Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Ancient Aliens

Ancient Aliens


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 29.1.2011 19:29:56
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to je škoda měl bys ses kouknout na seriál, protože film byl to nejhorší, pak se vyjadřovat k seriálu. je lepší se bavit ke konkrétnímu díku ze seriálu, k čemu má bejt i tenhle topic, to jestli je AA pravda či ne má bejt vedlejší.

jinak se mi líbí AAT v původním Star Treku kde Kirk a spol najdou AAT ala Apolo, jež chce aby ho zase uctívali, odletěli ze Země, když si opravili lod, jen trochu off topic......

A kolik lidí, podle mě by stačilo pár lidí, mimíků na ovlivnění, vemem stranou že Osirius měl přiletět do egypta a založit jejich kulturu a zplodit faraona, to je popis emzaka a jeho umyslu a rekne ti odkud je a co jak funguje a uctivej ho.... plus to samy z několika kmenu v Africe, jižní americe, indiánů v severní atd, kde je rovnou řečeno že priletěl mimék, udělal to a to a stal se jejich bohem...., viz zase Star trek a jejich tými na dlouhodobé pozorování, když se něco posere ala Data a kdyby mimíci neměli prime direktive tak do extrémů....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 29.1.2011 19:36:46
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Je vela blaznivych teorii sam som cital od Jaroslava Chvátala o tom ako Greys vedu vojnu s Annunaki a Reptalianmi + Nephilims, ako Greys sa presuvaju v case do minulosti buducnosti, ako maju prsty vo Filadelfskom projekte. Ano toto je kravina.

Ale knihy od Z.Sitchina a E von Dänikena napr teda od Sitchina "12 planeta"...kde hovori zo Sumerskych textov ako prisli na zem Annunaki co znamena "Tí ktorí prisli z nebies" sem prisli z 12tej planety tazit zlato koli tomu ze na ich domovskej planete Nibiru uz nie je.Ako geneticky upravili DNA Neandertalca atd atd

Ako sa Tiamat zrazila s Mardukom a vznikla Zem a pasmo asteroidov(ktore doteraz nevedia ako vznikli)
Obrázek

Příspěvek 29.1.2011 19:40:07
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Je možné, že seriál je lepší, ale můj čas na tomto světě je omezený a po filmu i načtení mnoha věcí o AAT v minulosti si rád doplním jiné, obecně uznávané kvalitní filmy či dokumenty. Jinými slovy nemám chuť si Ancient Aliens dokoukávat.

Wojnar právě hodně vychází ze Sitchina.

Ako sa Tiamat zrazila s Mardukom a vznikla Zem a pasmo asteroidov(ktore doteraz nevedia ako vznikli)

Síce nevíme dokonale, jak vznikl pás asteroidů, ale víme, že má pouhé 4% hmotnosti Měsíce. Ona úplně první teorie jeho vzniku byla právě srážka planet, ale z tohoto i dalších důvodů byla zavrhnuta.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 29.1.2011 19:53:50
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Ray: no právě. Němci byly prý malinkatý kousíček od objevení atomovky a pak z ničeho nic přestali, byli dosti ve předu.

Nebylo to "z ničeho nic". Zastavení německého projektu jaksi ovlivnila nepříznivě probíhající válka - tenčící se zdroje Třetí říše, útok SAS na továrnu na těžkou vodu atd.


Tam právě říkali, že němci přestali z ničeho nic, že prý to mohli ti vědátoři sami sabotovat, protože se báli, co s tím Hitler udělá... To, že se jim někdo vkradl na dvůr, tam vůbec nebylo ;)
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 29.1.2011 21:08:38
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Evil: Všímáš si ale, žes neodpověděl na Rayovu otázku? Tak jaká je pravděpodobnost, že u tebe doma byl a uklidil po sobě?

Problém s Denikennem nebo jak se píše je, že sice na tom něco být může, uznávám, ale on to vidí všude, proto že to tam chce vidět. A jak říká Ray, není pro to jedinej důkaz, jen shoda zajimavých okolností.

Obecně starší civilizace se podcenujou. Pamatuju si, že nějakej kmenovej národ kdesi uměl opracovat nějakej kov, co neuměli v moderních továrnách, no a oni na to měli jakejsi jednoduche způsob, nad kterým všichni tihle chytráci z vyspělé civilizace nevěřícně zírali.

To že nevíme jak něco postavili neznamená, že to je nemožný. Je mnohem pravděpodobnější, že jen znali způsoby zpracování a stavby, který jsou už zapomenutý a který třeba ani neznáme my.

Vždycky je všechno těžko uvěřitelný dílem vyšší síly co? V pravěku za to mohly duše vody, stromů, přírody, jak vznikla civilizace tak to stavěli Bohové, no a dneska v moderní době nám bohové příjdou směšní, takže za to mohli mimozemšťani.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 29.1.2011 21:56:32
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jestli píšeš o stejném kmenové národu jak si myslím já, tak ten kov byl titan (ruku do ohně bych za to nedal, ale mám pocit, že to byl on.). My jsem byli schopni ho začít zpracovávat až ve dvacátém století (ještě v šedesátých letech ho byl schopen zpracovánat jenom SSSR) a nějaký kmen ho zvládal zpracovávat už kdo ví jak dlouho předtím.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 29.1.2011 23:15:35
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Balial píše:
Evil: Všímáš si ale, žes neodpověděl na Rayovu otázku? Tak jaká je pravděpodobnost, že u tebe doma byl a uklidil po sobě?


Najprv by sme museli vediet o co mimozemstanom islo...Mozno Zem povazovali za nejaku zastavku na ich ceste, trebars na doplnenie zasob a zaroven boli uvedomely a chceli nechat ludstvo nech sa vyvíja vlastnym smerom, ale jednoducho nas vyuzili na svoje ucely.

Dobre tak teda priklad s vizitkou, aplikujeme na AA teoriu...vizitka moze byt trebars linie v pusti Nazca...ludstvo to nijak neovplyvnilo vo vyvoji, mozu to tu nechat.Je to lacne nic to pre emzakov neznamena

ale co keby si Ray u mna zabudol trebars Ferrari Spider(mimozemska technologia v AA teorii)?...co myslis zobral by si ho ale by mi ho nechal?

Kto podcenuje staroveke civilizacie su archeologovia...sami tvrdia ze ta civilizacia bola krok od doby zeleznej a potom nevedia vysvetlit ako to postavili.
Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 00:02:24
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenže já bych ten Ferrari Spider musel nechat ne na rozloze tvého bytu, ale na ploše 510 065 284,702 km2, a nebyl bych jediný, kdo tam něčím podobným jezdí. Pokud ty fantazíruješ nad smyslem kolonizace Země, já můžu fantazírovat nad tím, co všechno se kolonizátorům mohlo přihodit.
Vlastně ne fantazírovat; z reálné logistiky VÍME, kolik bordelu se při přesunech na původních lokacích zapomíná.

A co teda pro emzáky znamenala Nazca? Když je význam pyramid tajemný jako hrad v Karpatech, jsou teda jako podle AAT tajemné i všechny další monumenty? Není to poněkud laciná "argumentace" údajné vědecké teorie?
(a než řekneš, že oficiální archeologie taky nemá solidní vysvětlení Nazcy, oponutuju rovnou, že oficiální archeologie z absence vysvětlení nestaví nějakou kolosální teorii)

Kto podcenuje staroveke civilizacie su archeologovia...sami tvrdia ze ta civilizacia bola krok od doby zeleznej a potom nevedia vysvetlit ako to postavili.

To souvětí myslím nedává smysl, ale to je jedno. Archeologové odvozují pokrok civilizace z převládajících důkazů - pokud VŠUDE uvidíš zbytky bambusových domků, asi nepůjde o civilizaci s létajícími kaťaty. Pokud ale mezi těmi chýšemi najdeš meč, teorie se hroutí a je třeba ji přeformulovat. Vtip je, že historie je děvka a ten meč se tam mohl dostat odjinud, může jít o fakzifikát (viz. kouzelné křišťálové lebky) nebo o přelomovou technologii, kterou civilizace nestihla/nemohla masivně vyvinout. Ale popravdě nevím, o jakém národu z doby železné mluvíš.
Opět viz. výše. Věda nezná odpověď na všechno, ale z absence odpovědi nevytváří monstrózní všeměnící teorie. To je jako říct, že když ve sklepě nemám brambory (pravidlo 1. stavím na absenci přímého důkazu), je dost dobře možné, že ty brambory evolvovaly (pravidlo 2. použiju jinou solidní teorii) a nyní řídí skrze prezidenty svět (pravidlo 3. použiju skutečně apelativní cool věc, která lidi zaujme a oni si koupí můj dokument/knihu/odznáček).

Aneb opět analogie se soudem - muž X zemřel, aby ho odsoudili, potřebují najít PŘÍMÝ DŮKAZ, třeba CCTV záznam, že muž Y mu v inkriminovaný večer lezl oknem do bytu. Možná ten důkaz mít nebudou, a tak podezřelého pustí a budou pouze spekulace. Viz. Zodiac. Takhle funguje věda. Není to ideální, ale aspoň lze další teorie stavět na pevných základech.
Naproti tomu vy byste odsoudili muže Y bez čehokoliv, jen na základě motivu. Možná byste měli pravdu. Možná by ale šel sedět někdo nevinný. Jenže zároveň o "muži Y" alias emzácích nevíte nic, a nemáte ani "záznam kamery" alias přímý důkaz emzácké přítomnosti. Na těhle "důkazech" prostě nelze stavět vědeckou práci, výklad historie ani archeologii.

A tím se s tímto topicem i loučím. Nemá smysl debatovat s někým, kdo nepotřebuje důkazy a stačí mu pevná víra. Přeju hezkou třetí řadu u scifi seriálu Ancient Astronauts.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 30.1.2011 00:48:40
Evil Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1158
Bydliště: SR-Zvolen
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
A co vlastne chces?Aku chces vlastne odpoved???Vsetko su to TEORIE!

Ja ti neviem odpovedat ani za AA teoretikov, ja ti vravim co som videl v AA serialy...

dokazi nie su ani pri stavbe Pyramid staci si pozriet nejaky dokument o Pyramidach...akurat ludia povazuju za najpravdepodobnejsiu tuto teoriu.

Za cias Verneho boli sci-fi i ponorky a let 5 tyzdnov v balone.
Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 04:12:44
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Verne je ale autor "scifi". Clarke taky psal o výpravách k Jupiteru, ale už tehdy bylo v našich možnostech takovou výpravu realizovat, jenom k tomu není vůle (= cash). To je něco jiného než ancient astronaut theory.

Mě jde o DŮKAZ. AAT je vskutku teorie, ale snaží se zrušit zaběhnutý a mnohem pravděpodobnější současný schéma historie, aniž by dávala cokoliv víc než jen jiný výkladem textů k tomu přihodila hrst zvláštních souher okolností. Máme důkaz, že jablko padá dolů? Ano. Proto víme, že existuje gravitace. Máme důkaz, že kamenný kvádr lze přesunout po bambusech na dlouhých písečných tratích. Ano, proto existuje současný výklad vzniku pyramid. AAT nic takového není.

Neber mě špatně. Opravdu moc rád bych si přál, aby AAT měla pravdu a byl to důkaz, že tam někde venku je pravda, emzáci a spása skrze vyspělejší civilizaci. Dávalo by to naší generaci větší význam než užívání facebooku a čínou vyrobených ipodů. Ale než se na obálce National Geographic objeví vrak starověkého talíře, je AAT jen nepodloženou pohádkou pro dospělé.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 30.1.2011 11:42:39
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak není důkaz, ale jsou svědectví, at už si vemem původ Egypského náboženství, kde Osiris přiletěl z orionova pásu, vzal si lidskou manželku, splodil faraona, naučil je základním všdeckým znalostem a co mají uctívat a sledovat tu část oblohy......

Další je kmen v africe, kde přiletěl taky nějakej a taky z orionova pásu, z planety, jejíž hvězda nebyla pozorovatelná až ke konci 70 let a ta legenda atd byla popsana již v 19 století, oni několim, tisíc let, nebo severní amerika a indiáni, kde jejich první lidé, jejich první vůdci byli "lídé z hvězd", taky ukázali z které části oblohy a kam zase odešly, řekli že se vrátí.......

Může to bejt mýtus, jako každej jinej ala Bible, ale založit celý nábožensví na pozorování oné části oblohy, ...... vysvětlit jim jak funguje vesmír a stavět pozorovací stavby k té určité části , jasně řečeno že přiletěli z té hvězdy a vrací se tam..... To může být důkaz sám o sobě. pochybuji že by si nějaký starověký šaman tohle sám vymyslel a začal to šířit mezi ostatními a přesvědčovat je k stavbě takových věcí bez nějakýho konkrétního důkazu či moci, takže jestli to nejsou opravdu bohové tak to museli bejt mimozemštani.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 30.1.2011 12:26:46
Balial Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 820
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No já pořád nevím řeknu ti. Nejsou náhodou všechny nebeská souhvězdí pojmenovaná Řeky? Perseus, Casiopea, Pegas... všechno to měli být hrdinové co žili a které bohové pak umístili na oblohu. Nějak si nemyslím že Perseus a Pegas byli mimozeštani a jejich zmutovanej kůň. Lidi prostě mají velkou představivost.

Obhloha láká prostě, a tak si k ní vymýšlíš různý příběhy. Stačí se podívat sám sobě, kdo někdy neseděl s nějakou slečnou pod oblohou a neukazoval jí souhvězdí nebo si případně aji vymýšlel co je tohle a toto, aby udělal dojem? Já myslím že nějak podobně to je i s tímhle.

Na toto je dobrý český scifi Návštěvníci. Aneb ten fór s kultovním předmětem z druhé poloviny dvacátého století. Prostě my si něco vykládáme, a dělají to hodně i historici, ale ono to mohlo být něco naprosto jinýho.
"Rozhodl jsem se, že si vypěstuju závislost. To jediný mě může zachránit před tím, abych si ustřelil palici." Kurt Cobain

Příspěvek 30.1.2011 12:48:23
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak jak je známe ted jo, ale ten kmen v Africe, či prastaří Egyptané či indiáni v severní je nijak pojmenovaný speciálně neměli a pak začnou stavět po setkání s bohem monumenty k onomu konkrétnímu souhvězdí s vysvětlením jakým udávaj, osobně kdyby mi nějakej šaman řek tohle a předtím uctívali viditelná zvířata a přírodní živli jež mě můžou zabít a znám je na vlastní kůži a začít stavět nějakej chrám pro nic za nic tak bysme ho plácli přez hlavu a nědli, kdyby neměl nějakej pádnej důkaz či moc....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 30.1.2011 13:42:25
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já teda nevím, ale svědectví bych tomu neříkal. Co je víc pravděpodobné... tvoje možnost, nebo, že si to prostě první faraón a lidé okolo vymysleli? Lidi tě budou víc poslouchat a bát se tě, když si budou myslet, že jsi synem boha než obyčejný smrtelný člověk. Navíc za těch x tisíx let bych se ani nedivil, kdyby se ten původní příběh překroutil do kdo ví jakých rozměrů.
ad. hvězda co nebyla do 70tých let vidět. To není nic neobvyklého. Plno netabilních hvězd nebo dvou a více hvězdných systémů mění svoji svítivost a někdy jsou vidět a jindy ne.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 13:55:14
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to nebylo svítivostí, myslím že to je že ty dvě hvězdy kolem ji zastinují normálním pohledem a až do 70 let nebylo jak zjistit že ta 3 tam je kvůli oběhu atd nevím jak se to měří, ale od 70 je technologie na to jak je detektovat, nepamatuju si to přesně-...... Neříkám že to mohl být výmysl, ale že tři rozdílný kultury, oddělenné časem, kontinenty i mentalitou vyberou, že někdo přišel ze stejnýho souhvězdí, udělal skoro indetický věci, vrátil se tam a má přijít zase....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 30.1.2011 14:21:34
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hmm, Egypt (z Afriky) a "nějaký kmen" (rovněž z Afriky) mají podobnou mytologii? Vskutku šokující...
A ti Indiáni? Kolik je na světě národností? Států je 192, ale v každém jsou desítky i tisíce menších národnostních či kulturních uskupení. Kolik muselo být na Zemi kmenů před 5000 lety? Rozhodně víc než Egypt a "nějaký kmen z Afriky". Rychlý Google odhalil, že dnes přežívá 750 kmenů mimo civilizaci. POKUD by všechny měly mytologii založenou na stejném příběhu, pak by to bylo divné. Ale že se shodují dva mezi stovkami (a v minulosti mezi desítkami tisíc!) mi zase příliš šílené nepříjde.

Naopak by se vzhledem k "oddělení časem a kontinenty" dala najít logická mezera v emzákoidním výkladu podobných mytologií - to jako přiletěli z toho souhvězdí pokaždé pro stejný národ zvlášť, a pokaždé pojali zvlášť lidskou manželku? Indiáni jsou v Severní Americe od poslední velké migrace před 12000 lety, Egypt začal prosperovat před cca. 5000 lety. Proč emzáci přiletěli v RŮZNÝCH časových dobách, vykonali totéž, pak odletěli a slíbili návrat? Pro ty národy to přece museli udělat několikrát zvlášť, pokud chápu vaši argumentaci.
A pokud mi řekneš, že to teda udělali jen jednou a ty národy to mají v mytologii a prostě migrovaly do svých současných pozic, tak to ale není nutně důkaz mimozemské přítomnosti. Tahle story stojí na tom, že stejný příběh mají různé kmeny, a pokud všechny pocházejí z jednoho (nevím, DNA by napovědělo), už jako důkaz emzáků moc nefunguje.

Já myslím, že moderní sektářství dokládá, že víru lidí v hovadinu lze poměrně úspěšně postavit na absurdním učení a absurdních činnostech. Pokud Egypt začal pozorovat černou část oblohy, nebo jak tě chápu, tak to není o moc ujetější než moderní "odletíme na kometě za spásou".
Naposledy upravil Ray dne 30.1.2011 14:38:08, celkově upraveno 1
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 30.1.2011 14:33:33
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ok, egypt a jeho poloho a poloha toho kmene je stejnej rozdíl jako poloha 1 kmene ve španělsku a 2 kmene na sibiři, jak společný zájmy a legendy mohou mít....

plus k tomu jižní a severní amerika, či chile, jen myslím že v jižní americe přišli z jinýho souhvězdí, ale kdo ví kolik AA verzí je jako UN, neříkám že to nemůže bejt pěkně vymyšlenej příběh... proč ne..... mě osobně tohle příde zajímavější at už z čistě teoretického hlediska či ne, dokud se jedna teorie nepotvrdí více , každý si může přiklánět k čemu chce a jak známe lidi i s důkazy někdy ne.... ale do té doby se mi tahle teorie prostě líbí víc
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 30.1.2011 14:57:50
Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pointa je, že homo sapiens je tu se svými schopnostmi už cca. 50 000 let. Už tak dlouho máme potenciál číst, psát, vymýšlet Bibli či Hvězdné války. Anatomicky tu jsme už cca. 200 000 let. ZÁROVEŇ s tím se ale první velká migrace z původní Afriky na Arabský poloostrov údála před cca. 60 000 lety, a odtud dále do zbytku světa. Už při migracích z bodu nula tedy nejspíše lidé měli nějakou (byť jen orální) kulturu a mytologii; pokud se jeden kmen rozdělil v Izraeli - jedna půlka šla na západ a druhá na východ - tak se tahle původně jednotná mytologie jednoho kmene mohla setsakra rozšířit po světě.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Příspěvek 30.1.2011 16:18:38
BlackViper Airman
Airman

Příspěvky: 30
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ako sa Tiamat zrazila s Mardukom a vznikla Zem a pasmo asteroidov(ktore doteraz nevedia ako vznikli)

Viz sumerský Necronomicon, ano, ale božstva jsou jedna věc a emzáci druhá nebo je to totéž? :hmmm:

Příspěvek 30.1.2011 16:29:11
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
spike kree: hlavní věc: nauč se psát česky, hrůza co píšeš za srance, nejde to po tobě přečíst :roll:

Docela by mě zajímalo, jak přišli na to, že "bohové" některých národů pochází z onoho souhvězdí, když ty národy pojmenované souhvězdí neměli a pochybuju, že to bylo jako sektor Alfa 1234... Nakecat někomu něco, jen aby tě poslouchal, není zase tak těžký...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 30.1.2011 17:34:07
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ok, pěkně česky psát můžu, ale nechávám si to na důležitý věci, jako bakalářku a podobně........ píšu, většinou po pár pivech a nemám v sobě abych se pak druhej den opravoval, je to jen forum.... a sem línej...... :D

A oni nepřišli na to že bohové jsou z toho či onoho souhvězdí, podle místních legend, či Egypské knihy živých myslím, je jasně řečeno že osirius přiletěl z orionova pásu. Stejně v těch rozličných kmenech, jim ten příchozí řekl odkud je, ukázal jim to a vysvětlil tak jak to oni mohli pochopit atd a z toho ty tance k tomu souhvězdí. Tak to říkaj a předávaj šamani kmene.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 30.1.2011 19:11:58
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Teda nevím, ale já si vždycky myslel, že jméno toho souhvězdí pochází z řečtiny a ne z egyptštiny... no ale ikdyby... proč by psali, že je z orionova pásu? však ty hvězdy nejsou ani blízko u sebe... to jim to nemohl vysvětlit? Však "on" to přece musel vědět.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Příspěvek 30.1.2011 19:38:41
spike kree Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1012
Bydliště: Staré Hodějovice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
nevím jestli je tam psána hvězda konkrétně, ale všude jsem slyšel a četl jen orionův pás.... když připustíme že byl mimík, třeba jim ukázal rozlohu jeho imperia.....
To never die.... and to conquer all. That is winning

If you enter a room intending to assassinate someone, and there is a treecat in the room, either abort your mission immediately, or switch to nuclear weapons.

Příspěvek 30.1.2011 19:56:02
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zdá se, že orionův pás je nejznámnější souhvězdí používané kde kým... :D :D
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 30.1.2011 20:07:23
Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud to byla rozloha jeho impéria (vzhledem k vzdálenostem těch třech hvězd to muselo být šíleně velké impérium) tak proč si sakra aji nepodmanil Zemi?

Ono důvod proč " rádi používají orionův pás bude ten, že je celkem unikátní...přece jenom jsou to 3 hodně jasné hvězdy "blízko u sebe" a najít ho na obloze dokáže aji úplný idiot.
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Další seriály

cron