Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Kings

Kings


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 16.3.2009 16:53:32
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kings je nový seriál na motivy středověkého zápolení o moc, království a princeznu, biblický podtext. Válečný hrdina a jeho dobrodružství... Zajímavé jak zápolí království ve válkách s moderním vybavením... první dvojepka byla nadprůměrná, těším se co bude dál......

A modern-day soap about a hero who rises to become the King of his nation, based on the biblical story of King David.


http://www.imdb.com/title/tt1137462/
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 16.3.2009 18:39:49
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dneska ráno jsem viděl a okamžitě si mě to získalo... Teda až to podivné vyobrazení války, kde zkombinovali zákopy první světové války s moderními těžkými tanky.

Jinak se mi ale velice zamlouvá, že je to politické drama... A výkony herců jsou taky skvělé.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 21.3.2009 00:50:52
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Taky už jsem zkouknul, a souhlas, je to dosti zajímavej kousek. Zatím je 13 episod, s tím že poslední dvojepizoda se jmenuje The new King, takže to vypadá, že se tam věci budou hýbat rychle :-)
Vyobrazení války v tomhle seriálu bych viděl spíš v symbolické rovině, přece jen je tam vidět, že tenhle seriál určitě nemá rozpočet jako Bratrstvo neohrožených.
A jestli bych to zatím dokázal shrnout do jedné věty? Tenhle seriál podle mě bude "Battlestar Galactica bez vesmíru"

Příspěvek 21.3.2009 00:52:16
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neměl by někdo link (do pošty)?
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 21.3.2009 11:44:51
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj, je to pěkné, už nevím kdy sem se na to díval, ale nemohl jsem nikde najít titulky (Eng) ale rozumět se dobře dalo (na politické drama :) )
Ta válka mno, jak si vzal magnetický klíč, přivázel k němu granát a přeběhl frontovou linii tanků to byla celkem blbost. Kdyby to ty tanky takhle ignorovaly, stačilo by pár desítek panáků s bombou na zádech a bylo by po linii...
Ale aspoň ukázal, že to umí s lepící páskou aspon tak dobře jako Kara Thrace ;)
A na konci to aspon trochu osvětlili ten jeho únik.
Jinak sem úplně nepochopil mytologii seriálu, jestliže říkal, že vybudovali nový kapitol a všechny ty baráky okolo, kde vám dají 12 druhů zmrzliny na troskách shořelého města (Washington D.C. po Atomovce? neměla by tu být smrtící radiace?)
ale celkově to bylo příjemné
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 21.3.2009 11:48:51
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
a titulky se delaj?

Příspěvek 21.3.2009 16:03:06
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Van Tom: jak jsem pochopil, tak tohle NENÍ Amerika, vzhledem k tomu že jde o zpracování biblického příběhu o tom, jak se pasáček David stal králem (hlavní hrdina se tak vtipně jmenuje David Shepherd), tak to není ani Evropa. Podle mě to bude seriál z toho druhu, jakým bude Caprica - vymyšlený svět, který jen připomíná ten náš, svým způsobem to rozhodně je Sci-fi, i když tady asi nenajdeme kosmické lodě a podobně. Možná, pokud se seriál bude natáčet dál, by stálo za to udělat pro něj chlívek v oddělení "Další sci-fi seriály", ale to je zatím předčasný.
Jinak BSG mi to připomnělo hlavně díky Ianu McShaneovi v roli krále Silase Benjamina - hodně mi připomíná admirála Adamu.
Jo, a titule budou, už se dělají na
http://www.serialzone.cz/serial/kings/

Příspěvek 21.3.2009 19:41:08
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zjednodušeně řečeno se to celé odehrává v alternativní realitě. Není to Země, jak ji známe my, to přinejmenším. Možná to ani vůbec není Země, ale nějaká jiná planeta, na níž se vyvinuli lidé.
Se současnou Amerikou to je podobné po vizuální stránce, ale politický systém a historie jsou úplně někde jinde.

A na titulcích se "pracuje"... respektive teď trochu uvázly, hlavně kvůli tomu, že anglické pořád nejsou nikde, takže není podle čeho kontrolovat a všechno to z odposlechu jednoduše nejde. Snad do bude dřív, než odvysílají další díl.

Stav můžete sledovat na
http://www.serialzone.cz/serial/kings/titulky/


Mimochodem zase ten věčný problém... sledovanost. Na to, že šlo o premiéru, skončil seriál doslova v kýblu. NBC tuto sezónu uvedla už několik seriálů, které jsem si oblíbil, ale zatím všechny z nich pohřbily statistiky.

EDIT: V 19:45 byly na TVSubtitles.net nahrány anglické titulky, já je našel teď... takže já svoji práci budu mít hotovou už dneska, 3/4 své půlky mám. Druhou půlku má na starosti Araziel.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 22.3.2009 01:55:46
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Se sledovaností je to vždycky problém, to je alfa omega životnosti seriálu :( Navíc takovýhle projekt, zajímavý pro nás, ale možná nesrozumitelný pro běžného diváka, to má vždycky těžší. Možná těch třináct dílů bude všechno, co kdy vznikne. Z Firefly udělalo čtrnáct dílů legendu, Kings se jí asi nestanou, ale to vůbec neznamená, že jsou špatný seriál. Američani, kteří jsou ale obecně dost negativně vyhranění kolem takových věcí, jako je monarchie (ačkoliv jejich státní zřízení se ve skutečnosti od moderních království moc neliší), tenhle příběh asi moc brát nebudou...

Příspěvek 23.3.2009 11:35:58
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
poslete mi pls SZ s downloadem.. nikde to nemuzu najit :(

Příspěvek 23.3.2009 16:27:31
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Třetí epizoda jednoznačně potvrdila hlavní témata seriálu: politika... na nejvyšší mezinárodní i vnitřní úrovni. Po něčem takovém jsem už dlouho bažnil a nyní jsem se konečně dočkal.

Toto je spoiler!!!:
Dostalo se nám také trochy nápovědy, co je ten velký nepřítel Gath zač. Militaristický stát, kde drží moc v rukách armáda a jehož premiér je z větší části loutkou svých generálů.
Řešení problému prázdné státní pokladny, který se od minula rýsoval, bylo sice možná až moc velké mávnutí kouzelnou hůlkou, ale zase jsme na druhou stranu zahloubali trochu do historie Gilboy a ani velký král Silas nebyl bez hříchu.
Byla by to úžasná bomba, kdyby korunnímu princi odmítli platební kartu přímo před televizníma kamerama... tyhle novinky by už král pod pokličkou neudržel. Naštěstí to Jack zachránil vtípkem a Silas drobnou injekcí.
O trochu uvolňujícího zpestření se nám starali vrátní... No, bylo to určitě vtipné, ale nevím, jestli by se to do seriálu hodilo soustavně. Ale možná šlo jen o jedinečný případ, tak uvidíme.


Ještě jednou ke sledovanosti minulý týden: Ben Silverman řekl, že doufá, že Kings prorazí. Má pravdu, že to není zrovna laciná, prostoduchá záležitost. Na jiném kanále by si Kings dost možná vedli skvěle, ale NBC se poslední dobou všeobecně dost potácí.
Momentálně mi bude stačit, když odvysílají aspoň celou první sezónu, pak teprve budu doufat v něco víc.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 23.3.2009 17:12:51
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Halajda: jak jsem pochopil, tak aspoň ta první sezóna je natočená, což je dobrá zpráva, pokud ji ovšem taky NBC odvysílá. Teď doufejme, že si seriál aspoň v téhle první sezóně udrží kvalitu z prvního dílu (druhý jsem neviděl, zatím, a ano, hodně se mi tahle show líbí), a že si získá diváky.
Btw: kde prosímtě jsi našel tu sledovanost?

Příspěvek 23.3.2009 17:41:16
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zatím jsou jen čísla premiéry z minulého týdne...
http://tvbythenumbers.com/2009/03/16/sunday-ratings-kings-premiere-beheaded-desperate-housewives-keeps-crown/14602

Sledovanost třetího dílu ještě známa není.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 23.3.2009 17:54:09
Radooz Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hm, prostě vedou Zoufalky, to se dalo čekat. :stupid:
Ale stejně díky, Halajda.

Příspěvek 23.3.2009 18:22:02
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
omg download je jen na netloadu a na rapidsharu.. za rapidu mam sdilenou IP a to zrovna nekdo celej den stahuje.. a na net loadu mi to jede 40kb/s :/
nechcete to hodit na leteckou postu nebo czshare? :)

Příspěvek 23.3.2009 20:59:49
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak další díl byl skvělej, drží si to úroven a taky dlouho čekal na politický seriál se špetkou mystiky.... opravdu pěkný rozjezd a doufám že se prosadí.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 23.3.2009 21:35:49
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jsem na nej zvedav.. zitra si to snad stahnu :)

Příspěvek 24.3.2009 18:35:06
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
wow parada
hlavne ty motyli nam neco pekne naznacili... :)
hodnoceni: 10/10

Příspěvek 24.3.2009 19:34:11
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zrovna ti motýli... :?

Chápu, že pro "boží" znamení se motýli hodí líp, než nějaký orel černý nebo zelená saň dštící oheň, ale na znacích a vlajkách se odjakživa lépe vyjímají agresivní motivy. O tom, že je to oranžové, ani nemluvě.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 24.3.2009 19:49:08
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
hrozne mi vadi barva vlajky.. prijde mi to jak rudy rusko

Příspěvek 25.3.2009 19:17:33
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mrkla jsem před chvílí na první dva díly a super. Moc se mi to líbí. Dokonce mi zatím ani nelezou na nervy ta boží znamení a celkově náboženský podtext, ačkoli toho jsem se bála upřímně nejvíc. Skvěle to vyvažuje intrikaření, herecké výkony a nápad natočit středověké drama zasazené do moderního světa. Vždycky jsem měla ráda krále, rytíře, královny s vlastními agendami, intriky atd. (v tomto směru musím doporučit knižní ságu Píseň ledu a ohně od G. R. R. Martina ;)) a vůbec mi nevadí, že se to odehrává v mrakodrapech namísto v gobelíny obehnaných síních královského hradu.
No, jsem zvědavá, jak to půjde dál.
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 14.6.2009 14:16:23
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kings jsou zpátky!
Dnešní epka mi spravila chuť z té rozvláčnosti minulých dílů. A víc pošmourně už Gath ofiltrovat nemohli :D
Toto je spoiler!!!:
Ale čekal jsem, že generál Abner vydrží déle...
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Další seriály