Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Jaký nejlepší scifi seriál jste viděli?

Jaký nejlepší scifi seriál jste viděli?


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vedle je stejný téma o filmech, tak proč neudělat to samý i o scifi seriálech? :) Nechť započne FLAME!!! :D :twisted:

Takže u mě to vyhrává na plný čáře BSG v těsnym závěsu následuje Babylon 5 a poté pro mě největší překvapení letošního roku Fringe. Dále to je The 4400 (předčasně ukončený klenot) a moje Top 5 uzavírá Taken.
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

mark65 Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 276
Bydliště: atlantis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
babylon 5, bsg, sga,4400
Obrázek

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pré Akta X :lol: :lol:

U mě jednoznačně vede BSG... to asi v nejlbižší době nic nepřekoná...
Obrázek

Russell Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak u mě samozřejmě taky vede BSG...je to prostě nejlepší scifi....potom Fringe,Sanctaury
www.humantarget.sff.cz
www.justified.fan-project.com
www.fallingskies.sff.cz

Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Babylon 5, BSG a pak dlouho nic...
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
U mě je neotřesitelně na prvním místě Babylon 5, pak Battlestar Galactica a Farscape.
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Doctor Who, BSG, DS9
Moje top 3 :D

Z Babylon 5 jsem viděl asi zatím 5 dílů takže se to může ještě změnit ale zatím z mých shlédnutých scifi (DW, BSG, ST TOS, TNG, DS9, Firefly, 4400, Farscape, Sliders, SG1, SGA, [asi jsem na něco zapomněl, ale to stačí]) tyhle tři vedou
Obrázek

g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dr. Who je scifi? Já teda viděl akorát záběr na nějakou pojízdnou toaletní budku s dělem uprostřed :)
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Blackthunder Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1825
Bydliště: Pardubice - Česká Republika - Sol 3 - Sol System - Mutter's Spiral - N-Space
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To je proto, že seš Magoooor :rflmao:
Naposledy upravil Blackthunder dne 15.5.2009 15:12:24, celkově upraveno 1
Obrázek

Quinix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 2389
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Blackthunder píše:
Z Babylon 5 jsem viděl asi zatím 5 dílů takže se to může ještě změnit ale zatím z mých shlédnutých scifi


Chce to vydržet aspoň do druhý série :)
Captain Thomson, Earthforce: Who is this? Identify yourself!
Ivanova: Who am I? I am Susan Ivanova. Commander. Daughter of Andrei and Sophie Ivanov. I am the right hand of vengeance, and the boot that is going to kick your sorry ass all the way back to Earth, sweetheart! I am Death Incarnate, and the last living thing that you are ever going to see. God sent me.

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Babylon 5, Farscape, DS9...někde za nimi asi taky Doctor Who, který je od nich dost odlišný. Řekla bych i BSG, ale k tomu, abych ji považovala za svou osobní nej jí přece jen něco chybí.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Pan Citron Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 806
Bydliště: Brno nebo Gallifrey (Mám v tom trochu zmatek)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Doctor Who, Farscape, Babylon 5 a pokud to lze považovat za Sci-Fi tak i The Prisoner

+ speciální umístění: Star Trek (1966-1969). V BSG mi totálně všechny myšlenky odklonil ten holub, takže tady si nejsem moc jistej :D
ADRIC WILL FALL

scissors Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 72
Bydliště: NBK
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
První je jednoznačně BSG (poslednich 5 dílů perfekt.u posledniho mi dokonce ukapla slza :cry: :pst: ) ,SGA pak je tam ještě někde Dr.Who,Babylon 5 a Farscape

Lirael Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 465
Bydliště: Heřmanovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zas nepůjdu proti proudu :lol: Dr. Who, BSG, Firefly a Farscape, psáno tak jak mě to napadlo, prostě se nemůžu rozhodnout, který z těch seriálů mám nějraději :)

To je Babylon 5 vážně tak skvělý? Že bych už věděla, na co budu koukat o prázdninách? :D
I believe that when we leave a place, part of it goes with us and part of us remains...
Obrázek

Nefertiti Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 254
Bydliště: Litvínov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pevně stanové pořadí nemám, záleží na okolnostech. :) Nicméně do top 5 bych zařadila již zmiňované :) : Babylon 5, BSG, Doctor Who, Farscape a Firefly

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Battlestar Galactica, Stargate, Supernatural, Heroes a Lost.

Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
JuRas: No nevím čemu se směješ, Akta X rozhodně nejsou špatný

Jako nejlepší z toho co jsem viděl bych asi hodnotil Farscape a Akta X.

P.S.: Ano, jen ať flame započne, na konci budu udělovat medaile :palka:
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stargate SG-1, Akta X, Stargate Atlantis, BSG a 4400.
Edit:
Eleira: Nemyslím to nijak pejorativně, ale nevím proč se omlouváš, že jsi dala SG. Pro mě to bude vždycky jeden z nejoblíbenějších seriálu a jednoznačně nejlepší sci-fi, i když uznávám, že existují lepší seriály. Jenomže oblíbenost a kvalita nejsou totéž.
Star Trek: Neviděl jsem ani jeden seriál. Možná jednou ...
Farscape: Po glorifikaci tohoto seriálu na tomto fóru jsem čekal opravdovou bombu. Zatím jsem viděl sérii a půl a musím konstatovat, že se jedná asi o nejslabší sci - fi co jsem kdy viděl. Nevím asi to není seriál pro každého. Snad se dočkám toho avizovaného zlepšení.
Firefly: vynikající seriál, ale do mé topky si ho nedám, jelikož po 15 dílech se seriál neměl šanci příliš rozvinout. Každopádně jenom to dokazuje, že Joss Wheedon je nejlepší seriálový producent všech dob a s tím ani J. J. Abrams nic neudělá :) .
Heroes: O něco lepší než 4400 (v žebříčku nefiguruje jenom pro příslušnost k jinému žánru)
Lost: nejlepší seriál současnosti.
Babylon 5: právě jsem začal stahovat a jsem hodně zvědavý :)
Naposledy upravil Fancipal dne 17.5.2009 19:58:32, celkově upraveno 5
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Eleira Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1296
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, pokud máme brát jen scifi (čímž myslím vynechat fantasy), tak by bylo pořadí asi BSG, dlouho nic, pak stále ještě SG(no jo...jsem prostě nostalgička, ale když přihlédneme ke starým sériím), pak možná Heroes(když vezmeme v potaz jen první a možná druhou sérii), dál TNG a Voyager. Například 4400 se mi líbilo taky, ale tohle téma bylo prostě lépe zpracované v Heroes, aspoň zpočátku. A ty, co se mě chystají kamenovat, tak musím upozornil, že věci jako Farscape, Firefly, Babylon 5 a Dr. Who jsem stále ještě neviděla :smile:

Jackson D. Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 406
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jednoznačně Stargate (sg-1 i sga), ST: TNG, ST Voyager a Enterprise, pak Lost a Heroes.
gen.Hammond: Plukovníku O'Neille co to děláte?!
O'Neill: Sakra generále, zrovna při nápřahu!

Moje první povídka - Portál 1x07 -Ztracení bratři (Part II.): viewtopic.php?f=27&t=7091&p=324715#p324715

Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Star Trek, nebudu to rozdělovat. Sice jsou horší a lepší části, ale beru to jako celek. Pak snad BSG, SG (hlavně díky staré SG-1) a B5. Firefly je taky hodně dobrá, škoda jen, že tak krátká. Zrovna koukám na Farscape a líbí se mi tam ten netradiční přístup. :wink: No a Doktora jsem neviděl. :)

Mirra Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 673
Bydliště: Tlučná (u Plzně) / Mantichorské království
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Star Trek (v pořadí VOY-ENT-TNG-DS9-TOS), pak SGA a SG-1 a Sliders. Spoustu ostatních věcí jsem neviděl a BSG se mi s odstupem líbí čím dál tim míň...
Obrázek
Star Trek Atlantis vyšel Part VI 1x02
viewtopic.php?t=4621

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Farscape vážně není pro každého, to je pravda. Je "divný", místy hodně, a musí se na to zvykat. Spíš tam jde o ten příběh a rozvoj postav, což nebývá u každého seriálu (Babylon 5 je v tomhle hodně vepředu)

Já jsem zapomněla zmínit Návštěvníky :wink: Chci si koupit DVD box-set, až mi přijde almužna...tedy výplata. :smile:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V následujícím pořadí : SG-1, Star Trek VOY, SGA, Star Trek NG :)
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jo jo, Návštěvníci. :D Česká klasika. Opravdu se dá srovnávat se všemi americkými projekty (podle mého). Z českých se mi ještě líbí Křeček v noční košili. :)

U mě vede co se oblíbenosti týče SG. Samozřejmě kvalitativně ji předežene BSG, ale tenhle seriál mi přes všechna pozitiva tolik k srdci nepřirostl.
Star Trek je rozhodně mezi příčkami nejvyššími, třebaže jsem z něj ještě neviděl zdaleka všechno.
Pak musím také zařadit do svého seznamu Sliders. Je to opravdu úžasná záležitost, hlavně první 2 série.
Zvláštní místo si také zaslouží Red Dwarf, určitě jej totiž jako sci-fi počítat můžeme. :D
Farscape je (z toho, co jsem viděl) přinejmenším zajímavý. Až budu mít někdy náladu, dokoukám ho.
No, a Babylon 5 neznám vůbec. Jak to tady ale tak čtu, budu ho muset vyzkoušet taky.

Celkově nerad určuju best seriál. Pro mě je každý jiný, ale všechny stojí za to.

P.S. Akta X se mi taky velmi líbí. Zatím jsem však viděl jenom pár dílu a budu to muset s těmi 9 sériemi nějak vymyslet. :smile:

P.S.2 Sakra, málem bych zapomněl na geniální Futuramu! "Welcome to the world of tomoooorow!"
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Další seriály

cron