Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Policie rozprášila radikály, Rómové uspořádali veselici!

Policie rozprášila radikály, Rómové uspořádali veselici!

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud chcete něco zadarmo tak se musíte opalovat a na náměstí dělat bordel..

Cikáni jsou už od mala vychovávány tak že dávky choděj nvm třeba 6. a když se to opozdí tak už stepujou na úřadě a řvou na někoho jakto že ty dávky nedostali.. A když jim řekne úřednice že na ně nemají právo tak tam hned začnou vyhrožovat Štrasburkem.(By mě zajímalo kdo je tuhle frázi naučil..) a ono vůbec vyhrožování jim jde, kdybych se měl soudit pokáždý když mi cikán řekne ty bílá mr*ko tak jsem u soudu celej život jenže já na to nemám čas.. proto nad tím mávnu rukou a jdu dál.. cikán co nic nedělá má čas celý den prosedět u soudu kvůli tomu že ho někdo nazval černou hubou..

gravidus: V tomhle mi Amerika připadá lepší nedokážeš se o sebe postarat tak si chcípni stát tě živit nebude, ale zase nic se nemá přehánět každej někdy přišel o práci a ty dávky opravdu potřeboval.. ok máš půl roku najdi si práci když ne tak ti ty dávky snížíme atd..

Na "EU" bych se pěkně vykašlal nevím proč by měl nějakej jouda kdesi v Bruselu rozhodovat o nějakých sankcí pro ČR kvůli rasismu, ten jouda ví prd kde je ČR už vůbec neví kde je nějakej Janov(ostatní Ghetta) a ani nemá páru jakej je tady problém.

Politici se bojí říct i svůj názor protože by přišli o koryto a to by se nemuselo vyplatit..

gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Protože ten jouda z Bruselu má možná bratrance v Lucemburku, který rozhodne jestli v Hordní Dolní nová silnice nebo ne a nebo jestli ve Vocamcaď nad Vltavou dostanou dotaci na čističku, popřípadě jestli do Vidlákova nad Lužnicí dovezou z Bruselu tekutý hovno na pohnojení... Jsou věci, na který by se ČR nezmohla.

Politici se bojí říct i svůj názor protože by přišli o koryto a to by se nemuselo vyplatit..


Tak to máš pravdu, jak už jsem psal, žádný kapr si rybník nevypustí a nikdo z nás není tak "morální" aby si ho vypustil, kdyby byl na jejich místě...

bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
To je složité téma politik něco řekně a buď romídci nebo členové organizací typu romea a podobné ( je jich mnoho) začnou řvát rasizmus

Včera byla na čt 24 zajímavá debata nakonec tam přišel i pan čunek s jeho kolegou politologem a říkali trefné věci

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10095519229-vedlejsi-efekty/208411058070047-23.11.2008-20:05-zakazat-delnickou-stranu.html


pro pány :D : docela dobré ne ?
Obrázek
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bob 1: Bylo to docela dlouhé, tak jsem to celé nedokoukal. Ale schrnutě:
Já osobně souhlasím s tím, že ty střety budou pokračovat... a to víckrát než jednou. DS má celkem spoustu zastánců... tedy větší oporu.
Naproti tomu si nemyslím, že by DS nějak provokovala... zato romové... líné zadky které si na sraz přinesli hory zbraní... to není provokace?

bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
oboje dvoje jak cikáni tak DS je špatné a ještě horší je že se občané z pochopitelných důvodů přiklání ke skupinám jako DS
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlasím... Jinak Noru Fridrichovou mám moc rád, je to jedna z mých nejoblíbenějších žurnalistek v ČR, i když by tu s námi moc nesouhlasila..studovala totiž menšiny a lidská práva..byla teďkon v pátek v uvolněte se..

bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
jojo taky sem na Uvolněte se prosím s ní (neseděla u mě v obýváku škoda :D ) koukal.Pokud si dobře pamatuju tak Gipsymu vyčítala jeho kampaň aby začali romídci pracovat resp většina musí podporovat nepracující menšinu aby nepracovala :rflmao: :rflmao: :rflmao:
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Trochu s nadhledem k věci můžu říct jen toto:
Romové navždy nepracovat nemůžou, což si ani sami neuvědomují. Chtějí zrušit extrémisty vyhrožováním emigrací, ale přitom je můžou zrušit sami pracováním

impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Klenotka:
Dobrá věc v tom smyslu, že to nebyly peníze, ale stravenky určené navíc jen na věci denní potřeby.


Aneb. malé dobro součástí velkého zla?


Gravidus: Nicméně "dávat zadarmo" to není ŽÁDNÉ řešení. Možná lidem kteří opravdu měli v životě smůlu, a to jen jednou, aby se opět postavili na vlastní nohy.

Ale ne parazitům kteří vysávají sociální systém státu už několik desítek let.

A osobně považuju systém v USA v jistých věcech mnohem spravedlnější. Ano, je tady i druhá strana věci; nemají-li lidé peníze, živí se ilegální činností a to se zákonitě podepíše na úrovni kriminality…

Ale tohle je problém lidí, jejich mentality a vychování. Dávání zadarmo nikdy ničemu neprospělo.
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak taky je potřeba si uvědomit, že je to kočovný národ, který byl, ať už se nám to líbí nebo ne, opravdu často utlačován. Cítí se ukřivdění, i když teď už jim často nikdo nekřivdí. Navíc jejich mentalita je jiná - když si nad sebou v Ostravě rozřezali barák, který je zabil, hořekovala máma jednoho z nich, že "si šli jen vydělat" - a očividně tomu sama věřila. Vždycky byli vyhánění odněkud a co si neukradli, to neměli. Nehájím je tím, jenom říkám, že je potřeba tohle vzít v potaz a spíš začít vzdělávat terénní pracovníky, učitele, sociální pracovníky z jejich řad. Ty přijmou a nechají si poradit, a postupně, i když je to nadlouho, je naučit přizpůsobit se. Ale zase nemůžeme chtít, aby se úplně vzdali své kultury, to by bylo nefér.

Jinak samozřejmě dokud budou dělat tohle, tak je jasné, že lidi se té nechuti vůči nim nezbaví:

http://www.novinky.cz/clanek/155189-deti-zdemolovaly-nemocnici-tak-ze-se-musi-nove-vymalovat.html


K tomuhle důvod nebyl a je to neomluvitelné. :?
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Martincz Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 219
Bydliště: Ústí nad Labem(P3X-972)
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Všichni vědí že Cikáni byly kočovný národ ale buď ať se zase seberou a táhnou nebo ať se začnou přizpůsobovat normálnímu způsobu života..

Jinak to v té nemocnici jsem vůbec nepochopil.. oni je léčej a oni tam budou dělat bordel bych je vyhodil před nemocnici ať si klidně chcípne...
A ještě se mi líbí že je nazvali "Děti, ze sociálně nepřizpůsobených rodin" i když celá země ví že to byly cikáni..
Naposledy upravil Martincz dne 25.11.2008 19:45:41, celkově upraveno 1

Skrejm Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2025
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
No ono je se na to taky potřeba podívat z historického hlediska. Romové byli dlouhá staletí kočovníci. Když potřebovali peníze, tak pracovali, případně prodávali, či taky případně něco ukradli. Pak zase kočovali a to se opakovalo plno generací. Pak ale přišli komunisti a jim to zatrhli. A tak se zas nedá čekat, že se všichni přizpůsobí během 3-4 generací. :wink:
Navíc je to taky těžké, když zaměstnavatel uchazeči na kartu napíšu v důvodu odmítnutí. "Rom", navíc když ten dotyčný by i chtěl pracovat. :wink:
Samozřejmě, že si nemyslím, že obírat stát o peníze je dobré, to ne. Když chce někdo peníze, tak si je má vydělat. Jen si myslím, že je taky dobré se na to podívat i z druhého pohledu. :wink:

EDIT: Kruci vy jste ale rychlí. :lol:
"Science has made us gods even before we are worthy of being men." -- Jean Rostand - French biologist (1894 - 1977)

Obrázek

impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Klenotka:
Tak taky je potřeba si uvědomit, že je to kočovný národ, který byl, ať už se nám to líbí nebo ne, opravdu často utlačován.

To jako argument nezní moc přesvědčivě. Češi byli také skrze dějiny neustále utlačování a to dokonce ve své vlastní zemi. Co je horší?
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jenže my jsme aspoň měli vlastní zemi, za kterou jsme se mohli bít, a do které jsme se mohli případně vrátit. Co měli oni?
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Svobodu, volnost, nespoutanost, možnost přesunu… vlastně i jistou bezstarostnost, v tomhle ohledu. I když to je možná silné slovo.

Víš, ono záleží na tom z jakého úhlu se na to člověk dívá.
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Klenotka Uživatelský avatar
Administrátorka
Administrátorka

Příspěvky: 6407
Bydliště: Zaseklá někde mezi tady a tam
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
S tím souhlasím. :) S tou svobodou a volností to je ale taky všelijaké - často nemohli ani do obchodů, nebo být poblíž města. Takže omezení pro ně platila stále.
Tady je to asi otázka toho, jak se oni přizpůsobí, aby si ale zároveň zachovali to, co je v jejich kultuře dobré - mají svůj jazyk, svou hudbu, nějakou svou historii. Najít rovnováhu mezi tím a zároveň dodržováním pravidel země, ve které žijí - a to bude asi nadlouho.
Kerr Avon: Listen to me. Wealth is the only reality. And the only way to obtain wealth is to take it away from somebody else. Wake up, Blake! You may not be tranquilised any longer, but you're still dreaming.

Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Klenotka píše:
http://www.novinky.cz/clanek/155189-deti-zdemolovaly-nemocnici-tak-ze-se-musi-nove-vymalovat.html


K tomuhle důvod nebyl a je to neomluvitelné. :?


Pobavila mě poslední věta. "U díťete není možné, aby spáchalo trestný čin". Když ke mě jednou přislo takové jedno milé robátko s kamenem a řeklo že buď mu dám 5 korun nebo mi zabije psa (venčil jsem matce yorkšíra) ten pocit jsem neměl. Tohle dítko by bylo schopné to opravdu udělat nebýt faktu, že sem mu ten šutr vytrhnul a seřval ho jak sýkoru. Případy trestné činnosti dětí (například už téměř zapomenuté ubodání nůžkami jedné důchodkyně) jsou dnes opravdu smutnou záležitostí, když to robě může po nevýrazném "tytyty to se nedělá" jít zase vesele ztrpčovat lidem život (né-li jim ho rovnou brát). Nikdo mi neříkejte, že například 14ti-leté "dítě" to nemá v hlavě v pořádku o moc víc než 15ti-letý a tím pádem trestně zodpovědný člověk. Sorry za :offtopic:
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdyby je nechali kočovat volně po EU, bylo by to ideální.

Nikdo by nám pak nic nevyčítal. :lol: :lol:

impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tím bych si tak jistý nebyl. Možná to bude znít až příliš pesimisticky; ale dle mého by si z nás Evropa udělala "obětního beránka".

Čistě teoreticky, kdyby se cikáni rozlezli po Evropě, začali krást, páchat trestnou činnost a zneužívat sociální systémy států…

…nakonec by to dopadlo tak, že bychom za současné chování a zvyky této menšiny "mohli" my a naše rasistické chování. U nás by všichni viděli původ.

Stovky let kulturního, psychologického a ideového vývoje by se staly irelevantními a za vše by mohli češi, ti zlí rasisté kteří cikány ve své zemi týrali, utlačovali, diskriminovali a kteří je nakonec vyhnali.

Stal by se z nás příklad, odstrašující příklad toho co se stane ze "slušných lidí" nezabrání-li se rasismu…
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ani bych neřekl. Tam to totiž musíš ještě znásobit kvantami Arabů, Turků a Afričanů, světová hospodářská krize, lidi jsou zoufalí a bez práce... :wink:

Je to podobný jedný situaci ve 20. století... :hmmm:


Stalo se to. A stane se to znovu.
:pst: :pst: :pst: :pst:

impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Fascinuje mě hloupost a arogance vrcholových politiků. Tenhle pseudohumanistický postoj jednou zničí samotnou Evropu jako takovou. On totiž nefunguje dost dobře, je-li praktikován jednosměrně.

Proč se dnes od evropana čeká že každého muslima/černocha přijme ve své vlasti s otevřenou náručí? …

Bojím se že původní evropské kultury časem zaniknou pod tlakem těchto vlivů… později je pocítíme zvláště z Afriky, která si vyvrcholením rozvojového období teprve projde.

Dost dobře může následovat přelidnění, nepokoje, ekonomický kolaps, zdražování surovin a nakonec válka…

Ale to už bude politikům jedno. Budou mít nahrabáno a budou "za vodou", v současnosti jde jen o co nejvíce volebních lístků v urnách.

Na závěr citace z Deklarace nezávislosti USA:
(…)K ochraně těchto práv jsou mezi lidmi ustanoveny vlády, které svou oprávněnou moc odvozují ze souhlasu těch, kterým vládnou. Kdykoli nějaká forma vlády začne místo ochrany tato práva ničit, mají ji lidé právo změnit nebo zrušit a ustanovit novou vládu, položit její základy na takových zásadách a zorganizovat její moc takovým způsobem, jaký se jim bude zdát nejlepší pro dosažení jejich bezpečí a štěstí.

(…)pokud dlouhý řetěz zneužívání a útlaku, sledující trvale ten stejný cíl, jasně ukazuje na záměr snížit lidi až do naprostého despotismu, je jejich právem i jejich povinností takovou vládu svrhnout a zajistit pro svou budoucí bezpečnost nové strážce.

Kdyby to tak fungovalo všude.

Klenotka: Jazyk, kultura a hudba přece ničemu nevadí. Každý národ disponuje podobnými aspekty "národnosti", v podstatě, to je to co dělá národ národem, mimo jiné.

Úplně by stačilo změnit jejich způsob uvažování. Odstřihnout přídavky na více jak tři děti, vynutit placení daní a nemají-li práci po delší dobu, přidělit jim alespoň veřejně prospěšné práce. Nedostaví-li se do takto přidělené práce – trest. Odnětí svobody či pokuta/další zkrácení dávek.
Samozřejmě také vynutit dodržování zákonů – řešit rušení nočního klidu, shromažďování na náměstích/v parcích, obtěžování kolemjdoucích, žebrání a napadání, ať už slovní či fyzické(…).

To je ovšem utopická myšlenka, že ano. Do toho se žádný politik nepustí, znamenalo by to politickou sebevraždu. Je to jako začarovaný kruh.
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Mrs. Sheppard Uživatelský avatar
Senior Master Sergeant
Senior Master Sergeant

Příspěvky: 630
Bydliště: Sever
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Já jen takovou malou poznámku. Dost často potkávám bílé bezdomovce co u nás před domem vybírají popelnice, feťák, který nám rozbil dveře do vchodu taky byl bílý, na druhou stranu vedle bydlí černý zedník a opravdu maká. Myslím , že se nedá dělat rovnítko mezi: Bílý=dobrý, černý=špatný. Alespoň ne vždy :roll: .
After hard working I like hard playing

impaled_shadow Uživatelský avatar
Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 154
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Mrs. Sheppard: To je samozřejmost, ale tohle není předmětem diskuse. Jsi, obávám se, trochu mimo téma. Vzít to ad absurdum, můžeme s klidem na duši říct že všichni lidé v sobě mají "něco zlého".
Bůůů. Co poslouchám?
http://last.fm/user/angoisseus

Yeyind Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1053
Bydliště: TFS Kahlan
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Dneska mě zase dostaly TN, ve kterých nám přijíždí televize od někaď z čačmanistánu označí nás za rasisty a cigoši jim ukážou vrchol svého "umění" bydlení a pak ještě vyženou české novináře. Teď budem po Evropě za ty nejhoší svině a nemakačenka mají zase pré a jsou za chudinky :cry:
In brightest day, in blackest night.
No color shall escape his sight.
Let those who joined Shepard's fight.
Beware his logic...weird ghostly child!

Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Yeyind: Máš někde link na tu zprávu pls?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
PředchozíDalší

Zpět na Co se jinam nevešlo