Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky SG Dynasty: The Last of Ancients - 102. Kapitola - Ultimátum

SG Dynasty: The Last of Ancients - 102. Kapitola - Ultimátum


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Tak jsem si dal načas.. But it's finally here.

Na začátek, jako vždy dobře stylisticky napsané. Občas na můj vkus až příliš podrobný popis a vysvětlování jasných věcí, ale nic, co by se vymykalo tvému standardu. Gramatiku z očividných důvodů hodnotit nebudu. :)

Svolat všechny do jedné místnosti, když proti sobě hrozí zbraněmi mi nepřijde jako úplně dobrý nápad. Z historie víme, že čím více lidí s různými názory v jedné místnosti, tím spíš se tvrdě pohádají. Pravda je, že Admirál má dostatečnou sílu, aby případné nepokoje rozehnal. Ale proč je zbytečně přivolávat? Myslím si, že jen pár zástupců od každé ze znepřátelených strach by byla rozumnější volba.

Program na prohledávání myslí? :D Jako rly? Jako, nápad dobrý, ale přijde mi, že s Rowlingovou budeš bojovat o titul mistra světa v cucání si věcí z prstu za pochodu. Co to bude příště? Genová terapie anální sondou?? :rflmao:

Když vyhazují přepážky do vzduchu, proč je tedy Forlin uzavíral? Nebo spíš, proč klíčové systémy jako jsou emitory štítu nezabezpečil? Stačilo přeci jenom vztyčit štít v určitých oblastech, třeba v některých stěnách.

Jen jedna věc mi není jasná. I zamaskovaný Jumper je na městských senzorech vidět. Což mě přivádí k otázce, mají vzbouřenci přístup k senzorům? A věděl Forlin o tom Juperu, či nikoliv?

A nakonec snad jen, málo děje, ale to je bohužel prokletí kouskování na krátké kapitoly. :)

Až na těchto pár výtek, pěkné počtení.

-Foďas Out. :salut:
Feeling borded, call me Fredy idrc...

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwe: Vim,ze preziji. Ja sr ptal zda bez uhony.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Že jim třeba bude chybět nožička, ručička, očíčko nebo kozička? :rflmao:
Feeling borded, call me Fredy idrc...

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
já můžu napsat jen vynikající díl :bravo: ikdyž musím souhlasit, že sken mysli všech lidí ve městě najednou je trochu moc

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
takže zopár odpovedí: :scratchanym:

Forďas:

na môj popisný štýl si si už mohol zvyknúť... je to moja špecialita a ja sa jej nemienim vzdávať... :scared:

zvolať všetkých do jednej miestnosti, VZIAŤ IM ZBRANE a nútiť ich rokovať o prímerí zasa mne príde ako celkom dobrý nápad... :yes:

pár zástupcov každej zo znepriatelených strán? a ako vieš kto je za ktorú stranu? časť expedície je vzbúrená a ovláda väčšinu mesta, časť loajalistov je uzamknutá a zablokovaná v hlavnom hangári a drží rukojemníkov, ďalšia časť loajalistov pobieha po vonkajších plošínách s úmyslom nenechať sa chytiť a zároveň pochytať čo najviac vzbúrencov. časť neutrálov je pozatváraná vo svojích apartmánoch a bojí sa výjsť von, ďalšia časť neutrálov pre istotu zdŕhla pod Forlinovú ochranu, lebo tam sa cítili bezpečnejšie ako so svojími vlastnými. Do toho ešte nepočítam vzbúrencov, loajalistov a neutrálov, ktorí sú na Alpha site a ďalších základniach a ešte aj tých na vzbprených lodiach... takže ako mal Forlin pozháňať nejakých tých vodcov každej strany? :stupid:

prehľadávanie myslí? to som spomenul už dávnejšie. Bola to obdoba toho výsluchového programu. Okrem toho aj Destiny ovplyvňovala mysle svojej posádky. Tie simulácie v Youngovej hlave, keď mu tam Destiny furt vybuchovala, o tom svedčia. Prečo by nemohla Atlantis, ktorá je podstatne novšia ako Destiny, mať nejaký podobný program, hoci len na skúmanie myslí svojej posádky? :wall:

prečo nezabezpečil emitory štítu? to sa vysvetlí v ďalšej kapitole... Kapitán Alatriste bol celkom mazaný, čo sa toho týka a ako najvyššie postavený dôstojník z loajalistov mal plán, ako potlačiť vzburu, hoci bol v nevýhode... :write:

senzory a Jumper... čítaj poriadne! Forlin im predsa vzal ovládanie mesta! takže mohli len read-only a aj to len obmedzene... a Jumpery majú vlastné senzory, takže to bolo celkom vyrovnané... :sorry:

krátke kapitoly? táto je rovnako dlhá ako ostatné... 4,5 A4, to len Paci vás tu rozmazľuje svojími desaťstranovými kapitolami... :palka:

jakop: tak na to si budeš musieť počkať do ďalšej kapitoly. Nebudem spoilovať... :twisted:

Forďas 2: úchyle... :stupid:

posedlík: to isté, čo vyššie... :roll: ale ďakujem za komentár.


uff, už je to dosť dlho, čo som naposledy písal takýto dlhý príspevok... :heat:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
uff, už je to dosť dlho, čo som naposledy písal takýto dlhý príspevok... :heat:


A není místo toho lepší psát díly??? :twisted: :rflmao:
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
buďte radi, že vyšlo aspoň toto... ďalšia kapitola bude totiž o dva týždne...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

pal Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1007
Bydliště: Nottingham, UK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hmm co dodat vse tu uz bylo napsano tak nechci opakovat.
Ale uz o dva tydny? Ty jsi prepnul z hlemizde 0.02 na hlemizde 0.1? To jsem tedy opravdu napnut jak to dopadne. Tedy jestli to tu opravdu bude, dej vim bo sleduje AD.
Za kazdym vzestupem civilizace stala vira, za kazdym padem nabozenstvi. Neni nic horsiho jak negativni mysleni, zarlivost, zavistive ci jine negativni reakce pro zniceni zivota. Proto je treba myslet a konat pozitivne a s laskou.

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
popravde... vzbura epedície sa bude ťahať ešte cez dve alebo tri Ďalšie kapitoly... materiálu je dosť... :write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Hehe, nezřítí se náhodou nějaká věž na Atlantidě, vím že v AD to nebolo, ale přijde mě to celkem lákavé, nějaká ta katastrofa, která donutí lidi jednat

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
nie, žiadna veža sa nezrúti, ale odlet mesta z Baldary bude dosť dramatický...

mimochodom... vydanie 103. kapitoly sa posúva o týždeň až dva kvôli problémom s počítačom...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

pal Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1007
Bydliště: Nottingham, UK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hmm nic noveho dalsi odklad.
Nakonec odjad byl 2020 snad se do nej vejdes. ;-)
Za kazdym vzestupem civilizace stala vira, za kazdym padem nabozenstvi. Neni nic horsiho jak negativni mysleni, zarlivost, zavistive ci jine negativni reakce pro zniceni zivota. Proto je treba myslet a konat pozitivne a s laskou.

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ok dobrý díl, ale nějak mi u tebe chybí výsledek toho skenování počty kdo za koho, obvykle se s tím crcáš a tady si to úplně vynechal - jen zmínka, že to forlin zadal městu... Mě docela zajímalo o jakých počtech se bavíme :-)

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
o akých počtoch? hmmm... Expedícia má nejakých 800 ľudí (plus mínus nejaké drobné) :jako:


a teraz smutný oznam... asi až do vianoc nebudem nič vydávať, pretože nebudem mať interfernet... :cry: Barda vyhlásim cez mobil, takže to sa nemusíte báť a aj budem reagovať, ale nebudem mať k dispozícii internet v počítači, lebo mi odišla wifi anténa... :comp: Takže žiadne nové kapitoly v tomto roku (možno na vianoce ale nesľubujem...) :sorry:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Kolik rebelu kolik loajalistů úplně jsi to vynechal + podrobnější popisy myšlenek aktérů - se mi nezdá že jsi to vynechal :-) když je necháš skenovat, přece něco musí vyskočit do očí bijící:-)

To si líný si pořídit Kabel ??? :D

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
očividne nevieš, aké chaotické bývajú myšlienky drvivej väčšiny ľudí... :stupid:

kábel by som si musel platiť, wifi ťahám od susedov... :twisted:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 23.11.2017 10:52:36
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ahojte moji verní aj neverní čitatelia,

prinášam vám ďalší diel Autorovho denníčka, aby ste vedeli, ako postupujú práce na mojích poviedkach.


Najprv príbehy z cyklu Dynastia

Forlinov príbeh:
napísaná je asi polovica 103. kapitoly, ale hoci mám nápady, tak to stojí kvôli práci na ostatných príbehoch. Do konca roka veľmi reálne nebude žiadna nová kapitola, takže nedúfajte. Ale môžete za tento príbeh hlasovať v Bardovi, pretože 102. kapitolu som predsa len hodil na sklo...

Stratení vo vesmíre / Cursov príbeh:
trochu som sa zasekol pri tomto príbehu v okamihu bitky medzi pravou a falošnou Teliou. Curso so Silthiou sa síce oslobodili od replikátorov, ale sú strašne ďaleko na totálne rozflákanej lodi a ešte k tomu majú proti sebe dvoch naštvaných Darnalov... eeehhhh, bude to ešte komplikované...

Divá ruža:
Trochu som popracoval na osnove, aby to Clelia nemala také ľahké. definitívne som do toho zaradil Štvrtú občianskú vojnu a niečo, čo nazývam "Korunný quest". Nebudem prezrádzať, čo to je, aby som vás nepripravil o prekvapenie.

Zabudnutý Strážca:
Keďže pri Divej ruži sa mi vynorili nejaké problémy, musel som ich vyriešiť novým príbehom, ktorý síce nebude celkom zapadať do Dynastie, ale keďže sa odohráva v tom istom svete, tak som to spojil. Ostatne aj Dolinarth nemal s Dynastiou nič spoločné a je v tej sérii... :pst: Každopádne to bude príbeh, ktorý bude nadväzovať a zároveň to bude aj čiastočne paralelné s Divou ružou, lebo sa to začne niekoľko rokov po začiatku Divej ruže (asi tak uprostred štvrtej občianskej vojny Alteránskej ríše) a vyrieši to zopár problémov z predchádzajúcich príbehov. A bude to krvavé... :twisted:


No a teraz trochu o Erlinore:

Od môjho posledného oznámenia pribudlo do súboru pekných pár kapitol. Niečo som napísal, niečo som prepísal, trochu som poupravil a doplnil pomocné súbory, aby som v tom nemal zmätok. Bolo to potrebné, lebo, keďže som pomocné súbory trochu zanedbal, tak som začal robiť faktografické chyby (mýlil som si mená osôb a musel som pracne prehľadávať celý príbeh, aby som našiel, kto je kto). Takže som to dal dokopy a mám v tom poriadok. Príbeh by som mohol poslať už aj teraz, ale keďže na tom reálne pracujem a neustále to mením a cizelujem, tak to vidím reálne na vianoce. Budete mať darček pod stromček... :lol:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

pal Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1007
Bydliště: Nottingham, UK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No to jsem zvědav
Za kazdym vzestupem civilizace stala vira, za kazdym padem nabozenstvi. Neni nic horsiho jak negativni mysleni, zarlivost, zavistive ci jine negativni reakce pro zniceni zivota. Proto je treba myslet a konat pozitivne a s laskou.

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Děkujeme za info... Jen doufám, že to čekání bude stát ve výsledku za to. No, jsi to ty, takže určitě bude. Jen hezky písej dalej a nenech rušit. Nemám už co bych kritizoval. :sleepy:

PS: Znovu jsem přečetl první část Dobrodruhů. A budu se opakovat, ale skvělá práce. :)
Feeling borded, call me Fredy idrc...

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwendill: Super zpráva, už teď se těším na Vánoce - svátky klidu a míru a tvé povídky :D

Forda: Já už všechny jeho povídky četl tolikrát, že je umím defakto z paměti :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ok, Erlinor vyexpedovaný a aj pomocné súbory. Stále sa mi však nepodarilo vyriešiť problém s chronológiou, ktorá v excelovskej tabuľke nejako nechce fungovať. teda aspoň ostatným, lebo mne to ide bez problémov a neviem, ako to vyriešiť... asi sa budem musieť uchýliť k starému dobrému wordu, ako predtým, a natvrdo to prepísať, aby ste mali aspoň nejakú chronológiu príbehu. :comp:

čo sa týka ostatných príbehov, tak som trochu popracoval na zabudnutom strážcovi a definitívne som ho zasadil do celkovej koncepcie Dynastie. Bude to druhý diel Cleliinej časti série a bude voľným pokračovaním Divej ruže. Podstatne voľnejším, ako to bolo v prípade mojich ostatných príbehov. :scratchanym:

začal som písať aj jeden krátky spinoff k Dynastii, ktorý bude rozsahovo asi ako Dolinarth (alebo trošičku dlhší, ale fakt len o málo) a bude sa odohrávať počas vojny s Varanmi. Názov ešte nemám ustálený, takže to je zatiaľ pod pracovným názvom "Nový Riman". Mám už napísaný prológ a dve kapitoly a hneď v prvej sa budete môcť tešiť na fakt parádnu vesmírnu bitku (teda aspoň na moje pomery). celkom som sa s tým vyhrál... plánujem to vydať buď na Valentína (ak to stihnem dovtedy dopísať) alebo niekedy po veľkej noci (reálnejší termín). :write:

celkovo sa mi celá séria Dynastia začína rozrastať do obludných rozmerov. Budem s tým musieť niečo spraviť... :wall:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Nu jsem zvědav, ale co Forlin, ten je stále důležitý.
Také bych rád dostal ostatní povídky z Dynasty v plné šíři, osmnáct mne bylo už v lednu :)
Tak prosím pana autora, jestli by mi mohl jako vánoční dárek zaslat tyto povídky :)

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak mi pošli cez SZ svoju emailovú adresu
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
všetkým prajem šťastné a pokojné vianoce!!!

:santa:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ahojte moji verní aj neverní čitatelia, mám pre vás dobrú správu. :yahoo:

znovu som začal písať príbehy Dynastie (Erlinor sa akosi zasekol, ale nebojte sa, aj ten pokračuje, akurát pomalšie - napísal som osnovy na ďalšie štyri pokračovania, o čom budú, neprezradím... :pst: ), takže niekedy vo februári sa budete môcť potešiť pokračovaním Cursovho príbehu pod názvom "Stratení vo vesmíre" a budete ma zaňho kameňovať. Prečo? uvidíte, keď si to prečítate... :twisted:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Mrtvé povídky