá. Jsem zvědav, jak se to vyvrbí.

soreno:
Pravděpodobně byly rozděleny na strategické pozice, a to nehledě na to, v jakém státu nebo světadílu to je. ČR je centrem Evropy, takže tam je to jasné. A v USA už jednu takovou základnu mají. Žádnou jinou než SGC :P

Příspěvek 21.8.2012 11:23:58
wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mark IV není jijak velký generátor. Díky asgardské technologii je velice výkonný přibližně 15% ZPM.
pokud jde o bombardér tak energie má být do budoucna jeho slabina (bude mít slabší štíty na úkor palby) a nákladní má dva generátory hlavně kvůli ochraně.

jinak ta chyba je fakt dobrá :D njn co word nepodtrhne to nevidim :D zjistil jsem že když je to napsané s velkým V tak to jako chybu nebere :D je to totiž jméno :D

Příspěvek 21.8.2012 17:51:44
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Veľmi slušné pokračovanie. :yes: :)
Prečítam si aj nasledujúcu. :lol:
:thumleft: :bye:

Příspěvek 21.8.2012 22:09:59
wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Moc děkuji. Jsem rád, že se líbí :) Mám v plánu další díl vydat ještě tento týden jako náhradu za ten minulý :D

Příspěvek 23.8.2012 17:59:32
wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravíčko!
Tak jak jsem slíbil, tak také dělám :D Je tu další díl jako náhrada za minulý týden! Doufám, že se bude líbit!
Přeji příjemné počtení!

PS: Na hrubky nekoukejte :D :D

Díl Třetí - Spojenectví


Zeleně bude vyznačena ruština.

SGC, Země, Mléčná dráha

Ve starém SGC ,které se postupně připravovalo na přesun do nového dokončovaného komplexu, probíhala běžná rutina. Tým SG-8 se připravoval na průzkumnou misi, generál Landry vyřizoval papíry, doktorka Lamová ošetřovala seržanta Sailera, který dostal ránu od energetických rozvodů a Walter se připravoval na zadávání adresy planety, kam se měla SG-8 vydat.
Brána se otevřela, SG-8 dostala povolení a zmizela v horizontu událostí. Poté se brána opět uzavřela.
Generál Landry zrovna podepisoval rozpis služeb v jídelně, když v tom ho vyrušilo hlášení: generál Landry do řídící místnosti!
Generál se tedy zvedl zpoza svého stolu a vydal se ze své kanceláře přes zasedací místnost po točitých schodech dolů do řídící místnosti.
Generál: „Waltře co se děje?“
Walter: „Hyperprostorem se k nám blíží loď. Podle dálkových senzorů Atlantidy je to Hammond.“
Generál: „Hammond?! Ten má být na průzkumné misi. Co subprostorová komunikace?“
Walter: „Negativní pane! Nelze se s nimi nijak spojit.“
Generál: „Nemůžeme nic riskovat! Obranná síť se teprve buduje. Jak jsou na tom lodě?“
Walter: „Nedávno Daedalus s Odyssey přitáhly Apollo a Sun-Tzu ty jsou momentálně v docích a opravují se. Na obježné dráze je čerstvě dokončený Koroljov a Daedalus. Odyssey je na průzkumné misi.“
Generál: „Spojte mě s Caldwellem a Jeništovskim“
Walter: „Rozkaz pane!“
Chvíli poté se na obrazovkách pod stropem objevily obličeje plukovníků Caldwalla a Jeništovskiho.
Caldwell: „Zdravím generále. Co se děje?“
Jeništovski: „Též zdravím generále!“
Generál: „Plukovníci. Máme tu asi problém. Dálkové senzory Atlantidy zachytily blížícího se Hammonda, který má být na průzkumné misi a nelze se s ním spojit! Pro jistotu buďte připraveni! Do hodiny je tu!“
Caldwell: „Budeme, generále. Spojíme se s vámi, ještě než Hammond vystoupí z hyperprostoru.“
Generál: „Dobrá. Landry konec!“
Chvíli poté obličeje z obrazovek zmizely a generál se vydal zpět do své kanceláře schválit jídelní lístek na další týden.

Mezitím, paluba Hammonda, hyperprostor, Mléčná dráha

Plukovník Samantha Carterová se snaží zprovoznit subprostorovou komunikaci která byla poškozena během bitvy s Luciánskou aliancí a novým neznámým nepřítelem.
První důstojník: „Madam k Zemi dorazíme za čtyřicet pět minut.“
Carterová: „Subprostorová komunikace stále nefunguje. Výboje z jejich zbraní usmažily vedení v zařízení pro komunikaci. Je to zajímavé, když štíty neklesly pod čtyřicet procent. Zřejmě jejich zbraně pracují na určité frekvenci, která asgardské komunikační zařízení vyzkratuje. Myslím, že do budoucna budeme schopni tomu zamezit.“
První důstojník: „Ale jak kontaktujeme Zemi? Takto neohlášené na nás klidně mohou spustit palbu!“
Carterová: „Ihned po výstupu z hyperprostoru použijeme vysílačku na všech frekvencích a identifikujeme se. Doufám, že se s námi budou snažit nejprve spojit.“

O 30 minut později, paluba Koroljeva, Oběžná dráha Země, Mléčná dráha

Všichni na lodi se připravovali na bojovou pohotovost spojenou s brzkým příletem neohlášeného Hammonda, se kterým nebylo možné se spojit.
Jeništovski: „Ivane, spojte nás s SGC a s Daedalem!
První důstojník: „Rozkaz pane! Spojení navázáno!
Generál Landry: „Stále žádné spojení s Hammondem. Připravte se na nejhorší!!
Caldwell: „Třeba jim jen z nějakého důvodu nefunguje komunikace.“
Generál: „To doufám! Hodně štěstí! Budeme to sledovat. Landry konec!“
První důstojník. „Pět minut do výstupu Hammonda pane!
Caldwell: „Tak se to blíží! Caldwell konec!“
Spojení s SGC a Daedalem se ukončilo a plukovník Petr Jeništovski začal vydávat rozkazy.
Jeništovski: „Štíty na maximum! Nabít asgardské paprskomety! Railguny do útočného módu! Připravte raketová sila jedna až pět! A připravte se na vysílání ihned, jak Hammond opustí hyperprostor. Vysílání překládejte do goa'uldštiny, asgardštiny a antičtiny
První důstojník. „Štíty na sto procentech, zbraně se nabíjejí, sila připravena a vysílání taktéž!
Jenišlovski: „Výborně Ivane!
Obdobná situace byla i na palubě Daedala.
První důstojník: „Hammond opustí hyperprostor za 5, 4, 3, 2…“
Hammond opustil hyperprostor a ihned začal vysílat směrem k Daedalovi a Koroljovi.
Carterová: „Tady plukovník Carterová ověřovací kód Siera Charlie dvanáct!“
Caldwell: „Sam! Co se děje?! Jak to, že jsme s vámi nemohli spojit?“
Carterová: „Steavne! Díky bohu! Narazili jsme na Luciánskou alianci a nějakého nového nepřítele. Byla jich velká přesila, takže jsme byli nuceni ustoupit do hyperprostoru. Naneštěstí výboje z jejich zbraní poškodily naší subprostorovou komunikaci.“
Caldwell: „Nový nepřítel?!“
Carterová: „Ano. A poměrně dost silný! Ráda bych o všem podala co nejdříve hlášení generálům Landrymu a O'Neillovi a také Uniu.“
Caldwell: „Rozumím. Zařaďte se mezi nás na oběžné dráze. Já zatím informuji generála Landryho.“
Carterová: „Díky Steavne. Carterová konec!

O dvanáct hodin později, zasedací místnost Unia, Země, Mléčná dráha

Celá zasedací místnost se plnila narychlo svolanými zástupci Unia. Většina ze členů byla rozmrzelá, ale chápali moc dobře, že nový nepřítel je až moc velká hrozba.
Generál O'Neill: „Vážení. Všichni víte, proč jste tady! Na obzoru se objevila nová hrozba pro Zemi v podobě neznámého nepřítele, který se přidal na stranu Luciánské aliance! Musíme zavést nová opatření!
Čínský zástupce: „Navrhuji stáhnout všechny lodě k zemi a urychlit stavbu obranné sítě!“
Několik dalších zástupců s ním souhlasilo, ale do toho se ozval japonský zástupce.
Japonský zástupce. „To by bylo sice řešení, ale oslepilo by nás to a zamezilo přístup k surovinám k dalšímu rozvoji. Ať už k rozvoji obrany nebo ekonomiky!“
S japonským zástupcem souhlasilo ještě větší množství dalších zástupců a dokonce i generál O'Neill přikyvoval. Další kdo se přihlásil o slovo, byl zástupce Francie.
Francouzský zástupce: „Jak jsme na to vůbec s výrobou těch nových bombardérů?
O'Neill: „Právě testujeme první prototyp a ve výrobě jsou další tři.“
Francouzský zástupce: „Proč tedy pro větší bezpečnost nevysíláme lodě ve dvou nebo v doprovodu těch nových bombardérů?“
Čínský zástupce: „To by na obranu země bylo ještě méně lodí! To nemůžeme dovolit!“
Japonský zástupce. „Pokud vím, tak na oběžné dráze je momentálně Daesalus, Koroljev a Hammond. Apollo a Sun-Tzu budou už brzy opraveny a zítra se má podle plánu vrátit z průzkumné mise Odyssey.“
Francouzský zástupce: „Navrhuji tedy, aby ne oběžné dráze zůstávaly vždy čtyři lodě, a na průzkumné mise byly vysílány vždy zbylé dvě pospolu.“
O'Neill: „To sice není špatný návrh, ale nezapomeňte na Pegas. Nemáme odtamtud zprávy od doby, co odtamtud odletěla Atlantida. Musíme tam vyslat loď!“
Japonský zástupce: „V tom případě navrhuji počkat, dokud nebudou k dispozici všechny čtyři B-303, poté vyslat Daedala do Pegasu, protože má s Pegasem nejvíce zkušeností. Zůstává nám tak pět lodí 304 a čtyři 303ky. Na průzkumné mise budeme vysílat lodě vždy po dvou nebo v doprovodu bombardérů a na oběžné dráze budou zůstávat, dokud nebude končena obranná síť, minimálně čtyři 304ky nebo tři 304ky spolu se čtyřmi 303kami.“
O'Neill: „Tento návrh je asi nejrozumnější co jsem tu zatím slyšel. Navrhuji o něm hlasovat!“
Spustilo se hlasování. Osmdesát čtyři procent bylo pro. Urychlila se výstavba B-303jek a opravy Apolla a Sun-Tzu dokonce i na úkor stavby obranné sítě.
Daedalus se připravoval na cestu do Pegasu a Carterová spolu s týmem vědců přizpůsobovala subprostorovou komunikaci tak, aby už nezkratovala. Úpravy proběhli bez problémů dokonce i na připravujícím se Daedalovi, který se právě spojoval s SGC.
Generál Landry: „Plukovníku jste připraveni?“
Caldwell: „Ano generále. Vše je připraveno. Žádáme o povolení zahájit cestu.“
Generál: „Povolení uděleno, hodně štěstí!“
Komunikace mezi SGC a Daedalem se přerušila a Daedalus skočil do hyperprostoru směrem Pegas.

Mezitím, neznámá Luciánská planeta, Mléčná dráha

Velitel aliance jménem Krelon seděl ve velké místnosti v obrovském křesle za masivním stolem a před ním dalším velkém křesle seděl vysoký hubený muž ve světlém, dlouhém oděvu.
Moulen. „Úpravy vašich lodí jsou v plném proudu. Už jsme jich upravili deset.“
Krelon: „Vím, úpravy vypadají velice slibně. První testy ukázaly třikrát silnější zbraně a dvakrát silnější štíty a mnohem větší odolnost trupu.“
Moulen: „A to není vše, co může Aschenská konfederace nabídnout. Například Vám pomůžeme vylepšit planetární obranu pomocí orbitálních kanonů, které způsobí zasažené lodi nejen velké poškození, ale také výpadek systémů!“
Krelon: „Výborně. Ale pořád jsem nepochopil, proč za to nic nechcete?“
Moulen: „Za úpravu vašich lodí a naší pomoc v boji proti Zemi opravdu nic chtít nebudeme. Je v našem nejvyšším zájmu Zemi zničit. Ale poskytnutí dalších technologií už zadarmo nebude. Budeme žádat vstup Luciánské aliance do Aschenské konfederace a tudíž se plně podílet na všech akcích a odvádět část vytěžených surovin na společné projekty. Samozřejmě území Vámi obývané zůstane i nadále pod vaší nadvládou.“
Krelon: „Toto nemůžu rozhodnout sám. Musí se k tomu vyjádřit i Druzí, ale myslím, že by to neměl být problém. Výhody, které plynou s našeho spojenectví, jsou obrovské!“
Moulen. „Až se rozhodnete, tak mne kontaktujte.“
Moulen se zvedl z křesla a vydal se pryč z místnosti. Jakmile opustil místnost, tak Krelon aktivoval komunikační zařízení na svém stole. V kouli se objevil obraz jeho pobočníka.
Pobočník: „Pane, co si přejete?“
Krelon: „Okamžitě svolej všechny Druhé. Musíme probrat velice důležité záležitosti týkající se budoucnosti Luciánské aliance!“
Pobočník: „Dle rozkazu pane!“
Obraz v kouli se rozplynul, Krelon se zvedl ze svého křesla a přesunul se na druhou stranu místnosti. Postavil se na určité místo a zmáčkl tlačítko na svém levém předloktí. Ze země ihned vystoupalo pět naprosto stejných kruhů, které se seřadily pod sebou. Uprostřed těchto kruhů se nacházel Krelon, kterého zalilo oslepující světlo. Světlo zmizelo a Krelon s ním. Kruhy se poté postupně vrátily zpět, odkud vystoupaly. Místnost byla prázdná.
Stejné kruhy se objevily na Krelonově mateřské lodi, kde se s oslepujícím světlem Krelon objevil.

O několik dní později, nové SGC, Země, Mléčná dráha

Generál Landry právě vcházel do své nové luxusně zařízené kanceláře a pískal si svou oblíbenou písničku. Generála vyrušil Walter, který právě přišel.
Walter: „Generále, pane, Stěhování je téměř u konce. Právě propojily bránu s novým zadávacím počítačem. Všechny simulace proběhly na výbornou a je možné spustit běžný provoz.“
Generál: „Výborně Waltere! Děkuji za informace. Za chvíli jsem tam!“
Walter odešel směrem k řídící místnosti a generál se na chvíli posadil do svého nového pohodlného křesla. Prohlížel si svou novou kancelář a zamyslel se. Poté se probral ze svého zamyšlení a vydal se do řídící místnosti.

Mezitím, Krelonova mateřská loď, planeta Luciánské aliance, Mléčná dráha

Na Krelonově mateřské lodi právě probíhalo zasedání Druhých, kteří projednávali, zda přistoupit na požadavky Aschenů a stát se součástí jejich konfederace.
Druzí se notnou dobu dohadovali, překřikovali a obviňovali, ale nakonec dospěli k rozhodnutí. Připojí se k Aschenské konfederaci.
Krelon opustil zasedání a vydal se na můstek. Když tam dorazil, ihned vydal rozkaz.
Krelon: „Okamžitě mě spojte s Moulenem!“
Důstojník, který byl na můstku, okamžitě přistoupil k ovládání a splnil Krelonův rozkaz.
Nedlouho poté se na holografické obrazovce objevil Moulenův obličej.
Moulen: „Zdravím vás Krelone! Proč mne voláte?“
Krelon: „Už jsme se rozhodli! Luciánská aliace se připojí k Aschenské konfederaci!“
Moulen: „To velice rád slyším. Určitě toho nebudete litovat! Za několik hodin na vaší planetu Hvězdnou bránou dorazí tým našich vědců a dají se do práce na planetární obraně. S mimi přijde i hlavní rada Aschenské konfederace aby bylo možné stvrdit váš vstup oficielně a dojednat podrobnosti.“
Krelon: „Budeme Vás očekávat!“

Chvíli poté, Atlantida, Země, Mléčná dráha

V řídící místnosti Atlantidy se nacházelo několik lidí, mezi kterými byl i český vědec, doktor František Říha. František seděl za jednou z konzol, ke které měl připojený svůj laptop. Něco studoval, když vtom dostal nějaký nápad. Okamžitě se zvedl a vydal se směrem k Rodnyho laboratoři. Jakmile dorazil na místo, ani se neobtěžoval zvoněním či klepáním a vtrhl dovnitř.
Uvnitř se nacházel Rodney spolu s Jennifer. Jennifer chtěla zrovna Rodnymu něco sdělit když je František vyrušil.
František: „Rodny potřebuji s vámi mluvit!“
Rodney: „Co je to tak naléhavého, že jste se neobtěžoval ani se zazvoněním?!“
František: „Myslím, že jsem na něco přišel!“
Rodney: „Přišel? Opravdu?“
Jennifer: „Tak já se stavím později.“
Rodney: „Nikam nechoď prosím, já to s ním hned vyřídím.“
František: „Myslím, že na tohle chvíle stačit nebude.“
Jennifer: „Já tedy jdu, uvidíme se pak.“
Rodney: „Dobře, hned jak to půjde tak se za tebou stavím, ano?“
Jennifer: „Tak zatím.“
Jennifer se usmála, políbila Rodnyho a poté odešla směr ošetřovna.
Rodney: „Tak Fando, co máte?!“
František: „Myslím, že vím jak propojit databázi Atlantidy s databází základny v Antarktidě!“
Rodney: „Opravdu?! No to jsem zvědavý.“
František: „Napadlo mě to, když jsem projížděl údaje z databáze, objevil jsem tam odkaz na program, který je schopný propojit Atlantis s jakoukoliv antickou základnou u které se právě nachází. Program je sice jen na propojení některých základních funkcí jako třeba zbraně a štíty, ale pokud ho upravíme, tak bychom měli být schopni přenášet veškerá data!“
Rodney: „Pokud je to tak jak říkáte, tak by to mohlo fungovat! Jdeme za Woolsym!“
Oba vědci se vydali z laboratoře a zamířily si to ke kanceláři Richarda Woolseyho, velitele Atlantidy. Když dorazily na místo Rodny ihned spustil.
Rodney: „Zdravíčko pane Woolsey! Tady s Fandou jsme přišli na to, jak propojit Atlantidu se základnou v Antarktidě!“
František: „Co prosím?! To byl můj nápad!“
Rodney: „No dobře byl to váš nápad no, ale hlavní je, že by to mohlo opravdu fungovat!“
Pan Woolsey jen nevěřícně a zaraženě zíral na oba vědce a po chvíli ze sebe vysoukal:
Woolsey: „To je zajímavé, ale jak nám to může pomoci?“
Rodney: „Antikové se po opuštění Atlantidy usídlili na základně v Antarktidě, odkud se rozutekli do galaxie, pravda? To znamená, že databáze základny může obsahovat informace, které ani v databázi Atlantidy nejsou!“
Woolsey: „To by rozhodně stálo za to! Pusťte se do práce!“
Po těchto slovech se oba vědci rozešli směrem k řídící místnosti a dali se do práce.

Hlavní planeta Luciánské aliance, Mléčná dráha

Úprava luciánských Hataků probíhala podle plánu. Po úpravě už nevypadaly úplně jako dřív. Barva vystřelovaných pulzů se změnila ze žluté na modrozelenou, štíty dostaly načervenalou barvu a trup lodi změnil barvu z černé na šedou.
Menšími úpravami prošli i Al'keshe, kterým ale byly vylepšeny pouze štíty.
Krelon se radoval ze spojenectví s Aschenskou konfederací a ze své nově upravené lodi dohlížel na stavbu planetární obrany.

O den později, Atlantida, Země, Mléčná dráha

Rodney spolu s Františkem usilovně pracovaly na propojení Atlantidy se základnou v Antarktidě. Radek byl mezitím na zmíněné základně a pokoušel se upravit rozhraní tak, aby přenos dat probíhal bez problémů.
Rodney: „Myslím, že už to je. Spojím se s Radkem, jak je na tom.“
Zmáčkl si vysílačku v uchu a začal mluvit.
Rodney: „Radku jak si na tom? Tady už jsme připraveni!“
Radek: „Taky hotovo můžete to spustit!“
Rodney přistoupil k vedlejší konzoly a něco nacvakal do svého laptopu. Chvíli poté stiskl enter.
Nejdřív se nic nedělo. Pak najednou začala světla na Atlantidě blikat. Na Rodnyho laptopu se objevilo stahování dat. Poté vše zhaslo a za chvíli se opět rozsvítilo. Na velké obrazovce v řídící místnosti se objevilo něco, z čeho všem spadla brada.

Pokračování příště!

Příspěvek 23.8.2012 20:07:25
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dobré pokračovanie a na hrúbky som sa nepozeral. :D :)
Takéto zakončenie je efektné, ale nemám ho rád. :lol:
:ok: :write: :arrow:
:bye:

Příspěvek 24.8.2012 20:53:26
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hezkej díl Hammond má štěstí že lidi se nejdřív praj a pak střílej né že jen střílej teda to je zásada američanů a ty to tam tak nějak vedou víceméně

Příspěvek 29.8.2012 22:06:04
wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdavím,
je tu další díl! Můj původní plán byl vydat ho včera, ale vyskytly se nějaké technické problémy :(.
Doufám, že se díl bude líbit, a prosím pište jakoukoliv kritiku :)


Díl čtvrtý – Talionis


Atlantida, Země, Mléčná dráha

Rodney přistoupil k vedlejší konzoly a něco nacvakal do svého laptopu. Chvíli poté stiskl enter.
Nejdřív se nic nedělo. Pak najednou začala světla na Atlantidě blikat. Na Rodnyho laptopu se objevilo stahování dat. Poté vše zhaslo a za chvíli se opět rozsvítilo. Na velké obrazovce v řídící místnosti se objevilo něco, z čeho všem spadla brada.
Obrazovka totiž ukazovala mapu galaxie a na ní několik vyznačených míst. Každý, kdo alespoň trochu znal antický jazyk v psané podobě, okamžitě poznal, že se jedná o antické základny. Přesněji o dvanáct antických základen.
Rodney: „Vidíte to taky?“
František. „Ano. Je to, to, co si myslím?
Rodney: „Jsou to antické základny v naší galaxii. Podle těchto informací jsou v neustálém spojení se základnou v Antarktidě a šest jich je zničených. Sedmá je v Antarktidě, osmá je Plocklarus Taonas a devátá je Dakara, která je také mimo provoz… Zbývají tři a měly by být podle všeho funkční!“
Mezitím se Radek snažil spojit s Atlantidou, protože vypadlo spojení a nikdo nevěděl, co se stalo. Po chvíli spojení naskočilo a Radek se spojil s Rodnym.
Radek. „Rodny co se tam děje?! Vypadlo spojení!“
Rodney: „To ti nemůžu ani popsat! Nech se sem transportovat a uvidíš sám!“
Nedlouho poté řídící místnost Atlantidy ozářilo světlo asgardského transportního paprsku a objevil se Radek, který okamžitě přiběhl k ostatním a s údivem si vše prohlédl. To už se ale blížil pan Woolsey, který se šel zeptat, co se stalo.
Woolsey: „Vážení, co se stalo? Proč vypadla energie?“
Rodney: „Pane Woolsey! Díky tomu, že jsme propojili databáze Atlantidy a základny v Antarktidě, jsme dostali přístup k adresám antických základen v galaxii Mléčná dráha!
A to není vše! Podle těchto informací je možné přesně určit, které ještě fungují!“
Woolsey: „Cože?! To je úžasné! A kolik přesně jich je a kolik jich funguje?“
František: „Je jich dvanáct včetně Antarktidy. Funkční by měly být tři! A nejzajímavější je podle všeho ta nejvzdálenější. Měla by také podléhat největšímu zabezpečení.“
Woolsey: „Skvělé! Okamžitě o tom informuji Unio a velitelství hvězdné brány!“
Pan Woolsey odešel do své pracovny a dal se do spojování s příslušnými lidmi. Ostatní v řídící místnosti ještě chvíli studovali informace, které získali.

O den později, SGC, Země, Mléčná dráha

V místnosti s bránou se právě připravoval tým SG-1, ochuzený o plukovníka Carterovou, která nyní velela Hammondovi, a tým plukovníka Shapperda, který byl obohacen o českého vědce Františka Říhu, a který doslal označení A-1.
Do řídící místnosti právě dorazil generál Landry spolu s generálem O'Neillem. Generál Landry se postavil za Waltera a rozkázal mu, aby zadal adresu nejvzdálenější antické základny.
Walter začal na klávesnici zadávat příkazy a nový zadávací program okamžitě předával informace do brány, která už se neotáčela jako dříve, nýbrž přijímala příkazy jako při zadávání z DHD. Po chvíli se vytvořila stabilní červí díra a byla vyslána MALP.
Walter: „Sonda dorazí na místo určení za tři, dva, jedna! Sonda by měla být na místě! Nepřijímáme žádný signál! Sonda zřejmě nedorazila!“
Rodney: „To se dalo čekat! Už databáze psala, že je planeta dobře chráněna… zřejmě je na bráně štít nebo něco takového…“
O'Neill: „Takže plán B. Waltere, spojte mě s Carterovou a s Davidsonem!“
Walter: „Rozkaz pane! Spojení navázáno!“
Carterová: „Generále! Podle toho, že nám voláte, soudím, že spojení bránou se nezdařilo.“
O'Neill: „Ale jo! Spojení bylo krásný, akorát sonda tam nedorazila. Podle McKaye je na bráně nejspíš štít nebo nějaký jiný antický udělátko.
Davidson: „Takže kdy vyrážíme?“
O'Neill: „Tak do hodinky“
Carterová: „Dobrá pane, budeme připraveni! Carterová konec!“
Davidson: „Davidson konec!“
Obrazy obličejů na obrazovkách se rozplynuly a generálové pomalu odcházeli pryč z místnosti.

O hodinu později, paluba Hammonda, oběžná dráha Země, Mléčná dráha

Můstek Hammonda ozářilo bílé světlo a objevily se týmy SG-1 a A-1. Carterová se zvedla ze svého velitelského křesla a šla všechny přivítat.
Carterová: „Vítejte na palubě Hammonda!“
Mitchell: „Sam! Rád tě vidím! Máš hezkou loď!“
Carterová: „Děkuji ti Camerone! Danieli! Valo! Teal'cu! Strašně ráda Vás vidím!“
Teal'c: „My tebe také!“
Vala ještě Sam objala a Daniel typicky zamával. Sam ještě pozdravila Johna, Ronona, Teylu a Rodnyho a poté se zastavila u Františka.
Carterová: „A vy jste kdo? Vás ještě neznám.“
František. „Jsem František Říha, český vědec, těší mě!“
Carterová: „Já jsem Samantha Carterová, také mě těší. Už jsem o vás slyšela! Prý to byl váš nápad propojit databáze?“
František: „Ano je to tak. Ale propojení samotné byla skupinová práce.“
Rodney. „No jo krása. Nemůžete si to povědět, až budeme v hyperprostoru?“
Carterová: „Promiň Rodny, já zapomněla, jak jsi netrpělivý. Spojte se s Odysseou a vyřiďte, že jsme připraveni!“
První důstojník navázal spojení a informoval plukovníka Davidsona. Poté se obě lodě ještě spojily s SGC ze kterého dostaly obě lodě od generála Landryho povolení k odletu a přání hodně štěstí. Poté se obě lodě daly do pohybu a zmizely v hyperprostorovém okně.
Během cesty hyperprostorem, která měla trvat jedenáct hodin, se Sam bavila se svým bývalým týmem a vzpomínala na mise, které společně absolvovali.

Paluba Hammonda, Hyperprostor poblíž antické základny, Mléčná dráha

Po uplynutí jedenácti hodin se všichni sešli na můstku a první důstojník začal odpočítávat čas do výstupu z hyperprostoru.
První důstojník: „Blížíme se na místo! Z hyperprostoru vystoupíme za pět, čtyři, tři, dva, jedna…“
Obě pozemské lodě se objevily v neznámé soustavě. Všichni předpokládali, že se před nimi bude nacházet planeta, ale to se mýlili. Před nimi se nenacházelo nic.
Carterová: „Jsme tu správně? Neodchýlili jsme se z kurzu?“
První důstojník: „Ne madam! Jsme na zadaných souřadnicích!“
Rodney: „To nedává smysl! Jak to, že tu nic není?! Ledaže…“
František: „Ledaže je planeta zamaskovaná!“
Rodney: „Přesně! Nebo hůř, fázově posunutá!“
Daniel: „V tom případě se tam nemáme šanci dostat.“
Teyla: „A to nezanechali předci nějaký návod jak se na planetu dostat?“
Vala: „Přece v té databázi muselo být něco o tom jak se tam dostat!“
Rodney: „Informace které jsme získali po propojení, nic podrobnějšího neříkaly. Jen, že je planeta nejdůležitější, a že je dobře chráněna.“
Teal'c: „To vskutku je.“
John. „Ale co budeme dělat?!“
A jen co to dořekl, před loděmi se objevila planeta. Planeta byla zhruba třikrát větší než Země a byla téměř celá pokrytá lesy a menšími oceány.
Carterová: „Zahajte skenování povrchu planety!“
První důstojník: „Skenuji povrch! Odyssea hlásí, že také zahájila průzkum!“
Obě lodě ještě pořádnou chvíli skenovaly povrch, ale nemohli nic najít, když v tom…
První důstojník: „Madam, zachytily jsme malou stopu energie, ale hned zmizela!“
Carterová: „Ukažte! Hmm… Zajímavé!“
John: „Tak co tam máte?!“
Carterová: „Zřejmě fluktuace z antického maskování!“
Mitchell: „Fajn! Tak nás tam přeneste! Pudeme se na to podívat!“
Všichni to odsouhlasili a týmy SG-1 a A-1 zmizely v záři asgardského transportního paprsku.
Nedlouho poté se objevili kousek od rozlehlého travnatého prostranství, na kterém se nacházelo pouze několik kopečků a skalisek.
Mitchell: „Ták, a co teď?“
Daniel: „Je možné, že se základna nachází v podzemí.“
Rodney: „Podle skenu z Hammonda se ta anomálie objevila támhle.“
A Rodney ukázal na místo před sebou.
John: „Tak fajn jdeme se tam podívat!“
John udělal několik kroků vpřed a před ním se objevila gigantická antická stavba. Všichni zkameněli úžasem. Mitchell se spojil s Hammondem.
Mitchell: „Sam! Vidíte to taky?“
Carterová: „Ano Camerone! Je to obrovské! Má to podobnou strukturu jako Atlantida! Jen je to asi třikrát větší!“
Rodney: „Cože?! Další město?“
Carterová: „Ano Rodny, a podle všeho třikrát větší!“
Ronon: „Tak fajn. Jdeme se tam podívat!“
A rozešel se směrem k nejbližšímu molu města. John ho ale zarazil.
John: „Zadrž Žvejku! Sam, můžete nás transportovat do řídící místnosti města?“
Sam se obrátila na prvního důstojníka, který jen přikývl.
Carterová: „Ano můžeme! Hned vás tam transportujeme!“
Temnou řídící místnost města, která byla mnohem větší, než řídící místnost Atlantidy ozářilo bílé světlo. Objevila se skupinka lidí, a město se začalo ihned probouzet. Rodney spolu s Františkem a Danielem se okamžitě vrhli k ovládacím panelům a snažili se něco zjistit. Ostatní si zatím prohlíželi obrovskou místnost, ve které se nacházela také brána.
Rodney: „Vážení! Pojďte sem! Na něco jsme přišli!“
Ostatní se postupně seskupili kolem Rodnyho, Františka a Daniela.
Rodney: „Podařilo se nám vytáhnout ze záznamů nějaké informace. Tak pro začátek tohle město se jmenuje Talionis!“
Danilel: „To znamená odplata.“
Rodney: „To jméno nemá náhodou. Město mělo být určeno k útoku na wraithy.“
František: „Antici se totiž jen tak nesmířili s porážkou, a začali budovat město. Podle záznamů je město plně funkční, ale město nebylo jediné, s čím se chtěli do Pegasu vrátit. Jenže s budováním postupně ochaboval elán a touha po pomstě, tudíž od projektu postupně upouštěli a zaměřovali se na povznesení.“
Rodney: „Víc se nám prozatím zjistit nepodařilo. Záznamy jsou zašifrované a bude chvíli trvat, než to prolomíme. Zatím byste se tu mohli porozhlédnout.“
Mitchell: „Tak fajn rozdělíme se po dvou. Já půjdu s Teal'cem, Ronon s Teylou, John s Františkem a Daniel s Valou. No a ty Rodny tady můžeš vklidu šifrovat.“
Rodney: „Tak zaprvé, budu dešifrovat a zadruhé, to si jako myslíte, že tady zůstanu sám?!“
John: „Ano zůstaneš. Nikdo tady není a alespoň tě nebude nikdo rušit.“
Rodney: „Asi máš pravdu, stejně byste mě jenom zdržovali!“
John: „No tak vidíš! My jdeme tak se tu měj.“
A všechny čtyři dvojčlenné týmy se vydaly pryč, každý jiným směrem.
Za nějakou dobu Mitchell spolu s Teal'cem dorazili do místnosti, která vypadala jako rozvodna.
Mitchell: „McKayi! Narazili jsme na něco jako rozvodnu!“
Rodney: „Opravdu?! A kolik je tam ZPMek?“
Teal'c spolu s Cameronem přistoupily k pultu a viděli čtyři otvory ve kterých se nacházly antické zdroje energie.
Mitchell: „Vidíme tu čtyry!“
Rodney. „Jenom čtyři?! To je nějak málo! Opravdu jich tam víc není?!“
Mitchell. „Opravdu není!“
Rodney. „Logicky když je město třikrát větší než Atlantida, tak by tu mělo být také třikrát více ZPM. Ledaže by vylepšili ZPMka a ty dodávaly mnohem více energie.
Teal'c: „Mitchelle, pojď se sem podívat, na této obrazovce se něco zobrazilo.“
Mitchell: „Hmm… Neumím moc anticky… ale tohle vypadá…“
Rodney, který vše slyšel ve vysílačce, se ihned začal vyptávat.
Rodney: „Jako co?!“
Mitchell: „Jako kdyby tohle nebyla jediná rozvodna! Podle tohohle znázornění jsou tu další dvě totožné!“
Rodney: „To by dávalo smysl! Tak velké město je lepší rozdělit na sekce z důvodu stability rozvodů! To je chytré! To znamená, že město napájí dvanáct ZPMek!“
Mezitím se John s Františkem dostali pomocí transportéru k jednomu z mol. John mávnutím ruky před ovladačem otevřel dveře a vešel do obrovské místnosti, kde se zastavil. František ho následoval a postavil se vedle něj. Naskytl se mu pohled na obrovský hangár, kde se nacházela antická válečná loď.
František: „Slyší mě někdo?“
Rodney: „Jo Fando, slyším vás! Co jste našli?“
John: „Našli jsme hangár, který je ukrytý v molu. Je tu antická válečná loď jako Aurora!“
Rodney: „Moment! Něco jsem zjistil! To není loď třídy Aurora! Je to nová loď třídy Eclipsis!“
František: „A jak to víte?“
Rodney: „Podařilo se mi odkrýt další část záznamů! Zjistil jsem, že tu je šest hangárů a v každém jedna loď!“
V tom se do hovoru vložil Daniel, který ho jako všichni bedlivě poslouchal.
Daniel: „Jak že si to říkal, že se ta loď jmenuje?“
Rodney: „Je to loď třídy Eclipsis!“
Daniel. „To je zajímavé. Předcházející třída lodí se jmenovala Aurora, což znamená svítání a novější loď se jmenuje Eclipsis, což znamená zatmění!“
John: „Ti antikové neměli vůbec žádnou fantazii… Odplata, svítání, zatmění…“
Rodney: „To mě vůbec nepřekvapuje! Ronone, Teylo, narazili jste na něco zajímavého?“
Teyla: „Zatím jen na obytné prostory a nějaké laboratoře. Až na něco narazíme, dáme ti ihned vědět.“
Daniel: „Co kdybychom se spojili s Odysseou a Hammondem aby nám poslali nějaké podpory na prohledávání a mapování?“
Mitchell: „To je dobrý nápad! Rodny, zavolej Sam a informuj jí, my pokračujeme v průzkumu!“
Rodney: „Dobrá… Sam slyšíš mě? Potřebovali bychom tady trošku pomoct s prohledáváním!“
Carterová: „Rozumím Rodny. Spojím se s Odysseou a do deseti minut vám tam pošleme, koho budeme moct.“
Za necelých deset minut se v řídící místnosti Talionis objevilo šedesát lidí včetně Sam.
Rodney: „No konečně nějaká pomoc! Sam potřeboval bych tady trošku píchnout!“
Carterová: „Cože?! Doktor Rodney McKay někoho dobrovolně žádá o pomoc? Koukám, že na tebe má Jennifer pozitivní vliv!“
Rodney: „Hele! Nech si toho jo!“
Carterová: „No dobrá. Tak s čím potřebuješ pomoct?“
Rodney: „Přišel jsem na to, jak odkrýt celé záznamy najednou, ale potřebuji vyřešit několik výpočtů a logaritmů. Řekl jsem si, že když už si tady, tak by to mohlo jít o něco rychleji.“
Carterová: „Dobrá pomůžu ti. Ostatní se zatím rozdělte do týmů a dejte se do průzkumu!“
Ostatní se rozdělili do různě početných týmů, ale vždy tak, aby v každém týmu byl alespoň jeden voják a jeden vědec a někdo s antickým genem a postupně se rozešli do různých směrů.
Po chvíli se ve vysílačkách ozval hlas majora Jenkinse.
Jenkins: „Plukovníku Carterová, dorazili jsme do hangáru s jumpery! Je jich tu neuvěřitelných sto! Podle Greena jsou vylepšené! Po vstupu do jednoho z nich jsme zjistili, že má v přední části výsuvný energetický kanon a automaticky zabudovaný štít! Také má zřejmě vylepšenou energetickou jednotku!“
Carterová: „To je skvělé! Pokračujte v průzkumu! Pokuste se zjistit o těch jumperech co nejvíce!“
Jenkins: „Rozkaz madam!“
Nedlouho po rozhovoru s majorem Jenkinsem se ozval kapitán Moony.
Moony: „Plukovníku, dorazili jsme na vršek jednoho z mol. Kromě toho že tu jsou obrovská vrata hangárů, je tu také obrovské dělo!“
Rodney: „Mám to! Odkryl jsem záznamy!“
Carterová. „A je tam něco o tom dělu?“
Rodney. „Ne o dělu, ale o dělech! Je jich tu osm. Šest je jich po obvodu jedno na hlavní věži a jedno na spodku města! Jsou to zbraně, jako měly antické satelity!“
V tom se ozval Mitchell, který stejně jako všichni ostatní celou komunikaci poslouchal.
Mitchell: „Tak to je něco! Vypadá to, že antikové plánovali pořádnej mejdan!“
Rodney: „No to asi jo! Mimo to, že je tu město, tak je tu obrovský komplex, který se rozkládá v podzemí pod městem a jeho okolí! Podle těchto informací se veškeré snažení o znovudobytí Pegasu odehrávalo zde. Měla by tu být výrobní linka dronů, pět výrobních doků pro Eclipsis, výrobní doky pro satelity a speciální loď na jejich rozmístění a to není vše! Nejlepší z toho všeho je, že by tu měla být také výrobní linka ZPMek!“
John: „Cože?! Tak to je paráda! A jak se tam dostaneme?“
Rodney: „V transportéru se musí zadat speciální příkaz, který vás přenese rovnou do komplexu! Přepošlu vám instrukce do detektorů!“
Část průzkumníků se vydala do podzemního komplexu a Rodney spolu se Sam zatím zprovoznili bránu a zavolali domů. Přibližně hodinu poté ze Země dorazilo dalších osmdesát lidí, kteří pomáhali v průzkumu.
Mezitím byly v podzemním komplexu nalezeny výrobní doky lodí Eclipsis kde byly další dvě již dokončené lodě a třetí rozestavěná. Dále byla nelezena výrobní linka dronů s obrovským skladem již hotových dronů a surovinami na výrobu dalších statisíců, ne-li milionů. Dále pak deset vyrobených antických satelitů a obrovská loď na jejich rozmisťování. John spolu s Františkem, Danielem, Valou, Teal'cem a Mitchellem dorazili na místo, kde se měla nacházet výrobní linka na ZPM. Když předstoupili před dveře, vysunul se ze země panel, a celá stěna včetně dveří se obalila silovým polem. John se snažil pomocí panelu dostat dovnitř, ale bez úspěchu. František panel prozkoumal, a zkonstatoval, že k přístupu je zapotřebí nejen antický gen, ale také heslo. John se tedy spojil s Rodnym a Sam.
John: „Rodny, Sam! Dorazili jsme k místu, kde by měla být linka na ZPMka, ale nemůžeme se dostat dovnitř. František říká, že je zapotřebí heslo!“
Rodney: „No jo. Antici byly vždycky háklivý na ZPMka, není divu, že to tam je zabezpečené.“
Mitchell: „Zabezpečení uprostřed tajného a zabezpečeného komplexu… to už je trochu paranoia nemyslíte?“
Zanedlouho Sam i Rodney dorazili za ostatními a Rodney se okamžitě vrhnul k panelu a propojil s ním svůj tablet a začal se v něm vrtat.
Carterová: „Rodny! Co to děláš?!“
Rodney: „V záznamech města jsem našel nějaká hesla. Nahrál jsem si je do tabletu a zkouším, jestli je nějaké od těhle dveří.“
Carterová: „A co když spustíš nějaký další bezpečnostní systém?!“
Rodney: „Neboj se, vím, co dělám! Jsem přece geniální!“
Carterová: „Ne spletla jsem se… nezměnil ses… ani vliv Jennifer nepomohl…“
Rodney: „Ták a je to!“
Silové pole rázem zmizelo a dveře před nimi se otevřely. Všichni postupně vstoupili do obrovské haly, kde se nacházely obrovské generátory velikosti dodávky, kterých bylo v místnosti dvacet. Místnosti vévodilo zařízení o velikosti dvou nákladních aut, u kterého bylo několik ovládacích panelů. Rodney, Sam a František se vrhli k panelům a začali zkoumat, jak přístroj funguje. Ostatní zatím obdivovali obrovské generátory vzhledem podobné pozemským naquadahovým generátorům.
Rodney: „Myslím, že jsme na něco narazili!“
Všichni se seběhli k vědcům a Rodney začal s přednáškou.
Rodney: „Je to opravdu výrobní linka na ZPM a napájejí ji tyto generátory. Každý generátor je schopen vyvinout energii o velikosti asi tak třiceti pěti a čtyřiceti procent ZPM.“
John: „A není to na nic? Není prostě lepší okopírovat tyhle generátory a namontovat je tam kam potřebujeme?“
Rodney: „Ne. Vyráběná energie je velice nestabilní, a není přímo kompatibilní s antickou technologií. Tento přístroj využívá této nestabilní energie k vytváření subprostoru který je v podstatě uzavírám do ZPMek. Výrobní proces trvá asi týden. A dobrá zpráva je, že je jich tu sedm už vyrobených, špatná zpráva je, že na výrobu dalších tu chybí materiál podobný křemíku a my nevíme, kde se nachází… jinak ostatního materiálu je tu dost… na další stovky ZPM…“
Mitchell: „Takže jsme nahraní.“
Rodney: „Vypadá to, že jo. Ale máme dalších sedm ZPMek což je úžasné!“
Mezitím Teyla spolu s Rononem dorazili do místnosti, kde se nacházel zvláštní přístroj, který nebyl podobný ničemu co zatím vyděli.
Teyla: „Spojím se s Johnem a oznámím mu, co jsme našli.“
Ronon: „Klidně…“
Teyla: „Johne, narazili jsme na místnost se zvláštním velkým přístrojem. Nikdy jsem nic podobného neviděla!“
John: „Za chvíli jsme tam! A kde vlastně vůbec jste?“
Teyla: „Nedaleko řídícího centra komplexu, směrem k výrobní lince dronů.“
John: „Dobře počkejte tam na nás.“
Všichni se vydali směrem k řídícímu centru tedy do středu komplexu. Když dorazili na místo a vešli do místnosti, kde se přístroj nacházel, Rodney spolu s Františkem hned zpozorněli a díky ovládacím panelům zjistili, že je přístroj bez energie a že běží pouze v informačním režimu, který funguje jen díky napojení na rozvody komplexu. František poté zjistil, k čemu přístroj přesně slouží.
František: „Je to přístroj na fázový posun! Byl napájený ZPM a schovával planetu! Měli jsme štěstí! Chvíli poté, co jsme přiletěli, se ZPM vybylo.“
Rodney: „Ale když byla planeta fázově posunutá, tak jak je možné, že jsme vytočili bránu?!“
František: „Brána byla z fáze vyjmuta a zamaskovaná. V případě aktivace červí díry se zapnul štít, který byl napájený samotnou bránou. Jakmile brána dostala příkaz, vypnula štít a přístroj příchozího ihned po průchodu posunul do stejné fáze jako planetu. Posun fungoval podobně, jako horizont událostí, prostě přejal informaci z brány a zhmotnil vás až uvnitř.“
Rodney: „Tak to je hodně mazané!“
V tom se z vysílaček ozvalo hlášení: Tým SG-1 a A-1 okamžitě k bráně!
Oba týmy se tedy vydaly zpět do města. Když dorazily do řídící místnosti tak byla brána aktivovaná a ihned se s nimi spojil generál Landry.
Generál: „SG-1 a A-1 vaše mise na Talionis končí! Vraťte se zpět! Máme dostatek kompetentních lidí pro průzkum města a komplexu, vás bude potřeba při průzkumu další základny!“
Mitchell: „Rozumíme, generále! Hned jsme tam!“
Brána se poté deaktivovala a obsluha v řídícím centru Talionis ihned začala zadávat adresu Země.
Plukovník Shapperd po aktivaci brány vyslal identifikační kód a oba týmy prošli bránou na Zemi.

SGC, Země, Mléčná dráha

Když dorazili, tak generál všem nařídil dvoudenní volno před další misí a tak se SG-1 vydala do svých nových luxusních ubikací a A-1 na Atlantidu, která se pro ně stala skutečným domovem i tady na Zemi.

Atlantida, Země, Mléční dráha

Rodney se ihned vydal do svého bytu, ve kterém teď s Jennifer bydlel. Hned jak vešel, hned se začal Jennifer omlouvat.
Rodney: „Ahoj! Promiň. Promiň, že jsem tě poslední tři dny zanedbával! Nejdříve to propojování databází, pak příprava na misi. Ale nebudeš věřit tomu, co jsme našli!“
Jennifer: „Já vím Rodny. Všichni tady to už vědí! Také se tam většina osazenstva přesunula!“
Rodney: „No jo vlastně! A co si mi to chtěla říci, než nás vyrušil Fanda?“
Jennifer: „No Rodny… radši se posaď!“
Rodney: „Co se děje?!“
Jennifer: „No víš Rodny… Nevím, jak ti to mám říct… víš, já jsem…“
Rodney: „Jsi nemocná nebo něco takového?! Doufám, že mi neumíráš?!!!“
Jennifer: „NE Rodny! Nech mě prosím domluvit!“
Rodney: „Jo jasně promiň.“
Jennifer: „Jsem těhotná!“

Pokračování příště!

Příspěvek 30.8.2012 10:44:54
soreno Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pěkná práce... No když jsem to začal číst, tak jsem se trošku lekl, protože píšu svou vlastní povídku
Toto je spoiler!!!:
a antické město tam chci mít také, sice nelétající a k tomu samozřejmě nějaké to příslušenství a ten díl už mám napsaný...
Vypadá to, že to rozjíždíš ve velkém... Ty nové antické lodě jsou stejné jako aurory??

Příspěvek 30.8.2012 12:12:13
wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Soreno: Eclipsis je nová třída lodí vycházející z Aurory. Popis a funkce budou v dalším díle :) spolu se schrnutím co vše se na základně a ve městě nachází.
Toto je spoiler!!!:
jinak nelétající město bude taky... no spíše základna...

Příspěvek 30.8.2012 13:01:15
soreno Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Do háje to bude vypadat, že od tebe opisuji i když to není pravda... :)

Příspěvek 30.8.2012 13:05:27
wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nemyslím si :) každý to budeme mít jiné... mysl každého je jedinečná :D

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Paráda ale nejsou teďkon pozemšťané moc silný ? ale to nevadí a to že bude těhotná sem nějak čekal už od začátku toho rozhovoru.

wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
daedalos: Neboj, lidi to nebudou mít tak jednoduchý :)

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jistě hromada wreitů a potom eště ascheni a lucianská alance

wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no do ví... třeba ještě někdo přibude :)

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mam tušení ale těch už tu je a nechci spoileovat zvlášť když to neni jisté

soreno Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Prosím, jen ať to bude něco originálního... :yes:

wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nic neřeknu :) nechte se překvapit :) třeba taky nepřibude nikdo :D :D

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo třeba jen budou v nějakym mega počtu

wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak mám konečně čas dát sem další díl :D
Doufám, že se bude líbit a prosím pište veškeré názory :)
Omlouvám se za chyby :)

Díl pátý – Projekt


Atlantida, Země, Mléčná dráha

Rodney: „Ahoj! Promiň. Promiň, že jsem tě poslední tři dny zanedbával! Nejdříve to propojování databází, pak příprava na misi. Ale nebudeš věřit tomu, co jsme našli!“
Jennifer: „Já vím Rodny. Všichni tady to už vědí! Také se tam většina osazenstva přesunula!“
Rodney: „No jo vlastně! A co si mi to chtěla říci, než nás vyrušil Fanda?“
Jennifer: „No Rodny… radši se posaď!“
Rodney: „Co se děje?!“
Jennifer: „No víš Rodny… Nevím, jak ti to mám říct… víš, já jsem…“
Rodney: „Jsi nemocná nebo něco takového?! Doufám, že mi neumíráš?!!!“
Jennifer: „NE Rodny! Nech mě prosím domluvit!“
Rodney: „Jo jasně promiň.“
Jennifer: „Jsem těhotná!“
Rodney chvíli nechápavě koukal a poté vykřikl.
Rodney: „Takže já budu tátá?!“
Jennifer: „Ano Rodny, budeš!“
Rodney: „Já budu táta! To je super! Já budu táta!“
Rodney vyběhl z pokoje a utíkal chodbou pryč a cestou neustále vykřikoval, že bude táta. Musel to říci každému, koho potkal. Chlubil se tím i lidem, které neznal. Cestou narazil i na pana Woolseho který ho zastavil a ptal se, co se stalo.
Woolsey: „Doktore McKayi! Co se děje! Utíkáte tu jak splašený kůň!“
Rodney: „Promiňte, pane Woolsey! Ale já jsem tak nadšený! Víte, já budu táta!“
Woolsey: „To je opravdu skvělé! Ale měl byste se krotit! Ještě někomu ublížíte!“
Rodney: „ Jasně! Nemějte strach! Já budu táta!“
A Rodney pokračoval v krasojízdě. Proběhl ještě část města a narazil na Johna s Rononem a Teylou, kteří šli právě z tělocvičny.
John: „Rodney! Co se děje?!“
Ronon: „Že by začal sportovat?“
Rodney: „Tak zaprvé! Já sportovat nepotřebuji moje fyzička je na dobré úrovni. A za druhé! Já budu táta!“
Teyla: „Gratuluji! A jak je Jennifer?“
Rodney: „No jo! Jennifer! Já ji tam nechal samotnou! Musím se vrátit!
John: „Počkej ještě! To se přece musí oslavit!“
Rodney: „ Jo! Pak se domluvíme! Teď musím běžet!
Rodney se otočil na podpatku a zamířil si to zpět za Jennifer.
John s Rononem už začali plánovat oslavu a ta se hned druhý den uskutečnila. Všichni kdo mohli, přišli a začala obrovská alkoholová akce. Většina lidí se poměrně hodně opila a to včetně pana Woolseho.

Daedalus, galaxie Pegas

Pozemský křižník, který byl vyslán na výzvědy do Pegasu, aby posbíral co nejvíce informací o situaci v galaxii, zjistil poměrně hodně informací.
Většina výzvědných akcí probíhala v naprostém utajení díky ZPM z Odyssey a následnému maskování.
Podařilo se zjistit, že konflikty mezi jednotlivými frakcemi wraithů postupně utichaly z důvodu jedné dominantní frakce. Tato informace nebyla nijak dobrá, protože bylo lepší stát proti několika znesvářeným frakcím než proti jednotnému nepříteli. Podle určitých informací zřejmě wraithové přišli na to, jak anulovat účinky Hoffanské látky.
Dominantní postavení v Pegasuské koalici získali Geniové, kteří pořádali občasné partyzánské akce proti wraithům. Ke koalici se připojil i zbytek Cestovatelů, kteří poskytli koalici svou technologii, díky které se podařilo nad hlavní planetou koalice vybudovat jednoduchý obranný satelitní systém a postavit pět cestovatelských lodí.
V celé galaxii nebylo možné zjistit jakékoliv informace o Vanirech.
Caldwell: „Myslím, že jsme úkol splnili. Zadejte souřadnice Země!“
První důstojník: „Rozkaz pane! Mám podpořit hyperpohon ZPM?“
Caldwell: „Určitě! Čím dříve předáme informace, tím lépe! Navíc už se těším domů.“
První důstojník: „Ano pane, rozumím.“
Hypermotory Daedala se nabily a ten zmizel v hyperprostorovém okně.

Hlavní planeta Luciánské aliance, Mléčná dráha

Uprostřed města v Obrovské budově goauldského tipu se konalo zasedání mezi Luciánskou aliancí a Aschenskou konfederací.
Krelon: „Všíchni víme, proč jsme tady! Musíme projednat záležitost nového projektu!“
Lucián Faltos: „Nemůžeme s ním teď začít! Vyžadovalo by to převést téměř veškeré vytěžené suroviny a to si nemůžeme dovolit! Musíme pokračovat ve stavbě vylepšených hataků!
Moulen: „Musíme ale zvážit přínosy projektu! Pokud bude zdárně dokončen, tak už Země nebude problém!“
Lucián Deruk: „Ano! Výhody by byly obrovské, ale kdo zaručí, že nebude použit proti nám?! Vlastník by se v podstatě stal vládcem galaxie!“
Aschen Zalkel: „Dohled nad projektem bude rovnoměrně rozdělen mezi Ascheny a Luciánskou alianci. Koneckonců kombinace technologií takřka zamezí používání pouze jednou stranou. Budeme se potřebovat navzájem!“
Lucián Anim: „Dejme tomu, že se projekt rozjede. Ale co budeme dělat, když to Tauriové zjistí?! Nemáme dostatek prostředků, abychom zvládli chránit naše planety a ještě projekt! Tauriové by projekt zničili, a my bychom přišli o vše!“
Aschen Graulik: „I kdyby na to lidé za Země přišli, což je nanejvýš nepravděpodobné, Tak nebudou moci nic udělat. Díky nové technologii, kterou jsme nedávno získali, bude možné celou planetu fázově posunout!“
Krelon: „Technologie fázového posunu! Tu mají Tauriové! Podle našich zvědů je velice energeticky náročná! Tauriové díky této technologii zachránili jednu vesnici před Orii. A jak jste vůbec k té technologii přišli?!“
Moulen: „Nedávno jsme narazili na zničenou základnu pro nás zatím neznámé rasy. Podařilo se nám zachránit zařízení na fázový posun a dva generátory. Podle našich vědců mají generátory obrovský potenciál. Získávají energii ze subprostoru. S těmito generátory můžeme fázový posun napájet po tisíce let.“
Krelon: „Pokud bude projekt takto chráněn, tak má mou plnou podporu! Myslím, že máme všichni jasno! Navrhuji hlasovat!“

Stanice orbitální obranné sítě, oběžná dráha Země, Mléčná dráha

V útrobách poslední dokončené stanice probíhaly poslední testy a simulace. Doktor Bill Lee, který na vše dohlížel, byl rád, že práce na síti už bude hotová a on si vezme zasloužené volno, které stráví doma hraním World of Warcraft.
Lee: „Veškeré testy a simulace proběhly na výbornou! Spojte se s SGC!“

Mezitím, SGC, Země, Mléčná dráha

Generál Landry právě procházel chodbou ke své kanceláři, když uslyšel hlášení.
„Generál Landry do řídící místnosti! Opakuji, generál Landry do řídící místnosti!“
Generál tedy neodbočil do své kanceláře, ale pokračoval na konec chodby, kde mu hlídkující voják otevřel dveře a on vešel do řídící místnosti.
Generál: „Co se děje?!“
Walter: „Generále, pane, právě se s námi spojil doktor Lee z poslední dokončené stanice na orbitu planety.“
Generál: „Doktore, jak to u vás vypadá?“
Lee: „Stanice je plně provozu schopná! Síť je dokončena! A teď pokud dovolíte, tak bych si vzal to slíbené volno.“
Generál: „Volno dostanete, doktore, ale ještě předtím si Angličané vyžádali vaši přítomnost na Královně Alžbětě. Už dodělali veškeré testy, a chtějí, aby to někdo zkontroloval, než vyletí.“
Lee: „Takže už ji dodělali?“
Generál: „Ano. Stejně tak byl dokončen francouzský Napoleon, ale toho si na starost vezme doktor Felger. Jakmile to dokončíte, tak máte to vyprošené volno.“
Lee: „Dobrá. Stejně mi asi nic jiného nezbývá.“
Generál: „No to asi ne. Landry konec!“

Zasedací místnost, Atlantida, Země, Mléčná dráha

V zasedací místnosti se scházelo užší vedení, které mělo být seznámeno s objevy z Talionis a poté je předat Uniu. V místnosti se nacházel pan Woolsey, pan Coolidge, generál Jack O'Neill, generál Hank Landry a ještě další tři členové IOA a doktor Radek Zelenka, který byl pověřen vedením vědců na Talionis.
Woolsey: „Tak doktore, co pro nás máte?“
Zelenka: „Takže jak všichni víte, v podzemním komplexu byla nalezena výrobní linka dronů a jejich obrovský sklad. Díky těmto dronům jsme doplnili sklady Atlantidy a základny v Antarktidě. Zjistili jsme totiž, že ve skladu je specielní panel, pomocí kterého lze doplnit drony krz bránu. Drony se prostě aktivují, naleznou si cestu k bráně a na druhé straně si opět naleznou cestu k aktivovanému skladu. Museli jsme sice na několik hodin vyřadit bránu v SGC abychom zapojili tu na Atlantidě, ale vše proběhlo bez komplikací.
Dále jsme také zahájili výrobu dalších dronů. Suroviny jsou zde na výrobu statisíců, možná i milionů. Celý přístroj na výrobu napájí jedno ZPM které mělo přibližně osmdesát procent své kapacity.“
Landry: „Promiňte, doktore, že vás přerušuji, ale k čemu nám bude plný skald dronů na Antarktidě, když křeslo na jejich ovládání bylo zničeno?“
Zelenka: „Propojení databáze základny a Atlantidy proběhlo přes upravený program na propojení základních systému města a základny. Díky tomuto můžeme ovládat drony z Antarktidy pomocí křesla zde na Atlantidě.“
O'Neill: „Páni! To můžeme? To je fajn! Čím více střel tím líp!“
Zelenka: „A také jsme zjistili, že v komplexu se nachází zařízení na výrobu ovládacích křesel. Podle doposud zjištěných informací by měli být vylepšeny. Ovládání by mělo být o mnoho snazší i pro lidi se slabším genem. Tato nová křesla jsou použita na Talionis, v Komplexu a na lodích Eclipsis. A křesla už nesvítí modře, ale červeně.“
Coolidge: „Když už jste se zmínil o těch lodích, doktore, co už o nich víte?“
Zelenka: „Dostal bych se k nim, ale mohu vám to sdělit už teď.
Lodě třídy Eclipsis vycházejí s lodí třídy Aurora. Vnější design je totožný, akorát Eclipsis je o patnáct procent větší. Eclipsis má zhruba o dvacet procent účinnější štíty a o osmnáct procent větší sklady dronů. Loď má také výbornou bodovou obranu, která je tvořena sto dvaceti výsuvnými energetickými kanony, které jsou ovládány pomocí inteligentního automatického programu, nebo je možné je ovládat pomocí křesla. Dále byly přidány čtyři platformy energetické zbraně podobné antickým paprskům. Je možné pálit soustředěný paprsek energie, nebo pálit pomocí jednotlivých pulzů. Jsou zde také k dispozici bezpilotní letouny, kterých je šest, a jsou ovládány z druhého křesla, které je zde oproti Aurorám nové. Tyto bezpilotní letouny jsou veliké jako naše F-302, jsou chráněné štíty, mají zásobníky na dvacet osm dronů a čtyři kanony stejné ráže jako kanony bodové obrany lodi. Letouny je možné ovládat do vzdálenosti působnosti senzorů lodi. Eclipsis má oproti Auroře také značně vylepšený zdroj energie. Je to obrovský naquadahovo-neutrino-plazmový fúzní generátor, který vyvine zhruba padesát procent energie ZPM. A když jsem u ZPM, tak každá již vyrobená loď má jedno plně nabyté.“
O'Neill: „Další ZPMka? Kolik jich vlastně celkem máme?“
Zelenka: „Tak pokud se nepletu, tak jedno je v Antarktidě, jedno má Daedalus, tři zpola vybitá se nachází na Atlantidě, dvanáct plně nabytých je na Talionis, tři které napájí komplex pod Talionis, jedno ve výrobní lince dronů, osm v lodích Eclipsis a sedm které byly vyrobené v komplexu. To dohromady dává neuvěřitelných třicet šest. O vybitých nemám přehled.“
Coolidge: A co výroba dalších ZPM? V komplexu se přece nachází jejich výrobní linka ne?!“
Zelenka: „Ano nachází, ale pro zahájení výroby dalších potřebujeme speciální prvek podobný křemíků, o kterém nic bližšího nevíme.“
Coolidge: „To je škoda. Pokračujte, doktore.“
Zelenka: „V komplexu je pět výrobních doků pro Eclipsis a nachází se tam také spousta stavebního materiálu. Výroba lodí je plně automatizovaná. Výrobu zajišťují jakýsi roboti. Tuto technologii můžeme celkem bez problému okopírovat a využít pro stavbu našich lodí a jiných věcí. Stavbu lodí by to mělo urychlit zhruba o polovinu. Navíc jsme na planetě nalezli několik plně automatizovaných dolů na trinium, naquadah a neutrinum podle informací z komplexu jsou na planetě obrovská ložiska těchto kovů, a proto si ji nejspíš Antikové vybrali. Doly jsme ihned aktivovali a sklady v komplexu se začínají plnit. Systém automatické těžby bychom také mohli bez obtíží převzít.
Abych nezapoměl, plošina na které se Talionis nachází, je zároveň jakési stavební zařízení, na kterém je možné zahájit stavbu dalšího města. Problém je však ve složitosti systémů stavby a také v nedostatku kovu, který je používán na hlavní nosníky. Je totiž o dvě stě procent pevnější než trinium a je součástí nám donedávna neznámé antické slitiny. Slitina se skládá z Neutrina, trinia, které slitinu odlehčuje, a kovu o kterém jsem mluvil. Název kovu je podle Antiků Unobtanium. Zkoumáme databáze komplexu a Talionis jestli nezjistíme jeho naleziště nebo nějaké bližší informace.
Velice důležité jsou také antické satelity. Od původního, se kterým jsme se setkali, se liší velikostí. Je totiž mnohem menší a nemá tolik výstupků, nicméně je stejně silný a je vybaven štítem. Satelitů je deset a nachází se tam také loď na jejich přemístění. Loď je na sebe schopna navázat čtyři satelity a přepravit je hyperprostorem třeba k Zemi.“
Woolsey: „V tom případě navrhnu Uniu aby je nechala přesunout do naší soustavy.“
Zelenka: „To určitě udělejte. Myslím, že ode mne je to zatím vše. Pokud dovolíte, tak se vrátím zpět na Talionis a budu pokračovat ve své práci.“
O'Neill: „Moment doktore. Potřeboval bych, aby jste vybral nějakého vědce který seznámí Japonsko se všemi našimi poznatky. Tokijská univerzita spolu s dalšími předními univerzitami a vědci by se ráda zapojila do vývoje technologií na obranu země a vylepšení běžného života. Jo a taky jim pomoct zahájit projekt stavby Bc-304. Už pro ni mají dokonce název. Bude se jmenovat Yamato.“
Zelenka. „Dobře. Myslím, že to nebude problém. Zatím nashledanou.“
Ostatní ještě chvíli diskutovali a poté se rozešli za svými povinnostmi.

Několik hodin poté, SGC, Země, Mléčná dráha

V zasedací místnosti se sešli týmy SG-1 a A-1 tentokráte bez Františka Říhy, který byl pověřen spoluprácí s japonskými vědci. Do místnosti po chvíli vešel také generál Landry, který se právě vrátil ze zasedání Unia.
Generál: „Zdravím vás všechny, pohov. Takže, zbývají nám dvě antické základny k prozkoumání. Jelikož Unio trvá na tom, aby to proběhlo co nejdříve, tak SG-1 si vezme na starost jednu základnu a A-1 tu druhou. K SG-1 se připojí SG-15 a k A-1 se připojí tým majora Lornea který bude označen A-2. Domluvte se, kdo půjde kam. Vyrážíte za hodinu a první vyráží SG-týmy a A-týmy hned po nich. Je to všem jasné?!“
Všichni pouze přikývli a než stačil kdokoli cokoli říct, tak generál kvapně odešel.

Mezitím, paluba Apolla, oběžná dráha Země, Mléčná dráha

Posádka Apolla se připravovala na společnou misi s novou francouzskou lodí Napoleon. Posádka Napoleona už za asistence doktora Felgera provedla všechny testy a simulace a byla plně připravena na misi.
Ellis: „Spojte nás s Napoleonem!“
První důstojník: „Ano pane, spojení navázáno!“
Ellis: „Zravíčko plukovníku Lefebvre jste připraveni vyrazit?“
Lefebvre: „Taktéž zdravím. Ano jsme připraveni!“
Ellis: „Právě jsme dostali povolení z SGC, že můžeme vyrazit. Takže vyrážíme!“
Lefebvre: „Rozumím!“
Ellis: „Dobrá, nastavte kurz a skočte do hyperprostoru!“
První důstojník: „Kurz nastaven! Vlétáme do hyperprostoru!“
Oba pozemské křižníky zmizely v hyperprostorových oknech a provoz na oběžné dráze Země utichl.

SGC, Země, Mléčná dráha

V prostoru brány se připravovaly týmy SG-1 a SG-15 které měli jít prověřit adresu antické základny. Podle databáze byla brána chráněná, ale Rodnymu se podařilo zjistit, že mezi kódy které našel na Talionis jsou i kódy k antickým základnám a dokonce našel způsob jak je odvysílat.
Walter: „Adresa zadána! Brána aktivní! Vysíláme kód! Posílám MALP!“
MALP projela horizontem událostí, a po chvíli se zhmotnila na druhé straně.
Walter: „Přijímáme signál. Sonda je na jakémsi antickém náměstí, atmosféra dýchatelná, žádná radiace, přijatelná teplota.“
Landry: „Dobrá! SG-1 a 15 máte zelenou!“
Mitchell: „Díky generále! Nechcete přinést nějaký antický suvenýr?“
Landry: „Možná nějaký pěkný květináč na bonsai.“
Mitchell: „Tak jo po nějakém se vám podíváme. Tak jo vážení vyrážíme na mejdan!“
Oba týmy se vydaly k bráně, kterou následně prošli. Brána se po několika dalších sekundách uzavřela a začaly se připravovat týmy A-1 a A-2.
John: „Co myslíte, nejdeme něco zajímavějšího než oni?“
Ronon: „A není to jedno? Mně by stačilo, kdybychom našli nějakou pěknou zbraň.“
John: „To by se mi taky líbilo! Nějakej pořádnej kanon!“
Rodney: „No jasně. Pořád ty vaše zbraně! Jak jinak!“
John: „No co si myslíš, že tam najdem?“
Rodney: „Podle databáze je to výzkumná laboratoř. Proto tam jdeme my a ne SGčka. Oni šli na nějakou základnu.“
Lorne: „A proč zrovna my jdeme na tu laboratoř?“
Rodney: „Mohl by tam být nějaký důležitý výzkum, a kdo je lepší na takové věci, než já?!“
Teyla: „Rodnny! Nepřeháníš to trochu?!“
Rodney: „Ani náhodou!“
Walter: „Adresa zadána, brána aktivní, kód vyslán, MALP je na cestě! Místnost je temná… Zapínám noční vidění! Naměřené hodnoty v pořádku. Místnost s bránou bez pohybu!“
Lendry: „Máte také zelenou! Jo a plukovníku než se taky zeptáte. Květináč!“
John: „Rozkaz pane! Fajn takže jdem!“
Týmy A-1 a A-2 také prošli bránou, která se po chvíli zavřela.

Paluba Apolla, hyperprostor, Mléčná dráha

První důstojník: „Pane, blížíme se na místo! Budeme tam za pět minut!“
Ellis: „Dobrá, spojete nás s Napoleonem!“
První důstojník: „Spojení navázáno!“
Ellis: „Plukovníku! Za moment tam budeme! Doporučuji nic nepodceňovat, a zapnout štíty ihned po opuštění hyperprostoru!“
Lefebvre: „Rozumím plukovníku! Provedeme!“
Ellis: „Sice máme jen zmonitorovat soustavu a potvrdit naleziště naquadahu, ale jistota je jistota.“
První důstojník: „Pane, vystupujeme z hyperprostoru. Zapínám štíty!“
Ellis. „Zahajte skenování soustavy!“
První důstojník: „Skenuji! Žádné známky vyspělé civilizace!“
Ellis: „Plukovníku Lefebvre zahajte skenování planety a my si vezmeme na starosti přilehlý vesmír.“
Lefebvre: „Jako by se stalo!“
Obě lodi prozkoumávali planetu a přilehlý vesmír a vše se zdálo v pořádku. Naleziště naquadahu bylo lodními senzory potvrzeno, v okolním vesmíru se nenacházelo nic podezřelého a planeta byla neobydlená.
Plukovní Ellis už chtěl kontaktovat Zemi, když se na senzorech objevilo šest goauldských mateřských lodí třídy Hatak blížících se hyperprostorem.

Pokračování příště


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Mrtvé povídky

cron