Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo AČR

AČR

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jaká je AČR

Skvělá
34
29%
Docela dobrá
51
43%
Nestojí ani za řeč
34
29%
 
Celkem hlasů : 119

Příspěvek 23.2.2007 14:56:25
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Chtěl bych znát váš názor na naši armádu třeba jestli by nás dokázala bránit atd... prostě na jakýkoliv názor na armádu ČR.

Jen tak bokem přidávám dvě povedené videa o AČR pro ilustraci.

 http://www.youtube.com/watch?v=bj036sU240A


 http://www.youtube.com/watch?v=mLPazaV4kpw&mode=related&search=
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 23.2.2007 15:07:34
athoscity Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 103
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nejsem znalec, ale myslím, že třeba chemici AČR jsou světově respektovaní odborníci, ne?
Obrázek

Příspěvek 23.2.2007 15:11:00
ElKubo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 19
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Od doby, co nase politicke spicky urcuji vyvoj armady, prebrala armada jako celek kvality tech, kdo o ni rozhoduji. At uz to byli komunisti, ODS nebo CSSD. Nejlepsi armada, ktera by nas byvala asi neubranile, byla ta za prvni republiky.

To nejhorsi, co se muze stat je rychle stridani politickych moci jako tomu bylo v 90. letech. Zadna strana nemela cas provest svou reformu do konce. Takze to bylo tak, ze strana A rekla bé, pak prisly volby a nez to bé dorekla, uz tu byla strana B a rikala bů.
Snad jen CSSD mela trochu casu neco udelat /zejmena pronajmout Gripeny a nejak zpacifikovat Alcy s mensim uspechem/
Whoopie! Man, that may have been a small one for Neil, but that's a long one for me.

Příspěvek 23.2.2007 15:16:01
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Máš naprostou pravdu AČR si postupně vydobývá úctu a to nejenom bojovými jednotkami. Např. Polní nemocnice
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 23.2.2007 15:36:52
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Armáda se snaží, ale bohužel má jen minimální podporu politiků, tisku i veřejnosti :(
Podle mě by zasloužili víc než aby na ně pořád někdo házel špínu za cokoliv co udělaj.

Některý věci máme na solidní úrovni (T-72M4 CZ) a některý jsou zase trochu zarážejcí (je jich jen 30), ale celkově bych řek že máme slušnou armádu, sama by sice neobstála, ale v rámci NATO je určitě přínosem.
Obrázek

Příspěvek 23.2.2007 15:43:21
Lordkolol Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 268
Bydliště: Prague
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já si myslím a moc do toho nevidím ale myslím že naší armádě pomohla profesionizace :D už jen pro to že tam nemusím, ale možná je to jen můj názor, naši armádu považuji za velmi kvalitní v rámci možností, všiměte si například, když byli v Kosovu, nebo i v Iraku nebo Afganistanu, neudělali tam žádnej průšvih, amíci a anglání tam obtěžovali vězně a mučeli, ale na českou armádu nebyla žádna stížnost, což považuji za velké plus. AČR je prostě dobrá ;)

Příspěvek 23.2.2007 16:02:47
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle mě nebyly na naši armadu stižnosti protože nám Afganci, Iračané nic neudělali kdyžto Američanům ano ale to je neomlouvá, takže naši vojaci nemají duvod se mstít. Zahraniční mise bereme jako povinost vuči NATO a tak to berou i naši vojaci.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 23.2.2007 16:05:20
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Podle toho, co mi občas výpráví můj strýc, který je už přes rok profesionální voják, tak bych řekl, že na tom nejsme tak špatně. Např. protichemickou jednotku máme hodně dobrou. Je jasný, že by jsme stejně se těžko ubránili nějáké velmoci viz. Rusko. Ale je důležié nějákou armádu alespoň mít. Myslím si, že třeba při povodních hraje armáda docela důležitou roli. V hlasování jsem zvolil zlatou střední cestu:-).

Příspěvek 23.2.2007 16:52:45
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud by na nás šel velký nepřítel, nebyla by otázka jestli by jsme se ubránili, ale jak dlouho. Proti Hitlerovi by naše armáda udržela pozice po tři týdny, během kterých by nám měla přijít na pomoc spojenecká vojska. (I když všichni víme, jak to dopadlo...)
V současnosti máme necelých pět miliónů lidí schopných nastoupit do armády, takže by to bylo víceméně podobné...
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 23.2.2007 20:00:36
ElKubo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 19
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
5 milionu lidi schopnych jit do armady? Mam pocit, ze toto je pouze hodne nadhodnocena statistika. Pokud by se neco semlelo tak
A/ mame profesionalni armadu, sme v nato a ve stredni evrope je nejhorsi hrozbou Topolanek, Paroubek a Lukašenko. Lukašenko si hraje na vlastnim pisečku jako Fidel. Ma dost starosti s neposlušnejma novinařama. Co se P+T týče, ty mají co dělat sami se sebou a jsou hrozbou jen sami pro sebe.
B/ Kdyby (hodně velké KDYBY, ale rači ať nic) se něco tady semlelo, tak z těch 5 milionu lidi by 50% mělo zdravotní problémy, 25% by z náboženských důvodů odmítali sloužit, 10% by šlo k civilkářům a ten zbytek by byla profesionalni armada, záložáci a lidi nezbytní pro chod státu jako lékaři, policajti hasiči.

Nejlepší způsob vedení války je žádnou nezačínat. V dnešní době je AČR dobrá tak akorát na povodně, "obranu" vzdušného prostoru ČR a Litvy a občas se češi hodí na špinavou práci na "mírových" misích v afgánistánu a iráku.

Největší kvality AČR vidim snad jen v bývalé Jugoslávii. Je to druhý nejvýznamnější počin naší armády (hned po akci Antropoid)
Whoopie! Man, that may have been a small one for Neil, but that's a long one for me.

Příspěvek 23.2.2007 20:30:09
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
to ElKubo: no, tak jelikož máme profesionální armádu, tak tvůj příspěvek je docela mimo. Do armády jde zjednodušeně jen ten, kdo chce sloužit, takže "modrou" knížku už nepotřebuješ ... :lol: No a co se týče těch flákaču, tak ti klidně dám kontakt na spoližáka co jde letos na UNOB (Univerzita Obrany v Brně) a ten ti potvrdí, že projít přijímačem neni zrovna med. Děláš psychotesty, zdravotní prověrku a fyzický testy. Potom ho ještě čekaj přijímačky na školu. Ale on asi bude jeden z těch tvých 50% procent co nakonec stejně nenastoupí, protože se mu nebude chtět ... :roll:

Česká armáda má myslím mezi NATO docela dobrý jméno. Už léta se účastníme zahraničních misí (ať už jde o Balkán, Irák nebo Afganistán). A jednotky jako SOG, 601.skss nebo naši zdravotníci a chemici nám dělají víc než dobrou pověst. Zajímalo by mě v čem vidíš "tu špinavou práci" ...

Ale to ty jako zarytý pacifista (vzhledem k tvému avataru) nemůžeš vědět ... Nemám liž pravdu? Některý tvoje názory bych nejradši spláchnul do záchodový mísy ale nechci tady vyvolávat "flame war" :lol:
Naposledy upravil Darth_RevanCZ dne 23.2.2007 20:45:00, celkově upraveno 1

Příspěvek 23.2.2007 20:31:25
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jeden s nejlepších počinů AČR v poslední době je vyslání polní nemocnice která pomáhá a ne zabíjí to považuji za mnohem lepši něž posílat ozbrojené vojáky ale myslím si že vyslání 601. brigády do Afganistanu a cvičení policistů v Iráku je taky záslužná činnost.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 23.2.2007 20:35:38
Jack_xy

Odpovědět s citací
 
Nemám čas to pročítat, vyjadřim se později ale pokud vim u 601 se používá skupina a ne brigáda.
601 skupina speciálních sil a je to naše jediná speciální jedntoka.Ani SOG není sám o sobě special.

Příspěvek 23.2.2007 20:45:14
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pardon moje chyba. :oops:

Tady je odkaz na dobé video o 601.SKSS

http://www.youtube.com/watch?v=5HEx4TV5o4s&mode=related&search=
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 23.2.2007 22:40:21
ElKubo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 19
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Darth_RevanCZ píše:
to ElKubo: no, tak jelikož máme profesionální armádu, tak tvůj příspěvek je docela mimo. Do armády jde zjednodušeně jen ten, kdo chce sloužit, takže "modrou" knížku už nepotřebuješ ... :lol: No a co se týče těch flákaču, tak ti klidně dám kontakt na spoližáka co jde letos na UNOB (Univerzita Obrany v Brně) a ten ti potvrdí, že projít přijímačem neni zrovna med. Děláš psychotesty, zdravotní prověrku a fyzický testy. Potom ho ještě čekaj přijímačky na školu. Ale on asi bude jeden z těch tvých 50% procent co nakonec stejně nenastoupí, protože se mu nebude chtět ... :roll:

Česká armáda má myslím mezi NATO docela dobrý jméno. Už léta se účastníme zahraničních misí (ať už jde o Balkán, Irák nebo Afganistán). A jednotky jako SOG, 601.skss nebo naši zdravotníci a chemici nám dělají víc než dobrou pověst. Zajímalo by mě v čem vidíš "tu špinavou práci" ...

Ale to ty jako zarytý pacifista (vzhledem k tvému avataru) nemůžeš vědět ... Nemám liž pravdu? Některý tvoje názory bych nejradši spláchnul do záchodový mísy ale nechci tady vyvolávat "flame war" :lol:



Ty si mě nepochopil. Reagoval jsem na příspěvek nad sebou "pokud by na nás šel nepřítel....".
Co se špinavé práce týče: V Afgánistánu sme čistili okres od a-kajdy. Byla to jedena z nejchudších částí, tzn. že tam naši kluci neměli zázemí jako slavná jůesármy. Co se Iráku týče, je to špinavá nespravedlivá válka. Američani tam neměli jít, nemají tam co dělat. Teda krom legalizovaného kradení ropy.

A pokud jde o toho pacifistu: Nejsem pacifista. Moje vysněná doba a místo je 1940 kokpit Spitfiru. Dále obdivuji vojenskou organizaci a skvělou připravenost protiletadlovců a celého záchytného hotovostního systému z dob studené války.

Pro ilustraci: letos sem četl, jak startoval gripen na zásah. Od doby vyhlášení poplachu po vzlet uplynulo 15 minut. Tehdá to nesmělo trvat více než 5 minut pro "mrtvý" éro a 1 minutu pro éro s nastartovanym motorem.

Ohledně Brněnské univerzity: mám tam byvaleho spolužáku v prváku na elatdlové technice, takže přibližně vim vo co de.
Whoopie! Man, that may have been a small one for Neil, but that's a long one for me.

Příspěvek 23.2.2007 23:02:35
Jack_xy

Odpovědět s citací
 
ElKubo píše:
Teda krom legalizovaného kradení ropy.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :)
Sry nemohl jsem se udržet... :lol:

Příspěvek 23.2.2007 23:08:44
noximo Uživatelský avatar
Technical Sergeant
Technical Sergeant

Příspěvky: 462
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
ElKubo píše:
5 milionu lidi schopnych jit do armady?

Ano necelých pět milionů. Mužů i žen...
STARGATE: PORTMOLIOR
14. díl nejdéle kontinuálně vycházející povídky
Naleznete zde:
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?p=80803

Příspěvek 23.2.2007 23:49:03
Asgard007 Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 121
Bydliště: agardská válečná loď
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Naše armáda je podle mě ve srovnání s ostatními určitě nadprůměrná. Mimo to chemici, polní nemocnice a 601 skupina speciálních sil mají mezinárodní uznání respekt. Skoro jsem zapomněl na Tygří letku s Mi 24. Bohužel se armáda na druhou stranu potýká s problémy, co nezavinila - např. průšvih s padákama, Gripeny
Thor : „...senátor Kinsey. O’Neill navrhoval, abych vás za vaše činy poslal na nějakou vzdálenou planetu. Ale jsem si jistý, že to myslel jen jako žert.“
Kinsey: „To určitě, veliteli...“
Thor: „‘Nejvyšší’ veliteli!

Příspěvek 24.2.2007 00:58:57
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Co je za průšvih s Gripenama ?
Tušim že rozdíl v době startu je danej jednak samotnym startovánim, kde spit zmáčknul budlík a nastartoval, žádnej náběh APU a motoru a taky spity parkovali na louce, ze který rovnou startovali, gripeni se nejdřív projedou - a pak je tu samozřejmě nezanedbatelnej rozdíl rychlostí a hlavně akcelerací a stoupavostí.
Obrázek

Příspěvek 24.2.2007 09:47:16
ElKubo Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 19
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdybysi to přečetl pořadně, zjistil by jsi, že souvislos se spitem je ta, že se mi libi ta doba (tudiž nejsem pacifista, jak o mě napsal Darth_RevanCZ.
A startovací časy Gripenu jsem porovnaval jednak s MiGy-15 které byly na letové stojánce s nahozenejma motorama na volnoběh (mimochodem takle čekávali aji Sučka-7 v Náměšti) a dále s MiG-21F v č.b., když startovávali proti narušiteli.
@Air Force: Znáš ten případ, jak československý MiG-15bis sundal americkej F-84? Amík by mu dávno uletěl, kdyby se do vzduchu dostal až po 15ti minutách.
Whoopie! Man, that may have been a small one for Neil, but that's a long one for me.

Příspěvek 24.2.2007 11:01:53
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
V tehle zemi se nikdy nikomu nikdo nezavděčí ja si mysli že koupit Gripeny byl dobrý napad rozhodně lepší než kupovat staré F-16. Ale tady je to prostě takové tady novinaři kidaji hnůj i na věci které jsou udělány dobře. Tohle bude trochu odbočka od tematu ale jako přiklad dobré: Policie ČR koupila Fordy ST220 normalně sojí přes milion ford nam je dal za něco přes 600 000 ve vyběrovém řizení byly nejlepší a stejně se proti koupi zvedla obrovská medialní kampaň. Už se nemužu dočkat jakou blbost si vymislí novináři na koupi transportérů.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 24.2.2007 11:08:10
Pomeranc Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2933
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ano, někteří novináři jsou *** a dělají články jak se jim to hodí nebo na politickou objednávku. Takoví si vždycky něco najdou, a když nenajdou tak si to vymyslí. :roll:

Příspěvek 24.2.2007 11:33:14
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No bohužel sme je právě nekoupili, ale předpokládam že po těch 10-ti letech by nám je mohli dát pěkně pod cenou.

2ElKubo: Njn, dneska nemaj prachy ani na řádnej počet letovejch hodin, aby udrželi piloty ve formě, natož aby na zemi nechávali puštěný motory, na druhou stranu Gripen je za jeden a půl minuty od odbrždění na VPD ve vejšce 10km a letí nadzvukovou rychlostí.
Obrázek

Příspěvek 24.2.2007 14:17:08
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já bych F-16 nekupoval považoval bych to za ztrátu peněz. Ale na ty Gripeny po 10 letech jsem vážně zvědav.
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 24.2.2007 14:54:01
Apple Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 638
Bydliště: Jižní Čechy, Strakonice
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hlavně F-16 by pro nás byly hrozně neekonomické. Gripeny vyhovují přesně našim požadavkům.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo