Pro pokec, nebo vaše dotazy jsem vytvořila na Discordu skupinu, přidat se můžete zde: https://discord.gg/aZCahpwdZa

Obsah fóra Kecárna Co se jinam nevešlo Sebeobrana

Sebeobrana

diskutujte o všem a o ničem

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Příspěvek 04.1.2009 14:53:19
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Docela obsáhlý téma :)

Myslím to tak - je lépe se bránit? A v jakých situacích? Vlastníte zbrojní pas?
Byli jste někdy přepadeni?
A co bojová umění?

Zajímaly by mě vaše postřehy, výčet situací atd. :wink:

Snad se nám to tu nezvrhne v chat dvou lehce rozčilených bitkařů... :rflmao:


Jako je pravda, že pokud byste byli přepadeni více lidmi, a měli třebas i černý pás z karate, lépe se nechat okrást a zbít, než být udolán přesilou a skončit pobodaný ve škarpě u cesty...

V horším případě dvěma něco zlomíte a půjdete sedět za ublížení na zdraví, protože si dosvědčí, že právě vy jste byl agresor...a už to jede.
A i kdyby by to dopadlo dobře, jen byste je ztřískali, stále hrozí, že si na vás někdě počkají, tentokrát lépe připravení...

Příspěvek 04.1.2009 15:04:56
Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Tak v případě sebeobrany = je nutné vědět, co sám dokážu. Když si na mě dovoluje jeden člověk, natáhnu mu jí a tečka. Ale v případě, že se na mě blíží celá skupina ozbrojená tyčemi či jinými předměty, tady by už asi nic nepomohlo, proto je lepší vzít nohy na ramena.

Co se týče těch ostatních dotazů = tak já osobně jsem nikdy přepadený nebyl... co bude potom... kdo ví?
A co se bojových umění týče, na to jsem absolutní antitalent. Když už se bráním, tak většinou nohou (o velikost 48 :D )

Příspěvek 04.1.2009 19:55:30
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Bránit se nohou je dobré..

No a já se vždycky raději schovám.

(divím se, že jsem nikdy pořádně nedostal - dělal jsem vyhazovače na diskotéce a umím být docela arogantní a nepříjemný)

Sebeobrana je každopádně dobrá věc :D
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 04.1.2009 20:23:37
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak pokud umí člověk nějaké to bojové umění tak proč ho nepoužít. Jen je nutné odhadnou protivníkovu sílu, popřípadě jestli nemá někoho v záloze, kdo vás veme klackem po hlavě. Jinak když budeš mít černý pás nebo tak něco a "náhodou" tomu týpkovi co si o to evidentně říkal zlomíš ruku, žebro nebo co já vím a skončíš u soudu, tak u nás tě pošlou za nepřiměřenou obranu do basy a budeš platit odškodné. Odůvodní to tím že jsi cvičen a měl jsi se přiměřeně bránit a ne použít všechny chvaty a hmaty (tato dvě slova milují naši policajti :) ) co znáš.

Mluvim ze zkušenosti jelikož kámoš za něco podobného dostal podmínku. Dvěma týpkům zlomil pár kostí a nakonec jim ještě platil léčebný výlohy. Od tý doby se do ničeho radši neplete.

Příspěvek 04.1.2009 20:32:08
Vahisht Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 986
Bydliště: Na konci světa...nekecam, vypadá to tu tak
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže je lepší nebýt v ničem cvičený a prostě se ohánět jak to jen jde?

Příspěvek 04.1.2009 20:37:52
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No tak bych to zas něřek. Spíš být cvičen a připraven, ale útočníka spíš jen odradit nebo zlehka zmlátit, ale jakmile bude na zemi tak rychle pryč

Příspěvek 04.1.2009 22:06:43
Mackenzie Uživatelský avatar
Command Chief Master Sergeant
Command Chief Master Sergeant

Příspěvky: 811
Bydliště: Atlantis, přechodně Ostrava
Pohlaví: Žena

Odpovědět s citací
 
no vhledem k tomu, ze bydlim v Ostrave, tak jednim z mala, kdo by mohl nekoho napadnout ve vetsi mire jsou...no....za ty tecky si domyslete...vite koho :D ...takze ja bych tak leda vzala nohy na ramena...nikdy nevite, kde se skryva Dezuv strycek nebo teticka, popripade jini clenove rodiny...oni se totiz muzou naprosto nekontrolovatelne mnozit...to se takhle podivate a HELE je tam jeden, otocite hlavou, za chvilku s epodivate zpatky a TO SI DELAS PRDEL?..vidite jich deset, takze chvilku premyslite, jestlinemate mzitky a pak si radeji vyberete jinou cestu....

Jinak v kazdem pripade bych, jakozto holka, utikala... :) ...statecne bych se kryla ustupem :)

Ale zbrojnimu pasu se nebranim...uvazuju o tom, ze si ho udelam...nekdy...v budoucnu :)

Příspěvek 04.1.2009 23:17:49
Matafik Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 35
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
To s tema spoluobcanama bylo dobry :D to sem se krute zasmal :D :D

Kdyz bojove umeni na obranu tak Krav Maga, izraelske bojove umeni vyuzivane armadou i k civilnimu pouziti. Dostatecne ucinne i proti ozbrojenym protivnikum.

Pokud nechcete bojove umeni tak je na trhu dost peprovych spreju, nektere i dost male a nenapadne - ale s velkym efektem :) Jinak teleskopicky obusek neni problem, vazi to trosku je to male a kdyz je problem da se s nim ubranit.
Se zbrojnim prukazem na sebeobranu od 21 let bych zase moc neriskoval. Situace se vytahnutim pistole muze jeste priostrit a muzete se ocitnout jeste ve vetsim pruseru kdyz dostycny agresor strikaci pistolku ma taky. Jeste nehlede na to ze strelnou zbrani se da zabit opravdu jednoduse, v sebeobrane se ma strilet na hrudnik - kvuli nervozite muzete trefit krk nebo v horsim pripade hlavu. I strelne zraneni do hrudniku byvaji vetsinou smrtelna a clovek pak zije zbytek zivota s tim ze kvuli penezence a 1500kc zastrelil cloveka. Kdyz vystrelite jeste vic jak dvakrat tak je to neprimerena obrana a ste tuplem namydleni, opet v tom navalu adrenalinu dostatecne netrenovany strelec vystrlili pulku zasobniku a udela z dotycneho cednik.


Osobne sem prepadeni nezazil ikdyz ziju ve meste s velkym poctem extremistu a co ja vim jak si jeste rikaji, zazil sem par sarvatek ktere se daly ukecat. Kvuli me military osobnosti a airsoftu sem si navykl chodit i ven v kanadech takze se bitky nejak moc nebojim a kdyz je potreba da se sahnout i po nejakem predmetu.

Příspěvek 05.1.2009 00:13:29
Mark Jackob Uživatelský avatar
Colonel
Colonel

Příspěvky: 2660
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Pokud jde o sebeobranu, tak mě učarovalo bojové umění Wing-Tzun

Jedná se o boj na krátkou vzdálenost (což je značná výhoda), při kterém je důležitý extrémě rychlý útok na protivníka a jeho následné zneškodnění. Důležité je, že při tomto umění nepoužíváte hrubou sílu, ale zneužíváte sílu protivníka.
Wing-tzun jako takový, nemá při boji žádná pravidla, takže je postoj v něm přizpůsobený tomu aby vás protivník nemohl kopnout do citlivých míst.
Hlavní výhodou wing-tzunu je moment překvapení. nejdříve se od protivníka držíte dál, ale jakmile překročí tzv: magickou vzdálenost, tak nastává okamžitý útok na vzdálenost takových 50 cm (vzdálenost nosů). rukama tvoříte jakýsi klín, přes který je téměř nemožné se dostat. Krásné na tomto stylu je také to že jeho provozovatel se brání a útočí zároveň.
Troufám si říct že systém wing-tzun je dokonalý, jen ho třeba někdo neovládá tak jak by měl (dělá chyby v základech)

Jinak pro příklad: Emin Boztepe má za sebou přes 400 zápasů s různými bojovými styly, ani jednou neprohrál (to mluví za vše).
STARGATE pre-Vates 01x16 První kontakt (30. 7. 2011)

"Matematika je jazykem géniů, ostatní jen opisují." - Vratislav Šembera

Příspěvek 05.1.2009 08:54:20
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
chtěl bych umět jio jitsu (není tu nějaký odborník?)
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 05.1.2009 09:09:16
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Vy máte štěstí, kdo něco umíte. Na takové věci jsem byl líný, a tak jediné, co pořádně umím, je dobře ohánět se s nožem, což jsem se naučil z nudy a z jejich sbírání. :D

Akorát to má podstatnou nevýhodu, že by mi asi nevzali jako sebeobranu, že jsem ty dva zloděje rozsekal na kusy :twisted: :lol: :lol: (trošku brutální humor, ale co)

Takže - Kdo uteče vyhraje!!! :bounce: :bye:

Tím rozhodně nemůžete nic zkazit, vyjma pošramoceného ega :wink:

Příspěvek 05.1.2009 09:55:43
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
No to máš pravdu. A pokud de o ta bojová umění tak nejlepší jeto český. Česká facka je takové bojové umění že je nad všechny. Taková Helenka Růžičková v Slunce seno... to používala pořád a jak jí to šlo :D

Příspěvek 05.1.2009 10:10:48
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Kdo uteče vyhraje, hmm, kromě toho ega jde pak o to, kolik lidí tě vidělo, takže pak můžeme přidat, potupení, hanbu a ostudu...

Myslím si, že jsou i chvíle, kdy stojí za to nechat si jednu natáhnout, z důvodu zapůsobení na samice, popřípadě u posledního piva, při akci 100 piv zdarma. Jenomže tohle se většinou děje, když je člověk a i ten druhý pod parou a tak nevím, jestli se nerozhodne vytáhnout nůž, popřípadě pokud na mě nevyrukuje s rozbitou sklenicí...

Jinak na ulici mě ještě nikdo naštěstí nenapadnul, takže s tím problémy nemám.. takže před davem cikánů utéct nebo dobrovolně vyprázdnit kapsy, nenosit tolik peněz u sebe v hotovosti, protože jinak vás stejně okradou ale i zmlátí do krve...

Ve dne naštěstí cikory tolik neokrádají a v noci nikam nechodit sám a přesouvat se pomocí taxíku, přece jenom ve 4lidech to není až tak nákladný...

Příspěvek 05.1.2009 10:11:11
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ice : Pravá valašská facka na odhození o pár metrů je mnohem lepší... :rflmao:

gravidus : Tak jako útěk je nejlepší pro přepad, vís jak jsem to myslel.

Po osmi pivech jak se do tebe někdo pustí, tak z něho vymlátíš duši, a je ti to tak nějak fuk když tě to skoro ani nebolí :D :rflmao:

Hospodské a disco bitky no comment :sorry: :rflmao: :rflmao:
Naposledy upravil Vlad Dracul dne 05.1.2009 10:13:44, celkově upraveno 1

Příspěvek 05.1.2009 10:13:01
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Já si myslím, že učit se máme od Bad Spencera (nejsem zcela jist písmenosletem)

Příspěvek 05.1.2009 10:20:49
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Písmoslet je Bud Spencer a souhlasím s tebou :) Ten to fackoval :)
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 05.1.2009 10:25:08
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Vlad Dracul: Tak po osmi pivech to ujde, ale co pak po dvanácti a nedej bože něco tvrdšího do toho? To sem raději móóóc hodnej a nekonfliktní jelikož v takovém stavu sem rád že rozumim tomu co mi lidi povídaj a při troše umu dokonce zavolám i totaxi :D

Příspěvek 05.1.2009 10:36:24
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Takže jsem rád, že je to tu samý pacifista :D (tedy že pacifikuje :lol: )

Ice
: raději nechoďme do offtop chatu :rflmao:

ale abych odpověděl - nejhorší je ten stav, kdy se ti chce "něco dělat" :rflmao:

Příspěvek 05.1.2009 11:03:54
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Proto je nejlepší propít se do útlumu, dle mého názoru tedy... Nemám rád když se někdo napije a je moc akční, většinou je to v hospodě, ten člověk nepobral příliš rozumu má 2metry 20 a nosí bílé maskáče.. Projevem jeho síly je plácání se do hrudi a dělá vše proto, aby se mohl poprat s kýmkoliv a jakkoliv a nedej bože, když mu někdo vzdoruje... zažil sem už i ten typ rvačky kdy lítaly židle a kdy se všichni v hospodě vrhli na jednoho takového kingkonga... TOho člověka jsem neznal, takže pokud by tam nebyl můj kamarád, kterého bych asi šel bránit / pomoct / diplomaticky řešit situaci "tak pojď na panáka", nic bych neřešil a taky jsem neřešil.. Otočil jsem se na kamarádku a já se jí zeptal, jestli už viděla toho nového batmana, že heath ledger byl fakt skvělej joker... Ona se mě zeptala, že já se asi moc neperu, že to je dobře...

Z toho lze vyvodit radu jako od Haliny Pawlovské: "Kdo nos nevystrkuje, do držky nedostane." Teda pokud ten Kingkong se nezaměří přímo na mě a nezačne mu vadit něco na mé osobě. K tomu bych přidal další radu, nenavážejte se do nácka, pokud nemáte hodně kamarádů (já je měl, takže jsem si mohl leccos dovolit), oni opravdu těžce nesou, když jim někdo řekne, že jsou teplí ale bojí se to přiznat, tak si hrajou na tvrdý hochy... Pak přidáte několik bonmotů o hitlerovi a je vymalováno...

K základní otázce, jak se bránit, nikdy neuškodí mít sebou pepřový sprej, což je dost účinné, jenom stačí využít momentu překvapení... osobně když je cesta do města v noci nevyhnutelná, používám tohle:

http://www.armytrade.cz/detail/obusek-teleskopicky-kaleny-exb26h/


Hlavně od doby co nás vykradli to mám stále pod postelí..., zkusil jsem to i na sobě slabou ránou a.. vážně to bolí... :smile:

Příspěvek 05.1.2009 11:07:55
Vlad Dracul Uživatelský avatar
Lieutenant Colonel
Lieutenant Colonel

Příspěvky: 2009
Bydliště: Segmentum Solar
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
tak to ti přeju ať nenatrefíš v tu noc na někoho s pistolkou...protože brát si obušek tam, kde se bude střílet, nebude moc platné :lol:

na běžnou pacifikaci agrese opravdu nic lepšího není :bravo: asi si to sám koupím...je to fakt skladný, funkční a moc to nestojí :)

Příspěvek 05.1.2009 11:22:06
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Má i celkem dobré odstrašující účinky...

Příspěvek 05.1.2009 11:52:52
dalibor.durcak Uživatelský avatar
Master Sergeant
Master Sergeant

Příspěvky: 591
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Ten obušek vypadá dobře :)
A je levný..uvažuji o něm na noční směny
"Opravdová láska je umění najít ve světě někoho, s kým si rozumíš lépe, než se sebou samým."
autor neznámý

Příspěvek 05.1.2009 12:25:50
elf Uživatelský avatar
Airman
Airman

Příspěvky: 23
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak to já taky uvažuju o nějakym obušku, ale spíš menšim co se schová do kapsy třeba 18" abych nemusel na nějakou 26" tahat batoh :D

Příspěvek 05.1.2009 12:36:11
Ice Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1152
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Neuvedeno
Odpovědět s citací
 
Tak obušek je určitě dobrej. Kámoš v baru používal obušek a když to někdo nepochopil tak měl i elektrický paralizér. Nikdy ho nepoužil, ale když to na jednom dobrovolníkovi zkusil tak to byl docela nářez. Dotyčnej pár dnů docela kulhal :)

Příspěvek 05.1.2009 13:53:06
gravidus Uživatelský avatar
Second Lieutenant
Second Lieutenant

Příspěvky: 1142
Pohlaví: Neuvedeno

Odpovědět s citací
 
Páni, paralyzér bych chtěl. To bych pak mohl chodit po městě jako v Heroes... Budu chytat villains :twisted: :twisted:

Ale místo Sylera to budou nebozí cikáni :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma
Další

Zpět na Co se jinam nevešlo