Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Jaký nejlepší scifi seriál jste viděli?

Jaký nejlepší scifi seriál jste viděli?


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
skvarils Airman
Airman

Příspěvky: 3
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no podle mě je nejlepsi BSG po něm SGA

PS.:abych tak pravdu řek tak aktaX sem viděl jenom film ale moc mě nezaujal

Vanguard Major
Major

Příspěvky: 1861
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
BSG je možná nejpropracovanější a nejrealističtější sci-fi, pro mě ale bude vždy na prvním místě SG-1. Akta X jsem neviděl, snad jen kousek jednoho z filmů.
České sci-fi seriály pro děti jsou nezapomenutelné :). "Hlavně nenápadně!"
Co se týče Farscape a Babylonu 5. U Farscape jsem vydržel jen asi do třetího dílu a u Babylonu 5 taky tak nějak, ale přecijen ten Babylon mě zaujal víc.

Raynor Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3683
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Přes všechny vrtochy to je ze scifi Battlestar Galactica (ale není to obecně nejlepší seriál, který jsem viděl!). Čtyři zajímavé řady zpracované naprosto novým, neokoukaným způsobem. Vývoj postav, děj směřující někam do konkrétního místa... A není to ani trochu cheesy!

Na druhém místě je X-Files. Nemám ho dokoukaný, ale je pozoruhodné, jak někdo zvládl ve Vancouveru s minimem prostředků natočit vizuálně a dějově něco tak nadupanýho, jako je tohle. Ano, je tam mnohem víc vaty, než kolik bych chtěl, ale jaká je to vata! A, díky bohu, všechno se snad monumentálně uzavře třetím filmem...

Pak je tu Star Trek: Deep Space Nine na třetím místě. Babylon 5 jsem přestal sledovat v půlce třetí řady - vím, že "to teprve začne", ale přišel mi mnohem amatérštější a cheesy, než DS9. Navíc je DS9 epicky nedoceněný. A oceňuju, že scénáristi měli koule vydat Star Trek někam, kam se předtím nevydal.

Uvažoval jsem chvíli o Futuramě, ale pak jsem si vzpomněl na Red Dwarf. Tenhle seriál byl vedle SG první, který mi nějak utvářel pohled na žánr a znám ho strašně dlouho a kdo ví, jestli ho nemiluju víc z nostalgie, která mě k němu váže. Nicméně nedávno jsem si do mp3 poslechl další díly - a stále super!

Není to objektivní místo, ale spíše čestné místo - Stargate. Jak už tu mnínili mnozí, ten seriál má hrozně moc chyb a kdybych se pokoušel o nějaký žebříček nejkvalitnějších scifi, tak by tam nebyl. Ale pro mě osobně je prostě důležitý a doufám, že ho jednou zreimaginuje někdy někdo schopnější a bohatší, než staff ve Vancouveru. :lol:
Obrázek
Nový díl SGO? Konec světa na obzoru...
SGO S1E18 INSURRECTION, part 2

Many Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 115
Bydliště: Nymburk
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já asi farscape,BSG, SGA+SG-1 a The 4400
Zelenka: What did you touch?
Scientist: Nothing.
Zelenka: Ježiši, já s těma hercema nemůžu dělat.

Fixda Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 243
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
BSG bez debat :)
Twin Peaks, pokud to tak berete
Akta X (prvních několik sérií)
Firefly
SG-1 (hlavně ze začátku)
www.familyguy.cz

www.americandad.familyguy.cz

Allerlei Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 53
Bydliště: Most
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Red Dwarf, Star Trek, StarGate Atlantis a Akta X :D
I'm Dr. Rodney McKay. Difficult takes a few seconds. Impossible, a few minutes.

Tillion Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1819
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
O první místo se perou Babylon 5 s Battlestar Galacticou, ale myslím, že stejně vede Babylon. Nevím, zda to je tím, že jsem ho dokoukal jako první, že mě poslední díl vzal podobně jako Lví král nebo proč, ale něco mi říká, že to tak má být. Galactica přes úžasnost všech sérií neměla ten konec (alespon pro mne) tak emotivní... byl uzavírající a vysvětlující.
Jako třetí bych asi zvolil Farscape přes veškerou divnost byl divně super. Čtvrté místo bych asi přiřknul Firefly a páté... pff... Star Wars. To je sice šest filmů, ale seriál to má taky. Je to prostě na pokračování.

Nostalgická příčka NEPATŘÍ Stargate. Ta mě dovedla do komunity fanů, kteří mě odvedli od SG a přivedli mě k B5, BSG a FS.
Takže, kdo má tu nostalgickou příčku? Červený trpaslík. První seriál, který jsem měl kompletně na disku (ach, ty třicetimegové díly stále mám), první, který jsem uměl zpaměti... prostě... prostě materiál na nostalgickou příčku.

Ze seriálů, co mě nejvíc ovlivnily pravděpodobně vede BSG. Ta ze mě udělala FANa v pravém slova smyslu... Má první přednáška byla o ní.
Potom je jistě Babylon 5. Johnny je... no... náš Johnny. Faktem je, že můj první kostým je Londo... a byl to B5, který mne vyhnal do ulic Chotěboře bez bot a s vlasy do vějíře.
A trio završuje Stargate. Přes všechnu mou kritiku jsem prvních šest sérií v televizi sledoval moc rád. Pro SG jsem jel na můj první Festival Fantazie.
FLASH
IF YOU LOVE
WOOKIES

Linn Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 321
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V podstatě jen zopakuji to, co mnozí přede mnou :)
První místo po chvilce váhání dávám Babylonu 5 a v těsném závěsu za ním se drží Farscape. BSG je skvělý seriál, propracovaností a příběhem jako jediná opravdu šlape na paty B5, ale nezískala si mě tak, jako první dva zmíněné seriály, nedosáhla dokonce ani na medailové příčky, protože třetí místo si s jistotou drží Whedon a jeho Firefly. Není díl, u kterého bych se ani na potřetí skvěle nepobavila, a zrušení tohohle skvostu FOXu nikdy neodpustím.
Kdesi pod bednou se mačká Doctor Who, již zmiňovaná BSG, SG-1 (té jsem schopna odpustit snad vše, je to nostalgická láska, ale díly z první až šesté série si vždy ráda zkouknu a nenudím se), Red Dwarf, Life on Mars, Eureka... Tam už pořadí neřeším, důležitá je ona trojka na stupních vítězů :)
- Linn doporučuje -
Chuck | Castle | Sanctuary | Dollhouse | Californication

Tar-ara Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3618
Bydliště: Kousíček od Prahy / Cardassia
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
První příčka patří Stargate SG-1. Já to prostě miluju. Můj život to ze všech seriálů ovlivnilo nejvíc a rozhodně pozitivně. Ano, je v tom nostalgie a je to srdcová záležitost, ale není to jen o tom. Prestože to má fůru chyb a nevyužitého potenciálu, pořád to obsahuje spoustu věcí, které se mi moc a moc líbí.

Druhá příčka...tak ta se objevila vcelku nedávno a je trochu těžší ji lehce definovat. Ovšem momentálně je to prostě Star Trek - Deep Space Nine. Tohle mě dostalo jako už dlouho nic. A jelikož už uběhla nějaká doba od shlédnutí, myslím, že mohu v klidu prohlásit, že to není jen taková chvilková záležitost. Taky mi tam něco vadí, ale prostě pozitiva jsou mnohem větší.

Na třetí příčku umístím Stargate Atlantis. Je to prostě svět SG. Přesto, že k tomu nemám tak silný vztah jako k jejímu staršímu sourozenci a přesto, že se tam stalo několik věcí, které mě vyloženě popudily, pořád je to něco, co mám hodně ráda a co ovlivnilo můj život.

---
A jinak...donedávna jsem měla ST VOY jako svůj nej ST. Teď je pro mě poněkud horší určit její místo, protože už je to nějaká doba, co jsem to viděla a lecos z děje se z mysli vytratilo, i když ten příjemný pocit zůstal. Takže toto bych raději vyjmula z porovnávání do doby, než to zas celé shlédnu ;-).

Potom už jako zapamatováníhodná nedefinovaná místa:
Red Dwarf je taky taková záležitost, co si našla cestu do mého srdce, i když spíše z hlediska "vyloženě zábava". Jinak mám raději poněkud vážnější příběhy epičtějšího rázu, i když s humorem.
Doctor Who - to je taky věc, co mě zasáhla a přiměla mě být víc než jen pouhým divákem, co to má rád. I když největší zásah byl v době Devátého Doctora (a začátkem toho Desátého).
BSG mě také ovlivnila víc, než jen způsobem "to se mi líbí". Ale většina postav mě nikdy nepřirostla k srdci (vlastně jen dvě a ani jedna moc dobře neskončila) a někdy byl příběh prostě příliš temný a negativní. A ten konec se mi prostě nelíbil z několika důvodů.
Snad jsem nezapomněla na nic podstatného...ale jsou tu samozřejmě další seriály, které s radostí sleduju a užívám si je. ;-)
"Now you're cookin'!" - Milton C. Hardcastle

Obrázek

Mirek Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 667
Bydliště: Praha 9
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
StarGate,BSG,LOST,FireFly,RedDwarf a mnoho dalsiho co jiz bylo jmenovano :) mimochodem Eureka se povazuje spis za sci-fi nebo fantazi? ona je eureka takova vseljaka a udivuje me,ze nebyla este zminena :)

Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je opravdu těžké určit. Nejvíce k srdci mi přirostlo Stargate Atlantis, ale při tom jsem viděl jiné, kvalitnější sci-fi seriály. Na přední příčky bych dal určitě ST: Enterprise, ST: Voyager, Lost a taky Battlestar Galactica. Do další vlny bych zařadil Heroes (výtečná 1. série), Firefly, Stargate SG-1, potažmo třeba i Futurama.

Dragon Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 3020
Pohlaví: Muž

Odpovědět s citací
 
Tak to je naprosto jednoduché
  1. Babylon 5
    (pak dlouho nic)
  2. FireFly (neměla ani čas se zkazit, ale přesto je uzavřená...)
    (hodně dlouho nic)
  3. SG (vše dohromady)
  4. BSG
  5. Farscape (zatím jsem nedokoukal...)
  6. Andromeda
Povídky
Vše potřebné naleznete-ZDE
Osudový skok-ZDE
HRA
*Jumper vs. Wraith ´s
(klikni)
„Myšlenka, i když nebyla převedena do podoby obrazu, je sama uměleckým dílem. Myšlenkový proces umělce bývá často zajímavější než výsledná realizace.“
          Sol LeWitt

rossi001 Uživatelský avatar
Chief Master Sergeant
Chief Master Sergeant

Příspěvky: 784
Bydliště: Janus's secret lab:-), jinak Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Star-trek:Voyager, SG1, SGA,Taken, Farscape, SW the clone wars
" IMMORTALITY "

Zachin Airman
Airman

Příspěvky: 54
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Farscape - Díky neotřelosti, stylu zpracování, počtu epizod, skvělému zakončení, australskému původu a vůbec kvůli stáří seriálu a jeho kultovnímu statusu, nedotčenosti. Rozuměj, moc lidí tento seriál nevidělo, TV ho podcenily a pořád na něj vzpomínám. Už jsou to sakra dva roky, někdy určo zopáknu.

Deep Space Nine - Rovněž v rámci klasické tvorby 90tých let a Hollywoodu obecně, z dnešního pohledu skvost o to víc, vzhledem k tomu jakou taškařici předvedl ten film z roku 2009.

Mrtvá Zóna - První tři sezóny určitě. Filmové zpracování jsem neviděl. Nicméně hodnocení na CSFD a kritika hlavního představitele je směšná. Ten herec do seriálu dobře zapadá a ty vize, stejně jako řada hostujících herců, dělají ze seriálu skvělé pokoukáníčko.

Journeyman - Epizod zoufale málo, ale v rámci maraton sledování poměrně slušně provázaný děj. A závěr poslední epizody stylový, byť je otevřený nebo jen naznačený.

Sliders- První dvě série byly hodně super. Ty další sem krom třetí neviděl.

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nejlepší sci-fi??-tak to bude-SGA,SG-1,SGU,Battlestar Galactica.
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Halajda Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 641
Bydliště: Brno nebo okolí Brna
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Akorát že tady jde o to nejlepší, co kdo viděl, ne to jediné... 8)
Intelligence has nothing to do with politics.
- Londo Mollari

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aha a o co teda ještě?
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

Nohajc Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1452
Bydliště: P4C-970
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vašek-Daygles: Halajda spíš myslel, jestli to není náhodou to jediné, co jsi viděl. :wink:
"Come along, drop this hair dryer or whatever it is."

Vašek-Daygles Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 611
Bydliště: Destiny - Můstek
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ne to ne,taky sem viděl Babylon 5,Farscape,Heureka atd.ale tohle sou co se mi líbili nejvíc
Obrázek
Vědět málo je nebezpečné,vědět hodně také.
Albert Einstein

NewAsgard Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1052
Bydliště: Moje mateřská loď.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tenhle topic mi sice přijde dost podobnej Top 10 mezi seriály ale tak to sem napíšu: SGA!!! Není nejlepší, ale nejlíp se mi na něj dívá takže ho volím.
Naposledy upravil NewAsgard dne 14.9.2010 19:51:19, celkově upraveno 1
Obrázek
Povídka První hrozba
Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.

"If I must tear you apart Shepard, I will." - Harbinger (Mass Effect 2)

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak přihodím taky :)
Babylon 5
BSG
Doctor Who (jeste nemam zkouknute cele)
SG-1 (Po 7.serii)
SGA (pouze prvni dil)
Andromeda
nic
nic
nic
nic
nic
nic
nic
zbytek SGA

Dutch Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 85
Bydliště: okr. Tábor
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nedá se prostě říct, který je nejlepší... Ale rozhodně do mojí top patří
BSG
Farscape - až na otřesnou první sezonu, perfektní seriál. Scorpias? Pro mě nejlepší záporák co kdy byl.
Firefly - škoda, že toho nebylo víc
Lost


Kdyby SG svět netočili dementi, tak by to mohl být jeden z nejlepších seriálů. Tvůrci prostě počítají s tím, že lidi jsou kreténi a tak každou serii hledáme větší a větší paprskomet na nové a nové nepřátele.

B5 plánuju už asi dva roky, ale nedokážu se oprostit od věku tohoto seriálu a dnes už vtipných vizuálních efektů. Jednou se do toho snad zadívám :)
Nemám rád soboly

St0rm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2366
Bydliště: Studénka
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já se zadíval a nelitoval jsem :) minulý rok mě B5 tak pohltilo, že sem byl schopný sjet deset dílů denně :D

Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Stargate SG-1 - jednoznačná, nezastupitelná a v blízké budoucnosti pravděpodobně nesesaditelná jednička v mém osobním žebříčku. Dneska se na to dívám trochu jinak, nicméně svého času byla pro mě SG-1 kultem a náboženstvím. Jenom opakuji myšlenky jiných, ale kdyby to dostal do rukou někdo schopnější, jednalo by se podle mě o jeden z nejlepších seriálů všech dob. Potenciál tam byl a velký ... :)
X-Files - dílo, které rozdělilo televizní tvorbu na "před" a "po" aktech X. Atmosféra jednotlivých episod je nezapomenutelná. Jenom pro zajímavost: seriál se natáčel ve stejných lokacích jako Stargate :)
Lost - pokud lze tento seriál klasifikovat jako sci-fi, tak ho umisťuji na třetí pozici. Doufám, že se toto dílo na konci května uzavře takovým způsobem, abych se utvrdil v tom, že toto století nezná lepší seriál.
Stargate Atlantis - v počátcích jsem SGA moc rád neměl, ale poslední dobou se mi líbí, čím dál více.
Babylon 5 - uzavírá mou Top 5. Až se na B5 podívám podruhé, budu moudřejší s jeho přesným umístěním.
Následují další skvělá díla:
BSG, Firefly, Farscape, Survivors, Heroes, Life on Mars, Andromeda, Taken ..
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Puk Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2007
Bydliště: Košice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
U mňa vedie B5 jasne pred ostatnými. :) Je pravda, že niektoré časti sa mi páčili menej a našťastie (aspoň podľa ohlasov) som nevidel ,,rangerov".
SG1 a SGA mám celkom rád ale podľa môjho názoru na Babylon5 nemajú. :sorry:
:bye:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Další seriály

cron