Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Kriminálka Anděl

Kriminálka Anděl


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 31.3.2008 17:13:31
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
http://www.novinky.cz/clanek/136493-nova-zacala-natacet-kriminalku-andel.html


Tohle jsem se teď dočetla a nějak nevím, co si o tom myslet, tak mě zajímá, co si myslí ostatní. V první chvíli mě napadlo, že to bude asi aprílový vtip, ale vzhledem k tomu, že Apríla je až zítra, tak to asi je myšleno vážně.
Nechci ten projekt odsuzovat předem, třeba bude povedený a bude stát za podívání, ale nějak mi nejde do hlavy, proč nemůžou naši filmaři vymslet něco originálního a musí točit české verze zahraničních seriálů. Copak došly nápady? :roll:

No, ale možná pro nás, co máme rádi Stargate, bude pozitivum, že vrchního šéfa kriminalistů by měl hrát Miloslav "Jack O´Neill" Mejzlík :lol:

Příspěvek 31.3.2008 17:34:07
Blanca Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 365
Bydliště: Chuck Republic ;-)
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Moje první reakce byla "Are you f**kin' kiddin' me???" - česká verze CSI je prostě ... nee!


Tillionův koutek:
__________________________________
| CSI Angel? To je vskutku, vskutku zběsilý|
| nápad. Má reakce byla podobná, jako zde|
| kolegynina. Je to ale opravdu vtipné? Nevím.|
| Každopádně pokud to vtip není, přeji jim hodně|
| velkou výdrž, protože s například deseti sériemi|
| nenavazujích dílů bez rozvoje vztahů a postav sa-|
| motných by to mohli dotáhnout až do Vancouveru.|
------------------------------------------------------------------
"I used to think it is terrible that life is so unfair. But then I realized - wouldn't it be much worse if life is fair and all those terrible things are happening to us because we actually deserve them?"

Příspěvek 31.3.2008 17:48:29
Dark Angel Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1473
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mno mě to docela přijde jako nepovedený vtip - v souvislosti s americkými CSI to možná bude vypadat i parodicky, ale na druhou stranu pokud to bude podle skutečné události, tak by to mohlo být zajímavé a navíc se na tom nedá tak moc zkazit
Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Mé Povídky ZDE

Příspěvek 31.3.2008 18:09:58
Hexx Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 347
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já si myslim, že to bude buď k smíchu nebo k pláči (případně k obojímu). Každopádně jsem na to hodně zvědavá, protože je mi jasný že opravdový CSI to nemůže sahat ani po kotníky...
Bude někdy naše civilizace natolik vyspělá, že se budou koblihy plnit rovnoměrně?

Příspěvek 31.3.2008 18:50:37
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jo o tom už nějakej pátek vím - nevím proč ale tohle je jedna z mála věcí které se ani neděsím - docela jsem i na to zvědavej. Si vemte že i humoresky měli napínavé okamžiky - a takový napůl detektivní "strážce duší" byl taky dobrej seriál - ale ted mě napadá - tohle asi točí Nova co? - Tak nic no :lol: :lol: :lol:

Ale co se týče kriminálních seriálů - nejlepší je stejně a asi i bude NCIS :lol: :lol:
Obrázek

Příspěvek 31.3.2008 19:01:06
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Black: Mno právě, točí to Nova :lol:
Ale že ses zmínil o Strážci duší, ten se mi fakt líbil. Mohli by ho dávat znova.
Nevím proč, ale české detektivní seriály nějak moc nemusím :roll:

Příspěvek 31.3.2008 19:12:27
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
no strážce duší mám doma - takže že to nedávaj není problém že? :lol: :lol:
No tak já zas tolik českej detektivních seriálů neznám - z těch novějších možná tak "Eden" ale i na ten se dalo docela koukat (ale opět ČT) :lol: :lol:
Jenom doufám že když chtěj natáčet něco nového co ještě Nova nezkoušela že tam nehoděj "ozkoušené ksichty" (z ulice a podobných kravin - protože ty "herci" vážně neuměj hrát :roll: )
Obrázek

Příspěvek 31.3.2008 19:16:30
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vždyť detektivka je tak to jediné, co u nás ještě v televizi umí natočit. Jen mám strach aby ta jejich inspirace CSI opravdu neskončila v parodii. Snad to neskončí jako u toho strážce duší, který sice není špatný, měl dobrý napad, ale potenciál zůstal nevyužitý. České Akta-X to doopravdy nejsou.

No uvidíme co se z toho Anděla vyklube, můžem jen doufat, že to nebude jen další atrapa na seriál.

Příspěvek 31.3.2008 19:55:34
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Proč to všichni předem zatracují? Že to natočila Nova? Kdo jiný by měl natočit moderně udělaný (a jistě drahý) seriál než komerční televize? To vypadá, jako kdyby se český "intelektuální" divák bál něčeho nového.
Počkáme si a uvidímeů...třeba nás to pobaví, třeba nás to rozpláče, ale třeba nás to taky mile překvapí. :wink:

Příspěvek 31.3.2008 20:00:49
henzis Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 344
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyby tam aspon nasadily nové tváře. Ale nechám se překvapit.

Příspěvek 31.3.2008 20:10:59
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Pochybujo že to bude něco na co si udělám večer čas...


Bože můj koukněte na tu sledovanost ! na českej národ jen tak někdo nemá XD
http://www.novinky.cz/kultura/tv-sledovanost?date=19.03.2008
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 31.3.2008 20:42:25
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
vzpomínám si, že loni byl CSI: Praha amprýlový žert na jedne TV-stránce a o rok později - realita? 8)
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 31.3.2008 20:54:12
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bob 1 píše:
Pochybujo že to bude něco na co si udělám večer čas...


Bože můj koukněte na tu sledovanost ! na českej národ jen tak někdo nemá XD
http://www.novinky.cz/kultura/tv-sledovanost?date=19.03.2008


Myslíš, že jiné národy jsou na tom lépe? Slováci určitě sledují to samé, jen to mají v češtině :D

Příspěvek 31.3.2008 23:44:01
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
lol, když porovnám sledovanost Detektoru (550K) který chcou zrušit, proti "hitovce" Útěku z Vězení, který běží o hodinu dříve (636K) tak celkem nátěr pro PB (i když mu konkuruje Heroes, který ale nepřekročil hranici 600K)

btw, pokud by tam byl případ z čínskýho bistra tak to bude zajímavý seriál... 8)
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 01.4.2008 00:41:42
Kalen Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 104
Bydliště: Okres Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já jsem na tento seriál zvědavý a doufám, že bude kvalitně natočen, protože natočit kriminální seriál z aktuálního českého prostředí mi přijde přinejmenším jako inovativní nápad.

Každopádně bych chtěl, aby nebylo odsuzováno něco, co ještě není hotové a shlédnuté. Takový přístup mi přijde poněkud ubohý.
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 01.4.2008 01:04:17
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
České detektivky, i když jich moc není, bývají kvalitní. Myslím, že v tomhle jsou čeští scénáristé docela dobří. Problém je spíš v tom, že diváci jsou zvyklí na divoké honičky v autech a střílení alá Starsky a Hutch a když se pak totéž přenese do českého prostředí, tolik to nefunguje. A tak se spíš zaměří na normální vyšetřování a to lidi tak nebere. Nevím, proč třeba střílečka u nás působí skoro až směšně, ale řekla bych, že u nás si to tak nějak neumíme představit.
Jsme zvyklí na zloděje aut a kapsáře, ne na vrahy a násilníky (česká povaha), takže akční honička sem prostě nepasuje. To ale neznamená, že tomu nechci dát šanci. Seriál Redakce taky býval celkem dobrý, i když ho točila Nova. Aspoň tam dají nějaké nové tváře a Stropnický a Mejzlík jsou fajn. Sounds good to me. :wink:

Padla teprve první klapka - nebudu to odsuzovat prostě proto, že je to "české". Zkuste kouknout vedle na německé televize a jejich seriály - *to* jsou vykrádačky. :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 01.9.2008 20:20:55
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak jsem se rozhodla podívat na premiéru téhle nové kriminálky a ci mi tam už po těch patnácti minutách vadí - hraje tam příšerná hudba a oproti řeči je hrozně hlasitá. Kolikrát se tam i ta řeč ztrácí, protože ta hudba jí přebije.
A druhá věc je technická. Na místě činu hrabou na věci bez rukavic. Nevím jaká je běžná praxe českých kriminalistů, ale mně to přijde zvláštní :roll:

Případné další postřehy po skončení dílu :smile:

Příspěvek 01.9.2008 21:20:14
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Mě se teda první díl líbil - na české poměry to bylo povedené.
Pravda to místo činu bez rukavic - ale co vždyť to jsou český borci z Anděla :lol: :lol:
Obrázek

Příspěvek 01.9.2008 21:27:33
Mjr. M. Kouba Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 107
Bydliště: Nedaleko Humpolce
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mě to taky na české poměry přijde značně povedené, jediný co my zkazilo dojem bylo, jak utli větu pikosekundu potom co ji Ajťák dořekl.
Co rukavice, v Lékařských záhadách zase při vyšetřování lidí s neznámou infekcí nepoužívali roušky.
Obrázek

Příspěvek 01.9.2008 22:35:36
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Těch rukavic jsem si nevšimla, trochu mi vadily někdy až už moc ty rozostřené záběry. Ale znělka byla pěkná (CSI: Angel indeed :smile: ) a kamerově to bylo zajímavé. Jenom mi to jejich špičkové vybavení tam trochu nesedí s tím, co mají tady na kriminálce, ale buď je to tím, že tam to je za v Praze a/nebo v televizním seriálu. :D
Každopádně mě to nezaujalo natolik, abych si pustila další díl. Nejvíc mi byl sympatický ten mladý nový detektiv, David Švehlík ho hrál. A jakou roli tam měla ta psycholožka, taková Deanna Troi, možná? Uvidím, možná tomu dám ještě šanci, třeba to bude mít i nějaký příběh. Ale opravdu nevím, nevím.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 01.9.2008 23:45:50
Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, já se na další díly taky podívám. Už jen ze zvědavosti. Co mi ale ještě vadí, krom hudby, je to taková pánská jízda. Jen jedna ženská postava mi přijde málo. Ale zase, nevím, jak to u českých kriminalistů chodí. Nevím, kolik je žen vyšetřovatelek.

Příspěvek 02.9.2008 08:38:38
Gralex Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 52
Bydliště: Forgotten realm: Prague
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Me osobne nejvic drazdily pomerne nasilne natluceny vztahy mezi postavama. Mohly trochu pockat a zakomponovat to tam mnohem mirnejsi cestou nez kladivem.
"Jake jsou zpravy pro nasi Velitelskou lod?"
"Ale Pane, my nemame zadnou Velitelskou lod."
"Nemáme Velitelskou lod?! Proc mi o tom nikdo nerekl?!"

Příspěvek 02.9.2008 11:31:53
stalker Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 654
Bydliště: Rakovník
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na naše poměry slušně natočený seriál, který vypadá, že by mohl být mnohem lepší, než všichni ti němečtí, rakouští a francouzští komisařové, které nám doteď předkládali. Rozhodně příjemná změna na české televizní scéně. Té Rodinné pojišťovny v růžové zahradě ošklivky Katky už začínalo být opravdu dost.
Jsem zvědav, jak se vypořádají s dalšími díly.

Příspěvek 08.9.2008 21:19:02
Van Tom Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 407
Bydliště: okres F-M
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
zakoupili rukavice 8)
jinak sem nepochopil ten konec jak ta babka střílela z té pistule, to byla kuličkovka :twisted: nebo nemají prachy na náboje? :shock:
"It stopped..." Felix GAYta, our commander, who we beliave in

Příspěvek 08.9.2008 21:56:01
rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ze by pokus o Horatia Caina :D
" IMMORTALITY "

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Další seriály

cron