Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo 16 000 na faktuře O2

16 000 na faktuře O2

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 24.11.2008 21:52:09
Nameless Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ahoj lidi, stala se mi zvláštní věc. Přišla mi faktura z O2 a já očekával svých běžných 1500 Kč. Jaké ale bylo překvapení, když jsem uviděl sumu o řád vyšší, konkrétně 16 748 Korun českých. Prý to bylo za WAP (placeno za kilobajty). Já jsem ho v životě ve svém mobilu nezapnul, takže by mě zajímalo, kde se těch 16K vzalo a ještě víc by mě zajímalo, jak oproti tomuhle mám bránit. Už jsem poslal žádost o přeúčtování a silně pochybuju, že se něco změní. Pokud máte nějaké rady, sem s nimi, protože já fakt nevim kde ty prachy seženu. :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Tricking is not just a sport, Its a way of LIFE
http://www.youtube.com/watch?v=Rx2CzJ6sKDM

Příspěvek 24.11.2008 22:01:36
kucix Uživatelský avatar
Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 664
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
zkus se poradit, jak máš postupovat na
http://www.spotrebitele.info/

Je tam i možnost poradit se po telefonu
http://www.spotrebitele.info/poradna/po-telefonu.php

Příspěvek 24.11.2008 22:29:06
Nameless Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kucix -> Díky, zítra tam zavolám, snad nějak pomohou... Uff 16 000 :faint: a vánoce jsou v ...
Tricking is not just a sport, Its a way of LIFE
http://www.youtube.com/watch?v=Rx2CzJ6sKDM

Příspěvek 24.11.2008 23:27:44
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Zdar, my jsme měli s telefonicou taky problém, bylo to v době kdy jsme měli ještě internet normálně vytáčenej a přepnuli jsme se na tarif barevných linek nebo duhových tak nějak. Každopádně to není problém jaký máš ty. Nicméně snad můžu poradit protože jednání s arogantními lidmi v O2 je neskutečný.

V první řadě to neplať (jak se říká co peklo schvátí, už nenavrátí) a v tomhle případě to platí dvojnásob...koukni na ty spotřebitele a ještě zavolej na SOS - sdružení obrany spotřebitelů (ono je to možná to samé ale nejsem si jistý...), tam by ti mohli poradit...vím, že v mém případě jsem nebyl sám, jenomže na nás zatlačili a naše rodina to radši zaplatila (jednalo se asi o 12000), pak se lidé nasrali a napsali ombudsmanovi a ten snad řekl aby to lidi neplatili...

Pak jsou tu samozřejmě Černý ovce nebo Občanský judo, bez prdele, ale někdy dokážou zatlačit protože jim to samozřejmě nedělá příjemnou reklamu.. Jsou to zmrdi, dokážou ti aktivovat službu tim že ti napíšou, že ji dostaneš na měsíc zdarma, ale potom už se ti nevypne...a čas běží, běží běží..ale...

Každopádně budeš potřebovat vytrvalost se s nima dohadovat, protože ze mě osobně udělali pomalu úchyla, že určitě chodím na nějaký péčkový stránky nakonec se zjistilo, že to byly stránky nějakýho autobazaru, ze kterýho nás přepojili...


No nevím jestli jsem ti poradil, rozhodně ale přeju hodně štěstí kamaráde... :!:

Příspěvek 25.11.2008 17:06:55
Nameless Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
gravidus -> Taky dík. Na sos jsem už napsal a televize se mi zdá už přecejen moc. Nervy mám jen jedny :)
Tricking is not just a sport, Its a way of LIFE
http://www.youtube.com/watch?v=Rx2CzJ6sKDM

Příspěvek 25.11.2008 18:25:03
Zoidy Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 246
Bydliště: Brno
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Jakože O2 je prostě O2. Nic v životě mi tak neničí nervy jako oni. Prakticky každý týden kecám s někým od nich, ale s nima se prostě naprosto nedá normálně mluvit. Už od začátku co jsem u nich mám pořád jenom problémy a nejhorší je, že do tebe jako zákazníka pořád hustí samé kraviny, když sem jednou operátorovi řekl, že to co mi říká je totální kravina a že sem síťař, tak se musel 10minut radit s technickým poradcem a stejně to skončilo tak, že mi chtěli poslat technika, i když 2 dny předtím tu jeden byl :-D. Jako vrchol na zavěr bych dodal, že platím plnou cenu za službu 8Mb a nemám ani 2Mb :) a je to stabilní asi jako moje babička na motorce :D . Mít jinou možnost, tak okamžitě odcházím, ale bohužel bydlím v naprostém zapadákově obklopen stromy :-D. Takže pořád lepší než Offline.... Momentalně jim asi navrhnu, ať mi sem natáhnou jako prvnímu zákazníkovi O2 v ČR optiku :rflmao:
Naposledy upravil Zoidy dne 25.11.2008 18:58:54, celkově upraveno 1
Living is easy with eyes closed.....

Příspěvek 25.11.2008 18:45:01
bob 1 Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 917
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Nic neumíš seš ukecanej jseš prostě dement ?.........tak se připoj jako náš spolupracovník v O2 Karnevalu Upc či Ufonu :rflmao: :rflmao:
Bobe, dobrá rada a souhlasím že osvěta je důležitá, avšak umístění takové zprávy na fóru, které navštěvují osoby mladší 15 let, je dosti nevhodné, proto byla odstraněna. Jenda.SG-1LoLwut ale já si už nepamatuju co jsem v podpisu měl, škoda.

Příspěvek 25.11.2008 19:05:17
Blackburn Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 547
Bydliště: Najdete mě v Pardubicích
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Sou to svi** ................
Gilbertsonův zákon: Nic není dostatečně chráněno před průměrně talentovaným blbem.

Eureka SGA SG1 SGU

Příspěvek 25.11.2008 19:15:53
Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Souhlas... a s kombinací s rapidshare je to až smrtelné. Stahuju si takhle 200 mb soubor... u 195 spadne net a jelikoz rapidshare nepodporuje (aspon ne u FREE) refresh broken linků, musím si počkat 15 minut abych to zkusil znovu

Teď jsem na 53 %... takže tipněte si, dam to na tenhle pokus nebo ne?

Příspěvek 25.11.2008 19:21:36
Nameless Uživatelský avatar
Senior Airman
Senior Airman

Příspěvky: 205
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
bob 1 -> Víš co je prdel ? Já na infolince o2 čtyři měsíce dělal, takže chápu, že ty operátoři za to prostě nemůžou a řvaním do sluchátka nic nevyřeším. Oni mají svoje scénáře, školení není kdovíjak dlouhý a nemůžou vědět všechno. Možná by sis to moh taky zkusit a ušetřit si tyhle poznámky ...

EDIT by Tillion: Odstraněn bobův příspěvek z nudy. Když nenapíšeš nic pořádnýho, tak nepiš vůbec.
Tricking is not just a sport, Its a way of LIFE
http://www.youtube.com/watch?v=Rx2CzJ6sKDM

Příspěvek 27.11.2008 09:12:48
g.o.d Uživatelský avatar
Captain
Captain

Příspěvky: 1514
Bydliště: Holy city of Celestis
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
hele předně zajdi i s tou fakturou do nějaký kamenný prodejny. Na tý infolince ti moc neporaděj, navíc to neni věc, kterou bys měl řešit zrovna po telefonu. Hlavně tam nechoď s tim, že jim rozhodně nic platit nebudeš, to si moc nepomůžeš. Řekni jim, že chceš vidět výpis toho, kdy jsi měl tu wapku zaplou. Pokud jednání s O2 nikam nepovedu, tak se obrať na Český Telekomunikační Úřad a na Úřad pro ochranu spotřebitele. Nějaká Nova se svejma pořada je až to poslední, co bys měl dělat. Rozhodně dej vědět jak to dopadlo. Přeju hodně štěstí ať ti dopadne dobře :wink:
Podpis byl odstraněn z důvodu porušování pravidel.

Příspěvek 28.11.2008 20:48:22
Jenda.SG-1 Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 892
Bydliště: Praha
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže, určitě doporučuji nic neplatit, protože 16 000 na faktuře za telefon je skutečně hodně, zajdi co nejdřív na pobočku a reklamuj vyúčtování. O této reklamaci bys měl obdržet potvrzení. Tím, že reklamuješ vyúčtování se zastaví běh lhůt, takže ti nebudou moci účtovat žádné penále, dokud ti nevydají nové vyúčtování.

Na SOS se samozřejmě můžeš obrátit také. Podle toho, co jsi napsal, by si mohlo O2 vykoledovat i moc hezkou pokutu, protože porušilo zákon na ochranu spotřebitele (pokud se nemýlím, pak za tohle by mohli dostat až 5 000 000 Kč). Navíc SOS ví moc dobře, za kterou páku kde zatáhnout a tebe to nebude stát ani korunu, ale O2 bude toto vyúčtování zatraceně mrzet.

Osobně bych šel na SOS, pouze když budou oni trvat na těch 16 000 i v případě druhého vyúčtování.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost. Tím prvním si ovšem nejsem tak jist.
Albert Einstein

Příspěvek 29.11.2008 00:12:02
Nožka Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 61
Bydliště: Far,far away
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Taky jsem měl bohužel co dočinění s O2 a jejími :jako: "skvělími" službamy.
Internet každou chvíli padal a nebyly schopni vysvětlit čím to je.
Paušál jsem nemohl ze záhadných důvodů platit převodem z účtu atd.

jenom můžu doporučit, pokud možno se vyvarovat jejich službám.
Jak už tady někdo zmínil, jednání s arogantními zaměstnanci O2 je fakt o nervy a než něco vyřeší, tak na těch jejich pobočkách strávíte dost času.
:stupid: :evil:

A taky bych nedoporučoval platit. Pak už by to s tebou neřešili, protože je to dál nezajímá. :palka:
Takový můj pokus o povídku - Noví neznámí
http://www.sga-project.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=6156&st=0&sk=t&sd=a&start=125

Kocour: "Můj otec byl slabý na hlavu?"
Kočičí kněz: "Ano.Proto snědl své vlatní nohy."
Kocour: "Říkal jsem si proč."

Příspěvek 11.11.2010 08:40:46
ivimila Airman First Class
Airman First Class

Příspěvky: 118
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
1) V mém případě to bylo před 4 lety, kdy jsem byl v Chorvatsku a měl jsem SIM kartu bez kreditu (jak se to platí z účtu, vypadlo mi to slovo). Brouzdal jsem tam po Wapu, naivně jsem si myslel, že je to zadarmo nebo hodně levné (jsou to přece jenom přenesená data). Po měsíci mi matka oznámila, že jí strhli z účtu 8600 kč kvůli nějakému Wapu.

Co si o tom myslím? Je to prasárna největšího kalibru. Za přenesená data (asi 15 minut na Wapu) si naúčtovali 8600kč. Jak může něco takového stát tolik peněz? Vždyť v tom mobilu nepracují nějací mužíčči, kteří to musí přenášet. :roll:

2) Pak se stal další případ s Wapem, kdy nějaký č...., kterému jsem půjčil mobil na ICQ, zadal místo O2 Internet - O2 Wap. Po měsíci přišlo vyúčtování za 5500kč. :roll: (vlastně ten samý případ). Od této doby jsem si řekl, že nějaké strhávání kreditu z účtu je nehorázně nahov.., protože nemám absolutní přehled.

3) Přítelkyně měla taky kredit strhávaný z účtu, informoval jsem jí o tom, jací jsou to hajzlové a ať přejde na novou SIM kartu jakmile ten "výhodný" tarif odezní. No co si lidi myslíte? Před skončením lhůty jí přišli minimálně 3 hodně pochybný výpisy, kde údajně protelefonovala asi 40+ minut navíc. :roll: Mimochodem, jediný komu za ten měsíc telefonovala, byla babička a strejda, hovor obou trval do 1 minuty. :roll: Zavolali jsme si tedy na operátora a že prý nám pošlou detailnější vyúčtování....."a že je to první případ tak vám ho tedy pošleme zadarmo" :lol: (za to prý chtějí 90kč). Ty prasata tam naúčtovali úplné blbosti. Dokonce si tam dovolili napsat, že přítelkyně volala mě - ona mi nevolala už asi půl roku, protože já mám volání zadarmo a vždycky volám já jí. :roll:

4) Další případ souvisí s přítelkyní. Pamatujete, jak se za O2 Internet platilo za přenesené Kb? Stačilo spustit ICQ s 5 kontakty se kterými si nejvíce píšete a za 2 hodiny jste zaplatili okolo 7kč. Tak to se jednoho dne rozhodli změnit, takže v domnění, že se stále platí za Kb se platilo 20kč/10 minut internetu. Přišlo vyúčtování s 600kč navíc.

Tolik k "výhodným" tarifům a strhávání z účtů.....vše se jim několikanásobně vrátilo :roll:

5) 6) 7)..... Do teď máme s O2 dost podivných zkušeností. Nejvíce s tím, že nám bez oznámení mizí kredit a jediné co děláme jsou SMS :roll:

Příspěvek 11.11.2010 12:48:38
rigix Staff Sergeant
Staff Sergeant

Příspěvky: 386
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
ha, zlatej tmobile, nejni sice nejlevnejsi, ale za celych 9 let jsem s nima nemel jediny problem. Nemluve o neomezenym netu za 59 kc mesicne navic v mobilu.
Jsem prostě pako a nikdo z Vás to nezmění !

Odeslat nové téma Odpovědět na téma

Zpět na Co se jinam nevešlo