Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Intergalactic

Intergalactic


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 04.9.2015 20:03:45
yakubi-teera Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Bydliště: samotné srdce TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj :) nedávno mě napadlo napsat sci-fi povídku komplet z vlastní dílny. Tak jsem si pustil Starset (fakt se při nich skvěle píše sci-fi :yahoo: ) a dal se do psaní tohoto krátkého příběhu. Omlouvám se, že je to tak krátké, ve Wordu se to vešlo na dvě strany písmem Calibri velikost 11, ale natahovat by to bylo zbytečné.

O co se tedy v povídce jedná? Jelikož je krátká, tak bych vyzradil děj, tak prosím - zkus to :)

Běžel a stále něco hledal. Nakouknul do každého prázdného vchodu a do každé malé prázdné zapadlé uličky. Hledal a stále to nemohl najít. Postava ve skafandru, který narozdíl od dnešních modelů přiléhal k tělu. Díky fyzické námaze se mu zásoba kyslíku na jeho zádech čím dál víc ztenčovala. Moc dobře si uvědomoval, že se tímhle tempem do hodiny udusí. Ale on ho musí najít. Nikdy ho nenechal ve štychu, nikdy se na něj nevykašlal. Běžel ulicemi města, které se zdálo být opuštěné. Za jeho zády dopadaly červené paprsky ze slunce ve zdejší hvězdné soustavě. Zatím nepotkal žádnou živou bytost, která by mu mohla říct, kam se poděla osoba, po které pátrá. Zpomalil. Rozhlédl se kolem sebe a neodpustil si nahlas vyslovit ironickou poznámku, která mu zněla v hlavě. "Asi si se ztratil, co?"

Zkusil se s ním spojit. Komunikační kanál byl hluchý jako technař, který celý život strávil u reproduktorů s hlasitými basy. Začínal se ho zmocňovat nepříjemný pocit, že se něco stalo. Něco, co se opravdu stát nemělo a co si kladl za vinu. Nesmí se mu nic stát! Určitě si jen poškodil komunikační zařízení... Bylo to jen zbožné přání. Nic si nemohl ověřit a tak zůstával i nadále v nejistotě, která ho pomalu, ale jistě celého užírala. Sedl si ke stěně jednoho domu, který vypadal, jako by se měl každou chvíli zhroutit. Ale jemu to bylo v tu chvíli jedno. Sedl si do tureckého dřepu, ruce dal naproti sobě jako při meditaci a zhluboka se nadechl toho mála kyslíku, který měl už jen na čtyřicet minut. Rozum mu říkal, že by se s ním měl v mysli rozloučit a zachránit aspoň sebe, ale srdce mu křičelo do uší, že ho tam nechat nemůže. Že mu to dluží. A tak se ocitl tady. Odhodlaný, že ho najde. Klid! Zahřměl v duchu. Potřeboval uklidnit své myšlenky a soustředit se na jediné slovo, které ho po chvíli uklidnilo. Klid. Vydechnul, nadechnul a znovu: Klid. Tuhle proceduru opakoval dobrých pět minut, než se úplně uklidnil a mohl pokračovat v hledání. Pokaždé, když se mu myšlenky rozeběhly jinam než by měly, tak se zastavil, zavřel oči a zopakoval si svou formuli. Klid.

Do vyčerpání zásob kyslíku zbývaly tři minuty. Až moc mu času vzalo hledání. Už se nestihne vrátit zpátky do raketoplánu a zůstane tu navždy. Cítil, jak se ho opět zmocnil stres a několikrát se zhluboka nadechl. Tím si zkrátil čas o nějakých dvacet sekund. V tom uviděl postavu na druhém konci stejné ulice, jak se plíživým krokem a evidentně zraněný plahočí ulicí nevšímajíc si ho. Rozeběhl se mu naproti. V helmě se rozječely hlášení o extrémně nízké hladině kyslíku. Ale on je ignoroval. Všechny do posledního. Po několika metrech se dokonce rozblikala varovná světla. Stiskem jednoho tlačítka je umlčel. Zbývala mu jen už polovina vzdálenosti. Ten, za kým běžel pomalu zvednul hlavu. Zahlédl, jak k němu někdo běží a poznal skafandr, který používá výzkumná jednotka, která prozkoumává planety v okolních hvězdných systémech. I jemu docházel kyslík. Vlastně mu už došel a dýchal zbytky, co se mu počítač snažil ještě dohnat do helmy. Jak šoural nohama, tak o ně zakopnul a spadl na zem s rukou nataženou k běžci.

Kyslík mu došel v okamžiku, kdy zraněný spadl.
"Jsem tu! Vydrž!" Chtěl to zakřičet, ale protože už neměl vzduch, tak to jen řekl. Sedmdesát metrů. Málem zakopnul, ale zamávání rukama to vybral a běžel dál. Padesát metrů. Začal lapat po dechu. Třicet metrů. Nohy se mu začaly silně motat, ale pokračoval z posledních sil dál. Deset metrů. Před očima se mu zatmělo a spadl. S rukou nataženou k druhému. Zahlédl skrz zakrvavené hledí helmy druhého, tak lape po vzduchu jako ryba po vodě. Zraněný sebou lehce zaškubal a v očích se mu objevil skelný výraz.


Věděl moc dobře, že tohle je konec. Už žádné další dobrodružství na jiných planetách, už žádné zajímavé či nebezpečné objevy. Prostě zemře. Na planetě, kde se celá civilizace sbalila a utekla ke hvězdám. Koutkem oka zahlédl, jak raketoplán odlétá. Nechali ho tu, protože věděli, že se nestihne vrátit. Pak upadl do bezvědomí.


Pokud by mě někdy napadlo pokračování (rozuměj děj před touto povídkou), tak ho sem přidám, ale to se ještě uvidí...
V naší nejtemnější hodince uvidíme své pravé já a v tom okamžiku se od základů změníme. Ať se nám to líbí nebo ne. - Já

Příspěvek 04.9.2015 20:08:23
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Vyzerá to veľmi zaujímavo a zaslúžilo by si to nielen pokračovanie, ale najmä rozpracovať. Nemyslím tým len roztiahnúť, ale celkovo viac rozpracovať. Priblížiť samotné postavy, prostredie a celkovo to také pozadie príbehu...

Uznávam však, že takto, ako to je, je to celkom dobrá hororová poviedka (akurát trochu krátka) a v každej súťaži amatérskych autorov by sa umiestnila dosť vysoko.

každopádne za mňa 10/10 :ok:


edit: akurát som nepochopil ten názov, ktorý sa vôbec nezlučuje s obsahom poviedky. Ale nechám sa prekvapiť... :scratchanym:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 04.9.2015 20:12:36
yakubi-teera Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Bydliště: samotné srdce TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Děkuju za velmi rychlou reakci :) pokud se dokopu (a jako že musím, kamarádka chce akutně pokračování) k napsání příběhu před tímto, tak to sem dodám a pojmenuju kapitoly. A samozřejmě už budou více rozvedené :)

edit: A ten název právě souvisí s pokračováním co chci napsat :)
V naší nejtemnější hodince uvidíme své pravé já a v tom okamžiku se od základů změníme. Ať se nám to líbí nebo ne. - Já

Příspěvek 04.9.2015 20:27:50
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Tak v tom prípade si rád počkám na pokračovanie. Tak, ako je to napísané, sa mi to celkom páči a to aj napriek tomu, že hororovému žánru veľmi neholdujem.

Ináč oceňujem aj to, ako dobre zvládaš gramatiku a pravopis. Nenašiel som tam skoro žiadne chyby (aspoň zatiaľ) a to sa veľmi často nevidí...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 04.9.2015 21:04:28
david-L Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 182
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak toto ma fakt zaujalo. Daj na fórum čím skôr pokračovanie prosím.

Příspěvek 04.9.2015 22:18:20
yakubi-teera Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Bydliště: samotné srdce TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pokračování už bude napsané o dost jiným stylem, přece jen tohle je něco jako v sérii Letopisy Narnie díl "Poslední bitva"... tam je taky ta chronologie dílů dost zpřeházená... akorát to bude tak, že každý další díl bude předcházet poslednímu :) Kdybych já hlupák nenapsal jako první poslední díl... ale to je holt daň za to, že se snažím rozvinout původně jednorázovou povídku :D
V naší nejtemnější hodince uvidíme své pravé já a v tom okamžiku se od základů změníme. Ať se nám to líbí nebo ne. - Já

Příspěvek 04.9.2015 23:08:58
Patas25 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 870
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vypadá to zajímavě, ale opravdu je to krátké. Dalo by se říct, že taková jednohubka.

A tak jsi vydal "poslední díl". Ale nemusíš to psát díl od dílu do minulosti. Podle mne, by stálo za úvahu rozložení do dvou dějových a vzájemně provázaných linek. V jedné začneš na začátku a v druhé časové lince doplníš ten konec (Ať raketoplán pilotoval kdokoliv, určitě bude muset podat zprávu o ztrátách, případně i jejich životy mohou být startem z planety ohroženy).
Je to taková výzva, taková prosba. Chtěl bych se naučit programovat v Cčku, proto bych chtěl poprosit někoho z této komunity, kdo tento jazyk ovládá a byl by ochotem sem tam poradit, případně doporučit nějaké zdroje.

Příspěvek 04.9.2015 23:15:26
yakubi-teera Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Bydliště: samotné srdce TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Patas25: to vůbec nezní špatně :) jen budu potřebovat víc času to v takovém měřítku rozvést, protože to na takovéhle rozvedení příběhu nebylo stavěno... a hlavně já na to nebyl stavěn :D asi se mi nepodaří takovouto úroveň udržet po celou dobu... bude tam víc než dost slabších míst... ale jestli to mám nějak rozvést, budu se s tím muset poprat :D víceméně budu stavět svůj vlastní vesmír od základů a podle svých představ :)
V naší nejtemnější hodince uvidíme své pravé já a v tom okamžiku se od základů změníme. Ať se nám to líbí nebo ne. - Já

Příspěvek 04.9.2015 23:59:15
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak tu krátkou povídečku jsem přečetl a líbila se mi.
Jen by to opravdu chtělo něco více, kdo jsou postavy a tak.
Ale je to zajímavé.

Příspěvek 05.9.2015 19:36:57
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
hmmm :hmmm:

písať to odzadu je tiež zaujímavý experiment. Ale dúfam, že to zvládneš. V mojích poviedkach som tiež občas experimentoval, ale občas to dopadlo blbo. Každopádne ti držím palce... :yeah:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 07.9.2015 08:53:06
posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
rozhodně zajímavé :bravo:

Příspěvek 07.9.2015 15:00:47
andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Moc hezky se mi to četlo.
Jestli bude nějaké pokračování ať už předcházející nebo následné, budu se těšit.

:sunny:

Příspěvek 10.9.2015 00:08:59
yakubi-teera Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Bydliště: samotné srdce TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vaše komentáře mě moc těší :) Abych ale napsal další díl (i když sám ještě nevím jakým stylem to bude psané (dvě dějové linie/celé odzadu/vzpomínky atd.), tak musím být ve vhodné náladě :D Zase si pustit Starset a nechat se vést :) ale nebojte, pracuju na tom :)
V naší nejtemnější hodince uvidíme své pravé já a v tom okamžiku se od základů změníme. Ať se nám to líbí nebo ne. - Já

Příspěvek 12.9.2015 22:08:11
St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem po delší době zabrousil zpátky na fórum a koukám koukám, co to nevidím. Generace X zplodila kvalitně vypadajícího pisálka.
Pro porovnání jsem projel i ostatní novoty tady (které jsou pořád stejně katastrofální jako všechny první díla ve všech autorských vlnách před nimi), ale ty jsi teda překvapil.
Jasně, povídka prakticky nemá žádný příběh, ale forma je perfektní. Dobře napsané, plyne to, má to rytmus... Kvůli tobě bych tady i chodil pravidelně, pokud začneš psát další. Ať už pokračování (prostor tam je masivní), nebo jiné kraťasy, rád si přečtu další.

Příspěvek 12.9.2015 22:16:43
yakubi-teera Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Bydliště: samotné srdce TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
St0rm: děkuju za reakci a doufám, že nezklamu :) jen si budu muset dát s pokračováním na čas, abych s ním byl i já spokojen...
V naší nejtemnější hodince uvidíme své pravé já a v tom okamžiku se od základů změníme. Ať se nám to líbí nebo ne. - Já

Příspěvek 13.9.2015 01:48:16
Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pridávam sa k ostatným. :wink: Dobrá poviedka. :yes:
A, tak ako písal StOrm, kľudne aj iné mini príbehy. :)
:bye:

Příspěvek 14.9.2015 18:21:04
Paci Azanyrmuth Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 340
Bydliště: Aldeneerin
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak tě tu vítám mezi námi. Povídka je opravdu dobře napsaná a četlo se to prakticky samo. Takže pokračuj, prostor na rozvíjení příběhu tam je.
Starší tvorba: Fantasy román "Dobrodruzi z Antaru" k počtení zde: http://www.psanci.cz/autor.php?trideni=2&id=1404

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Mrtvé povídky

cron