Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Crusoe

Crusoe


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 18.10.2008 18:03:51
Zoidy Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 246
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Seriál je novodobou variací na tradiční příběh o Robinsonu Crusoeovi, ale místo abychom pozorovali, jak Robinson ztroskotá a poté se trápí s rozděláváním ohně podobnými nezáživnými záležitostmi, se rovnou dostáváme do doby, kdy už je na celém ostrově jako doma, společně se svým přítelem Pátkem zde bojují o přežití a marně čekají na záchranu.

Rozhodně nevypadá špatně a můžu doporučit. V poslední době to vypadá, že je nějaká móda zpracovávat staré příběhy jako seriály. Už jenom čekám na Pána prstenů seriál :) . Pište názory pokud jste to viděli, docela mě to zajímá. Zatím je pouze jedna dvouepizoda.
Jinak mé komplexnější první dojmy a nějaké ty obrázky najdete na:
http://www.serials.estranky.cz/clanky/drama/crusoe
Living is easy with eyes closed.....

Příspěvek 18.10.2008 19:27:04
Over.Lord Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 63
Bydliště: Aurora
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je českej seriál?
Obrázek
Obrázek
Nos must amitto vivo en!

Příspěvek 18.10.2008 20:07:01
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:rflmao: :rflmao: :rflmao:
Českej seriál? Tak to se povedlo.

No tenhle seriál jsem docela zvědavej už od doby co jsem o něm poprvé slyšel, snad brzy vyjdou CZ titulky :)
Obrázek

Příspěvek 18.10.2008 20:15:37
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Over.Lord: :rflmao: Ne... to opravdu není... spíš by se dalo říct britsko-americkej...

Blackthunder: Kdyby aspoň anglický... protože tomu pirátskýmu mrmlání při vší snaze prostě nerozumím :)

:) Tak už jsem taky viděl první dvojdíl a vcelku dobrý. Seriál vypadá koncipovanej jako taková rodinná podívaná, žádná hlubokomyslnost, žádní záhadný Lost nebo tak...
Musím tvůrce pochválit za zvolený začátek. Že seriál začíná až nějakou dobu po ztroskotání Robinsona, už je s ním i Pátek a oba jsou pěkně zabydlení. Protože kdyby se chronologicky drželi literární předlohy, tak půlku seriálu koukat na hybrid Kutila Tima a Receptáře, občas obohaceného nějakou příhodou "lov slípky" by bylo dost uhozený :lol: . Ale do budoucna doufám, že těch flashbacků zas tolik nebude, protože jejich četnost tady mi přišla trochu rušivá. Jasný - chtěli přeci jen nějak osvětlit Robinsonovu záchranu Pátka a taky museli zaset něco do flashbackové budoucnosti (tj. celá věc kolem Zuzany a kmotra - Sama Neilla), ale tady mi jich přišlo až příliš.
Líbilo se mi, že si tvůrci dali trochu záležet i na mluvě. Robinson samotný sice mluví těžce americky, ale Pátek nebo z prvního dvojdílu kapitán Lynch měli jakýsi dobový a enviromentální přízvuk... samozřejmě jen natolik, aby jim bylo ještě rozumět. :)

Doufám, že Crusoe na NBC ještě nějaký ten pátek vydrží...
A mimochodem, není to tak docela americký seriál. Pro NBC ho totiž produkuje britská společnost Power v koprodukci s jihoafrickým Moonlightingem a kanadskou Muse. A samotný seriál se točí v interiérech kolem Yorku nebo v exteriérech v NP North York Moors, v jižní Africe nebo na Seychellách... :)
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 19.10.2008 00:08:26
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak je to nový seriál na známé téma... Podle mě vybrali hlavního představitele, pátka i pčedstavitelku sussane velmi dobře, úvodní dvojdíl byl pěkný a zábavný, jsem zvědav jak se to bude odvíjet dál a jak promění příběh aby zústal alespon trochu originální... podle pilotu se jim to daří.... btw sorry za duplicitní, nějak jsem to přehlíd, ješte jednou sorry asi večer nějak nevidim nebo prohlížeč prostě nenašel v hledání... jinak jako seriál to není špatný...
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 02.11.2008 02:57:04
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Čtvrtá epizoda přidala seriálu další rozměr...
Zápletku si tentokrát vypůjčila ze samotného závěru Defoeovy knihy, ale s dějem se vypořádala pěkně po svém. Obživlé kostry v džungli, vybuchující kokosy, každý plán na záchranu kapitána a porážku vzbouřenců skončí hůř, než ten předchozí... :)
Tu přestrojenou holku jsem jako holku poznal okamžitě, nechápu, jak může být zbytek posádky tak slepej, že to nevidí. A při šermovém souboji Crusoa se vzbouřeným vzbouřencem, prostě s tím, co převzal loď a chtěl s ní odplout, zatímco šéf-vzbouřenec se na ostrově honil džunglí, jsem byl dost překvapenej, když Crusoe dostal pár švihů, zatímco jeho protivník ani ránu... Samozřejmě - Robinson souboj vyhrál (pořád je to seriál produkovaný pro Američany), ale celkově prohrál, skoro se utopil a navíc plavat těch pár set metrů ke břehu s otevřenou ránou... ouch
A při tom flashbacku do doby, kdy Robinson na ostrově ztroskotal, jsem si jednoduše nemohl odpustit myšlenku - kterej blbec si udělá přístřešek s ohýnkem na otevřené pláži, zvlášť při tom větru, co se tam hnal...

:D Epizoda měla otevřený konec, což je dobře, protože tohle je námět, který si zaslouží být roztažen. Jelikož je to seriál, dá se očekávat, že příští nebo přespříští týden neskončí vše dobře, Robinson s Pátkem nenasednou a neodplují do Anglie.
Jsem zvědav, jak to vyřeší... Vyhrají vzbouřenci definitivně? Vyhraje kapitán s pomocí Crusoa a odmítne ho vzít na loď? Vyhraje kapitá bez pomoci Crusoa a odmítne ho vzít na loď?
:) Mno... možná ještě trochu víc by mě zajímalo, jestli někdo z nově dorazivších na ostrově zůstane... samozřejmě kromě již mrtvých.

EDIT: Tak na IMDB už se objevilo, že první sezóna má třináct epizod. A vypadá to, že příští epka nebude pokračováním této. Zřejmě se rozhodli zabalit to tím prohlášením na konci "Bude jim trvat týdny, než opraví loď. A po tomhle se už do vnitrozemí neodváží." Což teda teď chápu jakože ta loď u pobřeží třeba bude, ale děj se jí nebude moc věnovat. Možná do příští epizody už odpluje, možná se toho znovu dotkneme za dva nebo tři týdny...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Příspěvek 02.11.2008 11:14:52
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak rozjíždí se to pěkně a zamaskovaná dívka byla opravdu k "nepoznání", doufám že ona zůstane na ostrově.... bylpo by zajmavé řešit jestli se Crusoe rozhodne býti nevěrný či už byl s pátkem.... tedy já si myslím že ne... ale angličané... u noich člověk nikdy neví.... a ta dceruška kapitána taky stojí za hřích, mamina není také špatná... no nevím jak se ti vzbouřenci ovládají obvzlášt kdo ví jak dlouho byli na moři..... těším se na další díl...
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 13.11.2008 02:10:22
Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak rozhodně výbornej seriál kterej zatím vůbec neztrácí na zajímavosti (zatím se mi nestalo, že bych se u něj nudit)
Společně s Merlinem asi to nejlepší co letos začalo :D
Obrázek

Příspěvek 23.11.2008 11:22:46
Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Omezenost obohacování děje o postavy byla od začátku trochu slabost tohohle seriálu. Ačkoliv to ve čtvrté epizodě dočasně vyřešili tím, že u ostrova přistáli piráti, zápletky jsou tím stále poznamenané.
Některé epizody se s tím vyrovnaly vskutku tak bravurně, že kromě Robinsona a Pátka ani nikoho dalšího nepotřebovaly (1x03 je to zářivým příkladem - byl to příslib skvělé budoucnosti seriálu).
Bohužel tady, v sedmé epizodě, se to zase ukázalo z té horší stránky. Už podruhé v krátké době spočíval příběh v tom, že Robinson zachraňuje Pátka, i kdyby kvůli tomu měl umří/přijít o možnost dostat se z ostrova.
Kupodivu to jediné, co mě na sedmé epizodě opravdu poutalo, byly vedlejší zápletky a drobnosti. Jednak mě konečně chytly ty Robinsonovy flashbacky z Anglie, jak jsem očekával, Blackthorne (Sam Neill) opravdu na Robinsona chtěl ušít nějakou boudu. Dokonce je to i taková konkrétní bouda, jakou jsem čekal.
Druhou světlou chvilkou byla postava Olivie/Olivera. Jednak to, že i v krizových a časově nedostatkových situacích si vždycky ta holka čas na to se odmaskovat. Druhak, co si budem nalhávat, celá ta část, jak ze svých šatů udělala provaz. Jen tak mimochodem, ta holka má celkem pěkný prsa... :)

Dělal jsem menší průzkum a Crusoe si nevede moc dobře, v pátek se potácel až na samém dně příček. Snad alespoň dokončí první sezónu. I když osobně si myslím, že tenhle seriál by měl tak dvě tři 13tidílné řady (jen z toho neudělat další nekonečné Lost), bojím se, že se nedostane přes první. Je to škoda, protože to je opravdu dobrý seriál, jen si asi nedokázal získat šiřší publikum...
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Další seriály