Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Stargate Expansion - Díl osmý - Politika

Stargate Expansion - Díl osmý - Politika


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
soreno Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak zaprvé už je dost měl dost dlouho najít si korektora... Za druhé máš tam i svoje části, ale moc mi to připomíná povídky, jako Exodus od SpeeDyho, Enemies od Daedala304 a Retaliation od Mr.Mister... Ale prosím tě neber to špatně, prostě jsou to věci, které jsou pro mě moc na očích... Jen pokračuj a zapoj trochu víc fantazie, té se meze nekladou... :)

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No už se těšim na další díl a myslim že to Zemi de skvěle a zajímá mě ten projekt a lucaiáni sou blbí jak patroni to nedomysleli kdyby tam země přiletěla a zkusila zapnout svoji fázovou technologiji našli by něco co tam je

wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Soreno: ze jmenovaných povídek jsem přečet pouze tu Speedyho, kterým jsem se v některých věcech inspiroval.

Deadalos: Tak mohli by být posunutí k jinému rozměru :) :D

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No to je fakt ale já bejt ascheni tak to nezkoušim přenastavovat

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Konečne som dobehol zameškané, zatiaľ sa mi poviedka páči a teším sa na pokračovanie. :wink:
:thumbsup: :bye:

Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak jsem si přečetl zatím vydané díly. Takže k jednotlivým dílům:
1 Nemyslím si, že by prezident při odhalení města okamžitě prozrazoval existenci hvězdné brány. Spíše by se to snažila vláda nějak ututlat, například natáčení filmu, reklama na něco, vojenské cvičení, zkouška nové technologie, a pod. Stvoření světové unie bylo tak narychlo, na druhou stranu, jako úvod pro nové možnosti, to stačí.
2 Největší zlo: Ronon si nechal ostříhat vlasy :-D. Možnost začlenit získané mimozemské technologie do běžného života dává také hodně možností, jak ozvláštnit příběh. Líbí se mí, že nepřátelé nejsou hned přehnaně mocní a síla spočívá hlavně v početní převaze.
4,5 Na chvíli jsem se lekl při objevu velké základny, ale na druhou stranu podobné objevy učinili i ostatní, takže to bude vyrovnané.

Dobře se to četlo a celkem se těším, jak to celé dopadne.

Téma ohledně podobných nápadů u jednotlivých povídek se tu někde objevilo a je to způsobeno především tím, že všichni navazují na poslední linie SG, využívají a případně vylepšují známé technologie a rasy. Ono se tomu moc nedá vyhnout. SG a SGA bylo ke konci technologicky hodně, až by se dalo říci, přehnané a ztratilo se to kouzlo průzkumu výhradně hvězdnou bránou a kdo měl lodě, byl někdo. Jediné řešení jak se tomu vyhonut, buď navázat na linii, řekněmě kolem šesté série SG, nebo vytovořit zcela novou SG.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

soreno Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kdy bude další díl?? začal jsi tak slibně a teď nás necháš čekat??

wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravíčko,
konečně se mi po dlouhé době podařilo trošku něco napsat. Snad se bude líbit. Prosím jakékoliv komentáře, připomínky.
Za korekci a rady ze srdce děkuji sorenovi.


Díl šestý - Další objevy

V minulých dílech:

Program hvězdné brány byl vyzrazen veřejnosti. Díky tomu mohlo být spuštěno několik projektů (nové bombardéry B-303, nákladní lodě C-201, obranná satelitní síť, začleňování mimozemské technologie do běžného života a výstavba nového SGC spolu s dalšími pozemními obranými středisky). Díky propojení Atlantis se základnou v Antarktidě byly objeveny tři adresy antických základen v Mléčné dráze. Na jedné z adres bylo objeveno antické město Talionis (třikrát větší než Atlantis), obrovský komplex s výrobní linkou dronů, nové lodě třídy Eclipsis a nefunkční linku na výrobu ZPM. Japonsko bylo ve velkém zapojeno do programu a hlavně výzkumu. Zahájilo také výstavbu BC-304 Yamoto. Byla dokončena obranná satelitní síť a dostavěny lodě BC-304 Koroljov (Rusko), Královna Alžběta (Velká Británie) a Napoleon (Francie). Dále bylo také zprovozněno nové SGC.
Luciánská aliance se spojila s Aschenskou konfederací a staly se ještě větší hrozbou pro Zemi, která zatím o tomto spojenectví nemá ani ponětí. Ascheni pomohli vylepšit ha’taky a poskytli Luciánům mnoho ze své technologie. Díky objevu rozpadlé základny Aschenům a Luciánům neznámé rasy zahájili výstavbu „Projektu“ který má vést ke konci lidí z Tau‘ri.
SG-1 s SG-15 a A-1 s A-2 se vydaly na průzkum zbylých dvou adres antických základen. SG-týmy na průzkum pozemní základny a A-týmy na průzkum výzkumné laboratoře.
Nově dokončená loď Napoleon se spolu s Apollem vydala na průzkum planety z databáze Talionis.

Zeleně bude vyznačena francouzština

Můstek USS Apollo, zkoumaná soustava, Mléčná dráha

Ellis: „Hlášení“
První důstojník: „Štíty na deseti procentech, asgardské paprsky mino provoz a z pravého hangáru uniká atmosféra!“
Ellis: „Zbytek energie převést do štítů! Uzavřít pravý hangár! Jak je na tom Napoleon?“
První důstojník: „Štíty Napoleona začínají kolabovat a podsvětelný pohon je mimo provoz! Dlouho to nevydrží!“
Ellis: „Nastavte kurz před Napoleona, snad jim dáme trochu času na opravu podsvětelného pohonu! Informujte plukovníka Lefebvra! Musíme se dostat z působnosti rušícího pole!“
První důstojník: „Rozkaz pane!“

Apollo se začalo přibližovat maximální podsvětelnou rychlostí k Napoleonovi, který se snažil zprovoznit podsvětelný pohon. Upravené Ha‘taky a Aschenské křižníky neustále pálily energetické pulzy na obě pozemské lodě, ktéré se pomalu, ale jistě blížily svému konci.
Lefebvre: „Jak jsme na tom s těmi motory?“
Důstojník: „Většina poškozených obvodů je nahrazena. Už jen pár vteřin!“
Lefebvre: „Hned jak to bude možné, začněte s ústupem. Zkuste vytáhnout něco víc ze štítů na zádi!“
Důstojník: „Pokusím se, pane, ale myslím, že už to lepší nebude.“
Lefebvre: „Udělejte pro to vše! Musíme se odsud dostat!“
Důstojník: „Pane, motory zprovozněny Apollo hlásí, že už přichází o štíty!“
Lefebvre: „Okamžitý ústup! Na co ksakru čekáte!“
Důstojník: „Pane, dálkové senzory zaznamenaly další blížící se loď!“
Lefebvre: „Identifikace?!“
Důstojník: „Nelze určit, pane! Rušící pole působí na senzory a komunikaci! Ale nejspíš to bude nepřátelský křižník!“
Lefebvre: „Panenko Maria, stůj při nás!“

O čtyřicet minut dříve, paluba Apolla

První důstojník: „Pane, dálkové senzory zaznamenaly hyperprostorem blížící se skupinu šesti ha‘taků!“
Ellis: „S těmi si poradíme! Bojová pohotovost! Informujte Napoleona!“
První důstojník: „Pohotovost vyhlášena! Napoleon informován. Piloti F-302jek jsou připraveni! Railguny přepnuty do útočného módu na automatiku. Asgardské zbraně se nabíjí, raketová sila jedna až pět nabitá Mark VII a sila šest až dvanáct Mark IX! Štíty na maximu.“
Obdobná situace se odehrávala i na Napoleonovi. Oba pozemské křižníky se připravovaly na střet.
Ellis. „Kolik zbývá času?!“
První důstojník. „Tři minuty do kontaktu pane!“

O tři minuty později

První důstojník: „Ha’taky vystupují z hyperprostoru a chystají se k palbě! Jsou Luciánské!“
Obě pozemské třistačtyřky vypálily salvy proti luciánským ha‘takům, které tak velký nápor nemohly dlouho vydržet. Snažily se sice o úhybné manévry, ale koncentrace asgardských paprsků a raket byla příliš velká. Apollo i Napoleon také schytali několik zásahů, ale asgardské štíty fungovaly na výbornou.
Ellis: „Jak to vypadá s nepřítelem?“
První důstojník. „Už zbývají pouze tři ha’tak. Naše štíty jsou na devadesáti procentech. Pane, zaznamenávám kontakt na dálkových senzorech!“
Ellis. „Luciáni si zavolali posily. Kolik lodí?“
První důstojník: „Patnáct ha‘taků a deset neznámých lodí. Jsou tu do dvou minut!“
Ellis. „Zničíme jich, co nejvíce to půjde. Jakmile štíty klesnou pod dvacet procent, ustoupíme do hyperprostoru!“
Než dorazily luciánské posily, zvládli pozemšťané zničit další ha‘tak. Z hyperprostoru se vynořila formace lodí.
Pozemšťanům neznámé lodě, které byly ve středu formace, měli trojnásobnou velikost oproti ha‘takům. Jejich tvar byl oválný a podlouhlý a na bocích se nacházely poměrně velké hangáry. Příď lodi se zužovala do špičky a záď se rozvětvovala do jednotlivých motorů. Okolo těchto křižníků se rozmístily vylepšené luciánské ha’taky, ke kterým se připojily zbylé dva z prvního střetu.
Ellis: „Informujte Napoleona, že použijeme Horizont „z vrchu“. Budeme potřebovat krytí a udržet je ve stávající formaci. Poté ať vypustí stíhače, mi uděláme totéž. Nařiďte pilotům, ať zbytečně neriskují!“
První důstojník. „Rozkaz pane!“
Napoleon začal pálit na krajní lodě nepřátelské formace asgardskými paprsky a Apollo se začalo přibližovat s v pumovnici připraveným Horizontem. Nepřátelské lodě ale nezahálely a opětovaly palbu všemožnými prostředky. Ha’taky vypustily kluzáky a křižníky stíhače, které byly podobné pozemským F-16kám .
Vylepšené luciánské ha’taky pálily energetické pulzy a křižníky rakety a krátké energetické výboje. Apollo se přiblížilo k cíli a vypustilo Horizont. Ten se rozdělil a zamířil k cíly. Nepříteli se sice podařilo zničit dvě rakety, ale jedna byla návnada. Účinek Horizontu byl zničující. Tři křižníky a šest ha‘taků se změnilo v trosky spolu s nespočtem stíhačů a kluzáků.
Apollo se vrátilo k Napoleonovi a ještě než se nepřítel vzpamatoval, vypustily obě lodě F-302ky které začaly hrát na „honěnou“ s nepřátelskými stíhači. Pozemské bitevníky se pustily do ha‘taků pomocí asgardských paprsků. Plán vycházel skvěle, jenže to nemělo být napořád. Nepřátelská přesila se přeskupila a opětovala úder vším, čím mohla. Ze zbylých křižníků se vyvalila další vlna stíhačů a z ha‘taků zbytek kluzáků. Všechny lodě pálily velmi hustě na obě pozemské krásky. Ty sice zahájily úhybné manévry, ale i tak procenta kapacity štítů klesala jako kámen.
Ellis: „Jak jsou na tom štíty?“
První důstojník: „Třicet pět procent pane!“
Ellis: „Dobrá. To stačí. Mizíme odsud! Stáhněte zbytek F-302jek které se ještě nevrátily a kurz k Zemi!“
První důstojník: „Rozkaz pane!“
Zbytek třistadvojek se vrátil do hangárů a obě lodi se připravovaly na skok do hyperprostoru.
Ellis: „Ať už jsme pryč!“
První důstojník: „Pane, máme problém! Nejde vytvořit hyperprostorové okno!“
Ellis: „Cože?! Jak je to možné?!“
První důstojník: „Nevím, pane, ale Napoleon hlásí stejné potíže!“
Ellis: „Ksakru! Máte alespoň někdo nějaký nápad?!“
První důstojník: „Myslím, že jejich lodě vysílají nějaké rušení!“
Ellis. „Něco jako jiná verze antického Atera?“
První důstojník: „Je to pravděpodobné. Měním nastavení senzorů. Doufám, že se mi podaří zjistit působnost toho pole. Štíty už jsou pouze na devatenácti procentech! Pole se šíří přes polovinu soustavy!“

Současnost

Obě pozemské lodě byly těsně před zničením. Hyperprostorem se blížila loď, ale nikdo nevěděl jaká. Uprostřed bojiště se otevřelo hyperprostorové okno a objevila se loď. Byla to Eclipsis.
První důstojník: „Pane! Uprostřed bojiště vystoupila z hyperprostoru loď třídy Eclipsis! Kontaktují nás!“
Ellis: „Spojte nás!“
O’Neill: „Zdravím Vás plukovníku. Koukám, že jsme přiletěli za pět minut dvanáct. „Schovejte“ se za nás, my se o to postaráme!“
Ellis: „Díky generále! Málem jsme tu zařvali.“
Apollo a Napoleon se schovaly do zákrytu za Eclipsis která spustila palbu. Energetické paprsky, pulzy a drony opouštěly loď a svou obrovskou ničivou silou postupně likvidovaly nepřítele. Ten se sice snažil o protiúder, ale štíty mocné Eclipsis posílené o ZPM si hravě poradily se vším, co bylo proti němu použito. Během několika minut nezbýval jediný ha‘tak a zbylé křižníky na tom začínaly být velice špatně.
O’Neill: „Paráda! Beckette, skončíme to s nima. Vy si vemte ty dva napravo a já ty nalevo.“
Jen to Jack dořekl, zmizely lodě v hyperprostoru.
O’Neill. „Ellisi, Lefebvre! Žádám vysvětlení! Jak k tomuhle vůbec došlo, a proč jste neodletěli?! Kdybychom sem neletěli na cvičný let, tak jste byli všichni mrtví!“
Ellis: „Pane, chtěli jsme to tady opustit, ale rušili nám hyperpohon! Jejich lodě vysílaly jakési rušení.“
Lefebvre: „Je to tak pane. A navíc by mne zajímalo, jak je možné, že na nás zrovna tady narazili. Vždyť planeta je mimo systém bran a její polohu máme z Talionis. To přece nemůže být náhoda, že zrovna sem pošlou průzkumnou skupinu a hned za ní flotilu s jejich novou technologií. Navíc je to dost daleko od Luciánské nejbližší državy! Myslím, že u nás mají špeha, nebo někdo vynáší informace.“
O’Neill. „Hmm. Asi máte pravdu. To nebude jen tak. Celou věc musíme pořádně vyšetřit. Každopádně planetu potřebujeme. Eclipsis se ukázala jako nesmírně účinná, takže tu bude vždy nějaká hlídat. Bránu si sem přivezeme a dáme na ni Iris. Nechci nic riskovat. Vy leťte k Zemi a nechte se dát do pořádku. My tu počkáme na Eclipsis Thor, která nás vystřídá.“
Ellis: „Eclipsis Thor? To už mají jména? A jak se jmenuje ta vaše?“
O’Neill: „No Enterprise mi zase nevyšla, bohužel. Jmenuje se Merlin. Další se jmenují: Thor, Morgan, Janus, Orlin, Kvasir, Hermiod a Oma Desala. Dostali jména těch, kteří nám nejvíce pomohli, co se týče Antiků a Asgardů.“
Ellis: „Zajímavé poděkování. Ještě jednou díky za záchranu.“
O’Neill: „Jo, jo jasný v pohodě. Teď už vyrazte a nechte se dát do pořádku!“

Obě velmi poškozené pozemské lodě zmizely v hyperprostorových oknech a Merlin zůstal v soustavě sám. Generál O’Neill se zvedl z antického křesla a vyrazil směrem k můstku, který byl nedaleko.
O’Neill: „Tak dobrá! Někdo s antickým genem do křesla místo mě a Becketta. Můžou se vrátit a nechci, aby nás zastihli nepřipravené! Jo a vypusťte ty bezpilotní letouny, ať ve formaci monitorují okolí. Já se spojím se Zemí a Talionis a informuju je. Jo, a abych nezapomněl, pošlete na povrch tým v jumperu, ať vybere vhodné místo pro základnu poblíž ložisek.“
Důstojník: „Rozkaz pane!“
Jack se spojil se Zemí a Talionis, aby všechny informoval a zajistil vše potřebné pro výstavbu základny a zahájení těžby. Ze země vyrazily dvě nákladní lodě C-201, každá se čtyřmi kontejnery, které převážely materiál na stavbu základny, těžební stroje, Iris pro bránu, vojenskou techniku a také generátor štítu spolu s několika generátory Mark IV. Nákladní lodě doprovázely čtyři B-303 a BC-304 Koroljov který převážel posádku a zásoby. Z Talionis vyrazily Eclipsis Thor na vystřídání Merlina a jedna loď C-201, která měla cestou nabrat bránu a převážela drony a křeslo na obranu základny.

Mezitím, Antická základna zkoumaná SG-1 a SG-15, Mléčná dráha

Týmy SG-1 a 15 vyšli bránou na antickém náměstí, které bylo zdobené obrovskými oblouky s antickými nápisy a několika obelisky. Kolem náměstí se rozkládalo město, které se architekturou podobalo Atlantis a Talionis. Za náměstím před bránou se nacházela kopule identická s tou v Antarktidě.
Mitchell: „Páni! Tak to je něco!“
Jackson: „Úchvatné! Podívejte se na ty zdobené oblouky a obelisky!“
Vala: „Mě by spíš zajímala támhleta kopule. Něco mi totiž připomíná.“
Teal’c: „ Je podobná té, co je na Zemi v Antarktidě pod ledem.“
Mitchell: „Tak fajn. Půjdem se tam podívat. SG-15 zatím zavolá domů a požádá o letoun na dálkový průzkum a nějaké další lidi na průzkum města. Vypadá to, že to chvíli potrvá i ve více lidech.“
Vala: „Tak jdeme nebo co?“
SG-1 se vydala směrem ke kopuli a SG-15 zajistila bránu a začala zadávat adresu Země.

O několik minut později, vchod do kopule

Vala: „Půjdu první“
Daniel: „Myslím, že by dovnitř měl jít první Cameron, protože má antický gen.“
Vala: „Ale já ho mám taky, nechala jsem si ho naočkovat!“
Mitchell: „To nevadí, stejně půjdu první.“
A odstrčil Valu a vešel dovnitř. Pod kopulí to vypadalo velice podobně jako na základně v Antarktidě. Cam dal vědět ostatním, že můžou dovnitř a společně vyrazily k ovládacímu centru a ke křeslu. Jen co dorazili na místo, Vala si ihned sedla do křesla které se červeně rozsvítilo.
Vala: „Ták. Tohle jsem vždycky chtěla! Tak pánové co byste potřebovali zjistit?“
Daniel: „Hlavně žádné zbraně! Co třeba plán základny a nějaké informace o ní?“
Vala se zamyslela, a zobrazil se holografický plán celé základny s přilehlým městem.
Daniel. „Páni, je to velké jako půlka Atlantidy. Co tady všechno může být?“
Vala se opět zamyslela a k plánu přibyly ještě popisky v antičtině, které Daniel hned začal překládat.
Daniel: „Takže my jsme v jakémsi řídícím centru. Tohle tady je obytná část, tyhle věže. Pak je tady továrna na výrobu zřejmě letounů, nějaké sklady tady, tady a tady a pak ještě tady. Tohle je hydroponie. Po celém městě jsou sluneční a větrné elektrárny. A tohle je zajímavý. Hlavní energetický zdroj je geotermální.“
Teal’c: „Hmm. A jakou to má obranu?“
Jen co to dořekl, tak se hologram změnil a vyznačily se místa pro vypouštění dronů a bezpilotních letounů a také několik orbitálních děl.
Mitchell: „Valo, hlavně nic nespouštěj!“
Vala: „Nebojte se plukovníku, mám to pod kontrolou. Pánové, máme příchozí červí díru!“
Před křeslem se objevila holografická obrazovka, která zobrazovala prostor před bránou, kde byla SG-15 a z brány vyletěl letoun a za ním přišlo několik dalších lidí z SGC.
Teal’c: „To jsou žádané posily. Myslím, že bychom měli informovat generála Landryho o tom, co jsme zatím objevili.“
Mitchell: „To každopádně. SGC tady Mitchell slyšíte mě?“
Landry: „Co máte na srdci plukovníku?“
Mitchell: „Pane, rád bych Vás informoval o tom, co jsme zatím objevili.“
Landry: „No tak spusťte!“
Mitchell: „Je to antické městečko. Je napevno. Nelítá. Je tu spousta skladišť a továren, ubytování v hotelu pro spoustu turistů, drony, bezpilotní letouny, pár kanonů a celý je to napájený geotermální energií.“
Landry: „Zajímavé! Pošlu další vědce jen, co to trochu půjde. Doufám, že máte rád Japonce.“
Mitchell: „Japonce pane?“
Landry: „Ano Japonce. Díky tomu, že jsme jim poskytli přístup k informacím, se z nich stávají odborníci i na antickou technologii. Hlavně chtějí získat zkušenosti v terénu. Dokonce předložili několik návrhů na různé vymoženosti a zlepšováky.“
Mitchell: „No pokud budou dělat svojí práci a nebudou si fotit památky tak proč ne.“
Landry: „Dobrá, do půl hodiny je tam máte. A foťáky jim radši seberu.“
Mitchlell: „To bude fajn, pane. Díky!“
Poté se brána uzavřela. SG-1 se vrátila k ostatním, a rozdělila jednotlivé lidi podle schopností k jednotlivým úkolům a průzkumům. Po třiceti minutách dorazila skupina japonských vědců v doprovodu českého vědce Františka Říhy. Ti se hned dali do práce v kopuli. Podařilo se jim zjistit, že město se jmenuje Eboracensis, a že to bylo hlavní důlní město Antiků v galaxii. Mimo to se tu také vyráběli jumpery a bezpilotní letouny pro Eclipsis, které zde sloužily jako automatická obrana. Hydroponie, která se ve městě nacházela, byla schopná produkovat dost potravin pro celé město, což zajišťovalo samostatnost. Hlavní energetický zdroj, geotermální energie, byl využíván hlavně pro účely obrany, aby nedošlo k probuzení okolních neaktivních sopek. Celý komplex zvládala napájet čistá energie. Na planetě docházelo k častým teplotním výkyvům, což zapříčiňovalo vysokou větrnost, které Antici využívali k výrobě energie. Dále pak energie solární a vodní z nedaleké, velice silné řeky. V kopuli bylo samozřejmě možno zapojit ZPM, které bylo přítomno a také několik fúzních generátorů, které se využívali pro napájení výrobních linek a dolů. Vše nasvědčovalo tomu, že je město ideální ke kolonizaci a využití nerostného bohatství a již natěženého materiálu, kterého bylo spousta.

Mezitím, Antická výzkumná laboratoř zkoumaná A-1 a A-2, Mléčná dráha

Bránou prošli oba týmy a potemnělá oválná místnost že začala rozsvěcet. Zapnuly se ovládací konzole, osvítily se přilehlé chodby a ze stropu se spustilo jakési zařízení.
John: „Co to je?“
Rodney: „Nemám ponětí.“
Zařízení se aktivovalo a celou místnost ozářil jakýsi paprsek, který projel celou místností.
Rodney: „Vypadá to, že nás to skenuje!“
Lorne: „Skenuje? Jakože nějaký bezpečnostní zařízení?“
Rodney. „Nejspíš. Doufám, že to na nás nezačne střílet.“
John: „Většina z nás má přece antický gen!“
Jen to dořekl, paprsek zmizel. Chvíli se nic nedělo a poté se spustil alarm ohlašující autodestrukci.
Rodney: „Ale ne! Za tři minuty to tady celé vybouchne!“
John: „Tak fajn mizíme odsud Teylo zadej adresu Země!“
Rodney: „Pokusím se to vypnout.“
John: „Dobrá, ale máš na to jenom dvě minuty a pak odcházíme!“
Teyla: „Máme problém! Ovládací panel nefunguje!“

Pokračování příště!

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale jo, dobré. Sice tam bylo pár gramatických chyb, ale já si prostě myslím, že obsahově to bylo dobré :) Líbilo se mně to ;)

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ale áno. Je to dobré. :) :yes:
Gramatika ma až tak netrápi pokiaľ to veľmi nebije do očí :lol: a po obsahovej stránke nemám námietok. 8) :ok:
Prvá základňa (je asi viac menej orientovaná na ťažbu, jedlo a "obrannú" činnosť) vyzerá byť v pohode a na tej druhej je možno niečo dôležité (možno útočné zbrane + vojenský výskum a nové technológie ktoré by sa nemali dostať do nepovolaných rúk), tak je lepšie chránená. :roll:
:write: :arrow: :yahoo:
:heat: :bye: :)

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jak vidím, tak Puk zase nezklamal a není potřeba slov. Smajlíci vystihují vše :D

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dobré dobré ale bylo tam pár nesrovnalostí proč by tam měla bejt výroba letounů pro eclipsis když to je ta pozemská loď se kterou zachránil O'neill Apollo a napoleona ne

soreno Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Eclipsis je novější verze Aurory, myslím...

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já už si to nepamatuju když wexovi trvá 6 měsíců než vydá novej díl

wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Děkuji za reakce. Jsem rád, že se líbí.
Eclipsis je skutečně antická loď. Vychází z Aurory. Je to novější verze.
Jinak za dlouhou prodlevu se omlouvám, ale prostě nebyl čas. V práci toho bylo celkem dost plus další věci a když pak člověk příde unavenej večer domů, tak je rád, že si lehne...
Na dalším díle pracuji, nedokáži říci kdy bude. Snad co nejdřív.
Ale můžu říci, že se bude věnovat převážně antické laboratoři a také se podíváme za luciánama a aschenama :)

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslim že obje rasy utečou před eclipsis

wexik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdravím,
Tak je tu další díl :)
Za korekci děkuji sorenovi
Doufám, že se bude líbit a prosím jakoukoliv kritiku.


Díl sedmý - Laboratoř


Antická výzkumná laboratoř zkoumaná A-1 a A-2, Mléčná dráha

Bránou prošli oba týmy a potemnělá oválná místnost se začala rozsvěcet. Zapnuly se ovládací konzole, rozsvítily se přilehlé chodby a ze stropu se spustilo jakési zařízení.
John: „Co to je?“
Rodney: „Nemám ponětí.“
Zařízení se aktivovalo a celou místnost ozářil jakýsi paprsek, který projel celou místností.
Rodney: „Vypadá to, že nás to skenuje!“
Lorne: „Skenuje? Jakože nějaký bezpečnostní zařízení?“
Rodney: „Nejspíš. Doufám, že to na nás nezačne střílet.“
John: „Většina z nás má přece antický gen!“
Jen to dořekl, paprsek zmizel. Chvíli se nic nedělo a poté se spustil alarm ohlašující autodestrukci.
Rodney: „Ale ne! Za tři minuty to tady celé vybouchne!“
John: „Tak fajn mizíme odsud Teylo zadej adresu Země!“
Rodney: „Pokusím se to vypnout.“
John: „Dobrá, ale máš na to jenom dvě minuty a pak odcházíme!“
Teyla: „Máme problém! Ovládací panel nefunguje! Nejde zadat adresa!“
Rodney: „Cože?! To… to tady jako umřeme?“
John: „Uklidni se Rodney! Zkus ten panel opravit!“
Rodney: „To si myslíš, že to zvládnu za tři minuty? To se na něj nestihnu ani napojit, natož s tím něco udělat! Navíc si myslím, že je panel naprosto vyřazený jako součást zabezpečení!“
John: „Něco se musí dát dělat! Máte někdo nějaký nápad?“
Lorne. „A co adresu zadat ručně?“
Rodney: „To nepůjde. Je to brána podobná pegasuským. Vnitřní kruh se neotáčí. Zřejmě součást zabezpečení.“
Ronon: „A co to zkusit vypnout? Před chvílí Rodney říkal, že to zkusí.“
Rodney: „No jasně! Možná by to šlo!“
Lorne: „Už zbývá pouze něco přes dvě minuty!“
Rodney se věnoval řídícímu panelu v místnosti. Byl jako smyslů zbavený. Naprosto zabraný do práce. Hrozba smrti pro něj byla neuvěřitelný hnací motor. Teyla se mu snažila jakkoliv pomoct, ale Rodney pomoc odmítal s tím, že ho jen zdržuje.
John: „Rodney jak to vypadá?“
Rodney: „Je to klasický software zabezpečení, jako třeba na Atlantis akorát je tu přidaná pojistka. Nestačí mít antický gen, ale také je zapotřebí mít u sebe jakýsi vysílač.“
Lorne: „A ten my nemáme…“
Rodney. „Neříkejte… Zkusím se nabourat do systému a upravit protokol. Možná se mi podaří zprovoznit ovládací panel.“
John: „Moc času nezbývá! Teylo připrav zadávání na Gamu. Tam ještě není Iris. Nemáme čas zadávat kód. Půjde o vteřiny, jestli se to povede!“
Teyla se připravila u panelu. Všichni byly jako na trní. Ta obrovská nejistota, zda zemřou nebo ne dokázala rozhodit i zkušeného trénovaného vojáka. Rodney stále pracoval na prolomení zabezpečení. Čůrek potu, který mu stékal z čela, naznačoval, že je velmi nervózní a že je to pro něj velice náročné. Jeho mozek jel na plné obrátky. Už zbývala pouze minuta. Nervozita už dorazila i k Rononovi, který začal přešlapovat.
Ronon: „Tyhle situace nemám rád!“
John. „Jaký? Situace kdy nám jde o život?“
Ronon. „Ne. Situace kdy nemůžu dělat nic, abych nějak pomohl.“
Rodney: „Mám dobrou, špatnou a ještě horší zprávu. Ta špatná je, že panel nezapojím. Je to moc dobře zabezpečené. Ta dobrá je že možná vyřadím autodestrukci a ta horší, že tím, že jsem se věnoval panelu, nezbývá mi na to čas.“
John: „Aspoň se o to pokus! Přece to nevzdáš!“
Teyla: Už zbývá jen patnáct vteřin!“
Rodney, který kupodivu zachoval chladnou hlavu, se stále snažil prolomit zabezpečení. Ostatní nevěděli co dělat. Nejistota a možnost blížící se smrti byla strašná.
Lorne: Už jen pět vteřin!…“
Zbývaly už pouze dvě vteřiny…
Rodney: „Mám to! Dokázal jsem to! Odpojil jsem autodestrukci!“
Skutečně. Odpočítávání zmizelo. Ze všech přítomných spadla tíha nejistoty.
John: „Paráda Rodney! Skvělá práce!“
Všichni Rodneyho pochválili a poděkovali mu, což zvedlo jeho ego do závratných výšin.
Rodney: „No co byste taky čekali od takového génia, jako jsem já?! Ale přece jenom zbývá problém, a to ten, že ovládací panel stále nefunguje. Uvízli jsme tu. Prozatím.“
John: „To přece zvládneš Rodney!“
Rodney: „Taky že ano. Říkal jsem přece prozatím!“
John: „Tak dobrá. Rodney ty pracuj na tom panelu, a my ostatní se tady porozhlédneme. Majore, jeden z vašeho týmu zůstane tady s McKayem třeba Miller a my ostatní se rozdělíme po dvojicích. Já půjdu s Teylou, Ronon s Vámi a poručík Brooks a kapitán Wilson spolu. Dávejte pozor je dost pravděpodobné, že tu jsou další zabezpečení! Na nic nesahejte. Každých pět minut hlaste svou pozici a situaci. Jasné?! Dobrá jdeme!“
Rodney pokračoval v práci na zprovoznění ovládacího panelu brány a poměrně dost se u toho vztekal. Seržant Miller, který to vše musel poslouchat, začínal být na prášky. Rodney stále nemohl prolomit poslední kódování zabezpečovacího programu. Ač se snažil sebevíc, vždy jeho pokusy selhaly.
Rodney: „Millere, nemáte tyčinku?“
Miller: „Copak nemáte svoje, doktore?“
Rodney: „Měl jsem dvě a jednu už jsem snědl.“
Miller: „No vidíte, ještě jednu máte. Tak proč chcete mojí?“
Rodney: „Tu svojí si nechávám jako poslední rezervu. Nesmí mi klesnout hladina cukru, jinak upadnu do hypoglykemického šoku a tohle mě dost vyčerpává!“
Miller: „No tak si dejte tu tyčinku, co máte.“
Rodney: „Nevím, jak dlouho mi ještě potrvá prolomit to zabezpečení. Je docela dost možné, že tu chvíli zůstaneme, a já jsem jediný, kdo dokáže ten panel zprovoznit. To znamená, že jsem důležitý a vzhledem k mé potřebě živin je pravděpodobné, že mi má zásoba jídla nebude stačit…“
Miller: „Tady máte tu tyčinku, a už po mně nic nechtějte a buďte zticha, nebo za sebe neručím!“
Naštvaný seržant podal McKayovi tyčinku a šel se projít po místnosti. Rodney tyčinku ihned rozbalil a s obrovskou chutí se do ní pustil.
Mezitím ostatní prozkoumávali další prostory antické laboratoře.
John: „Ta chodba je dost dlouhá, nemyslíš?“
Teyla: „Ano už jdeme poměrně dlouhou dobu. Támhle se chodba opět stáčí.“
Oba pokračovali v cestě a za ohybem chodby narazili na dveře.
John: „Vidíš nějaký ovládací panel?“
Teyla: „Ne nevidím… Podívej! Támhle se něco vysunulo!“
Asi dvacet centimetrů napravo od poměrně velkých dveří se vysunul malý panel s jedním tlačítkem.
John: „Majore Lorne, Ronone, jak to u vás vypadá?“
Lorne: „Stále jdeme chodbou. Zatím jsme na nic nenarazili.“
John: „My jsme došli ke dveřím a chystáme se je otevřít, objevil se tu malý panel s tlačítkem.“
Lorne: „Buďte opatrný, pane.“
John: „Nebojte, majore. Jak je na tom Brooks s Wilsonem?“
Lorne: Zatím prý taky na nic nenarazili.“
John. „Ha. Jsme první!“
John se přiblížil k tlačítku a se zatajeným dechem ho zmáčknul. Panel ze zdi zmizel a dveře se otevřely. Plukovník vstoupil do velké místnosti. V místnosti se nacházela spousta panelů a konzol a dvoje další dveře.
John: „Páni! Zajímavé. Lorne! Vypadá to tu na výzkumnou laboratoř. Jsou tady ještě další dvoje dveře. Jdeme se podívat, co je za nimi.“
Lorne: „My zatím na nic nenarazili.“
John: „Dejte vědět, až něco objevíte. Wilsone, Brooksi! Jak to vypadá u vás?“
Wilson: „Zrovna jsme dorazili na konec chodby. Je tu balkon. Je tu menší hala. Zřejmě je tam nějaké energetické zařízení. Po obvodu jsou nějaké panely a na druhém konci je nějaké velké zařízení. Jdeme se tam podívat.“
John: „Dobrá. Dávejte si pozor!“
Wilson: „Rozkaz, pane!“
Oba vojáci se vydali po schodech dolů. Během několika chvil dorazili dolů, a vydali se na druhý konec místnosti kolem energetického zařízení. Zařízení vypadalo trochu jako generátor v ha’taku. Když dorazily k zařízení, začalo se něco dít.
Wilson: „Plukovníku! Asi jsme něco spustili!“
John. „Opakujte, kapitáne! Není vám rozumět!“
Wilson. „Opakuji. Něco jsme spustili!“
John. „Co jste spustili? Co se děje?
Wilson: „Kolem nás se začíná vytvářet silové pole a začíná se zmenšovat! Nevíme co dělat není tu žádný panel!“
John: „Vydržte! Rodney! Rodney slyšíš mně?!“
Rodney: „Jo, co je?“
John: „Wilson s Brooksem uvízli v nějakém silovém poli, které se zmenšuje! Jste jim nejblíž!“
Rodney: „Cože? Co ti pitomci spustili? Jdeme tam!“
John „Ale pospěšte si!“
Rodney spolu s Millerem vyrazili chodbou za Wilsonem a Brooksem. Rodney po chvíli běhu začal zpomalovat. „
Miller: „Dělejte, doktore! Potřebují vaší pomoc!“
Rodney. „Ta chodba je snad nekonečná! Už nemůžu popadnout dech!“
Miller. „No možná, že kdybyste nesnědl mojí tyčinku, tak by se vám běželo mnohem lépe!“
Rodney: „Nechte si toho jo! Poslední dobou jsem neměl čas udržovat se v kondici… hodně zkoumání na Talionis a práce na projektech…“
Miller: „No jo doktore! Přidejte! Támhle je konec chodby!“
Oba dorazili na balkon a pak se vydali po schodech dolů stejně jako oba důstojníci před nimi. Když došli k silovému poli, už obepínalo prostor tak malý, že se tam oba vojáci sotva vešli.“
Brooks: „Super že jste dorazili! Začíná tu bejt dost těsno!“
Rodney: „Co jste to proboha spustili?“
Wilson: „ To nevíme, doktore. Když jsme se přiblížili k tomuhle přístroji, tak se to spustilo.“
Rodney: „Zřejmě nějaké zabezpečení!“
Brooks. „To už víme, doktore! Ale jak se odsud dostaneme?! Začíná nás to tady trošku drtit!“
Rodney: „ Dobrá! Musí tu být nějaký panel, kterým se to dá vypnout. Millere, pomozte mi hledat!“
Brooks. „Pospěšte si, začíná mi to drtit hrudník!“

Mezitím, Paluba Aschenského válečného křizníku, hyperprostor, Mléčná dráha

Aschenský důstojník: „Pane, za minutu jsme na místě.“
Graulik: „Dobrá. Hned jak opustíme hyperprostor, tak se spojte s Krelonem. A zavolejte na můstek Faltose!“
Důstojník: „Faltos je na cestě, pane!“
Můstek aschenské lodi byl podlouhlý, po stranách se nacházela jednotlivá stanoviště s obslužnými počítači, kterých bylo osm a sloužily k ovládání bodové obrany, kontroly jednotlivých sekcí lodi, komunikaci, koordinaci stíhačů a dalších systémů. Vpředu byla velká ovládací konzole se třemi křesly. Prostřední křeslo patřilo pilotovi křižníku a postraní sloužila zbraňovým důstojníkům. Velitel lodi seděl v křesle uprostřed místnosti. Křeslo se mohlo pohybovat po předem určené trajektorii dopředu a dozadu podle toho, čemu potřeboval velitel věnovat větší pozornost.
Na můstek dorazil Lucián Faltos, jeden z Druhých, který velel luciánským ha‘takům proti Apollu a Napoleonovi.
Graulik: „Veliteli Faltosi! Už jsme na místě. Právě se chystáme kontaktovat Krelona.“
Faltos: „Dobrá. Nemyslím, že bude chtít slyšet, že jsme neuspěli.“
Graulik: „Mě ale nezajímá, co si myslíte. Kdybyste se držel plánu, tak to takto vůbec nemuselo dopadnout. Podle hierarchie velení a podle ustanovení rady jsem celé akci měl velet já.“
Důstojník: „Pane spojení s Radním Krelonem navázáno!“
Graulik: „Na obrazovku!“
Krelon: „Zdravím Vás Admirále Grauliku! Kde je zbytek naší flotily?“
Graulik: „Bohužel vám musím oznámit, že díky neschopnosti Velitele Faltose už žádná flotila není!“
Krelon: „Cože?! Jak je to…“
Faltos: „Pane, není to moje vina! Šesti našim ha’takům byli zaslány špatné informace, takže dorazili dřív! A navíc Tauriové mají novou velice mocnou loď!“
Krelon: „Mlčte Faltosi! Chci vysvětlení od admirála!“
Graulik: „Pane Radní. Šestice ha’taků dorazila dříve, než bylo domluveno. Téměř všechny je zničily, než dorazil zbytek flotily. Jedna z nepřátelských lodí na nás vypustila podle našich informací Horizont, což nás na chvíli vyvedlo z míry, nicméně rušící pole fungovalo na výbornou a nepřátelé postupně podléhali naší palbě. V momentě kdy jejich štíty byly téměř vyřazené a my se chystali na jejich obsazení, přiletěla lidem na pomoc nová loď, jejíž síla byla obrovská. Byli jsme nuceni ustoupit.“
Krelon: „Podle našeho informátora Tau‘riové žádnou novou loď nevlastní! Dokonce nemají ani žádné tak silné spojence! Musíme celou záležitost vyšetřit. Přijde mi velice podezřelé, že byly zničeny všechny naše ha‘taky! Faltosi! Nechte se sem transportovat!“
Spojení bylo přerušeno a Faltos odešel z můstku.
Graulik: „Pošlete zprávu zbytku rady. Informujte je o Krelonově reakci.“

Antická výzkumná laboratoř zkoumaná A-1 a A-2, Mléčná dráha

Miller: „Je tady spousta ovládacích panelů… nevím, co přesně hledat!“
Rodney: „Ten panel by měl být aktivní… nejspíš tam bude něco blikat!“
Wilson: „Rozmačká nás to!“
Oba uvěznění vojáci už byli pevně sevření ve spárech silového pole. Nebylo možné se nadechnout. Tlak jim začal drtit hrudní koše a ramenní klouby. Bylo slyšet prasknutí kosti a Wilson zařval bolestí.
Miller: „Doktore! Tady!“
Rodney: „Ukažte! Jo! To je ono! Nemělo by být těžké to vypnout!“
Miller: „Ale pospěšte si!“
Rodney naťukal na klávesnici několik příkazů a zmenšování pole se zastavilo.
Rodney: „Už se to nezmenší. Teď už jen moment a to pole úplně vypnu! Doufám.“
Ke štěstí vojáků pole za několik vteřin skutečně zmizelo. Oba vojáci se sesunuli na zem. S těžkostí dýchali a byly na tom velice špatně. Působením tlaku silového pole měli několik zlomenin, pohmožděnin a nejspíše vnitřní krvácení.
Do místnosti přiběhli John, Teyla, major Lorne a Ronon.
John: „Co se stalo? Jak jsou na tom?“
Rodney: „To silové pole je skoro rozdrtilo.“
Miller: „Potřebují lékaře! Jsou na tom špatně!“
John: „Rodney jak to vypadá s tím panelem?!“
Rodney: „Nefunguje. Zatím se mi nepodařilo ho zprovoznit.“
John: „všichni do místnosti s bránou. Rodney, ty s Millerem jděte napřed a snaž se co nejdříve opravit ten panel! My za vámi přineseme Wilsona s Brooksem.“
Rodney s Millerem se rozeběhli zpět k bráně a zbytek týmu s největší opatrností posbíral oba zraněné vojáky.
Když Rodney dorazil do místnosti s bránou, hned se dal do zprovozňování panelu. Asi deset minut poté dorazil zbytek. Zranění na tom byli opravdu zle. Pokud by se jim nedostala rychlá lékařská pomoc, s jistotou by zemřeli.
John: „Jak to vypadá s tím panelem?“
Rodney: „Je to marný. To zatracený zabezpečení prostě nejde prolomit! Už jsem zkoušel všechno! To poslední kódování prostě neprolomím. Nemá to žádnou logiku. Ten kód nemá žádnou posloupnost, nic podle čeho by se dalo rozpoznat, o co jde. Je to prostě jenom chaotické cosi.“
John: „Rodney ty na něco přijdeš! Musíš jinak…“
Rodney: „Hele nech si ten nátlak! Tohle prostě… Moment!“
John: „Co? Na co si přišel?“
Rodney: „Jsem geniální! Jak jinak! Jak jsem říkal, je to chaos, nedává to žádný smysl. A o to právě jde. Mělo to jen zmást každého, kdo by se to pokusil prolomit. Má to stejný přístup jako posloupnost u těch předchozích! Ták! A je to! Můžeme zadávat!“
Teyla zadala adresu Země a major Lorne vyslal kód. Seržant Miller informoval SGC že mají zraněné.



Mezitím, Neznámo kde…

Ve velké kruhové místnosti u kulatého stolu sedělo sedm nejspíše lidí nebo lidem podobných humanoidů. Byli různého věku i pohlaví.
„Měli bychom vystoupit ze stínů a pomoci galaxii! Ukázali se jako velice schopní! Dokonce porazili Orie!“ „Ano porazili, ale jen díky technologii Antiků a Merlinově zbrani!“ „Souhlasím, ale ukázali velkou odvahu, vynalézavost a přizpůsobivost! Podle mého názoru si naši pomoc zaslouží!“ „To nemyslíš vážně?! Jsou ještě příliš mladí!“ „Myslím, že dokázali, že jsou hodni naší pomoci! Na co jsme se zmohli my, když do této galaxie vtrhli Oriové?!“ „Nezapomínejme, že to oni ukázali Oriům existenci této galaxie.“ „Ano to je pravda. Nemohli vědět, co způsobí tím, že spustí starý komunikační systém.“ „To jen dokazuje, že jsou příliš mladí!“ „Ale to přece nemůžete myslet vážně! Každá rasa dělá chyby dokonce i Antikové je dělali a to dokonce i v době kdy byli těsně před povznesením!“ „ Přestaňte! Navrhuji, abychom zatím nic nedělali a jen ještě chvíli pozorovali.“ „Ale co když už bude pozdě? Ti Aschenové a Luciáni díky objevení antické laboratoře získali obrovskou sílu! Je jen otázkou času, něž plně využijí nalezené technologie. Pak už jim nepomůže ani vše co objevili na Talionis.“
V tom se otevřeli dveře a do místnosti a vešel jakýsi mladší muž.
„Omlouvám se, že vyrušuji zasedání Vysoké rady, ale zaznamenali jsme narušení v Nejtajnější antické laboratoři!“ „Cože?! Víme kdo?“ „Ano Mistře. Byli to pozemšťané. Bohužel jsme to zjistili příliš pozdě. Už laboratoř opustili. Bezpečnostní zařízení zranilo dva z nich a odešli.“ „Dobrá. Tu laboratoř musíme zapečetit do doby, než se rozhodneme, zda se Lidem ukážeme či nikoliv. Technologii této základny by bez naší pomoci nikdy nedokázali zkrotit. Pouze by je zničila.“ „Dobrá tedy, odročuji zasedání Vysoké rady na zítra. Zablokujeme bránu v laboratoři a opravíme zabezpečení.“

Pokračování příště

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kdopak to asi byl ? jeden druh velice vyspělích humanodů mě napad ale ty jsou zelení nová rasa už se těšim až se o nich dozvím víc

anda Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 170
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Že by Furlingové...

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No jo to mě nenapadlo :D snad ano

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Musím říct, že konec se mně líbil a že bych byl rád, kdyby to Furlingové nebyli, kdyby to byl někdo úplně neznámý ;)

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je pravda těch už tady jsou desítky :)

soreno Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 270
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak schválně kolik povídek o furlizích znáš??? Já max dvě... To teda nechápu je to docela nepoužívaná rasa, pokud vím...
Ale souhlasím se Speedym lepší by byla nová rasa...
A kdyby jste si myslel, že vím něco navíc, tak vás zklamu vím to co vy... Jen o pár hodin dřív když to opravuju...

SPeeDy Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 665
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Klidně ať to Furlingové jsou, ono je to v podstatě stejně jedno, protože o nich nevíme NIC, ale ať je ten jejich příběh něčím poutavý :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Mrtvé povídky