Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály M*A*S*H

M*A*S*H


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 23.5.2010 12:51:49
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Myslím, že tenhle fenomén není třeba představovat. Docela mě překvapilo, že tu není téma o tomhle seriálu. Já jsem viděl MASH poprvé, už když jsem byl hodně malý a od té doby jsem viděl všechny díly nespočetně krát. Prostě se u tohohle seriálu bavím stále dokola.

Info pro všechny příznivce: Na warforu je kompletní seriál v originále DVD Rip (nejlepší kvalita, v jaké lze MASH sehnat). Tak kvalita je vážně vynikající, na to, jak je seriál starý. Přímo ve videu jsou vloženy anglické titulky, které jdou ale i tak vypnout. Stáhl jsem si 1 díl na zkoušku a vypadá to vážně skvěle, takže mám, co stahovat.

Příspěvek 23.5.2010 13:27:44
DAVE! Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1676
Bydliště: Normandy SR-2
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
je to opravdu skvělý seriál. A kvalitu seriálu podtrhuje vynikající český dabing, kde Pavel Trávníček opravdu exceloval. Škoda, že to má tolik dílů, se mi to nechce stahovat :lol:
Obrázek

Příspěvek 23.5.2010 13:49:27
Daedalos304 Uživatelský avatar
Major General
Major General

Příspěvky: 3867
Bydliště: Boskovice
Pohlaví: Muž
Odpovědět s citací
 
musím souhlasit....na Mashi sem doslova vyrůstal takže nespočet dílů se mi vrylo do paměti...je to super seriál na který se dá koukat pořád dokola a neomrzí vás to..:) hlavně Hawkey byl největší frajer..:)

Příspěvek 23.5.2010 17:35:32
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
MASH dokáže úctyhodnym způsobem skloubit srandu s vážnou tématikou, proto ho mám opravdu rád, většinu dílů jsem viděl alespoň 2×, ale zase že by se mi to chtělo stahovat :hmmm:
Obrázek

Příspěvek 23.5.2010 17:38:09
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já to taky nebudu stahovat vše. Stáhl jsem si zatím první 3 díly 10. série (poslední série jsou podle mě nejlepší) a když bude nuda, tak to budu postupně zkoukávat. Každopádně v tom originále je to úplně jiné.

Příspěvek 23.5.2010 17:42:54
opiti Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 127
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jeden z nejlepších komediálních seriálů vůbec. Snad jedno bych vytknul. Vždy, když jsem si to zapnul, čekal jsem humor, ale ty dokumenty mě nikdy nechytly. Nevím asi to mám radši v tý humornější verzi : :smile:

Příspěvek 23.5.2010 18:52:37
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Můj velice oblíbený seriál. Mám ho celý stažený. :lol: Sice o 50 GB místa na disku méně. Ale zase jsem měl na co skoro rok koukat. :lol:
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 24.5.2010 22:43:28
Amper Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
MASH považuju za jeden z nejlepších seriálů, který v televizní produkci vůbec vznikl
I přes datum vzniku má stále co nabídnout, to bych řekl že se o spoustě dnešních seriálů za stejnou dobu nebude dát říci. Kdo neviděl, jako by neexistoval. :) A na některé fórky si člověk vzpomene i po dlouhé době.

A přihodím pro mě nejlepší hlášku: "Tohle je bažina, kdo sem vleze už nevyleze." I když těch hlášek a "akcí" tam bylo tolik, že se sakra špatně vybírá. :)
We'll never be done.

Příspěvek 24.9.2010 03:22:08
Foo Fighter Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1086
Bydliště: Senica, SR
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Na začiatku leta som začal pozerať tento seriál prvý krát systematicky diel za dielom a zajtra sa chystám na záverečný film. Určite je to jeden z najlepších seriálov, čo boli natočené. Vtipy aj vážne veci (pri smrti Henryho a pri Radarovom odchode mi aj slza ukápla :oops: ), ten seriál má proste všetko.
Obľúbená hláška: "Chápu, proč střílejí lidi za úsvitu. Kdo by chtěl žít v 6 hodin ráno?"

Příspěvek 24.9.2010 21:59:53
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nějak marně čekám na vydání DVD všech sérií najednou s českým dabingem. Po asi dvou letech konečně vydali druhou sérii. Naši distributoři jsou na hlavu.
Býval to pro mě hodně pozdní večerníček, když jsem chodívala do školy a musela jsem vstávat a nemohla se dívat v těch jedenáct večer :D

Foo Fighter: Když mi bylo těch 13-15 let, kdy jsem to viděla poprvé, tak mě tam dojalo máloco, ale u závěrečného filmu jsem řvala jak želva. Tak jsem zvědavá na tvou reakci. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 25.9.2010 08:08:09
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Foo Fighter & Klenotka: Díl 256 - Nashledanou, Sbohem & Amen je sice konec seroálu MASH, ale není to všechno, co se týká MASHE a dá se shlédnout. Oboum dvoum můžu doporučit dokument M*A*S*H: 30th Anniversary Reunion, kde se několik hlavních herců sešlo a zavzpomínalo na natáčení. Počkejte, až uvidíte třeba takového Harryho Morgana [plukovník Potter], v době natáčení tohoto snímku mu bylo 87 let.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 25.9.2010 09:21:38
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Anebo MASH má i spin-off...
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 25.9.2010 10:47:54
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ivory: Ten "dokument" jsem nedávno viděl a byl opravdu výborný. Každému ho taky doporučuji, bylo zajímavé vidět herce po tolika letech a jak se změnili.

Geser: Ten spin-off prý stojí za prd, alespoň, co se hodnocení týče.

Příspěvek 25.9.2010 11:02:58
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak ale když už jsem na větvi z MASHe, tak by se hodilo kouknout i oficiální pokračování se spoustou původních postav, ne? A odrazovat lidi agumentací, že se tomu stádoidně nedávají vysoký hodnocení, mnohdy ještě umocněný dojmem z původního znění mi teda přijde hodně uhozený.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 25.9.2010 11:11:26
Daedalus.cz Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1150
Bydliště: Hrádek n. N.
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Proč "umocněný dojmem z původního znění"? Originál se mi právě líbil víc, než dabing, i když přiznávám, že má MASH dabing velmi povedený.

Příspěvek 25.9.2010 12:11:37
Geser Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1570
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Přečti si to znova prosímtě.
The year is 2258, the name of the place is Babylon 5.
Obrázek

I love it when a plan comes together!

Příspěvek 25.9.2010 12:20:01
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
30th Anniversary jsem taky viděla nedávno, ale těch dokumentů bylo víc. :)
After MASH mě moc nebavil, začalo to docela dobře, ale v půlce mě to přestalo bavit, a už ani nevím, jak ta hrozně napínavá zápletka s Klingerem skončila. Nejzajímavější byl asi jen díl s Radarem a jeho novomanželkou. :)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 25.9.2010 22:12:57
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já mám na českém dabingu, tedy vlastně na české verzi rád to, že z ní vypustili ten smích od publika. Přijde mi to otravné ve všech seriálech, kde to je. Já nepotřebuji vložený povyk publika k tomu, abych věděl kdy se mám smát. Při sledování MASHe s českým dabingem jsem si daleko více užil všech možných vtípků a point, o kterých jsem mohl v klidu přemýšlet bez rušivého smíchu v pozadí.

Celý seriál jsem viděl několikrát a myslím, že v budoucnosti si ho ještě pustím. Asi nejvíc mám rád, jak si Hawkeye s BJem dělají srandu z Charlese. Ano, Frank''kuní ksicht''Barnes a Trapper nebyli špatní, ale BJe a Charlese mám radši.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 25.9.2010 22:55:10
Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
M*A*S*H byla myslím moje úplně první seriálová "obsese", a budu ho mít ráda pořád stejně. :)
Dabing byl výborný a souhlasím že i proto, že odstranili ten smích v pozadí, protože imo zrovna sem se to vůbec nehodilo. Byla to spíš dramedy než čistý sitcom, hlavně v pozdějších sériích, a ten smích je tam jako rána palicí.
Taky jsem měla nejradši díly s Hawkeyem, B.J.em a Charlesem. B.J. byl můj oblíbený, spolu s Margaret (tu jsem si oblíbila v pozdějších dílech, kdy z ní přestali dělat jen méně komický prvek vedle Franka). Hlavně bylo fajn, že ač byl Charles často arogantní, a pořád si myslel, jak je nadřazený, nebyl to vyložený asociál jako Frank a vytvořil si k ostatním zdravý respekt a oni zase k němu.
Larry Linville myslím jednou sám řekl, že jeho postava Franka Burnse je nereálná, a že lituje každého, kdo někdy takového člověka potkal.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Příspěvek 08.11.2010 17:28:49
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Už od základky jsem soutěžil v tom, kdo si zapamatuje nejvíc hlášek, je to prostě srdcovka :D. Jinak ten závěrečný díl mě taky dojal, ale na slzy tedy nedošlo :).

Oblíbená hláška:
Frank: Jakýmkoliv spojencům, nacházíme se pod skupinou pěti hvězd. Jsem zrovna po tou nejzářivější.
Hawkey: Skvěle, Franku.
B.J.: Za chvíli nás začnou hledat v Betlémě.

I když je extrémně těžké vybrat určitou hlášku :)
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Další seriály