Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky SG Dynasty: The Last of Ancients - 102. Kapitola - Ultimátum

SG Dynasty: The Last of Ancients - 102. Kapitola - Ultimátum


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
forton Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 584
Bydliště: Mníšek pod Brdy
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
A já na to hodím bobek!
Není co číst není co komentovat.....

pal Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1007
Bydliště: Nottingham, UK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na to jsi došel brzo :-)
Gratuluji ;-)
Za kazdym vzestupem civilizace stala vira, za kazdym padem nabozenstvi. Neni nic horsiho jak negativni mysleni, zarlivost, zavistive ci jine negativni reakce pro zniceni zivota. Proto je treba myslet a konat pozitivne a s laskou.

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
pesimisto...

něco bude...

brzy...

:write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Aiwe:

Tak jsem se po dlouhé době znovu pustil do Forlinova příběhu od znova. A hned mám dvě věci, za které tě vytahám za uši. :) Zatím jsem jen na 13. kapitole takže jen takhle ze začátku.

Když bylo na Atlantidě tolik ZPM, jak nám Forlin předvedl, tak proč byl takový humbuk ze začátku seriálu, že 3 ZPM udrží štít po 10 000 let jen tak tak? Proč tam prostě nevyndali Elizabeth další 3 ZPM, aby je po třeba 5 000 letech vymněnila a nebyl by problém?


A druhá věc, když tam bylo tolik ZPM, proč si Antikové z Trii museli to jedno postavit? Proč si prostě nevzali tři ze skladu?
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Aimard Airman
Airman

Příspěvky: 5
Bydliště: Galaxie X, sektor Y, planeta Z
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Zdravím všechny, opožděně děkuji za přivítání.
V obou případech bych řekl, že ty dotyční neměli
dostatečná oprávnění pro vstup do tajných místností vojenského štábu.
Žijte dlouho a blaze

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
for-vemtě-ďas: Antikovia z Trie dali na Atlantis tri ZPM a nie jedno. To, že expedícia po ich vyvraždení a znovudobytí mesta poslala jedno na Zem a jedno na Odyssey, ktorá s ním potom letela po archu pravdy, je druhá vec. Na Atlantis im zostalo iba jedno, takže ťa to možno pomýlilo. Je o tom pekná hádka medzi Rodneym a Elizabeth v epizóde 3x12 Echoes. Tak si môžeš zopakovať aj to...

za druhé: do generálneho štábu sa obyčajní kapitáni väčšinou nepúšťajú, pokiaľ tam fakt nemajú čo robiť. Je úplne jedno, že Helia bola veliteľkou lode (v tomto prípade ťažkého krížnika Tria). Generálny štáb a jeho centrum plánovania strategických operácií (v mojom poňatí Taktické centrum) je podstatne vyšší level, na ktorý Helia jednoducho nemala potrebné oprávnenie. Keď sa dočítaš ku kapitole, keď sa Forlin stretne s doktorkou Jacobsenovou (kapitola 85 a nasledujúce), tak jej to tam admirál pekne krásne povedal, že hoci zistila jeho heslo do systému, tak nemala potrebné oprávnenie a preto sa do taktického centra nedostala. Helia bola rovnaký prípad...

za tretie: to, že Elizabeth bola na Atlantis po dobu desaťtisíc rokov a cirkulovala tie ZPM, aby sa udržal štít, bola Janusová súkromná iniciatíva proti priamemu nariadeniu kancelára Morosa. Myslím, že by Janus ťažko vysvetľoval, načo potrebuje ísť do Taktického centra a vziať odtiaľ tri ZPM, ktoré by potom nechal len tak položené na stole vo svojom apartmáne... okrem toho ani nemal dostatok času, keďže si musel stihnúť zbaliť celý svoj výskum, ešte k tomu naprogramovať tú poistku do systému, aby mesto vyplávalo na hladinu, keď do neho dorazí expedícia a ešte k tomu napísať inštrukcie pre Elizabeth, aby vôbec vedela ako cirkulovať tie ZPM...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Aiwendill: Už se rozpomínám, s těmi ZPM máš pravdu, musím si celé SGA zase jednou shlédnout celé.

No... Tak jsi mě zase jednou umlátil argumenty, tak já jdu zase zalést do kouta a čekat na další kapitolu. :D
Feeling borded, call me Fredy idrc...

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Forda: Nezapomen poslat prachy na provoz,podle tematu jsi se taky nabidnul,ale nepotvrdil jsi to a nic neposlal. :D :twisted:
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
dobre, takže jakopová závislosť je na nejaký čas ukojená a ja môžem znovu sladko spať... :fish:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwendill : Spíše naopak - těma 40 stranami pokračování Cursova příběhu jsi mě namlsal ještě víc a závislost se zvětšila. Sice teď abstinenční příznaky nebudou, protože jsem si opět přečetl všechny povídky (Dolinart, AD, LA, Dobroduhy, Jezdce) - holt, když se nudím a nemám co číst, tak čtu znova Dynasty :D :D
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
tak začni čítať dokončené poviedky iných autorov... napríklad Mackenzie, Mooony, Paci a ďalší autori a autorky tu toho majú celkom dosť... :book:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...


Příspěvky: 38
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Co to vidím - info o 40 nových stránkách o Cursovi :hmmm: A teď mám vyvolanej absťák já :cry:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Aiwendill píše:
tak začni čítať dokončené poviedky iných autorov... napríklad Mackenzie, Mooony, Paci a ďalší autori a autorky tu toho majú celkom dosť... :book:


To už si taky čtu - Stargate-Aldeneerin1 mám rozečtenýho, ale měl jsem papírové knihy a nové díly sérii, co mám v knihovně a pak jsem si dal pár dní s tebou. :twisted: :twisted:
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Príšera z bážin: Je to pokračovanie Jazdca na Pegasovi pod názvom Stratení vo Vesmíre (Lost in Space - LiS), na ktoré priamo nadviaže Ríšska admirálka (Imperial Admiraless - ImpA - druhý príbeh Anny Kornilovovej, kde sa bude odohrávať prevažná časť invázie Varanov)... Zatiaľ mám z LiS napísaných akurát tých 40 strán (začal som ôsmu kapitolu a držím sa svojho štandardu 4-5 strán na jednu kapitolu). Budem to posielať, až keď budem mať napísanú desiatu kapitolu a jakop nedostane nič, pokiaľ mi nepošle kritiku na to, čo som mu poslal... :twisted:

Jakop: až nebudeš mať čo čítať, tak začni Malazskú knihu padlých. Kým sa dostaneš na koniec, tak možno stihnem dokončiť aj ImpA a nielen LiS. :write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

endysek Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 305
Bydliště: Jindřichův Hradec
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
prisera z bazin píše:
Co to vidím - info o 40 nových stránkách o Cursovi :hmmm: A teď mám vyvolanej absťák já :cry:


To si nebyl jediny kdo mněl absták po Lukašovych příbězích ja jsem několikrat přečetl jeho příběhy :
Admiralovo Dedictvo 1 a 2
Dobrodruhovia 1 a 2
Dolinarth ver.2
Jezdec na Pegasovi
The Last of Ancients do 100 kapitoly

Tak uvydíme jestli se nademnou smiluje a pošle my nějaky novy příběch na okomentování vím že jsem skoro nebo vůbec nekomentoval a proto jsem se dostal na černou listinu .Poslední email s příběhy my přišel 28.1 2017 .Jsi myslím že jsem byl vytrestan už dost a rad bych se polepšil

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Mně trval Malaz rok a chystám se na něj časem znovu. Snad z toho tentokrát pochopím víc :D Zatím sbírám odvahu a těším se, že příští týden dostanu Světlo k Temnotě Charkanaské trilogie :wink:

:sunny:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
andoriel píše:
Mně trval Malaz rok a chystám se na něj časem znovu. Snad z toho tentokrát pochopím víc :D Zatím sbírám odvahu a těším se, že příští týden dostanu Světlo k Temnotě Charkanaské trilogie :wink:

:sunny:


Kolik to je vlastně celkem knih???
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

endysek Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 305
Bydliště: Jindřichův Hradec
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
jakop píše:
andoriel píše:
Mně trval Malaz rok a chystám se na něj časem znovu. Snad z toho tentokrát pochopím víc :D Zatím sbírám odvahu a těším se, že příští týden dostanu Světlo k Temnotě Charkanaské trilogie :wink:

:sunny:


Kolik to je vlastně celkem knih???


tady to mas na wikipiedii
https://cs.wikipedia.org/wiki/Malazská_kniha_padlých

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Jednoduše - 10 knih mezi 600 - 900 stran každá, asi milión postav a žádná 'hlavní' která by to všechno spojovala, smrt neznamená, že se s někým nemůžeš znovu setkat... jak píšu - jednoduché :rflmao:

:sunny:

Ještě lépe odkaz :) :

https://cs.wikipedia.org/wiki/Malazsk%C3%A1_kniha_padl%C3%BDch

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
presne tak, ideálne na zabitie času, kým dostanete moje nové príbehy... :wall:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Když si vzpomenu, kolikrát letěl první i druhý díl přes celou místnost, že už to dál číst nebudu, tak spíš ideální na zabití :D

:sunny:

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
No já dnes koupil:
https://www.palmknihy.cz/akce-a-slevy/predprodej-novinky-anthony-ryana
https://www.palmknihy.cz/young-adult/vez-usvitu-178473 (ostatní díly série mám)
https://www.palmknihy.cz/serie/detail-622
https://www.palmknihy.cz/serie/detail-1267


Takže mám chvíli co číst :-), ale Dynasty si vždy rád přečtu, případně Erlinor.
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Jacop: Neboj, už jsem poslal, akorát teď nemám času nazbyt, a tak mi to vypadlo, nicméně Marks se připomněla a hlídala mě, abych na to zase nezapomněl. :wall: :rflmao:

Aiwe: Docela bych potřeboval nějakou příručku nebo seznam, tvých děl, které už jsou dopsané a které rozepsané, které připravuješ a jak jdou chronologicky za sebou. Protože jak je čtu po částech a někdy na přeskáčku, tak jsem se v tom kompletně ztratil. :( :rflmao: A taky jestli bych tě mohl hezky pěkně poprosit o jejich zaslání v PDF do mailu, protože jsem odpálil disk a tím pádem i všechny PDF s tvými díly, zůstalo mi jen něco málo v paměti telefonu.
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
už som to tu síce niekoľkokrát písal, ale pre teba, Forďo, to zopakujem ešte raz...

chronologicky idú moje príbehy takto:

Bez zaradenia do hlavných línií:

Dolinarth (Dol)- dokončený, publikovaný

Línia AK:

Admirálovo dedičstvo (LegA)- dokončený, publikovaný, odohráva sa paralelne s LastA
Dobrodruhovia (Adv) - dokončený, publikovaný, pokračovanie LegA
Hnev Strážcu (WraS) - v štádiu osnovy, odohráva sa paralelne s Adv.
Ríšska admirálka (ImpA) - napísaný prológ, čakám na dokončenie LiS, aby som vedel, kde začať. Pokračovanie LiS
Vládca impéria (RulI) - napísaný po tretiu kapitolu, čakám na dokončenie ImpA, aby som vedel, ako pokračovať. Pokračovanie ImpA
Cesta múdrosti (RoW) - v štádiu nedokončenej osnovy, voľné pokračovanie ImpA
Cesta času (RoT) - v štádiu nedokončenej osnovy, voľné pokračovanie ImpA, bude sa odohrávať viac-menej paralelne s RoW
Divá ruža (WiR) - napísaný po desiatu kapitolu, čakám na ostatné príbehy, aby som vedel, ako pokračovať. Voľné pokračovanie ImpA, odohráva sa po skončení RoT a RoW
Zabudnutý Strážca (ForS) - napísaný po piatu kapitolu, pomaly na ňom pracujem, no asi to pozastavím kvôli ostatným príbehom a neskôr sa k tomu vrátim. Pokračovanie WiR

Línia F:

Poslední z Antikov (LastA) - napísaný po 103. kapitolu, čiastočne publikovaný, momentálne to stojí kvôli autorskému bloku, odohráva sa paralelne s LegA
Had času (Our) - v štádiu nedokončenej osnovy, pokračovanie LastA, bude sa odohrávať paralelne s neskorými kapitolami LegA
Jazdec na Pegasovi (ClaP) - dokončený, publikovaný, pokračovanie Adv
Stratení vo vesmíre (LiS) - napísaný po ôsmu kapitolu, pripravuje sa na publikovanie, pokračovanie ClaP

bočná línia F:

Reconquista (Rec) - bočná línia odbočujúca od LastA, napísané to je po 4. kapitolu, stojí a zapadá prachom, snáď sa k tomu časom vrátim. Odohráva sa 10000 rokov v minulosti, keď ešte Antikovia mali svoju ríšu a bojovali proti Wraithom (Andoriel tento príbeh nebude mať rada a to vôbec...)


časom k tomu ešte pribudnú možno ďalšie príbehy, keďže stále mám nové nápady a súbor s poznámkami a autorský denník sa utešene plnia. Akurát to musím prepísať do beletrizovanej formy... :write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Oh boy, ty jsi megaloman. :ok: To víš, Forďas musí mít vždy něco speciálního. :sorry:

Jinak díky za přehledné info, dám si ho do rámečku na zeď. :yes:
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Mrtvé povídky

cron