Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Life on Mars

Life on Mars


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 22.9.2009 22:23:53
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Ono před tím, než umřel, mohlo trvat pár vteřin a neříká se, že ti před smrtí proběhne myslí celý život? Navíc ono to mělo symbolizovat posmrtný život. Aspoň to tak tvůrci říkali, ale nějak konkrétně to nezamýšleli, a nechali to na divácích.
Podle mě konec opravdu skvělý. Amíci by si něco takového netroufli, protože by jim sebevražda jako happyend neprošla. Tak to ukončili jinak. Nemuseli to vůbec natáčet. :roll:


Ten přízvuk je manchesterský, a je opravdu děsný. Měla jsem problémy tomu zpočátku rozumět, až jsem si našla anglické titulky, i kvůli některým Genovým slovním hříčkám. :wink:

Ono se vyplatí na to kouknout aspoň dvakrát, protože si pak všimneš spousty detailů a paralel. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 23.9.2009 00:31:45
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Toto je spoiler!!!:
Ano, vlastně by teoreticky mohl život v tomto stavu mrknutím oka, ale pak se tedy zas neshoduje doba, kdy byl v komatu s dobou pobytu v 1973. Resp. bylo vidět, že v komatu je nějakou dobu, plus mínus podobnou reálné době. Samozřejmě se může namítnout, že čas je v tomto případě hodně relativní a rychlost plynutí se může každou chvíli rapidně změnit.
A pokud to má symbolizovat posmrtný život, pak jsou nelogické události, které probíhali v komatu. Jistě, de facto jednou nohou v hrobě, ale i tak. Navíc jsou tu ty věci ovlivňující jeho tělo v 1973, když se mu něco v komatu stalo (viz to předávkování...). Napadá mě tak max. odproštění od těla, když se finálně odmítne "vrátit" a přeladí tu stanici. A tím odproštění od fyzického ovlivňování. A pominu teď podíl mozku a tedy těla, jelikož by tu už byla řeč vlastně o "duši". Ale to už mi přijde trochu moc mimo :).

Sry, já vím, že to hrozně rozebírám, ale když vidím nějaké zabudované skutečnosti, které mi pak přijdou, že si protiřečí, tak se ozvu...znáte mě. :sorry:

Toto je spoiler!!!:
Jo a jak to tedy bylo s tím utečencem z blázince? Furt mi to vrtá hlavou. V tom blázinci nebyl od začátku...ne...?


Aha, manchesterský...díky :). To až o tom budu zas někomu vyprávět ;-).
Dvakrát...hmm, asi budeš mít pravdu, ale...mám dlouhej seznam ;-).
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 23.9.2009 12:49:35
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já už ti žádný seriál doporučovat nebudu :lol: Nepochopila jsem z toho, cos napsala, jediné slovo :smile: :wink: (to spíš souvisí s tím, že jsem ještě neměla kafe :D )

Toto je spoiler!!!:
Utečenec z blázince? Já jsem to teď asi rok neviděla, tak nevím, co myslíš? :scratchanym:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 27.9.2009 22:45:10
Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dej si kafe a přečti si to znovu ;-).
Toto je spoiler!!!:
2x01 Tony Crane, toho myslim.
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Příspěvek 05.2.2010 12:07:17
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hmmm ... Britové umí. Kdyby se seriál vydával za čistokrevnou detektivku ze 70. let tleskám ve stoje, takhle je to "jenom" výborný seriál (sny vs realita, cestování časem a další sci-fi atributy bych oželel) - nicméně scénaristi mají bod za invenci :wink:
K postavám: John Simm alias Sam Tyler je skvělý. Jediné co mi občas vadilo, bylo jeho věčné moralizování. Každopádně tou největší hvězdou seriálu je agresivní, přímý, řízný a do huby si nevidící DCI Hunt. Prostě polda s koulemi. Přesně podle mého gusta :) .
Muzika je úchvátná, ale dovolím si nesouhlasit s většinovým míněním, protože nejlepší skladbou v seriálu není "Life on Mars" od Davida Bowieho, nýbrž "The Who" od Baba O'Riley :bravo: :bravo:
Nejsem fanda a rozhodně neholduju britským seriálům. Pokud se na to díváte z tohoto pohledu, tak je Life on Mars zlatou rybkou v kanálu La Manche :) . Anyway palec nahoru, za rozpoznání, kdy je třeba skončit. Jen málo lidí (producentů) to dokáže s takovou gracií, jako tvůrci tototo seriálu.

Hodnocení: 8,5/10
Uvidíme co nabídne "Ashes to Ashes"
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 05.2.2010 12:46:45
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Fancipal: Tak oni neskončilo, bo to chtěli tvůrci (mám pocit, že ti samí furt dělají Ashes to Ashes), ale bo Simm nemá rád dlouhé závazky a tak chtěl skončit :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 26.6.2010 20:03:27
Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ashes to Ashes
Naprosto úžasné a dechberoucí pokračování Life on Mars. Skvělý scénař, vzájemná provázanost a odkazy na LoM a především hlavní představitelka: Alex Drake. Keeley Hawes zvládla obtížnou roli na jedničku. Dle mého názoru se vyrovná svému předchůdci ve všech ohledech :) .
Kvalitativně řadím na stejnou úroveň jako prequel. Nejlepší seriály z Británie za posledních x let.
Obrovský respekt k tvůrcům :yes: .
Hodnocení. 8/10
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Příspěvek 23.10.2010 21:24:48
miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co to sakra má být za konec? Já vůbec nepochopil z jaký doby je.
Toto je spoiler!!!:
Jedině že by přežil ten skok z tý dvacetipatrový budovy a je zase v kómatu.


Du si stáhnout Ashes to Ashes :D


EDIT: Jsou český titulky k Ashes to Ashes?
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příspěvek 26.10.2010 15:12:01
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
O to právě jde. Máš být na konci zmatený.
Toto je spoiler!!!:
Ale vysvětlení je v podstatě to, že se probudil z komatu v roce 2006, ale realita pro něj už nebyla realita, a bylo mu líp v roce 1973. Tak skočil, aby se tam vrátil. V rádiu tam v autě pak je jasně slyšet "Same, ztrácíme tě..." a on "Nesnáším tuhle stanici" a přeladí to. Čili ten pád přežil, ale umírá a v té poslední chvíli, kdy je v roce 2006 naživu, žije v mysli život v roce 1973.
Tvůrci sami naznačili, že je to vlastně posmrtný život, ale že dávají přednost tomu, aby si divák sám rozhodl, co si pod tím představuje.
V Ashes to Ashes je to ale snad vysvětlené. Neviděla jsem to, jen jsem četla spoiler. :wink:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 05.6.2011 19:04:02
miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jsem se konečně dokopal k dodívání Ashes to Ashes.

Podle mě se naprosto vyrovnal Life on Mars a někdy byl i lepší. Jediné co mě štve, že i přes to napětí mezi Alex a Genem se nedali dohromady. Posledních pár epizod bylo naprosto skvělých a konec se rozhodně zařadil do TOP 10 ukončení, co jsem kdy viděl.

And, you're nicked!
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Předchozí

Zpět na Další seriály

cron