Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Airsoft obecně-zbraně, výstroj atd.

Airsoft obecně-zbraně, výstroj atd.

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Ahoj lidi mam dotaz chci zacit s airsoftem. Mam problem s tim ktera zbran pro me buded asi nejslepsi kdyz sem "zelenac"
predem dik za odpovedi

EDIT: upraven název topicu
Naposledy upravil cvigy dne 30.7.2009 19:16:25, celkově upraveno 2

Příspěvek 14.7.2007 20:51:43
Jack_xy

Odpovědět s citací
 
Jakou chceš dělat armádu?
Jakou funkci?-Střelec, odstřelovač, grenadier apod..

Zezačátku asi manuál, nemá smysl cpát prachy do AEG.

Napiš co by sisi představoval, ja napíšu...Mám třeba AEG co mi jede bezproblemve 5 let..

Příspěvek 15.7.2007 10:37:54
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no jako funkci jeste nevim , rikam ze zacinam. no a do manualu se mi moc nechce

Příspěvek 15.7.2007 10:57:54
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Nebrat mě moc vážně, taky zrovna začínam :)

Ale řek bych, že tim víc se mi šikne AEG, protože si neumim představit, že bych někoho trefil první ranou.

Já sem šel do M15A4 Carabine bo mi přijde že se celkem hodí i ven i do baráku, kámoš má M15A4 Rifle + 14cm tlumič - venku mu to lítá moc pěkně, ale v baráku se s tim často nevytočí.
Naposledy upravil Air Force dne 24.7.2007 18:33:10, celkově upraveno 1
Obrázek

Příspěvek 15.7.2007 11:17:19
Jerryus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Libavá
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Radit ti co se týče typu zbraně je zbytečný ..... dnes už jsou všechny skoro na stejný úrovni. Kup si co se ti líbí. Délka hlavně dnes hraje roli pouze co se týče soustřelu, než dostřelu. Záleží spíš na pružině a vzduchotechnice ( aby neunikal vzduch někudi jinudy než hlavní, např. dělená hop-up komora je pěkná kravina ).

Jinak co se týká firem z těch nejznámějších, nejlepší jsou G&P ( mají již v základu pružinu M120 - číslo značí teoretickou úsťovou rychlost v m/s ), Classic Army ( M100 ), a ICS. Nehledě na to, že zbraně od těchto firem jsou celokovové.

Marui dnes již nemá smysl, pouze kdyby se ti líbila konkretní zbran, kterou ostatní nevyrábějí ( třeba P90 dělá pouze Marui ).

Zbraně od Marui májí v základu pružinu M90, a špatně se do nich dávají silnější ( musel bys skutečně vyměnit 90% vnitřností zbraní ).

Příspěvek 15.7.2007 12:23:46
dastr Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 559
Bydliště: Atlantis (ŠPK)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Odkaď jsi? Zkus se v místě bydliště poohlédnout po nějaké prodejně s airsoftovým vybavením, tak ti určitě poradí.
S tou zbraní to je jedno, záleží na tom kolik máš peněz a co chceš
" Líza: Tati, provedli jsme něco hrozného!
Homer: Rozbili jste auto?
Bart: Ne.
Homer: Probudili jste mrtvé?
Líza: Ano!
Homer: Ale auto je celý...
Bart a Líza: Hmm...
Homer: No tak sláva! "

Příspěvek 15.7.2007 12:41:07
Jerryus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Libavá
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Hlavně ne STTi !! Je to *CENSORED*

//Edit by HAck: laskavě se klidni

Příspěvek 15.7.2007 15:39:43
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no zrovna sem si rikal ze stti ma celkem levny zbrane

Příspěvek 15.7.2007 15:55:07
DeForce Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 6
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No taky zalezi na tom kolik do airsoftu chces investovat, ale na zacatek bych doporucoval spiše manual at se naucis aspoň trochu mířit jinak aspon podle me skusenosti budes běhat vystřiliš pulku zasobniku a stejně ***** trefiš.

Příspěvek 15.7.2007 17:33:27
Jerryus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Libavá
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
STTi fakt ne, je to nejhorší co můžeš udělat. Kámoši s protějšího týmu udělali nákup ve velkým a koupili si asi šest M4 od STTi najednou. Dívat se jak jim jedna za druhou odchází v rozmezí dvou měsíců bylo faft ubohý. A nemluvím o nějakým kolektivním problému typu špatná jedna součástka, která se dá vyměnit - každemu se to schujilo někde jinde.

A stim manuálem je to sice pravda, ale to by muselo být tak dva roky zpátky .... to ještě tolik elektrik nebylo..... dnes se to rozmohlo až do neúnosných mezí typu je mi 12 a mám steyera s pružinou M150 a tahám ji do baráku !!!! Že maj protihráči prostřelenej xicht je nezajmá.

Příspěvek 20.7.2007 19:41:36
cvigy Uživatelský avatar
First Lieutenant
First Lieutenant

Příspěvky: 1361
Bydliště: Atlantis , soukromy apartman treti patro
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
DeForce píše:
No taky zalezi na tom kolik do airsoftu chces investovat, ale na zacatek bych doporucoval spiše manual at se naucis aspoň trochu mířit jinak aspon podle me skusenosti budes běhat vystřiliš pulku zasobniku a stejně ***** trefiš.


no ja sem byl tedka na army tabore a tam sme hrali airsoft i paint ball dost airsoft s manualama (bohuzel na me nezbyla nikdy elektrika) a to mi celkem slo a trefoval sem se

Příspěvek 20.7.2007 22:36:06
Jerryus Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 37
Bydliště: Libavá
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Elektriky : Pokud to, co chceš, vyrábí Classic Army ber to od nich, pokud to vyrábí Marui ... ber bez obav Marui. Kvalitní jsou TOP, G&P, G&G.

Pochybné firmy typu STTi, SRC, HFC, START a já nevím co ještě vynech .... jsou sice levnější, ale nakonec s tím budeš mít tolik problému, že na tom proděláš.

Ovšem můj osobní názor : CA Steyr AUG A1 Military 8)

Příspěvek 07.1.2008 17:09:19
Lisiak Airman
Airman

Příspěvky: 22
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nieje pravda ze si nezahrajes s 90 pruzinov. Ide o to jak hras. Ci ako frajer ktory pobehuje a kropi 200 kuliciek na miestnost v ktorej bol jeden hrac alebo pekne plizenim a vyckavanim si pockas kym si obet pride na dostrel.
Moja skusenost je ze vetsina hracov hraje podla americkych filmov kde vidi Ramba alebo neohrozenu prepadovku takze pri obrannych akciach nieje problem. Pri utocnych uz trohu dostrel chyba ale pokial sa je za cim krit tak sa da.
Silnu pruzinu budes potrebovat az na vetsie akcie kde sa bude hrat aj na vetsom pristore a nebude moznost sa priplizit k nepriatelovi. A aj tam si vystacis v pohode s M120. 150 je uz vrazda pre spoluhracov a zasahy z blizka su skarede. Ja mam AK47 a 90 pruzinov a nemam vetsie problemy si zahrat jak na malich akciach tak aj na velkych akciach.

Příspěvek 23.1.2008 01:47:29
Riley Airman
Airman

Příspěvky: 7
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Delam do toho docela dlouho a i par zbrani jsem na stole mel. Na typu zbrane vcelku nezalezi vnitrnosti jsou celkem stejne. Manual podle me nema zadny smysl lepsi koupit starsi AEG vyjde na stejne penize. Ja volim typ zbrane podle toho jakou napodobuji jednotku. Podle me je nesmysl behat v americkych maskacich s AK47, ale to je na tobe. Nejvetsi zkusenosti mam s napodobeninami zbrani firmy COLT typu M4A1, M16A2, M16A3 a jejich ruzne konfigurace.

Zasadni rozdily jsou ve firmach:

MARUI: Vyrabi zbrane, ktere napohled nenatchnou vetsina jejich zbrani je plastova a ma vetsinu dilu plastovych. Jak bylo zmineno ve zbranich je pruzina 90. To cislo udava pribliznou ustovou rychlost v m/s. Zalezi ovsem na spouste dalsich veci jako je vzduchotechnika atd. Marui ma dobre sestaveny vnitrek na tuto pruzinu. S timto sestavenim je tato zbran bezkonkurencne nejspolehlivjsi. Jenze plastove telo zvlaste u zbrani rady COLT je velice nachylne na poskozeni. Dale se da upgradovat maximalne na pruzinu 100. Pri vetsim upgradu se musi menit vetsina zbrane. Marui dodava ke zbrani tlacne zasobniky obvikle na 50-70 kulicek dle typu zbrane. Problem plastoveho tela u zbrani typu M4,M16 je kyvani hlavne a to dosti znatelne. Proto od firmy MARUI doporucuji spise zbrane nevyrabene v takovem mnozstvi konkurenci napr. Steyr Aug, FN P90, Thompson resp. AK47, ktere jak tvrdi je celokovove coz take neni tak uplne pravda.

CA (Classic Army): Standartne davaji do zbrani pruzinu 100. Maji kovove telo, ale pozor je to slitina zinku a hliniku takze zadny zazrak. Spolehlivost je u techto zbrani daleko nizsi. Dost lidi s temito zbranemi maji ruzne problemy. Vyhodou je mozny upgrade az na pruzinu 130, ktera ale vnitrnosti zlikviduje behem 1-2 roku. Pri koupi dobreho kusu to neni az tak spatna zbran, ale to se casto nestava.

GP: Coz je asi nejlepsi volba diky kvalitnim telum. Vnitrnosti jsou uz od vyrobce optimalizovany na srovnatelny vykon jako s pruzinou 120. Navic nabizejipresnou hlaven v zakladni vybave coz se u kratsich zbrani take hodi. U nekterych zbrani dodavaji starsi motor EG700 coz neni takovy problem. Nevyhodou jsou jejich tlacaky na 130 ran u zbrani M4,M16. Casto se zasekavaji. Pevne casti jsou, ale nachylne na praskani takze pokud budete pouzivat zbran v zime hrozi moznost prasknuti raminka podavace ci pistu, ale to jsou minimalni vydaje.

O dalsich firmach nema smysl mluvit. Podle me nejidealnejsi zbran je GP M4A1, ktera v zakladu strili dobre a je pouzitelna na vsechny druhy boju. Presnost zarucuje presna hlaven a dobre sladene vnitrnosti kvalitni dostrel a slusnou ustovou rychlost. Casem se da prikoupit RIS predpazbi na ktere se da pridelat baterka v podobe ANPEQu, ktera zarucuje kvalitni zabavu diky vysoke kapacite. Vymena motorku za EG1000 a vymena pruziny na 130 zaruci, ze vase zbran bude podavat vynikajici vysledky.

Zakladni typ M4A1 od firmy GP:
Obrázek

Příspěvek 14.2.2008 13:52:44
B'aal Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 5
Bydliště: tajné ;-)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já mám M249 Mk.II od CA a nemůžu si stěžovat. Důležité je si u této zbraně hned nechat vyměnit pružinu na M120. A nekupovat si jejich buben, spíš pytlík od STARu nebo ty čínský. Na tohle téma existuje celej portál, tak hledej šmudlo a pořádně si ho projdi.

Příspěvek 14.2.2008 16:02:01
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Lisiak píše:
A aj tam si vystacis v pohode s M120. 150 je uz vrazda pre spoluhracov a zasahy z blizka su skarede. Ja mam AK47 a 90 pruzinov a nemam vetsie problemy si zahrat jak na malich akciach tak aj na velkych akciach.


blbost. Magor M150 dokáže vymlátit zuby stejně jako magor s M90

Příspěvek 06.6.2008 22:58:53
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No tak podle me je nej airsoftova zbran P90 od marui, mam ji uz 5 let a nic se s ni nestalo v lese se nestratí a v baráku nemá konkurenci, je tak malá a kompatibilní že se vejde všude, doporučuju všem. Šel sem do ní (s velkejma obavama) a už na ni nedám dopustit. Jo a jan tak za 1.mimochodem ná nejlepší točák páč ho stačí jednou natočit a vystřílí všechno a vůbec nehrká, a za 2. Její tlumič skutečně tlumí.
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 24.8.2008 09:14:54
Dyzz Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 7
Bydliště: Atlantis
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nejlepší zbra¨n je podle mně p90 :D
Wraithů se nebojím, ale klauni, ti mě děsí.

Příspěvek 01.9.2008 09:40:15
James Ryan Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 34
Bydliště: P4X-639 Uherský Brod
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
podle mě pokud člověk chce začít s AS tak NEMA smysl kupovat aeg od TM,Ca či GP. Imho je to blbost protože se dělají kvéry za 1/2 ceny CA s kvalitním celokov tělem a a za ten zbytek penez které se ušetří se dá koupit velice kvalitní upgrade. Jediná vyjímka jsou gewehry které nikdo jiný nedělá v srovnatelné kvalitě jako značky (CA,TM...).
Já osobně tahám G36K od Ca (G36E,G36 LSW) "custom killa gewehr" a i přez řekl bych docela časté problémy bych ji neměnil protže se mi prostě líbí.
Až se vratím domu a lidi se me zeptaji:Hej,proč to dělaláš, člověče?Přoč?Si snad nejaky vojenský maniak?Neřeknu ani jedno zatracený slovo.Proč?Nerozuměli by tomu.Nepochopí, proč to děláme.Nerozuměli by tomu že je to o kamaradovi vedle tebe.Tak to je.
G36K"Kathrin" - Take it ,hold it , love it!
Obrázek

Příspěvek 01.9.2008 12:22:17
Darth_RevanCZ Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 562
Bydliště: Segmentum Solar - Terra
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Záleží co od toho člověk očekává nebo jak moc se tomu chce věnovat. Souhlasím s tím, že pokud si chce někdo jednou, dvakrát do měsíce jít zastřílet, případně jako zbraň do začátku, není "čína" špatná volba. Pokud se tomu bude chtít člověk věnovat "víc", tak podle mě stejně u "značkovýho" kvéru skončí. V týmu nám pár čínských zbraní prošlo, většinou jako záložní zbraň, případně jako zajímavost pro vyzkoušení, takže sem napíšu pár postřehů.

CM.028 S (Cyma Ak47 se sklopnou pažbou)
- cca. po dvou měsících vyviklaná pažba, nedrží ve "vysunuté" poloze, takže zbraň nejde zapřít do ramene
- ve sklopený poloze se občas uvolní a sjede dolů

řešení: pažba přilepená izolepou k tělu, zbraň se používá bez pažby

G5 Galaxy (HK MP5K)
- špatně podávající zásobník - vynechává při střelbě dávkou, na semi občas nepodá. Po rozebrání a vyčištění/namazání funguje vcelku normálně.
- ulomený přepínač režimu střelby na jedné straně těla (dvě součástky spojené plastovou tyčinkou)

M5-S5 (Jin Gong MP5SD6)
- zásobník šel špatně zasunout do zbraně (trocha broušení "šmirglem")
- cca. po dvou dnech ulomeno táhlo závěru (taková ta páčka vpředu), protože dotyčný jedinec si s tím musel pořád hrát :D

CM.031 (Cyma AK74)
- zasekávalo se kolečko na dotáčení zásobníku (opět pomohlo rozebrání)
- 8,4V 1100 mAh baterka vyměněna za jinou - po nabití odešla cca. po 200 ranách

JG608 (Jin Gong G36C)
- zatím žádný závažnější problém

M249 (PJ)
- po vybalení z krabice zbraň nestřílela - vadná pojistka
- nekvalitní kabeláž (kabel na kterým si zavážete uzlík není kabel)
výměna za silikon 0,2 kabeláž + nová baterie
- vyměněna hop gumička za GD
- předělaná kabeláž v zásobníku
- ulomena jedna pacička která drží "heat-shield" (takový ten bazmek na hlavni, u ostré kus hliníkového plechu aby si střelec nespálil ruce)

Mp. 008 (M14, zřejmě KART)
- přehozené kontakty na baterii - výsledek: -1 čínská baterie do zbraně a speklá čínská nabíječka do byla přibalená v krabici
- kontakty ve zbrani byly naštěstí správně
- podobně jako u M249 výměna kabeláže za 0,2 silikon kabely

CM.030A (Cyma Glock 18)
- vcelku funkční záložní zbraň (na AEP)
- vylomen takový "zobáček" co měl držet baterii na jejím místě ve zbrani
(vyřešeno kouskem izolepy)

ACM WELL G22 (plynová odstřelovačka)
- po pár naplněních vylomený plnící ventilek (zbraň nejde naplnit plynem)
nutná výměna

Většina zbraní nakonec šla z týmu pryč. Zbylo jen pár (M249, AK, Glock) jako zbraně pro případ, že by někomu přestala střílet jeho "hlavní" zbraň. Spíš než kritika, jsou to takové postřehy s čím sem se setkal. Záměrně tady nerozebírám nic jako je počet FPS, dostřel, střeva aj. Bral jsem to spíš z pohledu "normálního" uživatele, co zbraň nerozebere do šroubku hned jak ji vybalí z krabice, a s čím by se mohl setkat při koupy zbraně.

Co se týče celokov zbraní od PJ, tak s nimi moc zkušeností nemám. Akorát jsem měl možnost na jedné akci vidět("osahat") SPR. Co se týče zpracování kovového těla a plastů na zbrani, tak jsme to porovnávali s CA M15A2 (M16) a CA mi přišla "těžší" a celkově bytelnější (i co se týče třeba plastů na pažbě). Ale může jít jen o subjektivní dojem. Přece jen za pět minut co člověk drží tu zbraň v ruce toho moc nezjistí.

Já sám mám M4A1 (M15A4) od Classic Army už přes dva roky. Zbraň je zatím v základu a zatím jsem s ní neměl žádnej problém. Teda když nepočítám povolenou/lehce shrnutou hop gumičku - náprava tak do 10ti minut - vyndání hlavně, opětovné nasazení hop gumičky do drážky, složení zbraně.
If I die in combat zone ... box me up and ship me home!

Pin my medals upon my chest ... tell my mom I've done my best!


Hardcore tacti-cool taštička na dokumenty ...
http://www.army-obchod.cz/zbozi/doplnky/ostatni/3-tasticky-na-dokumenty-1215

Příspěvek 01.9.2008 12:37:29
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak to jsi šťastnej člověk. Já mám M15A4 od CA kousek přes rok a za tu dobu se mi stihla přeřezat kabeláž v tom tunýlku mezi tělem a předpažbim, hlaveň zmenšila svůj průměr na tolik, že už skrz ni žádná kulička neprošla (asi by pomohlo, kdybych i občas vyčistil no), upadla mi jedna ta matčka, co drží ucho na těle, z hop-upu mi upadla jedna pojistná podložka následovaná dvouma ozubenejma kolama, z hlavy válce se mi vytrhla ta kovová trubička a teď momentálně mám ulomenou trysku ... prostě paráda - a značka, nebo cena zbraně s tim nic neudělá.
Obrázek

Příspěvek 01.9.2008 13:28:23
Sgt. Hoot Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 570
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
tak kdybys všechny šroubky poctivě dotahoval, tak by ti žádné matky upadnout neměly
Obrázek
Obrázek

Chceš-li se mít jako prase v žitě - chovej se jako svině.

Příspěvek 01.9.2008 13:53:26
Air Force Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2866
Bydliště: Praha - Smíchov
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No já jsem tak nějak doufal, že budou dotažený už z výroby, potom co jsem tu jednu ztratil jsem je vzal sikovkama - od tý doby se ani nehnou.
Obrázek

Příspěvek 01.9.2008 15:03:29
Sgt. Hoot Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 570
Bydliště: Hranice
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
no ale i přesto je to nějak závadové... já mám od STTi START M733 a ani jedna závada za rok a půl, takže nevím proč někteří jedinci na ty čínské zbraně nadávaj
Obrázek
Obrázek

Chceš-li se mít jako prase v žitě - chovej se jako svině.

Příspěvek 01.9.2008 15:11:21
maxwell skywalker Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 137
Bydliště: Kurviná
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak to ja jsem vlastnikem P90ky od TM, nemuzu si stezovat. Zbran mam stale v zakladu(jelikoz jak je znamo v zakladu Maruiky nejvice vydrzi) a s 90kou brkem, presnou hlavni 6.03 a silikonovym hopem dostrelim efektivne 45 metru, kdy mohu vest cilenou palbu. Uvazuju o vymene za 100ku aby mi to utahla mini baterka. Jinak nejlepsi je podle me zacit s manualem, na tom se clovek dosta nauci, taktika atd. Pokud si koupis hned AEG tak nwm nwm...to ztebe moc kvalitniho hrace neudela, spis kropice, ale to je jen muj nazor, taky s upg to nemusis prehanet, stale si myslim ze soft neni hra o tom kdo ma silnejsi pruzinu:-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo

cron