Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra FanArt Vaše povídky Mrtvé povídky SG: Příběh Laury Cadmanové 7. kapitola - Everything is not so lost

SG: Příběh Laury Cadmanové 7. kapitola - Everything is not so lost


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Tak co myslíte? Je John mrtvý už na dobro? :D

Ano
3
75%
Ne
1
25%
 
Celkem hlasů : 4

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
:lol: :lol: Haró,
jako náhradu za dočasně suspendovaný SGART, tu pro vá mám něco nového. Povídka se odehrává ve Stejném Časoprostoru jako Love to hate
Please enjoy.
Obsah:

01. Kapitola- Nepodařený útok
02. Kapitola- Občanství a noční můry
03. Kapitola- Útok z nebes
04. Kapitola- Otrava a skoropovznesení
05. Kapitola- F-401 Raptor II
06. Kapitola- Pohřeb
07. Kapitola- Everything is not so lost

SG: Příběh Laury Cadmanové
01K. apitola - Nepodařený útok

„Madam, neplánovaná aktivace zvenčí!“ Ohlásil Chuck. „Kód Athosianů.“ Anna přikývla. „Pusťte je.“
Štít na bráně se sklopil a prošla jedna velmi dobře známá postava. „Teilo?“ Podivil se John, který právě doběhl k bráně. „Myslel jsem, že jsi na nás už zapomněla, když jsme se vrátili na Zemi.“
Teila se usmála a svým typickým pragmatickým hlasem pronesla. „Mno, stojím tady, Johne…“
„Ale něco mi říká, že tu nejsi jen tak.“ „To je pravda potřebujeme pomoct…“ John se podivil. „S čím?“


O Dva dny později
„Takže, podle našich zdrojů mají obranu, zde, zde, zde a zde…“
Pronesl John v zasedací místnosti. Team Majora Cadmenové zaútočí ze Severo-východu na pozici dvanáct. Major Winterson napadne vesnici ze západu. Lorne po průchodu bránou provede „Flank“ a zaútočí z jihu. Já a můj team zaútočíme od brány přímo. Podrobnější informace máte ve svých složkách. Akce musí být perfektně načasovaná a provedená. Nepřítel bude mít početní i technologickou převahu… Dobrá zpráva je, že Rusové se uvolili poskytnout nám svoje vybavení, tudíž dostaneme pulzní pušky!“
Ozvalo se sborové zajásání. John zaklapl desky s informacemi.
„Nějaké dotazy?“
Laura zvedla ruku. „Ano pane…“ „Mluvte.“ „Proč nepoužijeme k přepadení Jumpery?“ „Podle informátorů má nepřítel silnou protileteckou obranu.“ „Whow! Tak ty se teda museli činit, když tohle zvládli vybudovat za týden…“ Prohlásil Winterson. „To ano, proto se ihned hlaste ve zbrojním skladu, Rusové ze Země přivezli výzbroj. Rozchod!“

„Toto.“ A ukázal na pulzní pušku ve své ruce.
„Je Pulzní puška Antonov-2, zkráceně At-2. Je to naprosto jiná zbraň, než na jakou jste byli zvyklí. Je tu několik důležitých věcí, které musíte znát.“
Pronesl Ruský voják ve zbrojnici, když předváděl koaličním silám jejich novou výzbroj.
„Jelikož se jedná o částicovou zbraň, je potřeba jí dodávat energii. To se činí zasunutím zásobníku do šachty, podobně jako u projektilové zbraně. Fungují na bázi zkratového proudu, který je po určitou dobu schopen pohánět zbraň, něž se zdroj vyčerpá. Na jeden zásobník vystřílíte přesně 60 výstřelů, nic víc, nic míň.“
Všichni souhlasně přikývli.
„Zbraň pálí plazmové výboje v úzkém svazku, na věci jako balistická křivka zapomeňte. Zbraň má účinný dostřel pět kilometrů, než se svazek moc rozptýlí. Další věc, expandující plazma má při výstřelu téměř rychlost světla. Zpětný ráz je i přes pasivní tlumiče, znatelně cítit, nicméně to není nic, na co byste nebyli zvyklí.“
Další přikývnutí.
„Další věc, co dostanete je.“ „Glock???“ Zkusil Winterson. „Ano i ne. Tato zbraň sice vychází vzhledem z proslulé zbraně Glock-17. Nicméně se jedná o pulzní pistoli na dvanáct výstřelů označovanou Gustav mk. 17, ale říkáme jí Glock.“ Pronesl Tomansky a mírně se ušklíbl.
„Dálší co pro vás mám je tato kombinéza z kevlarovo-uhlíkového vlákna, doplněná o nevodivé kompozitní materiály. Měla by zastavit výstřel z Beretty a vydržet pár zásahů z tyčové zbraně, ale nespoléhal bych na to.“ Doporučil jim a ještě dodal. „A jedna pozitivní vlastnost je ta, že jste v ní odolní proti wraitským stunerům a Zatňaktelům.“
Poté vzal do rukou něco jako šedivé chrániče.
„Toto, jsou zpolimerované keramické destičky, vystužené uhlíko-trinovým vláknem. Tuto technologii nám vyvinuly Izraelci.“ „Šikovní chlapíci.“ Prohodil jen tak mimochodem Winterson.
Dále popadl šedivou helmu s malou anténkou. „Whow, ta je jak vystřižená ze Star Wars.“ Nechal se slyšet jeden desátník. Tomansky jeho poznámku ignoroval. „Tato helma, byla vyvinuta našimi přáteli Japonci, kteří našli schémata v databázi. Tento model byl vyvinut před více jak 65 miliony let rasou známou jako Parléni. A my se dnes můžeme kochat její geniální stavbou.“ Všichni si helmu se zájmem prohlíželi.
„A teď to nejdůležitější.“ Prohlásil a vytáhl malou modře svítící krabičku. „Toto, je vaše primární ochrana, proto máte brnění jen na některých místech. Tohle je osobní štít, vyvinutý na základě těch antických. Energetický krystal uvnitř dokáže pojmout velké množství energie. Ale dávejte pozor, kolik dostáváte zásahů, není radno o něj přijít během bitvy…“

Obrázek

Tím výklad skončil a všichni se oblékli do plné zbroje. Následoval několika hodinový kurz používání, než byli všichni plně sžiti se svojí novou výstrojí.
„A pořádně se vyspěte na zítřek.“ Popřál jim Tomansky, když se začali rozcházet. Všichni si ještě vzrušeně šuškali jako malé děti. „No tývado, ten interface v té helmě mně dostal! GPS, augmentová realita, informace k misi, stav výstroje… To je jak z nějakého Sci-fi!“ Radoval se Winterson.
Další den ráno stáli všichni před bránou v nové výstroji připraveni, útoku.
John se stoupl před bránu a sundal si helmu. „Takže mně poslouchejte lidi! Cíl mise je jasný, osvobodit okupovanou vesnici. Ale zároveň se o těch útočnících dozvědět co nejvíce! První půjde Team majora Wintersona, poté Cadmanová se svými lidmi. Poté já, Kowalsky, Regan, Tomansky, Suchojevič a tak dále... Chucku zadávej!“
Poté co se nestabilní vortex částic rozprskl o štít brány, nasadil si John helmu a otočil se na ostatní. „Takže jdeme na to!“ Pronesl a všechny teamy začaly procházet bránou.

Vše šlo hladce. Nepozorovaně se přiblížili na půl kilometru od vesnice a začali se přeskupovat, když v tom vypuklo peklo. Někdo z Athosianů musel mluvit, neboť na ně obránci byli připraveni a nalíčili past. Desítky zbraní a pulzních kulometů začalo nemilosrdně kosit Atlantské vojáky. Největší šok byl, když přes jejich neproniknutelné štíty, nepřátelské střely procházely jako, kdyby byly vzduch. Plátování a kombinéza, pak byly jen malá ochrana… V prvních pěti minutách přišli lidé o šest teamů, obránci byli téměř bez ztrát.
„Ústup!“ Zařval John a začal krýt ustupující druhy. Major Winterson a Laura se k němu přidali, oba již přišli o své teamy. „Běžte, pane! Budeme vás krýt!“ Zakřičel Winterson. „V žádném případě! Půjdeme společně, anebo vůbec!“ „Jste důležitější nežli mi, pane!“ Zařval znovu Winterson. „Prosím, pane! Běžte! Jdeme hned za vámi!“ Přidala se Laura. John však stále otálel. „Sakra tak už vypadněte! Budeme v pořádku!“ V tom se John začal stahovat k bráně; všichni ostatní co zbyli, již dávno bránu vytočili a prošli. „Budeme v pořádku?“ Zeptala se Laura a podívala se na Wintersona. „Ne, ale kdybych mu to řekl, tak by neodešel…“ V tom Lauře prosvištěla jedna střela těsně vedle ucha. „Musíme k bráně!“ „Souhlasím!“ Kývl Winterson. „Granáty!“ V tom okamžiku oba hodili všechny granáty, co měli, konvenční, omračovací, zábleskové, dýmovnice a vyrazili k bráně.
Když už byli těsně u ní, dostalo DHD zásah a brána začala nebezpečně přeskakovat a destabilizovat se. Oba dva se na sebe podívali. „Teď nebo nikdy!“ A proskočili skrz horizont událostí.
Na druhé straně je to nemilosrdně vyhodilo několik metrů daleko, pravděpodobně, kvůli poruše brány. Oba se pracně posadili a rozhlédli se. Tohle rozhodně nebyla Atlantida. Nacházeli se na zelené horské louce, obklopené zasněženými vrcholky hor a malou cestičkou, od brány. Winterson neohrabaně vstal a protáhl si všechny své ztuhlé a naražené svaly. Potom natáhl ruku ke stále sedící Lauře a pomohl jí na nohy. Oba dva si sundali helmu a začali zkoumat DHD.
Laura zkusila zadat adresu, nicméně DHD nereagovalo. Winterson si klekl a odklopil oboční panel, krystaly byly úplně na škvarek. „ A doháje…“ „Co se děje?“ „Ovládací krystaly jsou černější než Obama, tohle nespravím…“ Laura konečně vzdala zadávání a pohlédla na něj. „Co tedy budeme dělat?“
„Mno, nevím… Určitě nás budou hledat.“
„Myslí si, že jsme mrtví.“ Upozornila ho Laura.
„To máš vlastně pravdu, takže tu necháme nějaké znamení, že jsme tu byli, pro všechny případy a zkusíme, kam ta cesta vede.“ Pokrčil Rameny Winterson.
„Konečně nějaký solidní plán.“ Usmála se Laura. Jelikož jejich pušky, byly již dávno bez energie, tak se rozhodly, nechat je zkřížené u brány. Tak by Atlanťané poznali, že zde byli.

Poté co se John vrátil, začala se brána destabilizovat, následně vytvořila energetický výboj, který spálil polovinu vedení v místnosti.
Když se John zvedl ze země, rozhlédl se po místnosti. Vrátila se jich sotva třetina… Na velitelství budou padat hlavy… S námahou se zvedl a zamířil ke schodům vedoucí do velitelské místnosti. Cestou se nažil nevnímat nářek zraněných a umírajících. Musel se vyhýbat doktorům, kteří přebíhali od jednoho pacienta ke druhému.
Najednou mu došlo, že prošel poslední. „Winterson, Cadmanová! Zůstali tam!“ Křičel mu hlásek v hlavě. Vyběhl po schodech do řídící místnosti a došel k Chuckovi. „Prošel ještě někdo?!“ „Ne pane… Byl jste poslední, pak brána zakolísala a vypla se…“ John vzetky mrštil helmou o zem.
Anna zrovna vyšla po schodech a tvářila se zarmouceně, asi již byla obeznámena se situací.
John k ní nasupeně došel. Vzdálenost mezi jejich obličeji byla sotva 20 centimetrů. „Za tohle…“ Řekl John ledovým hlasem a vztyčil jí ukazováček před obličejem. „Za tohle, někdo zaplatí!“ Anna chytla jeho prst, stlačila mu ruku dolů a kousek poodstoupila. „Chápu, že máš vztek, Johne, ale já za to nemohu, tak si to nevybíjej na mně! Jdi do svého pokoje, umyj se, pročisti si hlavu a pak přijď do zasedačky…“
S tím se otočila a odešla. John jen sebral svojí helmu a odešel taky. Jediný, kdo v místnosti zůstal, byl zarmoucený Chuck, jenž hleděl do prázdna…
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Hm, to se mi nelíbí, není možný aby Parléni opět povstali a rozhodli se zničit potomky Antiků, napadá mě jenom jedno vysvětlení a tím není nikdo jiný než replikátoři.

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Ehm... :scratchanym: Co přesně se ti nelíbí?

Jinak, Parléni to nebudou, Antikové také ne, Restrijci už vůbec, Ori v žádném případě... Už toho moc nezbývá... A pokud jsi pilný čtenář SGART a LTH, tak by jsi už byl schopný vydedukovat, která rasa... :)
Feeling borded, call me Fredy idrc...

pal Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1007
Bydliště: Nottingham, UK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
vcelku to je dobré jen jsem to zbežně prolítnul na překlepy se mrknu později. :wink:
:hmmm: rozepsáno tolik povídek naráz :?:
aby jsme se vůbec dočkali konce.
Za kazdym vzestupem civilizace stala vira, za kazdym padem nabozenstvi. Neni nic horsiho jak negativni mysleni, zarlivost, zavistive ci jine negativni reakce pro zniceni zivota. Proto je treba myslet a konat pozitivne a s laskou.

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
není to špatné :ok:

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Napadá mě jediná možnost, a tou sou piráti nebo prostě ti co unesli Tuli a Forlina, myslím ty, jak je nadopovaly a mučila, s cílem získat informace.

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Daške: Ehm... mno jsi blízko a typl jsi něco co jsem nečekal, nicméně jsi blízko ;)
Pal: Toto je jen dočasná náhrada za SGART. Vůbec nevím jestli se chytne. Pokud to dobře dopadne, tak se stane plnohodnotnou povídkou na min. 70 kapitol a když to neklapne, začlení se jako řadové kapitoly do LTH. A nebo nastane zlatá střední cesta a vznikne z toho vedlejší povídka; viz. Dolinarth od Aiwa. :)
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
SG: Příběh Laury Cadmanové
02. Kapitola - Občanství a noční můry

Neznámá planeta

Neměli ponětí, jak dlouho šli po té cestě, nicméně slunce se již začalo malinko posouvat k horizontu. Konečně uviděli vesnici. Po bližším pohledu zjistili, že se jedná zemědělskou vesnici na technologické úrovni země, možná i vyšší. Velké kovové rafinační mašinérie, vysoké větrné elektrárny a objemná skladovací sila, se volně prolínala s farmovými domky designu ne ne-nepodobnému tomu antickému. Nacházela se v malé proláklině obklopená poli. Cesta do vesnice zabrala pět minut. Po vstupu do vesnice na ně místní hleděli poměrně bázlivě. Jeden z postarších mužů se sklonil k malému chlapci a něco mu pošeptal. Ten kývl a rozeběhl se pryč. „Proč na nás všichni, tak divně koukají?“ Poznamenala Laura. Winterson na ní pohlédl a v tom mu to došlo. „Přilby!“ Laura si povzdechla stylem, proč jí to nenapadlo hned, a oba si sundali přilbice. V ten okamžik přiběhla skupinka farmářů s nebezpečně vypadajícími puškami a začala na ně mířit. Oba dva pohotově vytáhly své pistole, připraveni k sebeobraně. „Nechceme vám ublížit.“ uklidňovala je Laura. „Pokud nás k tomu nedonutíte!“ Doplnil Winterson. Z řad milice vystoupil muž, nemohlo být mu více než třicet. Měl na sobě džínům podobné kalhoty, bílou košili a tenkou, prošívanou, nezapnutou modrou vestu. Sklonil pušku. „Jsem starosta této vesnice, Niam, kdo jste?“ Zeptal se. „Jsem major Jonathan Winterson a toto je major Laura Cadmenová, jsme z Atlantidy.“ Objasnil mu Winterson. „Jak jste se sem dostali?“ Položil další otázku. „Přes Stargate, hvězdnou bránu.“ Laura si všimla nechápavých pohledů Niama a i ostatních. „Jonathan tím myslel onen kulatý portál, nevím, jak ho zde nazýváte vy.“ Objasnila. „Ah, myslíte časoprostorový portál, ale ten je roky nefunkční.“ Podivil se Niam. „Z vaší strany možná, ale z jiné planety se sem dá cestovat.“ Vysvětlila Laura. „Bohužel, brána samotná je natolik poškozená, že ji odtud nelze zadat, žádným způsobem.“ Konstatoval s lítostí v hlase. „V tom případě tu budete muset zůstat.“ Dodal ještě. „Naši lidé nás určitě budou hledat.“ Ubezpečil ho John. „Myslí si, že jsme mrtví.“ Připomenula mu Laura. Niam si mnul rukama. „No, tak v tom případě, můžete zůstat u nás, dokud, vás vaši lidi nenajdou.“ Laura s Johnem se na sebe podívali. A nakonec kývli. „Je tu ještě jedna věc…“ Upozornil Niam. Laura s Johnem ihned zbystřili. „Mírumilovní cizinci tu jsou samozřejmě vítáni, nicméně pokud zde chcete zůstat, musíte si formálně zažádat o občanství našeho Státu.“ John se zamyslel. „ A to přesně pro nás znamená co?“ „To pro vás neznamená v celku nic. Naše legislativa povoluje mít více občanství, nicméně pokud se stanete občany, musíte také dostát jistým závazkům a povinnostem, které s občanstvím přicházejí…“ Laura už určitě věděla, že se jí to nebude líbit, ale přesto se zeptala. „ A ty jsou jaké?“ Niam si projel rukou své hnědé vlasy. „Povinností občana je rodina. Takže nejpozději měsíc po nabytí občanství, musíte uzavřít sňatek.“ Laura s Johnem se na sebe vystrašeně podívali. Ne, že by jeden druhého nepřitahovali, ale byli pouze přátelé. „A druhá a nejdůležitější věc. Nejdéle rok po uzavření sňatku, musí manželé zajistit pokračování svého rodu, toť potomkem.“ „Dítě?!“ Vyhrkl James a Laura současně. „Ano, dítě…“ A co, když se nechceme stát občany?“ Zkusila Laura. „Je mi líto, ale tento proces je propojen s žádostí o Azyl. Pokud, zde chcete zůstat, musíte si zažádat o občanství, nelze udělit výjimka. Přesně 3 měsíce poté, co zde budete žít, nabydete občanství se všemi právy a povinnostmi…“ „A co, když zde nechceme zůstat?“ Zeptal je Jonathan. „V tom případě, budete souzeni a popraveni za nedovolené ozbrojování a veřejné ohrožení. Naše zákony jsou v tomto ohledu velmi striktní. Jediná klička je formálně zažádat o občanství.“ Laura pohlédla na Johna. A potichu řekla. „Snad nás do tří měsíců naši vypátrají…“ John jen kývl. „A pokud ne, tak nás vojenská disciplína už nemusí trápit.“ Pak už nahlas k Niamovi pevným hlasem pronesl. „Dobře tedy, oficiálně žádáme o azyl a s tím pádem i občanství ve vašem státě.“ Niam se usmál. „Výborně. Tímto je vaše žádost přijata. Vyhrazujeme si právo na tří měsíční vyřizovací lhůtu.“ Pronesl jasným a silným hlasem, aby ho všichni přítomní slyšeli. „Nyní mně prosím následujte.“ A pokynul jim rukou. „A vy.“ Řekl ostatním. „Nemáte nic na práci?“ Rozejděte se!“ Lidé sice občas něco zamručeli, ale začali se rozcházet ke svým domům, strojům, či podnikům.
Niam je vedl až na okraj vesnice, což bylo dobrého půl kilometru. Cestou se ho vyptávali na vše možné. „Jak se vůbec jmenuje vaše rasa?“ Zeptala se ho Laura. „Jmenujeme si Treáni, nejsme původem z této galaxie, ale z Malého Magalhaesova mračna. Přicestovali jsme do této galaxie před dávnými časy. Byli jsme velmi rozvinutá civilizace, místní rasy nás dokonce srovnávali s rasou zvanou „Anqueetas“…“ „Vy máte mezihvězdné lodě?! Tak to byste nás mohli dopravit domů!“ Vyhrkla Laura. „Bohužel, poté co Antikové omylem stvořili Wrait, bojovali jsme na jejich straně. I přes naši pomoc, válku prohráli a Wrait sklidili celou naši planetu. Většina obyvatel byla vysáta, nebo zakonzervována v zámotcích. Technologie mezihvězdného cestování se spolu s mnoha vědomostmi ztratila v této temné tobě. Je mi líto.“ „A jak jste se zde vůbec ocitli?“ Zeptal se John. „Poté co se naše civilizace opět trochu rozrostla, zjistili jsme, že na některých planetách je půda mnohem úrodnější. A jelikož o technologii mezihvězdného cestování, jsme přišli, jediná možnost byla přes portál. Na tuto planetu jsme přišli před dvaceti lety, když jsem byl kluk. Zásobovali jsme domovský svět zemědělskými plodinami a oni nám poskytovali vybavení a jiné zásoby. Jednoho dne se však portál vytočil mimo pravidelný rozpis. Dostali jsme nouzové volání z planety. Byla napadena Wrait. Naše orbitální obrana, na kterou jsme se tak spoléhali, byla rychle zničena, nikdo nepočítal s 60 úly. Šipky začali nalétávat na hlavní město, když jsme dostali zprávu, že k nám budou evakuovat obyvatelstvo. Prošli tří. Pak celý portál začal jiskřit a lehkým bouchnutím se vypnul. Brána na druhé straně musela dostat přímí zásah. Prošli jen tří a ti zemřeli o několik dní později na svá zranění. A tak jsme ztratili kontakt s naší civilizací. To málo vybavení co máme a zákony, jsou to jediné, co nám po ní zbylo. Proto je dodržujeme tak striktně. Připomínají nám, co jsme byli a za co jsme bojovali.“ „To je mi líto, nechtěli jsme-“ Omlouvala se Laura. Niam jen mávl rukou. „ To je v pořádku, stejně jednou budete členy naší společnosti a bude to i vaše minulost…“ Laura hlasitě polkla a pohlédla na Jonathana. Ten jen pokrčil rameny. „A jsme tady.“ Pronesl Niam a teatrálně máchl rukou k domu před ním. Vypadal, jako klasický nízký dům na Zemi. Nicméně jeho podobnost j antickým stylem se nedal popřít. Kovové, lehce naoranžovělé stěny, s modrými doplňky, dávaly jasně najevo, kde se architekt inspiroval.
Dovedl je až ke dveřím. „Dál už vás nebudu rušit.“ Prohlásil Niam a odešel. John mávl rukou nad senzorem a dveře se otevřely. Interiér byl podobný tomu na Atlantidě. Bylo zde jen přízemí a pak střešní terasa. V dolní části domku se nacházela jídelna, koupelna, obývací pokoj, pracovna a ložnice. V ložnici byla jen jedna manželská postel, dva kovové noční stolky a skříň. Oba si svlékli brnění a dali ho na dno skříně. Pistole si položili na noční stolek. Laura, jen v kombinéze se šla osprchovat a John vyrazil k replikátoru, aby jim vytvořil nějaké oblečení. V databázi nalezl hned několik modelů oblečení, většinou místních. Ale zaujala ho kolonka „Anqueetas“, otevřel ji a nelezl desítky modelů dámských i pánských Antického oblečení. Usmál se a provedl několik příkazů. Hned na to se na plošince objevili dvě hromádky vzorně složeného oblečení. Laura mezitím vylezla ze sprchy, zabalená do ručníku. Podal jí její oblečení a zapadl do koupelny. Sundal ze sebe propocenou kombinézu a vlezl do sprchy. Ta byla čistě antického designu. Z čirého skla vytvořený kout s mlhovým rozprašovačem ve stropě a dotykovým ovládacím panelem ve stěně. Poté co se dostatečně „odmlžil“ ode vší špíny. Vylezl ven a osušil se. Poté si oblékl krémové pyžamové kalhoty a tričko s krátkým rukávem stejné barvy. Vyšel z koupelny a zamířil do ložnice. Tam již stála Laura ve svém nočním výboru. Ukázala rozmachem ruky na sebe. „Co to je, prosím tě?“ Měla na sobě noční košilku, končící těsně pod zadečkem, stejné barvy jako, bylo Johnovo pyžamo. „To, to je tradiční Antický noční úbor. Našel jsem ho v databázi replikátoru.“ „Ach… tak dobře…“ Vzdychla Laura a posadila se na kraj postele. John došel ke svojí půlce postele a vzal si polštář, deku a zamířil pryč. „Kam jdeš?!“ Zeptala se podiveně a zároveň vystrašeně Laura. „Kam by? Do obýváku na pohovku.“ Pak si všiml, že se Laura klepe. Položil polštář s peřinou zpátky a sedl si vedle ní. „Co se děje?“ Zeptal se. „Já jen… Že už asi nikdy neuvidím mámu s tátou… a ta dnešní operace, můj team, všichni jsou mrtví.“ Rozvzlykala se. „Dokud jsme něco dělali, tak jsem na to nemyslela, ale teď…“ John jí objal kolem ramen. „Tak já tu dneska zůstanu ano?“ Laura si otřela slzy a přikývla. Oba si lehly do postele a Laura si položila hlavu na jeho hruď, pořád se strašně třásla. Jonathan jí objal a políbil na čelo. „A teď už spi, přísahám, že nikam nejdu.“ Zašeptal. Laura se s ním pravděpodobně cítila v bezpečí, protože se přestala trochu třást a po chvíli usnula.
Johna najednou probudil Lauřin křik. „Georgi hned běž k bráně! NE! Georgi, Rone!...“ „Hej, hej, hej, ššššššš-šš-š“ Třásl s ní John. Laura se rozbrečela a křečovitě ho objala a přitiskla se k němu. „George, Ron, Jack….“ „Klid, byl to jen sen….“ Chlácholil jí a hladil po vlasech. „Já… kdybych dala jiný rozkaz, tak… tak mohli být ještě na živu…“ Vysoukala ze sebe, mezi jednotlivými vzlyky. „Ty jsi je nezabila, ale oni… A nic jsi na tom nemohla změnit.“ Laura mu pohlédla do tváře. Měla celí obličej od slz. Jejich tváře byly od sebe pár centimetrů. „Opravdu?“ Zeptala se plačtivým hlasem.“ „Určitě…“ Ubezpečil ji John. Nicméně se stále strašně třásla a vzlykala. Znovu ji objal a jemňoulince jí políbil na její karmínové rty, které byly vlhké a slané od slz. Trošku se uklidnila, asi potřebovala cítit něčí blízkost. Po chvíli již znovu klidně spala…
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Hm zajímavý začátek, o pěti letech je najdou s třema děckama :D

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Možná... :pst:
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
A jelikož je rozbitý hlasovací modul, tak se nebudu ptát a rovnou ho sem pošlu na oslavu zdárného školního roku. :)

SG: Příběh Laury Cadmanové
03. Kapitola - Útok z nebes

John se probudil brzo ráno, ještě nevyšlo slunce, a tak byla celá ložnice zahalena v šeru. Pohlédl na Lauru, spala na jeho hrudi a pravidelně oddechovala, vypadala tak mírumilovně a zdravě oproti večeru a noci. Nic nenaznačovalo, že tato osoba byla ještě před pár hodinami na pokraji zhroucení. „Konečně spí klidně…“ Pomyslel si John, původně se chtěl dojít osprchovat, ale když to viděl, nechtěl riskovat, že zbudí Lauru. Tak zůstal ležet a pozoroval ji, jak spí a přemýšlel o nich. To co se včera večer stalo… Laura se nervově zhroutila, pomohl, aby se cítila lépe, ale sakra, byla to jen jeho kamarádka a navíc byli oba vojáci! „Nepovídej, že bys nedal říct…“ Oponoval mu vtíraví hlásek v jeho hlavě. „ I kdybych chtěl, tak nemůžu, jsme vojáci!“ Ohradil se v duchu. „Ale stejně to tak nakonec dopadne… Snad si nemyslíš, že nás hledají?“ Ozval se ten hlásek trochu pobaveně. John mu na to neměl co odpovědět, ten otravný hlásek měl pravdu. Najednou sám sebe přistihl, že začíná podřimovat, celí se tomu nakonec oddal a znovu usnul. Najednou ho probudil ostrý hvizd a poté ohlušující výbuch. A pak další a další. John vyběhl na střešní terasu právě v čas, aby viděl, jak žlutý pulz protnul oblohu a zasáhl silo. To okamžitě explodovalo. Rychle seběhl dolu. „Co se děje?“ Zeptala se vystrašeně Laura. „Útočí na nás! Vezmi si zbraň a jdeme!“ Zvenku se začal ozývat jiný zvuk, zvuk, který si pamatoval z Daedaluse, railguny. To zpustila protiletecká obrana. Oba dva společně vyběhli na terasu a viděli přistávací čluny s vojáky. Laura stála jak přikovaná. John jí popadl za ruku a táhl jí pryč. Dole pod schody se Laura svezla po stěně a rozvzlykala se. John si povzdech, byla to jen otázka času. Klekl si k ní. „Lauro, musíme jít!“ „Ne… já už… nechci… nezvládnu to… T jsou ti, co zabili Rona s Georgem…“
„No tak. Lauro. Podívej se na mně!“ Chytil jí jemně za bradu a ona na něj pohlédla. „Zvládneme to. Jasné?“ Řekl jí a políbil. „Dokážeme to. Spolu to dokážeme.“ Laura přikývla. Pomohl jí na nohy a vyrazili ke dveřím. Jen co vyběhli na ulici, začala Laura klepat kosou. Měla na sobě jen noční košili a ráno bylo chladné. Ani boty neměli, běželi na boso. John jí objal kolem pasu, aby jí trochu zahřál. „Musíme za Niamem.“ křikl, aby přehlušil zvuk flaků. Laura jen přikývla a rozeběhli se k budově, kde tušili hlavní štáb. Cestou potkali jednoho z milice a Johna něco napadlo. „Máte tu nějakou anti-orbitální platformu?!“ Voják kývl, jednu, ale je poškozená, dostala zásah jako první!“ „Zkusím to zpravit.“ Vysvětlil Lauře. „Kudy?“ Zeptal se vojáka. „Asi padesát metrů odsud, směrem na západ!“ John se rozeběhl naznačeným směrem a Laura měla co dělat, aby mu stačila. Konečně našli to, co hledali. Platforma měla tvar bílé koule, z 1/3 zapuštěné do otočného mechanizmu o průměru min. tři metry. Směrem k nebi z platformy vystupoval samotný iontový kanón. Zhruba půl metru od hlavně zela v plášti platformy velká spálená díra, po zásahu. John odklopil ovládací panel na boku. Polovina vnitřních obvodů, byla spálená. „Dokážeš to opravit?“ Zeptala se. John se rozhlédl. Naštěstí se tu povalovala taška s nářadím, kterou, tady nějaký nepořádný údržbář zapomněl. „Možná. Podáš mi tu tašku prosím?“ Laura nevnímala, zase začala upadat do své zkratové fáze. „Lauro!“ Trhla sebou. „Nerad tě vyrušuju, ale tady se bojuje a potřebuji zprovoznit tu bojovou baterii! Podej mi prosím tě tu tašku.“ Laura mu jí hodila. „Díky.“ Zamumlal, vyndal nářadí a pustil se do pájení přepálených obvodů. Najednou přestal a začal si něco promýšlet, pohlédl na Lauru, která tam stála promrzlá a vystrašená. „Pojď ke mně.“ Vyzval jí jemně. Vděčně přikývla a sedla si k němu. Jonathan jí jednou rukou objal a druhou ukázal dovnitř. „Vidíš tam vzadu ten přepálený kabel?“ Laura kývla. „Ten musíme opravit, ale nezvládnu to sám. Podržím ti nahoře tu jednotku a prostrčíš tam ruku a ses pájíš to, dobře?“ „Jasně.“ John strčil ruku dovnitř a nadzvedl těžký řadič. Laura vzala pájku a prostrčila svojí drobnou ručku, vzniklým otvorem a kabel opravila. John pak panel znovu nasadil. A připravil ke spuštění. Trošku zaváhal. „Co se děje?“ Zeptala se ho Laura. „Je šance, tak padesát na padesát, že to bude fungovat, nebo to bouchne a zničí to celou vesnici.“ Vysvětlil John. „Dobře, tak společně.“ Rozhodla Laura. Ještě předtím, však vzala jeho obličej do dlaní a hluboce ho políbila. „Pro štěstí.“ Odpověděla na nevyřčenou otázku. Pak oba naráz zavřeli oči a zmáčkli spouštěcí tlačítko. Žádný výbuch se však naštěstí nekonal. Ozvalo se jen zapraskání, které typické pro transformaci vysokého napětí, Poté těsně za sebou vyšlehly dva bílé proudy plazmy, které zasáhly dvě černé tečky na obloze, které vytrvale pálily žluté pulzy. Po zásahu se oba změnily v ohnivé koule a shořely v atmosféře. John Lauru objal, zvládli to, zase… Najednou se ozval výstřel a Laura sebou v Johnově náručí škubla. Přes její karmínové rty se prodral bolestný povzdech a zůstala mu bezvládně ležet v náručí. V tom John uviděl útočníka. Jeden z pilotů transportéru se musel katapultovat. Okamžitě vytáhl pistoli a vystřelil. Zasáhl a pilot se skácel k zemi. Nevěděl, kam ho zasáhl, na to nebyl čas. Sklonil se k Lauře,dýchala. "Díky bohu." Vydechl úlevou. Potom začal zjišťovat, kam jí střelil. Opatrně ji přizvedl, aby si prohlédl, kam jí zasáhl. Byl to čistý průstřel, který jako zázrakem minul plíce i všechny důležité orgány. Dále se podíval, jestli střela vyšla ven, nebo kumulativní náboj zůstal uvnitř; to by byl problém. Vyhrnul Lauře noční košili a prohlédl si její ploché bříško. Kulka naštěstí vylétla ven. V tom si něco uvědomil, na takový průstřel tu bylo moc krve, a jestli kulka vyletěla z Laury, tak v tom případě… Sáhl si rukou na břicho, pak se na ní podíval, byla celá od krve. Takže ho také trefil. Nejvíce ho děsilo, to, že nic necítil. Nicméně vzal Lauru do náručí s tím, že najde nějakého zdravotníka. Doběhl s ní k budově, kde byl největší shon. Dovtípil se, že to bude nemocnice.
Vešel dovnitř a předal Lauru lékařům. Hned poté se sesunul k zemi.¨

Když se probudil, ležel na nemocničním lůžku a cítil ostrou bolest v levé části břicha. S námahou se posadil a vyhrnul si bílé nemocniční tričko. Přes ránu měl velkou bílou náplast. Hned vedle něho ležela klidně spící Laura. Usmál se při pohledu na ni, byla v noci tak statečná, věděl, jak strašně moc se bála, ale stejně se přemohla a pomohla mu. Spustil nohy z okraje postele a s troškou nadávání se postavil a zabalil se do deky. Udělal pár namáhavých kroků k Lauřině posteli a posadil se na židli, vedle postele. Chvíli jí pozoroval a pak natáhl ruku a odhrnul jí pramínek medově-zrzavých vlasů z obličeje. V ten okamžik otevřela oči a zvláštně se na něho podívala. „Ahoj.“ Pozdravil ji nejistě. Laura se však jen usmála, přitáhla si jeho obličej blíž a vášnivě ho políbila. „To znamená, pořád jen přátelé?“ Zkusil žertem John. „Mno, na svatbu to zatím nevypadá, ale mohli bychom to spolu zkusit, co říkáš?“ John jí místo odpovědi znovu políbil. „Beru to jako souhlas.“ Řekla mu Laura a usmála se svým typickým úsměvem, který na ní tak zbožňoval.

Obrázek

Znovu jí políbil. „Hej!“ Ohradila se. „Zas to nepřeháněj, nebo si to ještě rozmyslím.“ Varovala ho žertem. „Víš, jsi strašně roztomilá, když se zlobíš.“ Prohodil naoko nevinně John. Laura se usmála a on jí zas políbil. „Ale když se směješ, tak jsi doslova k nakousnutí.“ Oba se tomu zasmáli. „Už ne.“ Zarazila ho Laura a dala mu ruku na pusu, když viděla, co chce udělat. „Hned těhle srandiček necháš, nebo uvidíš.“ John jí na znamení souhlasu olízl dlaň ruky, kterou měl stále na puse. „Ty čuně jedno!“ Vypískla a začala si ruku otírat do jeho deky. „Já a čuně?“ Ohradil se John. „Přesně tak. Normální člověk, by totiž nikomu neolizoval ruku.“ Upozornila ho Laura. „A to teprve začínám.“ Prohlásil šibalsky Jonathan. „Ach, jo,“ Povzdychla si Laura. „Že já si za přítele vyberu toho největšího blázna pod sluncem…“ Řekla a pohladila ho po tváři. „No dovol, ty taky nejsi zrovna zářný příklad vzorného majora. Pamatuješ před dvěma měsíci, jak jsme blbli v těch Raptorech?“ Laura se při té vzpomínce usmála. „Jo, ale pak nás poslali za trest na F-16cky a nedělali jsme nic jiného než nácvik tankování za letu.“ „Co povídáš? Sice jsme měsíc lítali jen na F-16, ale pak jsme dostali ty F-35 Lightning II a lítali patrolové mise až do Beringova moře.“ Připomněl jí John. „A kdybychom se nemuseli vrátit na Atlantis, tak jsme se měli zúčastnit výměnného programu s Ruskem a lítat na Mig-29 a PAK FA T-50 Suchoj.“ Dodal ještě. „No dobře máš pravdu v tom, že jsme oba blázni, stačí?“ Povzdechla si Laura. „Samozřejmě.“ Zašklebil se John. „Výš co nechápu?“ Zeptala se ho po chvíli a zajela mu rukou do jeho krátkých hnědých vlasů. „Proč jsem si tě nevšimla dříve? Jasně, létali jsme spolu několik měsíců, ale to jsme byli jen spolubojovníci." "Byli oba důstojníci. A vojenská disciplína to nedovolovala. A tak jsme se od sebe drželi podvědomě dál.“ Napadlo Johna. „Možná…“ Souhlasila Laura a potom hlasitě zívla. „Jsem nějaká ospalá, kolik je hodin?“ „Je večer, prospali jsme celý den.“ V ten okamžik na ně dolehli hrůzy dnešního rána. „jaké máme ztráty?“ Zeptala se ho Laura. „Čtyřicet dva plus další tři pravděpodobně nepřežijí noc.“ Laura Smutně svěsila hlavu. John už vycítil, co bude následovat. Rychle si k ní sedl a objal ji. Bylo toho na ni moc. Znal Lauru jako usměvavou dívku plnou života. Takovou, jaká byla před dvěma minutami. A ne smutnou, zlomenou dívku, která propláče půlku dne. Ztráta jejího teamu jí asi musela zasáhnout mnohem více, než si myslel. Laura si otřela slzy. „Podívej se na mně, už zase bulím. Chovám se jak vyšinutá hysterka.“ John jí k sobě přitiskl ještě pevněji a ignoroval píchání v boku, tam kde měl ránu a políbil jí na tvář. „Myslíš si, že bych se o tebe tak staral, kdybych tě považoval jen za vyšinutou hysterku?“ Zeptal se jí John, ona jen zakroutila hlavou. „Tak vidíš.“ Usmál se. Laura si znovu zívla. „Asi bych vážně měla jít spát.“ Jonathan jen kývl a začal se zvedat. Laura ho však chytla za ruku a v očích se jí zračila jasná prosba. „Tak dobře.“ Rezignoval John a lehl si na kraj postele. Laura se k němu přitiskla a objala ho. Ještě se natáhla a políbila ho. „Dobrou noc.“ Popřála mu. „Spi sladce.“ Odpověděl jí John. Po chvíli oba tiše oddechovali.

Feeling borded, call me Fredy idrc...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Je to pěkné, ale Cadmenová mě vždy přišla taková vyrovnaná, a teď?
No je to pěknej díl :)

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Musíš si uvědomit to, že právě přišla rukou nepřítele o celý svůj team a spoustu dalších přátel viděla zemřít. A když se jí konečně podaří trošku zapomenout. Ten samí nepřítel je pronásleduje na novou planetu a nakonec ji málem zastřelí. Kdo by se z toho nesložil?
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Konec je napsán speciálně pro Posedlíka, protože má rád HappyEND...
Toto je spoiler!!!:
"Laura měla původně umřít.


SG: Příběh Laury Cadmanové
04. Kapitola - Otrava a skoropovznesení

Když se John znovu probudil, bylo ráno. „Sakra, teď budu mít úplně rozhozený hodiny.“ Zanadával si v duchu. Podíval se na Lauru, spala jako zabitá. Opatrně se zvedl, aby jí nevzbudil a malinko se protáhl. Ránu už skoro necítil. Do pokoje vešel Niam. „Ah, Johne rád vás zase vidím. Máme tu někoho, s kým byste si asi chtěl popovídat.“ John se zamračil. „Ten pilot, co jste ho včera postřelil. Je ve vězení.“ V tom se Johnem prohnala vlna vzteku. „On žije?!“ Niam přikývl. „Tak se postarám, aby nepřežil.“ Řekl rozhodně a vyrazil ke dveřím. „Eee… Johne?“ John se na něj otočil. „Být vámi, vzal bych si na to kalhoty.“ Doporučil mu Niam a snažil se přemáhat smích. „Velmi vtipné… Mohl byste odejít?“ Niam se na něj nechápavě podíval. „Jdu si vzít kalhoty…“ Vysvětlil John. „Ah, tak…“ Utrousil Niam a odešel. John si jen povzdech a přešel k replikátoru. Za pár minut si ke své zbrusu nové kombinéze připínal zbraňové pouzdro se zbraní a vyrazil do zadržovací cely, která se nacházela v podzemí. Cela měla čistě antický design. Došel až k ovládacímu panelu, vypnul silové pole a vešel. V rohu cely seděl rusovlasý mladík s vlnitými vlasy. Měl na sobě červenou kombinézu s černými detaily. Tu měl však strženou až do pasu a na horní části těla měl jen bílé tričko, které bylo celé od krve. Pravou ruku měl v pásce a na rameni, velkou náplast. Když John vešel, neznámý se přitiskl ještě více do rohu. Moc dobře si byl vědom jeho odjištěné pistole u boku. Když ho John uviděl, začal se v něm probouzet hněv. S obrovskou dávkou sebeovládání mu klidně řekl. „Můžeme to udělat po dobrém, nebo po zlém. Co si vybereš?“ Pilot si stoupl. „Co chcete vědět?“ „Jaké jsou komunikační frekvence vašich lodí?“ „1,164 THz. Ale jsou trojrozměrně, fraktálově kódované.“ „Jaké jsou kódovací klíče?“ Zakroutil hlavou. „Neznám…“ „Dohodneme se, že si nebudeme lhát. Jinak by to pro tebe bylo moc ošklivé.“ Pilot roztřeseně kývl. „Takže ještě jednou. Jaké jsou kódovací klíče?“ „Nevím je….“ V tom se přestal John ovládat, vyrazil a vší silou ho přirazil ke stěně. „Tak poslouchej. Jediný důvod, proč jsi ještě na živu je ten, že máš pro nás cenné informace. A garantuji ti, že jestli se Lauře něco stane, tak zajistím, abys umíral hodně pomalu.“ Zavrčel. „Laura… Tak se tedy jmenuje ta dívka…“ Pronesl si ten voják spíše pro sebe. John byl z toho tak v šoku, že ho pustil a on se svezl zpátky na zem po stěně. John se vzpamatoval hodně rychle. „Proč tě to tak zajímá? Zapisuješ si jména těch, kterých jsi střelil?“ Pilot jen zakroutil hlavou. „Měl jsem strach…“ „Strach?! Z čeho?“ „Z vás…“ John se neupřímně zasmál. „Ale no tak, Furling a strach?“ Pilot je kývl. „Jsme taky vnímající bytosti.“ „Ne, jste zvířata, co okupují a drancují.“ V tom se pilot vzepjal. „Co vy o nás víte?! Neznáte nás, naši historii, čím jsme si prošli! Naši nejbližší spojenci nás zradili a pak nás lovili pro zábavu!“ Najednou si uvědomil, že řekl něco, co asi neměl a tak rychle zmlkl. „Jací spojenci?“ Vyzvídal John. „Stejně to z tebe dostanu…“ Upozornil ho. „Anqueetas.“ Než však John stačil zareagovat, ozval se komunikátor. „Johne? Laura se vzbudila, ale… měl byste sem přijít.“ Přiložil si ho k puse. „Hned tam jdu.“ Pak se naposledy otočil na pilota. „Ještě se uvidíme.“
Před prosklenými dveřmi ošetřovny uviděl skupinku doktorů. Všichni měli zarmoucený výraz a Johnovi došlo, že není něco v pořádku. „Co je jí?!“ Vypálil hned po příchodu. Doktoři se podívali jeden na druhého a pak jeden promluvil. „Ta rána se zanítila a dostala otravu krve. Nevíme přímo z čeho, a tak jsme jí nasadili Deoxymykoin, což je širokospektrální antibiotikum a začali krev čistit přes přístroje, ale je už pozdě. Nakažená krev již infikovala tělo. Brzy jí selžou játra a ledviny, pokud rychle nezjistíme, čím se krev otrávila…“ „Jak se jí mohlo takhle rychle přitížit, včera byla v pořádku.“ „Otrava krve se rozvine velmi rychle, většinou do pár hodin… Později uděláme testy i vám…“ „Jdu za ní.“ Oznámil a vešel na ošetřovnu a zamířil k Lauřině posteli. „Ahoj.“ Pozdravila ho chraplavým hlasem. Nebylo jí vůbec dobře, měla nezdravou nazelenalou barvu a její překrásné oči měli teď hořečnatý lesk. „Ahoj.“ Odpověděl jí, dal jí pusu a posadil se na židli, vedle postele. „Doktoři, si myslí, že to bude dobré.“ „Lháři…“ Usmála se Laura. „Moc dobře vím, co infekce z kumulativního náboje dokáže.“ Johnovi se nahrnuly slzy do očí. Laura ho pohladila po tváři. „No tak, neplač. Všechno bude zase dobré.“ Konejšila ho. „Já tě nechci ztratit… Ne potom všem.“ Laura si propletla jejich prsty. „Smrt, je součástí života, Johne, není potřeba se jí bát.“ „Lauro, nemůžeš mně tu takhle nechat, tohle mi nedělej, prosím.“ „Johne…“ John vzal jejich propletené dlaně a políbil jí na hřbet ruky. „Nenech mně tu samotného, Lauro, prosím.“ Zašeptal. „Jsem unavená…“ Řekla a začaly se jí klížit oči. Po chvíli usnula. John jí chvíli pozoroval a pak odešel. Vyšel ven a sedl si na lavičku. Nedopatřením začal podřimovat. Najednou ho něco napadlo. Nevěděl, jak dlouho tam seděl, ale na chodbě už zase byli doktoři, takže dlouho. Přešel k nim. „ Jak moc je vaše DNA rozdílná od antické?“ „Až na pár párů chromozómů totožná, trojitá šroubovice. Proč?“ „A máte antický stroj na povznesení?“ Doktor znovu přikývl. „Ano, ale v 82% to člověka zabije…“ Johnovi poskočilo srdce. „Není potřeba, aby se někdo povznášel. Stačí, když pozměníme programování, aby pouze zdokonalil DNA, ale ne natolik, aby se někdo povznesl.“ „A vy předpokládáte-“ Začal jeden Doktor. „-že Antická DNA, by si mohla vytvořit protilátky, které by otravu vyléčily.“ Dokončil druhý. „Správně.“ Přitakal John. „V tom případě, ale musíme pohnout, Laura má nanejvýš pár hodin.“ „Dobře zavolejte Inženýry. Já jdu ještě za Laurou.“ Oznámil jim John. Vešel zpátky na ošetřovnu a došel si k Lauře. Vypadala ještě hůř než předtím. Rty měla úplně bílé a oči zarudlé, chorobně se lesknoucí. Chytil ji za ruku a na její tázavý pohled odpověděl. „Našli jsme způsob, jak tě zachránit.“ Povzdechla si. „Johne, nechci, aby ses kvůli mně takhle trápil.“ „Mají tu stroj na povznesení, když ho upravíme, zmutuje tvojí DNA, tak, aby tělo otravu eliminovalo. A pak budeme už zase jenom spolu.“ „Johne…“ Zkusila to znova Laura. „Chci využít času, který mi zbývá, abych zachránil tvůj život.“ „Co…?“ Podivila se Laura. „Tebou ten projektil jen prošel, ve mně zůstal přes půl hodiny, než ho doktoři vyndali. To, že dostanu otravu, je téměř 100%, nicméně můj imunitní systém je daleko odolnější než tvůj, díky antickéhu genu, ale napořád to otravu nezadrží.“ Vysvětlil jí John. „To mě mrzí…“ „Nemusí, pokud mi slíbíš, že vydržíš do doby, než ten stroj upravím, tak bude zas všechno v pořádku. Laura si ho ze svých posledních sil přitáhla k sobě a políbila ho. „Slibuju.“ Zašeptala.
„Kde začneme?“ Zeptal se jeden z inženýrů. „Nejdříve musíme upravit přívod energie a zabudovat inhibitor, abychom omezili tok energie do stroje a tím mu nedovolili vstoupit do poslední fáze procesu.“ „To je vše?“ Podivil se technik. „Já pak ještě musím přeprogramovat řídící matrici a vložit jí místo té staré.“ Doplnil. „Jak dlouho to zabere?“ „Tři hodiny. Když sebou hodíme, tak jednu a půl.“ Po pár dalších minutách upřesňování požadavků se všichni pustili do práce. Šlo jim to od ruky, nicméně najednou začal John pociťovat únavu a bolesti svalů a nakonec se sesunul k zemi. Jeden z techniků zavolal doktora. Ten vzal Johnovi vzorek krve a strčil ho do lékařského skeneru. „Imunitní systém selhal. Otrava se začala šířit. Teď to půjde velmi rychle, máte možná hodinu, než otrava zasáhne mozek a zemřete.“ John se pokusil postavit, ale s heknutím se posadil spět. „Dejte mi něco, ať můžu pracovat…“ „Můžu vám dát něco, co vám potlačí příznaky, nic víc pro vás nemohu udělat.“ John přikývl a doktor mu píchl nějakou čirou tekutinu. Po chvíli se mu dělalo lépe, nicméně únava setrvávala. Po další půl hodině práce, již zbývalo jen osadit novou řídící desku. Promnul si oči. „A teď opatrně. Pokud se to dotkne jednoho z těch vodičů, tak to celé bouchne.“ Upozornil technika, který mu pomáhal zasadit jednotku. Po pár napjatých minutách jednotka zapadla na své místo a stroj se modře rozsvítil. Všichni si úlevně oddechli. „Jaký máme čas?“ „Hodina a patnáct minut.“ John jen kývl hlavou. „Nastartujte to. Na zkoušky už není čas, buď to zafunguje, anebo se sejdeme v pekle.“ Když John vešel na ošetřovnu, Laura spala. Jestli si předtím myslel, že nevypadala dobře, tak to nebylo nic v porovnání s jejím nynějším stavem. John jí odpojil od infuzí. „Lauro.“ Zašeptal. Probudila se, ale neměla sílu otevřít oči. „Johne…“ Zasténala. „Bude to dobré, půjdeme teď k tomu stroji ano? Dají tě zas do kupy.“ Opatrně jí vzal do náručí a Laura si položila hlavu na jeho hruď. „Je strašně studená.“ Napadlo ho a ještě zrychlil. Když dorazil do laboratoře, cítil, jak ho opouštějí síly. Udělal pár kroků a sesunul se k zemi. Technici jeho s Laurou taktak zachytili. „Rychle s nimi na tu plošinu!“ Vykřikl doktor. Položili je na plošinu a technik stroj zapnul. Objevil se modrý energetický provazec, který je obmotal a pak tou samou cestou zase zmizel. Doktor k nim přiběhl a začal je kontrolovat. „Vyšlo to?“ Zeptal se jeden z techniků. „Změna DNA proběhla úspěšně, oba teď mají geny antiků, ale jestli to zastaví infekci, zjistíme až časem, prozatím jsou stabilizovaní.
Laura se probudila o pár hodin později. S námahou se posadila. Zarazilo jí, že jí nebolí rána po zásahu. Vyhrnula si nemocniční košili. Po průstřelu ani stopy. Spustila nohy z postele oblékla si býlí župan. přisunuly se k ní samy trepky, zrovna v okamžiku, kdy si pomyslela, že by bylo fajn je mít. Trochu jí to vyvedlo z míry. Ale pak se pleskla do čela, má teď antickou DNA. Zvedla se a lehce pajdavým krokem přešla k Johnově posteli a sedla si na okraj. Pohladila ho po tváři a John otevřel oči. „Ahoj.“ Pozdravila ho nejistě. John si jí však k sobě přitáhl a dlouze jí políbil. „Tohle už mi nikdy nedělej, ano?“ „Slibuju.“ Usmála se Laura a znovu ho políbila.
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
myslím, že by se to mohlo přejmenovat na Romantika ala Laura Cadmenová :D

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Návrh se přijímá.. :)
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Ondra Daške Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 851
Bydliště: Atlantis, Bučovice
Pohlaví: Muž

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
:)
Feeling borded, call me Fredy idrc...

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
sem dojat :cry: nikdo mi konec ještě nenapsal

jakop Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1764
Bydliště: Osík u Litomyšle
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Zajímavý příběh, jen mám jeden dotázek?

Jestli je to ta Laura, co máš v Love to Hate (konec 3 kapitoly), tak se tento příběh odehrává před nebo po Love to Hate??

A další věc, jak ví, že ten vězeň je Furling???
jakop
E-Mail - jakop@lit.cz
Skype - jakop_osik

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Je to Laura z Love to Hate. Příběh Laury Cadmanové se odehrává po LTH Nebo spíše zároveň. V 5.-6. Díle LTH bude začínat PLC. Jestli mě chápeš... a co se týče Furlingů... dozvíš se v LTH... :)
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Strýček Forďa Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 625
Bydliště: Liverpool
Pohlaví: Muž
Skype: houdy007
Odpovědět s citací
 
Další kapitolu můžete čekat až 16. Právě dohlížím na bandu dětí na táboře. Takže 16., Táborníci. :)
Feeling borded, call me Fredy idrc...

Aiwendill Uživatelský avatar
Brigadier General
Brigadier General

Příspěvky: 3086
Bydliště: Telerush Var
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
Forďa, forďa... že ty si do tej laury zamilovaný? :lol:
Najlepší štvornohý priateľ človeka je posteľ...

posedlík Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1061
Bydliště: Atlantis převážně Ústí nad Orlicí
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
vše nejlepší k narozeninám Forďo :drink2:

andoriel Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1753
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
Všechno nejlepší :)

:kapela: :pivo:


:sunny:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Mrtvé povídky

cron