Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky Stargate: Love to Hate 6. kapitola - Nečekané Rozuzlení

Stargate: Love to Hate 6. kapitola - Nečekané Rozuzlení


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Zdravím vás moje pilné včeličky. :) Připravil jsem si pro vás jednu novou povídku.
Bude sice ze stejného universa, jako rozjíždějící se Stargate Ancients: Relativity Temporis, ale odehrává se o 65 milionů let (+− pár tisíc) let později v Galaxii Pegas a Mléčná dráha.
Please Enjoy...

Obsah:

Prolog

01. Kapitola

02. Kapitola
03. Kapitola
04. Kapitola
05. Kapitola
06. Kapitola




Stargate: Love to Hate

Prolog

Rok 2015

Ruská federace díky technologií získaných z města Atlantis, jenž zde setrvává od svého příletu z Pegasu, začíná nevídaně prosperovat. Četné inovace a technologie, jsou nyní nenápadně zaváděny do každodenního života. Díky Monopolu a rozšíření ruského území dále od pobřeží, jež získal ruský Prezident Putin, těsně před napadnutí Krymu a ukrajinské krizi, začala ruská těžba ropy a nerostných surovin povážně vzrůstat. Plnící se státní kasa, tak nyní mohla nakrmit všechny obyvatele své země a začalo se investovat do osídlení a rozvoje Středních částí Ruska. Největším překvapením pro ruské hodnostáře byl nález naqadahu na dně oceánu poblíž Jižní Koreji. Rusko tuto část od Jižní Koreje zakoupilo za velmi vysoké peníze, aby je Jihokorejci neodmítli. Po zaplacení velmi vysoké ceny, jež šokovala celí svět, Rusové začali s těžbou naqadahu z mořského dna. Poté co informace o těžbě naqadahu unikla na veřejnost, začali si Američtí generálové vzteky rvát vlasy a v Jižní Koreji padaly hlavy. Nicméně škoda již byla napáchána a největší ložiska naqadahu byly v rukou Rusů.
Tyto faktory posunuly Ruskou Federaci o desítky let vývoje kupředu a vyrovnali se spojeným státům, či je spíše již předčili. Také ruská armáda byla řádně zmodernizována. Díky databázi Atlantis došlo k masivnímu vývoji částicových zbraní a štítů. Ruští vojáci byli vybaveni pulzními puškami o velikosti a tvaru bojové pušky HK416. Taktéž byli vybaveni ručními částicovými pistolemi typu beam, které připomínali Fázové pistole ze Star Treku. Tyto zbraně se stali terčem mnoha vtipů, zkrátka i ruští zbraňoví vývojáři mají občas smysl pro humor.
Co však spojené státy znepokojovalo nejvíce, byla stavba nových vesmírných lodí na Sibiři. Rusové se nějak dostali k plánům lehkých antických křižníků, patřičně je vylepšili a doplnili o nejmodernější technologie a začali je masově stavět, do konce roku 2017 jich bylo naplánováno 20 a koncem roku 2015 jich mělo být postaveno pět. Lodě měli být označeny jako třída Alpha.
Jako ochranu Ruské federace před napadením z vesmíru, byla vybudována obraná základna Bajkonur, zde bylo umístěno nově vyvinuté neurální rozhraní a miliony nových projektilových zbraní, u Antiků známých jako drony. Tyto však byly poloviční velikosti a nebyly tak efektivní, nicméně byly stejně zničující a dokázali, podobně jako jejich předlohy projít valnou většinou šítů a následně explodovat.
Na sklonku roku 2015 již Ruská flotila čítal šest Antických lehkých křižníků, tedy o jeden více než se původně předpokládalo. Tyto nové, lehké, Antické křižníky byly oproti svým předlohám značně vylepšeny. Od úprav hyperpohonu na inter-galaktický, přes posílení plátování až po přidání dvou středních laserových kanónů. Tyto děla byly zmenšenou avšak téměř stejně účinnou verzí, jaká byla používána na Antických satelitech.
Díky tomuto nově získanému monopolu, měla Ruská federace podstatně lepší vyjednávací podmínky na poli globální politiky. Jejich první požadavek, bylo přesunutí brány a Atlantidy na neutrální území mimo Spojené Státy. Po mnoha měsících dohadování byla nakonec hvězdná brána přesunuta na území České Republiky, jakožto neutrálního státu a bylo vybudováno nové hvězdné středisko. Tento krok odsouhlasila většina zapojených států, neboť Evropské Státy nemusely složitě cestovat a žádat Američany o povolení k používání a Asijské státy (Japonsko, čína…) Měli povětšinou s Ruskem dobré vztahy, takže s případnou spoluprací nebyl problém. Jediný národ, který byl výhradně proti, byly Spojené státy, ale byly přehlasovány mezinárodní komisí a hvězdná brána byla podle plánu přesunuta do České Republiky do oblasti Benešovska – Vlašimska, kde se budoval nově vyvinutý typ fúzního reaktoru, který měl napájet hvězdnou bránu a jeho menší sestra měla napájet přes půlku republiky.
Dalším požadavkem Rusů, bylo přesunutí Atlantidy na taktéž neutrální půdu, nejlépe zpět do Antarktidy, to však bylo zamítnuto, jako bezpředmětné neboť se měla Atlantis Vrátit zpět do Pegasu.
Nakonec byl schválen kompromis. Atlantis se vrátí do Pegasu, přičemž osazenstvo budou původní členové Expedice + bude doplněna o zástupce dalších zúčastněných národů v závislosti na počtu obyvatel dané země.
Dále bylo rozhodnuto o přiřazení ochranného doprovodu pro mise v galaxii Pegasus. Jeden Rusko-Antický křižník a jedna BC-304 měla natrvalo setrvávat v galaxii Pegasus, přičemž byly obě lodě podřízeny velení expedice. Dále měla na trase Pegasus-Mléčná dráha létat jeden až dvě Alphy a Daedalus s Apollem.
Díky důkladnému prostudování databáze Atlantidy a města obecně, byla nalezena výrobní linka pro drony a ZPM. Všechny pozemské lodě pak byly vybaveny každé Jedním ZPM a Alphy, určené pro misi do Pegasu, dostali i plné sklady Antických dronů. (Ty zbylé byly vybaveny Ruskými drony, neboť výrobní linku původních dronů se jim stále nedařilo okopírovat.)
Taktéž bylo v oblasti 51 opraveno křeslo, které jak se ukázalo, bylo naštěstí jen trochu zaprášené a zapadané sutinami a bylo převezeno, po úpravě mezinárodní smlouvy zpět do Antarktidy, tamní sklady byly také doplněny na maximum svých kapacit a bylo zapojeno ZPM.
Dne 13. 07. 2016 opustila Atlantis Terra Atlantus a zamířila do galaxie Pegas, následována svými doprovodnými loděmi. Ty se jí sice rychlostně nemohli rovnat, nicméně na Zemi Atlantida podstoupila kompletní opravu celé své maličkosti a některé systémy, byly zaplavené a poškozené 10 tisíc let, tudíž letěla nižší rychlostí a všechny své nově opravené systémy testovala a Alphy jí mohli bez problémů následovat, bohužel BC-304 i se ZPM nedokázali stále Atlantidě stačit, tudíž měli dorazit později. Podle plánu se měla Atlantida vrátit na planetu Lantea, kde měla i příslušné zázemí. Asuranský satelit byl již dávno mimo provoz poté co byl Asurus zničen a Wraitů se teď se třemi ZPM také nemuseli bát.
Po necelém dnu letu se celá flotila vynořila o překrásné planety Lantea. Atlantida zahájila sestupnou sekvenci, zatímco Aplhy zaujali stabilní orbitu…


Naposledy upravil Strýček Forďa dne 07.6.2016 00:37:27, celkově upraveno 5
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 03.5.2016 07:01:12
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Musím říct, že to vypadá zajímavě, avšak co se mi nelíbí je to, je tak velký mocenský nástup rusů (né že bych měl Amíky nějak víc rád).
No Antický lehký křižníky a tolik ZPM, kde je sakra sebraly? to je taky vyrábí jako upravený drony?

Jinak to vypadá velice zajímavě.

Příspěvek 03.5.2016 07:17:53
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Ano ZPM také vyrábějí, i když je to s nima trochu složitější.
No Rusové se vyrovnali Američanům a brzy by mohla opadnout i vzájemná nevraživost a nastal by další krok ke spojení země do jednoho celku... Nicméně mohu prozradit, že Prolog spíše popisuje situaci na Zemi a další děj se bude povětšinou odehrávat v Galaxii Pegas, ale to je zatím asi jediné co prozradím... :)
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 03.5.2016 08:53:57
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Jo a Apolo znám, ale tu druhou loď, myslel jsem že myslíš Daidalos.

Dále měla na trase Pegasus-Mléčná dráha létat jeden až dvě Alphy a Doedalus s Apollem.

Příspěvek 03.5.2016 14:01:44
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
No měla tam být napsáno Daedolus, ale omylem jsem zaměnil A za O.
Nevím jak to přesně je ohledně přepisů, ale můžou se používat oba dva názvy Daidalos i Daedalus. Mám takový dojem, že Původní anglický název zněl Doedalus a jen mi Češi to přepisujeme Daidalos...
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 04.5.2016 19:09:49
Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
mělo by to být takto:
Daidalos či latinsky Daedalus originál je řecky a opravdu není psán latinkou ;)
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

Příspěvek 05.5.2016 16:35:11
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
No je to tvoje univerzum. Ohlednĕ tak rychlé stavby těch ruskejch křižíkú, a jejich vylepšení, nebo ty nové zbraně. Vem si jak dlouho trvá vyvinout a zavést do výzbroje nové zbraně a pak je ještě vyladit. Co teprv vesmírné lodě a paprskové zbraně, a to nemluvim o vylepšování technologie, jenom doba než postavíš loděnice a postavíš prototyp u kterýho nejspíše bude hodně nedostatků.
A navíc i v současnosti má ruská armáda vetšinou výzbroj z dob SSSR.
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Příspěvek 05.5.2016 19:14:02
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Coldvele, my jsme se zbavili dobré techniky a nakoupily šunty, tak to vidím já. Americká výzbroj není nutně zlá (např. Abrams), ale Migy-29 jsou lepší jak Gripeny
ty sou sice švédský, ale to zas tak moc nevadí.

Příspěvek 06.5.2016 14:53:13
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Pravda vyzbrojování naší armády je uskutečňováno velice podivně viz Pandur. Ovšem JAS-39 byl vcelku dobrá volba z toho z čeho se vybíralo. 29tky jsou ruská výzbroj tudíž jsme závislí na dodávkách dílu z ruska, stejně jako u našich Mi- 171, za které už se hledá náhrada ( oni to zase pěkně poserou a vyberou ten největší žgerb ), a my jsme v NATO - což neni špatná organizace, jen jí není umožněno dělat pořádně to co má.
Navíc i F-16tka je schopná v pohodě 29tku sundat.
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Příspěvek 06.5.2016 20:29:43
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Pravda,ale Gripeny se hodí na mírové prostředí, za což Mig29 je vhodnější do boje (protože byrokracie, Mig je nákladnej). F-16 nejsou špatný, vyrovná se Migu, ale byly stavěny ve stejné době tudíž je to jen na schopností pilota jak dokáže svůj stroj ovládat a využít při tom jisté výhody.

Příspěvek 06.5.2016 22:38:16
deadalos Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1544
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No mě a Coldvelovi způsobovali tyto diskuze juž pár problémů.
Ale F-16 je mnohem modernější, jednak americké technolgie vždy byli o pár let napřed a za druhé F-16 byli hodněkrát modermizovány.
A Gripen se hodí pro mnohem více druhů operací než Mig 29.

Příspěvek 06.5.2016 22:47:59
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Well, začína sa nám tu rysovať pekná flame-war, ktora by však patrila skôr na stránky ako palba.cz alebo valka.cz. moderatori, skúste pouvažovať nad rozdelením témy...

A k technike: tak americké stroje ako aj ruské sú rovnakej kvality. Vznikali v rovnakom období a ako náprotivky toho druheho. Jediný problém je v pilotoch. Dobrý pilot dokáže aj so starším strojom poraziť zlého pilota s novším a modernejším strojom.

Okrem toho by som rad pripomenul zlaté pravidlo scifi a fantasy literatúry, ktoré som na tomto fóre už niekoľko krát spomínal: VÔĽA AUTORA JE ZÁKON! Ako si to autor napíše, tak to bude. On je autor a basta... :write:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 07.5.2016 09:54:16
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Přesně Aiwe, jen bych doplnil, že teď už to není o pilotovy jako dřív, ale o technice, ta dnes způsobuje už ohromný rozdíl.
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Příspěvek 07.5.2016 10:24:47
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
To by som netvrdil. Nadhernym prikladom je vojna v iraku, kde iracka armada mala skvele stroje ruskej vyroby ale neskusenych pilotov. Amici nad nimi vyhrali preto, lebo iracania sa jednoducho nevedeli branit, hoci moznosti na to mali. Mozes mat aj F35 ale ked mas slabeho pilota, tak ta nepriatel da dole hoci aj s mig19, co je neskutocne stary stroj. Proste ludsky faktor robi vela...
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 07.5.2016 18:44:11
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Sakra chlapi brzděte! Já jsem dva dny offline mimo dosah internetu a vy se mi tu mezitím málem poperete! :D

Co se týcě ruské výstroje, tak je srovnatelná s tou Americkou (často je i lepší), ale nechci to tu moc rozebírat, protože bych jen vyvolal další debaty, které v této sekci nemají co dělat.

Budu tedy poměrně stručný...
Do Ruska jsem měl příležitost cestovat již mnohokrát a podařilo se mi nahlédnout za propagandistický vnějšek. Ruský stát, jako takový, je poměrně chudý, ale má velké procento zbohatlíků, kteří ovládají vládu a neplatí daně atd... Celá výstavní část ruska: toť Evropský pás: Petrohrad, Moskva, Volgograd... a Východní pás: UFA, Vladivostok... Jsou financovány ze soukromích zdrojů, podobně jako i některé armádní výzkumy. Ale to odbočuji
.. Rusové tudíž mají ve vývoji velký potenciál neboť nejsou omezováni zákony, ale výslednou výrobu a platbu pak, až na pár vyjímek, platí stát a to je ten problém, rusko často nemá finance na výrobu a vyrobí vždy jen omezený počet, ale to nevíme přesně, neboť nejsou tak pitomí jako Američané a netroubí vše do světa.. Za Uralem mohou být, podobně jako za ww2 obrovské zbrojní a pancéřové slévárny a továrny...

Pokud je tedy pravda všechny oficiální čísla co rusové poskytují, tak by Rusku stačil příval peněz, jak již jsem zapracoval do Prologu, např. z naleziště nerostů a dokázali by předčít Ameriku...

A pokud by se potvrdily spekulace o továrnách a základnách na sybiři, tak se máme na co těšit, protože to brzy začne... :D :D

Btw: Vemte si kdyby rusko přezbrojilo na ty nové Suchoje, nebo Armaty... Nehledě na to, že ve vedení EMP boje jsou min. 30 let před Nato...
Naposledy upravil Strýček Forďa dne 07.5.2016 22:05:30, celkově upraveno 4
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 07.5.2016 20:59:00
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Forlin, preco si nebol offline aspon tyzden? Mohli sme ti to tu pekne zafloodovat nejakou slusnou zbranovou flame-war.. :rflmao: :rflmao: :rflmao:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 07.5.2016 22:01:51
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
"Fšak" Jsem měl být offline až do pondělí, naštěstí jsem i zde v Rakouském WildAlpenu našel v hospodě wifi, takže jsem to v čas zarazil :rflmao: :rflmao:

Hoši neštvete mě nebo vám to vaše Nato-filství osladím :palka: :palka: :palka:

Jestli chcete tohle téma probírat, tak přijeďte 14.5. Do Prahy v Letňanech na Milsim-con. Budu tam Já i Doedal, takže pokud na to máte koule, tak přijeďte nebo zmlkněte... Žádné flame-war nebo vám Parléni natrhnou prdel!!! A možná si pamatujete jak Aria nakopala Antickým komandům, takže "easy man"... ;)
Naposledy upravil Strýček Forďa dne 08.5.2016 20:22:56, celkově upraveno 1
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 07.5.2016 22:43:34
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
NO rusko jde teďka pěkně do hajzlu, dokonce i armáda si musí utahovat opasek, indové od T 50 ustoupili a rusové závazně objednali jen 12 letadel, a bůh ví kdy je dostanou, kdežto američani už je maj desetiletí, a ty Ruský Armaty, do roku 2018 jich chtěj dostat sto, jenomže je mnohem složitější než to co rusové dělaj tak uvidíme, O tý ruský EMP zbrani jsem taky, čet, třeba to jen propaganda, někde jsem taky četl že to američani už dlouho maj o tomhle moc nevim jen spekulace. Hele nejsem milovník US - dost mě serou, ale rusáky nenávidim.
A ohledně iráku, Tak co čekáš od muslimů, T 72 vs M 1 je jasný ikdyž Republikánské gardy byly dobře vycvičené na Abramsi nestačili a letectvo Mig 29 vs F 15 většinou je sundávali dřív než iráčani stihli odpálit rakety, jenomže moc soubojů za války nebylo, třeba od IRAF dostali iráčani taky na frak F 14 best.
A k té tvé povídce bude třetí světová?
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Příspěvek 07.5.2016 22:53:33
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
No řekněme, že Rusko jak ho známe se bude otřásat v samotných základech. Ale v téhle povídce se budu povážně pohybovat v Pegasu a k Zemi jako takové zabrousým je epizodově. Ale brzy vyjde ještě jedna povídka,(možná kraťas či regulérní, uvidíme jak se to vyvine) s názvem StrikeBack (nebo možná: Hate is a way). Řeknu ti k ní asi jen toto:

Petrohrad, Moskva, Volgograd, Vladivostok...
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 07.5.2016 23:27:56
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Hmmm... asi by som mal napisat poviedku o sucasnej vojenskej technike v stargate svete... nech sa hadame v inej teme... :wall:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Příspěvek 08.5.2016 00:17:34
coldvel Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 832
Bydliště: Stratis a občas Litomyšl
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Dobrej nápad :twisted:
Gosh, I'm proud of you, gentlemen.
So what do you say we speed this thing up, hmm?
Are you with me?
All right, then.
Let's get this thing over and done with.
Let's put the hurt on Jerry.
Let's pitch in.
Let's raise the mission count to 35.
35 it is, gentleman.
We're gonna win this thing.
We're gonna win this fucking thing.

Příspěvek 09.5.2016 00:28:10
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Tak si dneska dáme první oficiální kapitolku. :)

Please enjoy...

Stargate: Love to Hate

1. Kapitola

Galaxie Pegas – Lantea

Rodney seděl v operačním a kontroloval data, týkající se úhlu a rychlosti sestupu. Nevypadal příliš šťastně. „Shepparde! Doufám, že máš na paměti, že tohle je město a ne stíhačka!“ „Vždyť už o ZPM není nouze, tak je to snad jedno ne?“ Rodney plácl tabletem o stůl. „Ne, není to jedno, když jsme Atlantidu na zemi opravovali, zjistili jsme, že spousta motorů a trysek bylo poškozeno tím tvým lítáním ve stylu: Mám velké tisíci tunové město, ale né budu s ním lítat jako se stíhačkou, protože to je možné!“ znovu zvedl tablet a prohlédl pár dat. Pak od něj vzhlédl. „Sakra Shepparde, uprav trochu úhel letu, klesáš moc strmě. To že teď ne máme problém s energií, neznamená, že jí musíš bezcílně plýtvat!“ Jedinou odpovědí na jeho rozkázání byla nepatrná úprava klesacího úhlu města. „Děkuji…“ Pronesl Rodney, aniž by vzhlédl od svého tabletu.
O pár minut později hladce dosedla Atlantida na hladinu oceánu, přesně podle propočtů. Další dvě hodiny trvalo připojení, města již několik let nepoužívané uzemňovací stanice.
O dva dny později již bylo celé město naprosto provozuschopné. Díky zcela zaplněnému energetickému potenciálu, mohly běžet všechny systémy na plný výkon, aniž by se navzájem obíraly o energii. Rodney zrovna kalibroval městský senzorový okruh, když dálkové senzory zaznamenaly Antický Transpondér. Ihned co tento objev zaregistroval, zapnul vysílačku a kontaktoval velení expedice. „Doktorko Kaťaljevová, hlaste se prosím v operačním.“ Doktorka Anna Kaťaljevová, byla ruská Astrofyzička, jenž se svojí inteligencí rovnala Samanthě Carterové či dokonce Rodeymu Mckayovi. Avšak nebyla tak výstřední jako Doktor Mckay a měla velmi dobré velící schopnosti. Také díky tomu byla ruskou komisí vybrána pro post velitele Atlantidy. Vojenským velitelem nadále zůstával plukovník Sheppard, nicméně civilní velení měla Anna. Byla štíhlé postavy a její blond vlasy krásně ladili s její světlou kůží. Obličej měla krásný souměrný a velké zelené oči vytvářeli překrásný kontrast s jejími světlými vlasy.
Za necelé dvě minuty byla v operačním, nemohla být předtím daleko. „ Co se děje Rodney?“ Zeptala se s úsměvem. Rodneyho nejdříve zarazilo, že ho oslovuje křestním jménem a ne „doktore Mckayi“, jak byl od ostatních vědců z oboru zvyklí. Starý doktor Mckay, by jí teď jistě dal lekci o uctivém chování k mentálně nadřazenému člověku, ale jak se říká, ženy dělají divy. Obzvláště Dr. Jennifer Kellerová, Rodneyho přítelkyně, měla na něj přízniví vliv, přestal být tak arogantní a nevrlý, ale stále to byl… prostě Rodney. Nicméně položil tablet na stůl, rozhodl se ignorovat styl oslovení a přešel k poloprůhledné antické obrazovce zavěšené ze stropu. „Tady.“ A ukázal na pulzující bod na mapě galaxie. „Antický vysílací transpondér.“ „A hádám, žen není v dosahu brány a jumperu a ty jsi mě sem jen zavolal, abys mě přesvědčil, abych tam poslala jednu z našich Alph?“ Rodney zaskočený její dedukcí zadrmolil. „Jo, asi… asi tak nějak… Stejně tu teď máme jednu navíc se zásobami… ne? Takže tím pádem jí můžeme postrádat… Teda za normálních okolností bychom jí nemohli postrádat… Protože by pak nebyla Atlantida chráněná. Čímž samozřejmě nenaznačuji, že byste nebyla schopná Atlantidu bránit i bez lodí. Jen-“ Rodney začal strašně drmolit, než ho Anna s úsměvem zastavila. „Rodney, stačí, schvaluji to…“ „Tak, jo. Bezva… Asi bych…“ Hledal vhodná slova a ukázal palcem někam za svoje rameno. „Měl svolat svůj team a nalodit se palubu Ключевскаu (fonetický přepis:/Kljůčevskaja/ (první pád), /Kljůčevskaji/ (čtvrtý pád))…“ Doplnila ho Anna, přičemž se snažila přemáhat smích. „Přesně, tak už abych vyrazil…“ Hned co se otočil, Anna vybouchla smíchy, takhle nervózního Rodneyho ještě neviděla. Zdáli ještě zaslechla Rodneyho, jak mluví do vysílačky: „Radku?! Kde zase vězíš?! Sbal si se svými kumpány, kteří si říkají vědci, vybavení a hlaste se za pět minut v hangáru na severním molu. Počkejte tam na mě!“
Jelikož Alphy vycházely svojí konstrukcí z velké části z Antických křižníků, měli taktéž speciální dokovací mechanizmus, díky kterému dokázaly přistát a připojit se k městské lodi. Atlantida měla dva takové porty, jeden na Severním molu a druhý na Jihovýchodním.
Nicméně Jihovýchodní dok byl vážně poškozen již za obléhání Atlantidy Wraity, před 10 tisíci lety a záplavy z dob expedice mu taktéž neprospěly. I přes veškeré pokusy o opravu na Zemi, nepodařilo se dok zprovoznit po softwarové stránce. Zařízení bylo po technicky v pořádku, ale technikům se nepodařilo napodobit antický ovládací systém, který byl zničen spolu s centrálním dokovým počítačem při obléhání Atlantidy. Systém byl pro každé molo unikátní, zatímco Severní molo bylo určeno pro kotvení lodí lehkých lodí bojového charakteru, tak Jihovýchodní dok byl konstruován pro nákladní lodě, ale dokázal pojmout i lodě jiných ras a byl adaptabilní. Díky tomu, i když byl nahrán software ze Severního mola do nového počítače na doku Jihovýchodním, nebylo možné přes Severní systém dok ovládat. Tudíž byl aktivně používán jen dok Severní.
O dvacet minut později již Ключевская přistála na Severním molu. Jejím kapitánem byl bývalý ruský letec Афанасий Анциферов (/Afanasy/ (1. Pád), /Afanasyvo/(2. pád) /Anciferov/ (1. pád), /Anciferova/(2. pád)) Ihned po nalodění vědeckého personálu se loď odpoutala od doku a plnou podsvětelnou stoupala z Atmosféry. Poté co opustila vzdušný obal Lantey a vstoupila do volného prostoru, začala nabíjet své inerciální tlumiče; následně skočila do Hyperprostoru.
Po necelé půl hodině letu se vynořila na okraji neobydlené soustavy o šesti planetách, čtyřmi plynnými obry a dvěma pozemského typu. Jedna byla příliš blízko slunce a tudíž vyprahlá, zato ta druhá dříve kypěla životem. Teď však byla stejně vyprahlou jako její sestra, plus navíc si nesla jako bonus stopy po orbitálním bombardování.
Orbita pak byla vyplněna troskami několika lodí, jelikož byly všechny trosky nevětší než půl metru a byly roztroušené po celé orbitě. Došli lidé k závěru, že se jedná o Antická plavidla, jež před zničením aktivovali autodestrukci, což byl standartní postup. Zajímavé bylo, že nenašli trosky lodí jiných ras či něco podobného.
Záhadný signál, kvůli kterému tu vlastně byli, však vysílal z mnohem vyšší orbity. Major Anciferov tam okamžitě zamířil, nevěnují již troskám větší pozornost. Můstek Ключевскаu nebyl příliš odlišný od můstků, které se vyskytovaly na těžkých křižnících třídy Astertalion (lidem známých jak Aurora). Dvě patra, panoramatické okno, křeslo kapitána, prvního a vědeckého důstojníka mělo neurální rozhraní, stejně jako křeslo střelce, jež měl na starost drony.
Navigátor se otočil na Kapitána: „Pane, signál dvě stě tisíc kilometrů a blížíme se…“
„Rozumím.“ Přikývl Major a spustil lodní interkom. „Doktore Mckayi, urychleně hlaste se na můstku.“ Za necelé dvě minuty již Rodney vstupoval na můstek. „Doktore, jsme skoro na místě, ale stále nemůžeme přesně lokalizovat místo vysílání, pomohlo by nám, kdybyste nám řekl, co přesně hledáme…“ Rodney protočil oči v sloup. „Proč ne? Je to tady napsané…“ Pronesl a ukázal na záznam signálu na svém tabletu. „Já, záhadný signál, jsem k vám přišel z daleka, abych vám zvěstoval mír a lásku…“ Pronesl sarkasticky. „Vždyť je to záhadný signál! Jak bych asi mohl vědět, co ho vysílá?!“ Hlasitě si povzdech a kývl na navigátora. „Pusťte mě k tomu…“
Posadil se za terminál a vyvolal si holografickou mapu, postupně odfiltroval rušení ve formě reliktního záření, následně radiaci a sluneční vítr z hvězdy a i ostatní drobné rušení a šum, jako například magnetické pole planety. V tento okamžik se mu podařilo získat poměrně jasný a čistý signál, už ho zbývalo jen zaměřit. Nejprve vypočítal za pomoci lodního počítače relativní polohu vůči soustavě a galaxii, započítal i pohyb galaxie kolem své osy a oběh v clusteru a Super clusteru. Další relativní pohyb nebylo potřeba započítávat neboť by to bylo výpočtově náročné a vliv by v tomto případě hrál minimální roli. Jelikož vysílač byl subprostorový, bylo ještě potřeba spočítat, nebo spíše odhadnout, hloubku průniku signálu do subprostoru a k tomu patřičný fázový posun. Výsledná oblast byla velká koule signálu. Zde se znovu musely započítat veškeré pohyby v co největší inerciální soustavě, jelikož zde se soustavou nešlo počítat jako se stacionárním bodem. Neboť nemůže být brána jako inerciální soustava, protože ve vesmíru dochází k různým relativním pohybům, jako například oběhy clusterů okolo sebe a samotné rozpínání vesmíru. Přičemž subprostor, tedy alespoň ve vyšších úrovních je poměrně stacionární a jediné čím je ovlivněn je jeho samotné rozpínání. Po zavedení těchto výpočtů dostaneme velmi nepravidelný, bramboru připomínající oblast výskytu vysílače. Oproti původní kouli se oblast smrskla na „pouhých“ 50km2 což je poměrně velká oblast, ale pro výkonné senzory, jako jsou na Alphách nemají problém zaznamenat známky kovu či zbytkové energie v takovéto oblasti.
Jediný důvod proč se Subprostorové majáky používají, když jsou takto nepřesné, je ten, že mají vysoký dosah a malé nároky na energii oproti konvenčním vysílačům a jsou nepřítelem hůře zachytitelné.
Celá tato procedura trvala deset minut. Rodney si tiše povzdech, soustu těchto výpočtů má loď provádět automaticky, jako např. relativní poloha vůči určitému bodu. Bude si muset promluvit s Annou o změnách v operačním systému…
„A je to…“ Pronesl nakonec Rodney. „Nastavte kurz na směr 1234434 na 8975343 hledejte známky kovů a zbytkové energie.“

O patnáct minut později

„Pane, zachytávám slabou energetickou stopu dvacet kilometrů od nás.“ „Hoďte to na obrazovku.“ Před průčelím se objevila velká holografická obrazovka 5x3 metry; chvíli se nic nedělo, než se zobrazila kovová schránka o velikosti osobního automobilu. Kapitán chvíli hleděl na obrazovku, než pronesl. „Vypadá to na nějaký typ záchranného modulu. Co myslíte, doktore Mckayi?“ „Zaznamenávám slabé známky energie, ano, mohlo by se jednat o nějaký typ záchranného modulu.“ „Dobře.“ Otočil se k jednomu z techniků po své pravici. „Přeneste to nákladového prostoru a nastavte kurz na Atlantidu…“
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 09.5.2016 10:27:06
Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Zajímavé, obávám se nejhorší věci co může nastat :)

Příspěvek 09.5.2016 12:46:56
Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Zajímalo by mě co se ti honí hlavou a čeho se bojíš, a vůbec jaká nejhorší možnost? :scratchanym: :scratchanym:
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Příspěvek 09.5.2016 15:12:46
Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Vnutri bude ukryta stripterka? :lol:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Mrtvé povídky

cron