Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Četnické Humoresky

Četnické Humoresky


Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Příspěvek 19.10.2007 21:47:03
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já Humoresky občas viděl, jako je to ok, ale minulý díl jsem shlédl více méně náhodou a docela mě překvapilo, že to je takový nečekaně... jak to říct, má to hodně silnou špionážní (?) zápletku, válka je na spadnutí... je to IMO velmi dobré jako spojitý příběh, zvláště když už znám spoilery (jako že WW2 asi nezabrání). Akorát nevím, jestli se to nějak dost nelíší od prvních nezávazných dílů.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.10.2007 17:59:54
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo a ten Hugo Líbal už měl rande stou spěvačkou a dokonce sní i na čas odjel ale zase příjel. :)
Obrázek

Příspěvek 22.10.2007 18:07:04
Angmar.FZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 304
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak celkově ta předválečná atmosféra podle mě Humoresky změnila, ale nezhoršila. Ta atmosféra se mi svým způsobem dost líbí. :wink:

Příspěvek 01.11.2007 15:32:16
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
úplně nejlepší podle mě stejně byl díl, kde hrála Bohdalka a Zedníček ohledně toho zloděje těch úlů, to byl podle mě snad nejvtipnější epka ze všech. Můj názor.

Příspěvek 19.11.2007 19:25:38
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo vzpominám si na díl (MEDOVINA) :D :D

Trochu to tady oživím

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ta Klauide je moc pěkná a ta Elly Vienna taky :love: :love:

EDIT: Nepiš dva příspěvky pod sebe, používej tlačítko upravit. RomanArts
Obrázek

Příspěvek 20.11.2007 09:22:27
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Už se těším na poslední díl zajímalo by mě jestli to bude končit příjezdem německé kolony.Mohly by tam dát pohled na příslušníky Wehrmachtu,kteří pronáší nějakou větu jako.No to je super já nejsem doma....
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 20.11.2007 16:31:02
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
V tom před poledním díle už byla Německá celní stráž a uniformy vypadali jako od dílu
SS byli na půl zelené. :)

A češi už chtěli po ních střílet ze sapiku po těch celníku,a kapitán nebo velitel těch vojáku je zastavil nebo by ještě válku vyvoláli o rok dřív. :lol:

Prostě na začátku toho dílu bylá celní stráž tam kontrolovalá jedno auto chtěli se podívat do kufru toho auta a to auto se rozjelo a ti celníci začli potom auťe střílet. :)
Tak málem začal ten konflikt protože tam ještě kousek od té hranice byli čeští vojáci.
A Arazím z Béďou plus ten vojenský velitel.A tam kde stáli tak uvnitř toho domu vysel obraz Prezidenta Beneše. :)
Obrázek

Příspěvek 23.11.2007 23:51:36
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nikdy by mě nenapadlo, že v souvislosti s českým seriálem použiju slovo cliffhanger, ale tady to s trochou nadsázky i docela sedí. A ...to si snad dělají srandu :D Takhle to přece nemůžou ukončit. Jen tak, bez toho, aby řekli, co se s nimi stane :(
A dneska mě zaujala scéna, jak Arazím s Jarým společně zastřelili toho....um, jak se jmenoval...jak jim zabil kolegu. Vypadalo to skoro jako pomsta, bylo to takové chladně a skoro až to vypadalo, že je to pro ně uspokojující. Pěkné, slečna Moskalyková vypadá jako velmi režisérka. :D
A potřebuju svou týdenní dávku Ivana Trojana, protože na toho se prostě moc pěkně kouká :love:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 24.11.2007 10:55:10
janinka Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 394
Bydliště: Vidlákov na Vysočině u Hliníka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Humoresky byl senzační seriál, bohužel došly do doby, kdy už to musí zákonitě skončt, trochu sem počítala s tím že Béďa Armazíma neopustí,ale až takhle na poslední chvíli ???... Mno je to dost smutný když to takhle nechaj otevřený ale ten závěr byl dobrej , skoro sem brečela... tohle je jedna ze seriálů ,který sem schopná si pusit kdykoliv kdy se nudím nějaký český telenovely ať se jdou zahrabat.....
Klenotka : Taky mám slabost pro Trojana :lol:, postě to bylo úžasný, už jen ten nápad natočit seriál ze doby první republiky ..........prostě BEST českej seriál

Příspěvek 24.11.2007 11:38:19
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je mi strašně líto že Četnické Humoresky skončily,vždycky jsem si pátek 20:00 spojil s Četnickými Humoreskami.
Je docela škoda že nechali děj takhle otevřený ale poslední díl jsem si strašně líbil, ne že by jsem mi nelíbily všechny díly ale tenhle prostě nejvíce.
Můžeme udělat nějakou petici, aby se natočil ještě nějaký závěrečný film, kde by se uzavřel děj. :lol:
Četnické Humoresky byl seriál který mi přinesl perfektní příběh a spoustu kvalitního humoru. :thumleft:
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 24.11.2007 12:37:31
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jsemnou počítejte já bych za petici položil i svůj život. :thumright:

Podepíšu všechno jen ať to pokračuje dál. :)
Obrázek

Příspěvek 24.11.2007 15:42:05
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nojo jenomže oni nám už sbourali kasárny v Brně,místo nich vyroste nějaký další přiblblý obchodní centrum !
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 24.11.2007 17:28:31
janinka Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 394
Bydliště: Vidlákov na Vysočině u Hliníka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To by se vyřešilo .... prostě by v důsledku války přesídlily...

Spíš jde o to že už to není kam rozvíjet příběh, myslím že ted by už asi neřešili případy,když má ČSR na krku Hitlera a to by to ztratilo to správný kouzlo......

Příspěvek 24.11.2007 18:50:24
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ona už režisérka právě říkala, že není o čem točit. Za 2. světové války toho četníci už moc nedělali. Sice pořád jakoby byli četníky, ale s jedním českým chodil německý a ten český neměl žádné pravomoce. Všechno už řídili pochopitelně Němci. A pak, steré četníky vyházeli, pronásledovali, zavírali....takže by to asi nebylo moc pěkně. A soudě podle chování našich četníků, tak ti by spíš organizovali odboj a nechali se zabít. Asi už by to opravdu nebylo ono. Ale asi jsem spíš toužila po nějakém happy endu, no :oops: I když soudě z historie to spíš vypadá, že se s rodinami už nikdy nesetkali. :cry:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 24.11.2007 21:38:39
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak četníci byli bývalí vojáci a spíš taková dnešní "speciální jednotka", takže ten odboj by byl skoro jistý... ono za války to tu nebylo nic moc- prakticky včechno řídily německé orgány, každý se jim musel zodpovídat, a když došlo na spor německé úřady vs. české, vždycky zvítězily ty německé...

Navíc protahovat to, by znamenalo snížení kvality seriálu.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 24.11.2007 21:53:18
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Neříkám že by se měla natočit další řada seriálu. Prostě by stačilo natočit nějaký klidně i kratší film, kde by se uzavřely příběhy postav, protože teď je to hodně otevřené.Přijde mi trochu škoda nechávat děj tak skvělého seriálu takhle otevřený.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 24.11.2007 22:16:27
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle mého názoru už tahle poslední řada dost snížila kvalitu seriálu. :? Místo toho aby pořádně řešili důležité případy tak tam byly samé pindy. Nerad to takhle říkám, protože mám Humoresky moc rád, první dvě řady jsou výborné, ale tahle mě prostě zklamala. A to tak, že jsem ji ani nedokoukal. Řeknete si, ani to všechno neviděl a kritizuje, ale tak to prostě vidím. Humoresky byl jediný současný seriál, ale v poslední řadě prostě strašně ztelenovelatěl. Přibyly samé známé obličeje, které se tam vecpaly jenom aby byli vidět viz. Donutil.
Určitě to bude tím, že to už nedělal Moskalyk, ale jeho dcera. Té se sice podařilo zase navodit atmosféru doby, ale to je asi tak všechno.

Možná to dokoukám při některé z budoucích repríz, uvidíme. Každopádně jsem zklamaný. :(

Příspěvek 24.11.2007 23:07:28
Hexx Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 347
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Naprosto souhlasim. Když to dělal Moskalyk, tak se mi to líbilo. Na tom co dělala ona je to dost poznat. Ty její díly mi přišly hrozně přesexualizovaný. Tim mi ani ta atmosféra doby už nepřišla tak dokonalá.
A ten poslední vybočoval úplně. Byl sice udělanej kvalitně, to musim uznat, ale s těma dřívějšíma už to nemělo moc společnýho. Tim příchodem války to bylo dost depresivní. Když chci něco z války nebo o válce, tak si o tom něco přečtu, nebo se podívám na něco přímo o ní, ale u těch humoresek sem to nečekala, tak se mi to tam moc nelíbilo. Ale natočenej byl ten díl dost dobře, to jo. Na humoresky až moc realistický...
Bude někdy naše civilizace natolik vyspělá, že se budou koblihy plnit rovnoměrně?

Příspěvek 25.11.2007 14:01:02
Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych teda nechtěl, aby humoresky ještě pokračovali... Humoresky mají být vtipné, a tahl doba prostě veselá nebyla. Už to bylo znát na těch posledních dvou dílech - samé spiknutí, nacisti... neříkám, že je to špatně, prostě to vykresluje tehdejší dobu. Další díly, nebo film by už podle mě šli s kvalitou dolů... Ale je škoda, že takový pěkný český seriál, dneska v podstatě jedinný koukatelný, skončil :cry:
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Příspěvek 25.11.2007 16:37:46
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No osobně jsem z poslední řady viděl jenom pár dílů, ale poslední díl jsem si nemohl nechat ujít a opravdu mě nezklamal. Jasně skončil otevřeně, ale řekl bych, že na rozdíl od jiných seriálů (A to myslím i v celosvětovém měřítku) to byl jeden z těch konců, který se opravdu povedl.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 25.11.2007 17:53:40
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Z "restartovaných" Humoresek jsem viděl jen nějaké tři díly, ale všechny se mi líbily osudovostí doby těsně před válkou, včetně příběhů z "větší mozaiky" doby, jako byl například ten homosexuální chemik, kterého pronásledoval Rychlý a spol. (jméno postavy si nepamatuju). Známé tváře jako zápor opravdu neberu, zvláště když je to asi tak jediné, čím v našem prostředí má seriál šanci zaujmout masového konzumenta - nemůžeme mít tvůrcům za zlé, že chtějí více diváků a použijí k jejich nalákání
dostupných prostředků.
Telenovatelnost nemůžu moc posoudit, ale pravdem je, že se tam hodně (namísto případů) řešily osobní životy postav. To mi ovšem vůbec nevadí, popravdě je mi sympatické, že po seznámení s postavami v prvních řadách následuje větší rozvedení jejich osudů a problémů. Jestli se tam více objevoval sex, v rámci naznačení, na to jsem asi příliš liberální, než aby mi vadilo občasné zmínění sexu v seriálu, kde řeší mimojiné vraždy.
To, že to bylo realističtější a temnější opět za zápor nepovažuju. Jistě, Humoresky by mohly "donekonečna" běžet ignorujíce skutečnosti okolo WW2, a mohlo by to být stejně veselejší, jako v úvodu seriálu. Ale znovu, to, že se seriál nebojí vývoje jakýmkoliv směrem, to je nejen v našem prostředí věc, kterou je nutné ocenit, ne odsoudit. IMO. A připomínat lidem alespoň trochu okolnosti a důvody zničujících historických událostí je vždy minimálně u mě bod k dobru.

A pokračování Humoresek v době války (s ironickým názvem Odbojářské humoresky?) nebo po válce (není tak nereálné těch šest let prostě přeskočit a pak se o nich zmiňovat) si dovedu představit naprosto bez problémů.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 25.11.2007 19:21:28
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
pokračování četnických humoresek už je natočeno


30 Případů Majora Zemana :D
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 25.11.2007 20:07:38
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bob: Hezké :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 26.11.2007 20:17:24
Sokar Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 458
Bydliště: Ostrava - Poruba
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě ještě nažtvalo to jak ti Nackové ještě stěma četníkama házeli jako z nějakým panákem tobyla hrůza já jsem měl chůť všechny němce zato pobít a první němce které jsem pobil tak to ve hře Return to Castle Wolfenstein tam padal jeden Nacem za druhým a trochu mě to potěšilo. :twisted: :twisted:

Chudák Sláva Jaroušek. :cry: :cry: :cry:
Bude mi chybět. :( :( :(
ZATO MŮŽE !!! Kugl. :evil: :evil: :twisted:
Obrázek

Příspěvek 26.11.2007 20:53:10
Sa Nata A Na Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 252
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já jsem viděla z posledního dílu jen kousky. Nějak jsem zrovna neměla náladu na to koukat. Ale konec jsem viděla a jiný než otevřený (nepočítám-li katastrofické scénáře, které by byly více než pravděpodobné) si představit nedokážu :(
Nicmeně se mi ty nové díly docela líbily. Pár mi jich sice uniklo, ale oni je zopakujou :D
Lidé a národy se začnou chovat moudře teprve tehdy, když vyčerpají všechny ostatní možnosti.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Další seriály

cron