Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Buffy and Angel

Buffy and Angel


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 03.4.2009 19:14:25
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rozhodl jsem se založit topic o těchto dvou skvělých seriálech. Buffy, přemožitelku upírů zná asi každý. Celkem se tento seriál dožil 7 řad. Bohužel v České republice byl vysílán pouze do 3. série. Zbytek byl pak k vidění např. u našich sousedů na Slovensku. Já se k 4. až 7. sérii dostal nedávno a úplně mě to pohltilo. Obecně se má za to, že kvalita seriálu měla vzestupnou tendenci. Mě osobně se líbili všechny řady, i když taková sedmá (hlavně její závěr) je podle mě něco naprosto neuvěřitelného.
Naproti tomu Angel je považován za temnější spin-off, který je situován do L.A. Angel se dožil 5 sérií. Mě se nejvíce líbila 2 a 3. série. Jedná se o něco slabší počin, než Buffy, přesto podle mě stále silně návykový. Navíc ho v současné době začal vysílat (1.4.) nový televizní kanál TV COOL (odnož TV Prima). Cílem topicu jsou vaše názory na kvalitu obou seriálů, případně, který je podle Vás lepší a co se Vám na nich líbilo, oblíbené postavy apod. Každého příspěvku si cením :) .
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 03.4.2009 21:32:18
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No Buffy mě vždycky přišla jako strašná pí....blbost
Ale předevčírem jsem viděl Pilot Angela a ten vypadá podstatně zajímavěji - už si stahuju první řadu, tak uvidíme jak dlouho mě to bude bavit :D
Obrázek

Příspěvek 03.4.2009 22:06:12
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak z Buffy jsem viděl právě ty tři řady a abych se přiznal, nějak mě to nechytlo. Až si zase zlomím nohu nebo tak podobně, asi tomu dám ještě šanci v rámci dlouhých zimních večerů :)

Angel mě zaujal už víc. Přišlo mi vždycky hrozně vtipný, že všechny démonický kalichy anebo meče jsou tisíce let schovány v poušti za L.A. :lol: Pátá série se mi už moc nelíbila (ikdyž úžasný díl s loutkami, že?:) ), ale to bylo spíš kvůli prostředí a závěrečné pointě.
Nejlíp hodnotím druhou a třetí sérii. Tedy příběhově.

Postavy. Mno... U Angela jsem zažil něco zvláštního: Nemám rád hlavní postavu :lol: Boreanaz se mi jako herec líbí, ale Angel je na přesdržku. Kdyby mu někdo vrazil kolík do zadnice, tak si ho hodinu nevšimne, (takovej je to frajer) a když ho najde, bude další hodinu uvažovat, jestli je to morální.
Wesleyho jsem si moc oblíbil. Má tam dost prostoru a ta postava vůbec neni špatná :). Lorne (Eleiro, kuk!) se mi taky dost líbil, dokáže to vždycky odlehčit. A během seriálu se dost změnil, ale uvěřitelně.
Fred, Gunn... pro mě takoví nijací. Ale Gunn byl zpočátku taky fajn.

Wolfram a Hart jsou sakra dobří padouši a ikdyž je v S5 dost degradovali, byli i tak děsiví. Škoda že Daniel Kim tu nedostal víc prostoru. No a Christian Kane je klasika 8)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 03.4.2009 22:24:55
JardaR Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 25
Bydliště: Louny
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak Buffy je u mě klasika několikrát shlédnutá. Je pravda, že u nás šly jen 3 řady, ale na Slovensku komplet a to s českým dabingem, takže doporučuji. Opravdu vzestupná kvalita a poslední 2 řady jsem zkouknul o vánoční svátky v podstatě naráz.

Příspěvek 04.4.2009 09:32:31
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak Buffy opravdu ze začátku taky nic moc, ale když jsem se před pár lety stáhl celý 7 rad v angličtině tak se to o dost zvedlo a ve čtvrté serii co se ze spika stane series regular je to ještě lepší mě osobně se nejvíce líbí 5 serka z Buffy a 3 Angela..... Jinak Fred/Illyria a Lorne byli moji oblíbení..... a v Buffy asi uhádnete kdo... jinak jsem nejdřív shlédl 5 serku Angela a až pak zbytek......
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 04.4.2009 10:03:05
meisterochmi Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 935
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Buffy me taky nnejak moc nechytla a Angel no pribeh docela ujde tak uvidim co se z toho vyklube
Obrázek
__
It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

Příspěvek 04.4.2009 15:17:17
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Abych doplnil svůj příspěvek, tak co se týče postav, tak v původní Buffy jsem měl rád Xandera, Buffy a Spika. A co se týče Angela, tak se mi líbila 2. a 3. série hlavně kvůli těm flashbackům do minulosti Angeluse a implementování postav, které potkal do současnosti. A oblíbené postavy jsou Darla, Holtz, Wesley a Angelus (ne Angel) :twisted: . Jinak mě docela irituje Cordelie.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 04.4.2009 21:40:01
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak já Buffy a Angela objevila nedávno. U Buffy jsem v polovině šesté série, sedmá se mi zastavila, takže jí budu muset sehnat nějak jinak, Angela mám sice kompletně staženého, ale ještě jsem ho nedokoukala. Viděla jsem první a pátou sérii.
Začnu Buffy. Její hodnocení je rychlejší. Když u Buffy člověk přetrpí tu pubertálnost amerických středoškolaček a přežije ty Buffyiny výlevy stylu "Já si snad nikdy nenajdu někoho, kdo by mě miloval...Béééééé..... :cry: ", tak je to celkem dobrý seriál. Mojí nejoblíbenější postavou je jednoznačně Spike. Ve druhé sérce záporák jak stehno. Dokonalý, se stylem, Marsters je prostě borec největší. Ale když potom ve čtvrté, páté a zejména šesté sérii začal angelovatět, tak to s ním bylo už slabší, ale pořád nejlepší postava. Ale pravidelný výprask by mu nezaškodil, aby neměl čas myslet na kraviny (třeba na Buffy a tak podobně). A úplně skvělá byla Drusilla. Ta byla tak šílená, až byla dokonalá. Se Spikem byli skvělá dvojka. No, pak se to zvrtlo, mno.
A Angel. No Angel jako postava mi lezl na nervy už v Buffy. Naneštěstí mu nepomohlo, ani když se změnil v Angeluse. Po většinu svého působení v obou seriálech byl opravdu zralý na stříbrný kolík v místě, kam se odváží podívat jen lékař a inspektor finančního úřadu. No prostě škoda mluvit :roll: V Angelovi bylo dokonalých postav hned několik. Úplně nejlepší byl Wesley, Cordy byla mnohem lepší než v Buffy, ale v páté sérii vévodil opět Spike, který se konečně probral z toho zatmění mozku.
Toto je spoiler!!!:
Někdo prostě potřebuje umřít, aby se mu v hlavě rozsvítilo.
A když už jsme v páté sérii, tak Illyria byla skvělá. Co se Lorna týče, tak ten mi lezl děsně na nervy. Ale děsně moc.
Ano a úplně nejlepší je scéna Spike vs. loutka :rflmao: a Spike procházející dveřmi :rflmao:

Příspěvek 05.4.2009 01:05:44
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak v páté serii je to poprvé co se mi příběh Angela a postavy samotné zamlouval, se Spikem měli skvělou chemii. a jinak moje oblíbená scéna je jak se Angel a Spike skoro do krve o něčem hádají a prijde Wesley a oni mu položí otázku života či smrti: Kdo by vyhrál v zápase o holý život, Astronaut či pračlověk..... to mě dostalo a jak to bylo zahrané..... Jinak ješte k Buffy a Anglovi, čtu 6 serii a 8 jak vycházejí v komiksové podobě, píše sám Whedon a ostatní z jeho týmu...
Toto je spoiler!!!:
Nejvíc mě naštvalo že z Buffy udělal lesbičku, tedy říká že experimentuje, ale rozdávat si to s jinou přemožitelkou, které velí..... a samozřejmě 6 serka Angela je lepší, LA v pekle a hrdinové bojují o holé přežití, Spike má sám 4 komiksy jen pro sebe a v nich i v 6 serce platí jedna věc, kde je Spike je i Illyria, tato dvojka provádí věci... a Spike žijící v Beverly Hills se stovkami krásných démonek a dívek jako tamní lord v pekle, zajímavé komiksy.... doporučuji přečíst, ted vyjdou i speciáli o Dru...


Eleiro: Mám doma sedmou serku, kdyžtak můžu vypálit a poslat třeba po monopostovi až se zastaví v budějkách.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 05.4.2009 22:05:56
KATE.DANNY Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 315
Bydliště: Ústí nad Labem
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Buffy jsem sledovala parkrat s kamaradkou, ale nelibilo se mi to. Nejak me to nenadchlo.
Naopak Angel mi prisel o dost lepsi. Vic to cloveka chytlo. Sice jsem nevidela moc dilu, ale az bude cas, tak se rada na to podivam :)
(ted to bezi zrovna v tv, tusim prima cool :wink: )
Pouze život, který žijeme pro ostatní, stojí za to.
ALBERT EINSTEIN

Přejít ze sna do skutečnosti není tak těžké, je to jedna dvě a člověk se okamžitě přizpůsobí. Těžké je rozhodnout se opustit sen a vstoupit do skutečnosti. Vyžaduje to úžasnou sílu vůle a je to tím těžší, čím víc narostl sen.
JEAN DUTOURD

Příspěvek 06.4.2009 10:20:11
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
spike kree: Byla bych vděčná. Případně pokud máš i ty komiksy a připojil je k tomu, tak bych byla ještě vděčnější. A klidně bych vydržela i do FF. Teď stejně ujíždím na Startreku :D
Dvojice Spike a Illyria terorizující Peklo musí být opravdu postrach :smile:
Jinak ta scéna, jak na sebe Spike a Angel ječí, to je taky síla. Taky jsem se u toho řehatla. Ale scéna, kdy
Toto je spoiler!!!:
Spike bojuje s plyšovým Angelem a hrozně se u toho chechtá je prostě lepší
:rflmao:
Každopádně jsem ráda, že toho Spika nakonec opravili. V páté a šesté sérce Buffy byl zralý na stříbrný kolík v zadnici stejně jako Angel po celou dobu jeho existence (a tím myslím i jakožto Angeluse). Takovej stalking, co předváděl kolem Buffy, to se hned tak nevidí :roll:

Příspěvek 06.4.2009 12:28:05
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ok tak na FF to tam bude i s komiksy..... btw je i komiksová serie Smile Time.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 06.4.2009 18:48:49
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Rád bych někoho poprosil o odkaz na "FF" (nejsem si jistý, co to znamená). Doufám, že se nemýlím, ale mám pocit, že je to nějaký typ akce pro fanoušky sci-fi a fantasy v létě? :oops:
spike kree: Máš na nějaký odkaz na stránky, kde bych si mohl ty komiksy přečíst? Díky.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 06.4.2009 19:11:59
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Fancipal
www.festivalfantazie.cz

Ano, je to letní akce pro fanoušky Scifi a fantasy.

Příspěvek 01.6.2009 22:33:43
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Omlouvám se za dva příspěvky, ale nechce se mi tyhle dva rozdílné slučovat.
Tak jsem dneska konečně dokoukala Buffy, a kdybych neviděla pátou sérii Angela, tak by mě ten konec snad rozbrečel. Jak mně vám bylo toho Spika na konci líto :cry: A chudák Anya. Ty nejlepší postavy to odnesou. Musím uznat, že je to jeden z těch lepších seriálových konců. I když konec Angela byl taky dost dobrý. :ok:

Příspěvek 02.6.2009 09:00:32
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
JJ, jeden z nejlepších, já původně nevěděl o Anglovi, tedy to že se Spika pak dostane, a tak mě koneeeeec docela sebral. jinak děj je dál v komiksech, ale komiksy z dřívějších let mají taky šmrnc, jako co dělal Spika za 1,2 světový, co se dělo v Praze, jeho boj s jinou přemožitelkou a proč ji nechal žít...... jen škoda že neni víc románů, nějak se soustředí na bangel, což nemusím a spuffy je málo a nejdou sehnat.... ještě že je fanfiction.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 12.6.2009 16:29:21
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsem se konečně dostala k chybějícím sériím Angela (2., 3. a 4. :D ) a musím říct, že jak mi Lorne lezl v páté sérii na nervy, tak v druhé je perfektní. Ach jo, jak některé postavy během seriálu klesnou. :(

Příspěvek 12.6.2009 16:37:40
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já ti to říkal :D
Podle mě ale neklesl, spíš se změnil kvůli těm extrémním podmínkám, na který nebyl zvyklej.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 12.6.2009 18:06:45
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jj, stal se z něj větší posera :smile: Což mi teda vadí pořád, ale má perfektní hlášky.

Příspěvek 12.6.2009 19:36:44
Převor Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 14
Bydliště: Celestis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jj na to msem se nedky dival

Příspěvek 25.6.2009 12:57:04

Příspěvky: 3
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Je někde Angel ke stažení? Díky
Co můžeš udělat hned, neodkládej na zítra. Ale i zítra to můžeš udělat hned.

Příspěvek 25.6.2009 13:12:14
Destiny Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1226
Bydliště: Pegasova galaxie, Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
určitě ho najdeš na warforu
I am proud to be member of Sheppofilclub
Obrázek
Můžeme být jen tím čím jsme. Nic víc, nic míň. (Kahlan Amnell)
Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírat stálo za to.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Další seriály