Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Sanctuary

Sanctuary


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 04.1.2009 17:09:27
senju Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 86
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Sanctuary mě fakt dostalo hned po prvnim díle tak, že sem všechno skouknil za jeden den :D
Jediný co mi trochu vadí je fakt ta Amanda, já ji važně pořád vidim jako Carterovou a ty její vlasy mě k ní fakt neseděj :(

Příspěvek 06.1.2009 22:38:29
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1x13
Oh, all those shirtless men :D

Toto je spoiler!!!:
Zajímavý závěr série. Nemůžu říct, že bych seděla na kraji židle, ale hledání těch klíčů umožnilo hodně pěkné interakce mezi postavami. Hlavně James s Johnem byli naprosto skvělí. Jak si všechno vyříkali. John (nebo možná spíš Chris) má takový geniální záhadný úsměv, že člověk neví, co si myslet. Will s Clarou jsou zajímavá dvojice. Klape jim to. Rozhodně mi to přijde přirozenější než Will s Ashley, kde mi nepřipadá, že by to přátelství nějak extra fungovalo a že by na tom pracovali.
Ten herec, co hraje Teslu, je taky super, jenom nemůžu přijít na to, kdo ho hraje.
Amanda zůstala opět trochu v pozadí hereckých kolegů. Spíš mi poslední dobou přijde, že jenom řekne něco očividného a práci dělají ostatní.
Willovo krátké přátelství s Jamesem bylo hrozně pěkné, a líbí se mi, jak to Willovi pomohlo rovinout jeho "schopnost". Nepotřebuje být "abnormal", aby byl zvláštní. Tohle je možná ještě lepší.
Proč museli ale Watsona na konci zabíjet? :( :wall:
Ten závěrečný twist s Ashley jsem trochu čekala, jen jsem nevěděla, jestli zradí Henry nebo ona. Ale přišlo mi, že byla spíš nějaká omámená, když na konci předávala tu lahvičku. A má schopnost. Cool. :D
Teď by se taky mohli začít věnovat i Willovi a jeho matce, protože tam určitě je něco víc.


Každopádně jsem ráda, že to má druhou sérii a možná mi přestane z Amandy naskakovat husí kůže :D
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 06.1.2009 23:21:50
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Je pravda, že Amandině postavě chybí hloubka. Vina je jednak na scénaři, druhak na herečce samotné. Na osobní otázky odpovídá vyhýbavě nebo odvádí řeč jinam. Příklad za všechny: Will se ptá, jaké to pro ni bylo, když nacisté kapitulovali, a ona vykládá o tom, jak nedýchali vzduch...
Je naprosto jasně vidět, že tvůrci samotní nechtějí jít zatím u ní příliš do hloubky a tak i v epizodách, kde se to více než hodí, si jen smočí prstíček a už utíkají od vody. Requiem, Warriors, Kush...

Já jsem si Magnusovou a Carterovou nespojoval už od webizod, respektive pak od začátku seriálu. Tyhle dvě postavy jsou zcela jiné, chovají se jinak, mluví jinak, dokonce už i vypadají jinak. To si už snadněji spojím prince/poručíka George z Černé zmije s Gregory Housem... (pro neznalé Black Addera, oba hrál Hugh Laurie).

Klenotka: Teslu (ach, to je ale sympaťák... :pst: ) hraje Jonathon (ano, psáno takto) Young. Pamatuju si ho přinejmenším i z nějaké epizody Eureky...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 06.1.2009 23:24:08
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dabing se povedl - radujme se :D

Jenom ten Terš jako Heyerdahl je úlet :)
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 06.1.2009 23:26:47
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Hm... z dabingu zatím vím tolik, že Amandu opravdu dabuje Simona... a to je do čtvrteční reprízy prvního dílu asi tak vše... :roll:

nicméně... Co to je probůh za hodnost, Gesere?
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 06.1.2009 23:34:41
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na dabingfóru máš většinu obsazení...

Souvisí s mou přezdívkou
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 06.1.2009 23:57:30
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vím, že tam je, jsem ale línej a chci se nechat překvapit, až to uvidím... u většiny našich dabérů si navíc ani nespojím jméno s hlasem a kolikrát ani jejich nejprofláknutější postavu s hlasem.

Mno... Noční hlídce jsem nikdy na kloub nepřišel, stejně jako drtivé většině ostatní fantasy. Narážel jsem spíš na to, že to je takové protekční... :lol: což je pochopitelné a pobavující... :mrgreen:
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 07.1.2009 00:02:32
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tímto tu děkuji Markusovi,že napsal do SDI a díky němu byla zachována Postlerová :D

Eh,ty neznabohu :afro:
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 10.1.2009 00:40:50
Togorot Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 83
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Díl byl dobrý trochu škoda za ten cliffhangerem. U té Ashley jsem čekal spíš že má v pití jed a že jí budou léčit. To že más schopnosti bylo pravděpodobné v minulém díle se řeklo že schpnosti pětky jsou dědičné takže by ani neměla stárnout.

Příspěvek 12.1.2009 15:30:24
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Konečně jsem dokoukala Sanctuary, nějak jsem se po Edwardovi zasekla. Abych to shrnula, tak Requiem se mi líbil hodně, Warriors jen o trochu míň, Instinct už zase víc - to zpracování bylo prostě super. Jakože třeba takové Záhadě Blair Witch jsem nikdy na chuť nepřišla, tak tady se mi ta ruční kamera hrozně líbila. A příběh taky paráda, celou dobu čekám, že to někdo z aktérů schytá a když už to přestanu čekat, tak... :)

No, a závěrečný dvojdíl. Dobře, tam jsem trochu rozpačitá. První část dobrá, volnější tempo, ale člověk ví, že si na to dali dva díly, takže to ani nevadí. Druhá část slabší. Ale zase se musí nechat, že až na Magnusovou se všichni vytáhli :) Teslu jsem měla ráda už od Five, Watson s Johnem byla super dvojka a Willovi to s neviditelnou dívčinou taky šlo dobře. Doktorka Magnusová tam sice hodila pár pěkných postřehů, ale celkově toho moc neudělala a hlavně se dostala do Teslova stínu. Příběhová linie Ashley a Henryho byla ale taková... suchá? bylo z toho cítit, že to jejich zajetí není to hlavní, že je to jen proto, aby se mohlo něco později zkomplikovat - a díky tomu se ten úplný konec dal IMO dost čekat.

Na druhou sérii se těším hodně, ta první se celkově velice povedla a udržela si mou pozornost. Doufám, že se dočkáme nějakého hodně spleteného a tajemného příběhu v pozadí, nějak mi k tomu sedí :)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 17.10.2009 16:49:32
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Druhá řada Sanctuary začala (a začala opravdu neskutečně skvěle, musím říct), tak se divím, že tu nikdo ještě neoživil topic. :)
Zdá se, že toho budu muset ujmout já.

P.S. Omlouvám se za double-post, ale uběhlo dost času, navíc nová série :)

201-2 End of Nights I & II
Dojmy z celého dvojdílu dohromady se špetkou spoilerů:
Toto je spoiler!!!:
Už začátek byl hodně dobrý a pak se to ještě víc rozjelo. Od spolupráce Druitt & Magnus přes "tvorbu" super Ashley, hláškujícího Teslu a vedlejší linii z Big Footem až po závěrečný boj v Helenině Útočišti... Marně si vybavuji, co se vlastně dělo na konci první série, protože úvod do té druhé mě naprosto srazil do kolen. Vím, že jsem byla na konci S1 trochu rozpačitá z nemastného neslaného inputu Magnusové, ale v End of Nights zářila ze všech nejvíc - dejte Amandě prostor, vytáhněte ji ze sterilního prostředí SG a ona dokáže zahrát skvělé věci. Scéna s Freelanderovou, všechny výměny s Johnem, mrsknutí mobilem a hlavně závěr s Ashley; nádhera!
Z těch slabších okamžiků dvojdílu - rozhodně "invisible girl". Ha, Will nedrží celibát, dobré, v tomhle směru nemám výhrad. Vztahům v seriálech se nebráním, pokud to není příliš rušivým prvkem, což tady nebylo (jen to, že byla v Londýně mě trochu zmátlo...). Ovšem její předvídatelná smrt mimo záběr? Proč? Neříkám, aby si ji tam drželi, ale mohli ji nechat odejít důstojněji. Tohle byl nejspíš jediný okamžik, když jsem se neubránila srovnání s SG. Je tam zase vidět strach tvůrců nechat si v příběhu bujet nějaký vztah. A pokud chtěli ukázat, že tohle je skutečně válka, ve které umírají i ti good guys, tak si měli vybrat postavu, ke které se divák už nějakým způsobem citově navázal (já si teď ani nemůžu vzpomenout jak se neviditelná slečna jmenovala... smutné). Takhle to nefungovalo. Alespoň na mě ne.
Co naopak fungovalo na stoprocent byl úplně finiš. Smrt Ashley. (nebo ne? :) spoilery nesleduju, ale nechce se mi věřit, že by se jí zbavili úplně) "Mami..." Puf! A scéna fungovala o to víc, že ji prostě na závěr nechali plynout, žádný násilný střih nic... I kdyby mi díl z nějakého důvodu nesednul, tenhle závěr zaslouží dlouhé vzpamatovávací ticho následované bouřlivým potleskem.
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 18.10.2009 01:37:27
Leja Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 758
Bydliště: Martin - Brno (sem a tam, sem a tam, sem a tam...)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Práve som dodívala druhý diel a....? Neviem, čo povedať. Pri záverečnej scéne mi spadla sánka a zostala dole. Ako Linn sa spoilerom snažím vyhýbať... tak sa uvidí. Nateraz ale bez výhrad... teda takmer. Prakticky podobné, ako príspevok vyššie :)
Obrázek

Never run away from sniper, you will only die tired!

Příspěvek 18.10.2009 12:41:25
Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zrovna jsem se dodívala na nejnovejš díl a jediné čeho jsem teď schopná je ze sebe vypravit: "Wohoo!" Ten díl měl grády a závěr byl teda něco :shock: Z těch tří seriálů, které jsem teď viděla (SGU, The Clone Wars a právě Sanctuary), na mě právě Sanctuary udělalo nejlepší dojem aneb to nejlepší nakonec :D
Jen tak dál, jen tak dál! A více Tesly :oops:
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Příspěvek 18.10.2009 13:41:49
Zachin Airman
Airman

Příspěvky: 54
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Rád bych na Sanctuary mrkl. Lákají mě hlavně herci a tématika. Kdysi jsem viděl snad jen první webepizodu. Dotazy tedy jsou,

1.) Jsou ke všem webepizodám české titulky a je (WE) možné je normálně stáhnout, jako klasickou epizodu jiných seriálů?

2.) Jaká je délka stopáže všech jednotlivých dílů, ať již webepizod nebo těch vysílaných?

Příspěvek 18.10.2009 16:17:28
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
1.) K webizodám české titulky jsou a jop, je možné i samotné webizody stáhnout (mrkni na torrenty či warez fora).

2.) Webizod bylo osm po cca 5 minutách, klasické TV díly jsou pak po cca 40 min. Nicméně je IMO zbytečné sledovat webizody, vzhledem k tomu, že jejich příběh byl zčásti použit v pilotním dílu televizní série (s několika úpravami) a další část jejich stopáže se potom objevila ještě v několika dalších dílech první řady Sanctuary.
Je to dobré zkouknout třeba jako takový bonus, ale jinak je to v podstatě zbytečné (a za sebe musím říct, že i poněkud nudné :oops:)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 18.10.2009 17:07:49
Zachin Airman
Airman

Příspěvky: 54
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ok, mrknu na 1. a 2. řadu a webepizody tedy vynechám. K Dollhouse sem shlédnul všech 14 dílů 1. řady a pak měl akorát pocit déja vu.

Příspěvek 18.10.2009 18:02:03
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Linn: Nevím, co jsi to tahala za webepizody, ale ty, co mám doma mají průměrně každá 17 minut a ne 5 [8 webepizod=131 minut] a podle mě se na ně vyplatí podívat.
Mimochodem, znělka z webepizod se mi líbila o dost více než ta z televizní verze.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 18.10.2009 18:49:38
Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ivory: Teď na to koukám, moje chyba. Máš pravdu. Nevím, proč jsem si zafixovala pěti minutové... Každopádně tak jako tak mě nebavily ani zdaleka tak, jako potom televizní Sanctuary. :) Stran znělky souhlasím, teď už jsem si na tu seriálovou zvykla, ale webizodová vede.

Když už srovnání s Dollhousem, u něj myslím ten neodvysílaný pilot dal divákovi mnohem víc (po zkouknutí S1) než dají webizody zbytku Sanctuary... Ale to je samozřejmě můj názor, který nikomu nevnucuju. :)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Příspěvek 21.10.2009 23:13:38
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem si shlédla první dva díly 2. série a docela dobré. O hodně lepší než první. Víc akce, míň řečí a snad poprvé, co znám Amandu, tady nebyla jako Carterová, ale konečně vypadala jinak. Asi to dá práci Carterovou setřást, ale třeba ten monolog u Big Guye byl hodně jiný, než jsem u ní zvyklá.
Každopádně je dost přehrávaná mužskými kolegy. Hlavně Jonathon Young jako Tesla válí. Ty jeho scény s Henrym byly skvělé.

Doufám, že brzy začnou trochu řešit i ty otázky kolem Willa, které někdy v 1. sérii naznačili. A snad pojedou formou aspoň nějakého story-arcu a ne zase jednotlivými epizodami.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 22.10.2009 18:13:38
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak začátek Sanctuary byl něco, čeho jsem se nemohla dočkat, protože už první série se mi hrozně líbila. A druhá, no zatím je to fakt nářez. Herecké výkony fenomenální. A ano, nejvíc válí Tesla, z kterého charisma čiší na dálku. Chris jako John je taky dokonalý. Amanda, jak psala Klenotka, konečně přestává být Carterová, což je fajn. No a samozřejmě Ryan.

Jen mě teda naštvali, když
Toto je spoiler!!!:
zabili Claru Griffinovou. Ta byla skvělá. Ne, oni si tam místo ní pořídí nějakou husičku. Nechápu, proč se musí držet toho schématu, že hlavní hrdina v seriálu nemůže mít normální vztah. :roll:

Příspěvek 22.10.2009 18:34:22
rben Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 135
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak mě se začátek série líbí. A hodnotím ho i jako lepší jak první sérii.
Jen mě zaráží. Jak může mít menší sledovanost než SGU. ne že by se mi SGU nelíbilo. Ale zdá se mi že Sanctuary má lepší začátek.

Příspěvek 25.10.2009 23:29:13
Leja Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 758
Bydliště: Martin - Brno (sem a tam, sem a tam, sem a tam...)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Posledný diel... čo naň povedať? Páčila sa mi aj tá vedľajšia línia, hoci Kate si zaslúži plným právom titul, čo jej dal Henry... ja ju prosto nemusím. Možno sa to časom zmení, ale je priskoro vôbec uvažovať. A Ash? Pevne dúfam, že niečo vymyslia. Bolo by to pekné takto, dôstojné... ale aj tak. Však to poznáte :wink:

p.s. Ak niekto tuší, čo za pesničku je to na konci, nech dáva vedieť :)
Obrázek

Never run away from sniper, you will only die tired!

Příspěvek 06.12.2010 02:27:38
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dovolím si tu tady oživit, protože 3. série už nějakou dobu běží a je vážně dobrá. Nečekala jsem, že ti samí tvůrci, co se vyšťavili z nápadů při psaní pozdějších epizod Stargate, dokážou napsat napínavý story-arc. Dokonce vlastně několik story-arců.
Toto je spoiler!!!:
Po poslední epizodě je zjevná inspirace Ligou výjimečných, ale to nemusí vůbec vadit. Pokud uvidíme díky tomu častěji původní pětici pohromadě, tak jsem pro :D
Amanda už dokonce občas zahraje i něco jiného než je "Carter impression", hlavně právě v záběrech z minulosti a když má možnost být tam trochu mrcha.

Myslím, že to tam nakopla i přítomnost Kate, protože s Ashley to bylo trochu nemastné neslané (ne vinou herečky). Líbí se mi, jak kombinují scény a míchají postavami a dávají tak možnost vytvořit vztahy mezi všemi. Henry s Willem jsou spolu skvělí, a jen čekám, kdy se dostanou do nějakého maléru. :D

A myslím, že ten Willův zážitek potom, co "umřel" se ještě několikrát řešit bude. Teď ještě aby zodpověděli některé otázky, které se objevily hned na začátku (ano, pořád nám neřekli, co se vlastně stalo s Willovou matkou, protože Helen mu určitě neřekla všechno)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Další seriály

cron