Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Sebeobrana

Sebeobrana

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 06.1.2009 00:38:48
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zdrhnout. Zdrhnout, a nemusíte nic takového řešit :)

Stoprocentní to není, ale v naprosté většině případů se to uplatnit dá. Poběžíte tryskem někam mezi lidi, stačí poloplná špeluňka na rohu, a už jste v bezpečí.
Případně se zahrabu (v noci) někam do křovin, prostě jak se dá uniknout...

Nikdy jsem se v ničem tak vážném neocitl, a doufám že nadosmrti to tak bude. :yes:

Pochopitelně, když už jde o zápas o život, nemá smysl o čemkoli uvažovat. To se prostě bráníte, sekáte, bijete, a vzpamatujete se pak třeba až v nemocnici, nebo těsně potom, s rukama od krve... :shock:

A taková situace nemusí být vzdálená, nejednou jsem viděl kaluž krve u všelijakých veřejně zábavných akcí...

Instinkty a pud přežití dokáže hodně :hmmm:

příklad, co jsem zažil nejhorší pranici (jedinou takto velkou) - Kamarád se zastal svoji holky, pleška mu dala po hubě než dokončil větu. Pak se do toho zapojili jeho kámoši, a do toho bráchanec kámoše a zas jeho kámoši...a už to jelo :sorry: :sorry:
Pak přijeli muži zákona, a posbírali všechno, co se ještě pralo :lol:
Naposledy upravil Vlad Dracul dne 06.1.2009 01:39:16, celkově upraveno 1

Příspěvek 06.1.2009 00:54:03
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Otázka je, co má člověk dělat v uzavřeném prostoru, třeba na křtu knížky Jirky Paroubka :wink:

Příspěvek 06.1.2009 08:02:09
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
gravidus: Lehnout na zem a drzet hubu :D --nebo v holcicim pripade si jit rychle prepudrovat nos :) ...kluci by prisli na neco jineho :)

Příspěvek 06.1.2009 17:48:25
Johnson38 Airman
Airman

Příspěvky: 4
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
gravidus : Jde mi o to pokus se vysvětlit, že nejjednoduší obrana je útěk. A když už dojde na "věc" nesnažit se přímo o fyzický kontakt.
A že je spíš o hubu na obranu vytahovat nůž, teleskopák , nedejbože pistoli, protože to většinou odsereš sám, když se bráníš.

A jestli jsem sem nakráčel jako Chuck Norris nevím, ale vaše příspěvky ( a třeba i ten další pode mnou) jsou důkazem, že já jsem
spíš nohama na zemi a vy ste Chuckové Norrisové :)

Mark Jackob: Nevím, kde jsi na to přišel, ale nikdě není zaručeno, že ti i v tvém případě tu nepřiměřenou obranu nepřišijou.
Můžeme debatovat proč ano nebo ne, ale v praxi (a je to bohužel smutné) se to spíše posuzuje jako nepřiměřená obrana (nevyužil si ostatních
možností k ochraně života)

Co se týče druhé částí příspěvku, to je blábol nad blábol.Buďto jsi tydýt jenom ty, nebo i tvůj bratr, případně i instruktor co ho učil (a
tomu bych se vůbec nedivil).

Pistoli nemůžeš namířit, když tě někdo ohrožuje (leda tak v americkém filmu). Pro použití pistole platí jedno pravidlo.

"Jakmile jí vytáhneš, musíš jí použít"

Ne-existuje možnost vytažení pistole a pak nějak vyhrožovat. Ty jako civil když už jí vytáhneš z pouzdra musíš střílet. Laicky řečeno
jsi "použil poslední možnost" jakou jsi měl. Takže všechny kecy o padání hřebínku si nechte do hospody.

A hlavně si uvědom (a teď to beru ze svého hlediska), že například příslušník PČR v civilu a mimo službu (třeba na procházce s manželkou
večer po městě) je povinnen "zasáhnout když něco vidí".(zjednodušuju to)

Takže ty na někoho vytáhneš pistoli, on bude civět do té tvé hlavně a "spadne mu hřebínek", ale když kolem půjde takhle policajt v civilu
a bude mít u sebe zbraň , tak přinejmenším máš hodně velkej problém a to nemluvím o té horší možnosti.

Takže todle nechat fakt do hospody :)

Příspěvek 06.1.2009 20:50:37
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No s tim když tě někdo ohrožuje sem to asi blbe napsal. Běží k tobě magor s nožem a řve na tebe že tě zabije, není cesty úniku vytáhneš zbraň namíříš a čekáš až příjde ta vzdálenost, ze které můžeš, ale týpek si uvědomí že by se mu mohlo něco stát sklapne a de pryč, potom už po něm logicky nebuděš střílet (to že si třeba ten případ nezaznamenal znamená že ten chlap se asi vysr*l na žalobu a běžel pryč :wink: )
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 06.1.2009 22:05:20
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no takže se asi všichni schodnem na tom že nejlepší je nedělat nějakého hrdinu a pokud to jen jde tak utéct ( někteří možná radši "strategické přeskupení směrem pryč" )

Příspěvek 07.1.2009 01:06:52
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já s tím taky souhlasím, ale ten obušek si vezmu radši sebou...

Příspěvek 07.1.2009 02:12:39
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Moc nerozumím tomu, když vytáhneš pistoli, musíš vystřelit ???? :?: :?: :?:
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 07.1.2009 10:50:50
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jestli to ohledně střelných zbraní chápu, tak ji můžeš vytáhnout jedině jako poslední možnost - tudíž se předpokládá že ti nezbývá už nic jiného než ji použít, třeba aspoň varovný výstřel. No a při případném šetření hned půjdou po tobě a budou zjišťovat proč jsi zbraň použil a jestli jsi nemohl použít ještě jiný prostředek než střelnou zbraň a jestli jsi nemohl někoho ohrozit apod. :scratchanym:

Příspěvek 07.1.2009 15:11:46
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No jasny, že zbraň je poslední možnost, ale zbraň už znemená že se budeš bránit tvrdě, a uznej. Pokud by si chtěl někoho zmlátit, ale on by na tebe v poslední chvíli vytáhl zbraň, no nerozmyslel by sis to :?: A na toho kdo utíká pryč zbraní střílet nebudeš.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 07.1.2009 18:56:03
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jo já to takhle taky beru, ale ti co vymýšlí naše slavné zákony to asi vidí jinak :roll:

Příspěvek 07.1.2009 18:59:39
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No asi tak, protože to by pak člověk neplatil zdravotní pojištění za to že někoho zraní při sebeobraně. :roll:
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 07.1.2009 20:39:07
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
obecně, když je od vás docela daleko, a nevíte najisto, že má zbraň, nemáte právo střílet, a pokud ano, musí být úplně patrno, že vás ohrožoval.

zblízka vás ohrozí ROVNEZ STRELNOU zbraní, je to bez problémů (skoro, i tak se na vás budou dívat jako na vraha a otravovat soudními nesmysly)

s čímkoli jiným, pokud jste ohroženi, prakticky nemáte právo obrany střelnou zbraní.

jak ale už bylo dokázano, ohrozit na životě vás může i feťák s rybičkou... :scared:

Příspěvek 07.1.2009 20:43:13
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
svatá pravda. naše zákony jsou v tomhle divné a ne jen v tomhle, ale to by bylo na jiné a obsáhlejší téma :)

Příspěvek 09.1.2009 18:41:17
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Za stavájící situace, kdy máme neefektivní policii a ultrabyrokratický soudní systém, by bylo více než rozumné dát do naší ústavy podobou pasáž, jako v té americké - že každý má právo vlastnit zbraň na obranu sebe a svého majetku.

Zrušit zbrojní průkazy. Je pravda, že pak bude mít zbraň každý vůl, ale protože je budou moct mít všichni, nebude to tak hrozné. :scratchanym:

Zpřísnění držení zbraní má jediný následek - zvýšený prodej ilegálních zbraní. :stupid:

S policií to jde čím dál tím víc z kopce, ti schopní odcházejí kvůli mnoha věcem, rozmáhá se pořád vetší korupce a liknavost.

Za pár let lidem nezbyde nic jiného, než ze zoufalství vytvářet "domobrany", což už se děje (V Ostravě jeden čas hlídkovali skíni, a zajímavé, počet přepadení se rapidně snížil)

Druhý způsob je neproveditelný, protože na to nikdo nemá odvahu - ať si policisté můžou dělat, co chtějí. Kapsářovi smí namlátit bez trestu, pokusí se utéct - střílet do noh bez varování.
Jenže to by lidi jako Venca, Kačka nebo Šwarz začali žvanit "o policejním státě" a do Štrasburku by chodily stovky žalob kvůli porušování práv... :scratchanym: :scratchanym:

Příspěvek 09.1.2009 23:57:58
Sgt. Hoot Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 570
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jo zbraň dostane každý psychouš a bude chodit po ulici a střílet lidi jak se mu zachce.
nebo se nějaký nevyrovnaný blázen ožere a vystřílí půl hospody. a masakry na středních školách nebudou výjimkou. tohle přece nemůžeš myslet vážně :wink:
Obrázek
Obrázek

Chceš-li se mít jako prase v žitě - chovej se jako svině.

Příspěvek 10.1.2009 14:01:46
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdo chce zbraň, tak si jí koupí tak nebo tak. :wink:

Proto bych dával přednost "tvrdé" policii, a rychlým soudům.

To by zas mělo plno lidí kecy o StB a VB :scratchanym: :sleepy:

Příspěvek 10.1.2009 14:26:42
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já bych jako zbrojáky nechal, ale určitě bych zmírnil to si je udělat. Psýcho testy bych nechal a pak jen nějakej výcvik. A pak si můžeš koupit zbraň. A tu policii bych taky trochu ztvrdil, ale co naděláš :?:
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 10.1.2009 14:35:38
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nic. Budu prostě dál žít s krásnou vírou, že na mně nikdo nikdy nepůjde s plivátkem,nožíkem nebo bejzbolkou. :)

Příspěvek 10.1.2009 15:21:37
maxwell skywalker Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 137
Bydliště: Kurviná
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
"nějakej výcvik"...synku ty jsi frajer, jak hurvínek válku si to představuješ, víš kolik stojí samotný zbroják? Víš jaké u toho jsou testy? Houbelec a takový kec jako nějaký výcvik, za to by ses nedoplatil...Mám jedinou radu, pro vás všechny tady, kteří se tak extrémě bojí že jim někdo něco udělá. Povinná vojenská služba je u nás sic zrušena, ovšem nikomu to nezabránilo vstoupit do aktivní zálohy. Dostane se vám dvouměsíčního výcviku, relativně kvalitního, a při řešení podobných potyček budete i před policií docela z obliga...Co se volnosti prodeje zbraní týče, jsem pro, ovšem má to své velké háčky. Za prvé, těžko se prokazuje že jsi bránil sebe popřípadě svůj majetek a za druhé volné nošení zbraně na veřejnosti=potencionální smrti každý den. Jestli teď žijete v takových stíha stavech, že se bojíte, že někdo půjde, něco na vás vytáhne(nůž, teleskop, pistole, kdo ví co jěště) tak si představte že každý druhý chodí s kvérem pod kabátem:-D Podle toho co tu někteří píšou zřejmě sedí pořád doma a do ulic vycházejí málokdy a nebo toto ostatním doporučují:-D Tahle debata mi připadá celkem oničem, protože když už se něco takového udá, je to vždy moc individuální na to, aby se to dalo probírat na forech:-D

Příspěvek 10.1.2009 16:12:21
Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Skoro 5 let jsem chodila na kung-fu - přesněji na wing chun (což je původně ženské bojové umění, které založila mniška z nějakého čínského kláštera), ale asi bych stejně jako první možnost obrany volila útěk. Je fakt, že mi ruce automaticky samy vystřelují a odrážejí útočníka (pokud chci doma ať na mě rodina trénuje útoky). Asi v případě nejkrajnější nouze bych se skutečnému útočníkovi postavila a reagovala na jeho údery, tak jak mi to vešlo do podvědomí. Možná víc než že bych se naučila bojovat, jsem si sladila pravou a levou stranu - mozkové hemisféry, protože používáte levou i pravou zároveň a tím se celkově člověk vyladí.
No asi bych měla zase začít - vážně je to dobré cvičení.
After hard working I like hard playing

Příspěvek 10.1.2009 16:42:38
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
jo jo- Wing Tzun je vážně dobrej, taky už ho nějakou chvilku dělám a nemůžu si stěžovat. Ale taky bych ho asi použil jen kdybych neměl možnost utéct. Protože nikdy nevíš co se může stát a taky můžeš člověku snadno ublížit.

maxwell skywalker píše:
"nějakej výcvik"...synku ty jsi frajer, jak hurvínek válku si to představuješ, víš kolik stojí samotný zbroják? Víš jaké u toho jsou testy? Houbelec a takový kec jako nějaký výcvik, za to by ses nedoplatil...

Vim kolik stojí zbroják :wink: ... já myslel to jak tě učej používat zbraň když si děláš zbroják. Jak ji nabít, jak ji držet, jak zamířit, atd... U vojenskyho vyciku bych se asi fakt nedoplatil.
(zkrátka že by se zašlo na psýcho testy, tam by ti dali potvrzení, pak by sis zašel někam kde by tě naučili se zbraní zacházet, a pak by sis ji moch koupit, žádné těžké zkoušky atd..)
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 23.1.2009 16:01:44
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
gravidus píše:
Otázka je, co má člověk dělat v uzavřeném prostoru, třeba na křtu knížky Jirky Paroubka :wink:


Zapálit všechny výtisky a ideálně i autora.

Ale jinak nechápu proč má člověk na výběr mezi útěkem (přiznám se, že já mám problémy se srdcem a velmi rychle se dusím) a obviněním z nepřiměřené obrany. Naprosto by mě znechutil člověk, který by mě zažaloval za to, že sem mu s přáním hezkého dne a PINem nepředal svou peněženku, ale naopak rozbil hubu. Byl jsem přepaden několikrát a přiznám se že jsem převážně zamrzával, ale i tak jsem z toho většinou vyšel nejlíp :D (je mi jasné, že ze skutečného boje bych nevyšel tak lehko, ale docela mě pobavilo, když si jeden takový úderník rozrazil ret o můj loket a na mě nenechal fyzické známky :-D).
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Příspěvek 23.1.2009 21:30:24
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
:D A ty si mu natáh nebo se to stalo omylem :?:
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 23.1.2009 23:45:52
Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jediný na co sem myslel bylo, že nad hlavou mám kameru a nějak se mi nechtělo snížené známky s chování. Jen jsem se mu snažil uhýbat, ale podařilo se mu rozbít si držku sám :-D
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Co se jinam nevešlo