Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Caprica

Caprica


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 22.7.2009 19:35:32
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já nevím, kdyby ten seriál měl víc dílů, tak pustit to někomu, kdo neviděl BSG by nebylo uplně nejhorší... sice by nevěděl, kdo to jsou Cyloni nebo neznal Adamu atd. ale k čemu to je? Tam Cylon ještě nebyl (vysloven atd.) a Adama je ještě malý dětsko... že to není na Zemi by snad pochopil už jen z toho vlaku...

A nebyl to první Cylon, ne? Přeci na Zemi (kterou našli v 4x10) tam byli první Cyloni a poslali Final Five ke kolonistům, aby je "zachránili"...

A jestli to má být jak se říkalo obdoba Dalasu, tak tam žádnou válku fakt nečekám... :(

Jinak: Dell je hold mezi hvězdnej :lol:
Obrázek

Příspěvek 22.7.2009 19:42:34
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
probůh. Tam žádná válka opravdu nebude vzhledek k roku, ve kterym se to má odehrávat. Odehrává se to několik let před první válkou se cylony. Jde o stvoření prvního cylona na koloniích. V tý době je Final Five už na cestě ze Země
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 22.7.2009 19:45:40
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já si teda absencí války tak úplně jistý nejsem, kdo ví, kde to bude v nějaké třetí řadě kdyby jim klesaly ratingy :lol:

Jinak to co popisuje Juras je i můj problém. Caprica není (narozdíl od BSG) vůbec uvozená jako něco, co se neodehrává na Zemi. Je to skutečně spin-off v pravém slova smyslu - bez znalosti předlohy nebude divák chápat. Na téhle stránce věci měli zapravovat mnohem mnohem více.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.7.2009 19:52:22
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jako nemůžu uplně s jistotou tvrdit, protože jsem BSG viděl, ale na Capricu (pokud by bylo více dílů) a byl bych zapálenej do sci-fi, možná i téhle trochu nudnější odnoži, tak bych to dal i bez BSG... ale jak říkám, nemůžu si tím být jistý, že :wink:
Obrázek

Příspěvek 22.7.2009 20:01:51
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já bych to třeba nepochopil a myslím, že většina lidí bez BSG taky ne. Zcela tu chybí třeba ten úvod, který měla miniserie.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.7.2009 20:04:52
JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já se díval na BSG od 01x01 - 33 a celkem jsem to chápal, jen jsem potřeboval další díly, který jsem pak sehnal naštestí :wink:

(jen jsem nechápal těch 33 minut mezi "náletama", ale to bude vysvětleno až v The Plan)
Obrázek

Příspěvek 22.7.2009 20:19:17
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
g.o.d píše:
probůh. Tam žádná válka opravdu nebude vzhledek k roku, ve kterym se to má odehrávat. Odehrává se to několik let před první válkou se cylony. Jde o stvoření prvního cylona na koloniích. V tý době je Final Five už na cestě ze Země


Tak já jsem někde četl, že tam bude i ta válka, ale asi to byl fake... škoda no, ale co my víme. Třeba něco ukáží ve wepizodách, nebo třeba na konci druhé série se dočkáme titulku: O pět let později...
Je to hodně nepravděpodobné, ale možné je všechno, že. :-)

EDIT: každopádně by se to k původnímu konceptu Capricy opravdu nehodilo.

Příspěvek 22.7.2009 22:11:40
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak on nikdo neříká, že by to vypadalo tak, že Greystone by najednou dostal velení křižníku a Adama senior by se dal k pěchotě :lol: Já myslím, že kdyby se poslední díl udělal nějak á la "válka právě začala" ve stylu třeba Války světů, tak by to mohlo pasovat dobře. Nebo by tak mohla třeba začít poslední řada, během které by zase ty konflikty mezi postavami vyplývaly z toho, že někdo by zásoboval armádu a někdo ne, nebo tak nějak. IMO má Moore a spol. dost možností, jak tam válku narvat aniž by to změnilo Dallas-look.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.7.2009 22:29:48
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hej, tak to je šílená představa :lol:. Komandér Daniel Greystone a poručík Joseph Adama. :lol: Třeba bude Dany sympatizovat se Cylony, respektive bude ovlivněn svou dcerou/centurionem. To už jsou ale spekulace. :lol:
Ono by ani nemuselo být špátné, kdyby po skončení Capricy udělali samostatný seriál, vyprávějící o té válce. Aby se neopakovali, mohlo by se to odehrávat třeba na Columbii, nebo Atlantii(i když si nejsem jistý, jestli nebyly postaveny až po válce).

Příspěvek 22.7.2009 22:32:39
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No, "aby se neopakovali" udělali v první řadě Capricu, ne? To by tu válku museli ukázat zase z pohledu někoho jiného, než bitevní lodě, což jde blbě. Ale co já vím, třeba se Moore za pět let na konci Capricy vytasí s Band of Brothers of Twelve Colonies.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 22.7.2009 22:37:15
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Přesně tak jsem to myslel, military sci-fi z prostředí BSG, aneb invaze na Cylony okupovaný... Gemenon? :lol:

Příspěvek 05.8.2009 23:25:20
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Právě jsem dokoukal pilot Capricy a mám potřebu k tomu taky něco sdělit. Ze začátku se to jevilo velmi zajímavě. Prostřední část pilotu mi přišla spíše nudná a nezáživná. Ke konci to bylo zase napínavé. Herecké obsazení dle mého názoru není zrovna nejkvalitnější, ale už jsem viděl horší. Potom mě tam nesedělo pár věcí. Např. ten "papír, na který se dalo prstem klikat" :lol: Takovou technologii jsme přece v BSG neviděli, ne? A tohle bylo ještě k tomu 58 let před pádem Capricy. A nejvíce mě zarazilo, že malému Adamovi bylo 11 let a bylo to 58 let před pádem Capricy. To znamená, že, když začala BSG, tak mu muselo být 69 let, není to nějak moc? Na konci BSG by mu muselo být 73 let, což tedy určitě nebylo. Celkově to nebylo vůbec zlé, ale musím říct, že mě to neuchvátilo.

Příspěvek 05.8.2009 23:29:51
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tys to nepochopil, technologie je v době BSG zastaralá, protože po válce s Cylony přišly technologické bany - ten kouzelný papír se prostě taky zakázal.

Adamův věk bych neřešil, může to být retconování, může to prostě jenom dokazovat, že admirálovi bylo 73 a tím větší frajer to je. Olmosovi je mimochodem 62.

Jakkoliv mi Caprica pilot nesedl, tak tohle se mezi chyby řadit nedá.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 05.8.2009 23:41:09
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Kde bylo řečeno, že se ten papír zakázal? Co já vím, tak se omezila jen technologie na lodích. Ale asi máš pravdu, to je moje chyba. Ale s tím věkem mě to opravdu přijde divné. Na 73 prostě nevypadal ani náhodou.

Příspěvek 06.8.2009 00:03:12
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No prostě zakázal se taky, protože v BSG už evidentně nebyl :lol: Vyspělá technologie, šmitec.
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 06.8.2009 11:43:42
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Asi kdyby Cyloni chtěli, i skrz ten papír by mohli vyhladit lidstvo... :lol:
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 06.8.2009 11:47:38
Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ty ses směješ, ale víš jak já jsem se kdysi pořezal o papír? A teď si vezmi, že v tomhle papíru byl navíc proud! Jednou si nasliníš prst abys otočil stránku, a smičec!
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Příspěvek 06.8.2009 11:51:49
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No vem si, kdyby Cyloni skrz tu "holopásku" infiltrovali tu diskotéku :) Umíš si představit pařící Centuriony s flaškou v ruce?

Příspěvek 06.8.2009 11:52:12
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Daedalus.cz: jelikož se BSG odehrává v budoucnosti a navíc ještě na úplně jiné planetě, je možné, že tihle lidé mají prostě jinou fyziologii a dožívají se vyššího věku.

Příspěvek 06.8.2009 11:57:06
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, z našeho pohledu (lidí ze Země) se to vlastně odehrává v minulosti.

Příspěvek 06.8.2009 12:01:22
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo, ale pořád jsou minimálně dvě stě let napřed.

Příspěvek 06.8.2009 13:13:40
Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Věk Adamy může klidně být, měl odcházet do důchodu, tak proč ne v 69 (i když je to v armádě hodně)? A na začátku BSG (minisérie) je řečeno, že si Adama na Galactice nepřeje žádné moderní technologie...
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Příspěvek 08.8.2009 11:59:17
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Raynor: Moje tvrzení nemá s odvahou co dělat :) . Je to čirá neznalost. Já totiž podcasty nesleduji, takže jsem si vytvořil na základě skutečností, které jsem viděl v seriálu mylný názor.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 31.8.2009 08:49:10
Lt.C. John Sheppard Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 971
Bydliště: BS Daedalus, jinak Plzeňský kraj
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejvíc mě dostal ten konec. Celou dobu sem silámal hlavu kde vzali slovo cylon a ono cybernetic lifeform=cylon. Jinak si myslim že to bude stát za sledování ale určitě se to galaktice nevyrovná. Přece jenom mi tam chybí vesmírný bitvy. A taky mi dostal Adama. A nevíte kolik GB se vejde na ten papír?
Nebe má barvu krve a temnota přichází.
Povídka o SGA asgardech:Destiny of the Asgards-pokračování Pád Asgardů
Experimentální povídka:SG:OB-aktualizováno díl Little Suprise for Tok´ra

Příspěvek 16.11.2009 14:28:45
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co se týče Capricy já jsem nadšený... prakticky všechno tady bylo řečeno... k Adamovu věku... Viděl jsem i lidi, kteří v sedmdesáti vypadali lépe než Adama...
a k papíru: Jak bylo řečeno... prostě je to vyspělá technologie, která používá síť = tabu
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Další seriály

cron