Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Povídky M&M - 54.část - Avalon, part 3

Povídky M&M - 54.část - Avalon, part 3


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
OBSAH

0.část - Trailer
1.část - Nový domov, part 1
2.část - Nový domov, part 2
3.část - Pýcha předchází pád
4.část - Šípková Růženka
5.část - Mezi ledem a zemí
6.část - Všechno nejlepší, kapitáne
7.část - Své štěstí si nevybereš
8.část - Z mrtvých vstání, part 1
9.část - Z mrtvých vstání, part 2
10.část - Z mrtvých vstání, part 3
11.část - Dovolená
12.část - Staré rány, part 1
13.část - Staré rány, part 2
14.část - Wraithská záležitost, part 1
15.část - Wraithská záležitost, part 2
16.část - Fairytale Gone Bad
17.část - Třikrát sláva Wraithům
18.část - Třikrát sláva lidem
19.část - Ano, či ne
20.část - Ano, či ne?, part 2
21.část - A co bude pak?
22.část - Starý známý
23.část - Jako by se nic nestalo
24.část - Padlý anděl
25.část - Padlý anděl, part 2
26.část - Vítej zpět, kapitáne
27.část - První setkání
28.část - První setkání, part 2
29.část - Návrat
30.část - Vůně bylinek
31.část - Vůně bylinek, part 2
32.část - První setkání, part 3
33.část - První setkání, part 4
34.část - Malé rozepře
35.část - Zabal si pár maličkostí
36.část - Vertical Limit
37.část - Smetánka
38.část - Třikrát zaklepej
39.část - Ano
40.část - Ho, ho, hooo
41.část - Ho, ho, hooo, part 2
42.část - Duše bez těla
43.část - Happy New Year
44.část - Rodinná záležitost, part 1
45.část - Rodinná záležitost, part 2
46.část - Splněné pověry
47.část - Nevěř všemu,co vidíš
48.část - Nevěř všemu,co vidíš, part 2
49.část - Přízrak z minulosti, part 1
50.část - Přízrak z minulosti, part 2
51.část - Přízrak z minulosti, part 3
52.část - Avalon
53.část - Avalon, part 2
54.část - Avalon, part 3


Dobrý večer milé děti, primáti a jiné entity všeho druhu :)

Spolu s Mooony vám chceme oznámit radostnou (teda snad) novinu. Daly jsme to dohromady (pro ty, kteří četli povídky od nás obou - ano, opět dohromady :D ) a rozhodly jsem se vytvořit společně psanou sérii povídek.


Od Mooony:
Vážení spoluobčané nezávislých planet,

přestože se blíží náš konec, který byl předpovězen tajemnou kulturou specializující se na tečky čárky a jiné znamení představující lunární kalendář, rozhodli jsme se vystoupit a bojovat. Já i moje kolegyně ve zbrani vám chceme oznámit, že se nevzdáme a přežijeme rok 2012, tedy pokud jeho závěr neutopíme v alkoholu.


V mém případě tak leda v džusu :D

Proto brzy vystoupíme z davů s novou povídkou, na které už nějaký čas pracujeme. Nehodláme vám naservírovat žádné zelenooké cynické a sarkastické osoby ani dokonalé a nepřemožitelné Antiky. Chceme vám věnovat strhující příběh o chrabrosti... tedy lépe řečeno, připravujeme pro vás povídku, o které doufáme, že se vám bude líbit a budete její součástí jak v tomhle roce, tak v nadcházejícím ať na téhle planetě, nebo na jiných. Chceme vás taky poprosit o komentáře, protože vzdálenost mezi mnou a mojí okouzlující kolegyní je velká a domluva probíhá pouze pomocí meziplanetárních linek a dálkových bójí. Naše prosba o vaše komentáře je oprávněná, protože váš hlas je hlas lidu a jeden hlas z tisíce dokáže změnit cokoliv, tedy kromě mého rozhodnutí a pokud se mezi vámi najdou rebelové, budeme je prostě muset umístit do trestanecké kolonie na Marsu.

Věřte, že tato povídka vznikala jenom za pomoci moderní techniky, teklo při ní mnoho krve, přes komunikační síť prošlo mnoho hádek, teorií, upravených verzí, neupravených verzí, smajlíků a vykřičníků, tvrdé obhajování vlastních názorů, mnoho ústupků a bylo zapotřebí učinit určité oběti (od vykuchaného kuřete obřadně upečeného pátého dne měsíce, přes podivný obětní tanec, který připomínal nějaký záchvat, po zlámané nehty při úderech do klávesnice).


Přeji vám všem, draží spoluobčané nezávislých planet, aby vaše těžké životy v koloniích na Zemi, Plutu, Titanu i Měsíci byli zpříjemněni literárním skvostem naší společnosti.
S láskou

Zástupce prezidenta nezávislých planet Mooony I.

Toto prohlášení bude rozšířeno do všech kolonií a jeho originál bude umístěn v trezoru prezidentského sídla na Ganymedu. Vše souhlasí s výnosy a nařízením prezidenta nezávislých planet Mackenzie.



Tak tak :) Zatím naši milí drazí můžete hádat, tipovat, doufat, navrhovat...fantazii se meze nekladou :D

S úctou
Prezidentka nezávislých planet Mackenzie
Naposledy upravil Mackenzie dne 24.7.2015 07:19:44, celkově upraveno 72

Příspěvek 07.11.2012 10:42:21
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
No, ak sa dali dokopy dve tak skvelé spisovateľské osobnosti a pracujú znova na spoločnom projekte, tak utekám kúpiť nový monitor k svojmu počítaču, aby som si to mohol lepšie vychutnať... :yahoo: :yahoo: :yahoo: :thumbsup:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 07.11.2012 17:44:19
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Oh, děkuji za projevenou důvěru i radost v jednom :D (samozřejmě i prezidentka děkuje, ale momentálně je její pozice ohrožena převratem a rebelií :D ). S koupí nového monitoru bych nikterak nespěchala, protože jen já doopravdy vím jak jsme se vším daleko ... vše vázne totiž na mé straně :D :twisted: , je však pravdou, že některé věci jsou již připravené na vydání. Uvidíme jak se vším pohneme do konce týdne, možná vypukne vzpoura, která bude muset být krvavě potlačena :D

Takže abych shrnula své žvásty ;-) máme radost, že se budeš těšit ;-).

Příspěvek 07.11.2012 18:39:06
andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Monitor sice kupovat nebudu (snad ten původní ještě chvíli vydrží :wink: ), ale těším se taky. Některé osoby mi tady tak trochu chyběly :D

Máme s Erin vyzkoušeno, že když píše delší dobu víc lidí dohromady, tak to chce nekonečnou trpělivost na všech stranách. Takže držíme palce, aby vzpoury a rebelie neodnesly prstíky potřebné k bušení do klávesnic.

Příspěvek 08.11.2012 10:08:15
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
VxMonitor kupeny a nainstalovany, v pollitraku uz je uvareny caj so slivovicou, chipsy su rozbalene, ja som nasponovany pred PC a kazdych 5 sekund reloadujem stranku ci sa neobjavi prva kapitola... :scratchanym:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 08.11.2012 18:43:40
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Aiwendill: ať ještě nemusíš kupovat novou F5 :D ... nic neslibuju, ale zkusíme do konce týdne dát buď rovnou první díl, anebo nějaký mini trailer
momentálně teď ale máme maličký zásek :) , tak trpělivost, prosím :)

Příspěvek 08.11.2012 20:22:49
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Mackenzie: neboj, F5 nebudem musieť kupovať. Už asi dva mesiace používam niečo extra (Celluon LaserKey CL850 Projection Keyboard) takže skôr prederavím stôl ako klávesnicu :P
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 09.11.2012 16:27:11
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
M&M: Snad to nebude ve stylu těch pár stránek, co jsem od vás kdysi četl jako společný nevydaný koncept, je to sice už nějaký ten rok, ale asi si to pamatujete.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 09.11.2012 18:53:44
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
jakop: nebude ... to by patřilo jinam, ne tady

Příspěvek 09.11.2012 19:10:45
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mackenzie: Jak by řekl soudruh Teal´c: Indeed :D

Příspěvek 09.11.2012 20:19:59
jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
M&M:
Toto je spoiler!!!:
Nebo sem, ale byl by to samý Spoiler a upozornění 18+. :rflmao: :rflmao: :rflmao: :rflmao:
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Příspěvek 09.11.2012 20:21:55
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ani ne :D vzhledem k tomu, co se děje v mém světě, tak nevím, nevím, zda by to byl nějaký spoiler ke mě :D

Příspěvek 09.11.2012 20:36:42
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Takže přinášíme menší trailerek. Hlavní dík v tomhle patří Mooony :) . Po přečtení hádejte, diskutujte, přemýšlejte, co tím chtěl básník říci. Hezké počtení.

Trailer


Daleko na severu, za spoustou řek, hor i palouků se v zapovězeném lese ztratila skupinka zvířat. Zvláštní na tom bylo složení celé skupinky. Největší a nejhrozivější vypadal medvěd, který měl krásnou lesklou srst a vzbuzoval respekt. Kdykoliv jej jakýkoliv lovec spatřil, přál si jej mít jako trofej. Přesto se skupince lovci vyhýbali, stejně jako drobnější predátoři. Dalším byl vlk. Ten, na rozdíl od medvěda, byl mrštný a výborný stopař. V celé skupině měl hlavní slovo a možná by se i dal označit za vůdce. Často hledal nejschůdnější cestu, aby ostatní měla lepší sestup. Někdy dokonce nechával celou skupinu o samotě, jen aby zajistil pohodlí a klid na noc. Třetí člen skupinky se vymykal veškeré logice. S vlkem a medvědem cestovala ještě laň. Mohla mít sotva rok, působila vyděšeně. Při sebemenším zašustění větví, nebo zakrákání vrány se utíkala schovat k medvědovi, který ji nechal, aby se k němu tiskla. Na lani bylo však něco zvláštního, přestože se bála, tak určovala směr. Vyzařovala z ní jistota kroku. Vedla zvířata z lesa ven. Byla raněná. Posledním článkem byla puma s lesklou černou srstí. Ráda se vyhřívala na sluníčku, ale vždy hlídala okolí. Kdykoliv cestovali, leželi, anebo spali, tak hlídala. Nezáleželo na ničem, než na tom, aby ostatní ze skupiny byli v pořádku. Někdy i zasahovala do konfliktů, které ostatní zvířátka vyvolali, a vše uklidňovala. Často taky obstarávala potravu a hledala potoky. Starala se o laň a ošetřovala jí její zranění. Nejméně však zapadala, přestože našla zalíbení ve vlkovi.
Zvířátka cestovala už několik měsíců od doby, kdy vyrazila ze svých domovů. Každý hledal jiný cíl. Medvěd toužil najít něco dokonalého, možná životní jistotu, možná více. Vlk toužil najít mír a klid. Puma chtěla jen poznat svět a laň... ta hledala smrt.
A co je vlastně svedlo dohromady? Podivná náhoda. První se sešel vlk a laň. Predátor chtěl nevinou svačinu pohltit, avšak něco jej zarazilo. Půl dne laň sledoval, než k němu přišla sama a chvíli s ním hovořila. Něco jej v její řeči zarazilo a rozhodl se s laní cestovat, přestože si o jejích cílech myslel, že jsou pošetilé. Jako druhý se přidal medvěd. Ten se přidal ze zvědavosti, jak dlouho tohle uskupení vydrží. Později si však pohrával s myšlenkou, že v lani je něco, co jej nutí je následovat. Mnohokrát na cestě poznal, že její nevinnost a strach je jen vnější slupka. Přesto ji však ochraňoval. Puma se k nim přidala až o hodný kus později. Prvně je nechtěla následovat a často od nich utíkala, avšak cesta je vždy svedla dohromady. Pak se rozhodla zůstat se skupinou.
Jejich cesta vedla skalisky, roklinami, bažinou i pláněmi, sněhem i poli. Přestože se již zvířátka dávno ztratila, tak laň věděla kudy. Stačilo, aby pohlédla na oblohu, zemi nebo se jen zahleděla do dáli. Vždy pokračovala dál, i přes své zranění, které bylo způsobeno lovcem. Nakonec je zavedla do zapovězeného lesa, kde se ztratila. Rána jí zmáhala a puma si dělala starosti. Věděla, že laň dokáže hovořit s lidmi, ale bála se u nich hledat pomoc. Teď však byli odkázaní jen sami na sebe.
Cesta byla těžší a těžší. Klouzali po kamenech a padali. Několikrát se medvěd skutálel ze srázu kvůli jeho váze, a když se zranil, laň plakala. Vlk chtěl odejít. Ideály, ač pošetilé, mu ta to nestály. Jen puma jej donutila zůstat, stejně jako postavila medvěda na nohy. Věřila, že laň zná cestu. Věřila i tomu, že se blížili cíli.
Proč se vlastně vydali za tímto pošetilým snem laně? Hledala Avalon, mystické místo, které ani nemohlo existovat. Hledala Svatý grál, který by pomohl jak jí, tak všem zvířátkům. Puma v grálu viděla potenciál a hltala každé slovo, které o něm slyšela. Prý se jednalo o zázračný kalich, který byl přivezen do Avalonu Josefem z Arimatie. Nevěděla, o koho jde a proč jej tam přinesl, ani proč má grál takovou moc, šlo tu o více. Cítila povinnost jej najít a přinést do jejich lesa, stejně jako to tak cítil medvěd.
Je ještě důležité zmínit, že po několika letech pátrání našli zvířátka to, co hledali. Naučili se si vážit jeden druhého a pomáhat si i spoléhat se na sebe. Bezmezně věřili lani, že i když stále říkala, že tam za chvíli budou, tak je tam dovede. Odkázáni jeden na druhého vkročili na posvátnou půdu Avalonu, avšak domů se již nikdy nevrátili...



BTW: tohle bylo moje nejdelší a vyloženě nejbolestivější vkládání příspěvku za celou dobu, tak si toho važte a hezky nám to okomentujte :D
Naposledy upravil Mackenzie dne 09.11.2012 20:49:35, celkově upraveno 3

Příspěvek 09.11.2012 20:42:47
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
co tim chtel basnik rici???

Tak teraz som definitívne a oficiálne zvedavý, čo to bude, až to bude... :book:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 09.11.2012 20:44:02
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já vím! Já vím, co tím básník chtěl říct :D že hulí kvalitní matroš! :D

Příspěvek 09.11.2012 20:46:38
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Aiwendill: no já to nepsat, tak bych tež chtěla vědět, co z toho vyleze :D , ale nic převratného to není, v klidu :D
ale tenhle komentář byl jednoznačně nejrychlejší, co jsem zažila :D

Příspěvek 09.11.2012 20:47:20
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Mooony píše:
že hulí kvalitní matroš!


Neviem na čom vy dve fičíte, ale chcem z toho aj ja... :twisted:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 09.11.2012 20:48:55
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Aiwendill píše:
Mooony píše:
že hulí kvalitní matroš!


Neviem na čom vy dve fičíte, ale chcem z toho aj ja... :twisted:


musíš do fronty :D

Příspěvek 09.11.2012 20:50:54
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
no veď vy počkajte, veď ja si na vás tiež zgustnem... :P

asi vás dve zaradím do nejakej svojej poviedky ako postavy dvoch zhulenych scenaristiek SGA, ktoré zaskakujú za malojzu a spol... :P
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 09.11.2012 20:53:05
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:bounce: :rflmao: nedělím se, jsem lakomá, zlá a tak dále... potřebuju to sama pro inspiraci :D

btw: klidně mě zařaď :D mě je to jedno, alespoň bude sranda :D

Příspěvek 09.11.2012 20:54:27
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Aiwendill: bude nám ctí :D , viď, viceprezidente Mooony

Příspěvek 09.11.2012 20:56:36
Mooony Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 998
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Po dnešním traileru, Mac, už jen prezidente :D (prozkoumala jsem neočekávané hlubiny alegorie a pohádek, ani jsem nečekala, že mi to půjde :D ).

Příspěvek 09.11.2012 20:59:24
andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Hmm, čtyři zvířátka. Ta čtyřka (jako číslo, počet) je mi nějak povědomá, ale třeba je to jenom nějaká náhoda. V hádání bych tady na fóru prohrála kalhoty, takže si raději počkám :D

Příspěvek 09.11.2012 21:47:31
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
andoriel: tak si zkus tipnout :)...maximálně to bude špatně no - za to se nestřílí :D

Příspěvek 09.11.2012 22:09:15
andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Že já se tak snadno nechám vyprovokovat! :roll:
Ale zatím mě napadá jen ta čtyřka a to ještě v přímé souvislosti s SG (jak jinak :) ) Týmy měly téměř vždycky čtyři členy.
Nestřílejte, já stejně uhnu :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Mrtvé povídky

cron