Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky JJTS - 14. kapitola - Budoucnost

JJTS - 14. kapitola - Budoucnost


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Měla bych psát - Jak jsem tu skončila?

Ano
10
83%
Možná, přestat můžeš vždy.
1
8%
Ne
1
8%
 
Celkem hlasů : 12

Darren Nix Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj, chtěla bych se pustit do psaní povídky, jak se mladá (dvacetiletá dívka) dostala na Atlantis, i když tam neměla co dělat. Ovšem za prvé, nevím, zda-li by to někdo četl a jestli jsem se náhodou netrefila někomu do nápadu, jestli ano, předem se moc omlouvám. A za druhé, vím, že je to trochu drzé, ale potřebovala bych poradit, kdo by mi mohl pomoci s korekturou.
Díky za odpovědi.

Edit: Rozhodla jsem se sem vložit seznam kapitol, aby se vám líp hledalo. Přeci jen až toho bude víc, nebude tak snadné to najít. :D A samozřejmě přeji hezké čtení. :yes:

Jak jsem tu skončila?

Obsah

Kapitola 1 - Darren Nix - část 1
Kapitola 1 - Darren Nix - část 2
Kapitola 2 - Nečekaná návštěva, Kapitola 3 - Když zmizí světlo osudu
Kapitola 4 – Kritická hladina
Kapitola 5 – Průšvih nad průšvih a zajímavé setkání
Kapitola 6 – Nový objev
Kapitola 7 – Wraithi a odlet
Kapitola 8 – I wraithi jsou chutní
Kapitola 8 a 1/2 - Původ
Kapitola 9 – Pravé poznání
Kapitola 10 - Major Evan Lorne
Kapitola 11 - (Ne)Známá entita
Kapitola 12 - Složité x Jednoduché
Kapitola 13 - Poprvé venku
Kapitola 14 - Budoucnost
Kapitola 15 - Nerozum Johna Shepparda
Kapitola 16 - První blízké setkání
Kapitola 17 - Johnova záchrana
Kapitola 17 a 1/2 - Zoufalství
Kapitola 18 - Přání
Kapitola 19 - Darren umírá
Kapitola 20 - Konečné pochopení
Kapitola 21 - Učit a učit
Kapitola 22 - Znovu v ohrožení
Kapitola 23 - Peklo
Kapitola 24 - Procitnutí
Naposledy upravil Darren Nix dne 21.2.2015 17:08:07, celkově upraveno 10
Více než cokoli jiného věříme že nic nekončí, právě proto se tolik bojíme si přiznat, že všechno jednou skončí.

Mohou nám vzít mnoho, ale jedno si bereme sami - víru.

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
napíš, posúdime podľa toho, čo nám dáš na čítanie... :write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Darren Nix Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No právě toho se bojím, nevím jestli to půjde číst, ale pokusím se úplně neztrapnit. :D
Více než cokoli jiného věříme že nic nekončí, právě proto se tolik bojíme si přiznat, že všechno jednou skončí.

Mohou nám vzít mnoho, ale jedno si bereme sami - víru.

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Neboj :)
A jestli budeš chtít, tak pomůžu s korekturou :wink:


:sunny:

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:hmmm: Kašpi bude peniť :shock: :quiote: :box2: :shooting: :box: :boj: , že jej niekto lezie do kapusty. :rflmao: :mrgreen:
:pst: Ale možno si to nevšimne. :wink: A ak áno, tvár sa, že ja nič :cry: :dontknow: :whistling: :sorry: . :laugh:
:write: :write:
:bye:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Puk: nemá prečo peniť... podobných nápadov tu bolo už viacero. Niektoré boli úspešné a iné nie. Uvidíme, ako sa s tým popasuje táto autorka. Čo my vieme? Možno sa jej to vydarí tak, že to pôjde aj na stránku do zlatého fondu SGA-Projectu... :wink:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:idea: Je to len sranda. :wink: :biglol:
:scratchanym: :D

Darren Nix Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Upřímně, teď jsem se trochu vyděsila, opravdu velice nerada bych někomu lezla do "zelí". Za tu korekturu bych byla opravdu velice, převelice vděčná. Ráda bych se s vámi domluvila a předem moc děkuji.
Více než cokoli jiného věříme že nic nekončí, právě proto se tolik bojíme si přiznat, že všechno jednou skončí.

Mohou nám vzít mnoho, ale jedno si bereme sami - víru.

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Ničoho sa neboj! Tu lezie každý každému do kapusty a nikoho to neserie (aspoň väčšinou). Pokiaľ to nebude naozaj vykrádanie nejakého iného príbehu, tak tu nikto ani nepípne, to ti garantujem...

takže smelo do písania...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:rflmao: :rflmao: :rflmao:
:idea: Kľudne napíš. :yes: Martina nieje až taká hrozzzná :pale: . :?
:mrgreen:

190060543 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 259
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pokud všude nebude cpát Markse, tak Khašpárkovy do zelí nepoleze :oops:
!!DEMACIA!!

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno

Darren Nix Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Budu se snažit nikomu do zelí nelézt a napsat to dobře :D :)
Více než cokoli jiného věříme že nic nekončí, právě proto se tolik bojíme si přiznat, že všechno jednou skončí.

Mohou nám vzít mnoho, ale jedno si bereme sami - víru.

Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak tě vítám u nás na fóru. Že by zde zabloudila čerstvá duše z normálního života? :-D

Jenom pěkně lez do zelí, se slušnostní dneska člověk neuspěje. :-) My všichni jsme příživníci na SG příběhu, tak piš podle sebe, nikdo tě nemůže soudit o autorská práva. ;-) Ale zase na druhou stranu, originálnějším a zcela jedinečným příběhem uspěješ lépe.
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Darren Nix Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Čerstvá duše, možná? (upřímná pochybace) :lol: a z normálního života, hm od té doby co jsem poprvé uviděla SG už dlouho ne. Budu se snažit o co nejlepší oreginál, i když u mě to asi nebude takový problém, vzhledem k tomu, že mi všichni říkají, že jsem jeden velký oreginál. :D :)
Více než cokoli jiného věříme že nic nekončí, právě proto se tolik bojíme si přiznat, že všechno jednou skončí.

Mohou nám vzít mnoho, ale jedno si bereme sami - víru.

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
no tak medzi týmito vykopávkami (niektorí tu strašíme už od roku 2006 a niektorí ešte aj dlhšie) si určite čerstvá duša. Držíme palce v písaní a nech je to originálne ... :ok:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Darren Nix Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Takže popravdě nečekala jsem že to bude tak rychle, ale nějak se to semlelo. Vzhledem k tomu že jsem našla i korektora, tímto velice, velice děkuji Andoriel, které se zároveň i klaním, že to po vydržela číst. Tak tady máte První díl první část. Jsem zvědavá jak se vám to bude líbit. :D

Kapitola 1 - Darren Nix – část 1
„Je mi dvacet, posloucháš mě? Nejsem dítě.“ Ale tohle mohla opakovat, kolikrát chtěla, bylo jí to k ničemu. Její matka stále nějak nedokázala pochopit, že její malá holčička už není tak úplně malá.

„Darren, zlato, já to přeci vím,“ odpověděla jí žena ve věku zhruba čtyřiceti pěti let. Měla mírně prošedivělé světle hnědé vlasy a jemný hlas. Její bouřkově modré oči se s upřímnou starostí dívali do těch mladších.

„Nemám ten pocit,“ odsekla dívka. Nikdy neměla trpělivost. Byla to asi její největší chyba, ale její výhodou bylo, že to věděla. Najednou se spěšně podívala na hodinky.

„Už budu muset jít, jinak přijdu pozdě na ten pohovor a to by nevypadalo moc dobře. Já…, měj se, mami,“ odpověděla dívka rychle, musela to stihnout včas.

Seděla naproti muži s prošedivělými vlasy a trochu se nervózně vrtěla. No možná trochu víc než trochu. Pořádně si muže prohlédla. Ráda věděla, s kým mluví a navíc tak mohla lépe zvolit slova. Bylo mu kolem padesátky, na prstě zásnubní prsten a podle pár chloupků na rukávu saka měl psa. Na první pohled nic zvláštního. Podle řeči, ho jen tak něco nevykolejí a je trpělivý. Snad, zadoufala. Chvíli si ještě muže prohlížela a pak vzhlédla.

„Mé jméno je Richard Helwes, povězte mi, drahá slečno, proč chcete na naši školu a proč bychom vás měli přijmout. Řekněte mi, co nám můžete nabídnout.“ Muž se tvářil naprosto vyrovnaně a čekal na odpověď. Zřejmě si byl jist, že nebude nejlepší kandidátkou.

Ano, připomněla si Darren. Seděla naproti řediteli jedné z nejprestižnějších soukromých škol a doufala, že by se na ni mohla dostat. Byla teď už velmi nervózní a doufala v malý zázrak.

„Jmenuji se Darren Nix.“ Byla překvapená, jak klidně zní, přes to všechno co se odehrávalo uvnitř ní. „Je mi dvacet let a vystudovala jsem gymnázium částečně zaměřené na biologii.“ Nadechla se a podívala se po muži, tvářil se teď trochu znuděně.

„Z biologie jsem měla výborný prospěch, stejně tak z chemie a fyziky a též matematiky.“ Tohle bylo to nejdůležitější, ona měla vždy perfektní známky. Muž ji přerušil.

„To vím z vaší žádosti o přijetí na naši školu. Řekněte mi něco jiného. Rád bych věděl, co vás baví a s čím od vás mohu počítat.“ Nenechá mě domluvit? Dívka už chtěla utrousit poznámku o tom, že je neslušné skákat lidem do řeči, ale díky bohu si to na poslední chvíli rozmyslela.

„Mojí největší zálibou je biologie a chemie, přesněji chemické pokusy, ráda maluji a učím se jazyky. Umím rusky, německy, francouzsky, anglicky a pochopitelně latinsky.“ Vše k tomu co mi jde, pomyslela si dívka už jenom sama pro sebe.

Darren omámeně vycházela ze dveří a doufala, že se úplně neztrapnila. Vyšla před budovu školy a ohlédla se. Tiše zadoufala, že tady leží její budoucnost. Nedokázala si představit, že by měla dělat něco jiného. Nasedla do modrého Forda Galaxy a tiše proklínala tohle auto. Dostala ho od svého otce, protože on si koupil nové, a vzhledem k tomu, že na jiné neměla, musela se spokojit s tímto autem. Ne, nebylo špatné, jen bylo na její potřeby krapet velké. Dojela k sobě, vyšla po schodech, vzhledem k tomu, že se jí nechtělo čekat na výtah. Odemkla a vstoupila do svého maličkého bytu. Přeci jen pracovala a tak si mohla dovolit nežít už s rodiči, i když ti jí často pomáhali.

„Upřímně, tohle bylo na nic, víš?“ Zaťukala na sklo akvária, v kterém plavala jedna malá rybička. „Víš, Dejve, tak tohle se mi nepovedlo,“ řekla smutně a posadila se na stůl. Sice slyšela svojí matku, jak by nadávala, ale co, teď jí to moc nevadilo. Unaveně vlezla pod sprchu a nechala spolu s vodou odtékat i všechny dnešní problémy. Konečně si trochu oddechla a spokojeně vyšla ven z koupelny.

„Dejve, občas přemýšlím, sluší mi to?“ Dívala se na sebe do zrcadla. Viděla mladou dívku s černými vlasy jako uhel až na jeden pramínek ofiny, ten byl tyrkysově modrý. Zelené oči a bledá pleť, nesnášela to, vypadala jak čerstvě natřená vápnem. Ale byla to ona. Obvykle na sobě měla oblečení černé barvy, které trošku zužovalo její už tak hezkou postavu. Líbilo se jí být hubenější.

„Teď už ale spát. Hezky spi.“ Rozloučila se s modro-tyrkysovou rybičkou a šla spát taky. Zítra ji čekal náročný den.


Tak doufám, že se vám to alespoň trošku líbilo. :D A s kritikou sem, ať vím co mám zlepšit. :yahoo: Velice ráda si poslechnu názory zkušených. :yes:
Naposledy upravil Darren Nix dne 28.3.2014 20:17:11, celkově upraveno 2
Více než cokoli jiného věříme že nic nekončí, právě proto se tolik bojíme si přiznat, že všechno jednou skončí.

Mohou nám vzít mnoho, ale jedno si bereme sami - víru.

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Mně se to líbí :)
A jsem zvědavá na pokračování.

:sunny:

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vyzerá to veľmi zaujímavo. Obsahovo to síce je len v podstate úvod k ďalším častiam a preto je ešte skoro to hodnotiť z tejto stránky. Formálne to však je veľmi svieže (čo pri niektorých tunajších príbehoch je skutočne zmena) a to sa mi páči. Zatiaľ to je u mňa s hodnotením 10/10 :thumright:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Darren Nix Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Opravdu moc, moc děkuji. :D :yes:
Více než cokoli jiného věříme že nic nekončí, právě proto se tolik bojíme si přiznat, že všechno jednou skončí.

Mohou nám vzít mnoho, ale jedno si bereme sami - víru.

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
:idea: Zatiaľ pekná práca, ale na "ozajstné" :lol: hodnotenie príbehu naozaj skoro. :scratchanym: Poviem neskôr, a najlepšie až po pár častiach. :yes:
Určite pokračuj. :wink:
:bye:

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
zajímavé :hmmm:

deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Něco mi říká přesťan to rači číst hned :D :D :D :D ale eště pár partů si přečtu.

Darren Nix Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na tak snad nezklamu ani s druhou částí, kterou se pokouším momentálně začít psát. :yes: Díky, jsem ráda ze i ten můj úvod je zajímavý. :D
Více než cokoli jiného věříme že nic nekončí, právě proto se tolik bojíme si přiznat, že všechno jednou skončí.

Mohou nám vzít mnoho, ale jedno si bereme sami - víru.

coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
No čte se to dobře, ale zatím nic co by mě upoutalo, snad se příště dozvíme něco víc. :)
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Mrtvé povídky

cron