Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Náhodné myšlenky a události dne

Náhodné myšlenky a události dne

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Když už se tu řešej ty raketoplány, nevíte náhodou někdo, jak to vypadá s James Webb Space Telescope ?
Obrázek

Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Plánované spuštění je v roce 2014. :wink:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pomoc - vyznáte se tu někdo v kytkách? Starám se tu mámě o kytky, než přijedou z dovolené, ale dneska jsem si všimla, že u některých začaly hnědnout konečky listů. Nevím, jestli to tam už bylo nebo jestli jsem si toho prostě jen nevšimla, ale nerada bych mámě zabila kytky. Přemýšlela jsem, jestli jsem je neulila, ale zalila jsem je až po čtyřech dnech a ony si ty kytky snad stejně tu přebytečnou vodu prostě nevezmou, ne? Jestli se mi povedlo mámě zabít kytky, tak ona asi zabije mě... :?
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Klenotka píše:
Přemýšlela jsem, jestli jsem je neulila, ale zalila jsem je až po čtyřech dnech a ony si ty kytky snad stejně tu přebytečnou vodu prostě nevezmou, ne?

Nevemou, ale může je udusit a pak ti uhnijou. Měla ses jí zeptat jak často je zalejvá. :wink:
Obrázek

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A sakra :( To jako úplně uhnijou nebo jen sem tam opadne nějaký list?
Zalejvá nějak po čtyřech dnech či tak. Máma mě zabije, jestli se ty kytky nevzpamatují :( Snad jen zbytečně panikařím...
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Ralen Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1068
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Můžou uhnít uplně, jen z části, může jít o úplně něco jinýho a nebo ani o nic nejde... těžko říct, ale hlavně nepropadej panice, tim se určitě ničemu nepomůže. :)
Obrázek

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já nevím :wall: Tedy, vypadá to, že sice nějaké listy opadaly, ale spousta kytek má okraje listů oschlé. Ale zase jen některé - vím, že to asi záleží na druhu kytky, velikosti květináče a tak. Teď to vypadá, že už některé snad dál chřadnout nebudou...ale i tak, máma se zblázní. :(
Je ale zajímavé, že to dělají i kytky venku na chodbě, a ty jsem určitě neulila. :scratch: Že by jim nedělalo dobře to vlhko posledních dní?
Nesnáším kytky v bytě! Za měsíc se stěhuju a tohle mi nesmí přes práh! :?
Ještěže ve středu jedu do práce, nebudu tak poblíž, až máma zjistí škody...Je to zbabělé, ale pokud se nestane nic většího (jakože začnou hromadně chcípat), tak jí to psát nebudu. Ať jí nekazím zbytek dovolené. :(
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hmm, u mě už zůstali jen kaktusy ... těm asi stačí, když si vodu jen představujou :D
Obrázek

Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Uff, mám za sebou první den praxe/brigády na archeologickém výzkumu tento rok. A hned se zadařilo našla jsem pár kovových kousků, mezi nimi i pěkný bronzový přívěsek(??) znázorňující Krista na kříži a dvě modlící se postavičky. fakt pěkný kousek :D Jen mě teda překvapil vedoucí výzkumu, když jsem mu to ukazovala. Jen suše odvětil: "Super." :stupid: V tu chvíli mi vytanula na mysli má loňská prace a jeden z panů šéfů, který byl ze všeho nadšený. Myslím, že mu by se můj dnešní úlovek líbil :) Myslím, že asi celou dobu budu srovnávat letošní praxi (v Opavě) s tou loňskou (v Přerově), která byla naprosto pohodová a páni šéfové super a byla jsem tam se dvěma kamarádkama. Ale tady to zatím nevypaád zas až tak horzně jak jsem si myslela, žádné galeje se nekonají.
A taky jsem dneska poprvé preparovala dvě lidské kostry :) Doteď to bylo jen jedno nemocné prase loni.

Nevím jestli tenhle výlev bude někdo číst, ale já dnešní zážitky musela nějak ventilovat a tady na privátě nikdo není, komu bych to vyklopila. Zítra možná bodo pokračovat :smile:
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Blanca Uživatelský avatar
Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 365
Bydliště: Chuck Republic ;-)
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jééé...tak to já bych byla z tvého nálezu úplně na větvi :-) Akorát by mě asi mrzelo, že si ten přívěšek nemůžu nechat :-D
"I used to think it is terrible that life is so unfair. But then I realized - wouldn't it be much worse if life is fair and all those terrible things are happening to us because we actually deserve them?"

gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Klenotka píše:
dneska jsem si všimla, že u některých začaly hnědnout konečky listů. Nevím, jestli to tam už bylo nebo jestli jsem si toho prostě jen nevšimla, ale nerada bych mámě zabila kytky.



Hlavně nepanikař... :D Je to celkem běžný jev u pokojových kytek u nás, respektive ne-pokojových...jedná se většinou o kytky, který u nás nejsou jaksepatří doma a pocházejí z pralesa třeba... jde o nedostatek vlhkosti, ale ne u kořenů ale vzdušné vlhkosti, takže musíš rosit... Bacha ale ať s tím nezničíš zeď nebo dřevěnej nábytek :D Nebo to může být nedostatkem nějaký látky v půdě, kterou ti neřeknu ale je dost pravděpodobný že to tam je hnědý už dlouho ale ty sis toho jenom nevšimla, protože nejsi žádnej mičurin :D

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zajímavé jak z tebe bytí v heterosexuálním vztahu udělá takového geje :wink: :lol: :lol: :lol:

(snad si v hetero vztahu :wink: )
Obrázek

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
gravidus píše:
Hlavně nepanikař... :D Je to celkem běžný jev u pokojových kytek u nás, respektive ne-pokojových...jedná se většinou o kytky, který u nás nejsou jaksepatří doma a pocházejí z pralesa třeba... jde o nedostatek vlhkosti, ale ne u kořenů ale vzdušné vlhkosti, takže musíš rosit... Bacha ale ať s tím nezničíš zeď nebo dřevěnej nábytek :D Nebo to může být nedostatkem nějaký látky v půdě, kterou ti neřeknu ale je dost pravděpodobný že to tam je hnědý už dlouho ale ty sis toho jenom nevšimla, protože nejsi žádnej mičurin :D


Včera jsem k panice neměla daleko. Už se mi o těch pitomých kytkách i zdálo :roll: Prostě proto, že to tu máma dvacet let pěstuje a já jí je během dvou týdnů zabiju. :? Už na ně sahat nebudu. Vracejí se ve středu, tak ať si s tím pak dělá, co chce.
Je možný, že jsou hnědý už dlouho, jen jsem to nestudovala...i když nevím, nevím...ale zkrátka jsem ráda, že budu ve středu v práci, abych nebyla poblíž, až se máma pustí do opečovávání. Stejně je to první věc, o kterou se bude starat.
A když přežily dnešek, tak snad už to zvádnou.
Takhle se nervovat kvůli pitomým kytkám...taková blbost. Už abych odtud byla pryč. Ke mně kytky nebudou smět. :palka:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Anijsha Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 677
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jsem tu opět a přináším dnešní informace z výzkumu :D Kromě pár železných předmětů (hřebíky a neidentifikovatelná cosi) jsem našla něco/někoho - fanynku sci-fi a jak sama o sobě trvdí seriálového maniaka :D Už včera jsem s ní preparovala ty dvě kostry a dneska jsme spolu dopreparovávaly jednoho nebožtíka a zrovna v rádiu hráli All Along the Watchtower od Boba Dylena a já si neodpustila poznámku, že tahle písnička má určitý význam pro fanoušky jednoho seriálu a ona věděla o čem mluvím. Tak jsme se po tom bavily o různých seriálech, prostě příjemný pokec, který člověka potěší :)

Klenotka: Ty kytky se časem dají do pořádku samy. Ověřeno z vlastní zkušenosti. Teda platí to muškátech a ještě nějakých kytkách, které máme na balkoně. Těm vevnitř se kupodivu daří dobře. Pokud je taťka nevyhodí ven, že jsou venkovní :smile:
Mám z toho špatný pocit...
Obrázek
Sbor je matka, sbor je otec.
----Reklama----
Anijshino vidderské okénko

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Akce kytky - vypadají trochu povadle, ale už jsem si řekla, že na ně nebudu sahat. Ten jeden den už to vydrží a máma už si s tím snad poradí. Každopádně jsem ráda, že nebudu doma, až zítra přijedou. :smile:

Náhodná myšlenka - já jsem neskutečně pitomá. Konečně jsem si znovuaktivovala PayPal a taky registraci na eBay. A hádejte co? Objednávat z eBay je díky PayPal tak jednoduché! Samo si to strhne peníze, nemusím ani zadávat číslo karty, pamatuje si ho...easy. Zatím jsem si objednala jen dvě DVD, která se opravdu jinde sehnat nedají (třeba na Amazonu), ale za chvíli se vidím, jak utrácím majlant za blbosti. Mám slabou vůli. A to jsem si ten PayPal původně aktivovala jen kvůli kamarádce v cizině. :scratch:
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
A pak, že je hospodářská krize a lidi šetří :lol:
Obrázek

gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Právě "my!!!" antišetřiví lidé, kterým se koruna v kapse neohřeje, držíme českou ekonomiku na nohách...

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na co ti to je někde utrácet (v této době), když si to tam někdo veme do kapsy, kde se mu to dlouze ohřeje :lol:
Obrázek

John :D Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 200
Bydliště: Loď Cestovatelů :)
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Moje událost dne: táta vytáčí včely (berte obojí význam :lol: ) všude kolem domu lítaj a to všude myslím doslova, to bylo peklo dostat se z nákupu domů, tři mě píchly, jau :lol:
Jsem John Sheppard, tak pozor na mé hlášky. :D

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdybys šel ve čtyřech, tak tě nepopíchaj přeci :lol:
Obrázek

John :D Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 200
Bydliště: Loď Cestovatelů :)
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No, nikdo jiný neměl odvahu vyjít z domu, co to má za včely :lol: jen on tam obrněnej v obleku a kukle a já to přeběh jen s mikinou :D
Jsem John Sheppard, tak pozor na mé hlášky. :D

miki Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1051
Bydliště: TARDIS
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
strejda má na zahradě 10 včelstev...včela mě štípla asi jenom dvakrát...minulej rok mu všechny pochcípali ale už je má znova...těšim se až bude vytáčet...
Obrázek <-- watch it!
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Asi by to patřilo spíš někam do PC topicu, ale nevim kam ...

Dávejte si pozor, kam dáváte svůj PC ...
http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/14533-opravny-pc-kradou-soukr-data

Sice to není z ČR, ale to by se imo lišilo jen o použitou měnu.
Obrázek

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
OK, naši jsou zpět. Máma nic neříkala, tak buď si těch kytek nevšimla nebo to dělají touhle dobou běžně. :smile:
Každopádně jsou doma ani ne 24 hodin a už mi to tu leze na nervy. Tady byl táááákový klídek. Ještě to musím měsíc, dva vydržet, než se přestěhuju. Prostě musím. Ale nebude to sranda. 8)
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

JuRas Uživatelský avatar
Natrvalo vypovězený uživatel
Natrvalo vypovězený uživatel

Příspěvky: 1821
Bydliště: Království Komety
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Air Force: Ještě, že mám Dell a přijedou mi to spravit domů, tady si na ně počíhám dyžtak :wink: :lol:
Obrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron