Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kultura Seriály Další seriály Nový sci-fi seriál Continuum

Nový sci-fi seriál Continuum


Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 07.8.2012 23:19:21
Zachin Airman
Airman

Příspěvky: 54
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
.
Letos v květnu odstartovala na televizní stanici Showcase nová scifárna z kanadské produkce jménem Continuum. O čem je najdete např. zde http://www.edna.cz/continuum/serial/

Kybernetická policistka se vrací časem z korporátně dystopické budoucnosti do aktuální součastnosti, aby tu "po terminátorovsku" zabíjela budoucí teroristy. Ve skutečnosti jsou však oněmi teroristy budoucí freedom fighters... Toliko ve stručnosti k hlavní dějové linii.

Vzhledem k mizivému počtu aktuálně vysílaných sci-fi seriálů by tohle mohla být solidní náhrada, která by si těch pár sérií zasloužila. V seriálu hraje známá herečka z Alias, ta blondýnka z páté série,
Toto je spoiler!!!:
jak přežila ten výbuch v Praze a posléze se přidala na stranu Sidney Bristow.


Dále tu můžete vidět řadu herců v epizodních rolích nebo štěcích, kteří jsou známí z řady kultovních sci-fi seriálů let minulých. Jen namátkou, Akta X, Stargate SG-1, Eureka, Battlestar Galactica a pár dalších.

První série o deseti dílech už skončila, ale naděje na další tu jistě je. Rovněž si po celou dobu seriál udržoval akční spád, často prolínal několik časových rovin z pohledu více postav.


Obrázek


Profil seriálu na CSFD a TV.com
Naposledy upravil Zachin dne 08.8.2012 00:16:10, celkově upraveno 3

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych, aby to neznělo tajemně jako hrad v K., jen doplnil kostru námětu - kybernetická policistka se vrací časem z korporátně dystopické budoucnosti do aktuální součastnosti, aby tu "po terminátorovsku" zabíjela budoucí teroristy; ve skutečnosti jsou však oněmi teroristy budoucí freedom fighters...
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Zachin Airman
Airman

Příspěvky: 54
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Já bych, aby to neznělo tajemně jako hrad v K., jen doplnil kostru námětu - kybernetická policistka se vrací časem z korporátně dystopické budoucnosti do aktuální součastnosti, aby tu "po terminátorovsku" zabíjela budoucí teroristy; ve skutečnosti jsou však oněmi teroristy budoucí freedom fighters...


Díky, doplněno, nechtělo se mi to odněkud kopírovat.

Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
terorista a freedom fighter se nutně nevylučujou... pro někoho je Hamás, al-Kaidá apod. teroristická organizace, pro jiného organizace bojující za svobodu :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Já bych, aby to neznělo tajemně jako hrad v K., jen doplnil kostru námětu - kybernetická policistka se vrací časem z korporátně dystopické budoucnosti do aktuální součastnosti, aby tu "po terminátorovsku" zabíjela budoucí teroristy; ve skutečnosti jsou však oněmi teroristy budoucí freedom fighters...

Kdes to vzal? :lol:
Skrejm píše:
terorista a freedom fighter se nutně nevylučujou... pro někoho je Hamás, al-Kaidá apod. teroristická organizace, pro jiného organizace bojující za svobodu :wink:

To mě na tom docela zaujalo - ona jako kladná postava bojuje za něco ideolocky špatnžho a oni jakožto záparný postavy bojujou za něco ideologicky dobrýho... i když kdo ví jak to je vzhledem k tomu konci, jen se bojim, aby se do toho v druhý sérii tak nezamotali, že se už nevymotaj.
Obrázek

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdes to vzal?

Tak zhruba o tom to je, ne? Klidně mě oprav.

Dvojjakost terorista/freedom fighter bych tu nutně neřešil, to je vždycky o úhlu pohledu a jiných cintech, jenom jsem chtěl popsat rámcově vo co go.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray píše:
Tak zhruba o tom to je, ne? Klidně mě oprav.

No já narážel na formu ne na obsah. :) Přijde mi to takový... hodně kýčovitý (nenacházim teď lepšího slova) - prostě ono záměrný používání cizích slovíček a jejich spojování do nesmyslnejch sousloví. Neber to jako že bych ti chtěl vnucovat nějakej styl to ne, jen mě to zaujalo a docela sem se nad tim nasmál. :D
Obrázek

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Eh, budu to brát jako svého druhu kompliment :-)

Anyways, bez jakékoliv politické afiliace (jestli to je vůbec slovo) mě už když jsem o Continuum slyšel prvně napadlo, že je zvláštní, nakonec se dneska objevujou (nejen sci-fi) seriály nějak řešící sociální nepokoje. Mad Men v šedesátkách, Legend of Korra jako pokračování anime Avatara, Abramsovy dílko Person of Interest, a samozřejmě Continuum... Otázka zní: zaplétám se do vlastních lží nebo je na aktuální tvorbě fakt poznat zjitřený dobový duch?
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray: z Continuum je zcela patrné, že je to další propagandistický snímek, který má označit lidi, kteří se snaží bojovat za lepší svět a svou svobodu a nenechají se vydírat společnostmi (jako je to už teď), za teroristy a podobnou havěť. Správná klaďaska Kiera bojuje proti těmto "zloduchům" jen proto, aby korporace v budoucnu zotročili lidi, a jak i sama viděla, okrádali je o jídlo. V tom dílu jsem doufal, že nějak procitne, ale to by zřejmě nepustili do éteru... Škoda. Každopádně linka s Kagamem je super a to co předvedli v TV ředitelce bych klidně udělal v reálu. Rozdíl by byl, že by v našem světě dostala život, protože ovčanů je přeci jen pořád dost oproti seriálové realitě :(
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ray: tak určitě tu taková tematika je, ale jestli jí je víc než dřív si odhadnout netroufám, přeci jen evil nadnárodní korporace jsou součástí příběhů již pomalu od počátků lidstva. :-)

Wanted: jsi si opravdu jistej, že to je to, co chce ten seriál říct? :hmmm:
Obrázek

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
100% jistej si nejsem, to nemůžu být nikdy v ničem. Nicméně pochybuju, že budou vysílat seriál, kde na tvrdo řeknou, že korporace řídí svět, zotročují lidstvo a ždímaj je, zatajujou jim informace apod. 1. série na mě jasně působila tak, že Kagame a spol. jsou badguys. Kiera, ten fízl a Alec jsou goodguys. Alec v poslední epce teda překvapil, možná procitl. Nicméně už vidím, jak se z něho stane badguy a Kiera ho nebude mít v lásce... Budu rád, když se budu mýlit, ale bez Kagameho to už nebude ono, protože měl hodně dobrý a pravdivý hlášky.
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wanted píše:
...Kagame a spol. jsou badguys. Kiera, ten fízl a Alec jsou goodguys. Alec v poslední epce teda překvapil, možná procitl...

A myslíš že to, kdo je záporňák a klaďas něco vypovídá o dobrosti/špatnosti ideologií za kterejma stojej. Ty si vážně myslíš, že záměrem bylo prezentovat to za co Kagame bojuje jako něco špatnýho?
Obrázek

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Už jsem pochopil, že propaganda je bohužel taková. Vidíš to denodenně ve zprávách a podobných rádoby svobodných a upřímných sdělovacích prostředcích. Pokud někdo bojuje za pravdu a svobodu je označen za teroristu (viz stávkující lidi na Wallstreetu). S dnešními teroristy alá vymyšlená Al-Kajda a podobný, bych to vůbec nespojoval. Sice se zdá, že v seriálu dělají špatný věci, ale někdy je třeba razantnějších událostí, abys upozornil na to, že je něco špatně. To, že se ostatní topí v materialismu a ve sra*kách už je věc druhá a dle elity to tak má být. Ale nebudu tu rozpitvávat ideje dnešního světa, to je na jiný vyprávění. Řekněme, že linka kolem Kagameho byla to jediný, co se mi na seriálu opravdu líbilo, protože tohle kritický myšlení by mělo mít více lidí. Na epizody, kdy pouze řešili nějaký rádoby důležitý případy jsem koukal jedním okem a doufal, že se něco někde pohne. Ale jak jsem již psal, pochybuju, že se to vyvine směrem, kterým bych chtěl, aby se to vyvinulo. Ona kýčovitá hlavní postava s obrovskýma kozama, těsným oblečkem či košilkou rozepnutou až k pupku taky nesvědčí o nějaké hluboké debatě mezi těmi ideologiemi :) .

"Říkáte, že jste volní. Myslíte tím Ústavu, listinu práv. Jakých práv? Narodili jste se s dluhem, rodičům bez naděje. Vaše jediné právo je pracovat pro korporace, dokud dluh nesplatíte. Ale to se nikdy nestane, protože vám poskytují vše, co potřebujete. Vaše domy, jídlo, vodu a to vše vás stahuje do propasti otroctví."
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wanted píše:
Už jsem pochopil, že propaganda je bohužel taková. Vidíš to denodenně ve zprávách a podobných rádoby svobodných a upřímných sdělovacích prostředcích. Pokud někdo bojuje za pravdu a svobodu je označen za teroristu (viz stávkující lidi na Wallstreetu)...

Oni nejsou označeni za teroristy kvůli tomu za co bojují, ale čím za to bojují. :roll:
Znovu zopakuju svou otázku: "A myslíš že to, kdo je záporňák a klaďas něco vypovídá o dobrosti/špatnosti ideologií za kterejma stojej?"
Jako chápu, proč lidi s podobnym přístupem to vnímaj jako propagandu, ale pro lidi s takovymhle totalitnim přístupem k ideologiím, kdy je každá kritika bez ohledu na oprávněnost a nebo relevanci přímo s danou ideologií považovaná za nepřípustnou, tenhle seriál asi prostě neni.
Obrázek

Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Zajímavej způsob boje - obyčejní lidi "kempující" na ulici a v parku. Asi by se měli hošánci z Asie poučit, ušetřili by si námahu s bombovými útoky apod. Ne nadarmo dostavují jistý tábory po celým USA a lidi označení za teroristy pozbývaj jakýchkoliv práv :) .

Klaďas/záporák, to utvořil ten seriál. Evidentní, že fízl, který nemá mozek a jen svaly asi bude dobrák. To stejný Kiera, která zaujímá místo mozku, která se snaží zastavit "teroristy" za každou cenu, i když ani pořádně neví za co a proč bojují (možná to ví, ale nebylo to tam úplně řečeno - nemyslím tu povrchní informaci, že bojují proti korporacím). Kdežto skupinka lidí, kteří si od začátku notují v násilí jsou automaticky ti špatní a musí být zastaveni (zabiti většinou) za každou cenu. Proto mi z toho vychází, že nám předkládání klaďasové bojují za dnešní ideje, které jsou imho špatné a nám předkládání záporáci naopak bojují za dobrý věci a lepší svět. V dnešním světě je rovzněž zakázáno cokoliv kritizovat, kriticky myslet a vůbec jen myslet. Pokud stále žiješ v téhle iluzi, že to tak není a že jsme "svobodní" a jsme na tom dobře, tak asi nemá cenu se s tebou o tom dále bavit, protože se absolutně nikam nedostaneme.

Mnoho štěstí
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak já Continuum neviděl, ale jestli budoucí revolucionáři rigidně rozlišují na dobro a zlo, tak to považuju za velmi smutné.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wanted píše:
Kdežto skupinka lidí, kteří si od začátku notují v násilí jsou automaticky ti špatní a musí být zastaveni (zabiti většinou) za každou cenu.

Jak by mohl bejt vrah a zabiják něco jinýho než záporňák? Účel rozhodně nesvětí prostředky a je smutný, že to vidíš jinak.
Proto mi z toho vychází, že nám předkládání klaďasové bojují za dnešní ideje, které jsou imho špatné a nám předkládání záporáci naopak bojují za dobrý věci a lepší svět.

Proč podle tebe to, za co bojují klaďasové, musí bejt to správný?

Ray: ačkoliv je v tom seriálu řada klišé tak ne, jsou tam různý postavy s různým přístupem, navíc konec první série postaví zaškatulkování některých postav trochu na hlavu.
Obrázek

Ray Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1139
Bydliště: Hranice, Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ralen: Já to nemyslel na seriál, já to myslel na Wanteda...
Jinak to, o čem se bavíte, mi příjde jako totální příklad antihrdinů a plastické konstrukce postav a doufal jsem, že to Continuum nějak akurátně zpracuje. Čili asi v tom smyslu, když zůstanu u televize, že Walter v Breaking Bad sice vaří drogy, ale zároveň má i jasně vystavěný a sympatický důvod, proč tak činí. Nebo že Dexter sice čistí město od zločinců, ale zároveň je sakra pořád masový vrah (co se občas i přehmátne). Od seriálu, který řeší revoluci proti status quo (=Continuum), bych ani nečekal, že tam budou revolucionáři nebo korporáti vykresleni černobíle jako jeden vždy hodný a druhý vždy zlý. Ale tak možná právě v postmodernismu a jeho "dobro/zlo je otázkou perspektivy" Wanted možná vidí taky "mediální propagandu", nevím.
Už mě ty fiktivní avatary tady serou iritují...

Fancipal Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 550
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyby si na konci posledního dílu William B. Davis zapálil cigaretu, uvažoval bych, že přidám pátou hvězdičku :)
Hodnocení: 8/10
"Don't make people into heroes, John. Heroes don't exist, and if they did, I wouldn't be one of them."
Sherlock Holmes

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Další seriály

cron