Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Veronica Mars

Veronica Mars


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 02.4.2007 18:44:46
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Veronica Marsová je pravou rukou svého otce, los angelského 'soukromého očka' Keitha Marse, který dříve býval šerifem. Potom se ale v městečku odehrála vražda Veroničiny nejlepší kamarádky, dcery jedné z nejbohatších rodin - Lilly Kaneové. Šerif Mars se vydal po špatné stopě a ze všeho obvinil Lilyina otce, vlivného muže Jakea Kanea, jenže k vraždě se později doznal jistý Abel Koontz a lidé přestali Veroničině otci věřit. Ztratil práci, manželka se odstěhovala a vrstevníci Veronicu vyvrhli ze své společnosti. Alespoň tak to Veronica vždycky viděla. Jenže bylo to opravdu takhle? Byl Abel Koontz opravdu vrahem anebo v tom bylo něco víc? Proč má otec v sejfu i po tak dlouhé době stále složku s Lillyiným případem? A odstěhovala se Veroničina matka vážně jen z důvodů, které byly Veronice řečeny? Odpovědi na tyhle a mnoho dalších otázek se dozvíte v 22 dílném seriálu z produkce režisérů, jenž mají na seznamu např. Ally McBealovou, Chirurgy, Aktu X aj.


Tak co sleduje někdo tento skvělý seriál? Za dva dny jsem dal 13 dílů :lol:
Je to taková kriminálka ze školního prostředí

Jinak na Nově na to nekoukejte. Ten dabing tam je naprosto příšerný a naprosto vám ten seriál zkazí. Tak doufám že na to nekoukám sám :)
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 02.4.2007 19:00:29
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky se na to dívám. Ale sleduju to na Nově, ale po druhé sezóně (co se teď vysílá) to mám v plánu stahovat.
Na jiném fóru jsem četl, že je to úplná kravina, ale po tom co jsem viděl první díl. S tím nemůžu souhlasit. Je dobrý.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 02.4.2007 19:31:12
dastr Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 559
Bydliště: Atlantis (ŠPK)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nepřipadá mi to jako super seriál
" Líza: Tati, provedli jsme něco hrozného!
Homer: Rozbili jste auto?
Bart: Ne.
Homer: Probudili jste mrtvé?
Líza: Ano!
Homer: Ale auto je celý...
Bart a Líza: Hmm...
Homer: No tak sláva! "

Příspěvek 02.4.2007 19:32:44
Jack_xy

Odpovědět s citací
 
Zacina to kdyz prijedu domu a muzu rict ze kdyz sem hodne unavenej ze jen lezima divam se na to tak je to kravina jak barak...

Příspěvek 02.4.2007 19:38:53
dastr Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 559
Bydliště: Atlantis (ŠPK)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jj, to máš pravdu, a to přirovnání, to je dobrý :D
" Líza: Tati, provedli jsme něco hrozného!
Homer: Rozbili jste auto?
Bart: Ne.
Homer: Probudili jste mrtvé?
Líza: Ano!
Homer: Ale auto je celý...
Bart a Líza: Hmm...
Homer: No tak sláva! "

Příspěvek 02.4.2007 20:08:15
Vojta@ Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 331
Bydliště: Čejkovice (okr. Hodonín)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vůbec to není kravina, teda alespoň podle mě. Každý má jiný vkus. Tento skvělý seriál jsem objevil až po 1. řadě, až začali na Nově dávat Bránu, mno ještě o pár dílů dřív, ale to je jedno. Nevím jak to zní v originále, ale v ČJ je to taky dost dobrý a vtipný. Třeba až nebudu mít co dělat, tak si postahuju epky, které jsem neviděl.

Někde četl, že VM chce tv CW utnout, i když 3. serie je zatím nejsledovanější a pokračovat 4. serii, která bude situována o 10 let později, kdy bude Veronica ve službách FBI. Skvělý nápad, ale chci ještě aby to ještě zůstala. Když už tak ať ji hraje Kristen Bell, nikdo jiný!

Příspěvek 02.4.2007 20:17:18
Harry256 Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 393
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jj je to docela povedenej seriál, já ho teda ani tak nesleduju, jako spíš poslouchám :lol: ale když je to hodně zajímavý, tak svoje bulvy i od monitoru odlepim a jdu se koukat, českej dabing se mi teda hodně líbí, ale je fakt, jak tady říkal kolega nademnou :lol: , že v originále sem to neslyšel tak nevim

Příspěvek 02.4.2007 21:59:37
Vojta@ Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 331
Bydliště: Čejkovice (okr. Hodonín)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zvlášť ta co dabuje Veronicu má zajímavý hlas. Ale zaboha si nemůžu vybavit tu herečku. Nejdřív se mi ten hlas zdál na takovou mladou pěknou slečnu až moc dospělý, ale nakonec jsem pochopil, že udělali dobře s tím výběrem a že jim jen nedošli herečky..

Příspěvek 02.4.2007 22:32:43
Rubi Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 307
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pozerával som to, ako seriál sa mi to celkom ľúbilo, ale menej ako O.C.California.

Příspěvek 03.4.2007 21:00:59
Chuck_69 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je to super KUNA. :oops:
Hezky mi zprijemnuje odpoledne na novJe :-D :lol: :lol:
Mistr Stiffler budoucí leader Luciánské Aliance :-)
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 14.4.2007 12:30:55
Vojta@ Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 331
Bydliště: Čejkovice (okr. Hodonín)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dívali jste se někdo na včera na poslední díl 2. řady?? Bylo to mega super. Úplná bomba. Při té scéně na střeše mi běhal mráz po zádech. Zrovna jdu tahat další díly, snad si zvyknu na originál... :wink:

Příspěvek 14.4.2007 13:33:56
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přijde mi že se tam nic moc neděje, ale asi bych musel vidět aspoň pár dílů po sobě a do konce. Sem to akorát poslouchal dycky po bráně, ale v půlce přepínam na Medicopter 117 :lol:
Teď místo toho bude Walker, Texas Ranger :pukel: :roll:
Obrázek

Příspěvek 18.5.2007 10:20:41
Vendik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Nový Jičín
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
možná to není úplně suprový seriál, ale jsou i mnohem horší

Příspěvek 20.2.2011 18:22:10
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Velmi příjemné překvapení, jsem na začátku druhé serie a je to vynikající seriál :) .
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 21.2.2011 16:44:32
UPIRIK2 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nudáááááááá! Jak se na to můžete dívat. :scared: :scared: :scared:

Příspěvek 21.2.2011 18:13:08
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Protože má každý jiný vkus a každému se líbí něco jiného? :wink: Zkus se nad tím zamyslet :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 21.2.2011 18:53:50
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
UPIRIK2: asi tak, jako ty dokážeš i po třetí a čtvrté sérii pořád akceptovat Heroes jako nejlepší seriál, co jsi viděl. ;)

Ale k tématu... Veronicu jsem sledoval letmo, když to ještě běželo na nově. Docela se mi to líbilo, hlavně kvůli Kristen Bell. :)

Příspěvek 24.2.2011 20:30:57
UPIRIK2 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 114
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ee nejlepší co jsem viděl je Primeval a kdo tvrdí že ne :palka:

Příspěvek 24.2.2011 20:35:59
Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Uber hormon... a smajlíky. :roll: Z takovou se nediv, že tě pak nikdo nebude brát vážně.

Příspěvek 09.3.2011 21:31:52
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Trochu nenápadný a neprávem lehce tendenčně zařaditelný seriál. Při povrchním a zběžném pohledu se může jevit, jako další tuctová záležitost z prostředí střední školy. Nic není dále od pravdy. Veronica Mars je propracovaný mystery seriál s precizně vybroušenou detektivní zápletkou. Přesto, že seriál staví na známé koncepci "mystery of the week", má něco, co chybí např. Castlovi: souvislý a promyšlený story arc. Těžkopádně se snažím sdělit, že pod povrchem je toho mnohem víc, než jen další bezduchá americká záležitost. Začněme ale od začátku.

Hlavní dějovou linii, která přímo i nepřímo ovlivňuje kurz celého seriálu po celou dobu jeho existence, tvoří vražda prominentní středoškolské studentky Lily Kane. Smrt Veroničiny nejlepší kamarádky a dcery jednoho z nejbohatších a nejmocnějších mužů v Neptune Grand, významně změní jinak relativně poklidný život ve slunném městečku v Kalifornii. Veroničin otec, místní šerif - Keith Mars, byl pověřen vyšetřováním inkriminovaného zločinu. K jeho smůle vedly všechny stopy k Lilyině otci, který poté, co ho Keith konfrontoval, využil veškerého vlivu, aby ho odvolal z funkce. Ten se od té doby živí jako soukromý detektiv. V jeho práci, je mu více než pomocnou rukou jeho dcera Veronika, která byla po Lilyině smrti a následných kontroverzních krocích svého otce, vyobcována z elitní a privilegované skupiny přátel na Neptun High. Od té doby se Veronica snaží zjistit, kdo její kamarádku zabil ...

Nikoli v rámci hesla "velikost člověka je definována velikostí jeho nepřátel" řeší Veronica často triviální a zástupné problémy Neptunské smetánky i společenských vyděděnců. To, co dělá tyto přízemní případy, tak atraktivními, je neokoukaný a svěží přístup jejich řešení, vtip, nadhled a narativní charakter vyprávění, který hlavní představitelka často doprovází celou řadou peprných a vtipných aforismů. Významná část jednotlivých dílů je věnována hlavní příběhové ose, což je osvěžující změna, oproti nekonečnému prodlužování a vatě, jak je dnes zvykem. To všechno za asistence široké plejády barvitých a zajímavě vykreslených charakterů. Právě ty jsou jedním z hlavních důvodů, proč je seriál v kvalitativní rovině, na "míle" vzdálen většině současné produkce.

Groteskní postavy, často vybalancované na hranici absurdity, jsou zárukou dobré zábavy. Za všechny jmenujme Dicka Casablancu (ať žijí negativní konotace). Stále jsme ovšem na střední škole, plné náctiletých a excentrických jedinců, jednotlivé dialogy jsou protkány vodopádem arogatních, rasistických, xenofobních a ve vyjimečných případech i flagelantních náražek - pochvala za skvělé dialogy tvůrcům :) .
V průběhu tří let se v seriálu objevila celá řáda známých osobností a celebrit, za všechny jmenujme Paris Hilton (její herecká kreace sebe sama, je výjimečný zážitek :D ), Josse Wheedona, Charismu Carpenter, Alyson Hannigan, Steva Guttenberga a řadu dalších.

Během svého relativně krátkého života se seriál dočkal celé řady ocenění, pochvalných kritik, pozitivních recenzí a zařazení do několika žebříčků nejlepších seriálů :bravo: .
Podstatnou zásluhu na tom má hlavní představitelka: Veronica Mars, kterou nezapomenutelným způsobem ztvárnila Kristen Bell. Je to právě ona, kdo táhne celý seriál a je tím pověstným palivem v dobře fungujícím stroji. Výjimečnost obsažená v hloubce a ryzí přirozenosti, dělá z Veroniky jeden z nejlepších fiktivních charakterů, jaký jsem kdy viděl.
Je jenom věčná škoda, že Kristen nebyla za své vystoupení oceněna alespoň nominací na Emmy nebo Zlatý Glóbus. Absurditou všech absurdit, je pak situace, kdy si sama Veronica Mars, nepřímo v jedné episodě říká o Zlatý Glóbus pro svou představitelku .... :)

Co říci na závěr? Seriál má i slabá mista, která ovšem strategicky vynechám. Nejdůležitější je fakt, že slabiny jsou dostatečně pokryty přednostmi: pohlcující mystery aurou, každodenním kusem poctivé detektivní práce, pythicky konstruovaným příběhem, jedním z nejlepších opening credits za poslední léta a úžasnou, ale naprosto úžasnou hlavní představitelkou. Tyto a další atributy zajišťují této perle místo v moji "výkladní skříni", plné hodnocení a příslib toho, že se jednou k seriálu, který mi ukázal skutečnou hloubku, nejednoznačnost a ambivalenci pohnutých lidských charakterů, velmi rád vrátím.

Thanks "V", for everything.

Hodnocení: 5/5 We used to be friends ... a long time ago.
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 20.3.2011 00:20:30
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tenhle seriál je skvělý. Jediné co mi na něm trochu vadí je to, že už to nemám kam stáhnout :(
Kristen Bell je tu naprosto dokonalá a naprosto si mě v tomhle seriálu získala.
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Další seriály