Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály True Blood

True Blood


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 22.9.2008 16:40:54
HAck Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1392
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když tento rok zrušili Moonlight, nebyl jsem moc nadšený, ale naštěstí se objevil nový seriál o upírech. Ovšem od Moonlight se v mnohém liší, ale je nejméně stejně kvalitní.

Za seriálem stojí Alan Ball, což je tvůrce Six Feet Under (velmi kvalitní dílo). Je založený na knižní sérii The Southern Vampires Mysteries od Charlaine Harris. Co je zde zajímavého? O existenci upírů všichni ví, jelikož před dvěma lety došlo v celostátní televizi k přiznání a dokázání existence upírů. Ti se mohou živit tzv. syntetickou krví True Blood vytvořenou japonskými vědci. Tahle krev se dá sehnat kdekoliv. V barech, supermarketech atd. Někteří lidé se s jejich přítomností smířili, jiné je ignorují a někteří se na nich pokoušejí vydělat.

Ústřední postavou je servírka Sookie Stackhouse. Sookie pracuje v jednom baru v malém městečku Luisiana. Obyčejná ale zdaleka není. Dokáže totiž lidem číst myšlenky. To jí samozřejmě hodně komplikuje život. Nemá žádný osobní život. Jí a jejího bratra Jasona vychovala babička po náhlé zrátě jejich rodičů. Jason je pěkné kvítko, jak už se v prvním díle můžete přesvědčit. Jednou však do baru přijde charismatický upír Bill Compton, který Sookie zaujme na první pohled. Sookie mu navíc nemůže číst myšlenky. A jak to tak bývá, Sookie se do upíra zamiluje.

True Blood je hodně zvláštní seriál. Jeden uživatel csfd ho trefně přirovnal k Dexterovi. Tam si taky po prvním dílu nejste jisti co od toho čekat. Hodně se tam nadává, je tam spousta sexu, ale zároveň to má ojedinělé kouzlo, které vás donutí dívat se dál. Rozhodně vyzkoušejte (zatím jsou odvysílány tři díly).
Mr. Franz I think careers are a 20th century invention and I don't want one.

Příspěvek 22.9.2008 17:04:45
Zoidy Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 246
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ten Dexter je rozhodně zajímavé přirovnání. Ten seriál je takový, no řekněme jiný. Zatím se tam neděje nic velkého, spíš takové seznamování s prostředím a postavami, ale kupodivu i přesto se na to pořád dívám dál a co víc, docela se mi to líbí :) . S cenzurou si tam hlavu rozhodně nelámou, což je jenom ku prospěchu, akorát jak sem psal v prvních dojmech, tak mi tam moc nesedí některé postavy. Uvidíme co z toho bude dál, potenciál to určitě má.
Jinak kdyby někoho zajímaly moje komplexnější první dojmy 8) :
http://www.serials.estranky.cz/clanky/drama/true-blood
Living is easy with eyes closed.....

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Další seriály