Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Merlin

Merlin


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 11.11.2008 01:56:27
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Bože první epizoda přes torrenty už je trochu tragická, po dvou hodinách a 45 minutách je staženo 10,03 MB, než se to stáhne tak stihnu dítě, postavit dům, zasadit strom, koupit prvního moskviče, i dovolenou v bulharsku, možná i zešedivět a dočkat se prvního důchodu...pfff...

Příspěvek 11.11.2008 02:09:46
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Životní zkušenost napovídá, že stahování přes torrenty je nejužitečnější a nejvýhodnější jen u nových kousků... Krátce po vydání bývá nejvíce seederů a peerů, tudíž rychlost dosahuje závratných výšek. Dva měsíce stará epizoda už asi tolik žhavých zájemců mít nebude...
:) Proto u starších a v 95% případů i novějších kousků používám filehosting servery...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 16.11.2008 15:02:24
namuras Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 26
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Našla som soundtrack, na ktorom je pár fantastických melódií. Osobne odporúčam Witch's Aria, z tej mi ešte stále naskakujú zimomriavky.

Merlin (2008) - OST

Obrázek

01 - Merlin's Arrival At Camelot
02 - The Tournament Begins
03 - The Witch's Threat
04 - Hunith's Letter To Gaius
05 - Meeting Arthur - Lady Helen Possessed
06 - Fighting In The Market
07 - The Magic Shield
08 - Arthur And Knight Valiant
09 - Merlin Lost
10 - To Morgana
11 - The Burdens Of Duty
12 - Breaking The Spell
13 - Plague In The Water
14 - Arthur's Final Battle
15 - Guinevere
16 - Defeating The Afanc
17 - The Witch's Aria
18 - The Call Of Destiny - Titles


Rapidshare:
http://rapidshare.com/files/294575331/M ... __mp3_.zip
Naposledy upravil namuras dne 18.10.2009 12:55:53, celkově upraveno 1
Obrázek
Tout la SGA est merde et je fais elle mieux.

Příspěvek 16.11.2008 15:48:25
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak 1x09 nabídla další kousek legendy do naší seriálové skládačky. Na tomhle seriálu se mi vůbec líbí, že nabízí novou a neokoukanou populární verzi artušovské legendy.
Že namísto Artuše použije meč Uther mi bylo zřejmé hned, jak se Uther rozhodl, že bude bojovat proti Černému rytíři sám. Že to bude zneužití meče a ten skončí v prachu si pak už stačilo jen domyslet. Jen jsem chvíli přemýšlel, jestli to bude kámen nebo jezero.
:) Navíc ve mě nahlodali zvědavost, co se vlastně před těmi dvaceti lety v Kamelotu mezi Utherem a vším čarodějným stalo. Něco málo naznačili, ale je zřejmý, že se toho stalo víc.
No a samozřejmě taky otázka, copak to tatínek nechal na Artušovi provést...

:D Jestli mi něco z toho za příští čtyři epizody nenaznačijou a nechaj mě čekat celej rok až na druhou sérii, asi ohlodám monitor.

EDIT: The Witch's Aria je opravdu síla. Není divu, že ta scéna vypadala v seriálu tak perfektně, 80% jí tvořila právě ta hudba.
Jen mi trochu nesedí, že soundtrack vydali už teď, když série končí až za měsíc. Takže tam je hudba jen ze sedmi epizod (pokud jsem dobře počítal), co zbývajících pět. Tam žádný soundtrack nebude (těžko uvěřitelné), použijí výhradně soundtrack starý (ještě hůře uvěřitelné), soundtrack tam bude, ale nevydají ho (to snad ne), nebo vydají soundtrack další (trochu postrádá logiku mít na 13 dílnou řadu dva soundtracky, zvlášť, když obálka toho prvního se tváří, že to je a bude jediný soundtrack)....
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 27.11.2008 11:47:40
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem včera dohnala můj třídílný skluz :). Seriál si stále drží svou kvalitu. Jsem zvědavá, jestli nám do konce ještě něco víc osvětlí. To čekání na další sezónu by opravdu bylo k nevydržení.
Nemohla jsem jít spát, než jsem zkoukla i 1x10 a ejhle koho tam nevidím v roli hlavního padoucha :D :D:

Obrázek

Příspěvek 30.11.2008 01:02:29
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tentokrát jsem se musel podívat já ještě v sobotu... :D

Co se týče zápletky 1x11, upřímně to nebylo nic moc originálního ani neočekávaného, takže první půle epizody byla trochu jako americký béčkový katastrofický film, ale druhá půlka už byla skvělá.
Měl jsem za to, že Uther, když přikazoval Artušovi zastavit dodávky potravin lidu, byl také součástí zkoušky, ale na konci se to nepotvrdilo... Nicméně ani nevyvrátilo.
Labyrint vypadal z dálky opravdu úchvatně, zajímalo by mě, kolik takových zvláštnůstek se po království Kamelotu a respektive po celém Albionu schovává. :)
Stejně tak ten les, kde Artuš a Merlin honili toho bílého chovatele jednorožců (jeho jménu jsem ani zbla nerozuměl, bylo tak keltský, až bylo elfský), byl pěknej. Vůbec je to příjemná změna oproti tomu lesu v SGA, který používají pořád a pořád dokola.
Btw taky se někomu zdálo, že Labyrint Gedrefu byl ve skutečnosti bludiště u hradu v Leeds? :hmmm:
Řešení slít oba kalichy dohromady mě napadlo okamžitě, takže jsem pak další minutu trpěl, než to Artuš s Merlinem vymysleli... :D Dočkal jsem se.
Teď mě napadá, ještě se vrátím k tomu, jak Artuš s Merlinem potkali toho chlapíka v zásobárně. Že ho Artuš pustil, to bych ještě bral, s tím jsem souhlasil a sedlo to. Ale když mu pak ještě dal ten pytel zrní, to mi už vůbec artušovské nepřišlo. Chápu, že Artuš není Uther, ale tohle je moc i na něj.
Stejně tak se mi nepozdávalo, že když ho Artuš "zabil" v lese, bylo to selhání ve zkoušce. Přeci jen beru v úvahu dobovou atmosféru a onu romantickou stylizaci, jaká je pro tyhle příběhy běžná v nynějších i minulých zpracováních, a podle mě udělal Artuš dobře, když se naštval. Možná zabití bylo trochu moc, pořádná rána do nosu by stačila, ale přeci byl trochu v afektu.

Btw zjistil jsem, že 24. listopadu vyšlo prvních šest epizod seriálu na DVD... zatím samozřejmě jen v Británii. Nás internetové stahovače to asi moc nevytrhne, ale z celkovéo pohledu to je dobře. :yahoo: (I když bych možná víc bral až vydání kompletní první série, ale to by už bylo moc pozdě na stihnutí vánoční nákupní sezóny).
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 14.12.2008 23:35:57
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak za sebou mám poslední díl Merlina a musím říct, že paráda :) A Nimueh se rázem stala nejlepší záporák všech dob. Naprosto mě dostala.
Toto je spoiler!!!:
Draka jsem podezírala už od nevím kolikátého dílu, že to nebude žádný nezištný dobroděj, sem ráda, že sem se nespletla.
Konečně se začíná trochu naznačovat jakýsi vztah Artuš/Guinevra, hurá!
Morgana na mě působí čím dál šílenějším dojmem, což je IMO dobře, už se začíná trochu rýsovat Artušovská legenda, jak ji znám.
Jen škoda té Nimueh, nic proti Gaiusovi, ale v tomhle případě bych neváhala a radši se zbavila jeho než jí. Zůstal byl skvělý záporák, Merlin by trochu zatrpknul a ten závěr by neměl takový nádech happy-endu.

Opět skvělá hudba a vůbec atmosféra tohohle dílu byla nepřekonatelná, od úvodního útěku před nestvůrou, přes Ostrov požehnaných až po závěrečný souboj. Až mě zamrzelo, že je konec série a před námi dlouhé čekání na pokračování.
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 15.12.2008 00:04:22
Zoidy Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 246
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teda, to mě pěkně naštvali, že skončila řada. Vůbec jsem to nevěděl a na konci vidím, nebo spíš slyším, že je to poslední díl první řady :( . Ale byl velice povedený. Akorát nevím, na co teď budu koukat sobotní noci, protože to byla teď taková moje tradice s Merlinem v sobotu večer. Snad dají něco dobrého místo něho. Každopádně jsem velice rád, že má seriál dobrou sledovanost a dočkáme se tedy druhé řady. Už aby tu byla :).
Living is easy with eyes closed.....

Příspěvek 15.12.2008 01:20:12
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Fantazie! Pro takovýto komorní seriál se přesně takovéto komorní finále hodí:
- Seriál může pokračovat: na Merlina a Artuše určitě bude dál nebezpečí číhat na každém kroku... Sidhové, druidi, tucty dalších čarodějů pronásledovaných Utherem).... Máme toho nakousnutého celkem dost
- Došlo k nějakému vývoji postav: Drak se nám pěkně vybarvil... že sledoval tenhle cíl jsem tušil už dlouho, ale teď jsme se teprve někam posunuli. Doufám, že se s ním budeme potkávat dál.
- S jedním nepřítelem jsme se (možná) rozloučili: Nimueh byla taková arch-enemy po celou řadu, takže její porážka je vcelku přirozeným zakončením. Ale ještě bych chtěl nějaké odhalení, co se vlastně v minulosti mezi Utherem a čaroději stalo, Nimueh toho byla integrální součástí, ale myslím, že tohle se ještě dozvíme a s Nimueh se ještě setkáme.

Jak řekla Linn, jen je trošku škoda, že to neudělali naopak - zabít Gaiuse a nechat Nimueh vyhrát. Jednak by tím (u mě) finále ještě víc stouplo, dostali bychom spoustu příběhové látky do budoucna (Merlin probíjející si cestu světem magie bez Gaiuse, možná i toužící pomstít jeho smrt...). Jenže Merlin je rodinný seriál, takže tohle si jen tak dovolit nemůže... škoda, ale nevadí, myslím, že příští rok nás zase pořádně ohromí i takto. :D

Takže zatím zatnout zuby a vzhlížet k vánočnímu speciálu Doctora Who... :ok:
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 15.12.2008 17:14:28
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
S tou Nimueh to bylo vysvětlený co se stalo
Toto je spoiler!!!:
Dala Utherovy syna, ale kvůli tomu, že se Artuš narodil zemřela jeho žena.

Nevím co víc by se mělo řešit.
Obrázek

Příspěvek 15.12.2008 17:31:04
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Podáno takto zjednodušeně se nedivím, že ti to stačí... :) Já měl na mysli třeba nějaký podrobnosti:
- proč vlastně u zrození Artuše používali kouzla.
- jak vypadal následný "hon na čarodějnice", kolik dalších nepřátel si Uther nadělal a jak mocných.
- co přesně bylo to Gaiusovo "zavírání očí".
- proč drží Uther draka tak dlouho pod zámkem naživu.
...a spousty a spousty dalších. Ale to jsem prostě já, nemůžu si pomoct, potřebuju vědět podrobnosti. :sorry:
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 15.12.2008 19:03:17
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak skvělý zakončení první řady, ale rozhodně souhlas, že zabitím Gauise místo Nimueh by to finále bylo rozhodně zajímavější, ale co už. Každopádně těším na druhou řadu.
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 20.12.2008 22:29:38
Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
TAk jsem konečně se zpožděním dokoukala finální díl a jsem naprosto ohromena.. :smile: Skvělá atmosféra po celou epizodu, skvělá hudba, konečně se pořádně a hojně čarovalo, dráček se nám ukázal v novém světle..Brala bych víc takových seriálů :) Teď jen to dlouhé čekání na další řadu.. :(

Příspěvek 20.12.2008 22:54:13
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Bože... padla na mě taková deprese... :cry: Normálně touhle dobou už Merlina svižně sosám...

:? To je horší absťák než po přerušení Eureky...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 23.3.2009 21:40:34
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
nevite jak to bude s druhou radou? kdy bude?

Příspěvek 23.3.2009 23:24:01
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Druhá řada opět na podzim... Myslím, že by se teď někdy měla natáčet.
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 24.3.2009 08:34:52
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno

Příspěvek 20.9.2009 10:04:57
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
201
Tak úvodní epizoda jak má být ačkoliv si myslím, že nechat
Toto je spoiler!!!:
toho čaroděje naživu mohli by mít parádního záporáka pro sezonu, ale i tak se těším co bude dál
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 20.9.2009 13:41:32
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já osobně jsem taky maximálně spokojená s úvodní epizodou druhé řady, paráda. Těším se na další díly, teď když skončila Eureka, bude Merlin ty soboty zdatně jistit. :)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 20.9.2009 14:18:02
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak a ted zase cekat na titulky :(

Příspěvek 20.9.2009 23:08:30
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
arekol: Pracuje se na tom... :D
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 21.9.2009 07:39:05
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nemastný, neslaný. Stejně jako většina první řada :? už to beru jako vyplňovačku času před LotS
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 21.9.2009 18:08:25
Arekol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 266
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Halajda píše:
arekol: Pracuje se na tom... :D

teda, vcera jsem si to uz pustil bez titulku, asi prvnich 10 minut a docela jsem rozumel. spis tem vtipkum jeste moc nerozumim kdyz je to anglicky.
no kazdopadne diky za rychlost, necekal jse mze budou uz v pondeli :)

Příspěvek 25.10.2009 01:03:54
Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
205 - Beauty and the Beast, part one
Konečně jsem se dočkal. První dvojepizoda Merlina a osobně musím říct, že nebýt to přímo označený part one, nečekal bych, že tohle bude zrovna dvojdíl (a ono tomu v posledních minutách místy i dost nasvědčovalo). Jsem ale rád, že tomu tak není. Ten konec byl opravdu skvěle vygrádovaný.
Dějově, ale celkem slabší, snad druhá část bude lepší :)
ADRIC WILL FALL

Příspěvek 12.12.2009 11:28:44
gehita Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 56
Bydliště: Chýnov
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
vypadadá to zajimaje. :oops: akorát mě točí to že má Merlin hezčí stránky než Dr.who :palka:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Další seriály

cron