Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky SG Dynasty: The Last of Ancients - 102. Kapitola - Ultimátum

SG Dynasty: The Last of Ancients - 102. Kapitola - Ultimátum


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Nooo, tak som zasa tu a zasa s novým poviedkovým cyklom. Je to ten, ktorý som spomínal v diskusii o poviedke Dolinarth a je to základný príbehový cyklus všetkých poviedok, ktoré mám k tomu prichystané, či už ich vydávam (Dolinarth, Admirálovo dedičstvo, The Last of Ancients a ďalšie, ktoré ešte odpočívajú v hlbinách môjho PC). Nech vás nemýli jej názov, ktorý je podobný názvu legendárneho poviedkoveho cyklu od Mackenzie. Názov je možno podobný, ale poviedka je úplne iná a neskôr pochopíte, že iný názov som proste dať nemohol...

Otvorte si teda fľašku dobrého tokajského vína, naložte na tanier šunku a plesnivé syry a začítajte sa do príbehu o poslednom z Antikov...

Na začiatok dávam najprv prológ, ktorý vás uvedie do celkovej situácie:
Prológ

Pred troma rokmi sa Atlantída po strastiplnom lete vrátila naspäť do galaxie Pegas, aby Expedícia Atlantis mohla pokračovať vo svojej misii.

Pred poldruha rokom Organizácia Spojených Národov vďaka posilneným právomociam vytvorila Hviezdny Program, pod ktorý bol začlenený projekt Hviezdnej brány, americká oblasť 51, celá vesmírna flota, expedície Atlantis a Destiny, ale aj čiastkové vesmírne programy jednotlivých štátov. Zároveň v jeho prospech zanikla Medzinárodná dozorná komisia (IOA).
Hviezdny program je rozdelený na civilnú a vojenskú časť. Civilná časť pozostáva hlavne z výskumu a diplomatických vzťahov s inými planétami a civilizáciami. Vojenskú časť Hviezdneho Programu predstavujú Vesmírne ozbrojené sily planéty Zem (Space Armed Forces of Planet Earth – SAFPE). Tie pozostávajú z Pozemskej Vesmírnej Floty (Earth Space Fleet – ESF), Pozemskej Planetárnej Obrany (Earth Planetary Defence – EPD) a Pozemskej Vesmírnej Armády (Earth Space Army – ESA).
Atlantída je zaradená do civilnej časti Hviezdneho Programu. Zároveň je však na nej umiestnené Veliteľstvo SAFPE pre galaxiu Pegas. Podobne aj Destiny patrí do civilnej časti Hviezdneho Programu. Pre malý počet civilov a vojakov na palube Destiny však požíva Expedícia Destiny špeciálny status v rámci Hviezdneho Programu.

Pred štrnástimi mesiacmi bol vypracovaný oficiálny kľúč na pomenovávanie lodí ESF a na určovanie jednotlivých tried lodí. Všetky lode budú niesť prefix ESS (Earth Space Ship). Lode triedy 304 boli podľa tohto kľúča preklasifikované na ľahké multifunkčné krížniky.
Pred rokom boli dokončené ďalšie dve lode triedy 304: ESS Gagarin financovaný Ruskou federáciou a stavaný v Nevade v USA a ESS Concorde stavaný spoločne Veľkou Britániou a Francúzskom vo Francúzskej Guayane. Po tom, čo Gagarin uvoľnil dok v oblasti 37 v USA, bola v tomto doku okamžite začatá stavba ďalšej lode triedy 304 pomenovanej Phoenix. Dok vo Francúzskej Guayane bol určený pre opravy a prípadné prestavby už existujúcich lodí ESF a ďalšie doky v oblasti 51 v USA a na juhu Ruska neďaleko kozmodrómu Kapustin Jar, ako aj na ďalších miestach na Zemi ešte nie sú dokončené.
Pred deviatimi mesiacmi bol v galaxii Pegasus objavený vrak antického krížnika Dolinarth, ktorý poskytol mnohé cenné technológie a zbraňové systémy. Drvivá väčšina získaného materiálu a technológií bola dopravená na Zem a uskladnená na základni 51 v Nevade v USA.
Pred štyrmi mesiacmi sa na základni 51 v USA začala stavba nového ťažkého multifunkčného krížnika triedy 305 pomenovaného Terra. Táto loď sa po dostavaní stane vlajkovou loďou ESF a preto sú pri jej stavbe používané materiály a technológie získané zo zničeného antického krížnika Dolinarth.
Pred troma mesiacmi ESS Apollo a ESS Odyssey konečne pritiahli ťažko poškodenú ESS Sun-Tzu na orbitu Zeme a po náročnej operácii ju spustili do doku vo Francúzskej Guayane, kde sa podrobuje opravám. Kvôli priorite opravy ESS Sun-Tzu bola zároveň spomalená stavba ESS Phoenix.

Pred siedmimi týždňami sa doktorka Anna Kornilovová nakazila baktériou Dobsia Parpolea a dva týždne na to uskutočnila prvý kontakt s Keránskou ríšou.

Pred mesiacom zahynuli v galaxii Pegasus počas prestrelky s domorodcami istej planéty Teyla Emmagan a Ronon Dex. Plukovník John Sheppard bol ťažko ranený a zotavuje sa na Atlantíde. Vojenské velenie na Veliteľstve SAFPE pre galaxiu Pegas po zranení plk. Shepparda prebral generálporučík Anatolij Vladimirovič Gerasimov s tým, že plk. Sheppardovi ostáva funkcia veliteľa vojenských zložiek v meste Atlantis.

Píše sa posledný deň roka 2012 a začína sa nová epizóda v dejinách Atlantídy...


a aby ste mali v príbehu prehľade, tak tu je obsah...

Prológ
Kapitola 1. - Nehoda
Kapitola 2. - Admirál
Kapitola 3. - Začiatky
Kapitola 4. - Sirta
Kapitola 5. - Na Zemi
Kapitola 6. - Stroskotanci
Kapitola 7. - Bludný Holanďan
Kapitola 8. - Najlepšia obrana je útek...
Kapitola 9. - Mary Celeste
Kapitola 10. - Návrat domov
Kapitola 11. - Dolinarth
Kapitola 12. - Bežné záležitosti
Kapitola 13. - Ereldis
Kapitola 14. - Nečakaná pomoc
Kapitola 15. - Traxlerov protiútok
Kapitola 16. - Karanténa
Kapitola 17. - Vernosť ideálom a rase
Kapitola 18. - Zatknutie
Kapitola 19. - V Trojuholníku sú problémy
Kapitola 20. - Netradičná terapia
Kapitola 21. - Každé Caporetto má...
Kapitola 22. - ...má svoju Piavu
Kapitola 23. - Súboj titanov
Kapitola 24. - Lekcia dejepisu
Kapitola 25. - Venušine osídla
Kapitola 26. - Učeníčka či protivníčka?
Kapitola 27. - Aftermath
Kapitola 28. - Nemocnica a Genii
Kapitola 29. - Nová nádej
Kapitola 30. - Admirálovo dedičstvo
Kapitola 31. - Ďalšia stratená loď
Kapitola 32. - Luciánska aliancia I.
Kapitola 33. - Luciánska aliancia II.
Kapitola 34. - Keď zahrmia vojnové bubny
Kapitola 35. - Sabotáž
Kapitola 36. - Dies irae
Kapitola 37. - Bum, bum, bum...
Kapitola 38. - Terra Luciana
Kapitola 39. - Dýka do chrbta
Kapitola 40. - Myšlienky
Kapitola 41. - Vyššia sféra bytia?
Kapitola 42. - Príbehy a povýšenia
Kapitola 43. - Antický snem
Kapitola 44. - Zmena vzťahov
Kapitola 45. - Zimná vojna
Kapitola 46. - Ríšska admirálka
Kapitola 47. - Servis a údržba
Kapitola 48. - Ozvena dávnych čias
Kapitola 49. - Špionážna základňa
Kapitola 50. - Kontakty s minulosťou

Kapitola 51. - Pacient
Kapitola 52. - Ľudia z Pegasu
Kapitola 53. - Ženy a obvinenia
Kapitola 54. - Vyliečená
Kapitola 55. - Medové týždne
Kapitola 56. - Krvavý odkaz
Kapitola 57. - Osudy a pokarhania
Kapitola 58. - Peniaze, Peníze, Gelt, Money, Děngi...
Kapitola 59. - Posledné dni impéria
Kapitola 60. - Ascanis
Kapitola 61. - Potopené mestá
Kapitola 62. - Inšpekcia
Kapitola 63. - Civilisti
Kapitola 64. - Rekapitulácie
Kapitola 65. - Admirál či detektív?
Kapitola 66. - Nečakané rozuzlenie
Kapitola 67. - Len viac otázok
Kapitola 68. - Konečne nejaké odpovede
Kapitola 69. - Rozuzlenie
Kapitola 70. - Nočné rozhovory
Kapitola 71. - Podomový obchodník
Kapitola 72. - Kráľ pod Horou
Kapitola 73. - Prezradené tajnosti
Kapitola 74. - Antická politika
Kapitola 75. - Embargo a iné problémy
Kapitola 76. - Evakuácia Salpey I.
Kapitola 77. - Evakuácia Salpey II.
Kapitola 78. - Pokyny z vyšších miest
Kapitola 79. - Košmar
Kapitola 80. - Novinky a Intrigy
Kapitola 81. - Zrušená misia
Kapitola 82. - Domáce úlohy I.
Kapitola 83. - Domáce úlohy II.
Kapitola 84. - Domáce úlohy III.
Kapitola 85. - Zrada
Kapitola 86. - Asistentka
Kapitola 87. - Virtuálny výsluch
Kapitola 88. - Hangár Jumperov
Kapitola 89. - Simulácie
Kapitola 90. - Vzťahy a voyeurizmus
Kapitola 91. - Dôvera
Kapitola 92. - Rodinné trenice
Kapitola 93. - Iudex iustus
Kapitola 94. - Vnútorné a vonkajšie záležitosti
Kapitola 95. - Keď nejde všetko podľa plánu
Kapitola 96. - Náznaky
Kapitola 97. - Pohreb alebo vojna?
Kapitola 98. - Prípravy
Kapitola 99. - Vive la Révolution!
Kapitola 100. - Vzbura Expedície

Kapitola 101. - Výsadok
Kapitola 102. - Ultimátum
Naposledy upravil Aiwendill dne 06.6.2016 08:56:20, celkově upraveno 103
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak otevřel jsem láhev slivovice a začetl jsem se :rflmao:
To budeš vydávat současně i s admirálovým dědictvem?

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ano, moja idea je taka, ze to budem vydavat sucasne...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Ronnie124 Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 311
Bydliště: Za Hvězdárnou
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mno zatím to zní zajímavě, rozhodně je to zajímavá myšlenka vydávat víc povídek najednou, i když by bylo možná lepší spojit to do jedné a mezi dějovími linkami překakovat v jednou tématu, ale na tom už nesejde. Rozhodně jsi tady jeden z těch lepších autorů a já si tvá díla přečtu ať už budou v jakékoliv formě. Tak :write: :write: :write: :write: :write: :write: :write: :write: :write: ať se to tu hýbe :)
Warning: My post´s can kill you!

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ronnie124: vďaka za kritiku. Viac poviedok naraz vydávam preto, lebo ich viac naraz píšem :) Nie vždy sa však dajú spojiť do jedného príbehu. Kým Dolinarth bola krátka epizódna bokovka k tomuto príbehu a teda bolo lepšie vydať ju ako jednu osobitnú poviedku, Admirálovo dedičstvo je rozsiahlejší cyklus, ktorý s týmto príbehom bude mať pramálo spoločného. Vlastne len to, že sa odohráva v rovnakom svete a s rovnakými pravidlami. Last of Ancients sa napríklad odohráva prevažne na Atlantíde a v Pegase, kým AD zasa v Mliečnej ceste.
Iste, budú nejaké crossovery, ale sú to v podstate dva odlišné príbehy odohrávajúce sa v rovnakom svete. Ako SG1 a SGA... :write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Wydra Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 259
Bydliště: Kobol
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak další povídka na světě, úpřimně, naladil jsi mě o dost víc než u Dědictví Admirála. :)
Má povídka: BSG: Bohemiorum

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Mně se AD líbí moc. Tady zatím nevím, ale ráda si přečtu. Jenom mi to bude asi vždycky chvíli trvat :oops: Jestli tu bude víc nějakých technických popisů a velkých bitev, tak z těch jsem vždycky rozpačitá a trochu přeskakuju, takže flašku raději vynechám. I když Rulanské šedé by mohlo pomoci některé věci pochopit :D
A LA má pro mě jednu malou výhodu - bude v Pegasu :)
:sunny:

Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwendille, začínnáš nám v tom dělat pěknej bordel :D...ale beru to jako jednu povídku rozdělenou do dvou částí MW a Peg...takže číst rozhodně budu...:)

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Daedalos304: Ja to beriem ako viacero poviedok zasadenych do jedneho sveta. Stargate SG1, SGA a SGU su tiez tri rozne serialy, ktore maju spolocne velmi malo napriek tomu, ze sa niektore sceny ci cele epizody odohravaju v lokaciach toho druheho pribehu...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Budem sa tešiť na jednotlivé časti oboch poviedok. :yahoo:
Už teraz som samé oko. :lupa: :lol:
:ok: a :bye:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dostal som prostrednictvom PM otazku, ze preco som nechal ronona a teylu takto na drzovku zomriet a nezaradil ich do pribehu. Odpoved davam takto verejne, lebo sa mi nechce odpovedat ez PM: teylu a rononatora nemam rad a tak v mojich pribehoch nevystupuju, su mrtvi alebo na dlhodobej misii na inej planete...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 26.11.2012 21:55:09
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Kapitola 1. - Nehoda

Kontrolná miestnosť Atlantídy zívala prázdnotou. Jediné osadenstvo predstavovali doktor Zelenka a mladučký vojak so slovenskou vlajkou na ramene, ktorý prišiel s posledným kontingentom vojakov zo Zeme pred siedmimi dňami. ESS Daedalus mal odletieť už včera naspäť na Zem, hneď po tom, čo vyložil striedajúcich vojakov a zásoby pre Atlantídu. Na prístrojoch v strojovni krížnika sa však vyskytla „veľmi vážna porucha“ a tak technici odporučili plk. Rosdellovi, že bez vážneho poškodenia motorov nemôžu odletieť na Zem skôr ako opravy skončia. A to sa stane najskôr deň po Novom roku. Plukovník Rosdell s uznaním pokýval hlavou nad krycou legendou, ktorú vymysleli technici, aby mohli spolu so zvyškom posádky Daedala stráviť silvestrovské oslavy na Atlantíde.
Príprava osláv prebiehala v plnom prúde na plošine severného móla mesta. Všetci z osadenstva Atlantídy aj z posádky Daedala sa aktívne zapájali do prípravy osláv. Teda skoro všetci. Doktor Zelenka chcel ešte pred oslavami stihnúť nahodiť do databázy mesta výsledky svojho výskumu, aby mal po Novom roku trocha pokoja a čatár Moravec mal jednoducho smolu, že na neho vyšla služba v ostrahe kontrolnej miestnosti. Ostatní členovia ostrahy boli pozaliezaní po rôznych výklenkoch, avšak pripravení na zavolanie dobehnúť okamžite do miestnosti s bránou a zaujať palebné pozície okolo veľkého stojaceho kruhu. Moravec sa znudene pozeral z okna nad schodiskom v miestnosti s bránou a v tom začul slabé cinknutie.
Otočil sa za zvukom a zrak mu padol na jednu z obrazoviek v kontrolnej miestnosti. Doktor Zelenka nič nezaznamenal a pokračoval v práci na databáze. Slovenský čatár prešiel tých pár metrov do kontrolnej miestnosti a zahľadel sa na obrazovku. Radek si ho všimol a keď videl, že na nič nesiaha, ale len zvedavo hľadí na obrazovku, poznamenal: „Nováčik?“ Odpoveď bola okamžitá: „Áno pane! Priletel som s poslednou várkou pred týždňom!“ Český doktor sa zhovievavo usmial a po česky poznamenal: „Teď se vám všechno zdá nové, ale počkejte jeden nebo dva týdny a budete tady jako doma.“ Čatár pokýval hlavou a potom sa opýtal: „Ak vás to neruší, pane. Čo to je?“ Zelenka len zabehol očami k obrazovke a hneď identifikoval na čo sa díva: „To je obrazovka interných systémov. Patrí k tomu terminálu tam vzadu. Ten úplne na kraji. Ukazuje prípadné problémy v meste. Či je niekde výpadok energie, či niekde nie je nejaká infekcia alebo nedýchateľná atmosféra a tak...“
Moravec kývol hlavou k obrazovke: „A ten zvláštny nápis čo na nej bliká? Pred chvíľou sa odtiaľto ozvalo nejaké cinknutie keď sa objavil.“ Zelenku to zaujalo a pozrel sa pozornejšie na obrazovku. Potom sa zamračil a presunul sa k terminálu, ktorý ju ovládal. Zopár hmatov na kryštálových doštičkách terminálu vyvolalo podrobnosti na obrazovku. To spôsobilo vrásky na Radkovej tvári. Obrátil sa k mladému Slovákovi: „Vďaka, že ste ma na to upozornili!“ Potom sa dotkol vysielačky vo svojom uchu: „Rodney, môžeš prísť do kontrolnej miestnosti? Mám tu niečo zvláštne.“ Potom zavolal vysielačkou aj podplukovníka Lornea, ktorý mal velenie počas tejto služby.
O tri minúty boli obaja v kontrolnej miestnosti a spoločne so Zelenkom hľadeli na nápis na obrazovke. Čatár Moravec sa medzitým postavil na malý balkón kontrolnej miestnosti, odkiaľ mal na očiach celú miestnosť s bránou aj s okolím. Počul ako traja muži za ním komentujú nápis na obrazovke: „Hmmm. To je zaujímavé. Takéto energetické hodnoty som nikdy v meste nevidel,“ hovoril práve doktor McKay: „Pôjdem to radšej preveriť. Hej, vy tam!“ Moravec sa otočil a zbadal, ako naňho kýva Rodney: „Poďte so mnou! Pomôžete mi!“
Čatár namietol: „Pane, v službe nemôžem opustiť pozíciu mne zverenú bez súhlasu nadriadeného!“ S tými slovami pozrel na Lornea. Ten mu kývol: „Bežte s doktorom, seržant!“ Moravec prikývol a vydal sa za doktorom McKayom, ktorý už schádzal po schodoch k transportéru vedľa miestnosti s bránou. Keď sa za nimi zatvorili dvere transportéru a obklopilo ich biele svetlo, zamrkal očami. Potom sa dvere otvorili a on šiel za doktorom. Po jeho pravej ruke a krok za ním. Presne podľa spôsobu ako má podriadený sprevádzať nadriadeného.
Došli do nejakého laboratória. V jeho strede sa McKay zastavil a zapol si vysielačku: „Radek, som tu, kde presne je ten energetický výkyv?“ Radek sa mu ohlásil: „Práve zmizol. Bol tam, na konzole hneď pri tebe a zrazu zmizol.“ Rodney sa zamračil a skontroloval príslušnú konzolu. Nezistil nič a preto sa otočil na Moravca, že sa vrátia do kontrolnej miestnosti. Hneď na to stŕpol. Čatár stál nehybne a oči mal vytreštené v nemej bolesti. Potom si uvedomil, že čatár sa okrajom ruky dotýka rámu druhého terminálu. Zreteľne videl ako medzi kožou a kovom konzoly preskakujú modravé iskričky energetických výbojov.
Okamžite sa dotkol vysielačky: „Radek! Okamžite odstav energiu v tejto časti mesta! Ihneď!“ Naliehavosť príkazu spôsobila, že Zelenka poslúchol bez otázok a ihneď vypol všetku energiu na celom juhozápadnom móle, kde bolo laboratórium. Keď zhasli svetlá v miestnosti a potom aj terminály a obrazovky, výboj do čatárovej ruky prestal a on sa zrútil v bezvedomí na podlahu. McKay priskočil k mladému vojakovi a skontroloval mu pulz na krku, tak ako ho to učila manželka – doktorka Jennifer Kellerová-McKayová, ktorú si vzal pred dvoma rokmi.
Pulz bol nepravidelný a dýchanie na prvý pohľad trhané. Vzal ho za druhú ruku a vytiahol ho z laboratória na chodbu. Potom sa znova dotkol vysielačky v uchu: „Radek! Zapni znova energiu v tejto sekcii, ale odpoj toto laboratórium! Lekársky team do veže s ovládacím kreslom, dvadsiate poschodie! Mám tu silný zásah elektrickým prúdom!“ Z vysielačky sa ozvalo potvrdenie doktora Becketta: „Sme na ceste!“ a potom sa znova rozsvietili svetlá na chodbe. Rodney videl, že laboratórium ostalo tmavé.
Znova sa sklonil k bezvedomému vojakovi. Srdce mu tepalo veľmi rýchlo a dýchal nepravidelne a trhano. O tri minúty neskôr bol už na mieste lekársky team a nakladal čatára na nosidlá. McKay popritom vysvetľoval, ako sa celý úraz stal.

O niekoľko hodín neskôr sa Moravec prebral na ošetrovni a strašne ho bolela hlava a ľavá ruka. Pokúsil sa dostať do lepšej polohy ako bola súčasná ale prekážala mu v tom bezvládna ľavá ruka. V tej chvíli zbadal, že ju má obviazanú a do lakťa ma vpichnutú infúziu.
Jeho pohyb privolal doktora Becketta: „Už je dobre, seržant! Bol to zásah elektrickým prúdom. Budete v poriadku.“
Moravec sa konečne posadil do pohodlnejšej polohy a zmätene sa rozhliadol: „Kde to som? Čo sa mi stalo? A kto ste vy?“ Carson sa pozastavil nad otázkami. Pacient ma zrejme menšiu amnéziu. Pri úraze elektrinou sa to môže pritrafiť. Býva to však dočasné. Odpovedal mu: „Ste na ošetrovni Atlantídy, dostal ste do tela poriadnu dávku elektrického prúdu keď ste sa náhodou oprel o chybnú konzolu jedného počítačového terminálu a ja som doktor Carson Beckett, hlavný lekár Atlantídy.“ Čatár pokýval hlavou a potom sa znova pozrel na doktora: „Som hladný, nemohli by ste mi niečo objednať?“ Carson sa pousmial: „Iste, dám vám niečo poslať!“
Popálenina na ruke sa hojila dobre. Pacient prejavoval čulý záujem o všetky informácie ohľadom Expedície, avšak viditeľne ho nezaujímali žiadne antické technológie, čo Carsona miatlo. Keď skonštatoval, že v liečbe popáleniny viac urobiť nemôže a zvyšok musí nechať na prírode a mladom organizme, aby sa s ňou vysporiadal sám, prepustil čatára Moravca z ošetrovne a z pozície vrchného lekára mu udelil trojdňové voľno zo služby s tým, aby sa každý deň ráno a večer prišiel ukázať na kontrolu na ošetrovňu.
Mladý vojak sa teda vybral hneď na prechádzku mestom. Aj keď tu bol len týždeň, zdalo sa mu všetko podozrivo známe. Poznával chodby a miestnosti a nostalgicky sa usmieval, keď videl ľudí v laboratóriách. Niektorí sa za ním otáčali, lebo ho ešte nevideli na Atlantíde, iní zas preto, lebo ich zaujala jeho sebaistota a dobrá nálada.
Nakoniec sa dostal do svojej izby. Osprchoval sa a pred tým, než si ľahol spať sa dlho díval z okna na veže mesta. Pripadalo mu ako domov...


prosím všetkých, ktorí nájdu nejaké divné asociácie so seriálmi SGA a SG1, aby sa nedivili, pretože tento diel som písal a prepisoval dosť dlho a bol som pri tom ovplyvnený práve niektorými epizódami oboch seriálov (a trochu aj SGU)...

:write:
Naposledy upravil Aiwendill dne 31.1.2014 09:57:55, celkově upraveno 2
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Žádné asociace nehledám :D užívám si příběhu a jsem zvědavá, jestli se četaři Moravcovi přihodilo ještě něco jiného, než jenom zásah elektrickým proudem. Doufám, že bude mít časem i křestní jméno :)

Aničku si přečtu až zítra, dneska už skoro nevidím na obrazovku (únavou - koukám do ní od rána :) )

:sunny:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
andoriel: noooo, tak práve ty mi teraz môžeš vytýkať rýchlosť mojich odpovedí...

až výjde druhá kapitola, asociácií bude hnusne veľa... :rflmao:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Nic nevytýkám, to je vždycky jenom výraz údivu a obdivu :D
A včera jsem měla štěstí, že jsme se tady sešli oba ve stejný čas = nezvykej si :twisted: .

:sunny:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
ja si nezvykám, to len tak...

upozorňujem dopredu, že niektorým čitateľom sa druhá kapitola vôbec nebude páčiť. Až si ju prečítate, pravdepodobne pochopíte prečo...
mne sa tiež nepáči ale čo už. muselo to byť...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Po niekoľkých dňoch som sa dostal ku svojmu počítaču tak dobieham zameškané. :)
:hmmm: Zaujímavá časť, hlavne v tom, ako mu je všetko povedomé. :)
Teraz som zvedavý na to, čo si si na nás pripravil. :shock: ( :palka: ? :lol: )
Dúfam, že pokračovanie vydáš čoskoro. :D
:write: :arrow: :shock:
:bye:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Something terrible is coming...

One of those who were dead is now alive and one young man will do something unexpected...

Next tuesday on SGA-Project!!!
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
pridávam druhú kapitolu...

Kapitola 2. - Admirál

Na druhý deň skoro ráno vstal a v civilnom oblečení sa vybral znova na prechádzku. Keď prechádzal okolo jedných otvorených dverí, zbadal vo vnútri laboratória doktora Zelenku s jedným technikom, ako s nevyspatými tvárami kontrolujú nejaké údaje na obrazovke pred sebou. Diskrétne zakašľal a keď sa Radek otočil, kývol mu na pozdrav: „Zdravím doktor!“ Zelenka sa na chvíľu zamračil, kto to je a potom si spomenul na včerajšie udalosti. Unavene sa usmial: „Ako to, že ste taký svieži? My nevládzeme po tých nočných oslavách stáť na nohách a vy vyzeráte ako ...“ Nenapadlo mu vhodné prirovnanie a tak len s otázkou v očiach pozrel na Moravca.
Ten sa zasmial: „Nebol som na oslavách. Doktor Beckett mi prikázal spať, tak som spal.“ Zelenka len pokrútil hlavou a so zašomraním: „To je hrůza.“ sa otočil k obrazovke, ktorú doteraz sledoval. Nevšimol si preto, ako Moravec pristúpil k terminálu pri zadnej stene miestnosti a začal sa dotýkať kryštálových doštičiek s istotou niekoho, kto nič iné v živote nerobil. Na obrazovke terminálu sa začali mihať stĺpce údajov. Zrazu sa technik, ktorý dovtedy pomáhal Zelenkovi otočil, aby našiel v krabici s náradím položenej na podlahe nejaký kábel a zbadal čatára ako zaujato pracuje na druhom terminále.
Drgol do Zelenku a ukázal mu na vojaka. Zelenka sa chytil za hlavu a vykríkol: „Preboha, nesiahajte na to! Neviete, čo môžete spustiť!“ Moravec zdvihol hlavu od terminálu a zadíval sa pozorne na obrazovku. Len tak mimochodom prehodil k Zelenkovi: „Nolite timere! Non disperdabo Atlantis!“ Znova sa dotkol niekoľkých kryštálových doštičiek a nápisy začali pomaly rolovať nahor. Namiesto nich sa objavovali ďalšie a ďalšie antické nápisy, ktoré čítal.
Technik pozrel na Radka ale ten zvedavo sledoval nápisy na obrazovke pred Moravcom. Nestíhal všetko čítať, ale pochopil, že sú to súhrne taktické vojenské údaje o Atlantíde. Všimol si, že práve rolujú počty dronov v jednotlivých skladoch. Zrazu sa Moravec zamračil a Radek si všimol, že sa dostal k údajom o spotrebe energie a kapacite jednotlivých ZPM. V tom sa dotkol niekoľkých kryštálových tabuliek a terminál a obrazovka zhasli. Otočil sa k odchodu avšak dr. Zelenka a technik mu zastúpili cestu: „Čo ste to, dopekla robili?“
Čatár Moravec na nich chvíľu hľadel, akoby ich nepoznával, potom ukázal prstom na technika a potom na terminál, na ktorom predtým pracovali. Gesto naznačovalo, že technik sa má vrátiť k pôvodnej práci. Potom kývol Radkovi a pohybom ruky mu naznačil, aby ho nasledoval. Zelenka zarazene poslúchol. V Moravcovom geste bolo toľko autority, akoby to nebol obyčajný čatár ale prinajmenšom plukovník. Obaja sa vydali chodbou k najbližšiemu transportéru. Keď vošli do malej miestnosti, Moravec sa dotkol jedného rohu obrazovky s možnosťami transportu a dvere sa zavreli. Neobklopilo ich však žiadne svetlo. Namiesto toho sa obrazovka zmenila na čiernu a v strede sa objavil červený rámček a pod ním dotyková klávesnica ako na pozemských tabletoch. Moravec ako v tranze naťukal dlhý reťazec antických znakov a obrazovka sa znova zmenila. Vyskočila na nej znova mapa Atlantídy, avšak možností prenesenia bolo viac. Medzi normálnymi červeno-ružovými bodkami sa objavilo asi desať nových, ktoré blikali na tyrkýsovo.
Moravec sa dotkol jednej z tých nových bodiek a konečne ich oboch obklopilo svetlo transportného zariadenia. Hneď na to sa dvere otvorili a Moravec vyšiel do chodby. Zelenka ešte vrhol pohľad na obrazovku a všimol si, že tá je znova v pôvodnom stave. Už si uvedomoval, že čatárovo telo ovláda nejaké cudzie vedomie ale bol zvedavý, čo sa bude diať ďalej. Zatiaľ nespravil nič škodlivé.
Chodba, do ktorej z transportéru vyšli, bola iná ako ostatné na Atlantíde. Steny boli pokryté do ligotava vyleštenými platňami a pri dverách nad senzormi otvárania dverí boli malé antické nápisy. Vyzerali ako menovky. Nikdy nič podobné v meste nevidel a ešte viac ho udivilo, keď si v rýchlosti prekladal jednotlivé nápisy. Označovali miestnosti vojenského zamerania. Vyzeralo to skoro ako generálny štáb.
Nakoniec zastali pred jednými dverami a Moravec kývol rukou nad senzorom. Dvere sa otvorili a pred nimi sa objavil sklad s regálmi, v ktorých bolo mnoho debien. Moravec kývol doktorovi, aby šiel za ním a vydal sa dovnútra. Pri jednom regáli sa zastavili a čatár vytiahol jednu krabicu. Položil ju na zem a kľakol si k nej, aby ju otvoril. Zelenka v tom okamihu vytreštil oči. Vnútri bolo plne nabité ZPM. V krabici bol aj nejaký malý merací prístroj podobný príručnému detektoru známok života ale asi o polovicu menší.
Moravec merací prístroj vybral, zapol ho a namieril na ZPM. Potom sa usmial, vypol zariadenia a vložil ho naspäť do krabice spolu so ZPM. Zavrel krabicu a podal ju užasnutému doktorovi. Potom vytiahol ďalšiu krabicu. Aj v nej bolo ZPM a merací prístroj. Znova skontroloval, či je ZPM plne nabité a zavrel krabicu. Podal ju doktorovi. Vybral ešte dve ďalšie krabice a keď aj v nich boli plne nabité ZPM, doktor už rezignoval na myslenie a len sa nechal unášať prúdom udalostí. Obyčajný čatár, ktorý bol len týždeň na Atlantíde, vodil jedného z najstarších veteránov Expedície Atlantis po tajných miestnostiach mesta a ukladal mu do rúk krabice s plne nabitými ZPM ako nejakému nosičovi.
Moravec podišiel niekoľko krokov k ďalšiemu regálu a v jednej debne našiel nejakú uniformu. V ďalšej debne zasa našiel hodnostné označenia. Jedno z nich vybral a pridal ho k uniforme. Potom sa znova stratil medzi regálmi a po chvíli sa vrátil prezlečený do uniformy, ktorá mu celkom dobre padla. Cez vrecko na hrudi mu presvitala zelená žiara, ktorú Zelenka identifikoval ako antický osobný štít. Na oboch stehnách mal pripnuté puzdra s omračovačmi, rovnakými ako boli tie, ktoré používala posádka Aurory. Vyzeral celkom ako antický dôstojník.
Vzal zo Zelenkových rúk jednu zo štyroch krabíc so ZPM a kývol mu, aby sa vydal za ním. Vyšli zo skladu a vydali sa po tajnej chodbe naspäť. Zastavili sa však pred dverami, pri ktorých bol nápis: Taktické operačné centrum. Moravec sa dotkol rukou snímača vedľa dverí a dvere sa otvorili. Pred nimi sa objavila tmavá miestnosť v ktorej sa postupne začali rozsvecovať svetlá. Čatár šiel naisto k jednej stene, kde sa dotkol panelu na stene a otvorili sa tajné dvere do miestnosti o rozmeroch komory na metly. Vnútri bol podstavec s jedným ZPM. Už vybitým, ako si všimol doktor.
Mladý vojak vybral staré ZPM a vymenil ho za nové zo skladu. Vybité vložil do krabice a nechal ho v komore. Potom zavrel tajné dvere a obrátil sa na Zelenku. Ukázal mu rukou na miestnosť a užasnutý vedec si až teraz všimol, že je veľká asi ako miestnosť s bránou. V jej strede bolo zvláštne pódium o rozmeroch asi desať krát dvanásť metrov a vysoké asi pol metra. Okolo neho bolo niekoľko terminálov a pri stenách ďalšie terminály a obrazovky.
Čatár aktivoval postupne všetky terminály a obrazovky. Nakoniec sa pred nimi aktivovalo aj pódium, ktoré bolo vlastne obrovským holografom. V jeho strede bol asi metrový model planéty a na jej povrchu blikala malá červená bodka s nápisom označujúcim Atlantídu. Na orbite bola modrá bodka s iným nápisom. Niekoľko hmatov čatárových prstov na kryštálových tabuľkách zväčšilo planétu a potom aj neznámu loď. Zelenkovi skoro oči vyliezli z hlavy, keď videl, ako sa modrá bodka mení v miniatúrny model pozemskej lode triedy 304. Pozeral sa na ESS Daedalus, ktorý práve obiehal na orbite niekde vysoko nad nimi. Niekoľko ďalších dotykov zmenilo farbu modelu na červenú a potom sa znova hologram vrátil do pôvodnej podoby.
Náhle ho Moravec deaktivoval a potom niekoľkými hmatmi na terminále pred sebou vypol aj ostatné terminály a obrazovky v miestnosti. Zelenka si ani nestihol všimnúť, čo sa na nich zobrazovalo. Čatár kývol hlavou doktorovi a obaja vyšli von z miestnosti. Dvere taktického operačného centra sa za nimi zavreli a oni stáli na tajnej a nepoužívanej chodbe. Slovenský čatár v uniforme antického dôstojníka vyzeral, že uvažuje, čo spraviť ďalej. Nakoniec sa pozrel na krabice so ZPM v doktorových rukách a usmial sa. Napriek tomu, že krabice boli omnoho menšie ako pozemské krabice, ktoré boli zbytočne plné penovej vypchávky, zaberali celú doktorovu náruč.
Kývol mu a obaja sa vydali k transportéru. Tentokrát nenasledovalo žiadne záhadné menu na obrazovke transportéru, ale mladý vojak podržal prst na bodke označujúcej transportéry v hlavnej veži a obrazovka sa zmenila iným spôsobom. Objavil sa na nej prierez vežou s vyznačenými pozíciami transportérov. Zvolil najspodnejšiu a obklopilo ich svetlo. Keď po chvíli vyšli z transportnej miestnosti, Zelenka si uvedomil, že sú vedľa energetickej rozvodne. Presne tam mali namierené.
O chvíľu už Zelenka sledoval ako Moravec vymieňa staré ZPM za nové a meracím prístrojom z jednej z krabíc kontroluje stav tých, ktoré doteraz napájali energetickú sieť mesta. Potom poukladal čiastočne vybité moduly do krabíc a podal ich naspäť Zelenkovi. Nakoniec sa ešte dotkol niekoľkých kryštálových doštičiek na jednom z terminálov a Nové ZPM sa zasunuli dovnútra stojanu. Radek len mlčal a sledoval, čo čatár robí. Ako vedcovi mu netrvalo dlho, aby pochopil, že mladík nastavuje úrovne čerpania energie z jednotlivých modulov ZPM.
Keď sa mladík konečne otočil a chcel odísť, nabral dr. Zelenka konečne odvahu a zastal mu cestu so slovami: „Takže. Kto vlastne ste? Na mladého seržanta máte mimoriadne pozoruhodné znalosti Atlantídy!“ Čatár sa naňho zahľadel a potom prikývol: „Už nie som čatár Martin Moravec, doktor Zelenka. Ten zomrel pri zásahu elektrickým výbojom z tej konzoly. Tým istým spôsobom pred viac než jedenástimi tisíckami rokov zavraždili aj mňa. Mne sa však podarilo oddeliť svoju myseľ od tela a uložil svoju osobnosť v databáze mesta ako skrytý program. Niečo podobné ako spravili na Destiny vaši kolegovia. Keď čatár zomrel, dokázal som sa stiahnuť do jeho mŕtveho tela a zaujať ho.“ Zelenka sa zamyslel a neznámy antik v čatárovom tele pokračoval: „Je mi to ľúto, pretože ten chlapec mal veľký potenciál a podľa môjho názoru by to v rebríčku armádnych hodností dotiahol veľmi vysoko. Pre mňa však bola jeho smrť vyslobodením z mnoho tisícročného väzenia v databáze tohto mesta.“
Zelenka pomaly prikývol: „A kto teda ste?“ Znovuzrodený antik sa usmial: „Ríšsky admirál Forlinafalcus. Ale radšej používam skrátené meno Forlin.“ Zelenka chcel niečo povedať, ale v tom mu zapraskala vysielačka v uchu. Bol to doktor McKay: „Radek, čo sa deje? Zaznamenal som náhly nárast nabitosti jednotlivých ZPM. Si v energetickej rozvodni? Čo tam stváraš?“ Forlin kývol rukou a Radek odpovedal: „Viem o tom a už to riešim. Dám ti vedieť keď na to prídem!“
Potom vypol vysielačku a otočil sa na ríšskeho admirála: „Vyvstal nám tu však vaším príchodom dosť veľký problém. Čo s vami urobiť? Viete, pred niekoľkými rokmi sme stretli skupinu antikov z krížnika Tria...“ Forlin ho prerušil: „Áno, viem o tom. Myslím, že by bolo dobre sa o tom poradiť s ostatnými. Nerád by som vám robil problémy, ale toto je moje mesto. Môj domov.“ Radek pokýval hlavou a chvíľu premýšľal. Potom sa dotkol vysielačky v uchu: „Tu je doktor Zelenka, prosím generála Gerasimova!“ O chvíľu sa mu ozval hlas staršieho muža s ťažkým ruským prízvukom: „Tu Gerasimov, čo potrebujete doktor?“ Zelenka odpovedal: „Nastala mimoriadna situácia. Prosím zvolajte na moju zodpovednosť poradu celého Veliteľstva a tiež aj vedenia Atlantídy. V konferenčnej miestnosti o polhodinu, dajme tomu.“ Generál sa opýtal: „A čo také mimoriadne sa prihodilo?“ Radek len stroho odpovedal: „Dozviete sa na porade.“
Gerasimov čosi zašomral po rusky avšak po niekoľkých sekundách sa po celom meste nieslo z reproduktorov: „Hovorí generálporučík Gerasimov. Na žiadosť doktora Zelenku, vedúceho technickej sekcie, zvolávam mimoriadnu poradu celého Veliteľstva SAFPE v tejto galaxii a taktiež aj celého vedenia Expedície Atlantis. Plukovník Rosdell, dostavte sa tiež! Porada bude v konferenčnej miestnosti o jedenástej predpoludním, čo je za štyridsať minút!“ V reproduktoroch sa ešte ozvalo hlasné cvaknutie, keď vypol mikrofón. Hneď na to ožilo mesto vzrušenými debatami o možnom účele porady...


a teraz ma kameňujte, ja si to ustojím... :write:
Naposledy upravil Aiwendill dne 31.1.2014 10:01:00, celkově upraveno 1
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

190060543 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 259
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zajímavý vývoj událostí. :D
!!DEMACIA!!

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Po přečtení druhé části LA mě začaly napadat šílené myšlenky, co se nakonec ještě z ... Forlinafalcus? - fuj, kde jsi to sebral? vyklube :)
A těším se na pokračování :D
Kdy bude další díl Aničky?

:bye: :sunny:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Co se vyklube z Forlina? Pockej si a uvidis...

Anicka bude zitra nekdy dopoledne (snad) :-)
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
tak jsem se konečně po třech odhodlala kliknout na hlavní straně na odkaz :D , přiznávám, že jsem chtěla vědět, který "troufalec" :palka: :D pojmenoval povídku skoro stejně jako já, ale hned úvodní příspěvek si teda u mě šplhnul a je vše odpuštěno :)

ne, teď vážně... tahle povídka je moje první přečtená ve slovenštině, protože se přiznám, že slovensky rozumím s klidem, ale čtení slovensky mě moc nebaví, ale tak jsem chtěla vědět, co se pod názvem ukrývá a potom, co jsem se úspěšně zamotala do všech zkratek, přelétla první kapitolu a druhou četla poctivě od té doby, co se tam objevil ten Antik, musím říct, že se těším na další díl :)

Wydra Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 259
Bydliště: Kobol
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mackie, přiznám se že u druhé poloviny příspěvku mi čteš hlavu. :lol: Jinak pěkný díl a těším se na pokračování...ale doufám že tu bude dřív ta středozemě. :D
Má povídka: BSG: Bohemiorum

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
dosť vážne rozmýšľam, či zatiahnuť Stredozem aj do tohto príbehu, keď je už v admirálovom dedičstve. Tento príbeh mám zatiaľ napísaný po koniec štvrtej kapitoly a zhruba mám narysované ďalšie dve časti a v rámci toho by sa mal vyvíjať trochu ináč, ako si myslíte...

Toto je spoiler!!!:
V tomto príbehu pôjde skôr o postupné obnovovanie antickej ríše v pegase. Môžete sa tešiť na veľkolepé bitky ale aj drobné intrigovanie.


pripojím aj trailer na tretiu kapitolu:

Toto je spoiler!!!:
Odohrajú sa rokovania, čo s Forlinom a ten následne vezme niekoľkých Ďalších ľudí na prehliadku tajných mestských priestorov.

Celkovo bude ďalšia kapitola skôr o kecoch ako o činoch, to varujem dopredu... :hmmm:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Mrtvé povídky

cron