Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Star Trek: Hvězdná základna 39-Sierra

Star Trek: Hvězdná základna 39-Sierra


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
ctirad Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 36
Bydliště: Somewhere in unknown space
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Před pár lety v dobách mých středoškolských studií jsem tu rozjížděl menší povídku ze světa Star Treku, popravdě, tehdá to nebylo nic slavného. Tak se chci trošku poptat, jestli by to mělo smysl, když se tu obvykle objevuje spíše SG. :D

Září 2414

Kousek od romulanské neutrální zóny, kde by nechtěl sloužit nikdo, se nachází stěžejní základna Spojené federace planet. Nadporučík Elas Sander se vrací z pohřbu svého otce na Betazedu, po návratu je ke svému velkému překvapení kapitánkou Randallovou povýšen na komandéra a přebírá velení Hvězdné základny 39-S. Pár let po druhé válce s Dominiem se okolní světy stále ještě vzpamatovávají z bojů. Křehká aliance s Romulany se pomalu začíná hroutit, v Romulanské říši vrcholí boj o moc po mocenském vakuu, které zapříčinilo náhle zmizení císařovny Sely. Útoky breenských sil na Federaci a její sousedy se pomalu stupňují. A každý se navíc ptá, kam zmizel kapitán Liatkowski, který ještě před měsícem stanici vedl. Komandér Sander dobře ví, že odpověď je někde tam venku...

(podobnost s DS9 je čistě jen v tom, že se jedná o stanici a že bar vlastní Fereng :D )


Níže přikládám dva krátké úryvky z prologu s názvem Romulanský marš v dáli.

„Taky už by ses konečně mohl naučit klepat,“ prohlásil Sander.
„Kdyby sis ty dveře taky jednou zamknul,“ opáčil inženýr.
„Co neseš?“
„Denní hlášení a soupis doplněných zásob na Carnegie.“ Carnegie byl výstavní křižník komandéra Wellse a hlavní „hlídací pes“ Federace v sektoru.
„Proč to neposlal rovnou mně?“
„Potřebovali jsme vyřešit konfiguraci torpédometů. Zas přepálili v poslední bitvě obvody a snaží se mě přesvědčit, abychom to vyměnili komplet,“ ušklíbl se Meyer.
„Připomeň mu, kolikrát jsme přepálili torpédomety na Sieře my a kolikrát oni.
„To je pravda, ale jelikož jsou přiřazení k téhle stanici, vždycky to musí jít z našeho zásobování. Plýtváme vším, i toaletním papírem. Kdyby Breeni poslední dobou tolik neprudili a dalo se jít s nimi aspoň na panáka, bylo by to jednodušší.“
„S Romulany je to holt lepší, pár flašek toho jejich ležáku a agent Tal Shiaru ti vyžvatlá i, kdy byl prokonsul naposledy na záchodě. Hele, Jordana, nech na mě. Já to Wellsovi vysvětlím večer na pokeru.“ Meyer podal Sanderovi hlášení a zamířil ke dveřím. Směnu už ve strojovně předal a tak mohl jít s klidem do baru na hlavním podlaží základny, kam měl namířeno i jeho nadřízený, který už netrpělivě vyčkával na střídání směn v operačním. Bolian se ještě ve dveřích otočil, něco ho napadlo.
„Hele, drobný dotaz. Když už povýšili tebe, co navrhnout i mě?
„Znáš pravidla, nemůžu ti přidat frčku, když jsem komandérem teprve měsíc.“
„Tohle mě trošku štve. Chodili jsme spolu na akademii, ty máš pecky na uniformě tři, Randallová dokonce čtyři, pracuju jako hlavní inženýr přes pět let, předtím Deep Space 9, teď Sierra a pořád jsem poručík.“ Komandér pokynul svému kolegovi, aby se uklidnil. „Dobře, počkám si. Jdeš už?“
Sander přikývl, přikázal počítači zmírnit světla a s poručíkem odešli z místnosti. Kvapem proběhli operačním a zamířili k turbovýtahu a zamířili na Promenádu.

Hrál si s knoflíky na uniformě. To měl vždy ve zvyku, když znervózněl. Zbytek vyšších důstojníků mezitím sklidil nepořádek ze stolu, Wells típnul doutník. Upřel pohled na Elase, který zjevně nebyl ve své kůži. „Co navrhujete?“ vznesl velitel otázku na zbytek svých kolegů. Jeho samotného nenapadlo nic kloudného.
„Až dorazí Rio de Janeiro, udělala bych kompletní rozbor záznamů a komunikace členů posádky,“ navrhla R’antaara z pozice šéfky bezpečnosti.
„Nebude to zásah do soukromí?“ přemítala doktorka Wadeová a upila ze skleničky bílého vína.
„Nebude, tuto záležitost musíme řešit jako vnitřní vyšetřování Flotily. Máme na to právo, udělám to samé na Carnegiem,“ ujistil ji Wells, který nevydržel a znovu si zapálil.
„Navrhuji to samé na základně.“ R’antaara se tak ujišťovala, že neproklouzne ani myš.
„To je 818 členů posádky Carnegie, 512 lidí Hvězdné flotily na základně, 56 na Riu,“ počítal Elas.
„Připočtěte přiřazené pracovníky v docích na stavbách lodí třídy Sierra, minimálně dalších sto lidí,“ doplnil Meyer. Inženýr si už chvilku hrál s žetonem a srdcovou osmičkou, avšak pozorně, aby kartu nezlomil.
„Prověřím nejdřív svoje bezpečnostní týmy, aby mohli začít hledat u zbytku posádek. Pokud je ten sabotér tady, najdeme ho, dřív nebo později.“ S velitelkou bezpečnosti tentokrát všichni souhlasili. Jako člověka jí nikdo rád neměl, ale byla to profesionálka.
„Snad, druhá věc, Romulani. Počkáme si na zprávy. Podle toho, co zatím víme, by se mohlo stát, že sem přiletí Tal’vala a bude chtít naši ochranu.“ Sander si byl jist, když její otec a prokonsul v jedné osobě byl prohlášen senátem za zrádce.
„Neměli bychom se do toho příliš míchat. Federace se stále nezotavila z poslední války. I kdybychom nečelili všem romulanským jednotkám, zcela jistě si nabijeme hubu.“ Kapitán Carnegieho vyslovil naplno to, co si všichni mysleli.
„Problém je, že Federace pak maximálně vydá formální diplomatickou nótu, Tal’vala bude v loji a my budeme vypadat, že jsme se na ni vykašlali,“ namítl Elas.
„Pomohla nám dost, to je pravda,“ přiznal Wells. „Ještě bych doplnil jednu věc, chceme kontrolovat i lodě přilétající na stanici pro doplnění zásob?“
„Jen průběžně. Na cizích lodích k tomu nemáme právo, za poslední měsíc se tu jen jeden klingonský křižník objevil víc než dvakrát a to jen proto, že přivezl klingonského velvyslance ve Federaci,“ uzavřela diskuzi andorianská nadporučice. „Další kolo pokeru?“


Napište názor, budu rád za cokoliv konstruktivního :)
Cube at front, cube at right and a sphere behind us - another normal day in space

Star Trek: Nebraska - 1. řada
Pravidla diplomacie

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Star Trek mám moc ráda, takže pokračuj. Jen mám trochu zmatek v osobách. Inženýr je Bolian a jmenuje se Meyer a adorianská poručice je šéfka bezpečnosti R'antaara?

:sunny:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Mrtvé povídky

cron