Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Ancient Aliens

Ancient Aliens


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 30.1.2011 20:27:05
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
kdo ví, víme jen že Osirius přišel z orionova pásu na zem, proč není vysvětleno,

At jakýkoli důvod, kněží vymysleli právě kvůli snadnému rozpoznání, či rodiště udajneho mimíka.... kdo ví. A proč si nepodmanil planetu, kdo ví dokud to bude jen teorie možností je nespočet což mě osobně nejvíc přitahuje k celé myšlence AA, rád bych jednou věděl jak to bylo opravdy.... uvidíme co přinese výzkum a 3 serie......

Jestli něco bude v egyptě po těch nepokojích co tam mají.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 30.1.2011 20:38:57
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
BlackViper píše:
Viz sumerský Necronomicon, ano, ale božstva jsou jedna věc a emzáci druhá nebo je to totéž? :hmmm:


To iste napr podla Sumerskych textov a Mojzisovej knihy Genesis o zrode cloveka je to to iste...

Akurat ze Sumeri bohov volali Annunaki.


"Boh stvoril cloveka na obraz svoj" - geneticke inzinierstvo
Boh stvoril Adama podla Sumerskych textov Adamu = clovek

Boh nevystupuje ako jeden ale hovori v mnoznom cisle...ked v stredoveku prerabali Bibliu a dali tam jablko,hada atd atd...tak nevedeli ako obhajit to ze Boh hovori v mnoznom cisle...tak vymysleli "svätu trojicu" a ze v hodine ked Boh vytvoril cloveka bola prinom i sväta trojica.

Ked clovek cita stary zakon tak Boh tam nieje velmi milosrdny..Anjeli sexuju so zenami, ak Boh nieco chce a ty to nespravis tak vyhladi teba a tvoju rodinu preklaje.
Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 21:32:38
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jestli není ta podobnost zapříčiněná spíše tím, že křesťanství (a obecně asi všechny církve) si "půjčovalo" něco od konkurentů, aby jim přebralo ovečky.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 30.1.2011 21:55:43
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Konkretne viacero pasazi je z Mojzisovej Genesis.

Alebo taka Sodoma a Gomora...emzaci tam hodili jednu z bômb.
Noeho archa...Co je pravdepodobnejsie ze Noe zobral na svoju lod z kazdeho zvierata pod dvoch alebo ze bola lod DNA banka?
Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 21:58:14
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A co je pravděpodobnější? Ty dvě tvoje možnosti nebo, že Noemova archa je jenom pohádka :wink:
btw. jednu z bomb? nebyly to náhodou 2 města?
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 22:12:22
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jop, ale on myslí jiný díl kde se spekulovalo, že popsání roje meteoritů a to že se lotova žena proměnila v sůl, může bejt popis atomového výbuchu, osobně tahle teorie je moc přitáhlá za uši.

DNA banka či archa, mohlo bejt obojí či ani jedno, osobně mýtus o tom že všichni až na pár vymřeli nikdy moc nebral, ano povodně byli a mohli být biblických rozměrů, ale půochybuji že přežilo tak málo, z genetickýho pohledu by přeživší nemohly znovu zaplnit zem, někde jsem čet z geneticky se potčebuje aspon 200 na zachránení druhu.... ale to je jedno...
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 30.1.2011 22:18:58
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A to je další aspekt toho AA dokumentu - o možném atomovém bombardování Sodomy a Gomory se mluvilo už myslím ve Vzpomínkách na budoucnost, stejně jako o všem z AA filmu. Pokud dále v AA seriálu řešili i Sodomu a Gomoru, příjde mi, že nemám důvod proč u AA trávit čas, když ve Vzpomínkách na budoucnost to všechno řekli už dávno.

Skrejm +1!
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 30.1.2011 22:21:39
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ten serial sa kazdej teme venuje len okrajovo, co je samozrejme pochopitelne lebo by Däniken ako aj iny prisiel o predajnost knih.

Co do toho zapajas Lotovu zenu???To ze sa premenila v solny stlp je blbost ako hovoriaci had v raji, je to pridane cirkvou.

I to ze Noe zbieral z kazdeho po dve zvierata...jednoducho z kazdeho po dve znie na uveritelnejsiu rozpravku(uz len koli lodi) ako keby by povedali ze z kazdeho po 500.

Este som sa nezmienil o prorokovi Ezechielovi a jeho vystup na kozmicku lod na obeznej drahe.
Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 22:27:41
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A odkuď máš nějaké přidávání do Bible? Starý zákon je mnohem starší než církev a existujou dochované kopie z dob před Kristem... Vážně myslíš, že by to církvi prošlo? Možná tak ve středověku, ale určitě ne v době televize a internetu
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 22:33:32
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je znamy fakt nie nepreslo im to preto sa to vie...povodne bol len "strom poznania", Jablko tam dali lebo je to pohanske, rovnako ako had...

Myslis ze Kristus sa narodil 24teho decembera?...nie to aby utisili pohanske oslavovanie zimneho slnovratu

Preco ma čert capie rohy a trojzubec?Koza bola povazovana tiez za pohansky symbol a trojzubec je Poseidonov.
Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 22:39:54
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak do Bible, Koránu, Talmutu a popisku svatých se přidávají, odebírají pořád a bible byla o dost větší než ji na tom jednom sjezdu vyškrtli několik knížek a rozdělili křestanství na pravoslavné a rímsko-katolické, ale to je jedno.....

starý zákon necenzurovaný je v Talmutu a o dost delší a stojí za to přečíst, když si následovníci Krista, církev upravili aby nesla jeho poselství narozdíl od starého zákonu a oko za oko, ale lásku a milosrdenství, holt vynechávali hoši....

Ezechiel a jeho spisky jsou pěkný, četl jsem kus, překlady se těžko sháněj a jeho jazykem nevládnu, jeho svědectví je jedno z nejzajímavějších a prokázáno že je pravé.... myslím ty knihy, zápisky jsou autentické, pravost svšdectví se jako vždy diskutuje....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 31.1.2011 18:37:50
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
spike kree: tak o tom jsem nevěděl. aspoň jsem se zas dozvěděl něco nového :) Jsem si vždycky myslel, že Starý a Nový zákon jsou furt stejné... ale je pravda, že mi to bylo (a je) jedno a nikdy jsem se o ně nezajímal.
tak jako bych v tom posledním příspěvku nic nenapsal.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 23.6.2011 18:55:07
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
3.seria začína 27.7.
Obrázek

Příspěvek 24.6.2011 08:28:19
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na téhle teorii je nádherný to, že stačí jen počkat jestli se potvrdí nebo ne. Vždyť co se týká toho návratu bohů, jde přece o rok 2012.

A i kdyby to byla pravda tak co, kdo z nás s tím něco nadělá. Hold buď se tu někdo ukáže nebo ne.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 24.6.2011 09:35:26
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ne tak docela, to s rokem 2012, je jen část a spíš okrajová než to co je uznáváno, základem AA theorie je to že v minulosti nás navštívili mimíci či někdo, na základě důkazů a svědectví(od orálního vyprávění, artisticky pojaté kresby, tance) po měřené výbuchy, jež jsou popsány v knihám a připomínají at ucinkem a následním měřením že slo o atomové bomby, že tu někdo byl předtím a nejspíš se vrátí, nebo je tady a vlády to drží v tajnosti atd..... Jako všechno je to jen teorie........ a zajímavá, kvůli tomu co by to znamenalo kdyby to byla pravda, at tak ci onak... je to zábava a pro někoho velmi závážná věc.... 2012, může být datem kdy se má vrátit Mayský bůžci či to jen značí kdy se má udělat novej kalendář, osobně mi je to jedno, ale bylo by skvělý kdyby se něco stalo, samozřejmě ne něco ala válka světů, spíš star trek ala první kontakt, oficiálně....

2012 a důležitost roku je přeháněna, dobrý přečíst Dannikena a jeho Chariot of Gods....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 24.6.2011 10:11:14
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak to 2012 je myšleno, tak že se mají vrátit Mayský bohové a tím začné nový věk. Nevim přesně jak se tomu řiká, jestli doba duševní očisty nevim.

Já osobně tomu z části věřim, ne samozřejmě všemu, protože pár věcí mi příjde dost utažený za vlasy, jako např. pyramidy jako elektrárna. Ale nevidim důvod proč by nás kdysi nemohla ovlivnit nějaká civilizace. Navíc docela tam sedne i to jak říkají, že jsou hodní mimozemšťané a ti špatní. Nebo, to o těch ještěřích lidech :jako: co žijí pod povrchem planety.

Vždyť když si vzpomenu, na různé články, dokumenty a knihy, je tam psána spousta záhadných věcí a to od únosů, podivných signálů z hlubin oceánu, záhadných chodeb pod zemí a udajných setkáních z obyvateli podzemí až po konfrontace NATO se zvláštním objektem pod vodou atd...

Je samozřejmé, že lidé tomu nevěří. Stačí si vzít historii ala tvrzení, že země je kulatá. Každá teorie je zezačátku dost odsuzována. A přitom jak jsem psal je nejsnažší si prostě počkat na ten rok 2012, protože Mayské legendy souvisí právě s tímto datem a dokument AA z části přece taky.

Navíc, (a opět se budu opakovat) když přiletí tak co. Budou přátelští vše je OK, budou nás chtít vyhladit, těžko jim v tom zabráníme.

AA se mi prostě líbí, je to celkem i relax to sledovat a navíc se člověk seznámí i s něčím novým.

spike kree: Neměl by jsi odkaz na shop, já ji v češtině nenašel.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 24.6.2011 11:29:05
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
mám pocit že jsem ji viděl ve vědecký knihovně, ale mám doma anglickou verzi na kompu...
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 24.6.2011 11:44:02
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tam mají jen Podvržené poselství bohů. Škoda, ale budu hledat dál.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 04.10.2011 10:42:31
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Obrázek
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 20.10.2011 14:53:45
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Posledné diely velmi toho nemali s AA spoločné v podstate tam len blabotaly bez fádnejších argumentov a celkovo nič z historie kultúr.
Nezachránil to ani ten čech, ktorý bol v jednej z epizod. Taktiež sa dost opakuju, niečo uz bolo povedane v predoslých seriach, čo my vsak príde najviac zaujimave je tá Indická kniha "mahabharata".
Obrázek

Příspěvek 10.11.2011 08:24:35
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak poslední díl South Parku si to vzal na mušku, nářez!!!
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 10.11.2011 20:39:07
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dal jsem si ten South Park, jehož celá satira je desetkrát geniálnější než všech konspirační teorií, a jsem nadšen. Zkombinování s Thorem je jen třešnička na dortu.

Což mi připomnělo, že se musím pochlubit. Dal jsem si z rozmaru dokument I Know What I Saw (k nalezení pod tímtéž jménem na YouTube) o tom, že UFO jsou teda emzáci, a je tam k nalezení přesně to, co mi vadí prakticky na všech podobných věcech. Na první pohled jde o legitimní dílko plné vědců, kteří říkají famózní věci. Problémem je, že dávají minimum ohledů na protiargumentaci, a takhle se prostě věda dělat nedá.

Modelová příklad #1: tzv. Phoenix Lights. Jde o incident, při němž stovky lidí (včetně guvernéru státu!) viděli zvláštní světla nad městem Phoenix a přilehlým okolím. Je to natočené v nevalné kvalitě, ale zato od mnoha lidí. V dokumentech typu I Know What I Saw se dozvíme, že oficiální vysvětlení "jde o světlice shozené z A-10" smrdí, protože objekt zakrýval oblohu. Svědci jasně uvedli, že objekt byl před pohořím a zničeho nic zmizel. JENŽE, debunkeři kontaktovali člověka ze zvláštních efektů, kterému dali video mizejících světěl. Pán nafilmoval ze stejné lokace za dne pohoří, obě filmové stopy dal dohromady a ukázalo se, že světla "shodou okolností" mizejí přesně tak, jako kdyby byly za pohořím a jednoduše klesaly k zemi. Problém vyřešen, protože důkazy jasně převládají nad očitým svědectvím (je důkaz, že světla zmizela za pohořím, což jde proti tvrzení svědků, ale není z videa důkaz, že šlo o masivní objekt; a to nemluvím o tom, že světlice vytvářejí kouř, takže zakrytí oblohy mohl byl prostě tento efekt).
Samozřejmě, podobné řešení se v I Know What I Saw nedočkáme, pouze je tvrzení zesměšněno pomocí filutovského střihu: "Oficiální verze událostí jsou směšná, jak ukazují svědci: Svědek X: 'Bylo to obrovské, zakrývalo to oblohu!' A armádní vysvětlení? 'Malé klesající světlice.'"

Takhle se nedělá věda, takhle se dělá manipulace. Děkuji, nechci. Netvrdím, že mám patent na rozum, a ze scifi tušíme, že tam někde venku klidně mohou být emzáci. Ale podobná manipulace médii spíše ukazuje na to, že někdo rád natočí "dokument" na atraktivní téma a pak si na něm namastí kapsu a vytvoří si živnost na "řešení" záhad.

A nejsmutnější je, že lidi jim žerou a přitom si myslí, jak to nerozkrývá nějakou světopravdu (viz. überhovadina Zeitgeist). Pak se nemůžeme divit, že s podobnýma fantasmagoriema branýma za skutečnost je populace cynická vůči SKUTEČNÝM problémům.

Modelový přiklad #2: Znáte dokument "Zachraňte Edwardse"? Jistě, že ne. Je to české dílko o velmi pohnutém a velmi bozarním životě rodiny, jež má postižené dítě. TOHLE je hmatatelné, TOMUHLE sami můžete předejít a dokonce i sami pomoct rodině. Jenže to není natolik poutavé, jako se nechat unášet na vlnách snů s Ancient Aliens, I Know What I Saw, Zeitgeistem a podobně. Vedle globální konspirací je nějaký Edwardsův syndrom přece prkotina...

Abych jen nenadával, Cometa Report (google it!) zní skutečně zajímavě, protože jde o skorovládní počin, který tvdí, že pár procent UFO je nevysvětlitelných a nejpravděpodobnější vysvětlení je, že jde o mimozemské stroje. Nezabíhá do absurdních metateorií (typu "nevíme, co je UFO, takže musí jít o emzáky, což znamená, že je má ve sklepe americký prezident, což znamená, že US Army má jejich technologii, což znamená, že Kennedyho zabili muži v černém" apod.), ale soustřeďuje se na zvlášní fakta.
Na druhou stranu, musím si ještě najít protiargumenty na Cometu.

Je to trochu OT, ale snad mi to prominete. S emzáky to přecijen souvisí.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 11.11.2011 14:20:41
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Posledné epizody ako:

Aliens and the Founding Fathers
Aliens and the Undead
Aliens and Deadly Cults

boli riadne hovadiny a zväčšej časti to s AA nemalo nič spoločné. Celkovo však 3.seria je fail, veľa vecí sa tam už opakuje z predošlích častí ... furt je to len o Peru, Egypte a Indii o tychto ich bohoch, tam melú dookola to isté ... Mohli priblížiť čo to aj o slovanskych bohoch.
Obrázek

Příspěvek 01.12.2011 16:56:28
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Posledná epizoda sa dala hoci opäť z časti už bolo povedané to čo už dávali v predošlých epizodach ...

Annunaki a Adam a Eva vyrobený genetickým inžinierstvom, strom poznania ala DNA.

Aspoň že bude 4.seria a snáď už viac kreatívna.
Obrázek

Příspěvek 01.12.2011 20:21:40
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Upřímně, já nevím, co čekáš. Není to televizní seriál, ale "dokument" (uvozovky jsou schválně), takže si asi nemůžou (až tak moc) vymýšlet nový obsah - historie sahá jen určitou dobu dozadu, a AFAIK vládní konspirace oni moc neřeší, takže není divu, že jim docházejí "nápady" a musejí řešit metahovadiny typu Aliens and the Founding Fathers...

Ancient astronauts theory je tu cca. 40 let a už ve době Danikena a Setchina byla vcelku koherentní (byť stále stejně nesmyslná) a nové objevy ji nemají moc jak rozšířit. Pokud teda nechceš začít řešit nové evoluční objevy jako "hobity" a včlenit je do toho. To by mohlo stačit na dva tři nové díly.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Další seriály

cron