Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály In Treatment

In Treatment


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 30.11.2010 13:45:28
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Obrázek


Seriál televizní stanice HBO In Treatment vznikl podle izraelského vzoru a přináší náhled do psychiatrické ordinace. Spojujícím článkem epizod je Paul Weston (Gabriel Byrne). Je vyhlášený ve svém oboru. Téměř každý den k němu dochází určitý klient. Pondělí patří Lauře, které chybí v životě otcovský prvek. V úterý se svěřuje Alex, bývalý voják, nyní v invalidním důchodu, trpící pocitem viny ze smrti dítěte. Sophie je teenagerka docházející ve středu. Má sebevražedné sklony a komplikované rodinné zázemí. Ve čtvrtek hovoří psychiatr s manželským párem. Amy a Jack očekávají dlouho vytoužené miminko, ale najednou nevědí, jak se k této situaci postavit. Není divu, že řešením problémů druhých se sám psychiatr zamotává do sítě depresí a potřebuje odbornou pomoc od někoho ze svých kolegů. Požádá o pomoc Ginu (Dianne Wiest), svoji známou, jež působila jako psychoterapeutka a svému příteli může z jeho bludného kruhu pomoci. Není bez zajímavosti, že D. Wiest získala za tuto roli televizní cenu Emmy v roce 2008.


Trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=vz0QnEyiJno

Portrét Laury, jednoho z pěti pacientů:

http://www.youtube.com/watch?v=7M3XrZVtt4I


Jsem sice zhruba uprostřed první řady, ale už teď můžu říct, že je to neskutečně dobrý seriál. Je inteligentní, má výborný scénář a převážně neznámí herci podávají perfektní výkony. Po pár epizodách puštěných za sebou jsem jsem se na odlehčení podíval náhodným výběrem na nový díl Sanctuary a přistihnul se, jak si říkám, co je to za blbost, skoro jsem se styděl za to, jak se u něčeho takového můžu bavit. Jako i u jiných seriálů HBO to chce ze začátku mít trpělivost, ale po pár dílech vás to chytne a už se vezete.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 01.12.2010 07:48:14
Amper Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak tak. I podle mě vynikající seriál, který ale není pro každého. Perfektně zahrané. Ve srovnání se spoustou seriálů je to prostě o třídu jinde. Tady se definuje pojem inteligentní seriál.

Občas to je navíc docela psycho, obzvlášť když se ponoří do některého problému pacienta opravdu hluboko. Z toho tak trochu vyplývá, že celý seriál není zrovna nejveselejší a smutek a deprese tu bývá na každém druhém kroku.

Určitě zkuste pár dílů a pokud jste aspoň trochu otevřeni netradičním seriálům, tak vás to určitě chytne.
We'll never be done.

Příspěvek 25.11.2011 12:36:56
Ivory Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 536
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, je to škoda, že tento seriál nezaujal někoho dalšího. Každého z nás baví něco jiného. To píšu proto, že i po roce je tu jen jedna odpověď.

Proč se k tomuto seriálu ale teď vracím? Věděl jsem, že má vzniknout česká verze s názvem Terapie v hlavní roli s Kalem Rodenem, ale protože mě české ''nekvalitní'' seriály nezajímají, nehlídal jsem si vysílání prvního dílu a ani jsem neplánoval, že bych se na to někdy podíval.

Dnes jsem narazil na to, že už je odesíláno několik epizod a tak jsem si přečetl, o čem to vlastně je, i když vím, že tam půjde o schůzky s psychoterapeutem. Následující obsah je z csfd:
Seriál TERAPIE je výjimečný svou psychologickou hloubkou, propracovaností postav i neobvyklým dějištěm. Téměř celý se odehrává v pracovně psychologa Marka Pošty (Karel Roden), kterého během jednotlivých dnů v týdnu navštěvuje několik různorodých pacientů. Každé pondělí dochází do psychologovy pracovny vyzývavá Sandra (Tatiana Pauhofová), která se hned v úvodním díle přizná, že je do Marka zamilovaná. V úterý absolvuje terapii bývalý voják z Afghánistánu (Lukáš Hejlík), u kterého postupně vycházejí najevo jeho válečná traumata. Ve středu se psycholog setkává s mladičkou gymnastkou Lindou (Michaela Doubravová), jež předstíranou suverénností maskuje své sebevražedné sklony. Ve čtvrtek jej navštěvuje manželský pár (Aňa Geislerová a Martin Hofmann), který se hádá kvůli zvažovanému potratu a jehož neshody souvisejí se špatnou komunikací.
Každý pátek hrdina navštěvuje svou starší kolegyni, s níž konfrontuje své pochybnosti a rodinné starosti. Ditu zosobnila známá slovenská herečka Kamila Magálová. Psychologovu choť, s níž prožívá manželskou krizi, ztělesnila Klára Melíšková. Jejich dospívající dceru, s níž si otec rovněž moc nerozumí, si zahrála Berenika Kohoutová.


A teď po přečtení obsahu už vím jistě, že na něco takového se rozhodně nepodívám. Vlastně by mě zajímalo, jestli se tohle může líbit někomu, kdo viděl In Treatment a považuje ho za dobrý seriál. Terapie, to je jenom Ctrl+c a Ctrl+v verze, akorát s jinými a soudě dle ohlasů horšími herci.
Obrázek
Fly High My Friends, Bob Stencil.

Příspěvek 11.12.2011 13:34:40
Amper Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 185
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Viděl jsem pár dílů a není to tak špatné. Ovšem kdo viděl originál s tím asi bude mít probém. Na české poměry ovšem kvalitní předělávka a Roden jako vždy vynikající. Ostatní herecké výkony taky nejsou k zahození.
We'll never be done.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Další seriály

cron