Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo AČR

AČR

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Jaká je AČR

Skvělá
34
29%
Docela dobrá
51
43%
Nestojí ani za řeč
34
29%
 
Celkem hlasů : 119

Příspěvek 10.9.2011 13:20:42
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Bláho celkem nářez to videjko. Jestli jste neviděli koukněte na dokument Finanční Krize z roku 2010.

Poslední offtopic :yes: .
Naposledy upravil CZ dne 11.9.2011 21:35:59, celkově upraveno 1
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 11.9.2011 18:02:33
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ač si to neuvědomuješ (neuvědomujete), píšete tu srance a vážně pomíjivý a nedůležitý věcy. Nějaká politika a podobný sračky jsou jen výmysly, který lidem nijak neprospějí, copak ti politik spraví auto nebo co? Každej si řekne, že bez nich a bez zákonů by tu byla anarchie apod. Ale to není pravda, tohle všechno dělaj peníze a tyhle vymyšlený hodnoty a společnost, která je naprosto v prdeli. Je jasný, že musí bejt nějakej "šéf", kterej vede skupinu, ale jak můžem vidět i ze současnosti z různých kmenů, náčelníci vždycky "makali" pro svůj kmen a né pro svoji kapsu. Se furt bráboráte v současným stavu a snažíte se spravit jednu nebo 2 věcy, ale vůbec se nezamýšlíte, že současnej stav nejde spravit, neboť byl takhle vymyšlenej, aby lidem na vrcholku pyramidy těžce vynášel (základní pravidlo, kdy 1 % lidí vlastní přes 40 % veškerého bohatství). I ty banky, který údajně zavinili krize (ano za každou krizí stojí banka, většinou ta národní), někdo řídí a jdem jim zase jen o jedno. Dnešní stav se musí zrušit a nastolit úplně jinej. Jak tu někdo psal, že lidstvo spěje ke sjednocení. S tím naprosto souhlasím, jenže dnes se to děje tak nějak jinak. USA sice zabírá různý státy, ať už kvůli čemukoliv, ale vůbec nic nesjednocuje. Jde jen o prachy a o zadlužení těch zemí vůči americe, spíš tady tím stylem ty lidi rozděluje, a proto se tam děje to, co se tam děje...

Air Force: kvéry apod. jsou 100 let za vopicema, copak inteligentní společnost by měla řešit něco takhle? Jsme už snad vyspěli, abychom to řešili naprosto jinak. Jenže lidi jsou pí*e, tak se nic nemění...

A když už bych měl psát a přemýšlet jako vy, tak bych napsal, že naše skvělá armáda (snad vyjma 601., která nás opravdu skvěle prezentuje v zahraničí) by neměla šanci ani proti malýmu % americké armády, která je naprosto jinde než ta naše. A my si bohužel ani nemůžem dovolit bojovat jako rusáci, který jeli jenom na počet a ti vojáci jim byli naprosto u prdele, stejně jakou jsou teď naprosto všem, ať si myslíte, že je to nejdražší prvek armády, tak jsou všem u prdele tak jako tak...

PS: už jsem zase nasranej, jak jsou lidi vymytí médiama apod. a jsou naprosto vypatlaní, protože už prostě neumí přemýšlet (zdravím školství)...
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 11.9.2011 19:35:47
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ... né že bych nesouhlasil s tvejma ideálama, ale doufám, že si uvědomuješ, že představa světomíru je v dohledný době nerealizovatelná, stejně, jako řešení těch problémů o kterejch píšeš.
Já říkám, jak to je. A je to tak, že když selže politika, přijdou na řadu kvéry, protože jinak padnou zájmy těch, co to vedou (čti těch bohatejch) a to oni nechtěj a tak budou kopat.
A nechtěj vidět, co se stane, když tihle zlí a zákeřní boháči o tu moc přijdou a ta padne do rukou prostého a mírumilovného obyvatelstva ... pro příklady nemusíme chodit daleko, obvyklej konec je etnická čistka nebo podobná chuťovka.

Že jsou vojáci každýmu ukradený pravda není, koukni se na Afghánistán, kolik na každýho řadovýho pěšáka - vojína připadne lidí a prostředků z podpory. I když to může na první pohled vypadat blbě, že choděj pěšky nebo max autem, nad hlavou maj vždycky UAV, v pohotovosti je vždycky casevac vrtulník etc.
Taky se koukni, jaký maj ztráty.

Taky se koukni, co tam Aliance doopravdy dělá a pak piš něco o plundrování.

Kromě toho USA nejsou jedinym, kdo se snaží kolonizovat třetí svět.

Doporučuju přečíst tohle: http://prg.xf.cz/kniha/kap7.htm
Trocha osvěty nikdy neuškodí a třeba začneš věci vidět míň idealisticky a víc realisticky.
Obrázek

Příspěvek 11.9.2011 20:00:18
CZ Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 325
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Trochu jako za dob starýho Říma ne? Jenom je to teď USA a není tak brutální jako Římani při obsazování území a jeho následný romanizace :D.

Jako Wanted má taky pravdu v tom, že v tom hrajou jednu z hlavních rolí prachy, ale nemůžu souhlasit s tím, že je to hlavní role. Sice si budete řikat, že jsem idealista, ale kdyby se lidi nechovali jak čuňata a byla v nich trocha morálky a cti, tak to takhle vypadat nemůže.

Ale asi je nejlepší udělat co to 95% národa, sedět a kochat se bordelem, dokud se mě to osobně nedotkne.

A ještě k tý armádě: Ono je víc speciálních jednotek než jen 601, minimálně na stejný úrovni jako oni :yes: . A z toho co tu je, tak k čemu nám jsou tanky, dělostřelectvo atd...? Hlavně, že to žere spoustu těch finančních zbytků, co nejdou do soukromejch kapes.
Airsoft team: 1st Battalion 3rd Marines

Příspěvek 11.9.2011 20:30:28
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Air Force: ty začni přemýšlet trochu realisticky. Sice jim nad hlavou lítá kde co, ale je jim naprosto u prdele, že spadne vrtulník se 30 lidma, pro ně je to jen finanční ztráta. To, že příjde 30 rodin o manžele, otce apod. už nikoho nezajímá. Kdy si to už kurva uvědomíte, že Bush a podobný začli něco, v čem jsou všici jen pěšáci na šachovnici... A to, že si myslíš, že to není realizovatelný je právě kámen úrazu, tohle si řekne každej a pak to taky vypadá, jak to vypadá. Starý dobrý příslový říká: všechno jde, když se chce. Kdyby se použila dejme tomu archa pravdy (nebo jak se to jmenovalo ve filmu SG) a lidem by se konečně rozsvítilo, tak by to reálný bylo. Ale dokud tady budou takový mentálové jako vy, kteří jsou líní a pohodlní cokoliv změnit, tak radši řeknou, že já jsem debil, že jsem idealista a radši pro to nic neudělaj, jen proto, že mám jiný názory, chci to změnit...
Co tam aliance dělá, kdopak jí asi tak vede? Stejně jako různý fondy apod.? A co se tam učí, učí se naší kultuře, takže je pomalinku přetváříne na "nás" a to se jim jistě nelíbí, páč někdo v minulosti vymyslel píčoviny jako náboženství, rasismus apod. Odkaz nefunguje (nemám práva)...

CZ: vole, ve všem hrají peníze hlavní roli. Chamtivost a podobný sračky, který se vymyslely a vštipují se do tebe od narození už tě tak odrnovali, že to nevidíš. Co není ziskový na to se sere. Viz rakovina, aids, vesmír, afrika atd. Radši se ty peníze nasypou do armády, která v budoucnu vynese nejen ropu, ale taky kontrakty na stavbu silnic a nových domů, který jistě ti vidláci v Íráku, tak strašně potřebují a určitě tam nemaj nikoho, kdo by to zvládl taky. Morálka apod. jsou v zapomnění nebo potlačený jinýma super vlastnostma, jenom abys makal a konzumoval... Nedávno jsem narazil na asi 4 základní činnosti v životě člověka: pracovat, kupovat, konzumovat a umřít. Už vidím, že tohle je smysl života člověka, navíc, když máme takový technologie... Proč se asi pořád zvyšuje nezaměstnanost? Kvůli penězům, na jednu stranu se šetří na zaměstnancích, na druhou stranu je výhodnější stroj atd.

Doporučuju se podívat na tohle video... Cca 100 let starej projev Chaplina. Ten chlap věděl o čem mluví a taky na to "doplatil":

http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/spojme-se


Na závěr bych doplnil závěrečný titulky z dokumentu o 11. září, na kterej jsem se teď dodíval:

Pokládejte otázky. Přemýšlejte. Vzbuďte se a uvidíte, že se něco změní.
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 11.9.2011 21:29:32
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
CZ: Trocha morálky a cti (jak je vidíš) v lidech nikdy v dějinách nebyla a pokud lidé budou mít volnost jednání a budou naživu, tak ani nikdy nebude. Jinými slovy, takového klidu, pokoje a dobrých vztahů se dá dosáhnout jen mezi osazenstvem hřbitova, nebo TVRDĚ policejního státu, kde "zmizíš" jen za odkýchnutí - což mě obojí moc neláká.

Dělostřelectvo i tanky jsou docela potřeba. Kdyby nebyly, pořád by boji kralovali udatní kavalíři na koních a s meči. Dělo je prostě v drtivé většině situací lepší než puška a tank je lepší než auto. S počtama těžké techniky co nám tu skomírají, jdou největší výdaje na palivo, když se to rozhodnou vyvézt ze skladů, takže těch prachů to zas tak nežere (české výdaje na armádu CELKEM nejsou ani 1,5 % HDP, který je na rok 2011 plánované na 1 050 miliard KČ), tak netuším co tu kdo plká o "žraní spousty těch zbytků". Nějákých padesát miliard korun (zhruba 3mld USD) z celkového počtu 1 050 miliard korun, co vyletěj oknem tak jako tak a několika desítek až stovek dalších, které si vezme vláda "na sekeru". Nota bene to jsou výdaje se vším všudy. Gripeny, Pandury, nové BRENy, zahraniční mise, provoz L159tek, hafo pancéřovanejch aut, chemici, ženisti, vojenská nemocnice, 601, a dalších milion malejch i velkejch kravin, které jsou potřeba včetně platů samotným vojákům, jejich zdravotní pojištění, atd. Proč se nepodíváš ve zprávách na nepokoje ve Varnsdorfu? To, že tam nějácí parchanti přestěhovali pár stovek cikánů co tam dělají bordel, místní se proti tomu začali bouřit a jednodenní (často neúspěšný) policejní dohled na to aby se nic nestalo stojí celkem desítky milionů nevadí? To, že fotbaloví či hokejoví fanoušci kteří si hraním na "hooligans" ve městech zničí na co přijdou prostě jen pro tu srandu, a nakonec je musí vyprášit těžkooděnci (rovněž za desítky mega) nevadí? Zničí to oni, ale nakonec opravy a vůbec "vytlačení" těch hajzlíků z míst kde dělali bordel platí VŠICHNI prostě proto, že to platí stát (z daní, čeho jiného a pak nemá na ostatní věci, včetně "nedůležité" armády).

Čísla ohledně výdajů na armádu a HDP mám odsud:
hdp
http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn ... _republiky

AČR:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Arm%C3%A1d ... _republiky

Wanted: To ti Američani zastřelili na frontě ve 2. světové babičku a znásilnili dědečka, že za všechno můžou ve tvejch očích automaticky oni a že ve všech případech jsou automaticky ti nejhorší, nejzlejší a to univerzálně všichni? Neříkám, že US musí být zrovna klaďáci, ale i kdyby tohle všechno dělali schválně, tak by takového efektu jaký (nejspíš) všude vidíš neměli šanci dosáhnout...

Na názor, že "anarchistická utopie bez US, bez peněz a bez politiků není realizovatelná" odpovědět že archou pravdy by to šlo mi nepřijde zrovna "realistické"... Navíc i za předpokladu, že by něco takového šlo realizovat, mluvíme o celorasovém vymytí mozků. Už by to nebyli lidé tak jak to chápeme teď, ale prostě loutky, kterýma by pošťuchoval operátor "archy", čímž by se tak stal hlavním a jediným diktátorem světa. Nezdá se mi, že by to bylo až tak velké zlepšení.

Prohlášeníma:
"dokud tady budou takový mentálové jako vy, kteří jsou líní a pohodlní cokoliv změnit, tak radši řeknou, že já jsem debil, že jsem idealista a radši pro to nic neudělaj, jen proto, že mám jiný názory, chci to změnit"...
zmněníš prd - snad až na to, že si naštveš čtenáře. To, že jsi "debil" abych citoval, tu nikdo nenapsal a to že jsi idealista je zřejmé naprosto každému, protože idealista VĚŘÍ, že se k "lepší společnosti" dá prokecat. Realista vidí mnohem víc obtíží v takovém úkolu (ty to vyřešíš svou archou pravdy), a pesimista věří, že lepší už to nebude, protože se všechno řítí do pekel.

Když nefunguje odkaz, je dobré sem dát alespoň adresu stránek - něco jako jsem teď udělal s těma wikinama o HDP a AČR...

Tuším, že například v době před jedenáctým zářím, kdy Afghánci ještě mohli děkovat na kolenou CIA že jim pomáhala proti SSSR je nikdo na američany nepředělával a přesto je to období, kdy naplánovali a posléze provedli hromadnou vraždu civilního obyvatelstva a bombou zičili světové dědictví - obří sochu ležícího budhy ve skalním masivu (mimochodem budisti se je předělávat nesnažili, ale taky si za to mohli sami, že?)

Tohle opravdu vidíš jako smysl svého života (stále předpokládám, že se považuješ za člověka)? Přestaň sledovat Akta X a najdi si babu. Nějákou normální, bez dredů, trávu nekouřící a od rány, co ti ty kraviny aspoň trochu vytluče z hlavy... :D Ani to nemusí být američanka, stačí nějáká Máňa z prasečáku, která bude vědět o co se v životě musí lidé starat jako o první, a na čem naprosto nezáleží. Že je důležitý, jestli TY SÁM budeš mít zejtra co potřebuješ (možná ještě tvoje rodina), než to, jestli tomu všemu na světovém trůnu šéfuje Čína, USA, nebo třeba pauánci. Je jedno kdo tomu šéfuje, když se neplete normálním lidem do cesty (a ještě jsem neviděl US vojáka či politika, co by mi bránil v práci s tím, že u nich se to udělá líp).

Jentak mimochodem, odkud myslíš, že US tyhle manýry vlastně má? Její kultura a morálka je importovanej myšmaš původně z Evropy, ale v poslední době i pořád z dalších a dalších míst. A tuším, že v posledních tak 50 letech se z "malého statana USA" stal ve tvých očích "Hlavní Satan USA".... :?

Taky když jsme u té "propagandy zla" (tj. všechno natočené, co kdy USA, či přímo Hollywoodem jenom letmo prolétlo), jak vlastně vůbec můžeš koukat na SG (příběh o tom jak USA vojáci a vědci jako elita světa zachraňuje vesmír) nebo na ostatní Scífka, co jich tu je? Nebojíš se, že ti ty skryté hvězdy a pruhy vysajou duši?
Naposledy upravil Ultramarinus dne 11.9.2011 21:54:35, celkově upraveno 1
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 11.9.2011 21:53:40
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyby se použila dejme tomu archa pravdy (nebo jak se to jmenovalo ve filmu SG) a lidem by se konečně rozsvítilo, tak by to reálný bylo.

ty začni přemýšlet trochu realisticky.


Tak ti nevim, hele :-D

Ty vojáci: Jo, nesere je, že 30 rodin přijde o někoho, kdo se jim dobrovolně upsal, ale sere je, že když budou ztráty velký, tak v tý TV to bude vypadat blbě a lidi nebudou tak pěkně ochotný nechat se naverbovat. Neříkám, že jejich zájem pohání etika, ale tak to nebylo nikdy a pochybuju, že to tak někdy bude.

Aliance tam dělá asi to: když se tam u nich bude žít stejně dobře, jako u nás (nepopírám, že je předělávaj na nás, popírám, že je to špatně - velikej respekt tam maj např. medici, co tam více méně suplujou zdravotní systém včetně veteriny - ono když je vesnice odkázaná na pár hospodářskejch zvířat a nemaj léky ani znalosti na nějakou zdravotní péči, je to vcelku problém) nepolezou sem a tady z toho nebude multi-kulti bordel, jakej se tady z toho babylona pomalu stává. To za prvý.
Za další (válka nikdy není hnaná jedinym zájmem, je to takový vyvrcholení řetězu mnoha událostí) jak říkáš, zadlužit je a vydělat na tom. A jak je zadlužíme? Postavíme silnice, domy etc. (uměj si je tam postavit? koukni v jakejch chatrčích uplácanejch z bláta tam žijou a co tam stavěj alianční PRT ;) ).
Třetí bod je samozřejmě mediální masáž o válce dle Orwela viz. nedávný nesmyslný plošný varování FBI o útocích malejma letadlama.

Irák je situace ještě podstatně komplikovanější - řetěz tamních událostí se táhne tak nějak od WW2.

Btw neříkej mi pls nic o vypatlanosti z médií, vždyť ani nemám televizi :lol:
Ale je teď velká móda nemít rád ameriku...

Troufám si tvrdit, že se o válku zajímám vcelku seriózně (jo, jsem zelenej mozek, jestli to chceš slyšet a taky jsem vlastenec, pokud jde o západní kulturu) a že o tom vim o něco víc, než servíruje tisk nebo dementní rádoby-šokující dokumenty o 9/11 ze kterejch stejně vyplyne kulový s přehazovačkou, prostě to ber jako další Pearl Harbor.

Stejně tak si troufám tvrdit, že vim i něco málo o tej naší i jinejch kulturách a že nejsem vymaštěnej chamtivec.
Na druhou stranu je to ale právě chamtivost, co vytváří mír namísto války, protože válka obchodu zrovna neprospívá (ostatně to, že naše chamtivý státečky mezi sebou neválče po rekordně dlouhou dobu taky o něčem svědčí).

Ano, je dobrý přemejšlet a klást si otázky, ale hlavně nevěřit každý hovězině, co se dočteš na levičáckym (ostatně i jakymkoliv jinym) webu, protože oni maj taky svoje cíle a taky nemaj zájem na šíření pravdy. Maj jiný priority a jinak překroucený informace předkládaj jinym způsobem, ale neni to o nic věrohodnější, než ty vymaštěný média, na který nadáváš.
Obrázek

Příspěvek 11.9.2011 22:00:12
Wanted Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1916
Bydliště: My jsme ku*** z Brna, my jsme všude doma!!
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ultramarinus: odkaz byl reakce na air force, který ho tam měl, tak jistě ví, o čem jsem psal, tobě to vysvětlovat fakt nemusím...
Holku, která trávu nekouří... Další skvělá propagace... Už se dávno zjistilo, že tahle tak strašná droga je ve skutečnosti daleko zdravější než nějakej chlast a podobný věci. Ale, že to někdo označil za špatný, aniž by o tom něco věděl... To je jiná, možná je to kvůli tomu, že po tom, stejně jako po tripu myslíš naprosto jinak a začneš opravdu přemýšlet, což je teď zakázaná věc ;) . Já neříkám, že se ze všeho prokecnu. Tyhle plány od docela chytrých lidí jsou "vymyšlený" už docela dlouho. To, že si to nedokážeš představit a furt vidíš naši společnost za to nej, co jde vymyslet, to už je hold tvoje omezenost. Říkám, funguje to třeba u nějakejch kmenů v africe nebo jižní americe nebo kde. Sice jsou to vidláci (páč nešli techn. pokrokem), ale funguje to...
A základní potřeby člověka jsou o hodně jiný než ty, který ti všichni prezentují... Ale pro tebe je zjevně přednější si nahrabat, co můžeš. Chodit každej den do práce jen, abys měl na chleba... Jo, tohle je to správný... S tímhle systémem, kterej mimochodem za nějakej ten čásek krachne (viz dluhy apod.) se lidstvo nikam nedopracuje. Zdroje na planetě jsou pro všechny. Kdyby se dobře rozdělily a neplýtvalo se, jak je zvykem v ekonomice (která vůbec není ekonomická), tak bychom taky byli už někde jinde. Logistický systémy už na to máme, denně je vidíš či používáš, jenže nikdo si je nedokáže představit ve větším měřítku. Neříkám, že by to bylo přes noc, ale určitě by to šlo... A na závěr k dnešnímu dni. Opravdu věříš těm kecům, že letadlo sundá obrovskej barák, kterej se doslova sesype jako domeček z karet a přitom to má takovou konstrukci, že by to přečkalo kdo ví co?

Já už se na všechno dívám skrz prsty, dívám se z povzdálí a snažím se na vše dívat v širším smyslu. Jsem teď pomale jako filozof, ale aspoň nejsem ovečka, která je naprogramovaná myslet tak a tak. Snažím se lišit, ať jsem jakej jsem, jsem prostě jedinečnej. Kdežto vy se snažíte být všichni stejní... Demence toto... A už to řešit nebudu, protože vy jste tak vymytí nebo tak strašně zazobaní :D , že se vám to měnit nechce. Takhle to dopadá, když jsem se o zrušení peněz začal bavit z finančníma poradcama... To je jako naučit psa lítat :D

Při dnešní globalizaci by asi už válka neprospěla tolik, co dřív. Přeci jen, teď lehko zabereš zemi s ropnýma zásoba alá bojujem proti terorismu, kterej jsme sami stvořili :D

A já neříkám, že těm dokumentům věřím, sám v nich nacházím chyby a protiřečení si. Jde o to, co si z nich vemeš. Já si z nich třeba beru to, že se nad tím zamyslím, strávím hodiny debatování s lidmi, vyznávajícím toto myšlení a snažím se to podle sebe přehodnotit, jak by to mohlo být nebo nechám otevřený, v případě 11. 9., třeba 2 názory. Ať to dopadne nakonec jakkoliv, nebudu překvapenej. Jenže problém s lidma je ten, že už nepřemýšlí. Všichni jsou tak zdevastovaní z práce, že nemaj čas ani náladu přemýšlet nad takovýma věcma. A o čem přemýšlíme třeba tady na fóru o těch sci-fárnách berou lidi jako sci-fi, kravinu atd. Imho je to docela důležitý, aby se člověk snažil zjistit, kde se vzal a kam půjde... Na co se zajímat o nějaký nový auto, o nový tričko, o novej film. V dnešním světě je to včera stejně už starý. Já se chci zabývat něčím, co je tu dýl, co vydrží dýl a co má v tom největším měřítku opravdu smysl...

Pro modery: ukončil bych tenhle offtopic...

Kdo pojede 24. do Ostravy?
Obrázek
HNĚV POMINE, NENÁVIST V SRDCÍCH ZŮSTÁVÁ

Příspěvek 11.9.2011 22:10:21
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hele, postav Archu a pak dej vědět, jak jsi dopad ;)
Obrázek

Příspěvek 11.9.2011 23:11:38
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Wanted: Mě nemusíš vysvětlovat nic. Ale pokud chceš kohokoliv přesvědčit, tak to začni zvažovat. Mě konkrétně nepotřebuješ, ale zbylejch 9 999 999 obyvatel ČR by se Ti ve Tvé křížové výpravě hodilo (jestli má kdy uspět).

Nešlo o to, že tráva dělá lidi víc blbými (dělá, ale ne tak moc), spíš o to, že ti blbí ji "závodně" kouří sami od sebe. Kromě toho, že se ti potom hezky motá šiška, o tom víš zhruba tolik, co věděli ti, kteří trávu zakázali. Znám několik desítek vyhulenců z okresního dropinu. Většina z nich, poměrně milí a hodní lidé, ale z přemýšlení bych je v životě nepodezíral (a ani ho u nich nikdy nepozoroval).

Znám několik modelových společností, s některými z nich jsem se setkal i přímo, ale drtivá většina utopických konstrukcí (ať je vymyslel sebechytřejší člověk) prostě musí pohořet na faktu, že lidi jsou a zůstanou lidma. Třeba Platónova Republika je nádherný příklad ignorování skutečnosti a brilantní konstrukce, kterou nikdo nikdy nerozběhne prostě proto, že ztroskotá na realitě okolo.

Většina kmenů v africe řeší jenom A POUZE naprosto triviální věci (kdo kdy bude jíst, kdo kdy bude pracovat) a STEJNĚ je náčelník nejbohatší, a může mít kteroukoliv ženskou z kmene na kterou ukáže, bez ohledu na to, jestli ona chce. Jak bys v takové společnosti například zajišťoval granty na vědu? Medicínu? Jak bys v ní zajistil život ženskejm, aby se necejtily jako spotřební zboží? A chlapům, aby se nemuseli bát, že přijde někdo větší a silnější, bodne je do krku a odnese si všechno pro co celý život pracovali včetně jejich manželky a dcery? Společenské modely kmenů z tramtárie v Evropě už prostě nerozběhneš a to jednoduše proto, že tady nežijou afričani, co celej život nic jinýho neznají.

Zdroje na planetě jsou pro ty, kdo je získá, ne pro všechny. Malej příklad. Horník vytáhne valoun zlata, rozdělí ho na 10 000 000 malejch kousíčků a každej dá jednomu spoluobčanovi ČR, protože "zdroje jsou pro všechny". Nebo ještě lépe, rozdělí ho na 8 000 000 000 hodně malejch kousíčků a dá každýmu člověku na Zemi. To by bylo dolování DOST hladový řemeslo... Už takhle ho daně, sociální a zdravotní pojištění a poplatky šéfům za to, že to vydoloval v jejich dole jejich zařízením stojí víc jak půlku toho valounu... Já dělám turbočerpadla. Jedno vydělá asi 30 000 KČ čistýho zisku. Moje linka jich denně (24h) udělá průměrně 1 872 kusů. Uvnitř oddělení jsou další 4 linky. Prostým násobením dojdeš k tomu, že já a moji spolupracovníci zajistíme firmě denně 280 800 000KČ. Něco pod 281 milionů korun denně. Na lince je asi 20 lidí, na směně něco pod 100, ale budu počítat 100, takže za den 300 lidí. Průměrněj plat tam je míň, než 1000 kč na den. Čistý zisk, plynoucí denně přímo z naší práce na který my nikdy neuvidíme je tedy 280 a půl milionu korun. Z těch peněz něco uvidí jenom malé procento lidí, kteří ale byli dostatečně mazaní a pracovití na to, aby sehnali prachy, postavili nám fabriku a získali zakázky. A ze stáda místních ovcí vytvořili pracovní sílu. TO je to, co dokáže jenom jeden z desetitisíce (nebo z milionu) a co se NEDÁ zaplatit "normální" mzdou prostě proto, že tím zajistí živobytí stovkám až tisícům dalších lidí, kteří se toho procesu někde účastní.

Pro mě není důležité "si nahrabat", ale mít dost, abych další měsíc přežil. Pokud tohle nechápeš, tak slez z bankovního konta svejch rodičů a najdi si svou první práci (optimálně někde u stroje, na poli, nebo u dobytka - tyhle typy práce nejlíp pročišťují hlavu). Až se budeš rozhodovat, jestli si zajdeš do hospody na jídlo, nebo jestli koupíš dceři očkování, třeba ti to dojde. Do té doby to pochopit prostě nedokážeš, protože to k tobě přes paranoiu a přesvědčení o vlastní neomylnosti nedolétne ani ozvěnou.

Vzhledem k tomu, že "šíp" o průměru dvou centimetrů bez výbušné hlavice který se pohybuje dostatečnou rychlostí dokáže "výbuchem" rozmetat tank (dělaný tak aby vydržel víc než kdejaká civilní budova), tak celkem jo. Jmenuje se to kinetický projektil a už od doby katapultů kterýma se ničily hradby (taky měly dost vydržet, ale proti tomuhle prostě vydržet nemohly) se to moc nezměnilo.

Předpokládám ale, že narážíš na tohle:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Konspira%C ... 5%99%C3%AD

Spíš salónní povstalec. Filosof by přispíval nějákými možnostmi řešení bližšími dnešním nástrojům a snažil se s tímhle "jsoucnem" vyrovnat - tedy alespoň podle toho, jak to tady popisují: http://cs.wikipedia.org/wiki/Filosof

Nesnažíš se lišit, ale šokovat za každou cenu - v tom je rozdíl. Odlišení je jenom "vedlejší efekt" toho, co děláš. Je to častá vada v průběhu vývoje mladíka. Až zestárneš, je vysoká pravděpodobnost že to už dělat nebudeš.

Hele mazánku. Než začneš mlet pantem o tom, jak je kdo zazobanej finanční kdovíco, tak se ho nejprve zeptej jestli je. Já makám u stroje na lince. Dělám turbočerpadla. Jsem pod republikovým mzdovým průměrem (stejně jako většina lidí) a když se vrátím domů, padnu na postel a modlím se, abych ve 30 letech ještě nebyl zdravotně zhuntovanej tak, aby mě nevyhodili. Dělám na smlouvu na dobu určitou, takže za měsíc až dva žádnou práci mít nemusím když firma nesežene zakázky a rozhodne se "propouštět". Každou korunu kterou ušetřím navíc, pošlu svojí holce do zahraničí, aby měla za co žít a to doslova - žije v podmínkách, kde by například opomenutí platby za vytápění domu mělo pravděpodobně za následek umrznutí celého jeho osazenstva už další den. Tyhle plky ti píšu na počítači, co byl "starej a slabej" i v době, kdy se před deseti rokama prodával. A nakonec nejzábavnější bonbónek - jsem bakalář a diplomovaný specialista s dvěma státnicema k tomu "navíc" z dalch oborů. Je mi to všechno na prd. Takže je dost dobře možný, že si (ty chudej utlačovanej živle) žiješ na účet rodičů líp, než my dva s Airforcem dohromady.

Válka neprospívá obchodu. Neprospívala nikdy, už od dob velkomongolské říše - prvního vážného pokusu o globalizaci v dějinách.

Tak to se zabýváš sexem, protože to je zhruba tak jediné, co tomu odpovídá (za předpokladu že nejsi ani kněží, ani špičkový vědec).

Co se bude v Ostravě dít?
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 12.9.2011 08:44:11
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Dny NATO... měl jsem to v hledáčku, ale nakonec to moc nevypadá.

Jinak tady je obsah toho linku: http://leteckaposta.cz/606128252
Snad mě nikdo nezkamenuje za plagiátorství, když jsem to pořešil takhle, ale přijde mi škoda nechat to tam válet, když si to může někdo přečíst :-)
Obrázek

Příspěvek 12.9.2011 12:58:34
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Aha. Díky za tip, ale mám ten den směnu...
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 22.10.2011 09:22:57
Alda Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: 4km od Neveklova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Wanted: Spíš než přemýšlející člověk jseš pokrytec. Žiješ si v jednom z nejbohatších a nejzajištěnějších uskupení světa, ve kterém poměrně snadno můžeš získat vše co k přežití potřebuješ. Jseš tu v bezpečí. Jseš v té, z celosvětového hlediska, malé skupině vyvolených. A nadáváš na systém který tě živí a chrání? Neni to tu dokonalý. Ale co je? Taky se mi spousta věcí nelíbí a věřím že by to šlo mnohem lépe a radostněji. Osobně v mnoha ohledech sám jsem idealista, ale je třeba se podívat pravdě do očí. Jinde umírají hladem. Jinde umírají na epidemie. Jinde je sežere divá zvěř. Jinde je zabije soused protože má menší pole než ostatní. Jinde je napadne cizí stát protože se mu nelíbí jejich vyznání. JINDE není stát který ti pošle pomoc když se ti neurodí a nemáš co jíst. Stát, který ti nedá lék když seš nemocný. Nepostaví plot aby na tebe zvířata nemohli. Není policie aby chránila obyvatelstvo před sebou samým. A JINDE lidé nemají ARMÁDU aby je chránila proti agresorům. Tady je to na p*ču. Ale buďme rádi aspoň za tu a dělejme všechno pro to aby to tu bylo lepší. Né brblat na to jak támhle někde v Americe je někdo kdo ovládá banky a může úplně za všechno. Problémy které máme jsme si jako celek způsobili samy. A samy si je můžeme vyřešit. Stejně jako na většině zbylého světa.

Omlouvám se lidi ale prostě jsem musel.


A teď k tomu o čem se tu mělo bavit původně. Aspoň teda +/-.

Letectvo snad nezrušej. Jakmile by to udělali už ho vživotě mít nebudem.
Podle mě opravdu nejlepší co momentálně můžou udělat je odkoupit ty Gripeny za nějakou zbytkovou cenu. Nemuselo by to být ani moc. Nemyslím si že 10 let olítaný stroje by někde nějak zvlášť udali. Máme tu pro to zařízenou komplet infrastrukturu, vyškolený piloty i tech. personál. Navíc jsou stále špička a pro naše účely ještě notnou dobu postačí. Jak tu již někdo říkal.

Jinak co se týče CZ805ky Mě se teda nezdá že by to byl zase tak špatný kup. Sa58 už prostě nedostačuje. Modernizace (optika, RIS lišty, pažbení a pod.) jde už poměrně ztuha a také celkem nákladně. Viděl jsem sice pár opravdu povedených úprav ale moderní koncepci se už nevyrovná ač to byla vynikacící zbraň. Na zahraniční mise vzhledem ke spojenecké munici jiné zbraně také potřebujeme a M4 mi nepřijde zrovna moc supr (a teď mě moc nebijte). Navíc koncepce AR15 je skoro stejně stará jak náš Sa58. Do výběrového řízení pro nové útočné pušky se přihlásily nakonec jen dvě firmy a to CZ se svým BRENem a firma která chtěla dodat právě M4ky. Sázka na plně modulární koncepci je podle mě dobrá trefa. Můžem střílet spojeneckou munici ale zároveň snadnou úpravou i tu naší. A v době kdy NATO zvažuje přechod na úplně novou ráži (5.56 prostě nedostačuje) je možnost opět snadného přechodu dobrou možností. Ze zbraně se dá udělat i lehký kulomet či odstřelovací puška. Co se týče nevýhod a zmiňovaných nedodělávek. Velikost a tvar zásobníku není sice zrovna ideální (něco bylo asi zapříčiněno tím že ho chtěli průhledný) , ale holt kdo bude chtít dá se pořídit jiný. Myslím že standartní M16/M4 tam pasuje taky. Nekomfortnost předpaží: No tak tady je to myslim tak že holt armáda řekla že tam chce RISku tak jí tam prostě dali, s tim nic nenadělá nikdo když je to jeden z požadavků. S rukavicema co to snad držet dá slušně né (jde o ty vroubky?)? Přepínač střelby je sice u Sa58 řešenej asi líp, ale nic na co by se opravdu nedalo zvyknout. Popruh je sice asi nepříjemnej ale nic životně nepříjemnýho. Baterka nebo laser se tam vejde a co je vetší to se dá na druhou stranu ne?

Ta blokace závěru vůbec nevim, mohli by jsme mi to někdo vysvětlit podrobnějc co máte na mysli? Jestli po vystřelení poslední rány zůstane závěr natažený tak kde je problém? Díky
Aurum potestas est.
--------------------------------------------------------------------------
Optimista se uci anglicky,pesimista se uci rusky a realista se uci strilet.
--------------------------------------------------------------------------
Dulce et decorum est pro patria mori.

Příspěvek 22.10.2011 13:36:06
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Alda: Ohledně výběrovýho řízení máš trochu chybný informace. Původně se přihlásilo firem několik - Heckler und Koch, Beretta (který nakonec odstoupily kvůli neprůhlednosti celýho řízení a "nefér" podmínkám - HK dokonce podávalo i oficiální stížnost), firma LMT - která zastupovala belgickou Fabrique Nacionale a pušky FN SCAR (ne M4), a právě Česká Zbrojovka.

Výhody, který popisuješ - aneb modulární konstrukce, změna ráže atd., měl mimochodem SCAR taky. Akorát to jaksi v záplavě mediální masáže ohledně CZ-805 nebylo zmíněný. Docela mě pobavily rádoby "odborný" porovnání technickejch parametrů obou zbraní, kdy se například tvrdilo, že CZ-805 - střílející stejnou ráži (tj. 5,56x45mm NATO) a při podobný délce hlavně má o 100 metrů větší dostřel :lol: ... Hmm, pokud vím, tak dostřel je zrovna parametr, kterej je danej balistickejma vlastnostma střeliva a né konstrukcí zbraně. Pokud se budeme bavit o přesnosti, tak ano. Přesnost se dá ovlivnit konstrukcí zbraně.

FN SCAR má podle zkoušek provedených US SOCOM deklarovanou přesnost od 0,3-0,5 MOA (minute of angle), což je přesnost blížící se některým poloautomatickým odstřelovacím puškám. Zbrojovka deklaruje akorát přesnost do 4 MOA (tj. že zbraň je na 100 metrů schopná trefit cíl o průměru 4 palce) což je prostě výsměch. Ale tímhle se nikdo nezabejval ... viz. můj příspěvek na předchozí stránce.

viewtopic.php?p=324966#p324966

Ad. rychlá výměna ráže - Česká Zbrojovka původně plánovala konverzní sety pro ráži 7,62x39 - tj. hlaveň, závěr, zásobníková šachta, zásobníky, stejně tak jako zásobníkový šachty umožňující používat STANAG zásobníky, ale NIC z toho nebylo objednáno, takže tím jaksi celý "modulární koncept" lehce padá.

Ad. možnost přeměny na kulomet nebo odstřelovací pušku - lehkej kulomet, v pravým slova smyslu, stejně tak jako odstřelovačku ze zbraně neuděláš tak, že k ní přisereš bubnovej zásobník (mimochodem žádný velkokapacitní zásobníky se pro CZ-805 neplánovaly a ani neplánují), nebo optiku. U kulometu by si potřeboval určitý konstrukční změny - např.: těžší hlaveň se silnějším průměrem, která by vydržela nárůst teploty při kontinuální střelbě, případně změny v konstrukci závěru, případně volně plovoucí hlaveň u odstřelovací pušky ...

Viz. např: FN IAR (Infantry Automatic Rifle)

Obrázek

případně FN SSR (Sniper Support Rifle)
Obrázek

To, co jsi myslel ty, zřejmě bylo, že zbraň je díky svým parametrům natolik dobrá, že se může přiblížit, beze změn v konstrukci, parametrům zbraní přímo určenejch k plnění jedný specifický role. Jenže tohle, narozdíl od SCARu NIKDO u CZ-805 NEDOKÁZAL / NEPŘEDVEDL. Osobně bych rád viděl někde výsledky střeleckejch testů, případně aby mi někdo ukázal kolik MOA je schopná CZ-805 schopná nastřílet s M855 SS-109 62gr 5,56x45mm municí.

Ad. nekomfortnost předpažbí - Blbost. S tím, že tam armáda chtěla RIS to nemá co dělat. Jak vysvětlíš, že FN SCAR má taky RIS pažbení ale z hlediska střeleckýho komfortu si na něj nikdo nestěžuje, protože není široký jak prdel od krávy?

Ad. tvar zásobníku - Další blbost, to, že ho armáda chtěla průhledný nemá co dělat s tím, že ten zásobník má rozměry jak cihla. Viz. například Lancer L5 5,56x45mm zásobníky.

Obrázek

http://www.thefirearmblog.com/blog/2011/07/08/lancer-systems-l5-advanced-warfighter-magazine-tip-to-toe-review/


Který jsou vcelku chválený pro jejich SPOLEHLIVOST i ODOLNOST a to nemaj 3cm silnou stěnu jako naše slavný zásobníky. :roll:

Ad. přepínač střelby - Nevím, jestli se dá zvyknout na to, že se na přepínač střelby nemůžu plně spolehnout nebo na to, že v bojovejch podmínkách se mi může stát to, že díky jeho dementní konstrukci, zvolím špatný / nevhodný režim palby pro danou situaci (a možná při tom chcípnu). :roll:

Ad. baterka a laser - Hlavní problém je ten, že díky debilnímu řešení railů a očkům na popruh, na rail nedáš jiný příslušenství než to, který je u zbraně. Takže například si tam nedáš Surefire svítilnu s IR krytkou nebo jiný vymoženosti, který se dneska běžně používaj (nejen u Český armády). Takže opět neguješ, tebou tolik proklamovanou, modularitu systému.

Ad. záchyt závěru - Ano, CZ-805 má záchyt závěru, kdy po vystřelení posledního náboje zůstane závěr v zadní poloze, ale už nemá VÝPUSŤ ZÁVĚRU, kdy např.: tlačítkem na těle zbraně můžeš závěr jednoduše vypustit do uzamčený polohy - jako třeba u M4/16, FN SCAR, G-36, ACR atd. Musíš jak debil zatáhnout za táhlo závěru a pustit ho dopředu jako u vz.58 - což ti jednak zabere trochu víc času než věc, kterou můžeš udělat jedním pohybem prstu u ruky, a za druhý to znamená, že musíš změnit svoji střeleckou pozici (pokud třeba ležíš) a kompletně sundat jednu ruku ze zbraně.

Ještě taková zajímavost, AČR hodlá nakoupit pušky SIG-516, který půjdou do výzbroje 601.skss, protože naše speciální jednotky odmítly tahat CZ-805 na mise a vydupaly si, že chtějí něco, na co se můžou spolehnout.

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52052470-usa-vybavi-ceskou-armadu-vojenskou-technikou-odsouhlasila-to-vlada


Zdarma by pak Češi měli pořídit další vojenskou výbavu. Obrana chce využít zahraniční pomoc USA k pořízení stovky švýcarských pušek Sig 516 spolu s příslušenstvím, 11.000 nábojů, desítek polních přijímačů GPS a radiostanic. Vláda USA by měla Čechům dodat také osm nočních zaměřovačů pro ruční zbraně.


Obrázek

Což zrovna dvakrát nevypovídá o kvalitách český konstrukce ...
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 24.10.2011 20:19:48
Alda Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: 4km od Neveklova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hmm...no, s výběrovým řízením ti teda budu věřit, vycházel jsem z toho že SCAR tam nakonec nebyl. Někde se řešilo že tam zbyla CZ805 a nějaký přeupník s M4. Vím že SCAR je modulární, popravdě jestli se nepletu tak ten společně s CZ805 by měli být jediné plně modulární zbraně, aspoň to tak někde bylo deklarovaný.

Rozdíl mezi přesností a dostřelem mi je myslím celkem jasný.

výměna ráže: tak ty konverz sety vyvynutý má, tak stačí v případě potřeby koupit ne? Respektive v tuhle dobu nejsou třeba, však těch zbraní nekoupily dost pro všechny pěšáky. Šlo jim momentálně hlavně o ty 5.56 veze. Myslel jsem spíš nato, že až Aliance bude přecházet na novou ráži, odědnají si zkrátka jenom hlaveň a nějaký vnitřnosti co budou třeba.

přeměna na kulomet, odstřelovačku: právě to jsem měl na mysli: jiná hlaveň, jinej závěr. Opět konverzní set. O tom ta modularita je ne? Co se týče velkokapacitních zásobníků, čezeta sice nenavrhla, ale opět by tam měli pasovat od jinejch firem.

Jak koukám na ty fotky toho SCARU, ty RISky jsou až v přední části. Popravdě jsem ani jedno v ruce nedržel, taže budu v tomhle věřit fundovanějším lidem.

Okej, zásobník se nepoved. Bohužel tam budeme cpát jiný.

Přepínač střelby: tak jestli jsem to pochopil nejde o spolehlivost, ale o to že má jeksi menší rozestupy mezi jednotlivými režimy. Respektive, zatímco Sa58 či M4 má úplně k sobě jednou ranou, svisle safe, a úplně dopředu dávkou. CZ805 to má spíš jako MP5. Místo výseče 180° je to ve výceči nějakých 90°. Zdá se mi to spíš jako otázka zvyku.

Jo mrknul jsem na obrázky. Ty očka tam vaděj dost blbě. Bejt to moje zbraň tak na jedný straně si to očko uříznu a už tam nacpu cokoliv. Chápu že v armádě by mě normálně k tomu asi s rozbrusem nepustili.

Záchyt závěru/výpusť závěru: chceš tím říct že sice zbraň zůstane natažená, ale abych nabil tak musim zase ramplovat táhlem stejnak jako kdybych závěr znovu natahoval? Tak to ano, to je zásadní konstrukční vada. Souhlas.
Aurum potestas est.
--------------------------------------------------------------------------
Optimista se uci anglicky,pesimista se uci rusky a realista se uci strilet.
--------------------------------------------------------------------------
Dulce et decorum est pro patria mori.

Příspěvek 24.10.2011 20:45:41
-Jack O Neill- Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 141
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Teď bych chtěl reagovat pravděpodobně od toho o čem se tu bavíte (nemám čas to tu číst).

Víte proč jsou USA, tak zadlužené?

No, důvod je jednoduchý - války v Afgánistánu, Iráku a teď v Libii. Nevím, kolik je to stálo, ale slyšel jsem o TŘECH BILIONECH DOLARŮ. Což je tak JEDNA PĚTINA SOUČASNÉHO DLUHU USA! Toto číslo je astronomické. Je pravděpodobné, že to USA dělali, jak se říká "Pro dobro lidstva". Ale tady je jasně vidět, jak moc je to zadlužilo.

A k teď k AČR. Armáda ČR není nijak výrazná a nadlouho, jak já doufám nebude. Můj názor je, že namísto utrácení miliard za grypeny a CASA bychom měli investovat do něčeho užitečnějšího. Tj. např. humanitární organizace. Lidé v Africe trpí a nevidím důvod, proč místo investice DVACETI MILIARD do grypenů, které si pak jenom tak létají nad ČR a ani neletí např. do Lybie, tak by mnohem více pomohlo zvýraznilo naši zemi v pomoci např. Somálska. I když je pravda, že těch 20 miliard Kč by jim asi taky nijak zvlášť nepomohlo a ostatní země by o tom MOŽNÁ ani nevěděli, ale myslím si, že by to bylo mnohem lepší. A alespoň bychom my Češi (alespoň tedy já) měli dobrý pocit z toho, že se někde ve světě dost zvýrazňujeme a pomáháme.

TOTO JE JEN Z PŘÍKLADŮ, JAK LÉPE VYUŽÍT TYTO PENÍZE. Rozhodně tím nechci říci, abychom bezhlavě posílali peníze do Afriky. Těch možností je samozřejmě víc, třeba postavit trasu D.

Klidně se s někým vsadím, že v příštích dvaceti letech nám budou grypeny k ničemu a i kdyby se náhodou dostali do boje, tak je F-22 raptor s technologií Stealth mnohokrát převyšuje.
Pokračování STARGATE zde:

STARGATE FUTURE - SGF


Pokud tě štve, že zrušili SGU, hoď si tohle pod podpisu.
Pukud tě štvou lidi co jsou rádi že zrušili SGU, hoď si tohle do podpisu.

Příspěvek 24.10.2011 21:18:37
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
-Jack O Neill- Jasně, TŘI BILIONY DOLARŮ jsou strašlivá částka která USA uvrhla do dob temna... V kterym metrickym systému jsi to viděl popisováno? Páč tři biliony dolarů jsou v americkym systému pakatel, jelikož roční vojenskej rozpočet USA pro všechny ozbrojený složky tvořil pro fiskální rok 2010 částku 663,8 bilionu dolarů včetně peněz určený na operace v Iráku a Afghánistánu.... Pokud je to myšleno v našem systému tak to je pak

Jasně, to, že Gripeny chrání náš vzdušnej prostor je "naprosto zbytečný lítání jenom po Republice"... :roll: Ano, určitě bych byl radši kdyby se ty prachy rvaly do humanitárních organizací aby se pak ta humanitární pomoc ztratila / rozkradla a ten zbytek co by do Somálska dorazil si od lidí stejně ukradne nějakej lokální Warlord....

Mnohem užitečnější způsob investice peněz, indeed....

Ano, F-22 Raptor je technologicky poněkud na jiný úrovni, ovšem si nemyslim že v dohledný době plánujeme vyhlásit válku USA.... :lol: S takovymhle přístupem by klidně takový Německo a Francie mohli taky zrušit svoje letectvo protože F-22 je o něco málo "převyšuje" ve schopnostech :lol:
Naposledy upravil Twombly dne 24.10.2011 21:53:37, celkově upraveno 1
Obrázek

Příspěvek 24.10.2011 21:51:52
Shorty Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 78
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
-Jack O Neill- Taková vsuvka - mluviš o amerických bilionech nebo českých bilionech?
Naposledy upravil Shorty dne 24.10.2011 23:04:44, celkově upraveno 1
Obrázek

Supporter of RDA SecOps. Get Some!

Příspěvek 24.10.2011 22:48:27
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Alda: Ten "překupník s M4" byla právě firma LMT, která v minulosti dodala AČR například pušky Bushmaster M4A3 (který měl ve výzbroji, teď už bohužel zrušený SOG, a v současný době pořád ještě má 601. skss), případně 7,62x51mm kulomety Minimi (který jsou momentálně ve výzbroji 43. vpr. v Chrudimi) a další zboží (noční vidění, vozidla IVECO etc.).
V tendru pro útočný pušky se nakonec rozhodl zastupovat FN a pušku SCAR (jak jsem psal výše). M4ka byla snad zmíněná někdy na začátku výběrovýho řízení, kdy se jako možná alternativa bralo kde co - HK 416, G-36, ARX-160 a další. Do nejužšího kola ale vešla právě jen CZ805 a SCAR (protože další firmy / uchazeči odstoupily).

Ad. konverzní sety: Právě to je ten problém, protože NEMÁ. O konverzních setech se mluvilo ještě tak před rokem, rokem a půl, kdy byla zbraň ještě ve fázi prototypu - viz. např. některý starší fotky kde zbraň měla ještě zahnutý zásobníky, jinou šachtu, pažbu, mířidla ... V tý době se uvažovalo i o takových "vychytávkách" jako konverze na 7,62x51 nebo dokonce 6,8x43 SPC. Nic z toho ale armáda neobjednala, takže tyhle konverze zamrzly ve fázi prototypu a na současnou zbraň je nenamontuješ i kdyby byly k dispozici (protože zbraň od tý doby prošla řadou konstrukčních změn).
NATO na novou ráži ještě hodně dlouho přecházet nebude. V posledních 3-4 letech se intenzivně pracovalo na vylepšení / zvýšení efektivity 5,56x45mm munice a výsledkem jsou např.:

MK 318 MOD 0

http://www.thefirearmblog.com/blog/2010/02/17/usmc-adopt-new-5-56mm-mk318-mod-0-ammunition/


http://www.m4carbine.net/showthread.php?t=60877


neboM855A1 EPR - (Enhanced Performance Round).

http://www.army.mil/article/48657/


Oba náboje, vycházející z původního M855 (SS-109), mají těžší střelu s vyšším ranivým efektem a, vzhledem ke změnám v prachový složi, i vyšší úsťovou rychlost (včetně kratších hlavní ala 14,5 palcová hlaveň u M4). Takže problém neefektivity 5,56x45 byl v podstatě vyřešen.

Ad. velkokapacitní zásobníky: Další omyl. Do zbraní, se zásobníkovou šachtou na originální CZ zásobníky, co armáda objednala, zásobníky dalších firem NEPASUJÍ. Aby člověk mohl v CZ-805 používat STANAG zásobníky - ať už klasický hliníkáče, P-Magy nebo dokonce velkokapacitní Beta C-Magy na 100 ran, tak by se musely nakoupit konverze ale ty NEJSOU K DISPOZICI. Zbrojovka prostě vyrábí zbraně se standardní šachtou a konverze jsou leda tak na papíře.

Ad. RIS u SCARu - Nejde o to, že by SCAR měl RIS až v přední části předpažbí. Jde o to, že SCAR předpažbí, i s krytkama na railech, je asi tak o 3 cm užší než u CZ, a není tak problém zbraň pohodlně držet při střelbě.

Obrázek

Ad. přepínač - Právě, že tady o spolehlivost JDE. Na střelnici není problém s tím, že by byly rozestupy málo od sebe - s trochou citu to přepneš. A pokud náhodou zvolíš jiný režim palby, tak maximálně pošleš pár ran mimo papírovej terč.
Problém ale nastává ve stresový situaci - on je opravdu rozdíl mezi tím, že stojíš někde v klidu, a pokud musíš pod palbou přeběhnout do střelecký pozice, odjistit a zahájit palbu (ano, podle ROE se na patrolách tahaj kvéry většinou zajištěný). V tomhle případě - tj. ve stresu, během fyzický zátěže, nemáš na nějakou jemnou motoriku čas a garantuju ti, že prostě přepneš na něco jinýho, než chceš. A vizuální kontrola (Opravdu mám odjištěno?; Nemám tam náhodou dvou-rannou dávku?) stojí v lepším případě čas, v horším případě tebe i život, protože nekoukáš směrem k nepříteli ale jako kokot si hraješ s přepínačem střelby. Kdyby to nebyl zase až tak závažnej problém, na kterej by se dalo lehce zvyknout, tak by se to kurva zbrani nevytýkalo při vojskovejch zkouškách.
Kdyby rozestupy byly tak 30 stupňu (jako dejme tomu u G-36) tak není problém, že přepínač je jinak. Ale tohle není ani 10 a není problém jednotlivý režimy prostě přeskočit a to už je prostě průser.

Ad. záchyt / výpusť závěru - Ano, závěr sice zůstane v otevřený poloze ale aby si ho vypustil zpátky dopředu, tak musíš znovu zatáhnout za nabíjecí páku (stejně jako u vz. 58).

M4
http://www.youtube.com/watch?v=Hx0JzYcwUiY

http://www.youtube.com/watch?v=bp1Kzw4jHns


vz.58
http://www.youtube.com/watch?v=Vq_ryCthbp8&t=21s


Ano, dá se to naučit. Ano, může to být obdobně rychlé jako "bolt release" u M4ky ale doprdele, PROČ, ptám se PROČ, když prakticky všechny moderní konstrukce zbraní mají výpusť závěru, to nemá i CZ-805.

Odpověď ze strany zbrojovky - nebylo to v dokumentaci, takže nebylo potřeba to zavádět. :roll: Fajn, kdyby si armáda zapoměla dát do dokumentace, že zbraně mají mít pažbu, tak CZ-805 bude bez pažby. Prostě tradiční český fušerství aneb nevymyslíme to tak, abysme zákazníkovi mohli prodat to nejlepší, vymyslíme to nějak, aby se neřeklo, stejně se nám to zaplatí, a pak ještě budeme každýmu, kdo nás bude jen trochu kritizovat nadávat do kokotů. Škoda, že sis na IDETu nebo na jiný příležitosti nezkusil CZ-805 vzít do ruky. Byl tam takovej velice milej pán, kterej když mu mimochodem člověk z UNOBu, kterej tam na sobě měl vz. 97, takže bylo jasný, že je to někdo od armády, položil několik dotazů - aneb proč to nemá tohle, proč je to těžký na předek, blbě se to drží atd. Tak mu daný pán vytrhl zbraň z ruky, probodl ho pohledem a šel doprdele (čekajíc na někoho dalšího, míň znalýho, komu by mohl zbraň vychválit).
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 25.10.2011 12:33:19
Ultramarinus Uživatelský avatar
Major
Major

Příspěvky: 1970
Bydliště: McRagee
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Jack O Neill:
Ano, měl by sis prvně přečíst alespoň první a poslední příspěvek, než začneš odpovídat (na něco jiného, stejně jako teď). Ano, věřím že Ti je čtrnáct. Ano, na válku a zabíjení se všeobecně vynakládají největší balíky peněz ze všech.

Zároveň jsem ale přemožen naivní představou, kterou máš o světě. Když je někde "bordel", tak se to tam nezlepší tím, že tam pošleš deku, tatranku a petku. Musí se tam prvně nastolit pořádek - většinou silou a často nemálo krvavě - který pak následně zprvu NEKRADE a časem mu uvěří takové subjekty na světovém jevišti, že se v dané zemi začne objevovat i práce. Stejně tak (jak psal Twombly) gripeny dělají mnohem MNOHEM víc, než že si "jenom poletují". Naše letectvo není stavěné tak, aby ustálo otevřený konflikt s prvotřídním protivníkem, ale aby hlídalo český vzdušný prostor (například "řízení leteckého provozu" nedělají policajti, ale letectvo), eskortovalo důležité, nebo naopak nebezpečné náklady/pasažéry, bylo ku pomoci aliančním partnerům a v případě, že by se na nás stejně nějáké to "prvotřídní letectvo" vrhlo, udělalo nepříteli co nejvíc škod, než bude samo poraženo.

Tak často funguje "mír". Prostě má potenciální agresor informace, že se mu útok na cíl nevyplatí a proto nezaútočí.

Další bod - ty peníze, co se "vynakládají na válku", ale nejdou do nějákého velkého ohniště se jménem válka - kdepak. To je několik stovek tisíc rodin strojníků, mechaniků, programátorů, vědců a ostatních pracovitých chlapů co pracujou pro zbrojní firmy, které díky "výdajům na válku a zabíjení" (které nemusí vůbec přijít prostě proto že agresor Tě vyhodnotí jako zbytečně tvrdej cíl co se neoplatí), díky těm výdajům mohou nakrmit své děti, postarat se o své manželky, spořádaně platit pojištění i daně a všeobecně slušně ŽÍT.

Válka je svinstvo, ale jeden z nejsnadnějších způsobů jak do ní sklouznout je být SLABÝ. Římané říkali - Chceš-li mír, připravuj válku. Popřemýšlej o tomhle moudru. Platí (stejně jako většina mouder) i po dvou tisíciletích.
Epitaf textové hry Universe Oddyssey



Špičkový video/military/sci-fi bonbónek všem zájemcům

Příspěvek 25.10.2011 18:46:15
Alda Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 106
Bydliště: 4km od Neveklova
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Darth_RevanCZ: Mám opravdu nějak zastaralý informace, protože vím, že se právě vychloubali že zásobníková šachta je dělaná tak, že když vystřílíš ten jejich zásobák a vedle se bude válet klasickej co pasuje do M4/16 , nebo dokonce i do G36 tak ho tam můžeš narvat a no problemo. To že to nakonec neudělali je teda sakra zrada.

To že konverz sety defacto neexistují je další zrada.

Tak třeba u MP5 si na přepínač nikdo nestěžoval co vím, ale chápu že užití těch zbraní je úplně jiný a těžko se porovnává.

Vím že se snažili udělat 5.56 výkonější, ale návrhy co vznikli by tu munici řadili skoro do kategorie speciální a byla technologicky a výrobně drahá. Pokud se s tím hnuli až na úroveň která se dá masivně používat tak to je pak jiná. I když slyšel jsem pár fundovaných názorů, že mikroráže výkonostně na jiné redukované puškové náboje nemůžou dosáhnout (ztráta těžiště při letu, změna směru a praskání kulky v překážce). Vím že se právě mluvilo např o 6,8x43 SPC jako náhrada, jistě že takovéhle masivní přezbrojení Aliance bylo nákladné. I proto se o tom mluvilo jen výhledově.

Co se tedy týče BRENu, díky za nový a přínosný info. Je smutný když prototyp, který má velice dobré předpoklady na kvalitní a prodávanou zbraň, zprzněj do takovýho neužitnýho paskvilu. Můžu snad už jenom doufat že některé připomínky se ukážou nakonec jako strach z nový neozkoušený věci a že ty vážný mouchy s dalšíma zásilkama budou odstraněný. A že v rámci celý koncepce dodělaj ten zbytek příslušenství co k tomu měl původně být.
Prosím Vás, jen mě tu kvůli tomu neoznačujte za nepoučitelnýho optimistu. Protože i přes tu naději tomu sám moc nevěřím.

Edit:

Tak jsem to ještě prohlídnul a co se týče zásobníků tak výměnná šachta zásobníku na zbraně standartu AR15 by měla být v základním příslušenství
http://www.vojak.cz/public/img/fotogalerie/puska_cz_805_bren/CZ_805_BREN_prislusenstvi.jpg
což by podle mého mělo znamenat i možnost použití některých velkokapacitních zásobníků. Sice to není to co jsem původně myslel.

úryvek z článku na vojak.cz:
...Základní provedení je komorováno na náboj 5,56x45 mm NATO, modulární koncepce a jednotný systém kotvení vyměnitelných hlavní však umožňuje snadný přechod na jinou ráži, aktuálně 7,62x39 mm, perspektivně i 6,8x43 mm SPC Rem. Výměnná zásobníková šachta zajišťuje vedle použití originálních transparentních zásobníku CZ i použití standardizovaných zásobníků pro zbraně M4/M16 včetně velkokapacitních zásobníků pro automatické zbraně družstva....

úryvek millitary.blog.cz:
....Označení CZ 805 BREN A2 je vyhrazené pro zkrácenou útočnou pušku (karabinu) s délkou hlavně 277 mm, celkovou délkou 782 mm (587 mm se sklo­penou pažbou) a hmotnosti 3,39 kg, respekti­ve 4,075 kg s plným zásobníkem a řemenem. Provedení CZ 805 BREN A3 představuje puš­ku pro střelbu na delší vzdálenost s hlavni dlouhou 510 mm...
...Typ CZ 805 představuje variabilní zbraň, kterou lze snadno přestavět do konfigurace útočná puška, zkrácena útočná puška (karabina) nebo zbraň pro střelbu na vetší vzdálenost (lehká odstřelovačská puška)....

To by snad mělo znamenat že mají správné konverz sety vyvynuté ne? O lehkém kulometu se tady sice nemluví, ale o lehké odstřelovačce ano.
Článek z toho blogu je sice rok starý, ale měl by hovořit o finálním výrobku.
Článek na vojakovi je z letošního dubna.

Edit II:
Ze stránek AČR:
...Zbraň má dvě základní provedení, a to útočná puška CZ 805 A1 a karabina CZ 805 A2. Jedná se o unifikovaný modulární zbraňový systém pro náboje rozměrů 5,56×45 mm NATO nebo 7,62×39 mm vz. 43.

Změnu ráže dovoluje možnost výměny hlavní pro uvedené, případně i jiné typy nábojů. Výměnná zásobníková šachta umožňuje nasazení různých druhů zásobníků. Napínací páku závěru lze jednoduše přemístit z pravé na levou stranu zbraně, což zvyšuje komfort z hlediska užití leváky....


Ze stránek ministerstva obrany:
...Vojáci si mohou zbraň vylepšit také duálním laserovým značkovačem DBAL-A-2. Funguje na dvojím principu – červený laserový paprsek buď označí místo zásahu tak, že ho vidí střelec i cíl, a nebo, při přepnutí do infračerveného spektra zaměřuje voják cíl pomocí laserového paprsku, který je zřetelný pouze přes noktovizor. Přístroj je vybavený také osvětlovačem, který zvyšuje schopnosti nočního zaměřovače NV-Mag 3. Voják díky němu v noci vidí dál a zřetelněji....

Takže se tam asi na tu RISku něco vejde.
http://www.acr.army.cz/scripts/detail.php?id=58839&newsid=58827&listid=8&tmplid=83

http://www.acr.army.cz/scripts/detail.php?id=58840&newsid=58827&listid=8&tmplid=83


Jo že rozmezí přepínače střelby nemůže být ani 10° jak si psal, výseč je o trochu víc jak 90°, máš tam 4 polohy. 90°/4 = 22.5° na jednu polohu. Že je to i tak málo se hádat nebudu, nezkoušel jsem v akci.
Aurum potestas est.
--------------------------------------------------------------------------
Optimista se uci anglicky,pesimista se uci rusky a realista se uci strilet.
--------------------------------------------------------------------------
Dulce et decorum est pro patria mori.

Příspěvek 25.10.2011 23:30:09
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Alda: To, že se o něčem píše v propagačních materiálech ještě neznamená, že je to k dispozici. Spousta informací ohledně CZ805 na netu je přejatá ještě z původní dokumentace, která má už nějakej ten pátek za sebou.

Ohledně "aktuálnější" fotky příslušenství, kde je vyfocená i zásobníková šachta pro STANAGy - to je sice krásný ale armáda ji prostě NEOBJEDNALA. Viz. výtah ze smlouvy - převzato z fóra 2vysadkovarota.cz

http://www.2vysadkovarota.cz/forum/viewtopic.php?t=87&postdays=0&postorder=asc&start=0


Jelikož se jedná o veřejnou zakázku, tak by tohle mělo jít dohledat i na stránkách AČR / ministerstva obrany.

2. Předmět veřejné zakázky:
Předmětem veřejné zakázky je dodání zboží:
> 6 687 ks útočných pušek ráže 5,56 x 45 mm,
> 1 250 ks útočných pušek ráže 5,56 x 45 mm ve zkrácené verzi - karabina,

> 397 ks podvěsných granátometů 40 x 46 mm,
(dále jen „zbraně“);
> 7 937 ks průhledových zaměřovačů kolimátorového typu pro útočnou pušku,

> 1 386 ks zaměřovacích systémů – noktovizních zaměřovačů pro útočnou pušku,
> 1 386 ks infračervených značkovačů – duálních laserových značkovačů/osvětlovačů pro útočnou pušku,

(dále jen „příslušenství“);
> 1 758 450 ks munice do útočné pušky Nb 5,56 x 45 mm, SS109,
> 771 600 ks munice do útočné pušky Nb 5,56 x 45 mm Sv, M856,
> 12 845 ks munice do granátometu Nb 40 x 46 HE,
> 6 850 ks munice do granátometu Nb 40 x 46 HEDP,
(dále jen „munice“);

> 68 ks souprav náhradních dílů 1 : 100 pro útočnou pušku,
> 16 ks souprav nářadí zbrojíře pro útočnou pušku,
> 43 ks souprav náhradních dílů 1 : 10 pro granátomet,
> 16 ks souprav nářadí zbrojíře pro granátomet,
(dále jen „ND a nářadí“).


Z toho vyplývá, že armáda objednala akorát pušky (verze A1), karabiny (verze A2) - oboje v rážích POUZE 5,56x45mm plus granátomety a kolimátory na zbraně. O zásobníkových šachtách se tam nic nepíše. A zbrojovka tyhle věci nebude vyrábět jen tak do "šuplíku", respektive do skladu aby jim to tam hnilo. A možnost, že by armáda něco takovýho dokupovala zvlášť je těžká utopie.

Stejně tak zbrojovka nebude vyrábět konverze pro 6,8x43 a další ráže, když pro ně nebude mít zájemce. A AČR je rozhodně koupit nehodlá. Z finančních důvodů se neobjednaly ani ty 7,62x39, protože armáda primárně plánuje přezbrojit akorát jednotky účastnící se zahraničních misí a zbytek prostě bude dál tahat vz. 58.

A i kdyby zbrojovka nějakej konverzní set vyrobila, tak by musel nejdřív projít vojskovejma zkouškama - těch se zůčastnila POUZE A JENOM 5,56x45mm verze se zásobníkovou šachtou od CZ (nekompatibilní se STANAGem); než by se mohl vůbec oficiálně zavýst do výzbroje.

Ad. RIS - Přečti si prosím ještě jednou můj předchozí příspěvek. Nepsal jsem, že se na RIS lišty NIC NEVEJDE. Psal jsem, že se tam vejde akorát příslušenství objednaný se zbraní.

Ad. přepínač střelby - :roll: :roll: :roll: Jasně, lidi, který s tím stříleli během vojskovejch zkoušek jsou naprostý kokoti a vymýšlí si problémy, který u zbraně neexistují, a, vzhledem k naprostému nedostatku jakýchkoliv vyšších sensomotorických schopností, nejsou schopni v bojové situaci přepnout přepínač střelby přesně o 14 stupňu a 589 tisícin úhlové minuty, a zvolit tak přesný režim střelby ...

Doufám, že tady z toho je určitá dávka nadsázky cítit dostatečně. Těch 10 stupňů jsem střelil od oka a opravdu se mi nechtělo dohledávat, respektive přepočítávat, kolik by tam reálně mohlo bejt. A opět píšu, škoda, že sis CZ805 nevzal do ruky někde na IDETu a nezkusil si to.

Případně ještě jinak. Pokud vezmu přepínač např.: u G36, kterej je řešenej podobně - tj. nemáš 90* rozestupy mezi jednotlivejma polohama; ale všechny polohy jsou jasně "čitelný", tudíž se ti nestane, že při přepnutí mezi zajištěno - jednotlivá rána by si přeskočil hned na dávku. Což se kurva u CZ805 stává. A stupňů si tam můžeš mít kolik chceš.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 26.10.2011 12:15:12
Twombly Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 212
Bydliště: City of Landing, Manticore
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Alda - Ad přepínač - měl jsem to v ruce na Future Soldier 2010 a po lehkém zatlačení na přepínač se mi povedlo skončit hned ze SAFE na FULL AUTO... Pořádně se to dá přepnout jedině pokud se člověk dívá kam to právě přepnul, což opravdu neni věc kterou by člověk v bojový situaci ocenil....

Takže ano, z osobní zkušenosti nejen mě jako nevojáka ale jak psal i Revan ze zkušeností našich vojáků, kteří zbraň testovali je ten přepínač totálně na pytel.

S přepínačem na zbraních HK se to nedá srovnávat....
Obrázek

Příspěvek 31.10.2011 20:04:52
LAZYjohn Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1236
Bydliště: Frýdek-Místek
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Na odlehčení od toho zgřapa 805. Naše drahá kosa si zahrála v britském seriálu Strike Back.
Obrázek
When we cease to make mistakes, that is the moment when we cease to be.

Příspěvek 01.5.2012 22:03:10
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takové malé oživení půl roku neaktivního tématu ...

Nechci teď být škodolibý, ale něco podobného se dalo čekat (vzhledem k tomu, jak na CZ-805 reagovali lidi od armády, co s ní přišli do styku, už před zavedením).

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/174280-vojaci-v-afghanistanu-se-nemohou-spolehnout-na-nove-pusky/


CZ-805 má problémy a očividně ne zrovna malé. Beru, že se jedná o novou zbraň, ale když selže 6 kusů u jedný jednotky, tak se nejedná o náhodu a o kvalitě zbraně to moc nevypovídá. Ještě se tu pořád najde někdo, kdo mi bude tvrdit, že CZ-805 není od základu zfušovaná?

Za další mě taky fascinuje přístup k problému:

a) Vojáci mají k dispozici i krátké zbraně, takže se v podstatě nic neděje. Jasně, pri selhání primární zbraně se záložní zbraň rozhodně hodí ale maximálně při MOUT/CQB. Protože těžko s ní povedete efektivní palbu na vzdálenost větší jak 30 metrů. Na což se zrovna v Afghanistánu dvakrát nehraje ...

b) Typicky české aneb všichni víme, kde je problém ale budeme dělat, že není a kdokoliv se o tom bude opovažovat mluvit, tak toho zprc*me jak malýho, co si to vůbec dovoluje. Ostatně už před časem, když probíhaly vojenský zkoušky CZ-805 na chrudimským fóru prosakovalo něco ve smyslu "My nesmíme ani naznačovat..." :roll:

Sem zvědavej, na co se zase přijde, respektive, jaká výmluva se zase vymyslí. Aneb když CZ-805 šla po zkouškách na přepracování, tak se hovořilo o "změnách ve spojení se zvýšením komfortu střelce" nebo podobnej žblebt.

Každopádně pokud má CZ-805 problémy s vyhazováním a následným sekáním novýho náboje v komoře - klasickej double feed, tak to s chybou střelce nemá moc co dělat.

** Aby to nebylo tak přehnaně negativní, tak za zmínku stojí naprosto perfektní ukázka profesionální manipulace se zbraní v 00:38

- Vložení zásobníku do zbraně.
- Natažení závěru.
- Press-check - aneb popotažení páky závěru dozadu, kontrola náboje v komoře.
- Doraz závěru - aneb úder dlaní na páku závěru jako ujištění, že závěr je skutečně v přední poloze.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron